Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
20%
 
Szavazatok száma: 92
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.10. 17:21:40

Stalkyard írta:De Ligt szerintem sajnos Raiola miatt esélytelen
biztos h ő az ügynöke, vagy csak kitalálta itt valaki és mindenki azt hajtja? transfermarkt szerint nem ő.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.10. 17:19:19

Samper írta:Amelyik játékos licittel dönti el, hogy hová igazol, az hozzánk inkább ne jöjjön. Ugyan elavultnak tartom a hajdani klubhűség - elvárást, de egy kicsit többért menni ide vagy oda, az prostituált mentalitás.
Nyilván. Ami fizut ajánlottunk neki, az már így is túl megy a józan ész minden határán, emelni már őrültség lenne rajta.

Azt meg nem tudom, hogy melyik klub igazolná le de Ligtet azok után, amilyen pénzekről olvasni vele kapcsolatban (a Raiola-hatás ugye). Egyedül a Barcából meg a PSG-ből nézném ki, hogy kiad ennyi pénzt egy emberért. Mi ugye már eltávolodtunk a hollandtól, a PSG transzferpiaci lépéseit árgus szemekkel figyeli az UEFA (FFP), így ők sem veszik meg szerintem. A Juventusnak is érdekes lehet a srác Chiellini, vagy a Realnak Ramos pótlására. Ők meg nem adnak ki ennyi pénzt senkiért.

Szerintem a végén maradni fog a seggén de Ligt, mint ahogy tavaly nyáron is volt ez a Milinkovic-Savic gyerek, akiért állítólag mindenki harcban állt, és ilyen 150-200 milliós árcédulákról lehetett vele kapcsolatban olvasgatni. Aztán annyiért nem kellett senkinek, és azóta is ott van, ahol volt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.10. 17:07:11

De Ligt szerintem sajnos Raiola miatt esélytelen, hogy itt kössön ki. Eleve borzalmasan túl lenne árazva, másrészt az ügynöke részéről konstans féregeskedés, eligazolással való fenyegetőzés, fizuemelési szappanoperák lennének várhatók, amibe kétlem, hogy belemegyünk. Én borzasztóan sajnálom, hogy ez a tapló az ügynöke, ledöbbentem rendesen, mikor megtudtam.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.01.10. 16:57:39

Őszintén szólva én csak néhány alkalommal láttam játszani De Jongot, abból sokat nem tudtam leszűrni, de nem ok nélkül áll sorban annyi sztárcsapat. Azt meg majd eldönti az idő, hogy megér(t)-e 75 milliót vagy sem. Az biztos, hogy a holland fociban egy kisebb szünet után most ismét elkezdték ontani a tehetségeket. Jelenleg ugye a Busi, Arhur, Rakitic tekinthető talán alap középpályás sornak, míg mellettük van egy Vidal, Alena duó, akik ténylegesen használhatóak. Denis, Samper és Rafinha meg max nyáron megy. Coutinhoval nem itt számol EV, szóval még létszámba is beleférne szerintem. Ha jön Rabiot, akkor viszont szerintem Rakitic tuti eligazol. Viszont ez esetben sem lenne felesleges igazolás, hiszen lenne egy De Jong, Busi, Arthur kezdőnk és 3 minőségi csere, akik tudnak lendületet adni a csapatnak. Aki meg Rui Puig vagy a kisBusi helye miatt aggódik, szerintem felesleges, mert nekik még kell 1-2 év, amikorra Vidal és talán Busi is elmegy. Szóval meglenne a folyamatosság és fiatalítanánk egyet.

Bár én égetőnek tartom a középhátvéd kérdést is, és oda jelöltként felmerült De Ligt is, aki ugyancsak nagy tehetség. Ugyanakkor a vezetőség álláspontja is érhető, amennyiben igazak a hírek az átigazolási díja, a fizetési igénye és az ügynöke követelései miatt. Szerintem őt 75nél többért tudnánk elhozni, magasabb fizetési igénnyel és kitömve az ügynöke zsebét. Így viszont - habár lehet hosszú távra megoldhatná a hátvéd pozíciót Umtitivel (ha összerakják), de jelenleg csak Piqué alternatívája lenne 1-2 évig, ami viszont luxus az anyagiakat tekintve. Jogosan várnak ki, mert lehet Murillo robbant és bőségesen megteszi majd Piqué cseréjének, míg ingyen szereztek egy tehetséges fiatalt is, akiből szintén bármi lehet.

Ami nekem kérdéses, hogy Munir távozása esetén veszünk-e csatárt? Mert látva a piacot, ide azért nehéz lenne ide illő és klasszis játékost venni. Bár míg Suarez itt van, addig úgyis ő fog kezdeni. Kíváncsi vagyok oda kikben gondolkodnak...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.10. 16:49:06

Cestus írta:Rabiot-ra közben rárepült a Bayern is. Lehetnek itt még fordulatok. Mindenesetre nem hiszem, hogy a nálunk kialkudott fizuját és aláírási pénzét bármelyik klub túl akarja majd licitálni.
Amelyik játékos licittel dönti el, hogy hová igazol, az hozzánk inkább ne jöjjön. Ugyan elavultnak tartom a hajdani klubhűség - elvárást, de egy kicsit többért menni ide vagy oda, az prostituált mentalitás.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.10. 16:18:42

MatyiG írta:75 millió egy 21 éves gyerekért mondjuk nem diszkont ár. :) Egyébként én is jobban örülnék neki, de nem olcsó mutatvány. :|
Valóban nem, de egy focis podcastban volt téma nemrég De Jong, és arról beszéltek, hogy olyan típusú mélységi középpályásból, aki megfelelő összekötőkapocs tud lenni a védelem és a középpálya között, technikailag képzett a labdatatáshoz és a támadásépítéshez is, nem sok van. Épp ezért az ilyen típusú játékosok eleve többe kerülnek, mert minden labdatartáson alapuló csapatnak (mi, City, stb.) ez a játékos a legfontosabb láncszeme. Ezzel én mélységesen egyetértek. Nálunk sem töltheti be ezt a szerepkört akárki, és Guardiola sem véletlenül ragaszkodik mindennél jobban a 33 éves Fernandinhóhoz.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.10. 15:50:54

75 millió egy 21 éves gyerekért mondjuk nem diszkont ár. :) Egyébként én is jobban örülnék neki, de nem olcsó mutatvány. :|
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2019.01.10. 15:44:54

Megmondom őszintén hogy én de Jong-nak sokkal jobban örülnék mint a franciának.
Igaz hogy fényévekkel többe kerül mint a Rabiot gyerek de ha azt nézzük a mai árak mellett még így is diszkont árat kell érte fizetni.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.10. 13:53:47

hajnesz írta:
Cestus írta:Rabiot-ra közben rárepült a Bayern is. Lehetnek itt még fordulatok. Mindenesetre nem hiszem, hogy a nálunk kialkudott fizuját és aláírási pénzét bármelyik klub túl akarja majd licitálni.
Várom már júniusban a #LaDecision videót Piqué cégétől :mrgreen:
Csak azt ne. Nem bírná el a gyomrom még egyszer. :lol:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.10. 13:53:29

Cestus írta:
Lényegében mindkét játékos tud a középpályán bárhol játszani, amennyire én tudom. De Jong inkább vkp poszton vagy "hamis középhátvédként" játszott az Ajaxban, Rabiot inkább közép középpályásként, ritkábban vkp-ként a PSG-ben. Rabiot némileg jobb fizikumú de Jongnál (a francia engem a 14/15-ös Rakiticre emlékeztet), de Jong viszont jobban passzol (a holland nekem egy gyorsabb kiadású Kroos-Busquets mixnek tűnik). Mindketten sokoldalú középpályásnak tűnnek, így én nem lennék szomorú, ha rájuk (és Arthurra) építenénk majd fel a jövő középpályáját. Viszont baromi sokan leszünk azon a pályarészen, így ha mindketten jönnek, szerintem is Rakiticset, meg még Vidalt/Cou-t el kell adni.
Köszönöm hogy leírtad, így már világosabbak!
Jöjjön mindkettő, aztán legyen az a legnagyobb probléma, hogy épp melyik játszik! :lol:

Igen, ellenünk nagyon jól játszott Rabiot, és tavaly a RM ellen is az egyik legjobb volt, sőt az egyetlen PSG gólt is ő lőtte.

"Rabiot-ra közben rárepült a Bayern is. Lehetnek itt még fordulatok. Mindenesetre nem hiszem, hogy a nálunk kialkudott fizuját és aláírási pénzét bármelyik klub túl akarja majd licitálni."
Szerintem ami buktató lehet a részünkről, ha a Bayern meg tud egyezni a PSG-vel, hogy már télen megszerezzék, és ne kelljen fél évet lelátóznia Rabiotnak, úgy már elgondolkodna szerintem
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2019.01.10. 13:54:22-kor.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.01.10. 13:39:30

Cestus írta:Rabiot-ra közben rárepült a Bayern is. Lehetnek itt még fordulatok. Mindenesetre nem hiszem, hogy a nálunk kialkudott fizuját és aláírási pénzét bármelyik klub túl akarja majd licitálni.
Várom már júniusban a #LaDecision videót Piqué cégétől :mrgreen:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.10. 13:27:23

Rabiot-ra közben rárepült a Bayern is. Lehetnek itt még fordulatok. Mindenesetre nem hiszem, hogy a nálunk kialkudott fizuját és aláírási pénzét bármelyik klub túl akarja majd licitálni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2019.01.10. 12:41:20

Nálam is ez lenne, Coutinhot csak be raknám oda, Rabiot pedig az lenne mint anno Keita. Jönne, játszana, ha kell az erő, stabilitás, vagy pihentetés, bármi.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.10. 12:08:04

visca el barca írta:azért pár év múlva egy de jong-rabiot-athur kp nem hangzana rosszul...
Ez nem rossz, bár nekem hiányozna egy cselezni tudó középpályás belőle, egy Iniesta-féle játékos. Rabiot helyett Coutinho, és meg van oldva. :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.10. 11:27:19

recrea írta:Rabiot mennyiért jönne? Vagy ingyen nyáron? Vagy mi van? :D
Ingyen nyáron, vagy ha sikerül megállapodni a PSG-vel, akkor télen valami jelképes összegért. Plusz kb. 10 milliós aláírási pénz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.10. 11:21:20

Rabiot mennyiért jönne? Vagy ingyen nyáron? Vagy mi van? :D

Nekem “csak” annyi van meg belőle, h a párizsi vérengzésen toronymagasan a mezőny legjobbja volt, úgy forgatta a PSG-t, h csak lestünk. Akkor örökre megtanultam a nevét.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.10. 11:00:27

visca el barca írta:azért pár év múlva egy de jong-rabiot-athur kp nem hangzana rosszul...
Szerintem se. A játék minden elemében jók lennének.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.10. 09:23:05

azért pár év múlva egy de jong-rabiot-athur kp nem hangzana rosszul...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.09. 21:42:50

MessiNeymarSuarez írta:Amúgy nem férnének meg ketten? Mennyire egy poszt? Ne felejtsük el, hogy lehet Rakiticet is pótolnunk kell a nyáron.
Illetve aki ismeri De Jongot, szerinte mennyire lenne jó ha hoznák?


Rabiottal kapcsolatban meg azt is el tudnám képzelni hogy máshova megy, és már most télen lelécel, hogy ne lelátózzon fél évet.
Amúgy azt olvastam, hogy 7 millió euro körüli fizuval beérné, ami szerintem egész korrekt.
Lényegében mindkét játékos tud a középpályán bárhol játszani, amennyire én tudom. De Jong inkább vkp poszton vagy "hamis középhátvédként" játszott az Ajaxban, Rabiot inkább közép középpályásként, ritkábban vkp-ként a PSG-ben. Rabiot némileg jobb fizikumú de Jongnál (a francia engem a 14/15-ös Rakiticre emlékeztet), de Jong viszont jobban passzol (a holland nekem egy gyorsabb kiadású Kroos-Busquets mixnek tűnik). Mindketten sokoldalú középpályásnak tűnnek, így én nem lennék szomorú, ha rájuk (és Arthurra) építenénk majd fel a jövő középpályáját. Viszont baromi sokan leszünk azon a pályarészen, így ha mindketten jönnek, szerintem is Rakiticset, meg még Vidalt/Cou-t el kell adni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.09. 21:32:29

Cestus írta:Több forrás is (pl. Bein Sports, Gerard Romero) arról ír, hogy de Jong minket választott a PSG-vel szemben, megegyeztünk a játékossal, és az Ajax-szal is hamarosan meg lehet az egyezség.

Meglepő fordulat ez számomra, én azt hittem, végleg a Rabiot-vonal mellett döntöttünk az elmúlt hetek hírei alapján. Nagyon meglepődnék, ha mindkét játékost elhoznánk végül. Ebben az esetben eladnunk is kellene majd a középpályáról rendesen, köztük egy nagykutyát is.
És mi van ha hozzuk mindkettőt, és Rabiotot meg eladjuk? :twisted: :mrgreen:

Amúgy nem férnének meg ketten? Mennyire egy poszt? Ne felejtsük el, hogy lehet Rakiticet is pótolnunk kell a nyáron.
Illetve aki ismeri De Jongot, szerinte mennyire lenne jó ha hoznák?


Rabiottal kapcsolatban meg azt is el tudnám képzelni hogy máshova megy, és már most télen lelécel, hogy ne lelátózzon fél évet.
Amúgy azt olvastam, hogy 7 millió euro körüli fizuval beérné, ami szerintem egész korrekt.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.09. 20:56:32

Több forrás is (pl. Bein Sports, Gerard Romero) arról ír, hogy de Jong minket választott a PSG-vel szemben, megegyeztünk a játékossal, és az Ajax-szal is hamarosan meg lehet az egyezség.

Meglepő fordulat ez számomra, én azt hittem, végleg a Rabiot-vonal mellett döntöttünk az elmúlt hetek hírei alapján. Nagyon meglepődnék, ha mindkét játékost elhoznánk végül. Ebben az esetben eladnunk is kellene majd a középpályáról rendesen, köztük egy nagykutyát is.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2019.01.08. 14:38:12

Na,Todibo a zsákban,ez gyorsan ment.4 évre írt alá a srác.
https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... barca.html" target="_blank Július elsejétől.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.08. 13:04:07

MatyiG írta:Nagyjából 30 évesen? Nem sok értelmét látnám. Nekem nem kellene, csak ha ingyen jön. :)
Úgy gondoltam én is :D Másként a PSG-ből úgy sem lehetne elhozni, akárhány pletyka jelenik meg ebben a témában. De alapvetően felejtős az egész történet.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.08. 13:00:35

Azért még ne adjuk már el Cout, mert EV-nél nem játszik 1-2 hónapja annyit. EV sem biztos, hogy itt lesz még jövőre... :roll:
Maximum ha Messi elmegy innen levezetni a mostani szerződése lejártakor, akkor lesz valami realitása.
Nagyjából 30 évesen? Nem sok értelmét látnám. Nekem nem kellene, csak ha ingyen jön. :)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.08. 12:56:40

Neymar vissza hozatala szerintem is hülyeség, de már beletörődtem, hogy amíg vissza nem vonul, lesznek ilyen hírek. Valamivel el kell adni az újságokat és be kell gyűjteni a klikkeket.

Maximum ha Messi elmegy innen levezetni a mostani szerződése lejártakor, akkor lesz valami realitása.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése