Jean-Clair Todibo

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.05.12. 10:54:01

davi10 írta:
2023.05.12. 10:35:11
ocsike83 írta:
2023.05.12. 10:28:37
Benne sem sikerült meglátni a játékost....
Most 40-50 millióért akarja vinni a MU / Liverpool kettős. :?

Nincs benne valami záradék esetleg, hogy némi apró a mi markunkat is üti?
De van, 20% a mundo szerint.
Tényleg igéretes volt, de valamelyik francia sajtótájékoztatón nyilatkozta ő is hogy egy barom volt. 2 év alatt 3 klub kukázta (Schalke, Benfica, mi), nagyon nem volt rendben fejbe.
Legalább beismerte. De örülök, hogy egyenesbe jött....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.12. 10:35:11

ocsike83 írta:
2023.05.12. 10:28:37
Benne sem sikerült meglátni a játékost....
Most 40-50 millióért akarja vinni a MU / Liverpool kettős. :?

Nincs benne valami záradék esetleg, hogy némi apró a mi markunkat is üti?
De van, 20% a mundo szerint.
Tényleg igéretes volt, de valamelyik francia sajtótájékoztatón nyilatkozta ő is hogy egy barom volt. 2 év alatt 3 klub kukázta (Schalke, Benfica, mi), nagyon nem volt rendben fejbe.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.05.12. 10:28:37

Benne sem sikerült meglátni a játékost....
Most 40-50 millióért akarja vinni a MU / Liverpool kettős. :?

Nincs benne valami záradék esetleg, hogy némi apró a mi markunkat is üti?
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.19. 22:43:28

johdepp írta:
2022.09.19. 21:57:30
Rákerestem, hánynom kell. A VAR idejében hogyan lehet ekkora balf...ék döntéseket meghozni? Abszolút nem volt pirosas megmozdulás semmilyen tekintetben, teljesen érthetetlen és undorító, ahogy a bírók elcsalhatják kedvük szerint a meccseket európai top bajnokságokban még manapság is.
Szerintem semmi baj nem volt a pirossal. Utolsó emberként a szabálytalankodás kérdés nélkül pirosat ér. Kb csak azon múlik a megítélése, hogy szerinted a tőle jobbra álló védő helyzeti előnyben volt-e, vagy sem, de szerintem nem, és nyilvánvaló gólhelyzetet állított meg utolsó emberként. Lehet, hogy lett volna bíró, aki máshogy látja, de szerintem 80% minimum felmutatta volna a pirosat. Nyilvánvaló hiba biztos, hogy nem történt, csak van benne egy minimális szubjekivitás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2022.09.19. 21:57:30

bence0330 írta:
2022.09.19. 19:20:19
Az érdekesség kedvéért azért berakom: 9. másod(!)percben kapott pirosat a hétvégén, de ebben benne van a 4 mp, ami bírónak kellett, hogy elvegye. Szóval gyakorlatilag 5 mp alatt hozta össze. :D
Rákerestem, hánynom kell. A VAR idejében hogyan lehet ekkora balf...ék döntéseket meghozni? Abszolút nem volt pirosas megmozdulás semmilyen tekintetben, teljesen érthetetlen és undorító, ahogy a bírók elcsalhatják kedvük szerint a meccseket európai top bajnokságokban még manapság is.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.19. 19:20:19

Az érdekesség kedvéért azért berakom: 9. másod(!)percben kapott pirosat a hétvégén, de ebben benne van a 4 mp, ami bírónak kellett, hogy elvegye. Szóval gyakorlatilag 5 mp alatt hozta össze. :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.07.08. 12:55:02

Jó volt nálunk, de fejben tényleg nem volt rendben. Sehol nem maradt meg, és ha jól rémlik a Benfica-tól vissza is küldték a kölcsön felénél mert nem tudott viselkedni.

Még mindig csak 22, bőven lehet belőle valaki, a testalkata és a képességei megvannak hozzá. A hazaigazolásnál ha jól rémlik nyilatkozta is, hogy elcseszte, szóval valamennyire csak benőtt a feje lágya.

A 25% most jól jöhet (elvileg el is engednénk a Sevilla-nak, ha összejön a Kounde-biznisz), ha jól tudom visszavásárlási opciónk nincs rá. De kiváncsi leszek mire viszi majd.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.07.08. 12:03:12

Mentálisan viszont elég gyenge, se Németországban, se a Benficánál, sem nálunk nem tudtak értelmet verni a fejébe.

Viszont most nagy szívességet tehet nekünk, mert a Sevilla is szeretné, nekünk meg van egy értékesítésből származó 25 %-ra, amiről "lemondanánk" a Koundé ügyletben.
Legalábbis a Sport erről számol be.
Forca Barca!!!!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2022.07.08. 11:42:36

https://www.goal.com/hu/h%C3%ADrek/a-ne ... 711967a303

Mi meg elszórtuk egy zacskó szotyiért....
Én személy szerint nagyon jó képességű játékosnak tartottam és egy jó edzővel kihozható lett volna sokkal több belőle.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.30. 15:17:22

Hát ja, sejteni lehetett, hogy ez áll a háttérben. Az oké, hogy bevallja, hogy itt nem viselkedett profin, de a Benfica-tól is ezért küldték el, ha minden igaz, reméljük az már elég nagy pofon volt neki.
21 éves, még nem késő, hogy kihozza magából a maximumot.
Viszont itt nem hiszem, hogy szóhoz jutna jövőre, úgyhogy a leglogikusabb lépés az lenne, ha továbbadnánk visszavásárlási opcióval. Aztán ha 2 év múlva "befut", még akkor is bőven ráér visszahozni. A Nice-ben ha jól látom megkapja a lehetőséget.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.30. 15:10:23

https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... al-2818069

Ha ő maga nyilatkozza saját magáról, akkor azt hiszem megoldottnak vehetjük a kérdést, miért nem sikerült megragadnia eddig sehol.
Reméljük tényleg benő a feje lágya, és kihozza magából azt amit láttak benne a megfigyelők.

Közben ahogy nézem whoscored-on lehet tényleg jót tett neki most ez a váltás.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.02. 12:26:02

visca el barca írta:
2021.02.02. 11:28:23
Marha nagy klasszis. A kutyanak nem kell, fel evente dobaljak kolcsonbe.
Igen, mert valószínűleg egy nagypofájú idióta. De a képességei és a nálunk mutatott játék alapján bőven lehetne már egy mostani Araujo-szinten.

De mondom, szerintem az utolsó dobása. Viszont benne van a pakliban, hogy nálunk már annyira eljátszotta az esélyét, hogy ha nyáron visszaküldik és valami csoda folytán összeszedné magát és meghalna az edzéseken, már akkor se kellene.

Na de mindegy, a vételárát már a Schalke-kölcsönnel visszahozta, azt nem tudom, hogy a Nice meg a Benfica fizetett-e a kölcsönért, de még talán kerestünk is a srácon úgy, hogy még a miénk a játékjoga.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.02.02. 11:28:23

davi10 írta:
2021.02.02. 08:16:00
Fél év Nice, 8,5-ért megvehetik, ami bónuszokkal együtt 15-ig felmehet.
Ha továbbadják, akkor 15%-ot kapunk az árából.

Remélem összeszedi magát, mert bőven lehetne klasszis védő. Szerintem kb. az utolsó dobása lehet most ez.
Marha nagy klasszis. A kutyanak nem kell, fel evente dobaljak kolcsonbe.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.02.02. 08:16:00

Fél év Nice, 8,5-ért megvehetik, ami bónuszokkal együtt 15-ig felmehet.
Ha továbbadják, akkor 15%-ot kapunk az árából.

Remélem összeszedi magát, mert bőven lehetne klasszis védő. Szerintem kb. az utolsó dobása lehet most ez.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.01.27. 14:52:24

hajnesz írta:
2021.01.27. 08:02:15
bence0330 írta:
2021.01.26. 23:27:59
Nagyon Koeman ellenes vagyok, és sokkal több embert rombolt le mentálisan, vagy legalábbis vitt erős hullámvölgybe (Griez, Fati, Pjanic, Puig, Dest (bár ő tán csak elfáradt?), Lenglet) mint fordítva
Csak erre reagálnék:
1. Fatit nem ő rombolta le, hanem megsérült. Amúgy idén lett válogatott is, szóval annyira csak nem rombolta le
2. Griezt nem volt hova rombolnia, amióta itt van, azóta egy roncs. Amúgy meg így, Messi hiányában nem annyira elviselhetetlen
3. Pjanicnak nincs helye, pont azért, amit irtál, mert Busquets jó formában van.
4. Puigot megkérte, hogy menjen kölcsönbe, mert nem számol vele, van ilyen.
5. Lenglet-t azóta szidjátok, amióta itt van, hogy nem szint, Koeman csak idén jött.
Ha már szőrszál hasogatás :
1.) Fati a kezdeti lendületét bizony töredezte Koeman, cserével, nem logikus rotációval, túl fiatalnak titulálta stb....
2.) Grízt is lejjebb rántotta, ma már vannak jelek, hogy kúszik vissza
3.) Pjanic kb úgy van, ahogy írtad
4.) Puig detto
5.) Lenglet is volt lejjebb ősszel a "korábbi hagyományos" Lengelt-hez képest is

6.) A mai napig bezárólag több azon játékosok száma, akikből nem tudja kihozni azt a standardot sem ami bennük van, szemben azokkal a játékosokkal akikből ezt kihozza.

Cáfoljatok meg, de Araujo, Busi, Pedri, de Jong kivételével mindegyik mezőnyjátékosban egészen biztosan több van annál, amilyen átlagot eddig hoztak. Tegyük hozzá ehhez azt, hogy Busi és Pedri esetében ez a teljesítmény nem 90 perces....(Businál már, Pedrinél még érthető okokból).
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.27. 14:09:58

hajnesz írta:
2021.01.27. 08:02:15
Csak erre reagálnék:
1. Fatit nem ő rombolta le, hanem megsérült. Amúgy idén lett válogatott is, szóval annyira csak nem rombolta le
2. Griezt nem volt hova rombolnia, amióta itt van, azóta egy roncs. Amúgy meg így, Messi hiányában nem annyira elviselhetetlen
3. Pjanicnak nincs helye, pont azért, amit irtál, mert Busquets jó formában van.
4. Puigot megkérte, hogy menjen kölcsönbe, mert nem számol vele, van ilyen.
5. Lenglet-t azóta szidjátok, amióta itt van, hogy nem szint, Koeman csak idén jött.
Egy-két dolgot máshogy látunk, de mondjuk pont erre van a fórum. :) Közülük 1-2-ben természetesen meggyőzhető vagyok megfelelő érvekkel.

2. Nem értek egyet, Griez szerintem tavaly nem volt rossz, nem volt fejben (legalábbis kifejezetten) gyenge, egy középszintet lehozott. Nyilván nem az árát, meg a fizuját, most nem arról beszélünk, hogy milyen vétel volt, mert abban mind egyetértünk. De akkor kapu elé érkezve gólokat lőtt neki nem annyira fekvő pozíciókból is. Most meg Messi-szintű visszaesése volt helyzetkihasználásban, ugye a híres esettel együtt, mikor kifelé rúgta a gólvonalról a lasztit, és az a szomorú, hogy ez még csak nem is egy kiragadott, peches szitu volt.
3. Ebben meggyőzhető vagyok, Busquets szerintem brutálisan jól játszik egy ideje, de azért több eset volt, mikor pl nem túl fontos meccsen Pjanic már a 4. játékvezetőnél volt beállásra készen, és mégis ment vissza, illetve rotációkban is kevés szerepet kapott, nem beszélve arról, mikor 2 szűrővel játszottunk, simán lett volna helye - ez legalább 15 meccs volt. Abban egyetértünk, hogy most fontos meccseken egyértelműen Businak kell játszania.
4. Igen, leírtad a téma védhető részét, de ha az elnökség is úgy dönt, hogy marad a játékos, és a játékos maga is bizonyítani akar, és amúgy sincs lóvé helyette senkire, akkor ez van, ebből kell kihozni a maximumot. Az meg szerintem nem vitatéma, hogy azt nem hozta ki az aktuális keret szerint. Álmodozni lehet, hogy de jó lenne, ha elment volna, de nem ment el. Piquéket is ki akarta dobatni, nem lett belőle semmi, mégis stabil kezdő volt amíg meg nem sérült. Pedig pont ugyanaz az eset, csak egy a posztján ráadásul már sajnos gyengébb játékossal. Vagy ellenkezőleg, de jó lenne, ha lenne egy Haalandom, és azért nem játszatom Braithet, mert én Haalandot akarom. Hogy ne menjek messze, szerintem már ő is akarná Suarezt, de ez nem realitás, az aktuális keretet kell venni, és mindenkit a tudása szerint játszatni. Ha nála Puig csak másodhegedűs, akkor rotálja vele Pedrit normálisan. Ezt még el is fogadnám, max nem egyezne a véleményünk.
5. Ebben nagyon nem értünk egyet. Vagyis bocsánat, amit leírtál, azzal pont igen: Lenglet egy közepes védő volt, nem Barca-szint, hanem Barca-szint cseréje esetleg. De olyan mennyiségű bohózatot - ahogy Gránit kollega sokszor fémjelezte - két év alatt nem mutatott összesen, mint amit most ősszel kb két hónap alatt, minden egyes meccsen ahol pályára lépett, konkrétan megyei szintű védővé vedlett 1-2 meccs alatt hónapokra. És látszott is rajta, hogy alig mer már kb labdába érni, kapta is a nyilvános mosdatásokat interjúkból, ami még tovább mélyítette a válságot, gondolom, ha még interjúkban is ráhúzta a vizes lepedőt, akkor az öltözőben is elhangzott vagy 20-szor, hogy "RAJTAD MENT EL A MECCS". Ez persze feltételezés, de akárhogy is, a visszaesés nagyon látványos volt.
Araujo mellett szép lassan visszatért az önbizalma, és mostanság megint egy közepest hoz, pár meccsenként hibázik egyet, de nem vészes. Nem arról beszéltem, hogy Lenglet-ből miért nem faragott top védőt - a képességei alapján ő sosem lesz az - hanem hogy sokkal gyengébb lett önmagához képest is, és ez nála nagyon látványos volt, talán mindenkihez képest is övé volt a leglátványosabb visszaesés, mert iszonyat látványosak és emlékezetesek voltak a hibái. (Messit kivéve nyilván, az ő témája egész más, nem kapcsolódik Koemanhoz)

Végül: 1, mert engem ez idegesített a legjobban.: Természetesen Fati megsérült. Nem is erről beszélek. Ezt is lehetne az edző nyakába varrni, hogy túl sokat játszatott egy 17 évest, de az hülyeség lenne, és igazságtalan is, még ha tényleg ebbe is sérült volna bele. Sőt még cserélgette is, szóval pláne nem téma. Nem is erről beszélek.

Fatival szerintem pont az történt, ami a Koeman-féle vezetés sajátja egy egyéniséggel szemben. Adott egy laza, szinte már túl laza, pimasz, félelmet nem ismerő, penge képességű GYEREK. Valverde és Setien alatt kb amikor beállították, azonnal gólt lőtt, helyzeteket nagyon ritkán hagyott ki. Jött az első 1-2 tétmeccs Koemannál, amikor még nemigen jött át, mit és hogyan akar. Itt még Fati ott folytatta, ahol abbahagyta. A Villarreal ellen szárnyalt a csapat, Fati a kb 3 helyzetéből duplázott + büntetőt harcolt ki. Félelmetesen jó volt, a lazasága, egyénisége miatt. Jött a Celta meccs, az már kicsit döcögősebb volt, de Fati megint kb 2 helyzetből bevert egyet, mint ahogy az elmúlt egy évben mindig. Aztán jött a Sevilla, erős csapat is volt, a csapat is döcögött már, le is cserélték, nem lőtt gólt, oké. Jött a Getafe, a csapat már lekezdett a Koeman-féle gödörbe kerülni, új felállások, kavargatások, stb. Nem szoktak még hozzá. Fati csere volt, nem lőtt gólt, de kihagyott 1-2 helyzetet, egy már sokkal szorosabban fogott csapat részeként, ahol az egyéniségeket kicsit háttérbe kezdte szorítani R.K, de komoly baj itt még nem volt Fati szintjén talán. Jött a Fradi-meccs, nyilván sörmeccs volt, rúgott egy gólt, meg kihagyott egy rahedli ziccert, talán főleg a sörmeccs feeling miatt még csak. Itt már kapott odaszúrásokat, hogy nem tud koncentrálni, bla-bla, mikor Fatinál jobban koncentráló befejezőjátékos kevés van. Szerintem itt kezdődött a lejtmenet. Ennek elején a Klasszikón lőtt egy gólt, aztán rá nem jellemzően kihagyott rengeteg ziccert, ami rá sosem volt jellemző. Persze közben ez volt RK legjobban eltaktikázott meccse is. Jött a Juve-meccs, csereként is kihagyott több ziccert, a végén meg, 90+perc körül 2-0-ás vezetésnél a beálló Braith elé akarta önzetlenül adni ziccerből, hadd lőjön szegény dán gólt. Ezért ott helyben is elég csúnya reakciókat kapott, és utána is, és akkor még nem láttuk a négyszemközti témát. Ne felejtsük el, ő egy GYEREK. Szerintem ez volt az igazi katalizátor az ezt követő erősen progresszív lejtmenethez. Aztán jött az Alaves, mindent kihagyott megint, amihez csak nyúlt, rosszul sült el, cselezgetni már nem is igen mert. Aztán jött a Kijev meccs, pont ugyanez, véletlenül sem jött be már semmi, pedig tétje sem volt, meg az ellenfél is hulladék volt. Aztán jött a Betis meccs, ahol a 60. perc körül lesérült, de addig ugyanez, lövöldözött jobbra, balra, néha el sem merte vállalni már, semmi nem ment jó helyre, a döntései sem voltak vagányak, de még csak tiszta fejjel meghozottak sem. 1-1 veszélyes betörése akadt (pl amibe lesérült), de még az is kevesebb, mint Koeman első 1-2 meccséig bezárólag.
Ha a meccsenkénti góljait nézzük, akkor Koeman alatt egy elég brutál zuhanórepülés jön ki, egy görbe kb úgy nézne ki, mint egy vízesés, az utolsó 4 meccsén már köze sem volt a gólszerzéshez. De nem csak a góljai, mert az szerencse hiánya is lehetne, a sikeres megmozdulásai, a merészsége, a jó döntései is eltűntek. Szerintem az alábbi két okból:
- Koeman az egyéniségeket nem szívleli, inkább robotetikusabb csapatot akar kiépíteni, pontosan megszabott mozgástérrel. Ezt már sokan leírták itt a fórumon. Ennek lehetnek előnyei, de egy ilyen zseninél nagy hátrány. Messinél furcsa módon mindent megenged, de más ne vagánykodjon (lásd Pedrit favorizálja Puig előtt, előbbi szürke munkás, utóbbi zseni, az ő nézőpontja szerint Pedri illik bele jobban a rendszerébe. Ezt most nem is kritikának szánom, csak szemléltetésként a játékfelfogása miatt) - pedig Fatinak pont ebben van az ereje. A vagányságban, merészségben, kreativitásban, és a lazasága miatt lőtt be korábban szinte mindent, amihez a 16-os környékén hozzáért.
- Sorozatos lecseszések az első 1-2 kihagyott helyzettől/rossz döntéstől. Nekem a Braith-féle önzetlenség tűnt az igazi katalizátornak, akkor eléggé fröcsögött a mester.
És azért idegesített ez nagyon, mert Messi után Puig hiányában az egyetlen kreatív játékosról beszélünk, akinek ráadásul az helyzetkihasználása korábban nemhogy jó, hanem már-már ijesztő volt. És fogta, és csinált belőle egy remegő megszeppent kölyköt, akinek a végére nem maradt semmi köze a gólszerezéshez és a kreativitáshoz. Mindezt sikeresen megoldotta 2 hónap leforgása alatt.

Azóta én hozzáállásban, viselkedésben, nyilatkozatokban fejlődést látok RK-nál, nem tartom kizártnak, hogy még egyszer nem játszaná el ugyanezt, majd kiderül, ha még itt lesz, mire Fati rendesen formába lendül a visszatérése után. Még Destről annyit, hogy őt végül én sem sóznám a nyakába, ő tényleg inkább elfáradt, bár az első 1-2 meccsén látványos "ugyanazon lábbal kitolom egyik irányba még még a lábfejre ragadó labdát visszahúzom a másik irányba" típusú csellel kezdődő betörései voltak követhetetlen tempóban, ráadásul sikeresen, amire irányuló próbálkozást sem láttam a későbbiekben. Nekem ez is kicsit gyanús, de elfogadom, hogy csak elfáradt.

És hogy ne legyek totál off: Todibonál egy ilyen pl pont jól jöhetne ki. Szerintem be tudná csicskítani Koeman, és az ő esetében ez pozitív dolog lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2021.01.27. 17:51:31-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.01.27. 08:22:29

hajnesz írta:
2021.01.27. 08:02:15
bence0330 írta:
2021.01.26. 23:27:59
Nagyon Koeman ellenes vagyok, és sokkal több embert rombolt le mentálisan, vagy legalábbis vitt erős hullámvölgybe (Griez, Fati, Pjanic, Puig, Dest (bár ő tán csak elfáradt?), Lenglet) mint fordítva
Csak erre reagálnék:
1. Fatit nem ő rombolta le, hanem megsérült. Amúgy idén lett válogatott is, szóval annyira csak nem rombolta le
2. Griezt nem volt hova rombolnia, amióta itt van, azóta egy roncs. Amúgy meg így, Messi hiányában nem annyira elviselhetetlen
3. Pjanicnak nincs helye, pont azért, amit irtál, mert Busquets jó formában van.
4. Puigot megkérte, hogy menjen kölcsönbe, mert nem számol vele, van ilyen.
5. Lenglet-t azóta szidjátok, amióta itt van, hogy nem szint, Koeman csak idén jött.
Pontosan ezeket akartam én is ideírni. Fati pl. simán a legjobb támadónk volt a sérüléséig. Pjanic meg a Juve-ban se volt már nagy szám az utolsó évében, ha jól tudom.
Dest meg túl magasra tette magának a lécet az első pár meccsével, azóta kifulladt (nem is csoda), de szerintem ha felépül, akkor visszatalál a régi formájához.
Barcaforever írta:
2021.01.26. 23:03:35

Tényleg nem akarlak megbántani az Eric Garcias résszel, engedd el szimplán ezt a förtelmes felvetést, ilyen nem lesz, meg nem is lenne. A srác a héten hajlandó lett volna lemondani a saját kontójára 2 millió euroról csak jöhessen. Ez az igazi Barca DNS, amit nem azonnali eladással illik meghálálni...
Itt meg szerintem félreértettél, pont ezt mondtam én is, hogy a Garcia vs. Todibo harcban egyértelmű, hogy a spanyolt fogják megtartani.
Pár napja nyilatkozott a SPORT-nak Todibo volt ügynöke, és Ő is elmondta, hogy a srácnak nulla realitás érzéke van és már most kb. világlegjobbvédőjének hiszi magát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.01.27. 08:02:15

bence0330 írta:
2021.01.26. 23:27:59
Nagyon Koeman ellenes vagyok, és sokkal több embert rombolt le mentálisan, vagy legalábbis vitt erős hullámvölgybe (Griez, Fati, Pjanic, Puig, Dest (bár ő tán csak elfáradt?), Lenglet) mint fordítva
Csak erre reagálnék:
1. Fatit nem ő rombolta le, hanem megsérült. Amúgy idén lett válogatott is, szóval annyira csak nem rombolta le
2. Griezt nem volt hova rombolnia, amióta itt van, azóta egy roncs. Amúgy meg így, Messi hiányában nem annyira elviselhetetlen
3. Pjanicnak nincs helye, pont azért, amit irtál, mert Busquets jó formában van.
4. Puigot megkérte, hogy menjen kölcsönbe, mert nem számol vele, van ilyen.
5. Lenglet-t azóta szidjátok, amióta itt van, hogy nem szint, Koeman csak idén jött.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.01.26. 23:27:59

Barcaforever írta:
2021.01.26. 23:03:35
davi10 írta:
2020.12.10. 11:23:02
Ha tényleg fejben kevés, akkor talán Koeman kicsit rendbe tudja rakni, legalábbis Dembele-nél úgy néz ki használt valamit.

Ha viszont marad, akkor Eric Garcia szerintem off. És mivel Garcia-t el lehet adni úgy, mint Barca-DNS, La Masia növendék, ezért nem lepődnék meg, ha a spanyolt választanák.
Ugye ezeket Te se gondoltad komolyan?

Koeman rendbe rakni!? Kit? Mit? Hogyan? Ha néztél idén 1 meccsünket is, akkor ez nem merülne fel benned, mert tudnád, hogy ez lehetetlen. :lol:

Tényleg nem akarlak megbántani az Eric Garcias résszel, engedd el szimplán ezt a förtelmes felvetést, ilyen nem lesz, meg nem is lenne. A srác a héten hajlandó lett volna lemondani a saját kontójára 2 millió euroról csak jöhessen. Ez az igazi Barca DNS, amit nem azonnali eladással illik meghálálni...
Nagyon Koeman ellenes vagyok, és sokkal több embert rombolt le mentálisan, vagy legalábbis vitt erős hullámvölgybe (Griez, Fati, Pjanic, Puig, Dest (bár ő tán csak elfáradt?), Lenglet) mint fordítva, de azért De Jongot mindenképp felépítette és megtalálta a helyét, talán Pedriben is kicsit része volt, Dembélét is kb idevenném, jobban megvan a helye, mint korábban volt. Busi meg tündököl a visszatérése óta. Lehet, hogy van 1-1 játékos, akire valamiért jól tud hatni, másokra meg nem, és talán sosem tudjuk meg az okát. De valamiért a sok hülyesége mellett azt pont ki tudom nézni belőle, hogy fog egy kezelhetetlen gyereket, és megneveli. Persze ez csak megérzés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.01.26. 23:03:35

davi10 írta:
2020.12.10. 11:23:02
Ha tényleg fejben kevés, akkor talán Koeman kicsit rendbe tudja rakni, legalábbis Dembele-nél úgy néz ki használt valamit.

Ha viszont marad, akkor Eric Garcia szerintem off. És mivel Garcia-t el lehet adni úgy, mint Barca-DNS, La Masia növendék, ezért nem lepődnék meg, ha a spanyolt választanák.
Ugye ezeket Te se gondoltad komolyan?

Koeman rendbe rakni!? Kit? Mit? Hogyan? Ha néztél idén 1 meccsünket is, akkor ez nem merülne fel benned, mert tudnád, hogy ez lehetetlen. :lol:

Tényleg nem akarlak megbántani az Eric Garcias résszel, engedd el szimplán ezt a förtelmes felvetést, ilyen nem lesz, meg nem is lenne. A srác a héten hajlandó lett volna lemondani a saját kontójára 2 millió euroról csak jöhessen. Ez az igazi Barca DNS, amit nem azonnali eladással illik meghálálni...
Kép
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.01.26. 21:28:31

Végre a volt menedzsere megmondta, hogy tehetsége ellenére miért nem kell sehol. Kezelhetetlen.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.10. 14:25:42

Titinho írta:
2020.12.10. 14:11:19
Gondolkodjunk már gyerekek. :?
Igyekszem gondolkodni.

Setien nem dolgozott vele, a Schalke meg megtartotta volna, csak nem volt rá lóvé (ott azért csak játszott, ha jól tudom nem is keveset és nem is olyan rosszul...). Koeman alól meg kb. ugyanúgy kölcsönadták, mint Setien alól, amikor visszatért a koronából.
Valverde nem mérvadó, töketlen volt változtatni a kezdőn. És nem csak az Inter ellen, kupában is játszott, illetve amikor a "gálakezdő" rápihent a BL-re. Mindig meggyőző volt a srác.
A Benfica-nál meg ahogy olvasom pont ezaz, hogy nem edz a csapattal a sérülés miatt.

Nem követelem a kezdőbe a gyereket, de amilyen rosszul állunk védőkből, amennyire nincs pénz és amennyire meggyőző volt amikor játszott, szerintem óriási luxus lenne komolyabb kipróbálás nélkül lemondani róla.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2020.12.10. 14:11:19

davi10 írta:
2020.12.10. 11:23:02
Én nem engedném el teljesen a gyereket, még mindig csak 20 éves, remek adottságai vannak és kivétel nélkül jól tolta, amikor játszott. Ha tényleg fejben kevés, akkor talán Koeman kicsit rendbe tudja rakni, legalábbis Dembele-nél úgy néz ki használt valamit.

Ha viszont marad, akkor Eric Garcia szerintem off. És mivel Garcia-t el lehet adni úgy, mint Barca-DNS, La Masia növendék, ezért nem lepődnék meg, ha a spanyolt választanák.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Már bocsi, de az ilyen jellegű hsz-eken visítok. :D

Az utóbbi 1 évben 4 azaz NÉGY edző dolgozott vele, egy sem számít rá. Ugye Valverde, a Schalke edzője, nyáron Koeman, most Jesus. Jesus most nyilatkozta le, hogy fizikálisan és taktikailag is hulla gyenge a pali ezért ő nem számol vele. Koeman is nyáron ezért engedte el, hozzáállásbeli és taktikai problémák miatt, tudva hogy 3 védőnk van, mèg a lelátóra se fért oda nála. Egy ideje már a Benficánál edz Jesus alatt, ez alapján döntött úgy ahogy.

De nem baaaaaj. Hozzánk jöjjön, jó lesz ő itt, 4 edző mondott le róla tavaly decembertől mostanáig. Az utolsó nap is csak azért tudtuk odaadni a Benficának mert eladták Dias-t. Csak úgy kapkodtak érte akkor is. :?

Mióta kölcsönadtuk megy a sírás érte, csak tudnám mire fel. Mert volt nálunk 1 db elfogadható meccse az Inter ellen...

1000x inkább Araujo és Mingueza mint ez a nyomorék. Ha el tudjuk adni 5 milláért én már happy leszek.

Gondolkodjunk már gyerekek. :?
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2020.12.10. 12:12:22

Ha tényleg visszajön januárban, nyárig ki lehetne próbálni. Ha besül, akkor nyáron jöhet Garcia ingyen. Vesztenivalónk végülis nincs ezzel a kísérlettel, már ugyanmindegy ez a szezon.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.10. 11:23:02

Több helyen olvasni, hogy a Benfica-nál eldöntötték, hogy visszaküldik Todibo-t a feladónak Januárban.
Forrásnak ezt találtam, ami nem valami blaugranabarcelonafans.com és társai.

Ha jól láttam 1 meccset sem sikerült lejátszania a Benfica-ban, a transfermarkt szerint még mindig Achilles problémái vannak, nincs infó, hogy mikor tér vissza.
Én nem engedném el teljesen a gyereket, még mindig csak 20 éves, remek adottságai vannak és kivétel nélkül jól tolta, amikor játszott. Ha tényleg fejben kevés, akkor talán Koeman kicsit rendbe tudja rakni, legalábbis Dembele-nél úgy néz ki használt valamit.

Ha viszont marad, akkor Eric Garcia szerintem off. És mivel Garcia-t el lehet adni úgy, mint Barca-DNS, La Masia növendék, ezért nem lepődnék meg, ha a spanyolt választanák.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése