Joan Laporta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Hányasra értékelnéd az első évét?

5
21
29%
4
29
40%
3
14
19%
2
3
4%
1
5
7%
 
Szavazatok száma: 72
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2023.08.17. 14:56:38

Jack Napier írta:
2023.08.17. 13:58:45
Nem emlékszem, hogy ezt a videót linkelte-e már valaki de szerintem elég szépen összeszedi a Barca jelenlegi anyagi helyzetét:
https://youtu.be/g-nf0OITo3I
(Azért ide teszem, mert a Hátország topicban most más téma pörög.)

Kell hozzá angol és igaz 2 hónapja készült plusz annak aki jobban benne van a témában lehet triviális de nekem sokkal érthetőbbé tette a valós helyzetet, mint a különböző sokszor egymásnak ellentmondó újságcikkek. Pl. hogy miért és, hogyan tudunk most stationt felújítani miközben kegyetlen pénzügyi gödörbe ásta magát a klub.
Ajánlom mindenkinek akinek van szabad 6 perce.
Köszönöm, én pont ilyesmit kerestem (és nem találtam) írásban, de így is teljesen jó!
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2023.08.17. 13:58:45

Nem emlékszem, hogy ezt a videót linkelte-e már valaki de szerintem elég szépen összeszedi a Barca jelenlegi anyagi helyzetét:
https://youtu.be/g-nf0OITo3I
(Azért ide teszem, mert a Hátország topicban most más téma pörög.)

Kell hozzá angol és igaz 2 hónapja készült plusz annak aki jobban benne van a témában lehet triviális de nekem sokkal érthetőbbé tette a valós helyzetet, mint a különböző sokszor egymásnak ellentmondó újságcikkek. Pl. hogy miért és, hogyan tudunk most stationt felújítani miközben kegyetlen pénzügyi gödörbe ásta magát a klub.
Ajánlom mindenkinek akinek van szabad 6 perce.
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.04. 08:39:59

Laporta eddig sztárcsapatot akart serlegekkel, most váltott: La Masia és Cruijff stílus. Xavi akár alkalmazkodhat is ehhez, Deco aligha partner. De nagyon hamar tesztelésre kerül a fordulat. Laportanak van ahhoz ereje, hogy az előszezon keretében sok tini legyen és ők ne csak kispadozzanak. Viszont ha az előszezonban végigvernék a csapatot és mellé egy fantáziátlan átigazolási szezon, kérdés, hogy ezt hogy védekezné ki Laporta.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.15. 20:00:04

Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.28. 16:22:24

Troym leírta az igazat. A klub ügyeiről a pártoló tagok, a sociók döntenek, nem bohóc kommenthuszárok. Nagyon sokszor látom egyébként azt, hogy a kommenteket bújják, és mérvadónak tekintik azokat. Sokszor azt látom, hogy a kommenteket jobban bújják, mint magát a cikket vagy akárcsak a szalagcímet. Ezekre oda sem kéne figyelni. A Youtube is már korlátozza a hozzászólásokat, a "téma" oldalak alatt már nem is lehet kommentelni, mert csak a gyűlölet meg a fröcsögés ömlött ezekből minden alkalommal. Néha arra vetemedtem, hogy belenéztem ezekbe a kommentekbe, néha tényleg azt éreztem, hogy megérett az emberiség a pusztulásra. Amikor a siserehad ugyanazt a blődséget írogatja, és egyiknek sincs igaza, de azt hiszi a balga, hogy ha ugyanazt a blődséget leírja, mint ezer másik, akkor majd igaza lesz. Ja, és nagyon különlegesnek gondolja magát. Miközben a siserehad ugyanazt a maszlagot tolja.

A szuperligára is nagy nyomást gyakoroltak ezek, amikor azt se tudták, miről van szó. Sokszor túl nagy jelentőséget tulajdonítanak ezeknek, amire oda sem kéne figyelni.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.02.28. 15:48:38

szbsz írta:
2023.02.28. 14:48:09
Nem kéne nekem esni Skacok
Alaba Messire szavazott tegnap a galan es a real szurkolok mar neki is irtak, hogy #alabaout, miert nem Benzemara...

hulyek mindig is lesznek
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.02.28. 15:32:19

Jó, az átlag mai szurkoló meg olyan, hogy egyrészt sohasem elégedett, másrészt mindig azokat az játékosokat/edzőt szeretné a klubnál látni, akik éppen leginkább felkapottak. De még ha lenne is pénz ez utóbbiakra, az sem oldaná meg azonnal a helyzetet, az újgazdag csapatoknak is évek kellettek, mire lett belőlük valami. A MU-nál volt pénz, mégis évek óta szenvednek, TALÁN most indultak meg felfelé, de ezt is látni kell hosszabb távon, hogy mire viszik.

Xavival azért elindult valami, nem lettünk rögtön BL-esélyes csapat, de ez nem is volt reális elvárás. A bajnokságra azért már van esély, nem egész 1,5 szezon alatt szerintem ez is figyelemremméltó.

Ha most kitaláljuk, hogy nem jó ez az irány, hozzunk egy új edzőt, ő elindít valami mást, de 1,5 év alatt ő sem tudja megváltani a világot. Elzavarjuk őt is, jöhet a következő. És belemegyünk egy végtelen, vagy legalábbis nagyon hosszú edzőkeringőbe. Nem ez a megoldás.

Az előző elnökség egyik nagy hibája pont az volt, hogy aktuális sztárokat igazolta le, nem törődve azzal, hogy illenek-e a csapatba, kellenek-e az edzőnek, tudja-e őket használni.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.02.28. 14:48:09

Nem kéne nekem esni Skacok, én csak arra szerettem, volna fehívni a figyelmet, hogy a csapat egyre nehezebb helyzetben lesz ha minden marad így ahogy most.

Egyre kevesebb a pénz, igazolni nem fogunk tudni nagyon, a legjobbjaink megtartása viszont nehéz lesz így, hogy esélytelen a BL és még az EL is. Nem vagyok egyáltalán biztos benne, hogy a Gavi, Pedri, Jong kp.-ból mind a hárman itt folytatják jövőre is. Be kell látni, hogy tehetséges, sikerre éhes fiatal játékosoknak egyszerűen nem vagyunk opció jelenleg és ezt csak és kizíárólag az előző vezetés számlájára írni nem kellenne. Bőven Laporta is tehet róla

Emellé jön, hogy a szurkulók is egyre elégedetlenebbek világszerte, csak nagyobb lesz a nyomás Xavin, még ha halkan is de kezd "recsegni a pad" alatta. A közösségi médiának igenis nagy szerepe van egy klub gazdasági életében, mint marketing eszköz. Ha folyamatosan azt lehet olvasni, hogy mindenki out, finished club, stb... az nem tesz jót egy klub arculatának, főleg nem a miénknek jelen helyzetben.

Ezen nem tudom mi olyan megmosolyogtató... #-o Di mindegy is, a Real ellen majd reméljük megmutatja Xavi a sok károgó xavioutolnónak, hogy mi merre hány méter. EZ
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.02.28. 14:04:30

szbsz írta:
2023.02.28. 13:22:34

Viszont azért a pár tíz millió twitter/insta/facebook huszár miatt akik egy csapat szurkolótáboronák a 90% teszik ki nagyjából és közvetett módon bár, de a legnagyobb nyomást tudják gyakorloni egy klubra, miattuk már aggódnék...

Ők "aszongyák" Xavi out Tuchel in :mrgreen: and they don't stop comin... #-o
A téma egyre megmosolyogtatóbb kezd lenni kezdve a 10m twitter meg insta, tökömtudja fiók, ami egységesen megnyilvánul a témában kb kabaré szám, másodszor meg a klubnak van tudomisén 200e helyi pártoló tagja, ők döntenek pár évente, szavaztak 2021 elején, majd szavaznak újra kb 2025ben. De ha még el is hinném, hogy hirtelen már mindenki a vezetés és edző ellen van, egyrészt akkor is a bizalmatlansági szavazáshoz is 15e aláírás kell és meg akkor sem hiszem hogy egységesen Tuchelt szeretnék. Értem én, hogy neked ő tetszene, de ő max 1 lenne a 10 jelölt közül ennyi lehetséges edző közt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.02.28. 14:04:02

szbsz írta:
2023.02.28. 13:49:03
Milyen bizonzyítékot szeretnél? nyomtassam ki az instát vagy mi? Ha érdekel legörgetsz a kommentszekción és láthatod a reakciókat, a vasárnapi meccs eredmény poszt alatt. Előzetesen annyit, nem mindenki volt elragadtatva a látottaktól... :mrgreen:
ez meg joval messze all a tobb tizmillio elegedetlen, vezetoseget levalto antiszimpatizanstol

csutortokon elverjuk a realt es mar tobbtizmillio szimpatizans lesz ezekbol
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.02.28. 13:49:03

Deluigi írta:
2023.02.28. 13:34:38
szbsz írta:
2023.02.28. 13:22:34
ÁTHOZVA:

Valóban a 15 Eurobarcás megmondóember miatt biztosan nem fog Laporta megbukni, ettől nem kell tartani.

Viszont azért a pár tíz millió twitter/insta/facebook huszár miatt akik egy csapat szurkolótáboronák a 90% teszik ki nagyjából és közvetett módon bár, de a legnagyobb nyomást tudják gyakorloni egy klubra, miattuk már aggódnék...

Ők "aszongyák" Xavi out Tuchel in :mrgreen: and they don't stop comin... #-o
van erre valamilyen bizonyitekod is vagy csak kelted itt a feszultseget?
Milyen bizonzyítékot szeretnél? nyomtassam ki az instát vagy mi? Ha érdekel legörgetsz a kommentszekción és láthatod a reakciókat, a vasárnapi meccs eredmény poszt alatt. Előzetesen annyit, nem mindenki volt elragadtatva a látottaktól... :mrgreen:
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.02.28. 13:34:38

szbsz írta:
2023.02.28. 13:22:34
ÁTHOZVA:

Valóban a 15 Eurobarcás megmondóember miatt biztosan nem fog Laporta megbukni, ettől nem kell tartani.

Viszont azért a pár tíz millió twitter/insta/facebook huszár miatt akik egy csapat szurkolótáboronák a 90% teszik ki nagyjából és közvetett módon bár, de a legnagyobb nyomást tudják gyakorloni egy klubra, miattuk már aggódnék...

Ők "aszongyák" Xavi out Tuchel in :mrgreen: and they don't stop comin... #-o
van erre valamilyen bizonyitekod is vagy csak kelted itt a feszultseget?
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.02.28. 13:22:34

Troym írta:
2023.02.28. 13:01:34
szbsz írta:
2023.02.28. 12:36:39
Annak, hogy kezd fogyni a türelem mind Laportával, mind a projektjével kapcsolatban, egyértelmű jele, hogy egyre több a #Xaviout twitteren egy-egy vereség után, de a fórumon is egyre több a negatív hang, nem tom észrevetted-e...
Hát gondolom nem 15 helyi fórumozó véleménye alapján fognak dönteni sem edzőről, de főleg nem elnökről, erre van a választás. Szerintem Laporta fölényesen nyerne egy újabb valasztást.
ÁTHOZVA:

Valóban a 15 Eurobarcás megmondóember miatt biztosan nem fog Laporta megbukni, ettől nem kell tartani.

Viszont azért a pár tíz millió twitter/insta/facebook huszár miatt akik egy csapat szurkolótáboronák a 90% teszik ki nagyjából és közvetett módon bár, de a legnagyobb nyomást tudják gyakorloni egy klubra, miattuk már aggódnék...

Ők "aszongyák" Xavi out Tuchel in :mrgreen: and they don't stop comin... #-o
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.27. 21:56:45

A Juva alapító tag, és a FIFA fenyítésére sem hátráltak meg, csak amikor már a többiek visszavonulót fújtak. Ők biztosan a fix csapatok között lennének.

A számok azt bizonyítják, hogy több ember megy ki a nagy meccsekre, mint a kicsikre. Több embert érdekel az Internazionale meg a Manchester United, mint a Getafe. Nem is kevéssel. A Getafe elleni meccsen január 22-én kint volt 79 ezer ember, az említett másik két csapat meccsén meg több mint 90 ezer. Ez pedig csak a helyi nézőszám. A közvetítésen keresztül ég és föld a különbség a kettő között.

A BL csődjét meg mutatja, hogy egy Plzen elleni meccsre még annyian sem mentek ki, mint egy átlag bajnoki meccsre.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.02.27. 21:39:37

Juve nálam szoba se jöhetne,mire fel? Közelben sincsenek a Seria A-ban évek ota. Akkor a Saint Etienne jöjjön a francia kettőből, lévén rekord francia bajnok.

Spanyoloknak, idős szurkolóknak, egyáltalán nem érdektelen,ez nekem nem érv.
Kép
Kép
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.27. 21:19:06

A Fradi sokkal nagyobbat szakított volna egy egész szuperligás szezonnal. A kosárlabda ezt bebizonyította. A FIBA ott is erőlködik a saját bajnokok ligájával, de aki teheti, aki szabadkártyát kap a hazai bajnokságok alapján, az Euroligába megy játszani, mert több a meccs, több a pénz. A játékosok is ott akarnak játszani, a pénz is több.

A nagycsapatok a monopolhelyzetüket pont a szuperligával vesztenék el. Egy Juventus, ami a 2010-es években agyonnyerte magát Olaszországban, szintén a szuperligát támogatja, pedig ott közel sem fickándoztak volna így.

A Valencia meg az Aston Villa is mehetne szabadkártyával, ha az előző szezon alapján megérdemli. Senki nem lenne kizárva a szuperligából. Csak éppen több meccset játszhatna.

visca el barcával meg teljesen egyetértek, hogy a meccseink nagy része pont most érdektelen. Főleg a Valverde-korszaban fordult elő, hogy elaludtam a meccsek alatt. Teljesen érdektelen meccsekből áll a naptárunk nagy része, aztán egy szezonban játszhatunk néhány nagy meccset.

A vezetőség meg hibázott abban, hogy semmiféle előzetes kommunikáció nem volt ezzel kapcsolatban.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.02.27. 21:08:28

Én elfogadom így látod,most mikor kint voltam is érezni lehetett hogy hiába csak Getafe,de madridi csapat érkezik Barcelonaba. Olyan fütty koncert volt,hogy ihaj. Meccs előtt húsz perccel már simán fel ház volt, kezdésre rohadt sokan voltak saccra 80k körül.

Nekünk ez kevésbé jelent sokat,mert alapvetően külső szemmel nézzük, de itthon is bárki bárhogy áll a derbi az Újpest ellen,az derbi. Vagy MTK,aki most másodosztály. Helyieknek ugyanúgy rengeteget jelent egy Bilbao elleni egy Valencia elleni, meg ha neked ezek unalmas dolgok.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2023.02.27. 21:02:32

Bob,

én meg az elche, getafe, meg bruges elleni hót unalmas meccseket nem akarom nézni. És ezek teszik ki a meccseink 80%át. Egy bl meccs, vagy egy clasico elott mar napokkal korabban azon porog az agyam, de egy ilyen full gagyi la liga meccsrol tobbnyire azt se tudom milyen napon van meg mikor jatszunk.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2023.02.27. 20:53:53

Nekem pont ezzel van a fő gondom. Azok a csapatok vannak mellette akik féltik a kis monopol helyüket. Lipcs tökéletes példa, hogy lám lehet ésszel építkezni.
Reál jó hogy agal mellette, nem tudnék játékost mondani akit kineveltek és boki a csoruket hogy máshová igazolnak emberek.

Tényleg csodás lenne 38 meccs bajnokság kupa is lehet 6-7, plusz két szuperkupa akár,és mellé még szuperliga 30 meccsel, válogatott meccsek. Játszanak csorik 80 meccset egy évben.

Hazai bajnokság nagyon sok helyen baromi fontos, nálunk pláne,de Angliában is óriási presztízse van,vagy ugye az FA kupának. Nem hiszem a szurkolók repesnenek az örömtől ha B csapatok játszanának.

Fradi nem jó példa,pont ez erősítette meg a klubbot hogy évről évre szépen teljesít nemzetközi szinten.

Amerikai sportokkal nem lehet egyszerűen összevetni,mert óriási a különbség csapatszamban. Továbbra is pl milyen jogon lenne ott egy Juventus aki a saját bajnokságában szenved,vagy legyen Tottenham ami soha n nyert semmit (lehet valamit de történelmileg sehol egy Villa ,Forest mellett). Most huzzuk meg a vonalat? Biztos örülnének egy Valncianal,ami tradicionális klub,vagy Bilbao-Real b,ami több mint egy meccs a helyieknek, kőkemény történelmi háttérrel. Kíváncsi lennék egy angol hogy tekint egy Reál elleni meccsre Pool szurkolóként,vagy Everton ellenőrei.

Amerikai sportokban nincs olyan rivalizalas se, max csoport ellenfelekkel,na és miért mert közel vannak többnyire egymáshoz. Hogy lehetne olyan hagyományt teremteni ha játszunk a Marseille mint egy Espanyol elleni városi derbi. Egyszerűen a helyiek se tudnak úgy tekinteni rá.

Szép és jó,de nem azt akarom nézni hogy steril környezetben érdektelen csapatokkal küzdjünk.

Sokkal inkább érzem elszeparalasnak ezt a törekvést. Ráadásul sunyi módon,mert érdemtelenül akár több csapat a konderhoz odakerulni.

Legyen tőlem,de akkor korrekten, aki bajnok bekerul. Erossorend nemzeti valogatottak alapján, országok. Nem tudom hány eu ország van,saccra 40+

Fele első osztály,másik fele másodosztály. Első osztályban első 12 bent marad, maradék 8 meg másodosztályú első nyolccal playoff. Csak példa. Hogy legyen valami tét is,mert amúgy aki nem bajnoki előkelő,az utána érdektelen. Tényleg max nevében lenne nagy szó egy hetedik Reál és 13ik Pool.

Olajos téma,meg nekem szintén olyan,hogy kit érdekel mennyit költenek. Igaza volt lejjebb valakinek,évekig vitáztak sokakkal,inkább stadionra kéne fordítani az összeget mint játékosra. Most legalább a sors úgy hozza meg van kötve a kezünk. Valaki szerint jogtalanul,elfogadom,de a mögöttes része még az hogy nem bánom ilyen vasmarokkal irányít a liga,mert az eszetlen költekezés eredménye a rekord adósság lett. Pont erre van az FFP,annyit kolthetsz amennyi a zsebedben van. Ezt valóban egységesíteni lehetne világ szintén.

Bears szurkoló vagyok többek közt és pontosan tudom hogy állhat bárhol a csapat, játszhat bárkivel,megverhet bárkit de az év legfontosabb meccsei a Packers oda-vissza. Hasonlóan mint egy nemzeti bajnokságban
Kép
Kép
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.27. 19:35:09

Hááát, szerintem nem túl egészséges egy olyan bajnokság, amiben a legnagyobbaknak több mint tízszer akkora a költségvetésük, mint a legkisebbeknek. Nem túl izgalmas az ilyesmi. A Ligában is csak hagyományból játszanánk, egyébként legszívesebben azt is hagynák már. Amúgy utánpótlásképzésnek tökéletes. Úgyis mindenki a fiatalokat játszatná állandóan (én nem, mert a többségükből nem lesz semmi). A Ligában játszhatnának sokat, mint másodlagos fronton.

A szuperliga Barcelonában már 2000 körül téma volt, csak a futball malmai nagyon lassan őrölnek. A fociban még az is vita tárgya volt (videóbíró), amit a többi sportágban addigra már rég bevezettek. Meg a többi klub is mostanra kezdett ébredezni, mert olyan költségekbe vannak belehajszolva, amit már nem bírnak. Volt, aki azzal jött pár éve, hogy a tulajdonosi modellünk miatt vagyunk eladósodva. Francokat. A magáncsapatok is nyakig el vannak adósodva, sokan bevételarányosan sokkal inkább, mint mi. Túl nagy költségekbe van már mindenki belelovallva. Egységes feltételek kellenek, meg persze több bevétel sem árt. A németek is attól tartanak, hogy az olajosokkal csak hitelfelvétellel tudják tartani a tempót, pedig mindig büszkék voltak arra, hogy ők sosem adósodtak el, és fenntartható a klubmodelljük olajosok meg hitelek nélkül is. Tartanak egy olyan jövőképtől, amiben Red Bull Leipzig-ek bukkanak elő, amit nagyon nem szeretnének.

Azzal teljesen egyetértek, hogy a szükséges változásokat a FIFA is megtehetné. De nem teszi, ez a gond.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2023.02.27. 19:14:39

gránit írta:
2023.02.27. 18:00:43
Csakhogy amit másoknak szabad, azért minket megbüntetnek. Laporta pont erre tért ki, hogy a "fair play" kódex nem ugyanaz minden bajnokságban. Ezt egységesíteni kell. Mi büntetést kaptunk olyasvalamiért, amiért a PSG nem kapna büntetést. Ezért is van szükség a szuperligára, hogy egységesek legyenek a feltételek. Vagy legalábbis nem ennyire eltérőek.

A sok meccstől meg miért esne a színvonal? Még egy NFL-alapszakasz is több meccsből áll, mint egy BL-szezon. És az NFL-ben kisebb lenne a színvonal? Dehogyis. Nagyon gyenge ez a nemzetközi naptár jelenleg.
Az a baj, hogy szerintem annak kéne normálisnak lennie, mint a la ligában. 1-2 könnyítés a covid miatt lehetett volna, de az alap elgondolás, hogy a csapatuk tudják finanszírozni a kiadásokat, az nem rossz. A probléma az, hogy a Premier league nem így működik. Ezt az Uefa az ffp lévén egységesíthetné szuperliga nélkül is.

A meccsek színvonaláról kár is beszélni, mert én is, te is, perez is olyanokról beszélünk, amikről nem tudunk semmit hiszen nem látunk a jövőbe. Én abból indulok ki, hogy az elmúlt éveket sem bírták a játékosok kevesebb meccsel a lábukban.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.27. 18:00:43

Csakhogy amit másoknak szabad, azért minket megbüntetnek. Laporta pont erre tért ki, hogy a "fair play" kódex nem ugyanaz minden bajnokságban. Ezt egységesíteni kell. Mi büntetést kaptunk olyasvalamiért, amiért a PSG nem kapna büntetést. Ezért is van szükség a szuperligára, hogy egységesek legyenek a feltételek. Vagy legalábbis nem ennyire eltérőek.

A sok meccstől meg miért esne a színvonal? Még egy NFL-alapszakasz is több meccsből áll, mint egy BL-szezon. És az NFL-ben kisebb lenne a színvonal? Dehogyis. Nagyon gyenge ez a nemzetközi naptár jelenleg.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2023.02.27. 17:44:28

daffy írta:
2023.02.27. 16:42:47
Barcaman1993 írta:
2023.02.27. 15:52:52


A Szuperligára azért van szükség, hogy a 25 fős keret újra 600-700 millió körül keressen, és tudjunk 100 milliókért igazolni? Amíg ez a lufi nem pukkant ki, addig senkinek eszébe se jutott, hogy ilyen ligára szükség lenne.
Nem. Azért,hogy 3 év múlva ne csak a 8 olajos csapat legyen ott a bl-ben a legjobb 8ban.
Meg hogy ne csak az játszhasson a barcaban,akit saját maga nevel ki. Pénzből lesz foci és így lesz a fociból pénz. Vagy szuperliga vagy europa liga. Választhatsz.
Amikor 800-900 milliós bevételeink voltak, amiket a Premier League csapatok még azóta se értek el, akkor senkit nem érdekeltek az olajos csapatok. Bár az is érdekes, hogy a nem olajos United sikerek nélkül mennyit költött az elmúlt évtizedben. Lehet nem kellett volna Messinek 4 évre 500 milliót adni, mikor a vele hasonló súlycsoportú Ronaldo 30 milliót keresett a Juvéban, lehet nem kellett volna 3 játékosra 400+ milliót elkölteni, de az is lehet, hogy Griezmannak nem kellett volna 40 milliót fizetni évente, vagy klasszis játékosokat fityingekért elengedni. És ez már évtizedes probléma. Az is egy baromság, hogy Bartomeu kezdte összedönteni a rendszert (bár nyilván nála csúcsosodott ki), mikor már Laporta alatt egy Valdes jóval Casillas fölött keresett. Szóval kereshetjük a kifogásokat, de mi csesztük el. De gondolom az se a barcának, se a realnak nem okozott problémát mikor százával vették fel a hiteleket új játékosokra, fizetésekre. Rosell és Perez ezzel kezdték működésüket. Az sokkal korrektebb volt, mint az olajos csapatok. Na mindegy nem akarok védeni senkit, de ne mutogassunk a Premier Leaguere, meg a Psg-re, mert sokkal jobb lehetőségeink voltak. A stadion projektet meg se merem említeni, ami pár év alatt 600 millióról fölment 1.5 milliárdra, míg semmi érdemleges nem történt, mert állt a projekt. Kár, hogy lett volna egy egész szezonunk építkezni, amíg üres stadionokban játszottunk.

A Szuperliga szakmai részét nagyon adom. Csodás lenne évről évre a 17. meg a 8. helyen végezni egy elit ligában, ahol a rangadók átlagos meccsekké süllyednének. Ezt viszont legalább 14 meccsen keresztül élvezhetnénk. Nem mintha a 13 meccs nem lenne nagyon sok a jelenlegi döntősöknek.

A pénzügyi mahinációkat meg Szuperliga nélkül is lehetne kezelni, csak akarat kérdése lenne. A barca, real hitelei is ugyanolyan jogosulatlan versenyelőnyök, mint az olajos plusz pénzek.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.02.27. 17:19:31

Egyetértek Daffy-val. A szuperligát sokszor azzal támadják, ami pont a jelenlegi állapotokra igaz. Mára váltak olyan rettenetessé a különbségek az anyagi lehetőségek között, hogy már nem csak az élmezőny és a középcsapatok között, de már az élmezőnyön belül is elképesztően nagyra nyílt az olló. Ez sok olyan nagycsapatnak sem tetszik, akiknek már akkora a lemaradásuk a legnagyobbakhoz képest, mint amekkora a különbség köztük és egy amatőr csapat között. A legnagyobbak meg kénytelenek lesznek menni velük a szuperligába, mert azt fogja nézni mindenki.

A szabadkártyás kiscsapatok meg sokkal jobban járnának egy egész éves szuperligás bérlettel, mint hat BL-meccsel. Gyakran mondják, hogy most milyen jó a kiscsapatoknak. Aha. Nagyon. A Fradi 25 évente játszik hat BL-meccset. Hűha. Ez aztán nagy élmény. Az száz év alatt már 24 meccs! Igaz, hogy egy szuperligás szezonnal egy szezon alatt többet játszanának. De a vezetőség ebben hibázott, hogy minden előzetes kommunikáció nélkül dobta le az atombombát. Nem tudni, mikor rugaszkodnak ennek neki újra, de legközelebb hatékonyan kell ezt majd kommunikálniuk, mert ez legutóbb teljesen elmaradt.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.02.27. 16:42:47

Barcaman1993 írta:
2023.02.27. 15:52:52


A Szuperligára azért van szükség, hogy a 25 fős keret újra 600-700 millió körül keressen, és tudjunk 100 milliókért igazolni? Amíg ez a lufi nem pukkant ki, addig senkinek eszébe se jutott, hogy ilyen ligára szükség lenne.
Nem. Azért,hogy 3 év múlva ne csak a 8 olajos csapat legyen ott a bl-ben a legjobb 8ban.
Meg hogy ne csak az játszhasson a barcaban,akit saját maga nevel ki. Pénzből lesz foci és így lesz a fociból pénz. Vagy szuperliga vagy europa liga. Választhatsz.
Válasz küldése