Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.03.07. 14:38:23

Nagybarcelona írta:
2023.03.07. 13:21:01
gránit írta:
2023.03.07. 12:52:28
A stábot azért is fontos kiemelni, mert az edzők jönnek-mennek, de azt sajnos mindegyiknél látjuk, hogy a játékosok általában nem fejlődnek, hanem visszafejlődnek, miután a csapathoz érkeztek. Coutinho, Dest, Semedo, Lewandowski stb. Ennek is kell hogy legyen valami oka, mert ez edzőktől függetlenül jellemző sajnos.
A keret èrtèke a 6-7. a világon
A klub èrtèke 3-4. a világon
Ehhez mèrten nèzhetjük, hogy Xavi ès stábja megfelel-e a kispadra.
Az erőnlèti edzőt linkeltem.
Xavi testvère a segèdedző.
https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... verein/131
De a múltban is akadtak èrdekes "stábtagok".
Abidal pl. èvekig volt a Barca sportigazgatója, aztán csodálkozunk a jelenlegi kereten :)
Abidal már rég ellett zavarva!
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.07. 13:39:58

Nagybarcelona írta:
2023.03.07. 11:54:33
aki megreformálja a focinkat (nálam Ten Haag lett volna a választás a "holland iskola" miatt, a lapok szerint Laportának is)
Reform sem kellett volna hozzá, csak a megfelelő időben megadni a keretnek a megfelelő és elengedhetetlen frissítést, ami Lucho után tálcán kínálta magát, a szent tehenektől időben elköszönni.
Ráadásul itt voltak a kínálkozó lehetőségek is a ligában a szemünk előtt akár Laporte ( ráadásul Valverde növendék volt Bilbaoban) vagy mondhatnám Rodri nevét is.....
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.07. 13:21:01

gránit írta:
2023.03.07. 12:52:28
A stábot azért is fontos kiemelni, mert az edzők jönnek-mennek, de azt sajnos mindegyiknél látjuk, hogy a játékosok általában nem fejlődnek, hanem visszafejlődnek, miután a csapathoz érkeztek. Coutinho, Dest, Semedo, Lewandowski stb. Ennek is kell hogy legyen valami oka, mert ez edzőktől függetlenül jellemző sajnos.
A keret èrtèke a 6-7. a világon
A klub èrtèke 3-4. a világon
Ehhez mèrten nèzhetjük, hogy Xavi ès stábja megfelel-e a kispadra.
Az erőnlèti edzőt linkeltem.
Xavi testvère a segèdedző.
https://www.transfermarkt.com/fc-barcel ... verein/131
De a múltban is akadtak èrdekes "stábtagok".
Abidal pl. èvekig volt a Barca sportigazgatója, aztán csodálkozunk a jelenlegi kereten :)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.07. 12:52:28

A stábot azért is fontos kiemelni, mert az edzők jönnek-mennek, de azt sajnos mindegyiknél látjuk, hogy a játékosok általában nem fejlődnek, hanem visszafejlődnek, miután a csapathoz érkeztek. Coutinho, Dest, Semedo, Lewandowski stb. Ennek is kell hogy legyen valami oka, mert ez edzőktől függetlenül jellemző sajnos.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.07. 12:50:17

szbsz írta:
2023.03.07. 11:38:08
Xavi bár sokkal nagyobb támogatást kap az elnökség felől, mint Koeman kapott, a teljesítménye ugyanolyan gyengécske mint a hollandé ezzel kár is lenne votatkozni, elég volt látni az elmúlt 3 meccset, a gyászos kiesést egy angol középcsapat elllen az EL-ből...
A MU minden csak angol középcsapat. Most jöhetsz a Pool meccsel de azelőtt közel 20 meccses veretlenségi szériájuk volt, verték a Cityt és ott loholnak közvetlen mögötte a 3. helyen. Bármelyik ligában bajnokesélyes csapatnak számítana.
szbsz írta:
2023.03.07. 11:38:08
Mindekettőjüknek voltak/vannak jobb időszakai, Koemannak a 19 meccses veretlenségi sorozata, Xavinak az idei ősz, de összességében mindkettőjüket én egy gyenge közepesre értékelném. Láttuk Koeman, hogy szétesett a Classico után, majdnem lecsúsztunk végül a dobogóról, Xavi meg most kezdi teljesen elveszíteni a fonalat, ami (ne úgy legyen) de a bajnokságba fog lehet kerülni...
Csakhogy abban a veretlenségi sorozatban 80 % Messi érdeme volt. Ő rántotta rendszeresen ki a sz...ból.
Elment Messi hozott 4 győzelmet,4 döntetlent, 3 vereséget. A BL-kiesésben szintén nagyon benne volt a keze.
szbsz írta:
2023.03.07. 11:38:08
Igazából Lucho óta nem sikerült találni alkalmas edzőt a padra, Valverde úgy tűnt talán jó lehet, még annak ellenére is, hogy nagyon stílus idegen volt, de az első éve után elcsúszott valami sajnos, nem sajnos... Akik utána jöttek nyereletlen két éves sajnos az összes Setien, Koeman, Xavi.. pfff... Pinyő felkészül??? =P~

Amíg nem lesz itt egy- bánom is én milyen nemzetiségű (nem muszáj német legyen) -tökös edző, addig elfelejthetjük a nemzetközi eredményeket, belevaló támadófocit, marad sajnos a bohóckodás a mikiegér ligában, bunkerezés, kiskuki foci stb... =P~
Nézd már meg Luchonak milyen kerete volt. Prime MSN, jó korban lévő Alba, Busquets, Rakitic, egy igazi Umtiti, Iniesta., ott volt még Mascherano stb. Azért ezt nem lehet összehasonlítani a jelenlegi csapattal. És az a csapat 2 BL-győzelemre legalább hoivatott volt, a világ akkori legjobb csapata és hullottunk a negyeddöntőben. Lehet a szép dolgokra emlékezni, 6:1 stb., de ilyenkor a 4:0-ás odavágó kissé elfelejtődik.
Abból a csapatból sokkal többet ki lehetett volna hozni, mint amit Lucho tett, mondom ezt úgy, hogy nagyon szerett LE-t és jó edzőnek is tartom.

Xavinak százszor nehezebb dolga van. Bunkerezés??? 2 meccsen beszélhetünk hasonlóról, az egyik szinte B-csapattal idegenben a Real ellen egy oda-visszavágós párharcban, a másikon vezetésben emberhátrányban. Hányszor volt még ilyen. Kétszer alázta szó szerint le a Realt. Szinte hasonló kerettel , ugyanabban a szezonban Koemannal a csapat kikapott otthon a Realtól, míg Xavival Madridban gurítottunk nekik egy négyest. Lehet mondani, hogy Xavinak volt egy Aubája, Koemannak meg egy igazi Fatija, Agueroja.

Ha te ilyennek látod ezt a csapatot jelenleg akkor szerintem te a Pep-Lucho-féle gárdát tekinted alapvetőnek.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.07. 12:17:46

Szerintem èrdemes fèlretenni a kósza pletykákat.
Koeman erőnlèti edzője Albert Roca volt.
https://www.transfermarkt.com/albert-ro ... ainer/5117
Aki előtte Rijkaardnak ès Guardiolának is megfelelt.
Jelenlegi erőnlèti edző
https://www.transfermarkt.com/ivan-torr ... iner/97069
22/23 izomsèrülès (comb, combhajlító)
Kounde, De Jong, Roberto, Pedri, Dembele, Fati, Lewandowski
Persze az edzèsmódszerekről nem sok szivárog ki.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.07. 12:14:31

Azért az komikus, hogy várták Xavit, sokan hamarabb is, mint ahogy jött, alapozás nélkül, most meg... Azzal egyetértek, hogy nem nagyon haladunk előre sajnos. A védelem sokat erősödött, mezőnyben viszont ugyanolyan erőtlenek vagyunk, sőt, tavaly tavsszal igéretesebb meccseket játszottunk. A Frankfurt ellen tört meg a lendület.

Koemannak abban igaza van, hogy neki például nem volt Lewandowskija. Amikor egy potenciális gólkirályt kapsz, könnyebb vigéckedni. Ettől függetlenül vállalhatatlanok voltak az állapotok, amiket hátrahagyott. Az tény, hogy sokkal gyengébb kerete volt, mint a mostani. A védelemben sem volt egy Christensene vagy Alonsója, akik azért elég stabilak.

Koeman veretlenségi sorozata is szóba került, kettejükben az a közös, hogy mindkettő idején voltak fellángolások, amikor kezdtük elhinni, valami elkezdődött. 2021 tavasza is már-már igéretes volt, aztán az ősz úgy kezdődött, ahogy az előző. A fellángolások a csapatban rejlő potenciált jelzik, amit viszont nem tudnak folyamatosan kihozni a csapatból.

Ha a középpályán annyit javul az állomány, mint a védelemben, akkor lehet keresnivalónk a nemzetközi porondon is. A Manchester Unitedet semmiképp nem nevezném középcsapatnak, és látszott ellenük is, a Bayern ellen is, hogy bár nem olyan siralmas a helyzet, mint 2-3 éve, mezőnyben, tempóban, sebességben gyengék vagyunk még. A labdakihozatalok, a támadásépítések dadognak, vagy egyáltalán nincs semmi elképzelésünk egy erősebb csapat ellen, aztán lesz, ami lesz. A Madrid ellen kicsikartunk egy lesz ami lesz győzelmet, a Manchester United ellen nem sikerült. Vagy összejön, vagy nem, de nem volt elképzelés.

A középpályán kell erősödnünk, és kell még egy gólvágó. A Valencia ellen is látszott, mennyire hiányzik egy befejőcsatár elől, Torres, Fati, sorra bohóckodták el a helyzeteket, amikből Lewandowski vagy egy másik vérbeli befejező egyet jó eséllyel belő.

Luis Enrique sem volt egy nagy eresztés, ezt a spanyol válogatottban is láthattuk. A spanyol válogatott ugyanolyan meddő játékot játszott vele. Ott is voltak fellángolások, mint Costa Rica vagy Németország ellen, de összességében ezt nem tudták állandósítani. Ő még egy erős csapatot örökölt, ennyi. De már 2016 táján is voltak teljesen off meccseink. Mezőnyben, tempóban sokat kell fejlődnünk, de ehhez elsősorban új játékosok kellenek, mert ha már az ezredik edző sem tud ezzel mit kezdeni, akkor lehet, hogy nem az edzővel van elsősorban a gond.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.03.07. 12:18:20-kor.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2023.03.07. 11:55:00

szbsz írta:
2023.03.07. 11:38:08
Xavi bár sokkal nagyobb támogatást kap az elnökség felől, mint Koeman kapott, a teljesítménye ugyanolyan gyengécske mint a hollandé ezzel kár is lenne votatkozni, elég volt látni az elmúlt 3 meccset, a gyászos kiesést egy angol középcsapat elllen az EL-ből...

Mindekettőjüknek voltak/vannak jobb időszakai, Koemannak a 19 meccses veretlenségi sorozata, Xavinak az idei ősz, de összességében mindkettőjüket én egy gyenge közepesre értékelném. Láttuk Koeman, hogy szétesett a Classico után, majdnem lecsúsztunk végül a dobogóról, Xavi meg most kezdi teljesen elveszíteni a fonalat, ami (ne úgy legyen) de a bajnokságba fog lehet kerülni...

Igazából Lucho óta nem sikerült találni alkalmas edzőt a padra, Valverde úgy tűnt talán jó lehet, még annak ellenére is, hogy nagyon stílus idegen volt, de az első éve után elcsúszott valami sajnos, nem sajnos... Akik utána jöttek nyereletlen két éves sajnos az összes Setien, Koeman, Xavi.. pfff... Pinyő felkészül??? =P~

Amíg nem lesz itt egy- bánom is én milyen nemzetiségű (nem muszáj német legyen) -tökös edző, addig elfelejthetjük a nemzetközi eredményeket, belevaló támadófocit, marad sajnos a bohóckodás a mikiegér ligában, bunkerezés, kiskuki foci stb... =P~
Azért mindenki hasonlítgatja a hollandot, meg Xavit. Hogy Koeman is milyen gyenge kerettel játszott. De ne feledjük el, hogy Xavi milyen öltözőt kapott a holland elzavarása után. Késések, nemtörődömség, nevetségesen kevés edzés intervallum, a csapategység széthullása, meg sorolhatnám. A csapat még azóta is nyögi ezt. Nem véletlen, hogy Xavi legelső mozzanata ennek a javítása volt.
A morgók többségének tudom, hogy az a baja, hogy Koeman, a klub legenda, de azért ne legyen már ezért érinthetetlen. Nyilatkozatai alapján bezzeg Ő sose volt hibás, mindig más(általában ki is pécézett magának valakit a csapatból).
( Szerény véleményem, hogy amikor kinevezték, akkor egy kicsit jobban is szét nézhettek volna. Mivel a Valenciai lebőgése után, két évente elzavarták a klubok ahol kinevezték:
Valenca- AZ-Feyenoord-Southampton-Everton).
Szóval engedjük az 'öreg kezét' végre és hagyjuk, hogy egy másik klublegenda próbáljon valamit összerakni. Ha nem megy a szerződése kitöltése alatt, akkor nem kell vele hosszabbítani, ennyi.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.07. 11:54:33

Szbsz:
Èn is így látom. Laportáèknak 2 nagy hibát tulajdonítok.
1. 2 ève játèkoseladásból(Barca, Barca B) összehozott 80 milliónak a negyedèt nem forgatták azonnal a csapatba (Auba, kölcsön, vásárlási opció stb.), pedig látszott, hogy gyenge lesz a keret a BL helyek elèrèsèhez, bár Aguero szívproblémáival senki nem számolhatott, de a sèrülèkenysègèvel igen
2. A megerősített tèli kerettel nem hagyták vègig dolgozni Koemant a szezonban, ès nyáron hozni egy minősègi, tapasztalt edzőt, aki megreformálja a focinkat (nálam Ten Haag lett volna a választás a "holland iskola" miatt, a lapok szerint Laportának is)
https://www.google.com/amp/s/www.expres ... a-Liga/amp
Ki tudja Ferran helyett kit tudtunk volna elhozni rèszletre (60 millió), valamint Koeman vègkielègítèse is mehetett volna játèkosra.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.03.07. 11:38:08

Xavi bár sokkal nagyobb támogatást kap az elnökség felől, mint Koeman kapott, a teljesítménye ugyanolyan gyengécske mint a hollandé ezzel kár is lenne votatkozni, elég volt látni az elmúlt 3 meccset, a gyászos kiesést egy angol középcsapat elllen az EL-ből...

Mindekettőjüknek voltak/vannak jobb időszakai, Koemannak a 19 meccses veretlenségi sorozata, Xavinak az idei ősz, de összességében mindkettőjüket én egy gyenge közepesre értékelném. Láttuk Koeman, hogy szétesett a Classico után, majdnem lecsúsztunk végül a dobogóról, Xavi meg most kezdi teljesen elveszíteni a fonalat, ami (ne úgy legyen) de a bajnokságba fog lehet kerülni...

Igazából Lucho óta nem sikerült találni alkalmas edzőt a padra, Valverde úgy tűnt talán jó lehet, még annak ellenére is, hogy nagyon stílus idegen volt, de az első éve után elcsúszott valami sajnos, nem sajnos... Akik utána jöttek nyereletlen két éves sajnos az összes Setien, Koeman, Xavi.. pfff... Pinyő felkészül??? =P~

Amíg nem lesz itt egy- bánom is én milyen nemzetiségű (nem muszáj német legyen) -tökös edző, addig elfelejthetjük a nemzetközi eredményeket, belevaló támadófocit, marad sajnos a bohóckodás a mikiegér ligában, bunkerezés, kiskuki foci stb... =P~
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.07. 09:24:33

Szinte ugyanazt a keretet.
Tèlen èrkezett:
Ferran, Aubameyang, Adama, Alves
Ès felèpült Dembele.
Koemannak 19 meccses veretlensègi szèriája volt, aztán jött a Clasicot 2-1 veresèg, ahol Mingueza szerezte a Barca gólját.
Olyan minősègi vèdelmet vett át:
Alba, Firpo, Lenglet, Umtiti, Pique, Araujo (21 èvesen), Roberto, Dest
Felhozta Minguezat mèg.
Pique fèl, Roberto majdnem egèsz szezont hagyott ki.
Második szezonjában szinte csak Luuk ès Depay volt egèszsèges a támadósorban.
A kp-a 17 èves Gavi, 19 èves Pedri, 19 èves Nico, Busquets, De Jong volt.
https://tribuna.com/en/news/fcbarcelona ... eir-stats/
Xavi VS Koeman számai ugyanannyi meccsen.
Ezek alapján èrdemes megítèlni a munkáját. Tárgyilagosan.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.07. 08:04:31

Nehéz egy fickó. Nem lehet azt mondani, hogy jó edző, de én láttam amikor eldöntötte a BEK döntőt. Nekem akkora legenda játékosként, hogy nem tudok teljesen haragudni rá még így sem. Amúgy mellette szól Pedri, Gavi, Balde, Nico, Abde stb debütálása.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.07. 05:52:58

Az önkritika nem volt az erőssége, de a játékosoknak gyakran beszólt, a vereségek után mindig talált bűnbakot. Volt egy meccs, amikor az eltiltása miatt Schreuder másodedző ült a kispadon, és érezni lehetett, hogy a fiúk felszabadultabban játszanak.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.07. 00:04:44

Barca edzőként nem tudott olyat mutatni amire csettintettem volna....
Mivel most friss a "liga vs nemzetközi" szereplés összehasonlítása itt a fórumon, valami felrémlett nekem.
Volt egy szakasz, amikor kidőltek sérülés miatt az "öregek" és az akkori fiatalokkal produkált a ligában valamilyen veretlenségi szériát. Aztán persze a felépülésekkel visszaállt a régi rend.... :mrgreen:
Cáfoljatok, ha nem így volt, nyakamat nem teszem rá, de rémlik valami. A statisztikák között biztosan van nyoma.
Ezt csak azért hoztam fel, hogy azért a liga sokmindent képes eltakarni egy bizonyos szintig és ideig....
Azzal viszont teljesen egyet tudok vele érteni - nem Dest védelmében és véletlenül sem azért, mert hiányozna -, hogy “Dest nem rosszabb, mint Sergi Soberto.”
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.03.06. 22:39:07

Egy újságíró provokálta...
Persze ettől még nem kellett volna felülni a provokációnak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.06. 22:21:43

Chino írta:
2023.03.06. 22:15:36
bence0330 írta:
2023.03.06. 21:55:10
Voltam olyan hülye, hogy rákattintottam az új Koeman interjúra a főoldalon... azóta is magyarázkodik és mentegetőzik, pedig Xavinak alighanem gyengébb kerete van, mint neki volt egy évig Messivel együtt kb kérdés nélkül. A védelmet kivéve, azt aláírom.
Lassan elengedhetné a témát. Ezt is, meg úgy általában az edzősködést, amilyen jó játékos volt (nem láttam, de elhiszem), annyira nem való a padra sajnos. Vannak ilyen emberek, ez van.
Csak kiröhögteti magát. Itthagyta a csapatot a 9. helyen, Xavi ugyanazt a keretet behozta a másodikra. A BL kiesés is inkább az ő sara. Az a portugál zakó sok mindent megváltoztatott.
A 2. hely még hagyján, mert télen tényleg jöttek játékosok (még ha nem is olyanok, mint neki voltak Messivel). De már az ifista kerettel is sokkal jobb játékkal több pontot hozott, még a Madridot is majdnem elkaptuk a szuperkupán egy Barca B-vel. És Xavi milyen öltözőt kellett, hogy átvegyen miatta (is), milyen fizikai állapotokat, te jó ég...

Én azt nem értem, hogy amikor már a méla Busiék is interjúkban célozgattak rá, hogy menjen már el, mert tarthatatlan az állapot, az miért nem tűnt fel, de legalább másfél év alatt miért nem esett le neki... azt hittem, mára már felnőtt emberként elengedi a dolgot.

Davi, persze, jól ingerelhető áldozat vagyok én is, mint a társadalom nagy része. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.06. 22:18:17

bence0330 írta:
2023.03.06. 21:55:10
Voltam olyan hülye, hogy rákattintottam az új Koeman interjúra a főoldalon...
Látod, rákattintottál, nem hülyék ezek az újságírók, tudják, hogy miket kell kérdezni :D

A hsz-ed többi részével nem igazán értek egyet, de azt a kört már százszor lefutottuk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.06. 22:15:36

bence0330 írta:
2023.03.06. 21:55:10
Voltam olyan hülye, hogy rákattintottam az új Koeman interjúra a főoldalon... azóta is magyarázkodik és mentegetőzik, pedig Xavinak alighanem gyengébb kerete van, mint neki volt egy évig Messivel együtt kb kérdés nélkül. A védelmet kivéve, azt aláírom.
Lassan elengedhetné a témát. Ezt is, meg úgy általában az edzősködést, amilyen jó játékos volt (nem láttam, de elhiszem), annyira nem való a padra sajnos. Vannak ilyen emberek, ez van.
Csak kiröhögteti magát. Itthagyta a csapatot a 9. helyen, Xavi ugyanazt a keretet behozta a másodikra. A BL kiesés is inkább az ő sara. Az a portugál zakó sok mindent megváltoztatott.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.06. 21:55:10

Voltam olyan hülye, hogy rákattintottam az új Koeman interjúra a főoldalon... azóta is magyarázkodik és mentegetőzik, pedig Xavinak alighanem gyengébb kerete van, mint neki volt egy évig Messivel együtt kb kérdés nélkül. A védelmet kivéve, azt aláírom.
Lassan elengedhetné a témát. Ezt is, meg úgy általában az edzősködést, amilyen jó játékos volt (nem láttam, de elhiszem), annyira nem való a padra sajnos. Vannak ilyen emberek, ez van.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.06.28. 18:10:55

Cseri írta:
2022.06.28. 16:51:02
Általános igazságok megítélésébe nem megyek bele, nem hiszem, hogy olyan van, de ez már filozófiai kérdéskör. Koeman mielőtt ide került arról szakértett valahol, hogy a Pique-Busi tengely középen halálra van ítélve, mikor megkapta a padot, változtatott ezen? Milyen formációban játszott leggyakrabban a csapat az Ő regnálása alatt? Mit tett edzőként, hogy gyorsabb és fizikálisabb legyen a csapat?
Abból főzött, amije volt neki. Azt biztos fel lehet róni neki (bár nem tudom, mennyire jogosan, ezt szakemberek mondhatnák meg), hogy az edzéseken nem alakított ki valamiféle radikálisan új koncepciót, amikor meg igen, akkor a szurkolók felháborodtak - magas beívelések, tiki-taka elhagyása, "merjünk kiscsapatnak látszani"-attitűd. Nekem úgy tűnt, hogy a csapatot emberileg sem menedzseli jól, de lehet, hogy simán csak a nyilvánosságot nem sikerült neki megnyernie és nem is akarta (továbbá az elnökség is őt lökte oda koncnak).

A játékosállományt tekintve nagyon korlátozott lehetőségei voltak, elment a csatársorból Griezmann és Messi, illetve Suarez (ez utóbbit szerintem méltánytalanul verték rá, egyszerűen neki kellett közölnie a hírt), a rakkolós-kreatív középpályáról Vidal és Rakitic, újra becsődölt Coutinho, eldőlt, hogy a védelemben használhatatlan Lenglet és Umtiti, a középpályán Pjanic, a támadósorban Aguero (ahogy Dembele és Fati is korlátozottan volt elérhető).

Ilyen körülmények között kellett beépítenie azt, aki kéznél volt (Araújo, Pedri, majd Gavi), illetve filléres igazolásokból kihoznia a maximumot, mint Depay, Garcia és Luuk de Jong. Az lett volna csoda, ha ilyen feltételek mellett sikerül neki sikeresen eredményeket hozni és játékfilozófiát váltani.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.28. 16:51:02

Általános igazságok megítélésébe nem megyek bele, nem hiszem, hogy olyan van, de ez már filozófiai kérdéskör. Koeman mielőtt ide került arról szakértett valahol, hogy a Pique-Busi tengely középen halálra van ítélve, mikor megkapta a padot, változtatott ezen? Milyen formációban játszott leggyakrabban a csapat az Ő regnálása alatt? Mit tett edzőként, hogy gyorsabb és fizikálisabb legyen a csapat?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.06.28. 15:48:23

A sötéttel szedett idézetbe nem hiszem, hogy ha az érzelmeinket félre tesszük egy percig legalább, akkor bele lehetne kötni.

Én nem tudok, mert gyakorlatilag ez már az a színtű általános igazság amivel nem lehet és nem is érdemes vitába szállni, mert nem nagyon lehet.
(Kizárólag abban az esetben ha 2022-ben a post truth korszak korai csúcsán még tudunk hinni egyáltalán egy olyan ember szavának aki valószínűsítem, hogy a magyar futball fórumok felhasználóinak 99.9%-ánál többet látott a nemzetközi foci műkődéséből élete során...)
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.28. 15:05:36

Jack Napier írta:
2022.06.28. 14:51:12
Igen a formáció papíron tényleg hasonló de nézz meg egy Citys vagy Realos támadás építést...
Ott a játékosok a 80. percnél is 20 mp. alatt odaérnek a kapu elé ha nyílik terület.

A Barcánál pont emiatt a beidegződőtt tikitaka tilitoli miatt ugyanilyen szituban megvárja a középpálya amíg Alba vagy az egyik szélső talál egy kényelmes 3 négyzetmétert valahol aztán… keresztvetés [-o< kipassz visszapassz egy átlátszó térdben majdnem elesős csel dembitől vagy ferrantól és nulla veszély a végeredmény 80%-ban.
Ja és közbe le is fújják a meccset ha szerencsénk van és közben nem kapunk be 1-2-t lepkét hátul... :roll:
Vagy nem így szokott történni? #-o
Ezt lehet így elemezgetni, de az alapfeltevés akkor is téves, amit Koeman mondott. Persze nekem ő lett az egyetlen arc bármilyen sportban, akinek szinte bármelyik mondata után el kell gondolkodnom, hogy neki, vagy nekem kéne-e inkább az adott pillanatban pszichiátriai segítség, szóval lehet, hogy csak elfogult vagyok.

Amíg bírtuk erővel, nagyon modern volt a támadásépítésünk, sőt, még kontráztunk is, amikor kellett, nem szórakoztunk, direktek voltunk. Tiki-takát (akkor még igazi, tempósat) leginkább a meccsek végén láttunk aktív eredménytartás miatt, meg néha-néha belevittük sikeresen támadásokba is. Januártól április elejéig. A tiki-taka szidás megint akkor jött elő, mikor erő hiányában visszasüppedtünk a régi szokásokba, és csak passzolgattunk örergurasan. Az nem tiki-taka, meg nem taktikai hiányosság volt, legalábbis számomra, hanem pár öreg és pár fiatal a több éves semmittevés (aminek a topik névadója is részese) utáni tempótól kifulladva próbált legalább labdát tartani. Legalábbis kétlem, hogy Xavi 3 hónap modern, energikus foci után azt mondta volna, hogy na akkor ebből elég, akkor mostantól csakis lassan passzolgatunk.

De nekem az ötltözős mondata mindent vitt, kegyetlen, hogy valaki ennyire nem intuitív ember, és mégis emberekkel dolgozhat.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Jack Napier
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2015.02.01. 16:56:53
Tartózkodási hely: Gotham City

2022.06.28. 14:51:12

bence0330 írta:
2022.06.28. 14:40:20
Jack Napier írta:
2022.06.28. 14:30:26
Nem találom sehol a cikket magyarul de most nem mondott nagy baromságot az öreg hollandus:

,,A Barca a múltban él a tiki-takával és 4-3-3as taktikával. A foci gyorsabb és fizikálisabb ennél. Nem lehet a múltban élni."
(…)
Ezt is mondta még:
,,Az öltőző sosem volt ellenem. A problémák számomra az új elnökség érkeztekor kezdődtek.''
Mert az idei 3 legjobb európai klub nem 4-3-3-al nyomul? Ha mondjuk a két top angol csapatot meg a BL-győztest értem top3 alatt. Tiki-taka meg kb annyi volt, mint a Poolnál meg a Citynél.
Igen a formáció papíron tényleg hasonló de nézz meg egy Citys vagy Realos támadás építést...
Ott a játékosok a 80. percnél is 20 mp. alatt odaérnek a kapu elé ha nyílik terület.

A Barcánál pont emiatt a beidegződőtt tikitaka tilitoli miatt ugyanilyen szituban megvárja a középpálya amíg Alba vagy az egyik szélső talál egy kényelmes 3 négyzetmétert valahol aztán… keresztvetés [-o< kipassz visszapassz egy átlátszó térdben majdnem elesős csel dembitől vagy ferrantól és nulla veszély a végeredmény 80%-ban.
Ja és közbe le is fújják a meccset ha szerencsénk van és közben nem kapunk be 1-2-t lepkét hátul... :roll:
Vagy nem így szokott történni? #-o
"8-szor nyertük meg a bajnokságot 11 év alatt! Nem értékeljük ezt annyira, mint amennyire kellene de az évek során majd látni fogjuk mennyire nehéz is volt ezt elérni."- Lionel Messi 2019
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6886
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.06.28. 14:40:20

Jack Napier írta:
2022.06.28. 14:30:26
Nem találom sehol a cikket magyarul de most nem mondott nagy baromságot az öreg hollandus:

,,A Barca a múltban él a tiki-takával és 4-3-3as taktikával. A foci gyorsabb és fizikálisabb ennél. Nem lehet a múltban élni."
(…)
Ezt is mondta még:
,,Az öltőző sosem volt ellenem. A problémák számomra az új elnökség érkeztekor kezdődtek.''
Mert az idei 3 legjobb európai klub nem 4-3-3-al nyomul? Ha mondjuk a két top angol csapatot meg a BL-győztest értem top3 alatt. Tiki-taka meg amikor ment a szekér és volt erő, kb annyi volt, mint a Poolnál meg a Citynél.

A második idézett mondat meg pont a 0 valóságérzékét mutatja, volt, amikor már interjúkban alig burkoltan küldték volna melegebb éghajlatra Busquets-ék.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése