Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
17
19%
 
Szavazatok száma: 91
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.28. 18:25:27

psg-nek tök mind1 mennyit fizetsz, ők nem a dortmund. olajoséktól marha nehéz lesz vásárolni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.05.28. 18:16:01

Nem tudom, szerintem nem lenne baj ha megszerzunk TS -t, csak hat az ara kegyetlenul borsos... Remelem Rosellek kepesek lejjebb alkudozni... Meglatjuk.

De tovabbra is Hummels -t kene megszerezni, de o nem akarja elhagyni a jelenlegi klubbot, tehat o kilove.

Thiago kolcsonadasa... Haaaat, vannak felelmeim...


barca99 írta: Mit jelent a hosszú táv?
Rovid tav:

I-------I

Hosszu tav:

I------------------------------I

Kép
KépKép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.28. 18:11:57

Capon írta:Fiataljaink kölcsönadását illetően jutott eszembe, hogy nem lenne érdemes, vagy mennyire lenne életképes ötlet egy fiókcsapat?
Ezt hívják nálunk Barcelona B-nek. :wink:
Persze ilyen szituációkban jól jönne egy elsőosztályú csapat, ahol a fiatalok kipróbálhatnák magukat kölcsönben, de sztem idáig nem is nagyon voltak ilyen problémáink (Pedro vs. Jeffren: egyik megragadt a kezdőben, másikat elpasszoltuk), és évi (talán) egy-két játékosért nagyon ezt nincs értelme fenntartani. (És így ők sem fognak belemenni) Ahol van fiókcsapat, ott lazán 7-8 embert kölcsönöznek ki nekik évente. Ja és akkor mi van, ha mondjuk leszerződünk a Levantéval, és kiesnek az első osztályból? Ugyanott tartunk, ahonnan elindultunk.
Btw asszem azonos ligában nem lehet fiókcsapat, szóval ez esetben keresni kéne egy olasz/német/portugál stb. egyesületet.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6740
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.05.28. 18:09:24

Yaya(07-10) írta:Thiago szerintem maradni fog. hová igazolna? melyik topcsapatban lenne állandó kezdő? itt a helye a barcában.
Real, MU, Juve, Milan, Dortmund, így elsőre.

Capon: jó látni, h valaki gondolkodik, remek ötlet(nek tűnik).
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.05.28. 17:54:09

bali 15 írta:Thiago Silva megszerzését én valahogy sosem tartottam reálisnak. Meg logikusnak sem, mert hosszú távra nem jó sajnos.
Mit jelent a hosszú táv? Hány éves korig lehet védőt igazolni?
Chino írta:Ebben a Deu-s transzferben komoly fantáziát látnék, ha nem rólunk lenne szó. Már előre látom. Elmegy a Dortmuindba, onnan a Schalke-be, aztán 2 milláért eladjuk valami no name csapatnak és ennyi volt.
És? Ha a Dortmundban nem tudná megmutatni magát, majd pont itt tudja? Nem a nevét kell nézni, hanem a teljesítményét. Mindenki úgy áll hozzá, hogy egy DEULOFEU, az utánpótlás sztárja elkallódik, akkor mi lesz. Akkor fog eltűnni, ha nem bizonyít magasabb szinten, ha meg nem bizonyít, akkor nagyon ne sirassuk már meg, csak mert évekig olvastuk, hogy ő mekkora tehetség.

Különben az ilyen okfejtés előtt neked is javaslom, írd le az utóbbi tíz évben ki volt hasonló helyzetben: a B keretet kinőtte, potenciál volt benne, de az A-ban nem volt helye. Pontosan, kb. senki. Tőlünk eddig csak azok mentek kölcsönbe, akiknek nem volt reális esélyük a felnőtt kerethez, csak a klub nyitva hagyta az ajtót, "hátha" alapon.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.05.28. 16:32:36

Fiataljaink kölcsönadását illetően jutott eszembe, hogy nem lenne érdemes, vagy mennyire lenne életképes ötlet egy fiókcsapat? Mit tudom én egy Levantéval kötni egy megállapodást, hogy kölcsönbe vagy nagyon olcsón pár évre odaküldeni akiben lát fantáziát a Barca (és persze nekik is kell), de nem képes ilyen olyan okok miatt megadni neki a kellő lehetőséget. Aztán ha ott tud valamit produkálni és szükségünk is van rá akkor baráti áron nagyon kis ráfizetéssel visszavenni az adott játékost. Nem tudom, de nem hiszem, hogy ez bármilyen UEFA szabályzatba ütközne.
Most is el lehet passzolni kölcsönbe játékosokat, de mindig más és más feltételekkel. Talán kényelmesebb megoldás lenne és egy állandó lehetőség.
Gondolom nem én találom fel a spanyol viaszt lehet tök felesleges vagy nem is életképes az ötlet.
A Getafe esetében már többször hallottam, hogy Real fiókcsapat. Nem tudom van-e köztük bármi megállapodás vagy csak kényelmi szempontból választják a kisebbik madridi csapatot ha arról van szó.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.05.28. 16:14:33

Thiago szerintem maradni fog. hová igazolna? melyik topcsapatban lenne állandó kezdő? itt a helye a barcában.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.05.28. 16:01:03

lui1698 írta: De így, hogy láttuk idén a védelmünket, én mindenképp egy kezdő szintű védőt várnék a vezetőségtől. Agger, Kompany és társai nem azok...
jójó, de kit? thiago silva elérhetetlennek tűnik, hummelst nem akarjuk, david luizt én bírom, de sajnos tökéletesen illene ebbe az össze - vissza védekezésbe a stílusa. itt vannak kilistázva a legértékesebb középsővédők, hogy mindenki eszembe jusson, de így sincs ötletem. vermaelen? ő az arsenalból is kiszorult. szóval várhatunk kezdő szintű top védőt, de kábé még magunk se tudnánk olyat mondani, aki elérhető és jó választás is lenne :o
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.05.28. 15:33:45

Chino írta:A védőkérdés elég érdekes. Marquinhosról én nem nyilatkozom, mert nem láttam eleget játszani, viszont azt tartom, hogy ide egy már klasszis játékosra lenne szükség. Olyanra aki a KEZDŐBE érkezne. Ne igazoljunk a padra amíg hatalmas lyukak vannak a kezdőben. Cserékből jól állunk, ne oda hozzunk embert. Viszont ilyen Kompanykkal ne is idegeljenek.
Ezt én is így gondolom, és szerintem ezért is lett volna baromi fontos TAVALY megszerezni Silva-t. De, még ha ő nem is jött, akkor már lehetett volna venni egy kölköt helyette, aki idén már játszogatott volna, és jövőre akár már Piqué/Masch párja is lehetne kezdőként. (vagy, ha mondjuk ezt a csóró Bartra gyereket játszatja Tito legalább a Tápé ellen 5 percekre... )
De így, hogy láttuk idén a védelmünket, én mindenképp egy kezdő szintű védőt várnék a vezetőségtől. Agger, Kompany és társai nem azok...

Mondjuk én megpróbálnám még egyszer Rosell-ék helyében Silva-t elhozni. Szerintem úgy 10-15 edzőmeccsért már oda is adná a PSG...
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6765
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.28. 15:19:37

Ezt a Deulofeu ügyet nem tartom rossz ötletnek. 1 év a Dortmundban, (főleg ha Lewandowski tényleg lelép) csak a hasznára válhat.

Azt is elképzelhetőnek tartom, hogy valahogy belevonjuk az üzletbe és Hummelsért némi lóvéval odaadjuk nekik. (Attól függ Tito mennyit lát benne, de jelenleg nagyobb szükség van egy védőre, mint egy újabb támadóra)
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7486
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.28. 15:03:20

Ebben a Deu-s transzferben komoly fantáziát látnék, ha nem rólunk lenne szó. Már előre látom. Elmegy a Dortmuindba, onnan a Schalke-be, aztán 2 milláért eladjuk valami no name csapatnak és ennyi volt.

Tello nagyon ügyes kis játékos, de én nem látom a helyét a jövő Barca-jában. Jött Neymar, ő nem egy Villa lesz bal oldalon akit olyan könnyen ki lehet szorítani, még akkor sem ha nem lesz egy überbrutál szezonja. Akkor még előtte van AS és Pedro. A brazil biztos hogy stabil kezdő lesz, így a bal oldal telített. Neymar esetleges kiesése/eltiltása/rotálása esetén is egy Alexis-Messi- Pedro sort képzelek el. Ha esetleg a jobboson is olyan otthonosan mozogna, akkor talán. Így akár még Deu-nak is maradna hely. Nerm szeretem "elküldözgetni" a játékosokat, főleg ha ilyen alázatos és türelmes, de most egy 15-16 milliót most kaphatunk érte.

Thiagonál azt érzrm, mint sok fiatal játékosnál, hogy apuci tömi a fejét. Eddig is sokat beszólogatott, gyanús hogy ő áll a háttérben.
Remélem maradni fog, azt pedig különösen, hogy nem teszi át a fővárosba a székhelyét. Bár lehet, hopgy Perez most nagyon berágott ránk Neymar miatt és mindent megtesz, hogy Thiagot elvigye.

A védőkérdés elég érdekes. Marquinhosról én nem nyilatkozom, mert nem láttam eleget játszani, viszont azt tartom, hogy ide egy már klasszis játékosra lenne szükség. Olyanra aki a KEZDŐBE érkezne. Ne igazoljunk a padra amíg hatalmas lyukak vannak a kezdőben. Cserékből jól állunk, ne oda hozzunk embert. Viszont ilyen Kompanykkal ne is idegeljenek.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.28. 14:39:20

Tavaly nagyon sokat hangoztattam Vertonghen szerződtetését, sajnos a vezetőség nem látott benne potenciált. :(
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.28. 14:33:38

visca el barca írta:sport.es

neymar megszerzése után a védelem megerősítése az elsődleges feladata a vezetőségnek. silva az ára és fizetési igényei miatt elérhetetlen igy az opciók, a, marquinhos b, david luiz (ha jo5é nem tart rá igényt) illetve végső esetben c, kompany
Na, gondoltam, hogy ez lesz. Marquinhosról nem mondok véleményt, mivel nem igazán láttam még játszani, de ha érdeklődünk iránta, akkor csak nem lehet olyan rossz.
Ja, de. (Csiga.)

Amúgy Vertonghen lenne a tökéletes, szinte perfekt szezonja volt most a Spursnél. Barçás énem nagy sajnálatára és spursös énem nagy örömére eddig nem merült fel komolyabban az ő szerződtetésének lehetősége. :D
salas9 írta:Az angol és spanyol lapok szerint a Barcelona és a Tottenham megkezdte a tárgyalásokat David Villa szerződéséről. Villas-Boas nagyon szeretné ha a spanyol játékos őket választaná (Arsenal és Liverpool helyett). Az első ajánlat nagyjából 14 millió euró körül lehet.
Ha már úgyis távozik (sajnálom azért), akkor jöjjön csak a White Hart Lane-re, nagyon kéne egy jó csatár.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.05.28. 13:57:41

neymar megszerzése után a védelem megerősítése az elsődleges feladata a vezetőségnek. silva az ára és fizetési igényei miatt elérhetetlen igy az opciók, a, marquinhos b, david luiz (ha jo5é nem tart rá igényt) illetve végső esetben c, kompany
David Luiznak én nagyon örülnék. Én személy szerint szeretem a játékát.
A középpályán is tud játszani. Jó szabikat lő.
Természetesen, hogy személy szerint mit gondolok az nem számít, és azt is be kell látnom, hogy Luiz előző szezon béli teljesítménye nem ad okot arra, hogy odalegyetek érte.

Thiago Silva megszerzését én valahogy sosem tartottam reálisnak. Meg logikusnak sem, mert hosszú távra nem jó sajnos.
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.05.28. 13:23:56

Azért ez kemény. Ha van olyan játékos a csatárok közül akivel elégedettek lehetünk, akkor az egyedül Tello. Messze a legkevesebb percet töltötte a pályán és statisztikailag ugyanott van, mint a másik 3 úriember. Azt meg ne magyarázd már, hogy ilyen fiatalokkal tele van a piac... Nekem 1-2 ember jut eszembe, csak értük fizetni kéne és a rizikófaktor bennük van. Tello adott, nem dumál, kiválóan teljesít. Ráadásul ha játszik, akkor számolni kell azzal, hogy Messin kívül más is támadja a kaput. Igazi életveszély a srác. Nem tudom, hogy miért vannak még olyanok, akik kételkednek benne. Nem elég technikás? Meggyőződésem, hogy Messi és Ini után ő verte meg a legtöbb védőt a csapatból. És ismétlem csak magam: mennyi idő alatt?
Abszolút szintelen így hasonlítani, hiszen a Pedro-Villa-Alexis 3as tudása bőven Telloé felett van... Főleg Alexis az érdekes, mert ő 2-3 évvel idősebb talán... És úgy hasonlítottad őket hogy nekik saját magukhoz volt gyenge szezonjuk... mindenki tudja h ők ennél sokkal jobbak.. CT-ről nincs hasonlítási alap... vagyis nem tudhatjuk, hogy ő kiemelkedőt nyújtott-e magához képest, és enzt tudja tartani, eetleg javítani ezen még, v csak 1 fellángolás volt... Azt is át kell gondolni, hogy ha mondjuk a 2009-es támadó teljesítményt nézzük, és ha mondjuk idén Ezekkel a játékosokkal) olyan szintet ütünk meg... akkor Telloról lehet nem is hallottunk volna még... könnyebb olyanhoz mérten kiemelkedőt nyújtani, ami alacsonyabb színvonalú adott időben...

És tartom a véleményemet hogy igenis sok fiatal játékos van ilyen szinten... de mivel a Barcelona neve jobban cseng, így érthető hogy az itt nevelkedők, illetve a felnőtt csapatban bemutatkozók nagyobb rivaldafényt kapnak... pl A-O Chamberlain itt félistenlenne ha Ct-től így elájulunk! Még1x mondom... Semmi extra amitől ő most ekkora hypot kap mindenkitől... nem értem... de hát csak nézőpont kérdése...
inkább őt adnám, mint Deut...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.28. 13:22:55

sport.es

neymar megszerzése után a védelem megerősítése az elsődleges feladata a vezetőségnek. silva az ára és fizetési igényei miatt elérhetetlen igy az opciók, a, marquinhos b, david luiz (ha jo5é nem tart rá igényt) illetve végső esetben c, kompany


ha a roma nem cigánykodik akkor marquinhos lesz ebből. bár lehet ugy vannak vele, minek adják el 10-15 millioért, ha két év mulva 40-et érhet
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.05.28. 13:19:20

Az angol és spanyol lapok szerint a Barcelona és a Tottenham megkezdte a tárgyalásokat David Villa szerződéséről. Villas-Boas nagyon szeretné ha a spanyol játékos őket választaná (Arsenal és Liverpool helyett). Az első ajánlat nagyjából 14 millió euró körül lehet.
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.05.28. 11:50:23

Keirrison megint nem jó példa, senki nem tudja miért hozta el Txiki, mert hogy Guardiolának nem kellett, az fix. Talán a Villa-transzferbe akarták belevonni, de nem véletlen, hogy be sem mutatkozott.

Dortmund épp, hogy ideális hely lenne neki szerintem (bár a Betisben is van ráció), mert ott évek óta probléma a vékony keret, vagy a bajnokságot, vagy a BL-t áldozzák emiatt. Szélre van Reus, Kuba, meg az a Großkreutz, aki inkább atléta, mint focista. :) Meg Klopp kényszerből mondjuk betolja Leitnert szélre. Szóval ha nem is stabil kezdő, de azért egy európai szinten top5-ös csapatban rendszeresen játszhat, van elég bajnoki, BL, meg kupameccs, nem hinném, hogy tragédia, ha 20 évesen nem állandó kezdő valahol.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.28. 10:38:20

TT írta:
Barcaman1993 írta:
http://www.mundodeportivo.com/20130528/ ... 06098.html

Deulofeu kölcsönben Dortmundban? Érdekes.
én komolyan mondom örülnék neki. dortmundban játsszák a focit, kicsit hozzászokna a nagyobb iramhoz (németnél keresve sem találnánk neki brusztolósabb közeget), ami meg a legfontosabb, ott valószínű több játékidőt kapna mint az első csapatban. ahhoz hogy fejlődjön váltania kell a spanyol kettőből
Azért én egy kicsit félek, nem tudom, egy BL-döntős csapatban mennyivel kapna több játékidőt, mint itt. (Jó, Titoból kiindulva biztosan többet kapna Dotrmundban) Korábban is eléggé ráfaragtunk már pl. Keirrisonnal, h egyből valami komolyabb csapathoz (Benfica, Fiorentina) küldtük, ahol aztán hamar cserepadra (sem) került. Inkább először keressünk neki vmi Betist, ahol stabilan végignyomja a szezont, és nem Reus-szal kell versenyeznie a helyért, mert így sztem maximum kispadozásban fog Bundesliga-tapasztalatot gyűjteni.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.05.28. 10:28:24

Barcaman1993 írta:
http://www.mundodeportivo.com/20130528/ ... 06098.html

Deulofeu kölcsönben Dortmundban? Érdekes.
én komolyan mondom örülnék neki. dortmundban játsszák a focit, kicsit hozzászokna a nagyobb iramhoz (németnél keresve sem találnánk neki brusztolósabb közeget), ami meg a legfontosabb, ott valószínű több játékidőt kapna mint az első csapatban. ahhoz hogy fejlődjön váltania kell a spanyol kettőből
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.28. 10:26:14

Bestbarca írta:...
Thiago-val kapcsolatban az természetes, hogy nem kell alapembernek lennie MÉG. Viszont ahogy lentebb is írta Castiel az ő esetében a türelem kulcsfontosságú lenne. Egyrészt azért, mert ha idővel érettebb játékos lesz, kevesebb labdát is fog elszórni - az első 1,5 évében Busquets is eléggé szórta a labdákat. Másrészt ha az előtte állókat "megnézi", akkor láthatja, hogy akik előtte vannak, mind kivárták a sorukat. Xavi előtt Pep, Iniesta előtt pedig Deco volt a sorban 1-2 évig amikor felkerültek a nagyokhoz. 24 éves korára Xavi helyén ő is kezdőember lehet - én inkább őt tudom ott elképzelni, mint Fabregás-t.
Szóval az eladása elég nagy hiba lenne, kivéve, ha ő követelné, bár szerintem ha van egy kis esze a papának, akkor lebeszéli Thiago-t,de főleg nem biztatja.
Az pedig, hogy a szezon közben annyi percet nem tudtunk neki adni, hogy 18 millióért ne lehessen elvinni az a szakemberek, az edző hibája. Ha Pep tavaly meg tudta oldani a 2866 percet, akkor idén sem lett volna lehetetlen megközelíteni ezt a számot. :roll:

Thiago Silva-val és Hummels-szel kapcsolatban pedig. Az nyilvánvaló, hogy jelenleg TS jobb. Megértem, ha Tito is inkább a brazilt látná a csapatban. DE. Tisztában kellene lenni a piaci viszonyokkal, a klub költségvetésének a határaival és ez alapján meghatározni a prioritást. Ha pedig így nézzük, akkor a legjobb megoldás mindenképp Hummels lenne.
Ha a Real elleni hibáját vesszük alapul, akkor az egész védelmünket el lehetne küldeni. :roll: Lassú. Lassú? Piqué-hez képest nem. Mascherano-hoz képest igen. Az viszont biztos, hogy annyira nem lassú, hogy ha a szélső védőink normálisan visszazárnak, akkor tökéletesen el tudja majd látni a feladatát. Jobban mint egy rutintalan brazil vagy spanyol (Inigo Martinez) gyerek. Ha ezt akarjuk akkor erőltessük Bartra-t. Ha pedig a szélső védőink nem érnek vissza a kontráknál és az ellenfél rendre csak a két kh-re vezetheti rá a labdát, akkor mindegy, hogy Hummels vagy Silva vannak hátul, vagy akár Puyol, mert egy ügyesebb csatársor ezt simán ki tudja játszani.
Az viszont nem mindegy, hogy a pontrúgásoknál a két törpe (Alves és Alba) mellett csak Piqué, akire lehet számítani, vagy van még egy 190+-os torony, aki el tudja fejelni a labdát és fel tud szabadítani. Ebben pedig a felmerült védők közül Hummels a legjobb. Idén pontrúgásokból is kaptunk legalább annyi gólt, mint kontrából, szóval nem véletlenül értetlenkedünk páran Tito döntése miatt. :wink:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.05.28. 09:12:56

most nem azért.....de : védőt úgy kellene igazolni (és kapust is) ahogy a Madrid csinálta!!! fű alatt, és nem megvárni amí a fél világban tudatosul, hogy mennyire kiszolgáltatott?! kényszer helyzetből tárgyalunk.( Varane és López )és akkor még nem is beszéltem arról, hogy hogyan emeltek ki a kasszánkbó cca egy tizest, a Neymar licittel. az nem véletlen, hogy Perez kissé fajsúlyosabb Spanyol honban mint Rosell.
a Hummels dilemmában a megoldás: sajnos Titonak kell(ene) menni... ahogy mostanában némely TV- showban mondják.... a Tello, Bartra,Montoya, Delo..stb. kaliberű focisták igen? valóban sokan vannak manapság ilyen képességekkel de: nem nálunk!! bizony ezt is tudni kellene jobban kezelni( mondjuk hasonló szituban, Bartra és Montolya már néhány száz perc játékidővel előrébb járhatna egy következetes edzői magatartással)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.28. 08:08:44

Castiel írta:Tello: Na én őt nem tudom elképzelni ide még mindig... ok vannak szenzációs megmozdulásai, vannak neki jó meccsei... ÉS? Ilyen fiatal nagyon sok van... Kreativitása abszolút elmarad attóla szinttől amit amúgy a Barcában nevelkedő támadók nagy része magáénak mondhat/képvisel. Jó gyors, meg jól lő... de kb ennyi... ezért én még nem ájulok el tőle... Mint fentebb írtam sok ilyen fiatal van, őt miért látják sokan a jövő nagyjának? CSak mert Masian nevelkedett? v nem értem.. Huszti Szabi is simán tudja ezeket, ennyi idősen is tudta ezeket, csak a Fradiban... mindegy én inkább őt adnám el, v kölcsönbe... Amúgy is nem sokára jön fel Deu.... lehet hogy mellette nem fog megélni...
Azért ez kemény. Ha van olyan játékos a csatárok közül akivel elégedettek lehetünk, akkor az egyedül Tello. Messze a legkevesebb percet töltötte a pályán és statisztikailag ugyanott van, mint a másik 3 úriember. Azt meg ne magyarázd már, hogy ilyen fiatalokkal tele van a piac... Nekem 1-2 ember jut eszembe, csak értük fizetni kéne és a rizikófaktor bennük van. Tello adott, nem dumál, kiválóan teljesít. Ráadásul ha játszik, akkor számolni kell azzal, hogy Messin kívül más is támadja a kaput. Igazi életveszély a srác. Nem tudom, hogy miért vannak még olyanok, akik kételkednek benne. Nem elég technikás? Meggyőződésem, hogy Messi és Ini után ő verte meg a legtöbb védőt a csapatból. És ismétlem csak magam: mennyi idő alatt?

http://www.mundodeportivo.com/20130528/ ... 06098.html

Deulofeu kölcsönben Dortmundban? Érdekes.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.05.28. 07:53:40

Az a helyzet, hogy Thiago nem érett még teljesen... Azt kell mondanom, hogy türelmesebbnek kéne lennie, ha valóban lojális, és itt képzeli el a jövőjét... Ahogy tette azt Xavi, és a többiek is annak idején... Szépen kivárták a sorukat... Sőt a Picasso már 24 volt mikor már rendszeresen helyett kapott a kezdőben... ugye akkoriban volt még elötte 1 Deco...
Thiago a napvilágot látott hírek szerint nem ilyen türelmes(Vagy a papa nem)
és ha ez valóban így van, akkor ez a dolog magában hordozhatja a klubváltás lehetőségét. De csak kölcsönben... az igaz hogy akik eddig kölcsönbe mentek azok nem sok mindent tudtak kezdeni annak érdekében, hogy visszakerüljenek a klubhoz. Az is igaz, hogy a Brazil-Spanyolnak kicsit nehezebb a dolga minta a többi "jövő nagyjai"-nak kikiáltott fiataloknak, hiszen az ő posztján -nem túlzok ha azt írom-jelenleg a világ legjobb kp-ai a konkurenciája... milliószor beszéltünk erről, hogy máshol lehet már "nagyobb" lenne a srác. Nem hiába akarta vinni Saf 1-2 éve... Azért van benne bőven potenciál

A középső védő dilemma: Hummels v Silva? sztem mindkettő megállná a helyét.. de én is inkább a Brazil felé húznék. Korban éppen a legmegfelelőbb, Piquével párban tökéletes lenne...5 évet simán lefocizna a legmagasabb szinten nálunk is.... Hummels kapcsán nagy a valószínűsége annak, hogy ő marad a BVB-nél, de TSre is kevés esély van... Kompany tavaly, v tavaly elött szépen kikosarazott minket, miért jönne ő ide, pont most? Marquinhos pedig az a Brazil fiatal srác aki a Romában tolja??? őt még nem láttam játszani... de ennek ellenére azt mondom (látatlanban) az h ő legyen az opció a belső védő posztra legalább annyira kockázatos mint hogy nem veszünk senkit... ennyiből Bartra is bekerülhetne... Azt nem mondom h ne hozzuk el ha tényleg akkora lehetőségeket látunk benne, de kicsit merész lenne első számú alternatívaként tekinteni rá. Írták alattam, hogy még 1 Puyol kéne. Igaz nincsen... de ha lesz is, az majd házon belülről fog jönni... kizárólag... azt hiszem nem kell magyaráznom mire gondolok...

Kapuskérdésnél meg azt hiszem a 2 jelölt ugye Ter Stegen, és Guaita...
Én mindenképp a spanyol ajkút hoznám... legalább a kommunikáció alapból meglenne, és ez nagyon is fontos ilyen szempontból, képességei meg adottak...Ha a Német érkezik, akkor sem fogok leugrani az Empire State Building tetejéről... :)

Tello: Na én őt nem tudom elképzelni ide még mindig... ok vannak szenzációs megmozdulásai, vannak neki jó meccsei... ÉS? Ilyen fiatal nagyon sok van... Kreativitása abszolút elmarad attóla szinttől amit amúgy a Barcában nevelkedő támadók nagy része magáénak mondhat/képvisel. Jó gyors, meg jól lő... de kb ennyi... ezért én még nem ájulok el tőle... Mint fentebb írtam sok ilyen fiatal van, őt miért látják sokan a jövő nagyjának? CSak mert Masian nevelkedett? v nem értem.. Huszti Szabi is simán tudja ezeket, ennyi idősen is tudta ezeket, csak a Fradiban... mindegy én inkább őt adnám el, v kölcsönbe... Amúgy is nem sokára jön fel Deu.... lehet hogy mellette nem fog megélni...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.28. 04:04:40

Hát énis remélem hogy marad Thiago...De ha minden igaz és a kevés szerepeltetése miatt mehet 18ért,és menni akar akkor nem tudunk mit tenni...Itt lehet szidni most a vezetést,deha mehet 18ért és kifizetik nem tudnak mit tenni...Többet kellett volna játszani...Dehát ki helyett és mikor...Nem tudom igazából nagy tehetség meg nagy játékos lehet,de még mindíg felelőtlen...Nem igazán tudok haragudni Titora hogy nem játszatta többször,én se tettem volna,mert itt meccseket hozni kellett,és bizony egy-egy elszórt labdáján meccsek mehettek volna el...És előtte van Cesc is,Ini meg Xavi gazdagon jelenleg...Csak rajta múlik,ha minden igaz...Örülnék ha maradna és itt válna klasszissá...De vhol meg azt érzem,hogy nem kapna itt elég lehetőséget,Fabregas is fiatal még,éshát előtte van,és valjuk be jelenleg jogosan...

No a Hummels meg az iránta érzett szerelmek,meghát...

"Az viszont vicc, hogy Hummels nem kell Tito-nak. Kb. hasonló eset, mintha egy fénykorában lévő Rio Ferdinand-ot ajánlottak volna anno a Barca-nak és nem kellett volna. (Más posztokon [auto_cenzúra] már rendesen hasonló visszautasításon. Elég csak egy kellemes természetű holland edzőre és Ronaldo-ra(brazil) gondolni.) "

Ez meg...Szal lehet mást gondolni...Még hogy Riohoz hasonlítjuk találok benne logikát,bár messze van ő fénykorában lévő Riotól...Nem hogy nem egy lap,más könyv...De akkor baklövésnek titulálni mint Ronaldo elküldését,hát nem találok szavak...Mit tud ez a Hummels gyerek,felhúzza a berlini falat a kapunkba vagy mi...

Én nem tudom megérteni...Semmi nagy nincs a játékában,lassú,nem ő kell ide...Ezen kívül nagy meccseken rendre megzavarodik,odadja a labdát pl egy CRnek ok nélkül,egy Cassano megkerüli...Mégha vhol nagyon be fog válni,akkor is ide nem való,nem illik be a mostani Barcába...Egy "új Puyol" kell,vagy legalábbis stílusban Puyol...Tudom olyan nincs és nem is lesz mint ő egyhamar, aki gyors hajtós szívós,robotol,és futkározik 95percen keresztül...

Ha igazak az előbbi kalkulációk,akkor teszem azt marad Thiago...Akkor 40milláról beszélhetünk még kb...15 Ter Stegen...Reina hiba lenne,bár azért nem nyílna meg a Camp Nouban a poklok kapuja...Eddig is megvoltunk kapus nélkül,ha jól megy a zsuga úgyse jut el az ellenfél a kapunkig... :D De teszem azt lesz eszünk és erősítünk e téren is Ter Stegennel...Megjegyzem én várom már hogy bejelentsék Valdes eligazolt hivatalosan...Sokat köszönhetünk neki,voltak fontos nagy védései,a "nagy csapat" tagja,de már elegem van belőle...Egy bravúrra nem képes lassan,idióta hibái vannak...Még ha Reina lepkézne tovább itt akkor is legalább nem ő nyúl mellé 20adjára hanem egy új ember... :D De remélem Ter Stegen lesz,mert ideje lenne egy rendes kapus hátra...És most 10,vagy 15 ezen már nem spúroskodjunk...

No de akkor marad 25 védőre...Azért az jó lehet...Thiago Silva mindenképp esélytelen,nem csak a pénz miatt...Kompanyt elnézném nálnuk,nem rossz opció,de nem tudom hogy el lehet e hozni...Marquinhos meg persze xes,dehát végülis beválhat ő is...Eddig bíztató amit láttam belőle...No majd meglátjuk...Csak David Luizt ne hozzuk ide,túlságosan nagyképű és felelőtlen,nem védőnek való,igazából nem is az...A tehetsége megvan hozzá,de felelőtlen,no nekünk meg pont az kell most hátra...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Válasz küldése