Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
kfranky
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006.09.23. 08:21:54

2016.06.27. 11:58:57

ferninho írta:Azért a VBn elég messze volt Messi a kicsit jótól is, felesleges Higura fogni, ismerjük milyen.
Sajna amíg egy Higuainnak kell eldöntenie egy döntőt, addig sok jóra nem számíthat Messi, neki kell megoldania és mivel most formában is van, elég nagy erre az esély.
Aztán lehet eljön végre Higu ideje is, de eddig mindig eltoszta, ahogy eljött a nagy dolgok ideje, tipikus Arsenal/Spurs szindróma :lol:
Most is... Aranycipős lehetett volna röhögve, erre fejben elkattant.
Legmagasabb szintre nem elég Higu, Messinek kell előlépnie.
Aztán lehet végre Higunak összejön egy jó meccs, de erre nem alapozhat Messi. Azért vannak értelmes argentín támadók, de Messi nélkül sokra nem mennének, neki kell összefognia a brigádot.
Messi meg fogja sztem csinálni, ha már évente rendeznek Copát tuti le fog neki esni egy :mrgreen:
Higanynak az a baja, hogy nem nézte az EB-t... Stieber nehezebb helyzetből simán megoldotta a labancok ellen! :P Messi sérüléséből és fáradtan is bevitte Argentínát a döntőbe, Ronci valószínűsíthetően soha nem fog döntőt játszani a válogatottal, legalábbis a mostani állapotokat tekintve. Azért kíváncsi vagyok, hogy a horvát meccs után szidta-e a portugál csapatot, hogy milyen defenzív taktikával játszottak, mint ellenük az izlandiak... :P
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.27. 11:00:11

Feast4 írta: majd a végén Agüero meg Mach újra rádumalja, nem az a típus aki nem fogja újra megpróbálni.
Ha minden igaz ők is lemondják a válogatottságot, szóval nem biztos.. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.27. 10:53:50

szerencsétlennek az életben nem fog összejönni se a copa, se a vb... neki ez a sorsa... :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.06.27. 10:43:01

zalazs88 írta:sziasztok :) nagyon ritkán szoktam ide írni, de most ugy érzem muszáj :D
nagon sajnálom messit, hogy ismét egy döntőt veszített el. már egyet is nehéz feldolgozni, nem, hogy 3at. segény ismét elő lesz véve a meccs után, hogy ini, és xavi nélkül nulla, illetve a meccs utáni nyilatkozata miatt. és ez az amire ki akarok lyukadni. már most látom, hogy sok ember írogatja, hogy ronaldo ennyivel nagyobb sportolo mint messi, ő nem lenne képes cserben hagyni a válogatottat, a saját nemzetét. szerintem nem kell ősszehasonlítani messi és ronaldo nemzetközi szereplését, mert messi messze túlszárnyalja ronaldot. én fullra meg tudom érteni messit, aki mindig egy karnyújtásnyira van egy kupa megszerzésééig és sajna nem tudja a magasba emelni szerintem annak sokkal fájdalasabb mint aki mondjuk egy csoportkörig, nyolcaddöntőig, negyeddöntőig megy el.
Nem hiszem hogy le fogja mondani.Első idegből csalódottan nyilatkozza.Lehet pár meccset kihagy lesz nemi könyörgés majd a végén Agüero meg Mach újra rádumalja, nem az a típus aki nem fogja újra megpróbálni.
Kép
zalazs88
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.04.11. 19:15:27

2016.06.27. 09:40:01

sziasztok :) nagyon ritkán szoktam ide írni, de most ugy érzem muszáj :D
nagon sajnálom messit, hogy ismét egy döntőt veszített el. már egyet is nehéz feldolgozni, nem, hogy 3at. segény ismét elő lesz véve a meccs után, hogy ini, és xavi nélkül nulla, illetve a meccs utáni nyilatkozata miatt. és ez az amire ki akarok lyukadni. már most látom, hogy sok ember írogatja, hogy ronaldo ennyivel nagyobb sportolo mint messi, ő nem lenne képes cserben hagyni a válogatottat, a saját nemzetét. szerintem nem kell ősszehasonlítani messi és ronaldo nemzetközi szereplését, mert messi messze túlszárnyalja ronaldot. én fullra meg tudom érteni messit, aki mindig egy karnyújtásnyira van egy kupa megszerzésééig és sajna nem tudja a magasba emelni szerintem annak sokkal fájdalasabb mint aki mondjuk egy csoportkörig, nyolcaddöntőig, negyeddöntőig megy el.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.06.26. 12:32:49

Az lehet, hogy neki kell eldönteni, de már nem csatárt játszik, úgyhogy ő inkább leosztani fogja a labdákat.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2016.06.26. 10:31:14

Azért a VBn elég messze volt Messi a kicsit jótól is, felesleges Higura fogni, ismerjük milyen.
Sajna amíg egy Higuainnak kell eldöntenie egy döntőt, addig sok jóra nem számíthat Messi, neki kell megoldania és mivel most formában is van, elég nagy erre az esély.
Aztán lehet eljön végre Higu ideje is, de eddig mindig eltoszta, ahogy eljött a nagy dolgok ideje, tipikus Arsenal/Spurs szindróma :lol:
Most is... Aranycipős lehetett volna röhögve, erre fejben elkattant.
Legmagasabb szintre nem elég Higu, Messinek kell előlépnie.
Aztán lehet végre Higunak összejön egy jó meccs, de erre nem alapozhat Messi. Azért vannak értelmes argentín támadók, de Messi nélkül sokra nem mennének, neki kell összefognia a brigádot.
Messi meg fogja sztem csinálni, ha már évente rendeznek Copát tuti le fog neki esni egy :mrgreen:
madridista
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.26. 09:24:41

Samper írta:Messinek ezen a meccsen nagyobb a tét, mint egy újabb aranylabda. Ha győznek és emlékezeteset alkot, akkor nemzeti hősként térhet haza pályafutása befejeztével. Ez számít neki annyit, mint hogy évekig Európában a világ legjobbjának tartják.
Pontosan. Kivéve ha megint Higuainék elbénázzák, vagy a fél csapat sérült marad, és hiába adogatja a labdákat a KP-ról ha nem rúgják be a helyzeteket,(mint tavaly Higuain fél méterről, VB döntőn pedig 1v1-ben kaput sem talál) akkor megint Messin lesz elverve a sár, és minden az ő hibája lesz, mint eddig...

Elég nagy balszerencse megint, jól összeállt a csapat, erre kérdéses Banega, Di Maria, Rojo, Augusto, és ugye Lavezzi meg biztos hogy nem játszhat, tegnap meg is műtötték a kezét.

Nem tudom milyen kézigránát robbant az edzésen, de elég hatásos lehet, ha ennyien kidőltek.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.06.26. 08:22:15

Messinek ezen a meccsen nagyobb a tét, mint egy újabb aranylabda. Ha győznek és emlékezeteset alkot, akkor nemzeti hősként térhet haza pályafutása befejeztével. Ez számít neki annyit, mint hogy évekig Európában a világ legjobbjának tartják.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.06.24. 21:21:22

Boldog születésnapot a világ legjobbjának! :)
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2016.06.23. 00:29:45

Már júniusban az Aranylabda a téma... :mrgreen: :lol:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
tothnandor1
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2014.12.25. 12:35:37

2016.06.22. 22:04:14

Messi az Messi!
Hihetetlen fazon. A labdáinak nem csak szeme van, de esze is...Mintha örömét lelné abban, hogy a társaival gólt rúgat! Ismeretlen fogalom számára az önzés...A csapatérdek, az viszont mindenek felett!
No, és azok a sokszor pókháló szaggató szabadrúgás góljai...
Mindezek mellett, akár a Barcában, akár a válogatottban, meghatározza a csapat játékát.
Aranylaszti? Messze van még, de nagy az esélye rá. Szeretném, ha megkapná a hatodikat. Addig is örülök, ha láthatom játszani.
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2016.06.22. 20:27:50

üdv. végre Messi azt hozza ezen a Copán amit sokan várnak a válogatottban tőle h vezére a csapatnak és ennek nagyon örülök, mert tényleg jól játszik és a csapatnak is jól megy. remélem meg is nyerik mert nagyon megérdemelné ez a csapat. még a végén tényleg a szakálla lesz a szerencsehozó kabala :D :P
mvik
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.06.22. 17:13:51

Érdekes lesz az idei Aranylabda. A legtöbb ismerősöm és én is Suarezt mondanám, de neki ugye a Copa America az kiesik. Messinek volt formaingadozása a szezonban, de azért átlagban jó volt és ha megnyeri a Copát, sztem ő lesz az esélyes, főleg, hogy jelenleg kb a döntő eredményétől függetlenül Messi lesz a Copa MVP-je. Ronaldo ugye megnyerte a BL-t, de a szezon elején pocsék volt, az EB-n még rosszabb.
A Fifa egy szégyen
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2016.06.22. 16:13:04

LG írta:
Nem azt mondom, hogy Messinél, Ininél, Suareznél rossz helyre kerülne az Aranylabda, de azért ilyeneket leírni, hogy CR esélytelen, meg vicc lenne, ha ő kapná, szerintem balgaság. Ha Messi, Ini, és Suarez is jobb szezont hoztak messze nála, akkor lehet, hogy egyetlen ponttal lettünk bajnokok, és az övéké lett a BL? :roll:
Nos, a tiéd is egy vélemény...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.22. 16:00:29

visca el barca írta:aranylabdánál amugy egy jó ősz is sokat számít, arra sokkal jobban emlékeznek a szavazók mint arra hogy mi volt februárban vagy márciusban
Ez igaz, hisz a lefrissebb élmények befolyásolják a döntéshozókat leginkább. Kivétel, ha vki olyan brutális tavaszt hoz, hogy már ott eldől a kérdés, de ilyenről most nincs szó.

De azért lehetnétek kicsit kevésbé elfogultak. Ronaldo ellen megint jönnek a szokásos sablon érvek, pl. hogy kis csapatoknak rúgja a gólokat, de azt már elhallgatja az illető, hogy Suarez és Messi statjait is szépen megdobta az utolsó 5 meccs a ligában, ahol mi sem túl veretes csapatokkal játszottunk. A következő érv: nem rúgott gólt a BL elődöntőben, meg gólpasszt sem... miért, Iniesta, Messi, Suarez igen? Nem, ott sem voltak. Meg a Copát és az EB-t sem lehet egy lapon említeni, utóbbinak sokkal nagyobb a presztízse, színvonalasabb, értékesebb.

Nem azt mondom, hogy Messinél, Ininél, Suareznél rossz helyre kerülne az Aranylabda, de azért ilyeneket leírni, hogy CR esélytelen, meg vicc lenne, ha ő kapná, szerintem balgaság. Ha Messi, Ini, és Suarez is jobb szezont hoztak messze nála, akkor lehet, hogy egyetlen ponttal lettünk bajnokok, és az övéké lett a BL? :roll:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.22. 15:46:32

aranylabdánál amugy egy jó ősz is sokat számít, arra sokkal jobban emlékeznek a szavazók mint arra hogy mi volt februárban vagy márciusban
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2016.06.22. 15:27:58

LG írta: Hát igen, CR csak azt az egy tizit rúgta be, amúgy nem csinált semmit. Az 50 gól, meg csak úgy valahogy összejött megint a szezonban. Én sem szeretem a csávót, de ennyire vaknak nem kéne lenni. :roll:
Már nem azért, de EDDIG Ronaldo 2016-os teljesítménye minden csak nem olyan, amire aranylabdát adhatnak.
Eddig az EB-n dupla nulla pedig nem számít top csapatnak sem Ausztria sem Izland. Remélhetőleg ellenünk is hasonlóan eredményes lesz ma. Messi ezzel szemben viszi az argentinokat a Copa America-n, ami ugyanúgy kontinensviadal, mint az EB.
CR nyert egy BL-t, de úgy, hogy sem a City, sem az Atletico ellen nem jegyzett sem gólt sem gólpasszt. Nem rajta múlt maradjunk annyiban. A 16 gól önmagában szép teljesítmény, de mindezt alja csapatok ellen érte el, a gólok nagy részét a csoportkörben lőtte még 2015-ben... Messi a ligában meghatározó volt (övé lett a legtöbb assist azt hiszem), amit meg is nyertünk, hasonlóan a kupához (ott is ő adta a legtöbb gólpasszt, 6-ot, amellett társgólkirály lett 5 góllal).
Egyébként az az 50 gól, nem 50 gól. Az aranylabdát ugyanis évenkénti és nem szezononkénti teljesítményre adják. Ebben pedig Messi eddig jobb:
Messi 2016-ban: 28 gól és 18 assist a Barca-ban és 6 gól, 5 assist a válogatottban.
Ronaldo 2016-ban: 26 gól és 8 assist a Real-ban és 3 gól, 0 assist a válogatottban.

Messi-n kívül pedig ott van Suárez is, aki bár nem játszott a Copa-n, de egyénileg a kupában és a ligában is gólkirály lett (előbbiben társ), aranycipős. Pokolian jó formában játszott, ahogy Iniesta is a top-on volt idén és az EB-n is adott a lehetősége alkotni. Szóval erről ennyit..
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.06.22. 13:25:10

Hihetetlenül játszott ma is =D> . Brutálisan nagy formában játszik a Copán. Olyan labdákat osztogat, hogy az embernek könny szökik a szemébe :D. Az a szabadrúgás pedig =D> . Az hagyján, hogy hozza szokásos forintos labdáit, emellett elképesztően sokat hajt ( saját magához képest :lol: ). Alig hittem a szememnek amikor 3-0-nál sprintelt letámadni a kapust. Nagyon megérdemli ezt a győzelmet. Ha van igazság a földön akkor a Copa aranylabdásaként mint az argentinok csapatkapitánya magasba emeli a hőn áhított trófeát 8).
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.06.22. 13:23:31

A szabadrúgása és a gólpassza csodás volt, látható rajta, hogy nagyon akarja ezt a kupát, remélem idén meg is nyerik. Csak annyit kérek, hogy a szakállát vágja le a torna befejeztével. :D

Az Aranylabda témához meg: szerintem megkérdőjelezhetetlenül Messi a világ legjobbja, idén viszont mégsem neki, hanem Ininek vagy Suareznek adnám. Idén kicsit gyengébben teljesített, mint tavaly - persze szigorúan magához képest! Egyébként is, van egy olyan érzésem, hogy jövőre egy még brutálabb éve jöhet... 8)
Kép
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2016.06.22. 12:52:13

LG írta: Hát igen, CR csak azt az egy tizit rúgta be, amúgy nem csinált semmit. Az 50 gól, meg csak úgy valahogy összejött megint a szezonban. Én sem szeretem a csávót, de ennyire vaknak nem kéne lenni. :roll:
Nyilván kisarkítottam, a lényeg viszont egyértelmű. Messi >>> CR
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.22. 12:50:58

Motaro írta:
Nero. írta:Mekkora vicc lesz, ha idén Ronaldonak adják az aranylabdát. Pedig mindenki látja és tudja, hogy Messi fényévekkel előtte van, dehát a marketing ugye...
Nagyon remélem, hogy nem így lesz. Vicc lenne....
Messi más szint egyértelműen, és ha ősszel nem betlizik, megint neki kéne kapnia.
CR az egy szem tizijére? Ugyan....
Hát igen, CR csak azt az egy tizit rúgta be, amúgy nem csinált semmit. Az 50 gól, meg csak úgy valahogy összejött megint a szezonban. Én sem szeretem a csávót, de ennyire vaknak nem kéne lenni. :roll:
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2016.06.22. 12:46:23

Nero. írta:Mekkora vicc lesz, ha idén Ronaldonak adják az aranylabdát. Pedig mindenki látja és tudja, hogy Messi fényévekkel előtte van, dehát a marketing ugye...
Nagyon remélem, hogy nem így lesz. Vicc lenne....
Messi más szint egyértelműen, és ha ősszel nem betlizik, megint neki kéne kapnia.
CR az egy szem tizijére? Ugyan....
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.22. 12:42:01

Nero. írta:Már most van rá egy fogadásom, hogy ő kapja az aranylabdát pedig már az 5 legjobb játékosban sincs benne ezt még a vak is látja.
Naigen.. Nem mert elsőnek beállni(Messi meg a többi "vezér" azt szokta), aztán amikor már olyan volt a helyzet, hogy 2 realosnak kell kihagynia ahhoz hogy pariban legyen az Atleti, akkor beállt mint nagy megmentő, aki a mindent eldöntő tizit lövi, és learatta a babért, mikor egész meccsen csak szenvedett.

Messi meg hihetetlenül God mode-ba tolja, ahhoz képest hogy állítólag neki nem megy a válogatottba, meg sehol Xavi-Iniesta nélkül... :lol:

Remélem megnyerik végre a Copát, 1 jó meccs kell ehhez, akkor lenne egész jó esélye a lasztihoz..
Persze ott van Iniesta, meg Suarez akik szintén remekek voltak egész évben, de ha nem Messi kapja, akkor biztosra lehet mondani hogy Ronaldo fogja megkapni
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.06.22. 12:37:36

LG írta:Nem igazán értem, miért követelitek Messinek az Aranylabdát,
Talán mert ő a legjobb játékos a világon, és ezt idén is bizonyítja? :roll: Hol van tőle Suarez...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése