Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2020.09.19. 13:04:45

Állítólag közölte a Puig-dzsal hogy nem számít rá...
Kész, komolyan, rohej. Elegem van ebből már. Busquets mehet persze továbbra is. Vicc. Joke.

Remelem eltakarítják ezt a koklert is az új elnökségnél. Idióta. Már bocsánat.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.09.02. 21:14:40

LG írta:
2020.09.02. 20:54:31

Szerintem erre:
https://www.eurobarca.hu/hirek/labdarug ... t-kedvezo/
köszi!
ezt olvastam. :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.02. 20:54:31

Vakmacska írta:
2020.09.02. 20:37:21
Rivaldo11 írta:
2020.09.02. 17:55:16
Egyáltalán nem volt megnyugtató ez a Mido nyilatkozat.
milyen nyilatkozatra célzol itt?
Szerintem erre:
https://www.eurobarca.hu/hirek/labdarug ... t-kedvezo/
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2020.09.02. 20:37:21

Rivaldo11 írta:
2020.09.02. 17:55:16
Egyáltalán nem volt megnyugtató ez a Mido nyilatkozat.
milyen nyilatkozatra célzol itt?
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.09.02. 19:32:56

LG írta:
2020.09.02. 18:54:09
Kíváncsi lennék, mi hangzott el azon a híres telefonbeszélgetésen. Valamilyen szinten benne lehet a holland keze is a mostani cirkuszban. Nálam eddig elég nagy mínuszban van, egy kicsit sem bízok benne, sőt, félek, hogy még mostaninál is tovább tudja rombolni a helyzetünket, mert eddigi edzősködéséből kiderült, hogy ehhez nagyon ért.
amíg Bartoék regnálnak, nagy változás úgy sem lehet. nem ennyi év után fogják elkezdeni hirtelen jól vezetni a klubot. :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.09.02. 18:54:09

Rivaldo11 írta:
2020.09.02. 17:55:16
Egyáltalán nem volt megnyugtató ez a Mido nyilatkozat. Koeman anno a Valencia szétzüllesztését a két csapatkapitány - Albelda és Canizares) kicsinálásával kezdte, és könnyen lehet, hogy sikerült kitöltenie az utolsó cseppet Leo poharába is...
Kíváncsi lennék, mi hangzott el azon a híres telefonbeszélgetésen. Valamilyen szinten benne lehet a holland keze is a mostani cirkuszban. Nálam eddig elég nagy mínuszban van, egy kicsit sem bízok benne, sőt, félek, hogy még mostaninál is tovább tudja rombolni a helyzetünket, mert eddigi edzősködéséből kiderült, hogy ehhez nagyon ért.

Olvastam olyan véleményeket, hogy miért nincs felé bizalom, meg kell adni a lehetőséget neki, stb. Nem! Olvastam ilyeneket Valverdénél, Setiénnél, egy csomó játékosnál, a Bayern elleni meccs előtt, aztán láttuk mi lett a vége. Elég volt már. A szurkolás nem egyenlő azzal, hogy vakon bólogatunk minden hülyeségnek. A szurkoló nyugodtan lehet szkeptikus, főleg amikor alapos oka van rá. Cáfoljon rám, aztán megkövetem.

Ha rajtam múlna, a szezon kezdetétől kapna 3 hónapot, ha nincsenek egyértelmű pozitív változások, akkor el is zavarnám. Persze két éves szerződést kapott... majd lehet fizetni a maradék bérét a menesztése után. :lol:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2020.09.02. 17:55:16

Egyáltalán nem volt megnyugtató ez a Mido nyilatkozat. Koeman anno a Valencia szétzüllesztését a két csapatkapitány - Albelda és Canizares) kicsinálásával kezdte, és könnyen lehet, hogy sikerült kitöltenie az utolsó cseppet Leo poharába is...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.09.02. 17:37:16

Messi és Cuo kérdése nyitott és amíg le nem zárul, keretről, igazolásokról nem lehet komolyan beszélni. Az óra viszont ketyeg, lesznek előkészületi meccsek - ez a fiataliítás szempontjából jó. Az edzői hármas figyelme rá tud irányulni a sok fiatalra és fel tudják mérni, melyik hol tart és mit lehet tőle várni. Jobb ez, mint ha most ránkzúdulna sok, vegyes tudású és vegyes tapasztalatú új igazolt. Ha meg az átigazolási időszak végén fellép a bőség zavara - azt majd akkor kell valahogy kezelni. Felejtsük el a "fix kezdő" fogalmát.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.09.02. 14:04:45

Sinya22 írta:
2020.09.02. 08:21:00
cykka22 írta:
2020.09.01. 16:33:02
Sziasztok, a ti véleményetek miatt írok ide. Az éven lesz fiatalítás vagy még várnak egy évet az átigazolásokra? Mindenki vár valamit, de én örültem volna például van de Beek-nek, de arról lecsusztunk. Wijnaldum már nem fiatalítás a középpályára. Évek óta Neymar utódját keresik 3év alatt majdnem 400m euró és sehol senki mert a nevét igazolják nem a poszt szerinti tudást. Most szóba jött Depay poszt szerint Neymar utódja feleannyi az ára mint bármelyik évekkel ezelőtti Neymar utód ára és csak beszélnek rajta. Most kell megmutatni, hogy kell csapatot építeni. Én sajnálom, hogy Messi menni akar, de ha szeretne akkor menjen nyilván nem lesz még egy Messi a Barcánál, de nem fogják tudni megtartani. Amúgy meg még egy évig fizetni a bérét majd ingyen elengedni nincs értelme szerintem.de nektek mi a véleményetek ezekről?
A fiatalítás nem csak az átigazolásoktól függ. Todibo,Araujo, Puig,Fati,Trincao,Pedri már a keretben vannak,ide lehet sorolni Dembelét,Coutinhot,Griezmannt. Egyikük sem idős. Kérdés ebből a névsorból hányan fognak beválni,és egyáltalán mennyien kapnak valós esélyt a hollandnál. Egyelőre tudatosságnak a jele se mutatkozik,csak el lesz küldve a 2 leggólerősebb emberünk. Pénzünk maximum Messiből lesz,máshonnan nem,miután Rakiticet másfél millióért adtuk el,Suarezért is kb ennyit fogunk kapni,Vidalért meg ennyit se. Más távozó nem hinném hogy lesz,Busi,Roberto,Alba helye fix,belefér még egy 15:3-as bl meccs is. Umtiti mehetne még,de ha igazak a hírek ő jól érzi magát,és ugyan ki adna 15-20 milliót is valakiért,aki képtelen 1 hónapot végigtolni sérülés nélkül?

Engem már most nem érdekel a szezon. Én úgy gondoltam,ki lesznek rakva az emberek,akik nem valóak a kezdőbe(Busi,Roberto) és Suarez és Alba posztjára is igazolunk,mert mindkét emberre ráfért volna a konkurencia. Na most Suarez megy, de még csatárunk most sincs. Alba meg maradni fog,és vagy marad mögötte Firpo,vagy kap más 200 percet a szezonban. Egyedül amiatt várom a szezont,hogy lássam a fiatalokat,és kíváncsi vagyok az új emberekre(Trincao,Pjanic,Pedri). Amíg a legnagyobb fékek a csapatban maradnak, addig érdemi változás nem lesz. Sokak szerint majd Messi távoztával mindenki kivirágzik(mert ő fogja vissza Griezmannt pl), én nem így látom. Szerintem attól,hogy kivesszük az argentínt ebből a csapatból,ugyan olyan ötlettelen lesz a játék,cserébe még a gólszerzés is nehezebb lesz,de ne legyen igazam.
Koeman nem beszélt félre a fiatalítást illetően, de úgy tűnik Busquetsre tényleg nem a kezdőben számít, így ezzel a probléma egy része letudva. A Rakitic/Busquets duóból egyiknek maradni kellett a rotálás, sérülés miatt, a horvát amúgy is szeretett volna távozni, Sevillaban akarta befejezni a pályafutását és akár egy gesztusként is fel lehet fogni. 11 millió közel reális ár egy 32 éves lejáró szerződésű játékosért, figyelembe véve, hogy pont egy olyan poszton játszik, ahol szükséges a kitartás, rengeteg munka.

Alba megtartását szintén logikus döntésnek tartom. Egy szezon alatt nem felejtett el focizni, ha tudja közel azt a szintet hozni, amit az elmúlt év előtt (és ez a csapat 3/4-edére igaz) nem tartom szükségesnek a cseréjét, főleg minőségben nem igazán lehet pótolni.
Neymar helye más kérdés. Szélre van egy Fati, Trincao, Dembélé trió, plusz még beugrók is. Az, hogy nem lett másik játékos hozva köszönhető Messinek is, akivel mind a klub, mind az edző számolt, nem lehetett arra számítani, hogy hirtelen fogja magát és bejelenti a távozási szándékát.
Nem mellesleg azért felbukkantak nevek a csatársorba is azóta. És akkor ott van Coutinho, akiről sok mindent lehet mondani, de azt nem, hogy ne lenne klasszis játékos. Ha Koeman megtalálja a helyét és Messi kiválásával nagyobb szerephez jut ki tudja mekkora erősítés lehet.
És ez csak a jelenlegi keret, még igazolások nem is történtek. (Na jó, Pjanic, Trincao, de ők már le voltak zsírozva) Ha Messi végül 200-250 millió értékben távozik, komoly erősítéseket lehet még eszközölni. Csak ehhez az kell, hogy minél hamarabb lezáruljon a Messi-mizéria.
Egyelőre mindenki arról beszél, hogy milyen gyenge a keret stb., de azt azért ne felejtsük el, hogy eddig csak távozók voltak, még nem érkezett senki, majd akkor kellene véleményt alkotni, ha meglesz a végleges keret. Ha jönne egy Eric Garcia, B. Silva, Gabriel Jesus vagy ehhez hasonló pakk már egész más lenne a leányzó fekvése.
Én nagyon a fiatalítás mellett vagyok, de azért túlzásba sem kellene vinni. Semedo mellé egy Emerson, középre max. Garcia mellé Todibo/Araujo (bár én előbbit favorizálnám), középpályára Riqui, szélre Trincao, Fati. Ez már kicsit több is mint elég, bár Emerson helyett egyelőre maradhatna Robi, nem ártana a kicsinek még egy év, amikor folyamatosan játszhat. SR-t én mindenképp megtartanám. Sehol sem kiemelkedő, de rotálásnál/sérülés esetén sok helyre be tud ugrani, minden csapatban nagyon fontos egy ilyen Jolly Joker.
Pedrit egyelőre nem erőltetném, néha-néha felkolbászolhatna, de inkább kapjon folyamatos játéklehetőséget.
Ennyi szerintem bőven elég lenne, és remélem Koeman se foga túlzásba vinni, bármilyen tehetséges és jó teljesítményt nyújtott pl. Riqui, én nem számolnék úgy vele, hogy majd megold egy posztot, ahogy Trincao és Fati sem biztosíték.
De rengeteg függ attól is hogy Koeman megmarad a jó öreg 4-3-3-nál vagy mer változtatni valamit.
Forca Barca!!!!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2020.09.02. 08:21:00

cykka22 írta:
2020.09.01. 16:33:02
Sziasztok, a ti véleményetek miatt írok ide. Az éven lesz fiatalítás vagy még várnak egy évet az átigazolásokra? Mindenki vár valamit, de én örültem volna például van de Beek-nek, de arról lecsusztunk. Wijnaldum már nem fiatalítás a középpályára. Évek óta Neymar utódját keresik 3év alatt majdnem 400m euró és sehol senki mert a nevét igazolják nem a poszt szerinti tudást. Most szóba jött Depay poszt szerint Neymar utódja feleannyi az ára mint bármelyik évekkel ezelőtti Neymar utód ára és csak beszélnek rajta. Most kell megmutatni, hogy kell csapatot építeni. Én sajnálom, hogy Messi menni akar, de ha szeretne akkor menjen nyilván nem lesz még egy Messi a Barcánál, de nem fogják tudni megtartani. Amúgy meg még egy évig fizetni a bérét majd ingyen elengedni nincs értelme szerintem.de nektek mi a véleményetek ezekről?
A fiatalítás nem csak az átigazolásoktól függ. Todibo,Araujo, Puig,Fati,Trincao,Pedri már a keretben vannak,ide lehet sorolni Dembelét,Coutinhot,Griezmannt. Egyikük sem idős. Kérdés ebből a névsorból hányan fognak beválni,és egyáltalán mennyien kapnak valós esélyt a hollandnál. Egyelőre tudatosságnak a jele se mutatkozik,csak el lesz küldve a 2 leggólerősebb emberünk. Pénzünk maximum Messiből lesz,máshonnan nem,miután Rakiticet másfél millióért adtuk el,Suarezért is kb ennyit fogunk kapni,Vidalért meg ennyit se. Más távozó nem hinném hogy lesz,Busi,Roberto,Alba helye fix,belefér még egy 15:3-as bl meccs is. Umtiti mehetne még,de ha igazak a hírek ő jól érzi magát,és ugyan ki adna 15-20 milliót is valakiért,aki képtelen 1 hónapot végigtolni sérülés nélkül?

Engem már most nem érdekel a szezon. Én úgy gondoltam,ki lesznek rakva az emberek,akik nem valóak a kezdőbe(Busi,Roberto) és Suarez és Alba posztjára is igazolunk,mert mindkét emberre ráfért volna a konkurencia. Na most Suarez megy, de még csatárunk most sincs. Alba meg maradni fog,és vagy marad mögötte Firpo,vagy kap más 200 percet a szezonban. Egyedül amiatt várom a szezont,hogy lássam a fiatalokat,és kíváncsi vagyok az új emberekre(Trincao,Pjanic,Pedri). Amíg a legnagyobb fékek a csapatban maradnak, addig érdemi változás nem lesz. Sokak szerint majd Messi távoztával mindenki kivirágzik(mert ő fogja vissza Griezmannt pl), én nem így látom. Szerintem attól,hogy kivesszük az argentínt ebből a csapatból,ugyan olyan ötlettelen lesz a játék,cserébe még a gólszerzés is nehezebb lesz,de ne legyen igazam.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2020.09.02. 08:13:55

cykka22 írta:
2020.09.01. 16:33:02
Sziasztok, a ti véleményetek miatt írok ide. Az éven lesz fiatalítás vagy még várnak egy évet az átigazolásokra? Mindenki vár valamit, de én örültem volna például van de Beek-nek, de arról lecsusztunk. Wijnaldum már nem fiatalítás a középpályára. Évek óta Neymar utódját keresik 3év alatt majdnem 400m euró és sehol senki mert a nevét igazolják nem a poszt szerinti tudást. Most szóba jött Depay poszt szerint Neymar utódja feleannyi az ára mint bármelyik évekkel ezelőtti Neymar utód ára és csak beszélnek rajta. Most kell megmutatni, hogy kell csapatot építeni. Én sajnálom, hogy Messi menni akar, de ha szeretne akkor menjen nyilván nem lesz még egy Messi a Barcánál, de nem fogják tudni megtartani. Amúgy meg még egy évig fizetni a bérét majd ingyen elengedni nincs értelme szerintem.de nektek mi a véleményetek ezekről?
Én csak Neymar posztjára szeretnék reagálni.

Ez pont az szezon lehet ( kéne, hogy legyen) ahol ki lehet próbálni az ígéretes fiatalokat. Én most biztos nem hoznék Fati elé senkit. Kapja meg ezt a szezont fix kezdőként, aztán jövőre az új vezetőség ( esetleg új edző, ha úgy alakul) majd eldöntheti, hogy elé vagy mögé érdemes e igazolni. Ugyanez a véleményem Puigról is.
cykka22
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2020.09.01. 16:15:56

2020.09.01. 16:33:02

Sziasztok, a ti véleményetek miatt írok ide. Az éven lesz fiatalítás vagy még várnak egy évet az átigazolásokra? Mindenki vár valamit, de én örültem volna például van de Beek-nek, de arról lecsusztunk. Wijnaldum már nem fiatalítás a középpályára. Évek óta Neymar utódját keresik 3év alatt majdnem 400m euró és sehol senki mert a nevét igazolják nem a poszt szerinti tudást. Most szóba jött Depay poszt szerint Neymar utódja feleannyi az ára mint bármelyik évekkel ezelőtti Neymar utód ára és csak beszélnek rajta. Most kell megmutatni, hogy kell csapatot építeni. Én sajnálom, hogy Messi menni akar, de ha szeretne akkor menjen nyilván nem lesz még egy Messi a Barcánál, de nem fogják tudni megtartani. Amúgy meg még egy évig fizetni a bérét majd ingyen elengedni nincs értelme szerintem.de nektek mi a véleményetek ezekről?
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.30. 17:59:24

Samper írta:
2020.08.30. 17:53:21
Sehol nincs névsor, hogy kikkel kezdi az előszezont. Persze akik most kezdenek, azok közül is fognak elmenni és érkeznek is. Viszont a B-ből csak azok lesznek figyelembe véve, akik most Koemanékkal megkezdik az edzéseket.
De Jong, Ansu Fati, Sergio Busquets, Lenglet, Griezmann, Trincao, Semedo és Braithwaite válogatott miatt nem kezdi meg holnap a felkészülést. TS sérült, Coutinho még nyaral, Pjanic koronás. Ja meg Peña, Riqui Puig, Miranda, Aleñá és Pedri is a spanyol u-21-el lesz.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.30. 17:53:21

Sehol nincs névsor, hogy kikkel kezdi az előszezont. Persze akik most kezdenek, azok közül is fognak elmenni és érkeznek is. Viszont a B-ből csak azok lesznek figyelembe véve, akik most Koemanékkal megkezdik az edzéseket.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.08.30. 15:29:45

Koeman ebben a sorrendben kellett volna kezdje a takarítást :

Piqué, Busi, Alba, SR....ők tuti maradtak volna maguktól
Vidal, Raki, Suarez trió szerintem maguktól is mentek volna....

Egyébként ez elnök és edző személyétől függettlen, átmeneti megoldás már nincs, aki azt hiszi van, az saját magát csapja be.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.30. 14:07:09

visca el barca írta:
2020.08.30. 13:50:03
oldalrobi mint hangadó? ne vicceljunk mar.
Pedig csk ő is, és állítólag a eléggé benne van a klikkben is. A rossz nyelvek szerint pl. Valverde anno azért preferálta inkább őt Semedo helyett.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.08.30. 13:50:03

oldalrobi mint hangadó? ne vicceljunk mar.

Egyebkent ahhoz kepest h mennyi tavozorol szoltak a hirek, eddig egy ember nem ment el es mindjart indul a bajnoksag.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.30. 13:20:30

Mido nyilatkozata sem fest róla túl jó képet számomra. Ha Messi és Suarez megy, azzal valóban könnyebb lehet neki, de még akkor is marad Pique, Busquets, Alba, SR hogy csak a legnagyobb hangadókat mondjam, akiken simán elcsúszhat. Nem is értem, hozzájuk miért ragaszkodik. Messiék távozásával lehetőség lenne teljesen új alapokra helyezni a Barcát, erre bennhagyunk néhány régi bútordarabot akadálynak. #-o
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.29. 18:43:19

LG írta:
2020.08.29. 01:04:16

Nálunk viszont ennek voltak/vannak gátjai. Talán a legnagyobb, hogy eddig nem tudtuk elengedni a múltbeli sikereket, pedig azokhoz az eredményekhez, és ahhoz a játékhoz már messze nem alkalmas a keret. Setién ezért is volt borzalmas választás, mert ő simán felült a nosztalgiavonatra. Remélem Koeman okosabb lesz, de vannak kétségeim. Számomra pl. nagyon rémisztő, hogy továbbra is számol Busquetsel. Nem tudom elképzelni, hogy úgy legyen versenyképes csapatunk, hogy abban neki kulcsszerepe van. Az más lenne, ha valóban csak epizódszerepet szánna neki a holland, de efelől is vannak kétségeim.
Egy másik lehetséges buktató az öltözőn belüli hangadók, akik képesek lehetnek edzőt buktatni vagy legalábbis a tekintélyét aláásni, az elképzeléseit megfúrni. Messi és Suarez ha valóban távozik, akkor az két jelentős potenciális veszélyforrással kevesebb Koemannak, de még így is maradnak, akikbe beletörhet a bicskája.

Szóval meglátjuk. A feladat nem lehetetlen, de azért nehéz, és én úgy érzem, hogy Koeman nem fogja tudni megoldani. De cáfoljon rám, és akkor nagyon szívesen megkövetem!
Setiénnel ez valószínű volt, főleg hogy előtte Busquetset mennyire istenítette és mekkora játékosnak tartja. Valverde jövője meg volt pecsételve, szezon közben pedig egy top edzőt nem lehetett találni, így jött valami tűzoltás, talán jobb lesz az elődjénél, mint ahogy anno pl. Antic vagy Rexach ugrott be.
Nekem most úgy tűnik Koemannak van valami koncepciója és valamivel nagyobb tekintélye is mint az utóbbi két edzőnek. Ráadásul az öltöző legnagyobb hangadói, aki sportszakmai szempontból a fejére nőnének úgy tűnik távoznak. Busquetshez pedig nem úgy tűnik, hogy annyira ragaszkodna, főleg, hogy korábban őt emelte ki, mint a középpálya egyik legnagyobb "problémáját" és ha minden igaz a kinevezése után is inkább a keretben számolna vele és nem a kezdőben.
Mondjuk az se lenne túl egészséges ha visszájára fordulna a dolog és átesnénk a ló túlsó oldalára, egy nagyon fiatal csapattal. Ha pedig jönnének új játékosok végre azokra a posztokra ahova kellenek és megtalálná olyan klasszisok helyét mint Coutinho, Griezmann vagy De Jong nagyon jó kis csapatot lehetne összerakni.
Persze semmiit sem lehet biztosan tudni és inkább csak reménykedni, de én valahogy képes vagyok optimistának lenni a jövővel kapcsolatban. De egyelőre még az érkezőktől is sok függ.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.29. 01:04:16

Azért nem kellene ennyire elszállni, hogy majd megyünk az EL helyekért stb. Ha a játékosok egyéni kvalitásait nézzük még mindig ott a csapat a top-ban. Hasonlítsuk össze az idei Reallal a két csapatot. Ilyen Viniciusokkal, Rodrygokkal meg Lucas Vasquezekkel a támadósorban, az egész egy Suarez-korabeli Benzemara építve. De a kp-juk se ugyanaz már. Egyszerűen csapatot tudott Zidane belőlük csinálni, mindenkinek megvolt a feladata, helye és a fejekben is rendben voltak. Nálunk ezen csúszott el az egész szezon. Mindenki össze-vissza mászkált, olyanok játszottak akik helyett már rég másnak kellett volna, semmi motiváció nem volt, a fejekben legalább akkora káosz volt mint a pályán. Nem a játékosanyaggal volt eddig se a baj és ha elmegy Messi a minőség még akkor is meglesz, főleg ha abból a pénzből sikerül befoltozni a lyukakat.
A Bayern is úgy verte végig Európát mintha ifisták ellen játszana és nem játszottak világklasszisok minden poszton.
Ezt itt se lehetetlen összerakni, nem azon múlik hogy most sikerül-e egy Bernardo Silvát hozni vagy sem.
Áthozom inkább ebbe a topicba. Én is úgy gondolom, hogy nem lenne lehetetlen egy viszonylag ütőképes csapatot összerakni, hiszen jó koncepció, taktika, szervezettség, nagyon sokat tud dobni még egy a miénknél gyengébb játékosállománnyal rendlelkező csapaton is.
Nálunk viszont ennek voltak/vannak gátjai. Talán a legnagyobb, hogy eddig nem tudtuk elengedni a múltbeli sikereket, pedig azokhoz az eredményekhez, és ahhoz a játékhoz már messze nem alkalmas a keret. Setién ezért is volt borzalmas választás, mert ő simán felült a nosztalgiavonatra. Remélem Koeman okosabb lesz, de vannak kétségeim. Számomra pl. nagyon rémisztő, hogy továbbra is számol Busquetsel. Nem tudom elképzelni, hogy úgy legyen versenyképes csapatunk, hogy abban neki kulcsszerepe van. Az más lenne, ha valóban csak epizódszerepet szánna neki a holland, de efelől is vannak kétségeim.
Egy másik lehetséges buktató az öltözőn belüli hangadók, akik képesek lehetnek edzőt buktatni vagy legalábbis a tekintélyét aláásni, az elképzeléseit megfúrni. Messi és Suarez ha valóban távozik, akkor az két jelentős potenciális veszélyforrással kevesebb Koemannak, de még így is maradnak, akikbe beletörhet a bicskája.

Szóval meglátjuk. A feladat nem lehetetlen, de azért nehéz, és én úgy érzem, hogy Koeman nem fogja tudni megoldani. De cáfoljon rám, és akkor nagyon szívesen megkövetem!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.08.27. 11:04:26

gránit írta:
2020.08.26. 23:40:53
Azzal szokták "megmagyarázni", hogy Messi meg Suárez nem védekezik. :mrgreen: Nyilván azért cicáztak a komplett védelmünkkel a tizenhatoson belül, és csináltak belőlük bohócot, mert Messi meg Suárez nem védekeztek... Meg nyilván azért ad el egy rahedli labdát a védelem, és azért nem tudjuk hátulról kihozni a labdát, mert Messi meg Suárez nem védekeznek... Egyébként tényleg nagy pluszt jelent, ha a csatárok is letámadnak, de korántsem egyenértékű, ha egy csatár nem védekezik, meg ha egy középhátvéd nem védekezik... Semedo sem tud sajnos védekezni, szűrni sem szűr senki.
Nyilván nem Suarezen és Messin kell elsősorban leverni a port, de láttuk nem egyszer, hogy mit jelent, ha már a csatárok letámadnak és zavart keltenek. rengeteg labdaeladásra kényszeríthetik a védelmet vagy hogy ne tudják kihozni rendesen a labdát. A Bayern ellen is rendre előre kellett vágni a labdákat, mert képtelenek voltunk félpályáig kihozni, amiben pedig aztán tényleg jók voltunk. És akkor az is ott van, hogy elől labdát vesztenek, aztán mindketten csak sétálnak visszafelé, és elég sok labdavesztés volt, mert mindenki csak Messinek mert passzolni, akárhány védő is volt a nyakán. Hiába a világ legjobbja és 1vs1-ben szinte nincs aki megállítsa ezeket ő se tudja folyton megoldani. Onnan meg indulhattak a kontrák, amikből kb. a góljaink felét kaptuk. Ékes példa a Napoli meccs, ahol Messi elől ment, küzdött, nem ismert eladott labdát, visszatámadt. Az olaszok néztek is mint ponty a szatyorban.
És akkor ne beszéljünk a kp-ról, amit még a spanyol középcsapatok is úgy játszottak át, ahogy nem szégyelltek. Busquets kulcspozícióban évek óta több labdát ad el meccsenként, mint amennyit szerez.
Ezzel nem a védelmet akarom felmenteni, mert hibáztak ők is bőven, nem is keveset, de ezt az egészet nem lehet rajtuk elverni. Nem véletlenül nincs olyan top csapat, ahol 2 ember is elől sétálgat. A Bayern sem azért kapott össz-vissz 10 gólt az egész Bl szezonban mert az a Boateng-Alaba duó olyan bivaly volt középen.
A csapatvédekezés tűnt el a játékból, ami korábban az egyik legerősebb fegyvere volt a csapatnak és ha szétkontráznak minket (márpedig folyamatosan ez történt azt nem lehet két kh-n leverni.

Persze benne van a pakliban, hogy nem mai gyerek Messi és nem bírná el egész meccsen, de ha lecserélik akkor kitör a balhé, Suareznél hasonló a helyzet.
Forca Barca!!!!
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.08.26. 23:52:48

LG írta:
2020.08.26. 23:18:18
Piqueről, Albáról, meg úgy általában mindenkiről meg tudjátok magyarázni, hogy nem is annyira rosszak még, van még helyük, meg minden, de akkor nem tudom, hogy jött össze az a halom gól, amit kaptunk. Ráadásul ősszel még ter Stegen világklasszis formában játszott, amit lehetett, kivédett. Baj lesz ebbű, figyeljétek meg!

Ha most tippelnem kéne, szerintem nem éli meg edzőként a szezon végét.
Senki sem akarja megmagyarázni, de a vak is látta, hogy semmi elképzelés nincs erős letámadáskor a labda kihozatalra. A középpályás védekezésről aztán ne is beszéljünk, mert nincs miről. Benne vannak nyakig is a hátvédek, de nem lehet csak rajtuk számon kérni mind a 38 gólt. Én lennék a legboldogabb, ha 1 év alatt kilehetne cserélni a komplett hátsó alakzatot és közben a középpályát is megszervezni, de ez képtelenség még ha lenne is rá pénz.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.26. 23:40:53

Azzal szokták "megmagyarázni", hogy Messi meg Suárez nem védekezik. :mrgreen: Nyilván azért cicáztak a komplett védelmünkkel a tizenhatoson belül, és csináltak belőlük bohócot, mert Messi meg Suárez nem védekeztek... Meg nyilván azért ad el egy rahedli labdát a védelem, és azért nem tudjuk hátulról kihozni a labdát, mert Messi meg Suárez nem védekeznek... Egyébként tényleg nagy pluszt jelent, ha a csatárok is letámadnak, de korántsem egyenértékű, ha egy csatár nem védekezik, meg ha egy középhátvéd nem védekezik... Semedo sem tud sajnos védekezni, szűrni sem szűr senki.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.26. 23:18:18

Piqueről, Albáról, meg úgy általában mindenkiről meg tudjátok magyarázni, hogy nem is annyira rosszak még, van még helyük, meg minden, de akkor nem tudom, hogy jött össze az a halom gól, amit kaptunk. Ráadásul ősszel még ter Stegen világklasszis formában játszott, amit lehetett, kivédett. Baj lesz ebbű, figyeljétek meg!

Ha most tippelnem kéne, szerintem nem éli meg edzőként a szezon végét.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.08.26. 23:04:21

LG írta:
2020.08.26. 15:07:48
Peter írta:
2020.08.25. 23:15:42
Annyi még nagyon a bögyömben maradt, hogy Koeman, aki belső védő volt, hogy a jó Istenben számíthat egy csigához mérten is lassú, körülményes Piquére, akit bármelyikünk nagymamája is háromszor körbefut?!
Rajtunk röhög valamennyi leendő ellenfél =D>
Én hasonló véleményen vagyok. Ahhoz képest, hogy Koeman Busquets és a védelem lecseréléséről beszélt korábban, ebből úgy tűnik semmi sem lesz. Pedig a védekezéssel sokkal nagyobb problémáink vannak, mint a támadójátékkal, mert azért gólok úgy-ahogy jöttek, főleg ugye Messitől és Suareztől. Ehhez képest meg látjuk mi van... Nem fűzök sok reményt a holland edzői munkásságához, egyelőre inkább tényleg úgy tűnik, hogy ő az ostor most Barto kezébe (egyik fórumtárs írt hasonlót, csak ő az ostor helyett csúnyább metaforát hozott fel :mrgreen: ), ami nem túl jó ómen. :(
Ráadásul Messinek és Suáreznek úgy tűnik, búcsút inthetünk. A góljaink kb felét kellene pótolni, úgy, hogy eközben a védelmet is rendbe kéne rakni. A BL-ben tavasszal évek óta megszórnak minket, négy góllal, három góllal, nyolc góllal, mikor mennyivel. Én pont azért örültem egy egykori hátvédnek az edzői posztra, mert reméltem, hogy legalább a védelmet rendbe teszi, és megint el tudunk kezdeni hátulról építkezni, mint a Rijkaard-korszakban. Sajnos a jelenlegi védelem kuka. Piqué-nek semmi keresnivalója már a csapatban kezdőként, ahogy Busquets-nek sem. Egy harapós csapat átgyalogol rajtuk, olyanok, mintha ott se lennének. Nagyon remélem, hogy Koemannak nem csak a szája fog járni, és a rendrakás nem azt fogja jelenteni, hogy a két legjobb góllövőnk távozik, mindenki más viszont marad, és nem érkezik kb senki.
Válasz küldése