Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.19. 07:48:09

Koeman mellett szólhat, hogy ide tudna csábítani 1-2 fiatal hollandot, illetve bátran nyúlna a fiatalokhoz Busquets-ék kárára.
Ellene szól a Valenciai időszaka és ámokfutása. Azt fájdalmas volt nézni.
Nálam kb. 50-50, meglátjuk. Sok sikert neki.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2020.08.19. 07:32:16

Nem gondolom, hogy Koeman itt meg fogja váltani a világot. Nem azért mert jó, vagy nem jó edző, van e vagy nincs konkrét elképzelése vagy nincs, egyszerűen azért, mert egy olyan klubjóhoz érkezik amely mély vezetői válságban van. A legfőbb vezető pedig nem vállalta a felelősséget, továbbra is mindenben ő dönt és a közvetlen slepp. Ilyen körülmények között,szerintem nem lesz eredményes. Már ugye mit nevezhetnénk eredménynek a jelen helyzetben? Az öltözőben felszámolni a klikket, kirakni a nem megfelelő embereket, felhozni a fiatalokat, kialakítani velük egy koncepciót, egy stabil csapatot létrehozni. Aztán minden nap szorgosan dolgozni, és majd jönnek az eredmények, ha kicsiben is.
Csakhogy, az öltozőben nagyon erős emberek vannak, nagyon erős fizukkal és érdekérvényesítő képeséggel,szerződések, amelyeket nem olyan könnyű egyszerűen figyelmen kívül hagyni, a világ összes pénzének kidobása után ,ennek kövezkeztében gyakorlatilag nulla anyagi mozgástér.Egy kialakult nihill állapot és egy mégegyszer mondom, hiteltelen legfőbb vezető mellett, oldalán számomra abszolut nem bizalomgerjesztő ez az edzőcsere. Nem is értem miért vállalta Koeman, de biztosan nem ismerünk minden körülményt.
Egyszerűen abban nem hiszek, hogy az elnők menesztése nélkül lehet megújulás.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.08.19. 02:30:03

Lehet, hogy egyetlen játékos eladása nélkül is nagy sikereket érhetne el a csapattal, ha megtanítaná a következőket:

1. Mikor szabad a 16-osunk előtt még egyet passzolni labdakihozatal célzattal és mikor van az a pont, amikor inkább kivágjuk a nézőtérre?
2. Hogyan döntsük el, hogy a szélen támadó ellenfél ellen belül védekezünk, vagy kívül, de ne másodpercenként váltogatva?
3. Mit játsszunk, ha az ellenfél magasra tolta a védekezését, de nem feltétlen mi dominálunk?
4. Hogyan mozogjunk üres területre, ha az ellenfél támadó sora és középpályája 2 négyzetméternyi területen helyezkedik el? Továbbá hogyan érjük el, hogy ne ezen a 2 négyzetméteren passzolgassunk kényszeresen, hanem inkább mondjuk üres területre futkosással éljük ki a "szépfoci" vágyainkat.

Szal ilyesmik.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2020.08.19. 02:06:48

Bakero mellett a másik nagy kedvencem volt a dream teambol, örülök az erkezesenek. Szerintem azt a megalkuvás nem turest, elszantsagot attudja ültetni a fiúk a. És én is azzal értek egyet higgadtan atgondolva, hogy strukturálisan kell átalakítani a csapatot és az itt levokbol kihozni a maximumot. Mert nem hiszem el, hogy egy olyan hatalmas jatekintelligenciaju játékos mint pl Busquets, elfeljetett volna focizni. Na mindegy, bízok a legjobbakban.
Kép
Kép
Kép
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2020.08.19. 01:29:06

Az a mókás, hogy mordorban nemrég azt olvastam, hogy szinte biztos VDB érkezése ott..
És, bevallom, például a Van Gaal érákat én nem tartom sikeresnek, de lehet valamiről lemaradtam.
Érdekes évünk lesz, annyi szent!
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.08.18. 23:17:57

Na Barto csak bejelentette a hollandus érkezését.

Én örülök neki, több mint tíz (lehet 15 is) éve előttem van a pali, én évekkel ezelőtt is örültem volna már neki. Mondjuk Lucho után, vagy még előtte is. Az teljesen nyilvánvaló hogy megszállottan Barcás a pali, egyetlen egy csapat záradék volt a holland szerződésében, ami csak a Barca volt, ezt ő maga erősítette meg. Minden állomáshelyén fiatalított és rengeteg fiatalnak adott bizalmat akik vagy éltek vele vagy nem. Pl. ma nem lenne Sadio Mané az aki Koeman nélkül, annó ő adta meg neki a lehetőséget a Southamptonnál, ahonnan vitte is a Pool. Be is vitte 2016-ban őket a 6. helyre meg az EL-be. De lehetne mondani ugye 2001-től 2005-ig mennyi akkori Ajax játékos lett nála nagy játékos (Ibra, van der Vaart stb). Vagy a mostani holland válogatottat is simán kivitte az Eb-re úgy hogy ott is krízis helyzetben vette át a válogatottat. Ha jól emlékszem nem is voltak ott a 2018-as VB-n...

Én is ezt várom tőle, tegyen le egy megfelelő alapot a jövőre nézve, jó játékkal vigyük végig a szezont. Triplát nem várok tőle egyáltalán, de abban biztosak lehetünk hogy ő lesz a főnök az öltözőben és kemény kezű edző, ha ennek eredménye lesz valamilyen kupa is akkor már jó. Nem félt sohasem leültetni vagy kitenni egy egy öregebb játékost, ez most se lesz másképpen.

Ha már itt tartunk jegyezzük meg hogy kik lesznek a segítői is.
- Alfred Schreuder aki Ten Hag mellett volt másodedző az Ajaxnál valamint a Hoffeinheim együttesénél is dolgozott. A hírek szerint nem egy paprika Jancsi mint Sarabia...
- a hírek szerint a másik személy pedig aki csatlakozni fog hozzá az nem más mint Henrik Larsson!!! Az ő érkezését is holnap fogják bejelenteni Koemannal együtt. A fő feladata specifikusan a támadókkal való tréning lesz. :wink:

Ezt a 3-ast azért elég nagy riszpekt övezi, a fiataloknak biztos jó pont lesz ez 3 úriember. Nem egy Sarabia fog ugrálni meg anyázni a kispadon... :|

Egy szó mint száz, már az hogy ekkora Barca fan, és ugye legenda is nálunk én megadom neki a bizalmat. Elsősorban arra hogy alakítson ki egy jó fiatal keretet, az idős játékosoktól vegyen búcsút vagy ültesse padra. Első igazolása hírek szerint Van de Beek lenne az Ajax 23 éves kpja. Adná az ég... =D>

Na de a héten már ki fog derülni ugye pár dolog az elképzeléseiről, felfogásáról, terveiről, én izgatottan várom ezeket.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2020.08.18. 23:11:26

visca el barca írta:
2020.08.18. 22:32:00
...
Ámen. Én még az igazolásokat se tolnám túl mondjuk - szerencsére pénz sincs rá -, mert jövőre jön a teljes váltás, gondolom ő se feltétlen marad. Csak olyat akit nagyon akar és bármikor hasznos lehet - pl a felröppent van de Beek pl Keita szerepkörre simán jó lehet, ilyenek beleférnek nálam is -, amúgy inkább a már meglevő fiatalokból próbáljon alkotni valamit.

Rakja ki az öregek javát, ha nem megy a pad akkor búcsút kell venni tőlük. Fiatalokat meg tolja amennyire lehet, ennél többet én jövőre nem várok. Nem is számítok 1 kupára sem, de nem is az lesz a lényeg, kezdjen el formálódni a következő generáció gerince, már sikeres szezon lesz akkor.

Amúgy érdekeseket lehet olvasni róla mint edzőről, nem egyszerű figura, fogalmazzunk úgy.. Jobban jár szerintem, ha az "öregek" javát eladjuk, különben nem lepne meg ha pár hónapon belül jönnének a belháborúról a hírek. Volt klubcsapatai fanjai nem épp örömmel emlékeznek vissza rá, de a válogatottban jó volt elvileg. Meglátjuk, hozzánk most úgyse jófiú kell az eredményekért, hanem valaki aki bepiszkolja a kezét és előkészíti/levezényli a generációváltást.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2020.08.18. 23:09:26

Samper írta:
2020.08.18. 21:46:20
Elbizonytalanodtam, hogy ki lesz a következő elnök. Mert ideszerződni egy lelépő elnökhöz, félbehagyva a holland szövkap. munkáját...
Deja vu: Lopetegui
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.08.18. 23:06:54

Én sem igazán követtem az edzői pályafutását, de a statisztikák alapján középszer, nagyjából Valverde Barca-előtti eredményeihez hasonlót hozott ő is. Ilyen szintű klubnál, ilyen szintű játékosokkal pedig még soha nem dolgozott. Hát, nem tudom, nem tudom...

Arra jó lehet talán, hogy a romokból valamit összekaparjon, és a választások után az új edzőnek legyen valami alapja, amire építhet, többet nem nézek ki belőle.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.08.18. 23:02:31

visca el barca írta:
2020.08.18. 22:32:00

Amit elvarok tole:

....


Ha ez a 3 dolog megvalosul en mar boldog leszek, aztan h ennek lesz e eredmenye az szamomra most csak masodlagos.
Ugyanezek.
Ezeket tegye meg, és akkor már hozzátett a dolgokhoz.
Csodákat nem várok tőle, de ha már azt eléri hogy tisztességesen essünk ki a blből, az már fejlődés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.08.18. 22:32:00

Edzoi munkassagat semmilyen szinten nem kovettem, se a holland bajnoksag/valogatott nem erdekel, se az angol foci, igy bennem semmilyen kep nem el rola. Annyit tudok h nem top edzo, de nem is ilyen ultragagyi setien szint.

Amit elvarok tole

1, kapjon tenyleg tejhatalmat, azaz angol mintaju manageri poziciot, o igazoljon olyan embereket akik neki kellenek es ne eroltessenek ra griezmann fele selejteket

2, az oregeket padoztassa, szorja ki. Pique, sr, lajos, rakitic es foleg busquetsre semmi szuksege mar ennek a csapatnak.

3, tolja ezerrel a fiatalokat, dembele, araujo, todibo, pedri, puig, fati, trincao.

Ha ez a 3 dolog megvalosul en mar boldog leszek, aztan h ennek lesz e eredmenye az szamomra most csak masodlagos.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2020.08.18. 21:52:08

davi10 írta:
2020.08.18. 21:39:52
Ha jól olvastam közel teljhatalmat kap a keret kialakításához.
Ezt majd akkor hiszem el, hogyha látom!

Nem vagyok egy fikarcnyit se meggyőzve se az alkalmasságáról, se a tényleges változtatás szándékáról.De cáfoljon rám!
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.08.18. 21:46:20

Elbizonytalanodtam, hogy ki lesz a következő elnök. Mert ideszerződni egy lelépő elnökhöz, félbehagyva a holland szövkap. munkáját...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.18. 21:39:52

Hajrá!
Nem várok BL meg bajnoki címet (mondjuk nem tudom meddig marad).
Az Ő feladata rendet vágni a keretben és nyomatni az új generációt. Ha jól olvastam közel teljhatalmat kap a keret kialakításához.

Amennyire tudott, időben jött, lesz valamennyi ideje megnézni, hogy kire lesz szüksége az újak és a visszatérők közül.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.08.18. 21:39:15

Üdv itt!
Szurkoljunk hogy ne Lopetegui-zzon egyet ő is.


Ha már ekkora problémák közepette, 8-2 után igent mondott, nagyon remélem hogy komoly tervvel érkezik, és szabad kezet kap!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.08.18. 21:23:45

Sok sikert!
Válasz küldése