Quique Setién

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2020.01.14. 19:13:29

Így, hogy végül nem 6 hónap + opciós szerződést kapott én is hajlok afelé, hogy lehetett volna jobbat is találni. Minden esetre megérdemel pár meccset bizonyításra, ha teljesen vakon lesz akkor lehet szarozni, de addig ez erős szóhasználat.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.14. 19:06:02

am én megelőlegezem neki, h jó focit fog játszatni a csapattal, de akik a Betis játékára hivatkoznak, azok láttak más Betis-meccset is Setién alatt azokon kívül, amiket ellenünk, a Real meg max az Atlético ellen játszottak? :D csak mert én ezeket láttam mindössze, max 1-2 La Ligás meccsüket betettem a háttérbe a TV-n pluszba. viszont olvasni olyan kritikákat Betis rajongóktól (léteznek ilyenek az interneten), h ott is sokszor ment a kilátástalan passzolgatás a hátvédek között, és zéró helyzetkialakítás. szóval könnyen lehet ebből csoda tiki-taka, de ötlettelen tili-toli is.

az meg amúgy rém gáz, h alig volt első osztályban letolt szezonja.

de én azt mondom, h a közelmúlt eseményei és a jelen állapotok kontextusában jó, h idehoztuk őt Ernő helyére. viszont alapesetben nem kellene, h ő felmerüljön egy ilyen szintű klub edzőjeként.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2020.01.14. 18:56:51

Referenciái:
2015-ben átvette a 19-edik helyen lévő Las Palmast, és szezon végén elérték a 11-edik helyet.
Miután lelépett, mert a vezetőséggel összetűzésbe került, a Las Palmas ki is esett a szezon végén.

2017-ben átvette az előző idényben 15-ödik helyen végző Betist, és a szezon végére elérte az Európa ligát jelentő 6-odik helyet.

Mindkét csapatáról elmondható volt, hogy az egyik legszórakoztatóbb csapat volt a bajnokságban, amellett hogy jelentősen fel is húzta a csapatot eredményességben.

Ez által elmondható róla, hogy az eddigiek alapján kifejezetten jó abban, hogy a játékosokból sokkal többet kihozzon, ha ezt itt is tudja kamatoztatni, akkor azzal nagyon jól járunk, pont ez hiányzik már rég óta tőlünk!

Nagy Busquets rajongó, nagyon jó lenne ha mentorként őt is kicsit felpörgetné, illetve Piquét is padra tenné mint anno Lucho, amíg nem szedi össze magát.(Azért el kell ismerni, Lucho ebben tökös volt, és meg is lett az eredménye, abban hogy Piqué összekapta magát)

Persze benne van hogy ugyanúgy bukó lesz, viszont akkor lehet tudni hogy a keret a probléma, nem feltétlenül Valverde volt, így nyáron ennek tudatában lehet igazolni, és nem jövő ősszel derül ki hogy amúgy nem EV volt a hibás, hanem ennyit tudnak a srácok.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.01.14. 18:13:48

Én már EV kinevezésekor hoztam volna őt ide edzőnek, úgyhogy nagyon örülök neki. Abban biztos vagyok, hogy sokkal élvezhetőbbek lesznek a meccseink. Eredményben pedig minimum azt várom, mint most ősszel. 40 pontot szereztünk ősszel, 45 az elvárásom tavasszal. :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.01.14. 16:30:02

Tetszett, amit a fiatalokról mondott és a kép az első mai edzéséről Puiggal.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.14. 16:28:21

pezZy írta:
gránit írta:Ezen a szinten igenis kellenek ehhez a játékhoz a Xavik és az Iniesták.
De a City, Pep Bayern, tavalyi Ajax-nak sincsenek Xavi, Iniesta kaliberű játékosai, de valahogy mégis megtudták oldani a szép játékot.

Ezért is lett volna Xavi jobb, mert szerintem, ha ő azt mondja a fehérre, hogy fekete, akkor azt a játékosai el is hiszik.
Most majd meglátjuk, Setién meg tudja-e oldani, vagy egyszerűen a szeretett játékstílusunk lassú elmúlásának végső fázisaiban járunk. Az a baj, hogy nem csak Xavikat és Iniestákat nem látok, hanem egyáltalán olyan középpályásokat sem, akik igazán fazont tudnának adni a játéknak. Vidal legalább lelkes, agilis. A többi középpályás nem tűnnek túl tűzrőlpattantnak.

Igen, ez nagyon fontos, hogy az edző meg tudja győzni a játékosait a filozófiájáról, és le tudja oktatni azt. Guardiola ebben mester volt, Xavi is erre készül. Setién a nyilatkozatai alapján a nagy Cruyff-rajongóként próbál bevágódni.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2020.01.14. 16:07:32

Xavi még korai lett volna szerintem, jó döntést hozott.
Nem tolja Barto szekerét,
és túl sok haver játszik még itt. Sosem könnyű a haverokat rendszabályozni. Majd 1,5 vagy 2,5 év múlva jöjjön!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2020.01.14. 15:59:57

pezZy írta:
mess2009 írta:ami viszont tudható - a Betis 13.-helye engem nem igazán lelkesít.
Ezt nem értem?! A jelenlegi Betis helyezésnek mi köze van Setiének?
jogos! bocsi. már innen is lelépett.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2020.01.14. 15:52:20

Chino írta:
Én Xavinak pont nem örültem volna. Még nagyon kezdő, tapasztalatlanabb, mint anno Pep vagy Lucho volt és ilyen nehéz körülmények közé behozni nem hiszem hogy jól sült volna el, akkor meg egy nagy reményű jövőbeli edzőt vesztettünk volna.
Ráadásul úgy gondolom, hogy ez is a bölcsességét hivatott alátámasztani. belátja, hogy nem áll még készen! Talán pont ezért vagyunk olyan türelmetlenek!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.01.14. 15:40:15

LG írta: Elfogadom, ami írtok, Xavinak én is jobban örültem volna, de el kell fogadni a döntését. Azonban van még rá esély, hogy dolgozzanak együtt Messivel.
Én Xavinak pont nem örültem volna. Még nagyon kezdő, tapasztalatlanabb, mint anno Pep vagy Lucho volt és ilyen nehéz körülmények közé behozni nem hiszem hogy jól sült volna el, akkor meg egy nagy reményű jövőbeli edzőt vesztettünk volna.
Másrészt minden bizonnyal jobb ha majd Barto után, "tiszta lappal" érkezik, Font esetleges regnálása pedig duplán jól jönne. (mondjuk itt a fagyi is visszanyalhat)
Forca Barca!!!!
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2020.01.14. 15:38:54

gránit írta:Ezen a szinten igenis kellenek ehhez a játékhoz a Xavik és az Iniesták.
De a City, Pep Bayern, tavalyi Ajax-nak sincsenek Xavi, Iniesta kaliberű játékosai, de valahogy mégis megtudták oldani a szép játékot. Nekem azt ne akard mondani, hogy ez a keret csak erre a játékra alkalmas, amit Valverde alatt csináltunk..

Én inkább attól félek, hogy a mostani "öregek" valahogy nem mennek jól a csapataikkal. Szerintem fontos, hogy a játékosok minden áron kövessék az elképzelését, na ez nem tudom mennyire fog működni.

Ezért is lett volna Xavi jobb, mert szerintem, ha ő azt mondja a fehérre, hogy fekete, akkor azt a játékosai el is hiszik.

Jó példa Zidane, Ő se volt taktikailag a toppon, mégis hozott 3 BL-t a Realnak.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.01.14. 15:12:37

LG írta:
gránit írta:Én inkább fordítva látom, karmester, igazi irányító nélkül ez a csapat látványban, a játék képében most nem hiszem, hogy igazán előre tudna lépni. Volt olyan vélemény is, hogy Valverde az egyedüli oka annak, hogy nem játszunk tiki-takát. Azért egy Xavi- meg egy Iniesta-kaliber nem árt, ha rendelkezésre áll. Amolyan előfeltételek az ilyen szintű játékhoz, ilyen kaliber meg jelenleg a középpályán nincs.
Emberünk a Betissel is ilyen focit játszott, persze kicsiben.
Hát ez az, kicsiben. Ezen a szinten igenis kellenek ehhez a játékhoz a Xavik és az Iniesták. Semmi bajom egyébként az emberrel, soha nem kapott még nagy lehetőséget, hogy megmutathassa, mit tud. Csupán egyelőre nem hájpolnám, csak mert volt egy jó szezonja, a következőben meg már kidobták. Várjuk ki a végét.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.14. 14:27:40

csababarca írta:
LG írta: Guardiola és LE érkezésekor is olvastam hasonló, sőt, még ennél lesújtóbb véleményeket is. Pepnél pl. a mai napig világosan emlékszem, volt olyan fórumozó, aki megprófétálta, hogy Uefa-kupás helyekért fogunk küzdeni innentől. :mrgreen:
Na jah, csak Pep és Lucho úgy volt noname, hogy 20 évvel rövidebbek voltak.
pali meg a szakmában van egy ideje, de jelentőség nélkül.

esélyt most megkapta, kérdés él e vele.
bizalmam iránta megvan, de szkeptikus vagyok.

azt sajnálom, hogy Messi vissza fog vonulni úgy, hogy Pep-en kívül klasszis edző kezei alatt nem dolgozhatott.
Elfogadom, ami írtok, Xavinak én is jobban örültem volna, de el kell fogadni a döntését. Azonban van még rá esély, hogy dolgozzanak együtt Messivel.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2020.01.14. 14:18:06

Chino írta:
MesQueUnClub írta:
- Sosem nyert még semmit edzőként és összesen 4 évnyi tapasztalata van elsőosztályú fociban, 61 évesen közel 20 évnyi edzői pályafutása alatt.
Nem feltétlenül téged akarlak kiemelni, de ez rengeteg ember szájából elhangzik. Azért egy olyan csapatban, ahol a kölcsönben lévő Lo Celso kiemelkedően a legminőségibb játékos, a kezdőt pedig Tello, Jesé szintű emberekkel kell feltölteni nehéz nagy eredményeket elérni. Ennek ellenére egész tetszetős focit tolt velük. És az eredményekkel sem kell annyira szégyenkeznie, egy stabil középmezőnybe vezette a csapatot.
(inkább nem másolom be a teljes kommentet hogy ne legyen 2 oldalas az enyémmel együtt)

Nem feltétlenül nagy hátrány, hogy kevés a tapasztalata top szinten de mégis én azért jobban örültem volna neki ha Messi és a csapat kap még egy "top edzőt" így a végére, nem mintha ez lenne az eredményesség meg a jó foci elsődleges szempontja, de mégis emberemlékezet óta nem igazolt a csapat úgymond legmagasabb szinten bizonyított "top edzőt". (a zöldfülű Guardiola kinevezése nem számít annak)
Persze nyilván lehetetlen lett volna szezon közben olyat találni, éppen ezért is frusztráló kicsit hogy EV nem lett lapátra téve Májusban.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.01.14. 14:10:29

Egy top edzőnek most nem álommeló itt dolgozni, mutatja ezt az is, h sorra középszerek kerülnek a kispadunkra. Ha lehetne jobb is, lenne.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.01.14. 14:08:02

pepnel es enriquenel legalabb volt vmi erzelmi kotodesem. mint ahogy xavihoz is lett volna. plusz ahogy alattam irjak, ok is nonanek voltak, csak ep nem 61 evesen...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2020.01.14. 14:06:45

azt sajnálom, hogy Messi vissza fog vonulni úgy, hogy Pep-en kívül klasszis edző kezei alatt nem dolgozhatott.
Remélem hogy az elnökválasztáson bartó megbukik, és végre lesz a csapatnak egy olyan elnöke, aki komolyabban odafigyel majd a csapattal kapcsolatos kérdésekre. Én szerintem amíg ő marad az elnök, addig itt komolyabb edző nem igen kerül terítékre.
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.01.14. 13:57:51

LG írta: Guardiola és LE érkezésekor is olvastam hasonló, sőt, még ennél lesújtóbb véleményeket is. Pepnél pl. a mai napig világosan emlékszem, volt olyan fórumozó, aki megprófétálta, hogy Uefa-kupás helyekért fogunk küzdeni innentől. :mrgreen:
Na jah, csak Pep és Lucho úgy volt noname, hogy 20 évvel rövidebbek voltak.
pali meg a szakmában van egy ideje, de jelentőség nélkül.

esélyt most megkapta, kérdés él e vele.
bizalmam iránta megvan, de szkeptikus vagyok.

azt sajnálom, hogy Messi vissza fog vonulni úgy, hogy Pep-en kívül klasszis edző kezei alatt nem dolgozhatott.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.14. 13:38:13

visca el barca írta:nekem ilyen totál semmilyen érzésem van most. annak örülök, hogy valverdét elküldték (már a pooli kudarc után el kellett volna, év végén), de, az, hogy idehoznak egy ilyen cruyffról áradozó (ilyet én is tudok) színtelen-szagtalan no name senkit, az vicc. 61 éves a pali, eddig irányított összesen 4 évig két, spanyol szinten is közepes csapatot és nagyjából ennyi. valverdének volt legalább vmi múltja, tapasztalata, de ennek a palinak semmi. szurkolok neki, de sztem nyáron ő is menni fog. lecseréltünk egy közepes edzőt egy gyengére.
Guardiola és LE érkezésekor is olvastam hasonló, sőt, még ennél lesújtóbb véleményeket is. Pepnél pl. a mai napig világosan emlékszem, volt olyan fórumozó, aki megprófétálta, hogy Uefa-kupás helyekért fogunk küzdeni innentől. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2020.01.14. 13:20:19

nekem ilyen totál semmilyen érzésem van most. annak örülök, hogy valverdét elküldték (már a pooli kudarc után el kellett volna, év végén), de, az, hogy idehoznak egy ilyen cruyffról áradozó (ilyet én is tudok) színtelen-szagtalan no name senkit, az vicc. 61 éves a pali, eddig irányított összesen 4 évig két, spanyol szinten is közepes csapatot és nagyjából ennyi. valverdének volt legalább vmi múltja, tapasztalata, de ennek a palinak semmi. szurkolok neki, de sztem nyáron ő is menni fog. lecseréltünk egy közepes edzőt egy gyengére.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2020.01.14. 13:12:25

MesQueUnClub írta:
- Sosem nyert még semmit edzőként és összesen 4 évnyi tapasztalata van elsőosztályú fociban, 61 évesen közel 20 évnyi edzői pályafutása alatt.
Nem feltétlenül téged akarlak kiemelni, de ez rengeteg ember szájából elhangzik. Azért egy olyan csapatban, ahol a kölcsönben lévő Lo Celso kiemelkedően a legminőségibb játékos, a kezdőt pedig Tello, Jesé szintű emberekkel kell feltölteni nehéz nagy eredményeket elérni. Ennek ellenére egész tetszetős focit tolt velük. És az eredményekkel sem kell annyira szégyenkeznie, egy stabil középmezőnybe vezette a csapatot.

Az pedig, hogy nem edzett még nagy csapatot szerintem nem feltétlenül akkora hátrány. Ha megnézzük 17 éve, Antic óta a legnagyobb sikereket kis csapatokat edző/bukott/kezdő edzőkkel értük el. A legsikeresebb és talán legtapasztaltabb tréner alatt -Tata személyében- volt az egyik legmélyebb pont.
Valverdetől szerintem senki sem várt szemkápráztató focit. Aki a Bilbaoban tanulta a szakmát és két érában 8 évig volt a csapat edzője, attól nem volt várható egy Pep, de akár Lucho féle foci sem.

Én nagy reményekkel tekintek Setién felé, aztán lehet hogy nagy pofára esés lesz és visszasírjuk Valverdet, de ha megkapja ezt a fél és jövő szezont akkor már talán elég tapasztalattal várhatjuk Xavit is.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.01.14. 13:07:38

gránit írta:Én inkább fordítva látom, karmester, igazi irányító nélkül ez a csapat látványban, a játék képében most nem hiszem, hogy igazán előre tudna lépni. Volt olyan vélemény is, hogy Valverde az egyedüli oka annak, hogy nem játszunk tiki-takát. Azért egy Xavi- meg egy Iniesta-kaliber nem árt, ha rendelkezésre áll. Amolyan előfeltételek az ilyen szintű játékhoz, ilyen kaliber meg jelenleg a középpályán nincs.
Emberünk a Betissel is ilyen focit játszott, persze kicsiben. De jól mutatja, hogy nem kell Xavi és Iniesta hozzá, másokkal is lehet ezt játszani, ha nem is olyan szinten, mint az ominózus Pep-csapat, de azért mégis jól és eredményesen. Pl. maga Pep is megcsinálta még két másik csapattal. És ha most valaki azt mondja, hogy BL neki sem jött össze ezekkel a csapatokkal, hanem ugyanúgy elcsúszott, mint Valverde, akkor igaza van, de a játék minőségében magasan verte a mi akkori mesterünket.
Betissel ket szezon alatt osszesen jatszott 14 dontetlent, mintha ilyen adok-kapok focit jatszana. Ez itt szerintem nem fog beleferni. Engem meglepne, ha meg osszel is o ulne a padon. Remelem ramcafol, sok sikert neki.
Viszont szerényebb képességű kerettel sokkal könnyebb megégni egy adok-kapokban, mint egy top csapattal. Nem annak kell félnie a nyílt ütközettől, aki alapvetően erősebb. :wink:
Sok sikert neki, szerencsejere bőven van honnan építkezni, s a bajnokságban vezető helyről "csak" bekell kormányozni a gárdát, hajrá.
Ezt hozzátok fel, hogy vezetjük a bajnokságot, papíron így is van, de tudjuk, hogy a végén nem gólkülönbség fog számítani, tehát lényegében nincs előnyünk, sőt, a Realnak lesz hazai Klasszikusa tavasszal, tehát inkább nálunk az előny. Na meg nekik kellett mélyebről építkezniük, tehát én tudom komoly eredménynek venni, hogy ugyanannyi pontot gyűjtöttünk, mint ők. Ők emelkedőben vannak, mi leszállóágban, ezek kéne változtatnia az új edzőnek. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2020.01.14. 13:21:14-kor.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2020.01.14. 13:03:04

Elég egyértelmű, hogy 2022 júniusáig kötöttek vele szerződést, vagyis Barto mandátumának teljes idejére. Ami ettől eltér, az talán menet közben felmerült verzió. Persze addig bármi összejöhet így, vagy úgy.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2020.01.14. 12:31:24

Betissel ket szezon alatt osszesen jatszott 14 dontetlent, mintha ilyen adok-kapok focit jatszana. Ez itt szerintem nem fog beleferni. Engem meglepne, ha meg osszel is o ulne a padon. Remelem ramcafol, sok sikert neki.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2020.01.14. 12:17:47

Valverdétől mindegyik jelölt jobb volt, úgyhogy meg kell neki adni az esélyt a bizonyításra. :) Reméljük nem lőttünk most mellé. :)
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Válasz küldése