Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.09.15. 19:03:17

Cseri írta:
2021.09.15. 18:49:10


Külsős, vagy félig külsős szemmel, hogy látod a jelen Barcáját? Taktikát, edzőt?
Edző,nagyon gyorsan új edző.
Elment a tiki taka varázs,elment a Messi faktor. Célfoci kell,látjuk ,hogy Thiago Silvával,meg Rüdigerrel is lehet Bl-t nyerni.
Elsőnek eredmények,aztán finomhangolás.
Viszont ehhez olyan edző is kell.
Én nagyon a német foci felé tendálnék.
Akár a Salzburg edzőjét méregetném,akár más edzőket,akik ezzel a felfogással dolgoznak.
Pl Klopp lassan váltani fog.
Adjatok még kis időt Koemannak,igazából De jongok,és Depay miatt,ha nem megy el kell zavarni.
Taktikátok szvsz nincs.
Se Presszing,se kontra,se labdatartás,tessék-lássék az egész,ahol majd valaki villan.
Egy bizonyos szintig ez elég lesz,mert annyival képzettebb és jobb játékosaitok vannak,de ahol lesz iram,akik nem tojnak be a címeretektől azok átgázolnak rajtatok. Nem egy csapat vagytok szvsz.

Vigyáznék a fiatal nagy spanyol tehetségekkel,az összes tili-toli alibi focit játssza,ezeket ma leteszik a pályaszéle mellé.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.09.15. 18:51:32

Koeman tervét nem látom, de ezzel együtt a klubét sem - és nem hiszem, hogy világosan le lettek volna fektetve az alaptételek, akár a sajtóban, akár házon belül is. 18-20 éves játékosok játszatásával egyértelmű, hogy nem lesz semmilyen komolyabb eredmény (Pedri anomália, de nem is kéne ennyit a pályán lennie, ugye). A veterán játékosok előtérbe helyezésével lehetnek jobbak az eredmények, de nincs jövőkép. A hagyományos játékstílus, a "Barca-DNS" erőltetésével eltűnik progresszió, akármilyen új stratégia következetes elsajátítása, identitás kialakítása meg hosszú távú bizalmat feltételezne az edző felé.

Mindenki csak úszik az árral, beleértve Koemant. A csapat nem kaphat ki nagyon, de kísérletezni sem idő, sem tér, mert ez a Barcelona. Laporta fenyegetőzik és egyértelműen arra használja az edzőt, hogy a legkritikus pillanatban a bűnbak kirúgásával legyen egy szabadkártyája a drukkerek felé (ahogy az Messi és a spanyol liga esetében már megtörtént).

Ettől függetlenül Koeman előtt lenne minimális mozgástér - talán. Ha jól menedzselné a játékperceket/személyi fejlődést és bevallottan rajonganának érte a játékosai, az mentené az eredménytelenséget. Ha lenne egy világos és következetes játékkoncepciója, amit játszani szeretne a csapat, akkor szintén meg lehetne bocsátani a hasonló 0:3-akat. Ha látszana, hogy élvezi az elnökség teljes bizalmát, akkor a szurkolók egy része gondolhatná, hogy van egy nagybetűs, hosszú távú Terv. Enélkül ez kínlódás. Viszont jöhet akármilyen új edző, ha az elején nem tisztázzák a koncepciót Laporta felé és a drukkerek felé, akkor ugyanide fut ki minden.

Edit: Laporta üzenete meg a kicsúcsosodása ennek a tanácstalanságnak. Mondhatott volna bármi kézzelfoghatót. Például azt, hogy "bocsánat, fiatal csapat alapjait rakjuk le, ez fájdalmas vereségekkel van kikövezve." Vagy azt, hogy "célunk az, hogy ne történjen hasonló baki, repül, aki nem teljesít , ez a Barcelona." Esetleg azt, hogy "van szakmai elképzelésünk arról, merre tartunk és Koeman ebben a bizalmamat élvezi." Helyette teljesen általánosan lebegtetett... valamit: elkeseredés, kitartás, bizalom, minden jobb lesz, minden el lesz rendezve. Ez mégis micsoda?
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.15. 18:50:31

Sonoma írta:
2021.09.15. 17:12:57
Minél később váltunk, annál nehezebb lesz ebből a gödörből kimászni. Persze értelmes cserével.
Ez a gödör mélyebb már egy kicsit.
Ebből a gödörből szerintem már nem lehet egy szimpla egyszerű edzőváltással kimászni.
Illetve egy nagyon gyors és szerencsés edzőváltással talán.
Ezzel a szezonnal már beléptünk abba az időzónába, amiből a szimpla edzőváltás nem biztos, hogy visszahoz. Olyan egyéb kóros és krónikus folyamatok társultak egymáshoz, amiből nem egyszerű kijönni.

Ez a szakmai lejtmenet a klubházból indult 5 - 6 éve és évről évre csak lejjebb csúszik, zuhan.
A szakmai lejtmenet mellé a morális szétesés is társult.
Határozott edzőváltással el lehetne kapni a csapatot szabadesés közben, de ehhez Laportának is "hátra arc"-ot kellene csinálnia az öltöző ajtaja előtt. A csapatot csak és kizárlólag teljesen az edzőre kellene bíznia (nem az átigazolásokra értem, hanem arra, hogy Laportának kuss van, ki mikor miért és hol játszik).
Nincs bratyizás, katalán kiváltság, barca dns, legendák stb stb.
Igazi elnökként kellene viselkednie és a klubházon belüli rendre, szakmai vonalra kellene fókuszáljon.

Ugyanakkor nagyon jól ismerjük politikus elnökünket, így baromira nehezen tudom elképzelni, hogy racionálisan döntsön. Koeman addig fogja húzni, ameddig csak lehet. Mindeközben megismerve Laporta cselekedeteit, ellentmondásos dolgait eddigi elnöksége alatt, semmi garancia nincs arra, hogy Laporta megfelelő lapot húzzon Koeman után ..... :mrgreen:
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.09.15. 18:49:10

miro. írta:
2021.09.15. 15:18:30
Mondjuk gyonyoru lenne megfejelni ezt az egesz kaoszt ami megy nalatok,
Külsős, vagy félig külsős szemmel, hogy látod a jelen Barcáját? Taktikát, edzőt?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.09.15. 17:52:16

Kalapos írta:
2021.09.15. 17:30:50

...
Nem az érdemeket vitatom, hanem azt mondom, hogy más a feladat, hogy jó kész kiforrott játékosokat kell összekaparni egy rossz időszak után, vagy az is más, hogy a kiöregedő keretedet cseréled azokra a fiatal játékosokra akik már egyébként kezdhetnének, vagy ami itt van:

Van egy raklap tehetséges csikó játékos, van akibe benne lehetett volna az X de a sérülései miatt nem valószínű, hogy megint benne lesz, meg van a keretben legalább 5-6 játékos akiknek nem kéne itt lenni. Ezt valahogy egésszé kéne gyúrni, irányba tenni, de erre pl. Ronald barátunk tuti nem képes.

Egyébként Laportát se értem most: "el fogjuk rendezni a dolgot !" Mit? SR lett volna a fegyver egy kontrázó taktikában, aki nem tud labdát tartani. Oké Dest sérült elvileg de ez volt a nagy ötlet? Sokkal gyengébbek vagyunk mint voltunk és a Bayern nagyon nem szint. Senki nem várta, hogy megöljük őket, de azért annyira nem gyenge ez a keret, hogy otthon ne tudjunk kapura lőni. Kb. a Herta szintjét hoztuk tegnap, pedig azért a két keret nem egy sapka. Mit akar ezen elrendezni? Egy rossz edző rossz taktikáján mit lehet elrendezni? Ez ilyen maffiafilmes kijelentés. El fogjuk rendezni. Aztán kivisszük a sivatagba és golyót kap.
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.15. 17:30:50

davi10 írta:
2021.09.15. 16:54:48
Ez így tök jó, de mennyivel lennénk előbbre, ha elküldik? Ki elérhető, megengedheti magának a klub és előrelépés Koeman-hoz képest?
Szerintem böjtöljük ki az évet, Koeman nyomassa a fiatalokat, aztán szezon végén úgyis elköszönünk tőle, úgyse hosszabbít vele Laporta. És addigra talán lesz pénz edzőre is.
Azt hiszem Klopp-nak pont a szezon végéig tart a szerződése a Liverpool-lal.

De ha idehoznak ilyen noname spanyol öregurakat, akkor tökön szúrom magam. De előre látom, hogy Setien után Marcelino-t fogja követelni a nép. Ő ismeri a ligát, és biztos van benne egy kis Barca DNS is, mert a nagyapja egyszer játszott a Camp Nou-ban csereként a Villareal játékosaként.
https://www.transfermarkt.co.uk/trainer ... /statistik

Ez a lista lehangoló, de van pár lehetőség. Még Valverde is jobb lenne ha visszasírnánk (0% esély, de igaznak tartom a kijelentést).
A klub egy edzőt jelenleg megengedhet, max nem Contét de bárki mást igen. A fizu kalap oké, igazolások regisztrálva. Nyár közepén nem volt lehetőség, azóta elment Griezmann, Messit se kell begyűrni a kalapba, kapitányok fizuja megvágva, egy edző belefér szerintem, még kivásárolni is talán lehetséges valakit. Egy senki is jó lenne, csak legyen könyörgöm egy taktikánk végre mert SR-rel meg LDJ-vel kontrázni ez akkora butaság amit nem lehet megtűrni.

Feast4, amit leírtál igaz, csak nem támasztja alá amit mondasz, abban a tekintetben hogy Pep és LE kész csapatot kaptak. LE le is írtam hogy a kerete viszonylag adott volt, de még is óriásit változott a világkép a 0-7 és Tata év után 15re, és neki is kellett fél év mire működött. Koeman több ideje itt van, és a 8-2-höz képest semmit se fejlődött, semmilyen téren a csapat.
Pep meg te magad írtad le hogy mentálisan, taktikailag, és kezdő szinten is hozzányúlt, most akkor mit akarsz bizonyítani? Az ő érdeme minden, max az lehet kérdés hogy melyik igazolásban eladásban mekkora szerepe volt, de az a kezdő amit írtál lehetett volna teljesen más is, ahogy én hoztam fel neveket példának. Egy gyáva edzőnél nem az lett volna a kezdő amit leírtál.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.09.15. 17:22:33

Kalapos írta:
2021.09.15. 16:01:47
A kész csapat :D Becsinálok.
Nem azért de 2008-ban amikor Pep leült a padra a Barca így nézett ki. Valdés-Alves, Puyol, Piqué, Abidal-Touré, Xavi, Iniesta- Messi, Eto'o, Henry. Ekkor kukázta elő Busquetset, vettük meg Alvest és Keitát, meg ilyen cseréink voltak, hogy Pedro, Márquez, Milito (ha egészséges volt neki nagyon ment), ekkor játszott először Thiago, Nolito, úgyhogy ja tulajdonképp kész csapata volt. A mersz ott ahhoz kellett, hogy Ronaldinhot kirakja, Deco pedig már az előző évben se zavart sok vizet. Az egy baromi erős és jó csapat volt, csak előző évben Rijkaardnak sikerül mindenkivel összeveszni kb. és ezért volt ilyen felemás ez az a 2007-es év. De azért ne felejtsük el, hogy ezzel a kerettel 2006-ban Rijkaard Bl-t nyert.

Pep zsenije abban volt, hogy el mert szakadni a van Bommel, Deco, Ronaldinho vonaltól, de az előző években már nagyon látszptt a Xavi, Iniesta vonal ereje.. Azért a feladat nagyon más, ha most egy jó kezdő helyett beraksz egy fiatalabb jó kezdőt, vagy összeszedsz 25 gyengébb játékosból egy jó kezdőt.

LE, Tataához képest meg alig variált.

Tata/szegény Tito idejében (Bár Titonál én még nem láttam, hogy gáz lenne) a Valdes-Alves, Pique, Puyol, Alba, Busquets, Xavi, Iniesta-Messi,Sancez, Neymar sor kezdett. Puyol már ekkor egy csomót sérült volt és Mascherano játszott a helyén, Xavi kezdett nagyon megkopni, a csatárok meg jobbra balra rohangáltak váltogatva a helyeiket.

Jött LE és két baromi nagy húzása volt. Rakitic és Suarez.

Az Ő kezdője így nézett ki: TS/Bravo-Alves, Pique, Mascherano/Mathieu, Alba-Busquets, Rakitic, Iniesta- Messi, Neymar, Suarez. A játék annyiban változott, hogy direktebben játszottunk előre és a támadóink nem össze vissza rohangáltak, mindenkinek meg volt a helye és konkrétan Öntötték a gólokat.

Persze egy balfék edző (láttuk Tatánál), vagy egy olyan edző aki elveszíti az öltözőt (Rijkaard) ezzel a keretek se tudtak világot megváltani, sőt tudtak égni mint a rongy. De ezek kész kiforrott harapós focisták voltak mindkét esetben ahol kellett egy jó taktika egy jó iránymutatás és dölt a világ.

A tegnapi kezdő Ter Stegen – Araujo, Piqué, Eric García – Sergi Roberto , F. de Jong, Busquets, Pedri, Jordi Alba– L. de Jong, Depay volt. Azért nem kis különbség van 2008-hoz és 2015-höz képest minőségben. Ez nagyon nem egy kész keret. Az meg, hogy Koeman az edző az baromira rátesz még...
Kép
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.09.15. 17:12:57

Tivadar6 írta:
2021.09.15. 15:58:20
Azt írják, hogy a tegnapi meccs után volt egy találkozó, aminek az eredménye, hogy Koeman ultimátumot kapott.

A következő 4 meccs eredményei (Granada, Cadiz, Levante,Benfica) után döntenek a sorsáról.
Akkor a Levantenál rezegni fog a léc, a Benficanál meg le is veri a "mester".
--------------------
Na, de nézzük a "mester" nyilatkozatát:
"Taktikailag voltak olyan időszakok, amikor kézben tartottuk a mérkőzést,..."
Hol is volt azaz időszak, mert én a középkezdés után elvesztettem a fonalat.

"Tudjuk, hogy Sergi Roberto nem szélső, és hogy egy-az-egyet játszani Davies ellen lehetetlen. "
Kedves Ronald! Ha te is láttad, hogy ez egy "mission impossible" mégis miért raktad oda? Hogy bebizonyítsd, hogy igazad van? Épeszű ember nem tesz ilyet. Mintha belenyúlnék a körfűrészbe, más eredményt várva...

"Vannak olyan játékosaink, akiknek rossz estéjük volt, mint Albának is, másoknak ez volt az első meccsük, Coutinhónak az első percei… túl sok a körülmény."
Ha tudja, hogy az első meccses de Jong, meg a sérüléséből visszatérő Coutinho nem fog jól játszani, miért is tesszük be?
Nem olyan meccsen cseréljük be, ahol már vezetünk 2-3 góllal, önbizalom növelőnek?

"Egy olyan csapat ellen, mint a Bayern, nehéz úgy játszani, hogy elöl nincs sebessége a játékunknak."
Ejnye "mester"! Ez nem az edző dolga, hogy a játékosok mind fizikailag, mind taktikailag rendben felkészítve legyenek?
Mintha nem is ő lenne a Barca edzője, hanem valami tv-s elemzőként figyelte volna a meccset...

Ami a legjobban tetszett:
"A közönség fenomenális volt, mivel szerintem bizonyították, hogy értik, ma mi a helyzet."
Nincs komment. Magáért beszél.

Szerk.
davi10 írta:
2021.09.15. 16:54:48

Ez így tök jó, de mennyivel lennénk előbbre, ha elküldik? Ki elérhető, megengedheti magának a klub és előrelépés Koeman-hoz képest?
Szerintem böjtöljük ki az évet, Koeman nyomassa a fiatalokat, aztán szezon végén úgyis elköszönünk tőle, úgyse hosszabbít vele Laporta. És addigra talán lesz pénz edzőre is.
Addigra az itt kommentelők fele nem ül le megnézni a Barca meccseit, annyira nézhetetlen lesz. Minél később váltunk, annál nehezebb lesz ebből a gödörből kimászni. Persze értelmes cserével.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6668
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.09.15. 16:54:48

Tivadar6 írta:
2021.09.15. 15:58:20
Azt írják, hogy a tegnapi meccs után volt egy találkozó, aminek az eredménye, hogy Koeman ultimátumot kapott.

A következő 4 meccs eredményei (Granada, Cadiz, Levante,Benfica) után döntenek a sorsáról.
Ez így tök jó, de mennyivel lennénk előbbre, ha elküldik? Ki elérhető, megengedheti magának a klub és előrelépés Koeman-hoz képest?
Szerintem böjtöljük ki az évet, Koeman nyomassa a fiatalokat, aztán szezon végén úgyis elköszönünk tőle, úgyse hosszabbít vele Laporta. És addigra talán lesz pénz edzőre is.
Azt hiszem Klopp-nak pont a szezon végéig tart a szerződése a Liverpool-lal.

De ha idehoznak ilyen noname spanyol öregurakat, akkor tökön szúrom magam. De előre látom, hogy Setien után Marcelino-t fogja követelni a nép. Ő ismeri a ligát, és biztos van benne egy kis Barca DNS is, mert a nagyapja egyszer játszott a Camp Nou-ban csereként a Villareal játékosaként.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.15. 16:34:55

pep71 írta:
2021.09.15. 16:10:09
Nem is vele kellett volna már megkezdeni ezt az idényt , nálam ez óriási csalódás , nem hittem , hogy Laporta-nak nincs semmi terve edzői posztra . Ennél már csak az Arteta-s hír volt rosszabb, aki kiesés ellen menekülő csapatot csinál az Arsenal-bol és ő is szóba került elvileg. 🤣
Viccen kívül Arteta elképzelései spanyolhonban még lehet működnének is, mármint jobban mint Koeman elképzeletlensége :D

+1 problémám vele, hogy még Setient is tudtam sajnálni. Hogy szegény pali élete lehetősége aztán az öltöző nem megy bele a terveibe, nem bír az egókkal pedig biztos jók az ötletei, szereti élete a foci de nem akar működni. Szegény Setien megpróbálta de kevés.
Valverdét nem "sajnáltam", ő csinálta ahogy tudta borotva vékony jégen táncoltatva az egyensúlyt a tengődés és a stabilitás között. Eredmények jók, foci rossz volt, ennyi vele, bírtam is meg nem is, langyi közép.
Koemannál semmit sem érzek, most már csak zavar. Játékosként epic volt, de edzőnek 0, és a karaktere napról napra frusztrálóbb. Sokszor van igaza, sokszor bizonyítja és mondja hogy nehéz a helyzete és nem így akarja.. de aztán rátesz egy lapáttal egy újabb ostoba mutatvánnyal, amit aztán megmagyaráz azzal hogy most ez van, most nehéz. Nehézzé is teszi..
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2021.09.15. 16:10:09

Tivadar6 írta:
2021.09.15. 15:58:20
Azt írják, hogy a tegnapi meccs után volt egy találkozó, aminek az eredménye, hogy Koeman ultimátumot kapott.

A következő 4 meccs eredményei (Granada, Cadiz, Levante,Benfica) után döntenek a sorsáról.
Nem is vele kellett volna már megkezdeni ezt az idényt , nálam ez óriási csalódás , nem hittem , hogy Laporta-nak nincs semmi terve edzői posztra . Ennél már csak az Arteta-s hír volt rosszabb, aki kiesés ellen menekülő csapatot csinál az Arsenal-bol és ő is szóba került elvileg. 🤣
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.15. 16:03:45

Zozzy 5 írta:
2021.09.15. 15:44:49
Csabával értek egyet, aki a másik topikban írta, hogy a keret minősége és az értékelhetetlen produkció nincs arányban. Gyenge az állomány, de nem ennyire. A nulla koncepciója, az érthetetlen hülyeségei, a pikkelése vagy éppen kényszeres ragaszkodása játékosokhoz, az állandó önmosdatása és a körülményekkel takarózása elég irritáló kezd már lenni.
Csak mindez már minimum a tavalyi 5. forduló óta kristálytisztán látszott és nyilvánvaló volt.... :mrgreen:
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.15. 16:01:47

Varatrix írta:
2021.09.15. 13:08:43
Illetve egy "provokatívabb" kérds, hogy lenne itt olyan, aki be merné vállalni Contét a padra? Játszom a gondolattal, hogy össze tudna rakni egy bunker futballt ebből az állományból, vagy kelenne neki saját ember ahhoz?
Conte nevét nem én dobtam be, szólok a többieknek hogy nem engem kell okosítani mennyi pénzünk van, milyen focit játszik stb :D
A kérdő is tudta hogy provokatív :D

Én csak az idősávokra tértem ki, mivel hogy a klub terve Xavival egyértelmű, és mivel fix hogy mikor lehet tárgyalni vele, ezért a kettő közötti időszakra kell edző.
Minél tovább marad Koeman, annál tovább rombol (vagy legalább is nem épít az tuti).. és annál kevesebb ideje lesz a kövi edzőnek mielőtt jön az elkerülhetetlen kérdés hogy na akkor Xavi? Ma kéne leültetni egy új edzőt és adni neki időt 23 nyaráig. Koemant addig nem tűrhetjük meg.

Hogy Xavi megoldja-e? Hát ezt addig nem fogjuk tudni míg nincs itt, de ennél rosszabb nem lesz az tuti.
Bízhatunk benne hogy vele megszabott taktika lesz. Ő szerintem a munkát óriási fegyelemmel űzte, és ezt is várná el a pályán, győztes mentalitással.
Simán lehet olyan jó mint Pep. Körbe nézek és mindenhol 30-45 körüli fiatal edzők, akik kb azonnal betörnek a csúcsra, főleg németek persze de Conte is ilyen. 5 év alatt az első csapatától eljutott a Juve-ig, de már előtte a kis csapatán is érezni lehetett hogy jók (Bari). Ez a módi, aki jó az jó. Koeman már rég bizonyította hogy semmire se jó, öngyilkosság neki még 2 szezont adni.


Feast4, ahhoz képest mennyire egyetértünk az edző kérsében egyébként, az hogy LE és Pep kész csapatokat kapott óriási meglepetés olvasnom. Koeman leült volna 2008-ban akkor Iniesta örök pad sose játszik egy percet se (ugye Puig?), alap kezdő Deco, Ronaldinho, Edmilson és Oleguer is (Griezmann, Busi, SR ugye?), de lehet még a gyötrelmes Thuramot is visszasírta volna a nyugdíjból hogy meglegyen a tuti (Piké). A kész csapat :D Becsinálok. Ő konkrétan vad reformokat valósított meg, amiben lehet hogy csak fél tucatnyian hittek. LE meg egy olyan csapatot vett át amit először 0-7-el ejtett ki a Bayern, aztán Tata tovább fényezett :D Az is baromira kész volt, a keret LE-nek még csak-csak, de ott is a mentális és taktikai felkészítés volt fontos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalapos 2021.09.15. 16:03:59-kor.
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2021.09.15. 15:58:20

Azt írják, hogy a tegnapi meccs után volt egy találkozó, aminek az eredménye, hogy Koeman ultimátumot kapott.

A következő 4 meccs eredményei (Granada, Cadiz, Levante,Benfica) után döntenek a sorsáról.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.09.15. 15:44:49

Csabával értek egyet, aki a másik topikban írta, hogy a keret minősége és az értékelhetetlen produkció nincs arányban. Gyenge az állomány, de nem ennyire. A nulla koncepciója, az érthetetlen hülyeségei, a pikkelése vagy éppen kényszeres ragaszkodása játékosokhoz, az állandó önmosdatása és a körülményekkel takarózása elég irritáló kezd már lenni. Kétlem, hogy a játékosok közül bárki is különösebben bírná vagy felnézne rá, sztem pont olyan élményük van vele kapcsolatban, mint amit tegnap ő mondott: "Ez van, ő az edzőnk". Legalábbis a tegnapi lelketlen, kilátástalan, totál tanácstalan produkció valami ilyen kapcsolatra enged következtetni.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.09.15. 15:18:30

Kalapos írta:
2021.09.15. 14:23:05
A 22-es vb-nek decemberben lesz vége.
Az a 22/23as szezon közepe.
Addig Koemannal nem bírjuk ki, és Xavi addig le van kötve.

Ha most leültetjük Contét, vagy Bielsát vagy bárkit, annak lenne közel 2 szezonja a 22/23-as szezon végéig, amikor el lehet dönteni hogy ez jó-e vagy váltsunk (és akkor Xavi már reális jelölt lehet).
Jövő nyáron váltani aztán 1évre rá megint gondolkodni hogy Xavi vagy ki az nem célszerű. Koemannal 3 szezon öngyilkosság.

Vagy most, vagy télen ki kell rúgni mert különben csak még nehezebb lesz.

Conte két évre (2 télen és 1 nyáron igazolhat) tökéletes lenne, ha elvállalja. Mentalitásbeli frissítés kell és profizmus.
Conte?
Az Interbe evi 30millio eurot keresett. A vilag masodik legtobbet kereso edzoje volt mar.
Mondjuk gyonyoru lenne megfejelni ezt az egesz kaoszt ami megy nalatok,meg egy ilyen hatalmas fizetesu edzovel..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3291
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.09.15. 14:49:36

Kalapos írta:
2021.09.15. 14:23:05
Conte két évre (2 télen és 1 nyáron igazolhat) tökéletes lenne, ha elvállalja. Mentalitásbeli frissítés kell és profizmus.
Sosem lesz Conte az edzőnk, de más értelmes - jelenleg akár névtelen - edző sem, mert aki csak egy hangyányit ért ehhez a játékhoz, azt eltaszítja a jelenlegi Laporta filozófia.
Gyaníthatóan meg kell várni az igazi földindulást.
Ami most van, ez még csak a szellő előszellője.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.09.15. 14:40:08

Kalapos írta:
2021.09.15. 14:23:05

Addig Koemannal nem bírjuk ki, és Xavi addig le van kötve.
Pep és LE. miatt mind azt gondoljátok, hogy Xavi lesz a következő zseni. De erre semmi garancia nincs, főleg egy félig széthullott félig újjáépült csapat élén. Láttuk Pirlo, mire jutott a bajnok Juventussal, simán elsülhet így is.

Másrészt Pep és LE is egy kész csapatba ült bele, amiben pár változtatás és igazolás után elkezdték a saját taktikájuk. Itt most más a feladat. Ide olyan embert kéne hozni aki rakott már össze szétesett csapatot és sikerre vitte.

Viszont két dolog tény. Ezzel a töketlen bohóccal nem szabad végigvinni még éveket.

És tény, hogy szóba se került az elzavarása. Mondjuk Laportának az orra alá nyomná a vereségeknek következményei lesznek nyilatkozatát.A tegnapi után lehet is kezdeni.
Kép
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.09.15. 14:23:05

A 22-es vb-nek decemberben lesz vége.
Az a 22/23as szezon közepe.
Addig Koemannal nem bírjuk ki, és Xavi addig le van kötve.

Ha most leültetjük Contét, vagy Bielsát vagy bárkit, annak lenne közel 2 szezonja a 22/23-as szezon végéig, amikor el lehet dönteni hogy ez jó-e vagy váltsunk (és akkor Xavi már reális jelölt lehet).
Jövő nyáron váltani aztán 1évre rá megint gondolkodni hogy Xavi vagy ki az nem célszerű. Koemannal 3 szezon öngyilkosság.

Vagy most, vagy télen ki kell rúgni mert különben csak még nehezebb lesz.

Conte két évre (2 télen és 1 nyáron igazolhat) tökéletes lenne, ha elvállalja. Mentalitásbeli frissítés kell és profizmus.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.09.15. 14:01:54

Zsolti írta:
2021.09.15. 13:13:06

En adnam Contet nagyon, csak Pique es haverjai megennek reggelire. Tul nagy a "hatalmuk" ahhoz, hogy Laporta bevallaljon egy Conte szeru eddzot szvsz.
Bocs de ezen 5 perce röhögök. Contét? :lol: Mármint a kifutóban lévő Pique és haverjai megennék azt a Contét, aki szó nélkül kivágta az atyaisten Alessandro Del Pierot a Juventusból? Azt az Alessandro Del Pierot, aki talán nagyobb isten volt ott, mint nálunk Messi? :mrgreen: Szétharapja, lelátóra zavarja, a lelkét kiszaggatja mindnek. Tele van a játékostemető ilyen élettelen, lassú, belenyugvó lelkesedés nélküli játékosok karrierjével, akik nem pászoltak neki. Conte az a fajta edző akivel nem lehet genyózni. Minden játékosa elmondta, hogy nagyon szerették, de rettegtek tőle. És ha a vezetőség belepofázik, nem engedi, hogy úgy alakítsa a keretet ahogy ő akarja vita és könnyek nélkül feláll és fulladjon meg mindenki.

Egyébként egy ilyen mentalitású edző kellene nekünk. Aki a tegnapi nap után elkezdi kifilézni az ilyen SR kaliberű játékost, hogy rimánkodjon, hogy eladjuk. És az is biztos, hogy ha egy Umtiti nem akar beállni a sorba és azt gondolja, hűűű de jó még elücsörgök a lelátón eléri nála, hogy saját jószántából húzni akarjon a fenébe. Courtois elmondta, hogy annak idején a Chelseanél volt aki már attól becsokizott ha ránézett.

Most az más kérdés, hogy az Ő focija mennyire lenne szerethető, meg mennyire smakkolna ide, de az Ő mentalitása egy új Bareclona felépítéséhez ideális lenne.

Nem egy ilyen McKoeman féle bóhóc kell csapatot építeni, hanem egy ilyen kérlelhetetlen állat, mint ő.

Egyénként Conte nem bunker focit nyomat. Támadó játék híve ő, csak nem valami látványos amit csinál. A Juvéban 3-5-2-t ,a Chelseanél 3-4-3 játszott a legtöbbet. Tavaly nem sok Inter meccset néztem, de amit láttam ott is 3-4-3 egy változatát játszatta. De vannak Inter fanatikusaink, majd ők ezt kifejtik és rám cáfolnak vagy igazolnak ha van kedvük.

Egyénként szerintem az ő játékához egy ütköző kp. elengedhetetlen.
Kép
GeryG
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2021.09.15. 10:36:59

2021.09.15. 13:25:44

Varatrix írta:
2021.09.15. 12:07:13
Nem vagyok Koeman kirúgása melett! Továbbra is kitartok amelett, hogy egy teljesen lehetetlen szituációban kell kormányosként helytállnia. Gyakorlatilag nincs beleszólása az átigazolásokba, mert érdemben nem kérhet igazolásokat, de legalább akit lehet eladunk.
Ezzel csak részben tudok egyetérteni. Ha nem Koeman miatt jött Depay, Dest és most id. de Jong, akkor miért? Neki akarták ideimádkozni Wijnaldumot is, más kérdés, hogy nem jött össze. Szóval valamennyi szava szerintem igen is van már ebben a keretben. A tavalyiban valóban nem volt, ott kapott anyagból kellett legóznia, de mint tudjuk, a tavalyi teljesítményét sem fogják a Barca múzeumban mutogatni.

Igaz, hogy a pályán a játékosok játszanak, az edző meg csak kívülről figyeli, hogy mi valósul meg vagy nem valósul meg az elméletileg létező elképzeléseiből. De ha azt látom, hogy az ellenfél emberei 10-20 métereken keresztül zavartalanul hozhatják a labdát és erre húsz perc játékidő alatt 15x volt példa, akkor valamit illik reagálni. És nem azt, hogy megcserélem a két keresztbe tett lábam és a másik kezemen könyöklök tovább.

Elhiszem, hogy sok a sérültünk (a Bayernnél is akadt elég, btw...), de akkor se fogja tudni megmagyarázni, hogy Sergi Roberto mit keresett a szélen... És utólag megmondja, hogy hát ő ugye nem szélső, így ne fütyüljük már ki, amiért Davies rokikocsival is legyorsulta volna. Ha ezt előre látta, akkor tette őt oda? Arról nem is beszélve, hogy Sergi Robertónak szó szerint az egész meccsen nem volt egyetlen egy előre vagy legalább oldalra haladó átadása. Amikor megkapta a labdát, jobb esetben lépett vele kettőt előre, aztán amint meglátta a legközelebbi ellenfelet, pánikolva rúgta vissza hátra. Ha eltekintünk a képességbeli hiányosságoktól, akkor is egyértelműen lejött róla, hogy egyszerűen be van sz... a Bayerntől.

És ezzel megint körbeértünk: Koemannak kellett volna vért itatnia a játékosaival. Úgy is kikaptunk volna, akár még több góllal is. De állítom, hogy fele ennyi fanyalgó nem lenne, ha legalább az igyekezetet láttuk volna rajtuk. Lásd az utolsó kb negyed óra, amikor több fiatal is fent volt a pályán, és ők cikkáztak fel-alá mint a mérgezett egér. Oké, Gavi egy picit túl is pörgött :D Ősi focis mondás: ki lehet kapni, de nem így.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.09.15. 13:13:06

Varatrix írta:
2021.09.15. 13:08:43
Nézem a free agent edzőket és felmerült bennem, hogy milyen "érdekes", hogy se Valverdének se Setiénnek nincs munkája a Barca óta...

Illetve egy "provokatívabb" kérds, hogy lenne itt olyan, aki be merné vállalni Contét a padra? Játszom a gondolattal, hogy össze tudna rakni egy bunker futballt ebből az állományból, vagy kelenne neki saját ember ahhoz?
En adnam Contet nagyon, csak Pique es haverjai megennek reggelire. Tul nagy a "hatalmuk" ahhoz, hogy Laporta bevallaljon egy Conte szeru eddzot szvsz.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2021.09.15. 13:08:43

Nézem a free agent edzőket és felmerült bennem, hogy milyen "érdekes", hogy se Valverdének se Setiénnek nincs munkája a Barca óta...

Illetve egy "provokatívabb" kérds, hogy lenne itt olyan, aki be merné vállalni Contét a padra? Játszom a gondolattal, hogy össze tudna rakni egy bunker futballt ebből az állományból, vagy kelenne neki saját ember ahhoz?
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21174
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.09.15. 13:02:32

Nekem ha felkínálnak egy olyan állást, akkor nekem kell rendet rakni a káoszban, csak akkor vállalom el, ha hiszek benne, hogy meg tudom csinálni. Ha ilyen lenne, megfogalmaznék olyan célokat, amiket reálisnak tartok, a megvalósításukra pedig tervet készítenék, amit a megbízóm elé tárnék. Ha azt mondaná, hogy ez így tetszik neki, akkor elfogadom a munkát. Ha pedig nem tudom megvalósítani a céljaimat, akkor felajánlom a felmondásomat. Egy normális világban ennek így kéne működnie mindenhol, pláne a világ egyik legnagyobb klubjánál. A valóság persze más, itt adott a történetben 2 elnök, meg Koeman: mindegyik gerinctelen, mindegyik csak a sját kezés mossa, de még a játékosok közül is jó néhányat oda lehetne állítani melléjük.

De az eszem megáll, hogy itt sokan elfogadhatónak, hogy itt az edző (és még mások is, de most ez Koeman topicja) széteszi a kezét, és azt mondha, ez van, ez nem rajtam múlt. Ne vicceljetek már. Ha ennyire nincs semmi ráhatása az edzőnek a dolgokra, ne is legyen edzőnk. Nem kell senkit fiezetni, tudunk spórolni, a BL-es helyezés talán így is összejöhet. #-o
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.09.15. 12:38:01

Ha kettot kivanhatnek:
1. Koemant el kell zavarni azonnal. Nem csak a tegnapi meccs miatt, de az a nihil amibe van a csapat az bicska nyitogato. Sokan kitargyaltak elottem, nem az eredmennyel van a baj, ami egyebkent nagyon hizelgo rank nezve, hanem a total elkepzelestelen lezengesert amit tegnap is bemutattak a sracok.
2. Barkit hoznek jelenleg csak Xavit nem. Nem o lesz az az ember aki kirakja a kerekkotoket a csapatbol (Pique, Roberto, Busi, Alba).
Kulsos ezzdzo kell, el kell felejteni vegre ezt a BarcaDNS bullshitet, arra jo, hogy 6 eve ezen rohog a vilag.
Válasz küldése