Rafinha

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2015.02.01. 22:59:39

Csbal írta:
StickyFingaz írta:Eddig a meccs legjobbja.Csak így tovább Rafi. :D
Miért is? Mert rúgott egy gólt? Érdekes ez a hangulatváltozás... Első félidőben mindenki közepesre értékelte... Rúgott egy gólt, aztán meccs legjobbja. Semmi extrát nem csinált, amit más kp-s ne tudna megtenni. Közepes volt ma, de egyszer jó helyen volt... Meccs legjobbja:) Pf.
Első félidőben is jó volt, mert cselezni, lőni, labdáket szerzett, agresszív volt.
Iniesta-nak a védekezését hasonlítsd össze vele ezen a meccsen...de nem is lenne nagy baj, ha Ini nem védekezne annyira agresszívan ha előrejátékban sokkal többet vállalna, de semmit nem csinált..
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.02.01. 22:56:33

StickyFingaz írta:Eddig a meccs legjobbja.Csak így tovább Rafi. :D
Miért is? Mert rúgott egy gólt? Érdekes ez a hangulatváltozás... Első félidőben mindenki közepesre értékelte... Rúgott egy gólt, aztán meccs legjobbja. Semmi extrát nem csinált, amit más kp-s ne tudna megtenni. Közepes volt ma, de egyszer jó helyen volt... Meccs legjobbja:) Pf.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.02.01. 22:53:49

Nagyon jó volt ma!Csak így tovább kölyök! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.02.01. 22:52:41

nem volt véletlen lucho nyilatkozta róla, és az egyre több játéklehetősége
a végére elfáradt, de addig az egyik legjobbunk volt, csak így tovább
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2015.02.01. 22:35:06

Eddig a meccs legjobbja.Csak így tovább Rafi. :D
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2015.02.01. 21:48:45

le vagyok nyűgözve a játékától most.
nekem úgy tűnik, hogy szintet lépett (jó eséllyel fejben is)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.26. 15:48:12

Azért Rafinha nem véletlenül lett az év fiatal játékosa. Tudásához/tehetségéhez képest indokkolatlanul kevés lehetőséget kap, pedig pont ezért örültem LE-nek, hogy nála biztos játszani fog. 1-2 év múlva Masch szerintem inkább a védelemben lehet hasznos. 32 évesen ott még hozhat klasszis teljesítményt, kp-n ez sokkal neccesebb.
Samperben nagyon sok van, de én Busi helyén nagyon szívesen látnám Verrattit. Nem azért, mert most hirtelen fel lett kapva, hanem nagyon érett és ugyanakkor hasznos/látványos játékra képes. Pont egy ilyen ember kellene szerintem. Ugyanakkor rengeteget fejlődhet még.
Adamat én egy háromvédős rendszerben viszont el tudnám képzelni. Halilovic hatalmas tehetség, vak aki ezt nem látja. Már a mozgása, meglátásai is mutatják, hogy nem sz@rral gurigázik a gyerek. De nagyon kell neki a játékperc és amíg ezt nem kapja meg távol lesz az A csapattól.

De kicsit eltértem a tárgytól. Rafinhaban nagyon sok van. Szinte be volt dobva most is a felnőtt csapatba, kezdőjátékosok közé természetes hogy nem vállalt annyit. A kupában megmutatta hogy van benne irányítói véna, talán leginkább a jelenlegi csapatból. A brazil vérről ne is beszéljünk. Lehet mondani, hogy azt nem nehéz, de Ini szintjét simán lehozta. Sajnos olyan helyzetben vagyunk, hogy nem sok lehetőségünk van kísérletezgetni, mert láttuk, hogy kisebb csapatok is be tudnak nekünk tenni és ha a bajnokságban akarunk még valamit, nem engedhetünk meg indokolatlan pontvesztéseket.
A Realban benne van most a pontvesztés és Ini is olyan amilyen, de a rutinjára szükség van.
Rafinhat hamarabb kellett volna elkezdeni játszatni, mert gondolni kellene a jövőre is. A következő szezonban Xavi már még öregebb lesz, Ini sem valószínű hogy jobb lesz, oda kellene valaki, aki lehetne a brazil. de nem o km-esen. Mondhatjuk itt halilovicot, de nagyon messze áll még a nagycsapattól. Még ha elkezd most stabil kezdőként játszani, akkor is kell neki még egy év minimum.
Én úgy gondolom, ha a Rafinha-Halilovic-denis pakkból egy beválik már örülhetünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.26. 14:31:15

palesz77 írta:...

Adamanak sehol középpályán. De pont egy szokásos barbatrükktől félek ami a szakmai vezetésünkre jellemző. Had ne mondjak példákat. :D Igazából a jelenlegi struktúrában sem látom a helyét sem neki sem Sandronak, sem Dulinak, sem Munirnak,pont azért amiért Tellonak is mennie kellett, Pedrot innen küldjük nyugdíjba és A Neymar Messi Suarez 3-as pedig megbonthatatlannak néz ki, (hacsak valami idegbajos pillanatban Messit vagy Suerazt valaki el nem passzolja.)

És hogy mondtad Rafhina játéka szerintem is pontosabb Halilovicsnál, de a srác mozgásában, ahogy kezeli a labdát, van valami olyan amit sajnos Rafhinában nem látok. De tényleg elég nagy gáz a fiatalokra nézve Eusebio. Azért ez keret nem ott kéne hogy tartson ahol tart. De ez már másik Topic.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.26. 13:37:30

Feast4 írta:Na mondjuk ez igaz. Nem lepne meg ha középpályást kéne venni 16-ban.
...
Adamát meg biztos középpályra fogjuk erőltetni, mert támadóból is van némi túltengésünk és nagyon ragaszkodik hozzá a klub. (És ahogy mondtad ő szélső.) Sampert még annyit nem láttuk, hogy itélkezni lehetne. Halilovics az akiben látok fantáziát, csak fejlődjön olyan ütemben mint mi szeretnénk.
Szerintem is jön oda majd ember.

Adamat hogy meg hova gondolod a középpályán? Irányítónak? 3 védős rendszerbe lehetne egyedül a középpályán, akkor is a jobb szélen, egy feljebb tolt jobbhátvédként kb, de amúgy neki semmi keresnivalója ott. A passzjátéka a leggyengébb az összes skillje közül, teljesen értelmetlen lenne irányítót játszatni vele. Jobbhátvédnek előbb betanulna, mint támadó középpályásnak..

Samper meg akkor járhat jól, ha Busi távozik, amíg itt van ő is meg Masch is, addig sok sót nem fog megenni nálunk. Pedig én benne elég sokat látok, kis alakítgatással nagyon jó középpályás lehet belőle, remélem megkapja majd a lehetőséget, élne vele szerintem.

Halilovic meg nekem amúgy tök érdekes. A felkészülés alatt láttam csak egymás után több meccsen játszani, és igazából ha belegondolunk minden második kulcspassza legalább rossz volt - vagy kicsit hosszú, vagy elérték a védők -, Rafinha konkrétan több jó labdát adott a felkészülési időszak alatt kb ugyan annyi perc alatt - ráadásul általában támadót játszott -, mint Halilovic, mégis a kis horvátot várja mindenki. Megmondom őszintén én is tehetségesebbnek tartom valamiért - talán a labdakezelése meg a mozgása miatt -, de igazából ha jól belegondolunk még bőven nem szolgált rá arra, hogy mindenki elé helyezzük a fiatalok közül, és mégis.. :D Gondolom azért, mert érződik rajta, hogy csordultig van tehetséggel, de egyelőre közel sem biztos, hogy be is tudja majd váltani a hozzá fűzött reményeket, ahhoz még sokat kéne fejlődnie, de így meg, hogy nem játszatja Eusebio, nehéz..
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.26. 13:19:42

palesz77 írta: 1 beválik, ha már 2 akkor meg öröm boldogság, a 3 meg már sok is lenne.. :D
Na mondjuk ez igaz. Nem lepne meg ha középpályást kéne venni 16-ban. Rafhina az én elvárásaimtól nagyon messze van, Suarezt még nem láttuk a nagyokkal tehát ő is zsákba macska, Iniesta is elindult lefelé. Busquets néha elképesztően fogalmatlan, Rakitic alapember lehetne évekre csak kevesebbet kéne rotálni, Adamát meg biztos középpályra fogjuk erőltetni, mert támadóból is van némi túltengésünk és nagyon ragaszkodik hozzá a klub. (És ahogy mondtad ő szélső.) Sampert még annyit nem láttuk, hogy itélkezni lehetne. Halilovics az akiben látok fantáziát, csak fejlődjön olyan ütemben mint mi szeretnénk. Xavinak pedig már akár jövőre is be lehetne ülni a stábba mert néha nagyobb gát mint segítség.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.26. 12:33:16

Feast4 írta:Én igazából azt nem tudom mi az eget fogunk csinálni ennyi középpályással két év múlva. Busquets, Mascherano, Xavi( jó ő valszeg visszavonul addigra) Iniesta, Rakitic, Rafhina, Haliovic, Suares, sidepass Roberto, Traore posztja is középpályás szerű lesz ennél a támadósornál, Samper. Kihagytam még valakit? Innen sokan menni fognak.
Xavi addigra tuti megy, Ini ha így folytatja már jövőre hátérbe szorul, Masch se lesz fiatalabb, SR-nek nincs keresnivalója itt, Busi ugye kérdéses, ha nem tud változni, akkor ő is menni fog hamarosan szerintem, Rakiticre ahogy írták lehet nem tart igényt a következő edző, ha nem vállal többet - bár mostanában megint kezd top lenni -, Rafinha, Denis Suárez és Halilovic trióból meg örüljünk, ha 1 beválik, ha már 2 akkor meg öröm boldogság, a 3 meg már sok is lenne.. :D Adama meg nagyon messze van az irányító középpályástól, ő tipikus szélső.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.26. 10:29:41

zola8787 írta:
Feast4 írta:Én igazából azt nem tudom mi az eget fogunk csinálni ennyi középpályással két év múlva. Busquets, Mascherano, Xavi( jó ő valszeg visszavonul addigra) Iniesta, Rakitic, Rafhina, Haliovic, Suares, sidepass Roberto, Traore posztja is középpályás szerű lesz ennél a támadósornál, Samper. Kihagytam még valakit? Innen sokan menni fognak.
Halilovic???? Hát ő a B-ben is csere :mrgreen: :lol:
Láttad azt a gyereket játszani? :D :mrgreen: Oké kicsi és még törékenyke, de az a mozgás, az a játékosintelligencia egy ennyi idős gyerekben. Hihetetlen! Na őbenne látom azt a hirtelenséget amit Thiagoban és Rafhinaban sajna nem.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.01.26. 10:17:12

Feast4 írta:Én igazából azt nem tudom mi az eget fogunk csinálni ennyi középpályással két év múlva. Busquets, Mascherano, Xavi( jó ő valszeg visszavonul addigra) Iniesta, Rakitic, Rafhina, Haliovic, Suares, sidepass Roberto, Traore posztja is középpályás szerű lesz ennél a támadósornál, Samper. Kihagytam még valakit? Innen sokan menni fognak.
Halilovic???? Hát ő a B-ben is csere :mrgreen: :lol:
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.26. 09:55:42

Feast4 írta:Én igazából azt nem tudom mi az eget fogunk csinálni ennyi középpályással két év múlva. Busquets, Mascherano, Xavi( jó ő valszeg visszavonul addigra) Iniesta, Rakitic, Rafhina, Haliovic, Suares, sidepass Roberto, Traore posztja is középpályás szerű lesz ennél a támadósornál, Samper. Kihagytam még valakit? Innen sokan menni fognak.
Szerintem simán lehet hely, ha nem is ennyinek, de váltás addigra időszerű lesz. Ini, Masch 32 lesznek, ami ha nem is nyugdíjas kor, azért már igen csak kelleni fog mögéjük valaki. Rakitic-csel isten se tudja mi lesz addig a jelenlegi fejetlenségben, lehet jön egy új edző és az első dolga az lesz, hogy kiteszi a csapatból (nem szeretném). Samper meg én nem tudom mennyire nagy tehetség, az alapján amit láttam van benne lehetőség és a jelenlegi Busi-t nem lesz nehéz kiszorítania.

Thiago öccse is odaférhet akár a kezdőhöz is, igaz ahhoz még sokat kéne fejlődnie, de lehetőség előtte van, élnie kell vele, ha valóban akkora potenciál van benne, mint ahogy tartják.
És a többiek is elkezdhetnek majd beépülni a csapatba, akár egy jól megoldott generáció váltást is el tudok képzelni.

(bár én jobban örülnék, ha megvennénk 60ért Verattit, 100ért Pogba-t, meg mondjuk egy 13 éves izlandi csodagyereket 40ért)
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.26. 08:53:03

Én igazából azt nem tudom mi az eget fogunk csinálni ennyi középpályással két év múlva. Busquets, Mascherano, Xavi( jó ő valszeg visszavonul addigra) Iniesta, Rakitic, Rafhina, Haliovic, Suares, sidepass Roberto, Traore posztja is középpályás szerű lesz ennél a támadósornál, Samper. Kihagytam még valakit? Innen sokan menni fognak.
Kép
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2015.01.25. 20:50:38

Lionel85 írta:Igen, a Sevillában.
Rafinha tavaly hozott a Celtában olyan teljesítményt, mint Denis idén a Sevillában.
Az hogy jól teljesít valaki egy kis csapatban nem jelenti azt, hogy nálunk is ugyanazt fogja hozni.
Rafinhát én nem írnám le ,idő kell még neki, nem szabad pálcát törni felette fél év után. Láthattunk tőle már jó teljesítményt idén és még látni is fogunk.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.25. 20:49:34

Lionel85 írta:Igen, a Sevillában.
akkor nem szóltam. bár rakitic óta tudjuk h egy középcsapatból sokkal könnyebb kitunni..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.01.25. 20:43:36

Lionel85 írta:Ha visszatér Denis Suárez és kiszorítja Rafinhát, akkor újabb Alcántara-gyereknek nem lesz itt maradása. Eddig nem sokat láttam tőle barcelonai pályafutása alatt.
D.S. nem 2 évre ment kölcsönbe? Ha a Sevilla nem akarja adni, akkor is vissza lehet hozni idő előtt a transferban ellenére?
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.01.25. 20:31:58

visca el barca írta:
Lionel85 írta:Ha visszatér Denis Suárez és kiszorítja Rafinhát, akkor újabb Alcántara-gyereknek nem lesz itt maradása. Eddig nem sokat láttam tőle barcelonai pályafutása alatt.
miért? denis suareztől sokat láttál?
Igen, a Sevillában.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.01.25. 15:31:04

Nincs a tesó szintjén közel sem, nem is lesz olyan tudású.
De ha dolgozik,és alázatos marad,akkor fejlődhet, és lehet helye itt. Sőt lehet sikeresebb így is Thiagonál, mert úgy látszik neki a sérülések eléggé beteszik a kaput.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.25. 15:16:34

Lionel85 írta:Ha visszatér Denis Suárez és kiszorítja Rafinhát, akkor újabb Alcántara-gyereknek nem lesz itt maradása. Eddig nem sokat láttam tőle barcelonai pályafutása alatt.
miért? denis suareztől sokat láttál?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.01.25. 14:54:24

Ha visszatér Denis Suárez és kiszorítja Rafinhát, akkor újabb Alcántara-gyereknek nem lesz itt maradása. Eddig nem sokat láttam tőle barcelonai pályafutása alatt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.25. 10:16:59

Én se vagyok annyira hasra esve.Igazából amikor fölénybe kerültünk akkor kezdett el játszani.Addig szürke volt és nem láttam tőle azokat a világmegváltó zsugákat amikkel 0:0-nál felénk billenthető lett volna a meccs.Lehet nekem túl magasak az elvárások vele szemben de a bátyja számomra első perctől meggyőző volt meg rosszabb pillanataiban is.Ő valahogy nem.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.01.25. 09:21:25

Annyira jó meccse azért nem volt, megegyezhetünk az átlagosban vagy a 'hozta a kötelezőt' dologban. A visszahúzódó játék miatt nekem kissé láthatatlan volt, de mihelyst kijjebb jött a csapat jól játszott - nem volt láthatatlan -. A mozgása fenomenális, remélem megkapja a bizalmat egyre több meccsre az idő előrehaladtával.
tothnandor1
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.12.25. 12:35:37

2015.01.25. 09:16:44

Meggyőződésem, hogy Ini utódja lehet ez a srác! A mezőnyben kitűnően mozgott tegnap, könnyedén és eredményesen cselezett, jól tartotta meg a labdát és kitűnő passzai is voltak.
Válasz küldése