Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.08.17. 00:11:28

Amíg ez a középszerű edző játszatja a semmilyen fociját itt, amihez a kókler elnök meg még tapsikol is, semmi jóra nem kell számítani. Mondanám, hogy 11 éve is vereséggel indult a liga, de hát azért ég és föld volt a különbség játékban...
Ha a Pep-féle atom keret állna a rendelkezésére a csúcson lévő Xavi-Ini-Messi-Alves-Busi-fogattal, ez a csávó akkor sem tudna szép focit játszatni. Vagy úgy egyáltalán focit játszatni sem.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.16. 10:23:16

Szerintem először mondta ki két év alatt egyébként, hogy lassú a középpályánk. Reméljük, ez jó jelnek vehető és szorgalmazni fogja Busi apránként való cserélését. Én egy ideig egyszerre játszatnám a kettőt (Busi és De Jong), de úgy, hogy Busi menne feljebb, hogy De Jong gyorsa(bb)sága kijöjjön védekezésben.

Aztán idővel jöhet Puig a támadóbb pozícióba. Ettől függetlenül viszont tényleg rengeteg a középpályás. Vidalt adnám most el mindenképp Kínába, hogy keressünk rajta, aztán Rakiticet. Meg Alena Rafinha páros sem ütne szíven, ha menne. Bár Napoli ellen Alenanak is volt egy két szemes labdája. Ez így 3 ember alsó hangon, akiket jó lenne pénzzé tenni.

Fel van adva a lecke megint az öregnek, a keret szerintem megvan egy remek szezonhoz.
Kép
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2019.08.16. 10:10:52

Én egy jó kis Busquets,Rakitic,Sergi Roberto kp-ra számítok...vagy Sergi Robi helyett Rafinha,és Robi megy jobbhátvédba. :D :D
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.08.16. 08:47:13

Azt írják a lapok ,hogy De jong várható a kezdőbe busi helyett , még a végén tényleg tanul a hibáiból.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.08.16. 08:23:23

MQuCsabi írta:Ha egyértelmű, akkor nem kell minden nap leírni.
egyértelmű! :D
a szokásos panelek mellett azért mondott lényegeset is: Semédó végre kezdő lesz a posztján és Robi középen, mert szükség lenne dinamikára!!
erre (is) lehetne mondani, hogy már egy éve látja itt mindenki, na végre! ugyanakkor ne felejtsük el, hogy Semédónak igenis kellett a tanulás , sőt még kell ma is......
szóval én is afelé hajlok, hogy semmi sem feket-fehér sőt! a szürkéneis van (50 =P~ ) árnyalata.
azt mondja tud a hibáiról hát lássuk mire megy velük.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.08.16. 07:17:09

Ha egyértelmű, akkor nem kell minden nap leírni.
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.08.16. 07:14:47

Samper írta:Igazán nem tartozom a mester védelmezői közé, de most igaza van a panaszkodással. Mi az, hogy a bajnokság kezdetekor még nem láthatja, kikkel kell majd dolgoznia? Micsoda dolog, hogy az eladni kívánt játékosokkal neki kell imitálni, hogy azok fontos tagjai a csapatnak, akik ha maradnak, meg van a helyük?
Ez bizony teljesen igaz. Amellett, hogy EV alkalmatlan a Barca vezetőedzői posztjára, ebben bizony igaza van. A rajtra egy kész kerettel kellett volna rendelkeznie. Ehelyett távozó emberek, érkező ember kérdőjelek, amelyek alapvetően befolyásolják a csapat összeállítását, jövőjét.
Teljesen amatőr a vezetés is.Egyértelmű!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.16. 05:22:47

Igazán nem tartozom a mester védelmezői közé, de most igaza van a panaszkodással. Mi az, hogy a bajnokság kezdetekor még nem láthatja, kikkel kell majd dolgoznia? Micsoda dolog, hogy az eladni kívánt játékosokkal neki kell imitálni, hogy azok fontos tagjai a csapatnak, akik ha maradnak, meg van a helyük?
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.08.15. 21:35:52

barlacy írta:Ezek az okoskodások,Valverde vezetőedző permanens ekézése már túltesz mindenen.
Biztos vagyok abban, hogy akiken múlik a Mester munkájának a megítélése ,szerződtetése stb.teljes tudatában vannak tevékenységével.
Mindenkinek lehet véleménye,nekem sem minden tetszik mindenkor, de ez : football!
Nekem sem tetszett mikor más edző elüldözte egyik ikonunkat Pedrot, vagy tiltólistára tett válogatott kerettag játékosunkat, egyszer elmondtam a véleményemet-és ennyi. Nem biztos, hogy többet mond aki ismétli állandóan unalmas önmagát!
Új szezon kezdődik holnap : hajrá Barca!
Nem tudom láttad-e mondjuk az utóbbi 100 meccsét a csapatnak, de szerintem nem. Szóval a foci csapatjáték, az edzőnek kell összeállítania egy olyan csapatot, ami alkalmas arra, hogy nyerjen is valamit. Együtt csapatként. Nos ez itt nálunk nem történt meg, azért nyertünk, mert volt és van egy Messink. Ha nincs hiába az egyik legjobb keret a világon semmit se nyerünk. Persze nem a győzelem a lényeg, hanem a mutatott játék a teljesítmény, és ebben még rosszabbul állunk. Gondolok itt a BL kiesésekre. Ennek az embernek év végén meg kellett volna köszöni a munkáját és pont. Az hogy még itt van, azt jelenti, hogy nem előre hanem hátrafelé fogunk lépéseket tenni a jövőben, ugyanis kiderült láthattuk alkalmatlan arra, hogy Európa tetejére vezesse a csapatot!
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2019.08.15. 15:29:09

Ezek az okoskodások,Valverde vezetőedző permanens ekézése már túltesz mindenen.
Biztos vagyok abban, hogy akiken múlik a Mester munkájának a megítélése ,szerződtetése stb.teljes tudatában vannak tevékenységével.
Mindenkinek lehet véleménye,nekem sem minden tetszik mindenkor, de ez : football!
Nekem sem tetszett mikor más edző elüldözte egyik ikonunkat Pedrot, vagy tiltólistára tett válogatott kerettag játékosunkat, egyszer elmondtam a véleményemet-és ennyi. Nem biztos, hogy többet mond aki ismétli állandóan unalmas önmagát!
Új szezon kezdődik holnap : hajrá Barca!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.08.15. 15:26:40

palesz77 írta:
mess2009 írta:a világ nem áll, hanem fejlődik, változik és ezt a fociban is láthatjuk itt zajlik az orrunk előtt.
a sokpasszos játék szerintem már a múlté. túlhaladott. nem elég (hatékony).
Meglátásod szerint melyik stílusra kéne lecserélni a klub filozófiáját? Klopp féle gegenpressing és direktebb támadásépítések?
elnézést, csak most keveredtem ide:
ha tovább olvastad amit írtam ott a válasz. nem kell feltétlenül valaki stílusa, megtenné a sajátunk is csak működne.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.08.15. 14:34:55

Szerintem teljesen világos, hogy a második brutális BL égés után el kellett volna küldeni.
Lehet mondani, hogy ki jöjjön helyette, még hogy az sem garancia a BL sikerre. Ez bizony igaz de mindenképpen látni kell hogy ez az ember nem tud mit kezdeni ezzel a kerettel, és motiválni sem tudja őket.Mindenkepp váltani kellett volna
Hogy miért maradt?
Mert a játékosok és személy szerint Messi is kiállt mellette.Persze hogy kiálltak mellette.Nincs versenyhelyzet, kényelmes spanrendszer van helyette.
Persze a fiatalok helyzete így reménytelen,de hát ez mellékes.
És akkor még itt van Cou, Dembi helyzete, amit közel sem kezelt jól.Semedo jobbhátvéd ügye hab a tortán.Talan végre legalább az ő helyzete rendeződik ott hátul és SR is vegre oda kerül a középpályára ahol jobban is képes játszani.
Benne van a pakliban vastagon hogy ez az év a bajnokságban is jóval keményebb lesz elnézve a Reál és az Atletico erôsitéseit. EV pedig megint kevés lesz ez biztos.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.08.15. 13:54:00

Áthozom a Neymar topikból!
Fernando írta:Ten Hag? Volt egy jó szezonja, vele aztán garantált a siker. Jelenleg, ha tetszik, ha nem az egyetlen opció Valverde.
Luchonak egy jó szezonja sem volt korábban, aztán csak hazavitt mindent. Valverde sem teljesített túl mielőtt ide hoztuk. Ha az ő előéletét vesszük, akkor jöhetne Setién, vagy Marcelino is. Ja csak ők nem játszottak nálunk soha... Nincs garancia, ezzel vitatkozni sem vagyok hajlandó, mert Kloppra, és Pepre sem vállalnék BL garanciát, csak attól félek, hogy arra nincs garancia, hogy EV nem ég meg idén is a BL.be.
Xavi a jövő edzője
Ugyanezt írtam... csak annyit mondtam, ha idén is megég Ernő, akkor nem akarnám megvárni, amíg Xavi vállalja a posztot.
Senki sem védi Valverdét, de ezzel a #Valverdeouttal túl sokra nem megyünk, ha nincs alternatíva.
Alternatíva mindig van, a kérdés, hogy kockáztatunk e...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.08.10. 10:01:05

Samper írta:Támadó játék kell egy koncepcióval rendelkező edzővel, akit a vezetőség egyértelműen elfogad és a játékosok jól játsszák azt, amit kér tőlük.
Tökéletesen igaz! EV rendelkezne mindezzel? Akkor én nem Barca meccseket néztem ez idáig :)
Számomra nem derült ki, hogy milyen a koncepciója. Azt sem értem, hogy van-e egyáltalán azon kívül, hogy tökéletes báb legyen a vezetőség felé és a spanok felé a csapatban.
Én csak azt láttam, hogy Dani Alves helye mind a mai napig nincs megoldva. Hozták helyette Semedot, de valahogy SR volt a favorit inkább nála. Semedo el is akar menni...
Aztán azt láttam, hogy Cou ,és Dembi is balszélső poszton játszik 90%-ban, ahol egyáltalán nem megy nekik. De ezt erőlteti. Mindkét játékos jóval tudása alatt szerepel is...
Aztán a kirobbanthatatlan Busi, és Lajos.
Meg azt is láttam, hogy amikor kellett volna valami újat húzni, akkor a pálya szélén a guggoláson kívül semmi sem jutott eszébe azon kívül, hogy Dembit lehozza a 70.perc környékén. Persze, ah épp játszatta.
Szóval én ezeket láttam, lehet hogy nem Barca meccseket néztem?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.08.10. 04:24:27

Támadó játék kell egy koncepcióval rendelkező edzővel, akit a vezetőség egyértelműen elfogad és a játékosok jól játsszák azt, amit kér tőlük.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.08.09. 23:49:45

Ezt adom is, de ez nem a stílus elhagyása, ez modernizálás csak. Emlékszem Lucho előtt is mondták rengetegen, hogy ez a stílus már meghalt, meg kell nézni a spanyolok égését a VB-n, stbstb, aztán tessék.. Nem halott ez, csak jól kell játszani. Akkor meg pont ugyanúgy vannak előnyei és hátrányai, mint a világ összes játékstílusának, és pont ugyanúgy nem garantál semmit se kupák terén, mint ahogy egy másik sem. Viszont szerintem baromi szórakoztató, ezért nem értem azokat, akik ezt elhagynák így 500 év után csak azért, mert EV úgy játszatja ahogy..
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.08.09. 21:58:29

palesz77 írta: Meglátásod szerint melyik stílusra kéne lecserélni a klub filozófiáját? Klopp féle gegenpressing és direktebb támadásépítések?
Szerintem, ha beleszolhatok, arra kellene elindulni, amerre Lucho indult annak idejen. Sok passz, de dinamikus tamadasepitessel. A Pep-foci sem csak labdabirtoklasbol allt, csak miutan Pep tavozott az öt követök ujitani nem tudtak, igy Tito es Tata alatt is a labdabirtoklason kivül nem maradt semmi. Sajnos Lucho is visszatert ehhez az elsö 1-1,5 eve utan.
A jatekosanyag megvan ahhoz, hogy direktebb focit jatsszunk, de dominalva a jatekot ugy, hogy többet van nalunk a laszti. En pl egy Arthur-De Jong-Rakitic közeppalyat alkalmasnak latnek erre. Ha Busquets pedig ujra formaba lendülne akar vele is. Elöl pedig tele vagyunk jobbnal jobb jatekosokkal akikkel ujra latvanyos es eredmenyes jatekot tudnank produkalni.
Valverde koncepcioja egyszerü lenne: kemeny, hajtos közeppalya, elöl sztarokkal, defenziv jatekkal, ahol nem a közönseg a lenyeg, hanem hogy elönybe kerüljön a csapat es ha ez megvan, akkor azt megörizze. Sok 1-0, 1-1, 0-0, lehetöleg keves vereseggel. Ez az alapvetöen defenziv es unkreativ jatek szembe megy azzal, amit a Cruyff-fele foci kepviselt, ami nyilvan nekünk nem tetszik. A 2 igazan fontos cimböl egyet mindket evben behuztunk. Engem es szerintem sokakat is föleg azert bant a BL, mert a Real közben 4-et nyert 5 ev alatt. Ha a nagy rivalis nem nyer mondjuk csak 1-et szerintem kevesbe lenne rossz a szank ize :D
Atax
Barça B
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2019.08.09. 15:36:51

2019.08.09. 17:20:46

Na, én is belevágok a fórumozásba. :D

Sokat gondolkodtam a közelgő szezonon és mint sokan én se várom úgy mint az előző években. fura érzés..

Azt gondolom, most kéne jönnie annak a pillanatnak, amikor Valverde azt mondja, hogy na, itt a harmadik évem, történt egy s más... :) , a rohadt életbe most már tényleg kipakolom a tökeimet az asztalra...

Ha belegondolunk, már most annyit keresett itt mint a szemét. De ez csak a pénz része.

Mi vesztenivalója lehet ilyen bl kudarcok, sokszori unalmas játék és ellentábor mellett már? Minden drukker a játék szépsége illetve a jó középpályáról beszél - mondjuk ő is azt szajkózza, hogy ugyanaz a célja...- De mégse meri meglépni azokat a dolgokat amit nem csak mi, hanem profik is mondanak. Ha csak a középpályát nézzük, elképesztő a kísérletezési lehetőség.

Nyilván nem eszetlenül gondolom én se a változásokat, de ha idén is többnyire ugyanaz lesz, ugyanazokkal a sablonokkal, annyira megkérdezném tőle a végén, hogy ezek után mégis mi a franc tartott ennyire vissza?
"Do not rush. Do not come and look for the ball. Take the space and we will take the ball to you" - Xavi
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.07.15. 19:11:24

mess2009 írta:a világ nem áll, hanem fejlődik, változik és ezt a fociban is láthatjuk itt zajlik az orrunk előtt.
a sokpasszos játék szerintem már a múlté. túlhaladott. nem elég (hatékony).
Meglátásod szerint melyik stílusra kéne lecserélni a klub filozófiáját? Klopp féle gegenpressing és direktebb támadásépítések?
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2019.07.15. 17:50:24

en megegyszerubben ossze tudom foglalni, hogy mit hianyolok es miert nem varom a szezonkezdest ugy ahogy szoktam:

izgalmas meccsek, hajto/kuzdo csapat, uj fiatal tehetsegek akik meglepnek a jatekukkal

ha ezek megvannak akkor nem bant annyira ha veszitunk se
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.07.15. 17:16:04

B.Tamás mai cikkéhez:
a szurkolói lélek már csak ilyen: örülünk, ha győzünk de szidjuk őket ha veszítenek.
Valverde sajna engem sem győzött meg, ebben egyetértünk. Legfeljebb annyit tennék hozzá, hogy amit látunk belőle - az a gyomorbajos szenvedés - abban semmi élet, semmi szenvedély de főleg semmi irányítói magatartás nincs. lehet persze, hogy egy jéghegy az ürge és több van a mélyben de ezt pedig az eredmények nem igazolják. olyan sótlan , követhetetlen, labilis, van is eredmény meg nincs is.
A sok passzos játék-és a klub filozófia. nos ebben már nem egészen értek egyet. a világ nem áll, hanem fejlődik, változik és ezt a fociban is láthatjuk itt zajlik az orrunk előtt.
a sokpasszos játék szerintem már a múlté. túlhaladott. nem elég (hatékony). ugyanígy nem elég ha gyenge, lassú, elnyomható, lefutható zsonglőrökből akarsz csapatot építeni.
a megoldás ? adott. labdazsonglőr atléták kellenek. nem bivalyok félre ne értsetek! az adott posztra ideális izomzatú kiváló - iskolázott!- labdakezeléssel bíró emberek.
mondok három különbözőt: ,Mbappé, Hazard, V. van Dijk....szándékosan nem mondtam Messit, C.R-t, Neymart, korszakos zsenikből sajna kevés van, nem ez az etalon.
Guardiola már maga is túllépett azon amit itt a Barcában csinált, szerintem ő jól ötvözi a hatékony foci elemeit: a labdabiztonság, a kreativitás és a sebesség.
a sokat emlegetett filozófia helyett én egy taktikai érettséget, egy az ellenfeleket ki ismerni képes rugalmas játékintelligenciát hiányolok elsősorban, mert azt gondolom, hogy ennek birtokában lehetnénk hatékonyak szép és változatos játékkal.ha optimista nem is vagyok de a remény az ugye nem hal meg.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.06.10. 11:00:33

Samper írta:Valverde szerződéshosszabbítása az ő curriculum vitaejének, munkaerőpiaci helyzetének biztosan javára válik. De hogy Bartoék és Messiék nem látják, hogy vele több trófea nem lesz?
szerencse hogy te látod így jövőre senkinek nem lesz oka izgulni
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.06.10. 08:51:40

Valverde szerződéshosszabbítása az ő curriculum vitaejének, munkaerőpiaci helyzetének biztosan javára válik. De hogy Bartoék és Messiék nem látják, hogy vele több trófea nem lesz?
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.06.09. 09:32:36

Nem csak a 2 csúfos kiesés, hanem az egész éves full passzív, biztonsági játék és a nulla fiatal beépítése. És a vezetőség tényleg ezt akarja, ez tetszik neki?

Mata, Grizi, Buffon, ezek annyira Valverdes igazolások lennének.
Pont azt fogja folytatni, amit eddig. :(
Csak túl késő lesz, mire lépni fognak, és megint oda 1 év. :(

Egy új edzővel sincs garancia a BL győzelemre,
de Valverdével garantált a semmi.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.06.09. 08:34:04

MessiNeymarSuarez írta: Tényleg, jövőre triplázhatunk is akár.
Zsinórban harmadjára kieshetünk 3 gólos előnyről, na ez lenne aztán a korszakos teljesítmény, csak kár hogy negatív értelemben. =D>
Szó sincs róla! Miért is van a Valverde féle közfelháborodás? Mert 3 gól előmyről estünk ki. Egyszerű a megoldás! Nem szabad megengedni,hogy 3 gól előnyünk legyen. Nem is lesz!
Válasz küldése