Rafinha

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2016.04.05. 23:08:31

Remekul szallt be a srac ha igy folytatja a lelatora kuldi a torokot.. Mondjuk nem lenne baj
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.04.05. 22:56:29

Azért örömteli, hogy ilyen szituban bemerik vállalni és nem is hoz szégyent ennyi kihagyás után. Kell ő nagyon, mert amiről egész évben beszélek hogy pihentetés, rotálás az erre a döntő szakaszra még inkább igaz, s ehhez Rafinha is elengedhetetlen.
Kép
Kép
Kép
matteo
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2015.11.23. 16:36:21

2016.04.05. 22:45:50

Tetszett ma
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.03.17. 20:58:15

messideco írta:Szerintem még nem jelölik keretbe, majd talán a következő héten. Kellenek az emberek a szezon hátra levő felére, van pár 12. emberünk, ez jó :) (S.R., Arda, Vidal, Matyi, Rafinha)
Az erősebb ellenfelek ellen nem szabad játszatni túl rizikós lenne plusz nem is nagyon látom a helyét se. A kisebb ellenfelek ellen mehet majd lötyögni 10-20 perceket. Hálistennek a srácok bírják az iramot úgyhogy egyelőre nem szorul rá a csapat Rafinha játékára.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.03.17. 19:21:07

Szerintem még nem jelölik keretbe, majd talán a következő héten. Kellenek az emberek a szezon hátra levő felére, van pár 12. emberünk, ez jó :) (S.R., Arda, Vidal, Matyi, Rafinha)
"And my heart will leave you never."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.15. 17:32:13

visca el barca írta:aug 3-tól vannak már meccsek, a döntő 20.-án lesz
Akkor lehet hulyeseget mondtam, sorry. Viszont juli kozepen ha kezdjuk az alapozast, akkor akar meg kezdhet is nalunk..

https://twitter.com/barcastuff/status/7 ... 2819167233

Szerencses gyerek tenyleg, jobbtol nem is tanulhatna. Remelem ragad ra valami.. (Inirol ez a kep amugy parades.. :lol: )
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.15. 16:32:39

palesz77 írta:Augusztus 6-án lesz a megnyitó, a focis rész nem tudom mikor kezdődik, de gondolom összetartás is lenne előtte, mi meg júli közepén kezdünk legjobb esetben, de lehet később is..
aug 3-tól vannak már meccsek, a döntő 20.-án lesz
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.15. 16:03:47

Chino írta:de egy jó nyári alapozás rázhatja vissza rendesen. Most legalább nem fogjuk folyamatosan körbeutazni a Földet, normálisan rendbejöhet
Azon agyalok, hogy az olimpiára ha megy, az alapozást attól még velünk kezdi meg? Augusztus 6-án lesz a megnyitó, a focis rész nem tudom mikor kezdődik, de gondolom összetartás is lenne előtte, mi meg júli közepén kezdünk legjobb esetben, de lehet később is.. Szóval lehet emiatt bukta is ez az egész, ami nagy kár, főleg az ő és a csapatba kerülése szempontjából - bár anno Messi is megkezdte az alapozást a Pep csapattal, aztán ment csak olimpiára asszem.. :-k
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.03.15. 15:58:20

S.Agüero írta:Jó hír: Rafinha a jövő hét végétől már pályára léphet!
Kérdés hogy vajon pályára is fog-e. Az elején biztosan mert elvből be kell cserélni, de a meccsek nagy részén szerintem Robit és Ardát hozza majd be.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.03.15. 15:40:15

A bajnokságban az utolsó 3-4 fordulóban már komolyabb játékperceket kaphat kicsit visszazökkenni a ritmusba, de egy jó nyári alapozás rázhatja vissza rendesen. Most legalább nem fogjuk folyamatosan körbeutazni a Földet, normálisan rendbejöhet és ha nem hagyott benne komoly gondot a sérülés ősztől már rendesen játszhat. Sajnos nem lehet tudni, mi is az igazság, sok játékosnál hagyott kkomoly maradandó nyomot egy ilyen hosszú sérülés. Kérdés mennyire tudott regenerálódni a szervezete.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.03.14. 16:48:33

palesz77 írta:Barcelona player Rafinha, who is recovering from a knee operation last September, will on Thursday get the medical green light. [cope]

Hajrá! :) Mondjuk márciusban már nem fog játszani szerintem, nagy meccsek lesznek csak a hónapban, de áprilistól kezdődhet a rotáció.
Majd a Real ellen 3-0-nál a 80. percben. 8) [-o< :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.14. 16:16:10

Barcelona player Rafinha, who is recovering from a knee operation last September, will on Thursday get the medical green light. [cope]

Hajrá! :) Mondjuk márciusban már nem fog játszani szerintem, nagy meccsek lesznek csak a hónapban, de áprilistól kezdődhet a rotáció.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.03.10. 21:59:29

Jó hír: Rafinha a jövő hét végétől már pályára léphet!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.03.10. 16:35:16

Én a Rafinha vs SR témában azért merek "bátrabban" írni, mert mindkét játékost elég sokszorr láttam játszani, nem egy fél/egy szezon alapján értékelek. Emellett Rafinhaban sokkal inkább látom a fejlődési lehetőséget, mint Robiban. Lehet, hogy Robi hoz egy stabil teljesítményt, de ez egy Barca kp-ra nem elég. És a hektikusságról a spanyol esetében is lehet bőven beszélni. Kb. annyi kiváló meccse volt, amennyi kifejezetten gyenge, a többin pedig egy átlag. Szóval ez az állandóság is elég relatív. Szerintem a legjobb az lenne, ha SR elsősorban jh lenne, akár kezdőként és bevethető kp-n is.
Ott van Rakitic példája, aki hoz egy stabil teljesítményt, de több, mint egy átlag. Váratlan passzok, megérzi mikor kell feljebb lépni stb. Na ilyeneket nem látni Robitól, vagy csak minimálisan, akkor is inkább jh pozícióban.
Már 21 évesen és elég érett játékot mutatott, a fizikális felépítéséről annyit, hogy elég megnézni, a Sociedad elleni gólját, amikor két ember próbálta elnyomni, de mindkettő szinte lepattant róla vagy a Granada elleni assistja, amikor gyakorlatilag a pályán kívülre akarták lökni, de labdával nyomta el a védőt. Az, pedig, hogy hogyan sérült le nem lehet megállapítani. Nagyon rossz helyen találták el. Messi sem kapott olyan nagyot a las palmas ellen, sokkal nagyobbakat szokott mégis két hónapra kiesett.
Számomra a mérleg nyelve leginkább (több kisebb dolog mellett) azért dől a brazil felé, mert benne még látok fejlődési lehetőséget, ha sikerül kihozni magából, mondjuk úgy mint Robi, akkor sokkal jobb játékos lehet belőle, mint SR-ből, minden stabilitásával együttvéve és sokkal inkább számíthat kezdőtagságra, mert a spanyol nem hiszem, hogy bármikor az lehet.

Talán úgy tűnik, hogy negatív irányba elfogult vagyok Robival szemben, de ez nem így van. Én az FC Barcelona-nak szurkolok és nem egy játékosnak, de, ha a brazil megkapja a lehetőséget és él vele az a csapatnak is jobb lesz. A tudás meg van benne és a fejlődési lehetőség is.
Csak azt tudom mondani, amit már korábban is leírtam. A Barcanak nem szokása visszahozni kölcsönből a játékosokat, főleg nem számolni velük, de vele ez megtörtént és egyértelműen SR előtt volt a sérüléséig, ami azt mutatja számomra, hogy nem csak mi, hanem a szakmai vezetés is hasonlóan látja.

Hatalmas csapás volt számára ez a sérülés, mert javuló formát mutatott, adva volt a lehetőség neki a csapatban, be is hívták a brazil nagyválogatottba 22 évesen, ahol jól is debütált.
Egyszóval szakmailag is sokat láttak benne, nem csak mi a TV előtt.
Forca Barca!!!!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.03.10. 09:46:33

Igazából jelenleg kettőjükből jönne ki az a játékos aki nekünk kellene.Rafhina elég ügyes a labdával sokat mozog viszont sokat hibázik és a helyezkedése sem mindig jó.SR jobban mozog üresbe és megbízhatóbban teszi a labdát.De Rafhina hirtelensége és előre játéka hiányzik.Mindkettőnek bőven van mit csinálni még ahhoz hogy igazán bevalljon.Rafhina esetben pedig ez a sérülés több szempontból is bajos.Egyrészt oks csúnya volt de váltig azt mondom annyira nem hogy egy ekkora sérülés legyen belőle.Másrészt nem tudjuk még milyen hatással lesz rá.Harmadrészt pont akkor sérült meg amikor több alternatíva felkerült helyette.

Másrészt az is elgondolkodttató hogy korban hasonló vagy netán fiatalabb játékosok komoly nagy csapatban kihagyhatatlan kezdők nála (jó mondjuk ez SR-re is igaz) csapatba kerülésről és elsőszámú csereember posztról beszélünk.Akármilyen is perpillanat a középpályánk.Mert és most nem a bátyja után sírok de benne első perctől láttam a bugit nem kellett senkinek a kvalitásairól győzködni.Na rá ez nem igaz sajnos.
Kép
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2016.03.10. 08:23:51

Ne legyen igazam,de szerintem Ő lesz a középpálya Bartrája. Vannak előtte jobbak, amikor láttam játszani, engem nem győzött meg a teljesítményével.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.10. 00:32:46

Az a fontos ki a stabilabb és ahogy írod ez egyelőre Roberto. Nem extrákról szól ez hanem erről, ez az amire hosszútávon lehet építeni. A mai focisták oda tudják tenni a labdát.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.10. 00:26:11

Bob_Marley írta:Ettől az extra dologtól a falra mászok egyébként. :D Mi ez bakker, foci vagy valami társasjáték, hogy van extra lépésed? Roberto képzett, labdabiztos, magas játékintelligencia, mi a franc kell még? Ez a futball!!! Rafinha ad egy nagy labdát, hurrá. Az nem 90 perces teljesítmény és a bizonyítvány egy egészre szól.
Azt hittem egyértelmű, hogy ezt az extrát úgy értem, hogy csinálja az alapot - megjátszható, labdabiztos, stbstb -, és mellé jönnek az extrák, mint a kiugratások és egyéb. Erre írhatod, hogy Robitól nem az kell, hanem stabil játék, de itt nem arról van szó, hogy kit akarunk cserének, hanem hogy melyik mehet kezdőbe. Jelen állás szerint egyik sem, Rafinha ha fejlődik, akkor talán. És igen, 90 perc számít, de azokon az 1 másodperceken meg meccsek dőlnek el. Pl amikor Xavi bepörgette 2010 tavaszán Messinek a védelem mögé a Real ellen, amikor abban az évben Pedronak a Sevilla ellen olyan passzsávban adott gólpasszt, ami nem is létezett kb, és ezzel nyertünk nagy nehezen 1-0-ra, vagy pont ma este amikor Motta 1-1-nél hajszálpontosan odatette Di Maria elé mélységből. Nem ennyit vár az ember tőlük, de azt nem fogom leírni, hogy legyen megjátszható, passzoljon a hozzá közel állóknak pontosan, védekezzen jól, mert ez teljesen alap kéne legyen a Barcában. Van amúgy amiben Rafinha sem kiváló ezek közül, ezért lehet, hogy az "extra tudása" ellenére sem fog úgy megragadni, mint SR - mert ő ezekben jó, ezt el kell ismerni -, de ha azokban fejlődik, akkor viszont pont ezek miatt a pluszok viheti többre Robinál. Ennél egyértelműbben nem tudom leírni már, ha akarod úgyis megérted. :D

De még egyszer mondom, jelen állás szerint én sem hiszem, hogy itt be fog futni, azok miatt amit az első hsz-emben írtam ma róla, plusz azt asszem kihagytam, hogy sokszor ellenfél mögé helyezkedik, emiatt nem megjátszható - ezt Sampernél is észrevettem amúgy sajnos. Ha ezeken javít valahogy, akkor viszont simán megvan az esélye a kezdőtagságra - pont mint SR-nek is, ha bátrabban fog játszani előre, csak nem úgy tűnik, mint aki hajlana efelé. Ha meg marad mindkettő ezen a szinten, akkor SR marad itt, ez szerintem is egyértelmű - pont a megbízhatósága miatt ahogy írod is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.10. 00:10:05

Rafinha soha nem lesz elit játékos, s azokból van max 10, ilyet elvárni nem is lehet. Pont az hogy ezt tizenegyen játsszák és akkor működik ha megvannak az építőelemek. Rafinhat úgy tudom jellemezni mint mondjuk Iscot. Tud adni nagy labdát, van jó megindulása, de ez a mai fociban egy semmi egy nulla. És olyanokra mint Robi pont azért van szükség, mert erre tendál a foci, hogy fegyelmezett játékosok a pálya minden szegmensében tudjanak alkotni. Rafinhanal pl még ti is írtátok, hogy itt nem tud játszani ott nem tud. Nyilván volt benne kényszer is, de pl ezek is hátrányok neki. Egész egyszerűen olyan elemekre van szükség, akik b2b játékosok elől-hátul. És félre értés elkerülése végett Rafinha mikor tolta voltak kifejezetten ígéretes meccsei, de egyáltalán nem látok benne sokat, mert nem lehet eléggé használni ahhoz meg valaki nagyon kiemelkedő kell legyen valamiben hogy lehessen "bujtatni" máshol. Ez az elit játékos, de Rafinha soha nem lesz ilyen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.03.09. 23:53:06

Bob_Marley írta:Azért bakker Pedroról ne úgy beszéljünk már mint egy közepes focista. Nem elit, de közvetlen elit alatt áll(t), ha ilyet elér Roberto akkor mind a tíz ujjunkat megnyalhatjuk. Azért nem lesz valaki véletlenül olyan hogy mindent megnyer, meg Pep sem magasztalja egekig. Szerintem meg egyáltalán nem jobb képességűbb Rafinha, s leírtam miért. Amit SR tud, azt Rafinha nem feltétlen és erre szükség van egy olyan csapatban, aki folyamat eredménykényszer alatt van. Ettől az extra dologtól a falra mászok egyébként. :D Mi ez bakker, foci vagy valami társasjáték, hogy van extra lépésed? Roberto képzett, labdabiztos, magas játékintelligencia, mi a franc kell még? Ez a futball!!! Rafinha ad egy nagy labdát, hurrá. Az nem 90 perces teljesítmény és a bizonyítvány egy egészre szól. Ez nem ellened szól palesz77, de ezek hogy kiveszünk 1-1 jelenetet semmit nem bizonyítanak a szememben. Nekem Robertoról sem a sarkazása van meg, hanem hogy odaadod neki és biztosan az a labda tovább fog folyni és megy a játék tovább. Ez a foci, nem az hogy kiveszünk egy jelentet.

Nem Rafinhat akartam ezzel lehúzni, mert én bírom őt, de egyáltalán nem tartom jobbnak mint SR-t, s most pláne nem. Ha fejben megerősödik és letisztul a játéka akkor biztos hogy hasznos tagja lesz a csapatnak és ez a lényeg.
Pedig azok az elit focisták, akik képesek pluszt adni.
Ott van Iniesta, akinek nincsenek jó mutatói, ha a statokat nézzük. Idén 31 meccsen 1 gól és 3 gólpassz. De elengedhetetlen az, ahogy tisztára játssza magát egy-egy csellel, embereket visz el stb. Ha "csak" jó helyen lenne nála a labda, magas a játékintelligenciája stb., amit SR-rel kapcsolatban leírtál, nem lenne ott ahol.
És igazad van. A foci nem egy társasjáték, nem egy sakk. Az az igazság Bob, hogy ha valaki azt mondja, hogy egy játékosban van valami extra te a falra mászol, mert, hogy ilyen nincs. Mindenki érti, hogy miről van szó, egyedül te nem. Nem személyeskedés, de ezt nem nagyon értem.
Hasonlítsd össze Neymart és Pedrot. Az egyik igazán meg tudja teremteni a pluszt. Olyanokat meghúzni amire a spanyol nem képes, ami nem Pedro hibája, de sok meccset pont ennek köszönhetünk. Hogy nem visszapasszolta, hanem csinált váratlant.
Ezt Pedro-s hasonlatot is erre értették szerintem.

Luis Enrique-nél sem véletlenül volt SR előtt. Azt sosem fogjuk megtudni, ha nem sérül meg most ki lenne azon a helyen, ahol most Robi van. Amellett én azt vettem észre Robinál, hogy semmi fejlődést nem mutat a szezon kezdete óta, pedig lehetősége lett volna.
Azt pedig nem tudom honnan veszitek, hogy sokkal jobban elnyomják, mint SR-t. Elég sok meccsét láttam, nem csak tavaly, nem olyan könnyű őt elnyomni. Lehet itt fizikális adatokkal jönni, de ott van például Adama. Azért őt hozom fel, mert rajta lehet talán legjobban látni. Nem egy gizda, de nem is egy nagyon fizikális alkat. Mégis úgy pattognak le róla az emberek, mint akiket villám ráz. De Messit sem olyan könnyű, pedig ő sem egy izomgolyó.

Mindent egybevetve az a lényeg, hogy én Rafinhaban sokkal többet látok, amennyire lehetőségem volt végigkövettem a pályafutását a B csapattól kezdve és, ha ez a sérülés nem tesz nagyon be neki vagy kap lehetőséget és ki tudja hozni magából amit tud neki van reális esélye a Barca kezdőjébe kerülni, míg SR-ben ezt nem érzem. Nem vele van bajom, míg valaki nekem esik, én örülnék legjobban, ha olyan szintre jutna, hogy mondjuk Iniestatól átvegye a karmesteri pálcát, de nem látom ezt benne.
Azért az se lehet véletlen, hogy nagyon régóta nem hoztunk vissza valakit kölcsönből, pedig adtunk el nem keveset. És hogy az adott csapatnál alapember tudott lenni.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.09. 21:52:30

Azért bakker Pedroról ne úgy beszéljünk már mint egy közepes focista. Nem elit, de közvetlen elit alatt áll(t), ha ilyet elér Roberto akkor mind a tíz ujjunkat megnyalhatjuk. Azért nem lesz valaki véletlenül olyan hogy mindent megnyer, meg Pep sem magasztalja egekig. Szerintem meg egyáltalán nem jobb képességűbb Rafinha, s leírtam miért. Amit SR tud, azt Rafinha nem feltétlen és erre szükség van egy olyan csapatban, aki folyamat eredménykényszer alatt van. Ettől az extra dologtól a falra mászok egyébként. :D Mi ez bakker, foci vagy valami társasjáték, hogy van extra lépésed? Roberto képzett, labdabiztos, magas játékintelligencia, mi a franc kell még? Ez a futball!!! Rafinha ad egy nagy labdát, hurrá. Az nem 90 perces teljesítmény és a bizonyítvány egy egészre szól. Ez nem ellened szól palesz77, de ezek hogy kiveszünk 1-1 jelenetet semmit nem bizonyítanak a szememben. Nekem Robertoról sem a sarkazása van meg, hanem hogy odaadod neki és biztosan az a labda tovább fog folyni és megy a játék tovább. Ez a foci, nem az hogy kiveszünk egy jelentet.

Nem Rafinhat akartam ezzel lehúzni, mert én bírom őt, de egyáltalán nem tartom jobbnak mint SR-t, s most pláne nem. Ha fejben megerősödik és letisztul a játéka akkor biztos hogy hasznos tagja lesz a csapatnak és ez a lényeg.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.09. 21:44:34

Bob_Marley írta:Ez Rafinha topik, de amit Roberto nyújt azzal is meglehet maradni a kezdőben. Ilyen biztos játékosra nagy szükség van, mindenkori csapatban.
Nyilvan, de csak ugy mint Pedronak. Ha nem fullos a kozeppalya, akkor van eselye, de ha az, akkor nincs. Ezzel a jatekkal. Most nem kell olyan bivaly kozeppalya, de nem lesz mindig MSN, es lesz meg olyan idoszak, hogy a kozeppalyatol is meg tobb plusz kell, akkor nem eleg ez - mondjuk mar most is jobb, ha tud tobbet.

Matyi meg jol leirta, hogy ertettem. Ha fejben is felno a feladathoz Rafinha, akkor jobb esellyel palyazhat kezdo pozicioba. Hulye pelda, de ertheto lesz azert szerintem. SR elott egy Pedros karrier all, biztos alaptudas, megbizhato jatek, de az az extra hianyzik. Rafinha elott meg jelenleg nagyobb lehetosegek vannak, lehet belole Neymar - ertsd kezdo nalunk - es Robinho is - fejben keves a megvaltashoz. Meglatjuk, rajta mulik igazabol, nagyon nehez helyzetben van, de ha eleg elszant es tehetseges, akkor ugyis megragad nalunk. De ahhoz 110% kell tole, amit szerintem meg is probal kiadni magabol majd.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.09. 20:43:46

Ez Rafinha topik, de amit Roberto nyújt azzal is meglehet maradni a kezdőben. Ilyen biztos játékosra nagy szükség van, mindenkori csapatban.
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2200
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.03.09. 20:32:07

Bob_Marley írta:Pedig pont az a legnagyobb különbség, hogy míg Roberto mindig tud hozni egy jó átlagot, addig Rafinha nagyon hektikus. Lehet vannak neki jó kiugratásai, de nekem meg ez kevés ha mezőnyben meg nem dolgozik és nem elég pontos. Hosszútávon az vezet előre, amit Roberto képvisel. Én megfordítanám, hogy olyat amit esetleg Rafinha tud, olyat SR nem, de neki nem is ezt kell, viszont amit SR tud azt meg Rafinha nem, s arra jelenleg nagyobb szükségünk van, főleg hogy elől "megoldják". Többet ér, hogy SR visszaszerzi, jól passzol ja le, minthogy esetleg Rafinha "szólózik" egyet.

Biztos hogy van bennem is elfogultság, de akárhogy nézem Roberto a megbízhatóbb játékos, s ez döntő.
Igazából, ha klasszis játékos lesz, azt meg fogja tudni mutatni ha felépült. Azért azt, még a vak is észreveszi, ha valaki feltűnően jól teljesít. Viszont, ha ez nem sikerül neki, akkor meg nincs is rá szükség, majd játszik egy szinttel lejjebb.

Roberto jelenleg annyi poszton bevethető, hogy biztosan előtte van a rangsorban. Azért L.E. akikre számít, azoknak osztogatja a játékperceket.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.03.09. 20:17:11

Bob_Marley írta:Pedig pont az a legnagyobb különbség, hogy míg Roberto mindig tud hozni egy jó átlagot, addig Rafinha nagyon hektikus. Lehet vannak neki jó kiugratásai, de nekem meg ez kevés ha mezőnyben meg nem dolgozik és nem elég pontos. Hosszútávon az vezet előre, amit Roberto képvisel. Én megfordítanám, hogy olyat amit esetleg Rafinha tud, olyat SR nem, de neki nem is ezt kell, viszont amit SR tud azt meg Rafinha nem, s arra jelenleg nagyobb szükségünk van, főleg hogy elől "megoldják". Többet ér, hogy SR visszaszerzi, jól passzol ja le, minthogy esetleg Rafinha "szólózik" egyet.

Biztos hogy van bennem is elfogultság, de akárhogy nézem Roberto a megbízhatóbb játékos, s ez döntő.
Viszont ha Rafinha képes még fejlődni, akkor később talán több esélye lesz arra, hogy megmaradjon esetleg a kezdőben.
Válasz küldése