Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.02.27. 14:30:47

A sorozatok finisei szerintem kicsit messze vannak. Az ősz szerintem igenis számít, mint ahogy tavaly Messi esetében is nagy súllyal esett latba. Elég visszaemlékezni a a tavalyi kiesésre és bajnokság elvesztésére. Nagyjából nem ez dominált a szavazásnál. Varane esetleges dobogós helyezését vízionálni, kicsit több mint butaság.
Jól fogalmaztak egy fokkal lejjebb:"nem kizárólag Messi lázas"
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.02.27. 14:29:13

...

Jó. Úgy látom minden hozzászólást öt másikkal kell magyarázni.


Nem a díj megnyerésével, hanem a top20-al került szóba, és azt is olyan helyzetben, hogy még a BL-ben is átvezeti a csapatát, ami korántsem úgy játszik, hogy azt lehetne mondani. "Na ez egy jó formában lévő Real Madrid."
Akkor megérdemli, hogy odakerüljön. Akkor bármelyik csapatjátékosa megérdemli. Egyébként is januárban robbant be a köztudatba, hogy létezik egyáltalán. Mitől lenne esélytelenebb? Nincs akkora sajtója? Ugyanannyi ideje van bizonyítani, mint másoknak, hogy egy évben ő volt a legjobb.

Messi pedig nem vezetőedző. Leül a padra egy meccsen, akkor mi lesz? Megsértődik? Tegye. Szomorú lesz? Tegyen ellene. De hangsúlyozom, hogy nem vele van a gond, hanem a felállással, ami RÁ épül. Nem váltunk szerkezetet elől miatta.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.02.27. 14:11:13

Szerintem itt nem csak Messi lázas,ha a Varane-t is szóba hozta az aranylabdával kapcsolatban. :oops:
Amúgy meg kit érdekel ez februárban?
Messi hétvégén ezer százalék,hogy nem pihen!Amúgy sem nagyon merik pihentetni. Ki az aki azt merészeli neki mondani,hogy: Leo fiam ma kimaradsz kezdőből,irány a kispad!
Pláne ha játszani akar,hiába nincs formában.
Messinek hatalma van,még Pep sem nagyon mondott neki nemet.
Talán majd a hazai Depor ellen padozik,de ha azt nézzük,hogy hazai pályán lesz a meccs akkor megint csak "kötelező" neki szerepelnie.
Amíg Ő nem látja be,hogy kéne egy kis szünet,addig végig játszani fog.
És ez a itt fő baj,ha neki nem megy akkor sajnos annyi a világverő Barcának,ezért kell már nagyon Neymar,mert úgy lenne kb másfél Messink, a csapatok meg már attól kezdőtől összetojnák magukat,hogy elöl Messi és Neymar.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.02.27. 14:09:01

Alcantara írta:Komolyan ettől betojok!!

Február 27. áll a naptáron, itt meg azt írják eddig az idén (2013-ban!!!) kié az aranylabda, ki érhet a dobogóra stb...
Nincs egy kicsit túl korán ezen elmélkedni?
Nincs. Most érnek minden sorozat finisébe. Itt dől el ki mit ért el az éves munkájával. Lényegében ez határozza meg azt, hogy kit, hogyan értékelnek a nagy tudású újságírók, és bennszülött országok vezetőedzői. Hiába játszik valaki ősszel jobban, ha a végére üres kézzel távozik a kupákból.
De direkt ki lett hangsúlyozva a hozzászólásban, hogy nem az a semmit nem érő díj a lényeg, hanem a TELJESÍTMÉNY szemléltetése!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára CsacsMate 2013.02.27. 14:11:22-kor.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2013.02.27. 14:01:08

Komolyan ettől betojok!!

Február 27. áll a naptáron, itt meg azt írják eddig az idén (2013-ban!!!) kié az aranylabda, ki érhet a dobogóra stb...
Nincs egy kicsit túl korán ezen elmélkedni?
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.02.27. 13:46:42

Nem a díj megnyerésén van a hangsúly, hanem a teljesítményen, és a befektetett erőn. Ha miatta nem váltunk szerkezetet, akkor előbb-utóbb csak fék lesz a csapatban. Szörnyű kimondani, de így van. Rossz nézni, amikor 30 méterre van a kaputól, nyolc védővel szemben és nincs kinek passzolni. A szélre persze kijátszhatja, de mit ér vele? Adják be neki, és fejelje be, vagy mi?
Vissza kell adni neki a régi szerepkörét szélen, és rendes középcsatárt kell feltolni, mondjuk Villa-t, ha marad. Egy taktikai váltásnak bőven beleférne, és közelebb lennének az emberek a kapuhoz, de sose láttam egy meccsen sem ezt meghúzni.

A láz dologgal meg annyit, hogy:

Amikor utóbb arról faggatták Messit, milyen érzés volt mégis lázasan futballozni, elvégre csereként azért gyepre lépett, harsány hahotára fakadt.
- "Nem vagyok influenzás, az életben nem is voltam lázas, mindössze egy kisebb rosszulléttel küszködtem, de egy szóval sem mondtam Guardiolának azt, hogy nem játszom - árulta el "

Így visszaemlékezve pár éve. Lehet, hogy ti nem emlékeztek ilyenre, de én igen. :)
Most sem lázas valószínű, csak rossz a kedve. De így jobban hangzik.
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.02.27. 13:31:25

CsacsMate írta:Idén eddig Ronaldo-é az Aranylabda.

Hírek:
Messi most állítólag lázas, csak már sokszor lett lázas, amikor nem ment a játék a csapatnak.
Ki a francot érdekel az Aranylabda?! Van neki 4 és az több, mint elég. Annyira unom már a Messi vagy Ronaldo...Ronaldo vagy Messi baromságokat. Ennél jobban már csak a hülye statisztikákkal lehet kikergetni a világból. Élvezetes játékot és a tüzet a játékosok szemében...azt szeretném újra látni.

Remélem az utolsó mondatodat Te sem gondoltad komolyan....
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.02.27. 13:31:10

Nem de más meg sem közelíti őket idén. (eddig)
Varane nem hiszem, hogy odaérne. Bár, ha egy brutális teljesítményt lehoz ősszel, és télen, akkor a dobogó közelébe kerülhet. Úgyis rég volt már ott védő. Illetve döntő szerepe lesz a BL-ben is, akkor megint csak nő az esélye.
Bár szerintem a Manchester ellen nem teljesített kimagaslóan, csak túlsztárolják jelenleg minden megmozdulását. Kíváncsian várom a visszavágót ez miatt.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.02.27. 13:21:43

[quote="CsacsMate"]Idén eddig Ronaldo-é az Aranylabda.

Hírek:
Messi most állítólag lázas, csak már sokszor lett lázas, amikor nem ment a játék a csapatnak.[/quote]

Nem csak két játékos van a világon! Messi 4 éven át csodálatosat produkált - most fáradt. Nekem bevésődött, ahogy tegnap hitetlenkedve nézett a mellélőtt szabadrúgása után, mert TUDTA, hogy ennek be kellett volna menni. Ugyanaz a mozdulat - de nem minden izom működik most pontosan ugyanúgy.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2013.02.27. 13:13:41

Idén eddig Ronaldo-é az Aranylabda.

Hírek:
Messi most állítólag lázas, csak már sokszor lett lázas, amikor nem ment a játék a csapatnak.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.02.27. 10:46:08

[quote="Barcaman14"

Tegnap Ronaldo nem azzal nőtt Messi fölé, hogy duplázni tudott, hanem ő nem nagyon ismert elveszett labdát és a csapatmunkából is kivette a részét.
Messinél ez sajnos komoly hiányosság az utóbbi időben.[/quote]


Messi is emberből van és kifáradt. Akkora terhet cipelt, hogy ez több, mint természetes. Alkalmazkodni kell ehhez a helyzethez, mert ettől még zseni.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.02.27. 10:39:43

A tegnapi meccsen megmaradt egy kép bennem és ami sajnos jellemzi az utóbbi meccseken mutatott hozzáállást. Hátul gurigáztak a madridiak, amikor D. Alveshez került a labda, szélen megkezdtük a letámadást, és ha jól sejtem Alba futott fel Alvesig, majd intett Messinek, hogy ő is kezdje meg középen a letámadást, ehelyett középen sétálgatott.
Eddig is történt már ilyen, de az már kezd egy kissé idegesíteni amikor 10 játékhelyzetből csak egyszer kapcsolódik be a presszionálásba, sőt az saját elveszett labdái után sem hajt eléggé. :roll:

Tegnap Ronaldo nem azzal nőtt Messi fölé, hogy duplázni tudott, hanem ő nem nagyon ismert elveszett labdát és a csapatmunkából is kivette a részét.
Messinél ez sajnos komoly hiányosság az utóbbi időben.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.02.27. 09:13:25

ferninho írta:A kép szerint Messi több 11es gólt rúgott, csak megjegyezném, ha már így leszóltad emiatt CR-t.
Nem akarok kötekedni, csak mutatok egy másik képet:
Kép
Ez a tavalyi szezon és látszik, hogy Messi és Ronaldo ugyanannyi gólt szereztek 11-esből.
Kép
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.02.27. 08:49:22

Hát nem sokat. A korábban tarthatatlan és kiismerhetetlenül cselező, robbanékony, gyors Messi minden itt felsorolt mutatóban már vagy két hónapja alaposan visszaesett. Enervált, kiszámítható, nem jönnek be a cselek, nem indul be, valóban sétálgat a térfél közepén. A gólokat - főleg a bajnoki meccseken - még hozza, de a komoly tét meccseken nem először betlizik.
Zolika10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:16:01

2013.02.26. 23:00:29

Kicsit pihentetném Leo-t a bajnokin. Most vagy mentálisan vagy más problémákkal küzd,nem tudom, de szerintem ráférne egy kis szundi a padon. Tud valaki olya statisztikát mondani, hogy ezen a meccsen mennyit futott?
Hattrick: Tatabánya City
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2013.02.26. 18:36:51

Ez egyáltalán nem CR ellen szólt, hanem inkább azon szurkolók ellen akik szerint Ronaldo sokkal több gólt lő a büntetőterületen kívülről, mint Messi.

Nálam nem számít az,hogy 5 méterről vagy 25-ről lő gólt valaki,mert ugyanannyit ér.

Csak már felszabott az, hogy állandóan leszólják emiatt a törpét.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.26. 18:23:55

ferninho írta: azért van bőven átfedés e két kép és az idei szezon között, azért ez ábrázolja, hogy átlagban mégis milyen gólok születnek. (a kép szerint Messi több 11es gólt rúgott, csak megjegyezném, ha már így leszóltad emiatt CR-t.)
Nyilván Messi a több góljából több tizenegyest lőtt, de Cr a góljai arányát nézve többet lőtt abból. Hangsúlyozom arányát nézve: Messi a 91ből ha lőtt (nem számoltam utána) tegyük fel 15 tizenegyest akkor az elenyésző, de ha a 30 góllal kevesebbet rúgó Cr is ugyanennyit lőtt vagy akár közel ugyanennyit akkor ez megint Messi felé billenti a mérleget, hogy ki miből mennyi gólt rúgott, habár azt ahogy lentebb is tisztázzuk a gól a lényeg nem az hogy miből szerezte a játékos.
ferninho írta:szajko már hol van Ronaldozott, mert Messi rúgott pár gólt a körívről meg tényleg szép szabadokat is.
ezért tettem be ezt a képet, hogy azért tegyük rendbe ezt a dolgot egy kicsit.

csak mert szajko szavaiból már az jött le, hogy Messi 25-30ról rúgdossa a gólokat... :)
Szerintem Szajko azért írta be ezt ide, mert köztudott, hogy a Barca sok kis passzos játéka a végletekig kijátszott ziccerek miatt nem a távoli gólokról híres, és mivel a Barca játéka Messire épül java részt így ő sem fog 40ről gólt lőni. És itt jön a lényeg, hogy még így is ott van Európa elején 16on kivülről lőtt gólok terén. Az most teljesen mind1, hogy szabadrúgásból vagy akcióból lőtte, mivel lentebb meg is beszéltük: Gól--> gól
ferninho írta:ugyanannyit ér, nem is ezért írtam ezt az egészet :)
akkor jó, ezt túl tárgyaltuk.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6740
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.02.26. 18:15:43

ferninho írta:
szajko írta: Ronaldo hol van? Mert ugye ő szinte csak a 16-oson kívülről lő gólt, míg Messi csak 5 méterről képes betalálni egyes szurkolók szerint.
Messi tavalyi 91 góljáról egy képecske honnan is lőtte őket.
http://www.headingfortheexits.com/wp-co ... ssi_91.jpg
szabadokat leszámítva csak a 16oson belülről, meg még rúgott párat a körívről is, ami gondolom már a 16oson kívülinek számít... ezek azok a távoli lövések, amiről beszélsz...

és itt van Ronaldoé, amin azért látszik, hogy nincs annyira besűrűsödve ott középen, mint Messié, bár ebben a kevesebb gól is szerepet játszik, de azért érezhetők a különbségek.
http://www.headingfortheexits.com/wp-co ... naldo1.jpg
Jók nagyon a képek. Ezekből ki is derül sok minden, többek közt az is, h semmivel nem lő több gólt CR messziről, mint Messi. Az a különség érezhető, h Messi több gólt lő és hogy minkét oldalról, míg CR főként balról. Ha erre a különbségre gondolsz, akkor egyetértek.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.02.26. 17:53:58

18Barca99 írta:Szerintem nem ez volt a kérdés, hogy tavaly Messi és Ronaldo honnan lőtte a góljait.

Egyébként meg ha megnézed a 2 képet gyakorlatilag ugyanannyit lőttek kivülről mind2-en körülbelül csak míg Messi lőtte mellé másik 80at, addig Ronaldo 45-t és abból is körülbelül 15 tizenegyes volt.

szerk.: egyébként eleve azt sem értem mért ér egy gól többet 40-ről mint 5ről... :roll:
azért van bőven átfedés e két kép és az idei szezon között, azért ez ábrázolja, hogy átlagban mégis milyen gólok születnek. (a kép szerint Messi több 11es gólt rúgott, csak megjegyezném, ha már így leszóltad emiatt CR-t.)
szajko már hol van Ronaldozott, mert Messi rúgott pár gólt a körívről meg tényleg szép szabadokat is.
ezért tettem be ezt a képet, hogy azért tegyük rendbe ezt a dolgot egy kicsit.

csak mert szajko szavaiból már az jött le, hogy Messi 25-30ról rúgdossa a gólokat... :)
egyébként eleve azt sem értem mért ér egy gól többet 40-ről mint 5ről...
ugyanannyit ér, nem is ezért írtam ezt az egészet :)
madridista
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.26. 17:34:15

Szerintem nem ez volt a kérdés, hogy tavaly Messi és Ronaldo honnan lőtte a góljait.

Egyébként meg ha megnézed a 2 képet gyakorlatilag ugyanannyit lőttek kivülről mind2-en körülbelül csak míg Messi lőtte mellé másik 80at, addig Ronaldo 45-t és abból is körülbelül 15 tizenegyes volt.

szerk.: egyébként eleve azt sem értem mért ér egy gól többet 40-ről mint 5ről... :roll:
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.02.26. 17:25:28

szajko írta: Ronaldo hol van? Mert ugye ő szinte csak a 16-oson kívülről lő gólt, míg Messi csak 5 méterről képes betalálni egyes szurkolók szerint.
Messi tavalyi 91 góljáról egy képecske honnan is lőtte őket.
http://www.headingfortheexits.com/wp-co ... ssi_91.jpg
szabadokat leszámítva csak a 16oson belülről, meg még rúgott párat a körívről is, ami gondolom már a 16oson kívülinek számít... ezek azok a távoli lövések, amiről beszélsz...

és itt van Ronaldoé, amin azért látszik, hogy nincs annyira besűrűsödve ott középen, mint Messié, bár ebben a kevesebb gól is szerepet játszik, de azért érezhetők a különbségek.
http://www.headingfortheexits.com/wp-co ... naldo1.jpg
madridista
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.02.26. 16:57:25

Lionel Messi ● Ultimate Never Dives 2012-2013:
http://youtu.be/hrGgabJXowk
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2013.02.26. 14:11:53

Kép

Ronaldo hol van? Mert ugye ő szinte csak a 16-oson kívülről lő gólt, míg Messi csak 5 méterről képes betalálni egyes szurkolók szerint.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.02.24. 04:40:41

Örülök neki,hogy megint a szuperzseni döntötte el a meccset!
Kimondhatatlan jó érzés,hogy a football történelem legjobb játékosa a Barcelonában játszik!
Vamos Messi!Vamos Barcelona!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.02.21. 18:59:22

Látta valaki a meccsen Messit? Játszott? Vagy a lelátón volt? Esetleg otthon a tv elől nézte? Nem tudom miért 10 emberrel álltunk ki...

Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ha érzi a játékos, hogy nem megy a játék már vagy egy órája akkor miért nem vált posztot??? Egyszer tűnt fel a jobbszélen, egyből megkavarta Constant-ot, aztán utána már meg sem próbált a szélről befelé mozogni. Mindig a középpályán tűnt fel, a kapu elé egyszer nem érkezett meg, teljesen értékelhetetlen volt a teljesítménye.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése