Gerard Piqué

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2014.01.12. 12:50:53

Ilyen az, amikor egy játékos a védelem oszlopa. Ez a teljesítmény kell tőle hosszú távon is majd, mert Puyol hiányában kell egy vezér. Lehet, hogy Piqué nem ilyen alkat, de az is lehet, hogy idővel benő a feje lágya. Még csak most lesz 26 éves, védőknél fokozottan igaz, hogy most jöhetnek a legjobb évei. Fizikálisan toppon, rutinos minden szinten, csak a focival kéne törődni és minden adott ahhoz, hogy megoldja és ne fokozza a fejetlenséget, ami sokszor előjön a védelemben.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2014.01.12. 10:53:26

Az egyik legjobb volt a Real ellen is, és tegnap is. Mi lehet vele, idén kevesebbett celebkedik?
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2013.12.15. 07:49:11

Tegnap végre újra topformában láttam játszani, irányított, támadásokkal is fellépett, és afféle hátravont irányító szerepkörben osztogatott. Pacsi. :D
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.11.10. 17:07:15

Kép

:mrgreen:
KépKép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.02. 16:02:35

Nálam Piquénél az első évében mutatott játéka a mérce. Akkor hosszú időn keresztül topformában játszott, sőt az a Piqué megkockáztatom a világ egyik legjobb középső védője lenne még most is. Akkor még csak és kizárólag a játékkal foglalkozott, de azóta egy kicsit elszállt és ezzel párhuzamosan fokozatosan romlott a teljesítménye is.
Én idén sem vagyok megélegedve vele. Tavalyoz képest javult, de bőven a tudása alatt játszik továbbra is.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.02. 11:53:42

barca99 írta:
shutterisland írta:de mégis bíztató, hogy nem zörgeti meg a hálónkat boldog-boldogtalan úgy, mint tavaly.

ezt nem tudom, kinek köszönhetjük
Valószínűleg Piqué celebkedik kevesebbett.

Ez előbb emlegetett gyenge Piqué igazából tegnap is MoM lett, szerintem elég jól látható, hogy neki kifejezetten jól jött, hogy többször vagyunk normális csapat, aki egyre többször áll fel normálisan védekezni, ergo olyan feladatokkal néz szembe, mint egy normális védő. Az nem igazán normális, hogy a félpályán állsz, 50 méteres területtel mögötted.
áthoztam ide tata topicjából.

hát nem tudom, szerintem idén is nagyobb a szája, mint amit letesz a pályán.
most is beszólt a realnak.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.17. 11:29:14

http://barcanoticias.blog.hu/2013/10/16 ... a_hetvegen" target="_blank

Éppen itt az ideje, hogy ő is sorra kerüljön. Nem árt egy kis pihenő. Gondolom Mascherano fog Bartra mellé kerülni, nem hinném, hogy Puyol egyből 90 percet fog játszani.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.09.18. 11:27:33

Miksi Józsefné írta:Nekem Pique tegnapi beszéde meg kell mondjam,hogy tetszett. A jövedelmekről szólva igaza volt, végülis a massiásokra nem kellett költeni a Barcának, de az azért nevetséges hogy Iniesta jövedelmének az emelése probléma, ugyanakkor a másik csapat korlátlanul költi a pénzét kipróbálatlanul az ujabb és ujabb játékosokra. A legjobb játékosaink a pénzpiacon rohamosan csusznak lefelé mert nálunk nincs pénz , Messi is már a 4-ik helyre csuszott vissza Iniesta meg gondolom még lejjebb , már lassan mindenki megelőzi őket. Jó tudom a pénz nem minden de ők ebből fognak megélni ha befejeződik a játékos pályafutások és őszintén szólva mivel különb a real játékosgárdája akik semmit nem nyertek de fizetésben bőven felette állnak a barcának.

Megint sikerült egy épületes marhaságot írnod, a Barca játékosai ponthogy sokkal jobban keresnek mint a fehéreké, Messi a világ második legjobban fizetett focistája (amelyik évben hozzájönnek a prémiumok abban a legjobb) nálunk még a szertáros is 6milliót keres, míg ott egy Özil pl. 4-et kapott, mintahogy Ramos sem kap 6nál többet.... elképesztő mennyire utánanézés nélkül írsz, és mekkora hülyeségeket.. A fizukban mi vagyunk nagyon elszállva, sajnos ez tény..
Miksi Józsefné
Barça B
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013.06.05. 07:51:02

2013.09.18. 10:59:56

Nekem Pique tegnapi beszéde meg kell mondjam,hogy tetszett. A jövedelmekről szólva igaza volt, végülis a massiásokra nem kellett költeni a Barcának, de az azért nevetséges hogy Iniesta jövedelmének az emelése probléma, ugyanakkor a másik csapat korlátlanul költi a pénzét kipróbálatlanul az ujabb és ujabb játékosokra. A legjobb játékosaink a pénzpiacon rohamosan csusznak lefelé mert nálunk nincs pénz , Messi is már a 4-ik helyre csuszott vissza Iniesta meg gondolom még lejjebb , már lassan mindenki megelőzi őket. Jó tudom a pénz nem minden de ők ebből fognak megélni ha befejeződik a játékos pályafutások és őszintén szólva mivel különb a real játékosgárdája akik semmit nem nyertek de fizetésben bőven felette állnak a barcának.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.09.18. 10:20:07

Sosem értettem, hogy akik huzamosabb ideje néznek focit, azok hogy tudnak néha ilyen butaságokat írni. Piqué csak ezért vehető elő a gólnál, mert a tavalyi gyengébb formája miatt divat lett szidni, valaki kitalálta egyszer ezt a celeb birkaságot, azóta fújja boldog-boldogtalan. :D

Úristen, lassabb, mint egy támadó, ez tényleg borzalmas. Az első gólnál Mascheranonak nem sikerült se takarítani, se szabálytalankodni, majd Busquets megette a lövőcselt, jött Piqué, akinek tempóból kellett megállni, így is közel maradt, de hát nagy test nagy lendület, nem kellett rajta sokat tolni, hogy megcsússzon, de a passz után Adriano is belevetődhetett volna a lövésbe. A védekező szekcióból kb. mindenkit elő lehetne venni annyira, mint Piquét, de persze csak ő lett megemlítve, mert celeb. Az nem zavar senkit, hogy egyébként nincs az újságok címlapján, de hát Shakirával jár, így nyilván az. :lol: Addig jó, amíg nem kell gondolkozni, csak fújni a sablont.

Érdemes amúgy megnézni az etalonokat is, akikkel erősíteni akartunk a nyáron, Marquinhosnál megalázóbb bőrt nem igazán lehet kapni, Silva is szépen lefekeküdt a cselre, és mindezt egy Weisstől, akinél 99 jobb támadó biztosan szaladgál Európában. Az Everton hétvégi góljánál Jamie Redknapp ismét megjegyezte mennyire ostobán tud helyezkedni David Luiz, de Shelvey első góljánál Sakho is csak figyelte az eseményeket. Szóval lehet ennyire felnagyítani a dolgokat, de bárki jön, nagyon hasonló lesz a szituáció.

Egyébként egyáltalán nem rossz idén, persze csinál hibákat, és Mascherano is jobb volt nála hétvégén, de azért nem ártana helyén kezelni a dolgokat.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.09.17. 17:26:21

az sem túl jó, hogy az ezévi teljesítményét enyhénszólva kissé túlértékli de a Madriddal kapcsolatos kiszólás érdemben sem túl meggyőző! ma a profi foci alapja a nemzetközi játékos kereskedelem, ha ebben egy klub kiemelkedően teljesít(jól ad és vesz) az a klub erjét demonstrálja. az utánpótlásnevelés (amiben amúgy a Madrid nem teljesít rosszul) jószerével szintén a piacra termel. ugyhogy Piqué spori én úgy érzem nálad egy kissé "savanyú a szőlő...." a másik bajom ezzel a szöveggel az, hogy nem kerülhet ki győztesen belőle, vagyis a Barcának biztosan nem ez a jó sajtó!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.17. 16:59:44

olvastam a nyilatkozatot és kajak nem értem h a játékosoknak miért jó h fikázzák a madridot (ettől függetlenül örülök neki, ha a pályán nem megy neki, legalább a szájkarate okés :D)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.15. 15:59:05

zola8787 írta:Mert olyan, mintha Gyepes Gabit hasonlítanád Buzánszkyhoz. Össze lehet hasonlítani, csak Piqué nem jönne ki jól belőle :) Egyszerűen nem értem mi lett vele, visszajött a MU-s időszaka :S
Köszönöm szépen a kioktatást. =D> Minden tiszteletem Puyolé, de attól még nem fogok Piquére jobban haragudni egy ugyanolyan hibáért.Hiba történt ez van. Ha nektek meg a kettősmérce alapján illik megítélni vkit, akkor csak gratulálok. [-X

Ezt az összehasonlítást meg sztem gondold át újra. Maradjunk annyiban, hogy ha legjobb formában lévő Piquét hasonlítom, a legjobb formában lévő Puyolhoz képest, akkor a Capitano nem jön ki jól a dologból. De gondolom Puyol nem nyelte volna be azt a cselt, sőt Puyol jóval gyorsabban megfordult volna, mint Piqué. És azt elég sokan hangoztatjátok, hogy Piqué milyen formában van... Nincs a legjobban, de úgy állítjátok be Puyolt, mintha a zenitjén lenne, pedig aztán amilyen formában letolta a legutóbbi 2 szezont, az sem volt éppen a legveretesebb színvonal.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.09.15. 12:10:19

Barcaman1993 írta:
Sanama írta:Én benyelném a cselt, csak én nem a Barcelonaban játszom havi több millió euróért.
Puyolhoz meg aztán kár is hasonlítani már ne haragudj
Hiába játszik a Barcában, fizikával nincs mit tenni...

Miért is ne hasonlítsam?
Mert olyan, mintha Gyepes Gabit hasonlítanád Buzánszkyhoz. Össze lehet hasonlítani, csak Piqué nem jönne ki jól belőle :) Egyszerűen nem értem mi lett vele, visszajött a MU-s időszaka :S
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.15. 11:52:32

Sanama írta:Én benyelném a cselt, csak én nem a Barcelonaban játszom havi több millió euróért.
Puyolhoz meg aztán kár is hasonlítani már ne haragudj
Hiába játszik a Barcában, fizikával nincs mit tenni...

Miért is ne hasonlítsam?
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.15. 11:48:56

Én benyelném a cselt, csak én nem a Barcelonaban játszom havi több millió euróért. Ráadásul nem azért szidtam mert benyelte a cselt, hanem azért, mert 15mp alatt fordult meg.

És igenis, egy kalap ... volt tegnap is. Volt egy 15perce talán az első félidő végén, amikor szerzett 2-3 labdát, és indított egyet, de a többi továbbra is katasztrófa volt tőle.
A tanár pedig Mascherano volt, nem Piqué

Puyolhoz meg aztán kár is hasonlítani már ne haragudj
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.15. 11:35:38

Sanama írta:remélem minél hamarabb jön Puyol és váltja ezt a celeb madarat.
Ma is mit csinált? Mire megfordult kétszer átmentek a csapaton, aztán a végén meg elesik ...
Miről beszéltek gyerekek? Ne szórakozzatok már :!: Most nem azért, de Piqué mit csinált rosszul? Egész meccset tanárian lehozták Mascheranoval, majd elmentek mellette? Ellentétes irányból érkezett, lendületből. Nyugodtan próbálja ki mindenki, aztán meg lehet mutatni, hogy mennyire sikerül megállni, nem elszállni a cselre, és úgy elvenni a labdát a csatártól, hogy csak a labdához ér. Alapból vert helyzetben volt szerencsétlen, itt 10/10 védő mellett elvitte volna.

Azt meg nem mondom, hogy amikor Puyol csúszott el, sokkal előnyösebb helyzetben Di Maria ellen, akkor senki sem tüntetett. Mellesleg nem értem a kritikát, mert ahogy írtam Mascheranóval meglepően jól védekeznek ebben a szezonban. Lehet vitatkozni, de érdemes megfigyelni, hogy 2-en hány akciót akadályoznak meg. :wink:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2013.09.14. 22:22:41

A védekezésünkkel nincs baj. Busquets jól szűr, Adriano és Alves jól védekezett. Mascherano világklasszis módjára teljesített. Csak Pique hozta megint a formáját... Esett össze vissza és annyira lassú volt, mint kb Oleguer
94:39 6 - 1
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2013.09.14. 22:17:18

a másik topikban már leírtam, szerintem nincs baj a védekezésünkkel.
Sztem ez a mai Piqué Masc páros a világ bármely csapatában megállná a helyét. Csak ne felejtsük el, hogy a középpályán nincsenek védekező játékosaink ( Busin kívül), a két szélső hátvéd meg kevesebbet törődik a védekezéssel mint más csapatban. Támadó felfogású csapat vagyunk, és amikor lekontráznak minket egy az egybe baromi nehéz megoldani a világ legjobb védőjének is egy átlagosan jó csatárral szemben. Nézzétek vissza a meccset: rengetegszer szerelt fontos szituációban Piqué. Nem akarom magasztalni, de rossz az tuti nem volt, sőőt, sztem jól játszott. Csak egyszerüen mit vártok, hogy masc-val ketten megoldanak mindent ( meg a néha-néha besegítő Busival, Adrianoval, Alvessal). A stílusunk támadó, ha a középpályára tennénk +2 védekező középpályást, és 2 csatárral játszanánk akkor azt írnátok itt hogy a piqué masc páros a világ legjobb 2 védője, csak a csatáraink bénák mert nem tudnak gólokat rúgni. Valamit valamiért....
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2013.09.14. 22:03:21

Azért annyira nem rossz, mint ahogy sokan itt leírják, de nem képes végig koncentrálni a meccset, ezért volt jó anno Puyol mellett, mert nem hagyta "aludni":D
Mentális problémák vannak, nem csak nála, többeknél is, nincs meg a kellő magabiztosság, az első hiba után rohamosan esik a teljesítmény, görcsössé válik, és rossz döntéseket hoz... és nála ez sajnos elég gyakori, hogy 50-60 perc tanári játék után egyik pillanatról a másikra bohócot csinál magából:( mert nem az ellenfél teszi ezt többnyire, ő asszisztál hozzá elég rendesen, de ismétlem, ez nem csak nála vehető észre, elől is hasonló a helyzet, sőt középen is!
Kellő magabiztossággal ez legyőzhető, de ahhoz idő és eredményesség kell, bízni a társakban, hogy ki tudják javítani a hibát, és ilyen győzelmek!
Ami most sikerült szerencsére =D>
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.09.14. 21:57:50

Csapatbú ki, most... a múltból nem lehet megélni, ő már második éve kőkeményen ezt teszi, nincs több pardon, jöjjön Bartra !
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.14. 21:54:36

remélem minél hamarabb jön Puyol és váltja ezt a celeb madarat.
Ma is mit csinált? Mire megfordult kétszer átmentek a csapaton, aztán a végén meg elesik ...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.09.10. 18:46:36

meglepett ez a nyilatkozat! az egy dolog, hogy én már régen látom ezt a "problémát" de látta a szurkolók sokasága is ( azért az sem véletlen, hogy emiatt helyenként kifütyülték a Spanyol válogatottat ahol szintén megjelent a tiki-taka)a probléma szót azért emeltem ki, mert bizony Pique szavai nagyon találóak : a Barca ma már a stílusa rabja, és a változtatás nem lesz könnyű, de elkerülhetetlen. csak rá szeretnék mutatni, hogy véleményem szerint Guardiola maga is feledta már a Barca stílust,(sajna a csapatát otthagyva) csak neki sokkal könnyebb a dolga mert egy olyan játékos állománya van akiket nem erre edzettek, és játszva megtanulnak egy kis tiki-takát amit haszonnal alkalmazhatnak!
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.09.10. 17:13:27

Én momentán már annak is örülök, hogy a játékosok is felismerik a problémát.
Nem várom, hogy azonnal lássan Tata elképzeléseit.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.10. 16:00:05

bence-barca írta:„A közelmúltban házon belülről érkeztek az edzőink, előbb Pep, majd Tito, és talán túlzásokba estünk a saját stílusunk kapcsán, egy kicsit a tiki-taka rabszolgájává váltunk – mondta Piqué a Gazzetta dello Sportnak, és véleményével még a fanatikus katalán drukkereknek is nehéz lenne vitába szállniuk. – Tata most kívülről érkezett, és bár az elképzelése nagyjából ugyanaz, ami főként ugye a labdatartásra irányul, de számít más taktikai lehetőségekre is. Nagyon pozitív, hogy tudunk váltani, ez különösen akkor jön jól, ha az ellenfél már kiismert minket és teljesen lezárja a játékunkat. Ilyenkor ha sikerül minket semlegesíteni, akkor kell váltani, és két hosszú indítással meglepni az ellenfelet. Ez nem eretnekség, hanem megváltoztatja az egész játékot, mi pedig levegőhöz jutunk. A futball minden évben fejlődik, és nekünk is változnunk kell, mert a végén teljesen kiismerhetőek leszünk.” - nso

Végre ki is mondta valaki.
Tőle vártam legkevésbé egy ilyen nyilatkozatot és ha már ő is ezt mondja lehet benne valami.
Az az egyetlen gond, hogy Tata elég későn és hirtelen érkezett, úgyhogy ha tényleg ezt akarja alkalmazni el kell telnie egy kis időnek.
Viszont, ha Piqué ezt mondja az egy dolog, csak a pályán szeretném már látni. Mondjuk látható volt tőle az elmúlt meccseken, hogy viszonylag sok labdát ívelgetett leginkább Ini és Neymar felé.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése