Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
17
19%
 
Szavazatok száma: 91
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.22. 15:26:59

sura írta: Nem hiszem, hogy mindkét oldalon azonos játékot játszó szélsőhátvédre lenne szükség. Lehet, hogy sokan felhördülnek, de nagyon komoly ajánlat esetén megfontolnám Alves eladását is, ha Alba jön. Egy Puyol Thiago Silva Piqué Alba védelem a fiatalokkal kiegészítve és Masche hártavonásának lehetőségével minden kényes izlésnek megfelelhet.
Az első felével egyetértek, de ugye azt te sem gondoltad komolyan, hogy Alba miatt eladjuk Alvest és az egyre inkább belassuló Puyol-t tesszük be jobbhátvédnek?

Szerintem kicsit fel is van fújva a probléma, mert egy egyszerű taktikai utasítással meg lehet oldani, h hátul maradjanak, Alves is hozott már le CR-rel szemben hibátlan védekezést. Vagy neccesebb meccseknek neki lehet menni 3 középső védővel, és akkor van elég ember hátul.
Ugyanakkor egy-egy könnyebbnek tűnő meccsen kontrákből sebezhetőbbek leszünk, de sztem ennyi kockázatot megér
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.03.22. 13:13:26

Albában az a jó, hogy a támadásokba remekül be tud kapcsolódni, s mellette a védekező feladatokat is remekül ellátja. Gyakorlatilag egy Alves 2, "a pályát felszántom minden mérkőzésen" játékost kapunk majd a bal oldalra.
Thiago Silvára pedig szerintem nagy szükségünk van. Az ő érkezésével Piqué játéka is javulna, s jó pár évre meg lenne oldva a védelem tengelye. Az egyetlen hátrány az érkezésével az lenne, hogy az első csapathoz felkerülő fiataljaink háttérbe szorulnának



Nem hiszem, hogy mindkét oldalon azonos játékot játszó szélsőhátvédre lenne szükség. Lehet, hogy sokan felhördülnek, de nagyon komoly ajánlat esetén megfontolnám Alves eladását is, ha Alba jön. Egy Puyol Thiago Silva Piqué Alba védelem a fiatalokkal kiegészítve és Masche hártavonásának lehetőségével minden kényes izlésnek megfelelhet.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.22. 13:09:11

Szerintem nyáron egyébként nagy változtatás nem lesz.

Reális az lenne,ha bhv,kv kettős jönne és kész.

Csatársor kész(Alexis,Messi,Cunci,Pedro,Villa,Tello?)
Középpálya(Thiago,Afellay,Xavi,Ini,Cesc,Busi, +ha Keita távozik akkor a srác aki tavaly a B-be vettünk és vkp, szerintem legalábbis ez esetben felkerülne)
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.03.22. 12:23:03

Guardiola eddig sem játszatta sokat amikor egészséges volt, inkább rakta be Mascheranot a védelem tengelyébe, mint őt.
megmondom őszintén jelenleg bármelyik középső védőnk helyett inkább raknám be mascheranot, szóval ez a fontasos rész azért annyira nem meglepő.
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.03.22. 08:48:32

Jordi Alba leigazolásának én is örülök, végtére is, ő is a mi fiunk, a mi nevelt játékosunk.

Albában az a jó, hogy a támadásokba remekül be tud kapcsolódni, s mellette a védekező feladatokat is remekül ellátja. Gyakorlatilag egy Alves 2, "a pályát felszántom minden mérkőzésen" játékost kapunk majd a bal oldalra.

Thiago Silvára pedig szerintem nagy szükségünk van. Az ő érkezésével Piqué játéka is javulna, s jó pár évre meg lenne oldva a védelem tengelye. Az egyetlen hátrány az érkezésével az lenne, hogy az első csapathoz felkerülő fiataljaink háttérbe szorulnának, gondolok itt Bartrara vagy Munieara. Bár igaz ami igaz, egy szezon hosszú, sok lehet a sérülés (csakúgy mint idén), s így ők is juthatnának elég játéklehetőséghez. Például a kupában. Egyébként sztem Thiago Silva érkezésével Fontás sorsa végleg megpecsételődne a csapatnál. Guardiola eddig sem játszatta sokat amikor egészséges volt, inkább rakta be Mascheranot a védelem tengelyébe, mint őt.

A nyáron sztem biztosan távozni fog Keita, (ahogy fent említettem Fontás is, ha jön Silva), és Afellay is. Adriano jövője pedig sztem attól függ a csapatnál, hogy Abidal visszatérhet-e még a pályára. Amennyiben igen, abban az esetben sztem Alba lenne az első számú hátvédünk, míg Abidal pedig a második. Adriano pedig távozhatna.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.03.22. 05:52:24

Thiago Silva vagy más hasonló kaliberű közápső védő leigazolása kulcskérdés, mert Piqué formája ingadozik, Puyol sérülékeny és jobban játszik szélen, MASCHE beugró középhátvéd, Fontasra nem lehet építeni.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.21. 21:07:22

istee104 írta:Jordi Alba nagyon jó igazolás, ha igaz, nagyon örülök neki. Neymar márcsak üzlet szempontjából is jó lehet, mert ha meg tudjuk venni kb. 50-60 milláért egyrészt betermel ebből elég sokat a mezekkel, plusz ha nem emgy itt neki a játék, Torres példájából látjuk, hogy simán elviszik 80 milláért is. A City lehet 100ért :D Szóval szerintem csak nyerhetünk. Eladásra van egy olyan érzésem, hogy Pedro fog menni.
Mi? Egyrészt Neymar kivásárlási ára 45 millió euró. Na már most nem valószínű, hogy 50-60 milliót kiadunk egy olyan játékosra, aki valószínűleg a kezdőbe se férne be. Ez a mezes duma meg a legjobb, amit valaha hallottam. :D Másrészt nem valószínű, hogy bárki kiadna 80 misit egy nálunk már beégett játékosért (Ibra?). Gondolkozzunk már mielőtt írunk vmit...
sjd írta: Afellay is esélyes. Ezt mondjuk inkább az fogja eldönteni, hogy ki mennyi lehetőséget kap, sztem ugyanis most is a Touré/Milito/Maxwell módszer fog működni, viszont Villát sztem a sérülése miatt 0 meccsel is kirakhatják
Villanál sztem az év vége, de leginkább az EB fog dönteni. Ha ott jól fog játszani, akkor kizártnak tartom, hogy elmenne. Pedro saját szülött ő se valószínű.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
socio66

2012.03.21. 21:01:45

Capon írta:http://barcanoticias.blog.hu/2012/03/21 ... azolasarol
Sokan szeretnétek a csapatnál látni.
azt sokan írjátok hogy gyors,labdaügyes a srác és jól támad,de védekezni is tud?
mert úgy,hogy egy fel-le rohangáló alves van az egyik oldalon,én szívesebben látnék egy elsősorban védekezést jól ellátó hátvédet a másikon.
abidal azért baromi jól olvasta a játékot,jól helyezkedett,és nyugodtan, elegánsan oldotta meg a meleg szitukat,ha ott egy szertelenebb játékos játszik,az több gondot szülhet a védelemben.
nem sokat láttam még albát,az hogy spanyol válogatott,jól hangzik,bár nem igazán erős az a poszt a csapatban,szóval ez még nem nyugtat meg. :)
15 millió nem kevés pénz,ennyit összesen nem fizettünk adriano-ért,és maxwell-ért,és a fizuja sem piskóta,ezek szerint lehet valami a srácban.
mindenesetre a bizalom meglesz felé,aztán meglátjuk hogy él vele. :)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.21. 20:55:44

Subinho írta: Eddig minden évben volt nagy nevű távozó, akit nagyon sajnáltunk és megosztotta a közvéleményt. Most is biztosan lesz legalább 1 ilyen!!! Pedro / Villa esélyes... és tartok tőle Villa lesz az... :?
Afellay is esélyes. Ezt mondjuk inkább az fogja eldönteni, hogy ki mennyi lehetőséget kap, sztem ugyanis most is a Touré/Milito/Maxwell módszer fog működni, viszont Villát sztem a sérülése miatt 0 meccsel is kirakhatják
istee104
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.07.20. 20:11:29

2012.03.21. 20:43:58

Jordi Alba nagyon jó igazolás, ha igaz, nagyon örülök neki. Neymar márcsak üzlet szempontjából is jó lehet, mert ha meg tudjuk venni kb. 50-60 milláért egyrészt betermel ebből elég sokat a mezekkel, plusz ha nem emgy itt neki a játék, Torres példájából látjuk, hogy simán elviszik 80 milláért is. A City lehet 100ért :D Szóval szerintem csak nyerhetünk. Eladásra van egy olyan érzésem, hogy Pedro fog menni.
Avatar
sopisz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010.07.05. 01:07:02

2012.03.21. 20:41:56

lassan jobban fog támadni a védősorunk mint más csatársora :o
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.21. 20:32:20

ab1daL írta:Engem csak egy valami aggaszt Albaval kapcsolatban, hogy ő sem egy égimeszelő, ebben is egyébként illik a csapatba, ugyanis ő is sokakkal együtt 1.70.
Szerencsére nem vagyunk olyan sokszor a kapunk elé szorítva, hogy ez számítson, az előre vágott labdákat meg jó helyezkedéssel le lehet fülelni.
Szerintem meccsenként 2nél többször a szélsőhátvédeknek nem kell fejpárbajt vívniuk
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.21. 20:14:17

Jordi Alba nagyon jó lenne, jó játékos, fiatal és Adriano állandóan megsérül, Maxwell nincs, Abidal meg ha folytatja, nem lesz terhelhető minden meccsen... szóval balszélső védő mindenképp kell!!
Thiago Silva sem lenne rossz középre, de igazából ahhoz mennie kéne valakinek hátulról, esetleg Keitának és Masch feljebb kerülne, eredeti posztjára...
Eddig minden évben volt nagy nevű távozó, akit nagyon sajnáltunk és megosztotta a közvéleményt. Most is biztosan lesz legalább 1 ilyen!!! Pedro / Villa esélyes... és tartok tőle Villa lesz az... :?
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.03.21. 19:31:20

Engem csak egy valami aggaszt Albaval kapcsolatban, hogy ő sem egy égimeszelő, ebben is egyébként illik a csapatba, ugyanis ő is sokakkal együtt 1.70.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.03.21. 19:28:49

Jordi Alba

Örülnék, ha ideigazolna, a videóból is látszik, h gyors, egész jól cselez, ad be és támad.

Mellette még jöhetne Thiago Silva. Igaz, h nincs sok szükségünk rá, de szerintem egy támadó is jönni fog. :wink: :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.03.21. 19:12:46

Capon írta:http://barcanoticias.blog.hu/2012/03/21 ... azolasarol

Sokan szeretnétek a csapatnál látni.
Remek igazolás!
Fiatal, ismeri a közeget, gyors!
Bár ezek még nem megerősített hírek, de minden bizonnyal hozzánk jön, s az őt leigazolása nálam 2 Thiago Silvával is felér!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.21. 19:00:40

Capon írta:http://barcanoticias.blog.hu/2012/03/21 ... azolasarol

Sokan szeretnétek a csapatnál látni.
Nagyon jó játékost tisztelhetünk az ő személyeben. Bár a 3 millió eurós fizetést itt sem értem. Ha jól emlékszem Di Marianál az verte ki a biztosítékot, hogy 1,8-at kapott. Nálunk ő meg kapásból 3-at? A fizetések nagyon felkúsztak a csapatnál. De legalább az biztos, hogy Jordi Alba mindenképp minőségi igazolás lenne. Neki is inkább a védekezése gyengébb egy kicsit, de a támadása a géppuska lábával kiváló. Thiago Silva :!: :roll:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.21. 18:56:10

Capon írta:http://barcanoticias.blog.hu/2012/03/21 ... azolasarol

Sokan szeretnétek a csapatnál látni.
Balbekk nagyon kell, az tény. Ha nyáron nem hozunk valakit(mondjuk őt) akkor nagyon bolond a vezetőség
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.03.21. 18:52:06

http://barcanoticias.blog.hu/2012/03/21 ... azolasarol

Sokan szeretnétek a csapatnál látni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.03.21. 16:19:13

Abidal kiesésével muszáj lenne egy világklasszis belső védőt igazolni, mert nagy bajba kerülhetünk különben. A többi sor nem éles probléma. Villanak én se látom a jövőjét.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.20. 20:13:24

lui1698 írta:
gergo9 írta: Viszont az a probléma hogy nem Pep féle igazolásnak tűnik, hanem sokkal inkább úgy néz ki Rosell keze van a dologban. Lehet hogy már a Pep éra után jön.
Szerintem Pep 2014-ben már a válogatottat fogja edzeni, és valóban lehet ez Rosell jövőbeli terveinek/igazolásainak egyike.

A gyerekről én személy szerint azt gondolom, hogy a hájp a túlzott körülötte, de tény hogy jelenleg kevés hozzá fogható tehetség futkározik a pályán.
Ha kihozza magából a max-t (akár itt nálunk akár máshol) nagyon jó játékos lehet belőle.

Neymar-Alexis-Messi.... így leírva elég szekszis.
Az lehet, hogy Rosell tervezi a csapatot, de az nem az ő feladata. Messi-Villa-Pedro-Alexis-Afellay-Cuenca. jelenleg ez a 6 ember már most az első csapat tagja. Év elején meg azon idegeskedtünk, hogy Afellay mikor fog játszani, pedig akkor Cuenca hol volt még... Most meg itt van 7. embernek Tello, aki sztem nem csak az én szívembe dobta be magát. Nem tudom, hogy hova kéne 8. csatár, főleg ennyi pénzért, nem mellesleg Messi a meccsek 90%-án játszik. Max. akkor tudnám elképzelni, ha 2013-ban jönne gubáért, esetleg 1 évre rá ingyen. Akkor előfordulhat, hogy Villa, esetleg Afellay nem lesz, akkor talán elférne, de így is nagy luxusnak érzem.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.20. 19:46:34

gergo9 írta: Viszont az a probléma hogy nem Pep féle igazolásnak tűnik, hanem sokkal inkább úgy néz ki Rosell keze van a dologban. Lehet hogy már a Pep éra után jön.
Szerintem Pep 2014-ben már a válogatottat fogja edzeni, és valóban lehet ez Rosell jövőbeli terveinek/igazolásainak egyike.

A gyerekről én személy szerint azt gondolom, hogy a hájp a túlzott körülötte, de tény hogy jelenleg kevés hozzá fogható tehetség futkározik a pályán.
Ha kihozza magából a max-t (akár itt nálunk akár máshol) nagyon jó játékos lehet belőle.

Neymar-Alexis-Messi.... így leírva elég szekszis.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2012.03.20. 19:27:33

ahogy látom a brazil gyerek eléggé megosztja az itt forumožo embereket,dehát ez nem is meglepő szerintem...én azt mondom,hogy ha olcsóbban nem tudjuk elhozni,akkor pengessünk ki érte 40 milliót is ha kell,mert ez a pénz szerintem vissza is jönne...a mezeit vinnék mint a cukrot,és nagy népszerüségnek örvendene,eleinte tutira,a késöbbiekben pedig már csak rajta és a teljesítményén múlna a dolog.azért ha őt szóba hozzák a csapattal,nekem mindog görcsbe rándula gyomrom,mert nem tudom elképzelni hogy egy olyan játékos aki így játszik brazíliában,az nálunk ne tudna klasszis lenni.persze,a brazil bajnokság gyengébb mint a spanyol,de azért amiket csinál,az vmi hihetetlen.én optimista vagyok,és azt mondom hogy befog válni,és nekünk lesz a legfélelmetesebb csatársorunk Messivel,Neymarral és Sanchezzel ;-)
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.03.20. 17:21:49

Érdekes ez. Elég szr szöveg de másnem reklámból visszajön az ára.
Viszont az a probléma hogy nem Pep féle igazolásnak tűnik, hanem sokkal inkább úgy néz ki Rosell keze van a dologban. Lehet hogy már a Pep éra után jön.
Viszont annyira nem tűnt hlyegyereknek a klubvbn mint előtte jóval letisztultabb lett a játéka.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.03.20. 17:11:06

http://barcanoticias.blog.hu/2012/03/20 ... _neymarert

Úgy néz ki,menthetetlenül ide fog kerülni a csávó.Bár nem szentírás,cs mert lehozták,de több oldal is írja. Kettős érzéseim vannak vele kapcsolatban. Majd az idő megmutatja,mi lesz belőle és jó lesz e ez nekünk...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Válasz küldése