Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.05.07. 23:05:54

My bad, tényleg nem tudtam, hogy kicsoda ő, még a nevét is sikerült bekevernem. Csak észrevettem, hogy hirtelen bekerült a sport tv-be. Az is lejött, hogy Barca fan. És, hogy ne offoljam szét, azért állt fel ettől a mondattól a hátamon a szőr, mert pont olvastam itt a vitát Messiről. :D
Még ha kicsit nevetve is mondta, mindent csinált az argentín csak nem lazsált.
Alapból kár, hogy egy ilyen teljesítmény után vita megy a topikban. Hozza le ezt a maradék meccset ilyen formában és akkor meglehet a tripla dupla. 8)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.07. 22:49:35

Most meglepődtünk? Nyilvánvalóan nem volt magyar labdarúgó az elmúlt 2 évtizedben, akinek az intelligenciája megütötte volna az átlagot. Lehet hogy rendes gyerek, az is lehet hogy a Barcának szurkolt, de mint minden itthoni szakmabelinek, neki sincs túl sok köze a sportághoz.

Én max néha kis elkedvetlenedést éreztem Messin, ami nem is volt csoda, ha figyelembe vesszük hogy a többieknek hány ziccert teremtett, mégis mindent elszerencsétlenkedték. Ő maga pedig egy használható labdát kapott talán 45 perc alatt.
De lényeg: ezek is csak 1-1 percig tartottak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.05.07. 22:41:02

csababarca írta:
BarcafanTomee írta:Farkas Bence azt mondja a Zuhanyhíradóban, hogy Messi 78 percig sétált a pályán és mintha kedve se lett volna játszani. :lol:

off: de amúgy ő kicsoda, hogy bekerült a nagy szakértők közé? :oops:
Mondjuk Lázár Bence a neve ott kezdődik.
Labdarúgó volt, de hátsérülés miatt abbahagyta a sportot. Nb1ben játszott.
Sport tv meg felkarolta, jól tette, teljesen normális gyerek egyébként.
Ráadásul nem gyengén Barca-drukker...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.07. 22:28:56

BarcafanTomee írta:Farkas Bence azt mondja a Zuhanyhíradóban, hogy Messi 78 percig sétált a pályán és mintha kedve se lett volna játszani. :lol:

off: de amúgy ő kicsoda, hogy bekerült a nagy szakértők közé? :oops:
Mondjuk Lázár Bence a neve ott kezdődik.
Labdarúgó volt, de hátsérülés miatt abbahagyta a sportot. Nb1ben játszott.
Sport tv meg felkarolta, jól tette, teljesen normális gyerek egyébként.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
koczan.attila
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2013.07.23. 16:32:20

2015.05.07. 22:11:13

https://www.youtube.com/watch?v=TxGAcPdPkEA" target="_blank
Látszik mennyire nincs kedve játszani. :lol:
Az ilyen emberektől a falra tudok mászni, amikor nem akarják el ismerni Messit teljesítményét.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.05.07. 21:39:22

Farkas Bence azt mondja a Zuhanyhíradóban, hogy Messi 78 percig sétált a pályán és mintha kedve se lett volna játszani. :lol:

off: de amúgy ő kicsoda, hogy bekerült a nagy szakértők közé? :oops:
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2015.05.07. 21:33:08

azért ez annyira tipikusan édeshazánkbeli megoldás, hogy egy ilyen állat meccs és (egyelőre még csak fél)siker után megtaláljuk azt a pontot, ahol - még ha lájtosan is -, de osztani lehet egymást... :)
messi a világ legjobb játékosa. de ki az, aki nem küldte el legalább magában a csipába, amikor kilométerekről látszott rajta, h tele van a töke az egésszel? jó, erős volt az elpasszolás gondolata, dehát minden játékos életében vannak olyan momentumok, amikor nem megy a bugi, sőt, van, amikor úgy néz ki, h nem is nagyon tesz érte, hogy menjen, ilyenkor meg a vehemensebb szurkolók meg szoktak nyilvánulni. pontosan azért, mert a világ legjobbjánál ez nem fér bele.
mindegy. az a lényeg, h a Klub nem feltétlenül innen a fórumról szerez inspirációkat, ha vmi szituban megakadtak és keresik a megoldásokat.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.07. 17:42:00

Előre megjegyezném, hogy hozzászólásom szubjektìv és nem vitának szánom:-D
Nem akartam tegnap ideírni, mert csak elcsépelt, ezerszer ismételt jelzőket tudtam volna róla mondani. Nos így egy kissé lehiggadva és jópárszor visszanézve az összefoglalókat most se tudok mást mondani, mint amikor tegnap lehozta a meccset nekünk. Fenomenális, fantasztikus, egyedi és szerintem megismételhetetlen emberke. Amit ő tud, azt senki sem tudja ennyire egyben. Lehet túlértékelem, de egy pár évet már lehúztam meccsnézéssel és nem emlékszem ennyire komplex és egyben egyedi és inteligens csatárra. Az az igazság mind1 hol játszik az észt és a zsugát ő osztja bárhová is teszik. Itt már sokan leìrták, de tényleg igaz az, hogy örülök annak, hogy láthatom élőben napról-napra, hétről- hétre játszani a kedvenc csapatomban. Az biztos, ha majd abbahagyja hiányozni fog a pályáról. Tegyük össze a kezünket és imádkozzunk azért, hogy ezt a szinvonalat és játékszeretetet minél tovább láthassuk a pályán a barca szineiben.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.07. 16:27:47

hajnesz írta: Azért szerintem ez messze nincs így. Az élet sosem fekete vagy fehér, ahogy a lapokban CR és Messi be van állítva. Tény,hogy Ronaldo sokat tett ezért, de azért messze nem annyira gonosz, mint amennyire be van/volt állítva. Mindenkinek van rossz napja/rossz oldala, valakinek láthatóbb,valakinek kevésbé.

Ezt nem tudom mire vélni.
Ki beszélt Ronaldoról :?:
Pont ezt írtam le én is, amit te, szóval akkor mi nincs így? Pont azt írtam,hogy őt sew mindig pozitívan állítják be,sőt. És nem is gondolom úgy,hogy fekete-fehér,jó-rossz,Cé-Messi.
De nem értem miért kell Cét idekeverni...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.05.07. 16:08:51

palesz77 írta:Persze Messit nem alaptalanul dicsérik, erről szó nincs, de attól még túlzó amit leművelnek vele szerintem is.
én ezt tényleg nem értem, hogy miért túlzó? tényleg ott tart már a srác, hogy minden valamirevaló szakértő szerint a valaha volt legnagyobbak mellett a helye. valaki ennél is tovább megy, valaki nem, de ez mindegy, mert az ilyet nehéz eldönteni. tényleg finomkodni kell a jelzőkkel, meg megválogatni a szavakat, cikkeket, hogy véletlenül nehogy túldicsérjük? túlzó, hogy egy olyan játékosról, amilyet még a többség nem látott, elmondják sokan, hogy ilyen játékost még nem láttam eddig? szerintem nem.

mert azt megértem, hogy neymarra ezt mondták páran, mert még csak a potenciál volt meg benne brazíliában. vagy hogy odergaard, meg halilovic szintű játékosokat nem kellene ilyen hamar túlsztárolni, mert túlzó és olyan elvárás lesz velük szemben, amit nem tudnak teljesíteni. de a világ legjobbját szerintem akárhányszor lehet a világ legjobbjának nevezni, az soha nem lesz túlzás.
palesz77 írta:Mondjuk szerintem nem nehéz látni a különbséget a tavalyi és az idei védekezése között pl. Ezzel volt inkább a probléma tavaly, erre gondolom emlékszik még mindenki - Atletico elleni Bl meccs is pl, az nagyon gyalázat volt -, persze lehet jönni azzal, hogy nem sokkal fut többet idén, de szerintem ki lehet következtetni, hogy nem a számokon megy itt a fő lovaglás, hanem a mögötte mutatott játékon.
persze, konkrétan az a különbség, hogy most védekezik, de ettől még nem fut többet. és itt is folyamatosan arról volt szó, hogy akarás = futásmennyiség, pedig egyáltalán nem. már bezártam, de mintha valami 8,4 kilométer lett volna a tegnapi meccse, ami körülbelül a saját átlaga alatt van, de mindenki máshoz képest is nagyon nagyon kevés. amikor azt a drasztikus keveset futotta és ezernyi cikk jelent meg róla, az akkor volt, amikor sérülten játszott folyamatosan, és csak azért ment fel a pályára, mert hátha továbblövi a csapatot, mint a psg ellen fél lábbal.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.07. 16:06:18

csababarca írta:Teljesen mindegy,hogy mire mondták, de kimondták.
Túlértékelt,és Messi egy mondatban. =D>
Közben meg olyanokat copkodnak fel itt a fórumon,akik 10ed annyit mutatnak, tettek a klubbért mint ő. Ez idegesített akkor is a legjobban.

Egyébként semmivel sincs jobban nyomatva a média által,mint akárki más. Én alig futok cikkekbe vele kapcsolatban, ha rosszul játszott,akkor meg be van találva ő is rendesen.
Csak ez is fel lett fújva, hogy őt mindig pozitívnak állítják be. Egyáltalán nem, csak egyszer benyögte ezt valaki, azóta meg fújják.
Így működik ez.

Mindegy, túlbeszéltük, lehet aki ezeket mondta rossz passzban volt, vagy egyszerűen csak nem szereti Messit..nem tudom,bár én sem szeretek sok mindenkit, mégsem degradálom le ilyen szintre.
Azért szerintem ez messze nincs így. Az élet sosem fekete vagy fehér, ahogy a lapokban CR és Messi be van állítva. Tény,hogy Ronaldo sokat tett ezért, de azért messze nem annyira gonosz, mint amennyire be van/volt állítva. Mindenkinek van rossz napja/rossz oldala, valakinek láthatóbb,valakinek kevésbé.
Amúgy Messit különösebben én nem szeretem.Rajongok érte, örülök, mikor jól játszik, de én alapvetően a barcát szeretem. Nem ragaszkodom egyetlen játékoshoz sem különösképpen, mert az idők változnak,a csapat viszont marad. Vannak akikről szép emléket őrzök, van akikről kevésbé, de mindenki ugyanazért a mezért hajtott.

Hogy ne legyen off:
Sokáig azt hittem, hogy ez a nagy Messi-Neymar barátság csak a kameráknak szól, de az utóbbi pár meccsen ráébredtem,hogy ők tényleg megértik egymást. Nagy szó,hogy odaadta Neymarnak a 11est, meg játékban is keresi a brazilt. Suarez meg közte egyelőre nem érzem az ilyen kapcsot (talán majd jövőre), viszont a meccsek alapján tisztelik egymást.
Olvastam valahol, hogy a trió hatékonysága akkor lett ilyen, mikor Suarez felfogta,hogy ő itt csak egy jó játékos, viszont van 2 játékos előtte a sorban. Pár napig ülepedett bennem ez a gondolat, és úgy érzem van igazságalapja az egésznak. Időbe tellett, de mindenki megtalálta a saját helyét, nincs lázadás, hogy mondjuk Suarez végig pressingel, Messi meg csak akkor,mikor a közelében van a labda.
Nem akarom elkiabálni, de ha a védelem bírni fogja a szezon végét is, akkor szép évet fogunk zárni :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.07. 15:47:54

Teljesen mindegy,hogy mire mondták, de kimondták.
Túlértékelt,és Messi egy mondatban. =D>
Közben meg olyanokat copkodnak fel itt a fórumon,akik 10ed annyit mutatnak, tettek a klubbért mint ő. Ez idegesített akkor is a legjobban.

Egyébként semmivel sincs jobban nyomatva a média által,mint akárki más. Én alig futok cikkekbe vele kapcsolatban, ha rosszul játszott,akkor meg be van találva ő is rendesen.
Csak ez is fel lett fújva, hogy őt mindig pozitívnak állítják be. Egyáltalán nem, csak egyszer benyögte ezt valaki, azóta meg fújják.
Így működik ez.

Mindegy, túlbeszéltük, lehet aki ezeket mondta rossz passzban volt, vagy egyszerűen csak nem szereti Messit..nem tudom,bár én sem szeretek sok mindenkit, mégsem degradálom le ilyen szintre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.07. 15:39:00

csababarca írta:De sokan odáig mentek,hogy az egész pályafutását vonták kétségbe, túlértékelt, középszer,stb jelzők röpködtek.
Lehet én vagyok szenilis, de középszert szerintem senki nem mondott rá, és a pályafutását se vonta senki kétségbe. De még ha volt ilyen kijelentés is, azért a sokan az már biztos, hogy költői túlzás..
MQuCsabi írta:Ez a túlértékelt tényleg elhangzott amúgy? MErt mindig megakadtam, mikor felhoztad, meg aláírásba is betetted. Én anno egyik feldobott "szavazásnál", lista állításnál beírtam poénból vigyorgó fejjel, hogy ő túlértékelt, de egyébként nem rémlik, hogy ki, mikor állította innen.
Elhangzott, de nekem totál úgy rémlik, hogy nem a játéktudására szólt elsősorban, hanem arra, hogy ha nyom egy kaksit a média azt is aranynak állítja be. Pl volt egy cikk, amikor "edzőt buktatott", hogy ez mennyire a csapatot szolgálja, és ő nem akar semmi mást, csak önfeledten játszani, a fizetésemeléseket se ő kéri, csak kegyesen elfogadja stbstb.. Az ezekre szólt emlékeim szerint, nem pont arra, amire csababarca használja.

Pont most olvasok egy ide betett cikket, jól összefoglalja amire próbálok utalni:
"...Egészséges ember csakis erős gyanakvással közelíthet egy olyan figurához, akit Katyusával sorozatlőnek az arcunkba a marketingesek, akibe minden újság összes sportrovata szerelmes..."


Persze Messit nem alaptalanul dicsérik, erről szó nincs, de attól még túlzó amit leművelnek vele szerintem is.
kristop írta:pedig most se futott többet mint máskor. meg a többi bl meccsen se. sőt, mezőnyjátékosok közül most is bőven a legkevesebbet az uefa statisztikái szerint, pedig ez elvileg egy jó meccse volt.
Mondjuk szerintem nem nehéz látni a különbséget a tavalyi és az idei védekezése között pl. Ezzel volt inkább a probléma tavaly, erre gondolom emlékszik még mindenki - Atletico elleni Bl meccs is pl, az nagyon gyalázat volt -, persze lehet jönni azzal, hogy nem sokkal fut többet idén, de szerintem ki lehet következtetni, hogy nem a számokon megy itt a fő lovaglás, hanem a mögötte mutatott játékon.

Na de hogy ne csak vitázzak, tegnap az a második gól.. Parádés volt, Boateng "reakciója" meg mégjobbá tette.. :D Viszont ez a csel ez most igen idegesít, mert nem tudom, hogy melyik góljára emlékeztet ez a tegnapi. Csinált már valami hasonlót emlékeim szerint, hogy így tolta meg egy védő mellett - gondolom többször is, de egy nagyon megmaradt -, de nem jut eszembe mikor. Ez ugrott be elsőre - az az Ibra gólpassz =D> -, de nem érzem úgy, hogy ez lenne az, szóval aki lesz oly kegyes, hogy megtalálja nekem azt a gólját, ami előtt a csel nagyon hajazott a tegnapira, azt örök hálám üldözi.. :D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2015.05.07. 15:38:07

Anno abból lett vita részemről, hogy az nem tetszett az illető úgy állította be,mintha Messin kívül minden a legnagyobb rendben lett volna a csapatnál, nem épp egy pályaedző, egy SAJNOS haldokló edző, és egy viszonylag ismeretlen edző próbálta volna meg helyrebillenteni a srácokat,és az egységet. Messi csak az egyik része volt, elég kis része azoknak az okoknak,hogy a csapat úgy szerepelt ahogy. Sokkal másabb dolgok miatt lett viszonylag rossz szezon a tavalyi,és az azelőtti sem volt tökéletes ugye.

Ez így volt, akkor pedig egyszerűen nincs benne sok logika azt állítani,hogy Messi ha elmegy,akkor könnyebben térünk vissza a foci tetejére. Hiszen a vezetőségbeli zűrzavarok sokkal inkább eredményezték ezt,és ez kihatott Messire is, ahogy az egész keretre. Nah olvassátok vissza,hogy erre milyen reakció érkezett :)

Noname!

Értem mire gondolsz, de R10nél azért köztudott volt,h tett is az egészre,mert inkább partyzott meccsek előtt, míg Messinél inkább a sérülések,és az említett körülmények eredményezték ezt. Valamint nem elhanyagolható tény,hogy Messi már 3x annyi ideje bizonyít itt,mint R10anno akkor. Ettől még az első rossz szezonja után,ugyanúgy megjárt neki a következő év,mert aki valaha bármit is tett ezért a csapatért, kijár még 1 lehetőség,h bizonyítson. Ezért nem sajnálom utólag sem,hogy Frank Rijkaard is kapott még egy évet.

Örülök hogy ennél a csapatnál így gondolkodnak,és nem úgy mint egyes drukkerek.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.07. 15:26:23

hajnesz írta: Az a kijelentés akkor született (nem tőlem), amikor Messi teljesen motiválatlanul, rossz formában volt, de egyesek még mindig CR fölé helyezték, pedig abban az időben maximum egál volt a kettő. Szerintem arra értette a szerző, hogy messze nem volt annyira a világ fölött, mint amennyire páran itt gondolták.
Nem tőled volt valóban.
Viszont nem is így történt ahogy leírtad, az illető konkrétan Messi egészét nevezte túlértékeltnek, a pályafutását, eredményeit vonta kétségbe...és nevezte túlértékeltnek.

de részemről téma lezárva, én csak annyit akartam ezzel mondani,hogy senki nem érdemli meg,hogy ilyen hamar ítélkezzenek felette.
A Ronaldinhoval történő összehasonlítás is fals, teljesen más szituáció volt az övé,de ez off.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.07. 15:23:30

MQuCsabi írta:Ja, nem is feltételeztem :) CSak megerősítés kellett :mrgreen:
Az a kijelentés akkor született (nem tőlem), amikor Messi teljesen motiválatlanul, rossz formában volt, de egyesek még mindig CR fölé helyezték, pedig abban az időben maximum egál volt a kettő. Szerintem arra értette a szerző, hogy messze nem volt annyira a világ fölött, mint amennyire páran itt gondolták.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.07. 15:15:05

Ja, nem is feltételeztem :) CSak megerősítés kellett :mrgreen:
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.07. 15:14:48

Nem akarok beleszólni ebbe a vitába, mert nem érint és nem is akarok egyik oldal felé sem húzni, de nem tartom teljesen korrektnek, hogy azok felé kárörvendünk akik Messi eladása mellett kardoskodtak. Egyrészt akkor nem egy minden okot nélkülöző gondolat volt, azt pedig, hogy némelyek úgy látták nem hiszem, hogy elítélendő. Ez nem azt jelenti, hogy nem ismerték volna el Messit vagy nem hálásak neki, de nem Messi, hanem a CSAPAT érdekeit tartották szem előtt, amihez megoldás lehetett volna. Nem hiszem, hogy túl sokan gondolták volna, hogy képes így megújulni, nagyon sok játékos volt már a futballtörténelemben aki kiemelkedett, mindent megnyert és leeresztett.
És bármennyire próbáljuk ezt elbagatellizálni egy motiválatlan, kedvetlen, mindenbe belesz..ok Messi az egész csapatra rányomhatta volna a bélyegét.
Én is amellett voltam, hogy meg kell tartani, mert még közepes lángon is olyan teljesítményre képes, amire a mai futballban csak igen kevesen.

Ezzel mindössze annyit akarok mondani, hogy szerintem nem kárörvendő formában lehet erről véleményt formálni. Velem is volt nem egy hasonló vitám egy fórumozóval, akit nem nevezek meg. Folyamatosan temette a csapatot különböző formákban, még fogadást is kötöttünk, de inkább örülök, hogy nem neki lett igaza.
Emellett miért nem fikázzuk agyba-főbe Cruyff-ot, akinek már a Neymar-transzfernél is hatalmas volt a szája, aztán koppant, Suareznél pláne. Inkább örüljünk, hogy rácáfoltak.

Bocs az off-ért, de gondoltam megosztom a véleményem ezzel kapcsolatban.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.07. 15:08:30

MQuCsabi írta:
Volt olyan is,aki normálisan leírta a negatívumokat,azzal nincs is baj, de amikor ilyeneket benyög valaki,hogy el kell adni, nincs más megoldás,meg túlértékelt, az azért vicces.
Ez a túlértékelt tényleg elhangzott amúgy? MErt mindig megakadtam, mikor felhoztad, meg aláírásba is betetted. Én anno egyik feldobott "szavazásnál", lista állításnál beírtam poénból vigyorgó fejjel, hogy ő túlértékelt, de egyébként nem rémlik, hogy ki, mikor állította innen.
Elhangzott.
Azon a napon,ami írva is van.
Kamut nem írok így be aláírásba se, pláne nem hangoztatom utána.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.07. 15:05:43

Volt olyan is,aki normálisan leírta a negatívumokat,azzal nincs is baj, de amikor ilyeneket benyög valaki,hogy el kell adni, nincs más megoldás,meg túlértékelt, az azért vicces.
Ez a túlértékelt tényleg elhangzott amúgy? MErt mindig megakadtam, mikor felhoztad, meg aláírásba is betetted. Én anno egyik feldobott "szavazásnál", lista állításnál beírtam poénból vigyorgó fejjel, hogy ő túlértékelt, de egyébként nem rémlik, hogy ki, mikor állította innen.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.05.07. 15:00:32

hajnesz írta:Az a félév véleményem szerint kicsit több volt,de ez mellékes. Nekem nem azzal volt a bajom, hogy nem játszik jól, hanem hogy meccsenként annyit futott, mint a kapusok. Van olyan, mikor valakinek nem megy, hullámvölgyben van, akármi, de az akarás létszükséglet.
pedig most se futott többet mint máskor. meg a többi bl meccsen se. sőt, mezőnyjátékosok közül most is bőven a legkevesebbet az uefa statisztikái szerint, pedig ez elvileg egy jó meccse volt.

a kárörvendés nem annak szól szerintem, hogy "jaj megmondtuk" és ennek mennyire örülünk, hanem annak, hogy már akkor se volt igazából mit megmondani. szerintem fel se kellett volna merülnie, hogy a legjobban teljesítő játékosunkat, aki mellesleg egy legendánk és talán a valaha volt legjobb futballista is, adjuk el azért mert nem olyan jó, mint előtte és/vagy mert nem fut annyit. jajdejó, most kapnánk érte pénzt. egyszerűen nonszensz. ez akkor is az volt, és most is az, semmi se változott.
Ronaldinho idejében még nem fórumoztam, csak olvastam, de akkor mondjuk épp igazam lett volna, mert én elküldtem volna 1 évvel korábban, s nyertünk volna rajta 80+ millát.
így meg nem küldtük el egyből, mert hagytunk egy hatalmas barca játékosnak még egy évet, hogy HÁTHA, amivel kevesebb pénzhez jutottunk, de ezzel elértük, hogy rijkaard lelépjen és pep barcája megszülethessen. nem érzem ezt se annyira rossz útnak.

számomra ez sehogyse jó trade, hogy inkább küldjünk el ilyen szintű arcokat egyből, ne adjunk második esélyt, mert akkor legalább kapunk pénz. tökre nem érdekel a pénzt.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára kristop 2015.05.07. 15:11:35-kor.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.07. 14:42:47

csababarca írta:Nincs semmi gond azzal,ha valaki vélemény formál. Lehet kritizálni a játékosokat,és kell is,ha rászolgálnak.
Messi rászolgált a múlt évi nemtörődöm hozzáállása miatt. Még akkor is,ha így is ő volt az egyedüli,aki valamit csinált legalább tavasszal. (Mascherano mellett)
De az,hogy azonnal valakik az eladását forszírozták, egy gyengébb (magához képest, mást ilyen szezont hozna le, aranylabdát kiáltanának sokan) félév után...nevetséges.
Volt olyan is,aki normálisan leírta a negatívumokat,azzal nincs is baj, de amikor ilyeneket benyög valaki,hogy el kell adni, nincs más megoldás,meg túlértékelt, az azért vicces.
Ha így működnének a dolgok,akkor félévente cserélődne a keret,mert nincs ember ebben a csapatban,akinek nincs hullámvölgye éveken át,de még szezon közben is 1-2 hullámvölgy mindenkinél van.
Ezt kéne felfogni, nem elküldözgetni mindenkit egy-egy gyengébb hónap után. Mert gyönyörű lett volna mondjuk,ha a vezetőség is úgy gondolkozik,mint egyesek itt, és elküldik, teszem azt a BM-hez, akkor tegnap Pique lábát kötözte volna össze a második gólnál,az biztos jó lett volna

Szóval a negatív kritikának helye van, meg is kell fogalmazni,ha valós, de nem kell elrugaszkodni egy játékos esetében sem.
Az a félév véleményem szerint kicsit több volt,de ez mellékes. Nekem nem azzal volt a bajom, hogy nem játszik jól, hanem hogy meccsenként annyit futott, mint a kapusok. Van olyan, mikor valakinek nem megy, hullámvölgyben van, akármi, de az akarás létszükséglet.
Ronaldinho idejében még nem fórumoztam, csak olvastam, de akkor mondjuk épp igazam lett volna, mert én elküldtem volna 1 évvel korábban, s nyertünk volna rajta 80+ millát.
De ez mind részletkérdés. A lényeg az,hogy én örülök a legjobban,hogy megcáfolt a teljesítményével, és örömmel írhattam le,hogy hatalmasat tévedtem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.07. 14:32:00

Nincs semmi gond azzal,ha valaki vélemény formál. Lehet kritizálni a játékosokat,és kell is,ha rászolgálnak.
Messi rászolgált a múlt évi nemtörődöm hozzáállása miatt. Még akkor is,ha így is ő volt az egyedüli,aki valamit csinált legalább tavasszal. (Mascherano mellett)
De az,hogy azonnal valakik az eladását forszírozták, egy gyengébb (magához képest, mást ilyen szezont hozna le, aranylabdát kiáltanának sokan) félév után...nevetséges.
Volt olyan is,aki normálisan leírta a negatívumokat,azzal nincs is baj, de amikor ilyeneket benyög valaki,hogy el kell adni, nincs más megoldás,meg túlértékelt, az azért vicces.
Ha így működnének a dolgok,akkor félévente cserélődne a keret,mert nincs ember ebben a csapatban,akinek nincs hullámvölgye éveken át,de még szezon közben is 1-2 hullámvölgy mindenkinél van.
Ezt kéne felfogni, nem elküldözgetni mindenkit egy-egy gyengébb hónap után. Mert gyönyörű lett volna mondjuk,ha a vezetőség is úgy gondolkozik,mint egyesek itt, és elküldik, teszem azt a BM-hez, akkor tegnap Pique lábát kötözte volna össze a második gólnál,az biztos jó lett volna

Szóval a negatív kritikának helye van, meg is kell fogalmazni,ha valós, de nem kell elrugaszkodni egy játékos esetében sem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.07. 14:10:36

ozsimiki írta:...
csababarca írta:...
Mindenkinek van saját véleménye,és mindenki tévedhet is(ahogy én is tévedtem Messivel kapcsolatban). S igen, örülök Messi jó teljesítményének, sose voltam kárörvendő. Igen, nálatok kiütközik most a tipikus magyar kárörvendősség, úgy csináltok,mintha mi rosszat akartunk volna a csapatnak azzal,hogy eladjuk őt. Mindenkinek lehet saját véleménye, én sem ítélem el azokat, akik azért esnének ki a Bl-ből, hogy nehogy a Real verjen el minket a döntőben, mert akkor majd a reálos haverok jól beszólogatnak majd vagy 10évig =D> :mrgreen:
Azon meg külön meglepődtem,hogy egy admin így reagáljon a szurkolótársaira.
Vagy az lenne a helyes, hogy ha mondjuk a döntőben Rakitic elrak egy mesterhármast, akkor habzó szájjal jövök, hogy most a fórum 90% biztos nem örül a Bl győzelemnek? (kb annyian szájkarateztak itt,hogy Rakitic nem szint, ahogy Matyinál is, aztán a Classico után hirtelen mindenki megenyhült #-o )
Egy szó mint 100:
Kár lett volna Messit eladni, beismerem, hogy tévedtem ! ! !

Ha így folytatja, lassan megtörténik a lehetetlen: Elismerik a riválisok is, ami nagy szó, talán Ronaldinho volt az egyetlen ilyen...
Válasz küldése