Camp Nou, a szentély

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.12.10. 20:17:35

Barcaman14 írta:Azt sem értem, hogy miért kéne bővíteni 6-7 ezer plusz ülőhellyel?
MichaaBee írta:Megmondom őszintén, én ezt a bővítgetős dolgot sem értem.
Gondolom nem csak 6-7 ezer műanyag székről lenne szó, hanem egyrészt a tetőről, másrészt az új divatnak megfelelően az átépítés során kerülne bele pláza, hotel, bowlingpálya, vidámpark, állatsimogató, titkos CIA-börtön, helikopterleszálló az araboknak stb.

Ld. milyen tervek vannak most a sötét oldalon a Bernabeu átépítésére.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.10. 19:54:58

Mondjuk egy felújítás ráférne,több kommentár nyilatkozta már,hogy a legmostohább körülményeik ott vannak sajnos a CN-ben,kicsik a közvetítő állások,stb...ezeken kéne javítani,de ehhez szerintem is felesleges felépíteni egy új stadiont.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2013.12.10. 19:44:32

Megmondom őszintén, én ezt a bővítgetős dolgot sem értem. Az új stadion meg egyenes idiotizmus szerintem... Most őszintén, mi a jó fészkes fenének ide nagyobb/új stadion? Könyörgöm, Európa legnagyobb férőhelyú stadionjáról beszélünk így is 98 ezer hellyel, s ez is csak kivételes meccsek alkalmával telik meg. Most minek ez a - bocsánat a kifejezésért - hímvesszőméregetés, hogy még 7 ezerrel többen beférjenek évente 4-5 alkalommal? :roll:

Ha van valami, ami teljesen rendben van a klub háza táján, akkor az a stadion állapota. Nem hiszem, hogy nagy felújításra szorulna, azt meg végképp nem, hogy új létesítmény szükségeltetne... Értelmetlennek tartom ennek tükrében pénzt kidobálni erre. Ja hogy majd az arabok beszállnak? Rosellt ismerve pár millió euróért minden további nélkül átneveztetné a stadiont Qatar Airwaysre... Komolyan mondom egyre antipatikusabb nekem ez az ürge...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.12.10. 19:08:17

Én is jobban örülnék ha a mostani stadiont korszerűsítenék/építenék át.
Én sem érzem indokoltnak a bővítést, hacsak ez nem azt jelenti, hogy több olcsóbb belépővel nagyobb átlag nézőszámot akarnak elérni. De ezt egyébként most is meg tudnák csinálni több 100 millió elköltése nélkül is.
Gondolom az elsődleges ok (amiről régebben is szó volt) amiért szükség lenne egy átépítésre vagy az új stadionra az a céges páholyok hiánya vagy kis száma a mostani stadionba és amiben ugye rengeteg pénz van.
Az hogy mikor lesz ebből bármi is a fene sem tudja. Arról volt szó hogy 2015?ig biztos nem kezdenek ilyen munkálatokba és már az előző Laporta ciklus alatt elfogadott stadiontervet sem tudták elfogadtatni a barcelonai szervekkel így engedély nélkül maradtak már akkor is.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.12.10. 18:38:01

S mikor olyan terv is volt, hogy beépítik a tengerbe a stadiont meg hasonló elmebeteg ötletek. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.12.10. 18:29:43

Jó, hogy nem ez lett, úgy ki van díszitve, mint egy ortodox templom :lol:
"And my heart will leave you never."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.10. 18:28:22

amúgy ezt is biztos messike sírta ki, hogy az ő nevével lehessen ellátni. :lol:

veb : ez kajak olyan, mint valami posztapokaliptikus cirkusz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.10. 18:06:05

emlékeztek még erre? :D reméljük az új tervek jobbak lesznek. hálát adok az égnek, hogy ez nem válósult meg :D

Kép
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.12.10. 17:41:43

Les Cortsból is lett anno egy Nou Camp, szerintem ha újat építenének sem dőlne össze a világ, de egyértelműen max a felújítás mellett voksolnék én is, nagy pénzeket emésztene fel egy új stadion. S az is igaz, hogy így se telik meg a stadion teljesen csak pár meccsre, szóval egy felujítás, s esetleges bővítés lenne logikusabb.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.12.10. 17:40:07

Nem értem miért baj az ha új stadiont építtetnek. Szebb, korszerűbb, nagyobb lesz. A mai világban minden a pénzről szól, az arabok legalább stadionokba ölik a rengeteg pénzüket és nem az atomfegyverekbe, nézzük már pozitívan :D
Azt is túléltük, hogy a mezünkön reklám szerepel, akkor azt is túléljük, hogy a Nou Camp helyett új stadion lesz.
Na majd kiderül, hogy melyik tender is nyer, kíváncsi vagyok melyik kerülne drágábba, nem biztos, hogy a kompletten új stadion (főleg ha az arabok építenék fel, akkor meg kit érdekel :D )
1 biztos: inkább vegyünk 2 király vődét, mint az új stadionba fektessünk :)
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.10. 17:39:37

Azt sem értem, hogy miért kéne bővíteni 6-7 ezer plusz ülőhellyel? Valljuk be őszintén egy szezonban 4-5 meccset leszámítva(klasszikusok, meg pár fontosabb BL meccs a kiesés szakaszban) közel sincs telt ház. Általában 70-80 ezer közötti a nézőszám. Bőven elég szerintem a Nou Camp befogadóképessége.

Az új stadion építését az előttem szólók által említett okok miatt én sem támogatnám és szinte biztos, hogy a sociók sem. Újítsák fel a Nou Campot és kész. Felesleges pénzszórás lenne egy új stadion.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2013.12.10. 17:22:39

A véleményem azóta se változott sanyival kapcsolatban:
"pénz, pénz és még több pénz!"

Lehet mondani, hogy volt már stadionváltás Barcánál, de a Les Corts-ot a mérete (és persze Kubala ;) ) miatt kellett lecserélni, a mostani projekt meg (valószínűleg...) kizárólag arról szól, hogy esetlegesen több lépcsőben eljussunk vmilyen ali ababba stadionig... (ahogy a meznél volt, szóval előbb vmilyen karitatív célú név kell, biztos, ami biztos alapon...)
Remélem a Sociók ennek már nem dőlnek be és megszavazzák a Nou Camp felújítását :)
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.12.10. 17:19:16

Sőt szerintem kaphatna egy új nevet, pl. Kubala Stadium .

És én nem örülnék ha építenének egy újat, inkább újítsák fel!
KépKép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.12.10. 16:46:06

Kétlem, hogy a culék megszavaznának egy Quatar Airways Stadium-ot vagy hasonló szépséget. Ha mégis összehozná Rosell, máglyán égetik el, ebben biztos vagyok.

Egyébként én nem vagyok ellene, hogy modernizálják, felújítsák a Camp Nout, de mindenképpen úgy, hogy az eredeti formája, esszenciája nagyrészt megmaradjon. Új stadionról, legyen a neve bármi, hallani sem akarok.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.10. 15:06:06

visca el barca írta:jah akkor a régiről volt szó :D

rohadt mákos vagy amugy :D ha nyerek a lottón, végigjárom az összes mlb ballparkot :D

Nem hittem volna,hogy előbb jutok el ezekbe a stadionokba, vagy a Gillette Stadiumba, Soldier Fieldre, a TD Gardenbe, United Centerbe, Madison Square Gardenbe, mint pl a Camp Nouba... :mrgreen:
Jövő nyárra pedig a New Orleans-i Super Dome van beütemezve, meccsel egybekötve. 8)

De mostmár aztán 2014 őszén kimegyek,ha törik ha szakad.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.10. 14:51:42

jah akkor a régiről volt szó :D

rohadt mákos vagy amugy :D ha nyerek a lottón, végigjárom az összes mlb ballparkot :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.10. 14:38:41

visca el barca írta:kétlem h a yankeesre gondolt mihu. nekik aránylag tök uj a stadionjuk (2008-2009 körül épült)

inkább a boston red sox (fenway park) vagy a chicago cubs (wrigley field) lesz az, nekik van tradicionális, első vh-ban épült ballparkjuk... már félig az összeomlás szélén állnak de az istenért nem akarnak ujat építeni :lol:
Pont ez az,hogy újra építették,és ez töltötte el szomorúsággal az embereket.

Megjegyzem, mindhárom stadionban voltam a nyár folyamán,elképesztő atmoszférájuk van :o
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.12.10. 14:04:52

én sem örülnék neki, de legalább sandro urat elkergetnék barcelonából, az biztos. :mrgreen:

én azt nem tudom, hogy van e értelme nagyobb stadionnak.
nem tudom, hányszor van teltház, és hogy azokon a meccseken mennyivel több nézőt lehetne összeszedni még, de szerintem pár ezer hellyel a mostanit is ki lehetne valahogy bővíteni.

ha nem költözünk, hanem a mostanit nevezik át valami qatar arénára, az SEM lesz jó, viszont számomra annyiban emészthetőbb, hogy a nou camp úgyis nou camp marad a szememben, bármi is lenne az új neve.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.10. 13:44:27

"New stadium name could get us 250M in 25 years, but is not an option. Adding sponsor name to Camp Nou could be 100M."
Qatar Airways Camp [-o<

Csatlakozom a kollégákhoz, én is nagyon remélem, hogy nem fog elköltözni a csapat a Camp Nouból...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.10. 13:36:05

kétlem h a yankeesre gondolt mihu. nekik aránylag tök uj a stadionjuk (2008-2009 körül épült)

inkább a boston red sox (fenway park) vagy a chicago cubs (wrigley field) lesz az, nekik van tradicionális, első vh-ban épült ballparkjuk... már félig az összeomlás szélén állnak de az istenért nem akarnak ujat építeni :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.10. 13:23:55

Mihu írta:
Az új stadion projekt meg remélem elbukik. A Camp Nou az Camp Nou. Láttam egy dokumentumfilmet a Yankee Stadiumról. Hát több könny hullott abban az 1 órában, mint egy teljes X-faktor évad alatt...És nekem is nagyon fájna a szívem, ha lebontanák a szentélyt és egy másikba kéne költözni. Az már soha nem lesz ugyan olyan...ha a Barcát jellemezni kéne 3 kifejezéssel akkor ezek lennének:

Més que un club
Cruyff
Camp Nou

És nem Qatar Airways Stadium, vagy ilyesmi...
egyetértek,itt is hasonló lenne a helyzet. Törekedni kéne arra,hogy ott maradjon a csapat,abban a stadionban, remélem a sociok is így éreznek.

off: ez a yankee film nem elérhető valahol? sport 1en ment ugye, de magon nem találom azt a részt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.12.10. 12:57:06

Tivornya írta:"A jelenlegi Miniestadit lebontanák, és a Ciutat Esportiva mellett nemrégiben megszerzett területeken épülne föl egy kisebb stadion, ahol a B csapat a meccseit játszhatná."

Az utánpótlásnak szerintem hatalmas lökést adhatott eddig, hogy a saját meccsük háttérképe a Camp Nou volt...látták az álmukat minden nap. Ha ez megvalósul, akkor mostohagyerekké korcsosul a Barca B, amire elvileg büszkék vagyunk és építünk rájuk :roll:

Egyébként az "új stadion" projekt jobban tetszik(azzal a feltétellel, hogy az összes utánpótláscsapat az aréna vonzáskörzetében focizzon), mint a felújítósdi.
Az utánpótlás tavaly óta már nem látja nap mint nap a CN-t...Elköltöztették őket a La Masiaból egy új, hipermodern komplexumba, úgyhogy már nincs az, mint amiről Ini beszélt, hogy gyerekkorában kinézett az ablakon és látta a CN-t. A Miniben meg egyébként is csak a hétvégi meccsek vannak.

Az új stadion projekt meg remélem elbukik. A Camp Nou az Camp Nou. Láttam egy dokumentumfilmet a Yankee Stadiumról. Hát több könny hullott abban az 1 órában, mint egy teljes X-faktor évad alatt...És nekem is nagyon fájna a szívem, ha lebontanák a szentélyt és egy másikba kéne költözni. Az már soha nem lesz ugyan olyan...ha a Barcát jellemezni kéne 3 kifejezéssel akkor ezek lennének:

Més que un club
Cruyff
Camp Nou

És nem Qatar Airways Stadium, vagy ilyesmi...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.12.10. 12:24:33

ez most hogy került napirendre? évekkel ezelőtt már bemutattak egy csomo uj tervet, de azokbol se lett semmi... emlékeztek még arra a ronda kígyóbőrösre? :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.10. 12:05:53

Lehet, hogy én vagyok túlságosan konzervatív, de nekem eszembe sem jutna elköltöztetni egy csapatot/stadiont. Nyilván, ha nyomós oka van, akkor igen, de egyébként semmiképp. Ráadásul, ha teljesen új stadion lesz, sokkal inkább megeshet az, hogy átnevezik, mivel akkor valószínűbb, hogy külföldi tőkét is be kell vonni az építkezésbe.
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.12.10. 11:55:18

Tivornya írta:Egyébként az "új stadion" projekt jobban tetszik(azzal a feltétellel, hogy az összes utánpótláscsapat az aréna vonzáskörzetében focizzon), mint a felújítósdi.
Csak egy új stadion a többszörösébe kerülne, mintha a Nou Campot restaurálnák.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése