Gerard Piqué

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.18. 10:14:08

Erről a hivatali patkányokból jut eszembe egy kifejezés: "égbekiáltó gaztettének esztelen mivoltát"

Nem értem, hogy a foci miért a k. bírókról szól. A jobb spíler csatárokat rommá faragják minden meccsen, és nagyon sokszor megússzák kiállítás, akár lap nélkül is. Nem kis veszély van ebben, mert egy rúgás ha szerencsétlenül talál el valakit lehet akár fél év kihagyás. Az egy szezont jelent, és nem egy jó játékosnak a karrierjét törte ketté egy sérülés. Az ilyeneket utólag meg lehetNE nézni, és aminél látszik az, hogy kizárólag arra megy az esztelen becsúszás, hogy a játékos testi épségében kárt okozzon, annál igen csak lehetne alkalmazni ezt a 4-12 meccses szabályt. Akár ugyan így eltörölni utólag az olyan piros lapok okozta eltiltást, ami videón visszanézve teljesen indokolatlan volt. Ilyenek nincsenek, pedig milyen alap dolognak kellene már lenni: a játékosok az elsők, a játékosok egészsége, testi épsége a legnagyobb megvédendő feladat. Ehelyett mi van? A bírók az elsők, a drága jó bírók önbecsülései. Nem azt mondom, hogy szabadon szidja mindenki az összes bíró drága anyukáját, de egy ilyen döntőn egy pattanásig feszült légkörben a csapattársak egymást is elküldik a k. anyjukba. Másrészt nincs az a szabadrúgás, vagy bármilyen bírói ítélet (vagy elmaradt ítélet), ami után a játékosok ne reklamálnának. A Sevilla elleni szuperkupa meccsen is Pique orrából ömlött a vér, ami egyértelmű könyökölés, de ott sem volt semmi. Kiborít mindig, amikor a foci elkezd arról szólni, hogy a bírót védjük, aztán majd lesz valami. Mindezt úgy, hogy visszanézve teljesen indokolatlan volt. Ilyenek nincsenek, pedig milyen alap dolognak kellene már lenni: a játékosok az elsők, a játékosok egészsége, testi épsége a legnagyobb megvédendő feladat. Ehelyett mi van? A bírók az elsők, a drága jó bírók önbecsülései. Nem azt mondom, hogy szabadon szidja mindenki az összes bíró drága anyukáját, de egy ilyen döntőn egy pattanásig feszült légkörben a csapattársak egymást is elküldik a k. anyjukba. Másrészt nincs az a szabadrúgás, vagy bármilyen bírói ítélet (vagy elmaradt ítélet), ami után a játékosok ne reklamálnának. A Sevilla elleni szuperkupa meccsen is Pique orrából ömlött a vér, ami egyértelmű könyökölés, de ott sem volt semmi. Kiborít mindig, amikor a foci elkezd arról szólni, hogy a bírót védjük, aztán majd lesz valami. Mindezt úgy, hogy a drága szent és sérthetetlen bírók gyakran csak tippelgetnek egy ítéletnél. Már négyen vannak egy meccsen, de még így is vannak nevetséges hibák. Tegyük fel, hogy a legendásan jó spanyol bírók a meccs hevében rossz döntéseket hoznak, mert nem látják, hirtelen kell dönteni, stb. DE, a szövetség utólag azért kozmetikázhatna az eltiltások, ítéletek ellen, de nem. Persze, miért is kellene, védjük a szemét bírókat, a többi nem fontos.

Egy szuperkupa, világkupa, vagy spanyol kupa miatt nem lesznek álmatlan éjszakáim. Viszont egy bajnokság, vagy BL miatt már igen! És ezzel minden szurkoló így van. Gondoljunk már bele, hogy mennyi minden kell egy nagy bajnokság vagy BL- győzelemhez. Az a csapatnyi profi játékos, az egész klub, az edzői szakmai stáb, a szurkolók, és persze szerencse is, és minden lépésnek ki kell jönnie abban az évben. Mennyire idegesítő már amikor ez az egész munka és akarat találkozik tavasszal egy bíróval, akinek egy téves ítélete eléggé befolyásolja a meccset és ez miatt elúszik egy kupa. A pénzbeli veszteségről nem is beszélve. Ami pedig még pénzben sem mérhető, az a presztízs veszteség, ami miatt egy csapatnak egy BL-győzelemmel kevesebb, másoknak több lesz.

Én nem vagyok az a bírózós fajta, mert oké ne egy bíróra fogjunk egy meccset, de van amikor igen is egy gól egy bajnoki vagy BL-győzelmet érhet. Az utóbbi években a spanyol bajnokság elég kevés pontkülönbséggel lett meg a győztes csapatnak. 2 gól akár 6 pont különbséget is jelenthet. Ezeket nem szabadna hagyni. Nem beszélve egyéb tényezőkről, hogy milyen demotiváló, ha szerzel egy szabályos gólt, de nem adják meg. Millió érvet fel lehetne hozni már a vidóbíró mellett, és nincs ami ellene szól. Az elsőosztályú meccseken igen is használják néha a bírót kétes ítéleteknél, mert ott nem kevés pénz és ezzel járó népszerűség forog kockán. Az ilyen meccseken a 2 csapat egész éves munkája, az edző-csapat viszonya, a játékosok 20-30-ig fejlesztett tudása, tehetsége döntsön, ne pedig egy fekete pólós pali...

Kitomboltam magam, köszönöm, leültem.:)
kfranky
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006.09.23. 08:21:54

2015.08.18. 10:03:01

splinter írta:
kfranky írta:Felesleges a bírókra fogni, egy profi, tapasztalt játékosnak nem szabad így elveszítenie a fejét. Sajnos úgy néz ki, hogy Piqué (Alves, Rafinha, stb.) elszállt a tavalyi évtől, ld. a Szuperkupa utáni reallal való foglalkozást, az ünneplés helyett... Fejben rendbe kell rakni a srácot, le kell rángatni a földre, nem tudom, hogy Iniesta vagy Messi képes-e odacsapni az asztalra, amit egy Xavi simán megtett egy Messivel is.
Tény, hogy mindkét meccsen meg kellett volna fognia a meccset a bíróknak az elején megfelelően kioszott sárgákkal, de sajnos, erre kell felkészülnie a Barcának, hogy az összes ellenfél ebben fogja látni a sikeres taktikát. Ezt az ATM már-már tökélyre fejlesztette, ha a bírók partnerek lesznek, akkor nagy gondunk lesz a jövőben. Bíróktól függetlenül nem volt esélyünk tegnap a fordításra, talán, ha Piqué kapufája bemegy az elején, de tompák voltunk.
El kell gondolkodni, hogy mi fontosabb: a pénz vagy a trófeák! Tudva, hogy milyen szezonkezdet vár ránk, nem szabadott volna bevállalni az amerikai túrát sem! [-X
Már bocsánat, de ezt az elszállt dolgot egy kicsit írd körbe, mert ad 1, szerintem semmi ilyesmi nincs benne. 2 Alves az Alves...Ha ő nincs akkor nincs jobb oldal, persze ezekben benne van a veszély...Hogy nem ér vissza stb....de ha megnézzük...szerintem Ő futja általában a legtöbbet egy meccset. Illetve ekézzük a védőinket...nincsenek ott a toppon...No és a Csatik? Könyörgöm...Suarez nem tudott egy egyeneset belerúgni a labdába, csak úgy mint Pedro... Szóval...nem a védelem volt a hibás, hanem mindenki....ez van, dekoncentráltság, fáradság... nem tudom mi az oka...Ja és hogy Hiába van egy mindenki által marasztalandó Pedro-nk meg egy Mathieunk, sajnos Ők ketten kevesek a Neymar/Alba 'balszél'-hez képest, nagyon is.
Piqué a világ legjobb védője... lehetne, ha a focival foglalkozna és nem a körülményekkel. Nem tudom, hogy láttál-e felkészülési meccseket, vagy a kupameccseket. Neki kellene lennie a védelem vezérének úgy, ahogy tavaly tette. Kevesebb duma, több tett.
Nyilván az egész csapat hibás a kapott gólokban, mert a csatároknál kezdődik a védekezés. Erre írtam, hogy felesleges volt az usás túra, ha tudtuk, hogy utána Tbiliszi, spanyol szuperkupa, majd La Liga. Vagy előrébb kellett volna hozni a túrát, de így hiányzik a frissesség.
Piqué az egyik kedvencem a Barcából, én örülnék a legjobban, ha visszatérne...
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2015.08.18. 09:54:31

kfranky írta:Felesleges a bírókra fogni, egy profi, tapasztalt játékosnak nem szabad így elveszítenie a fejét. Sajnos úgy néz ki, hogy Piqué (Alves, Rafinha, stb.) elszállt a tavalyi évtől, ld. a Szuperkupa utáni reallal való foglalkozást, az ünneplés helyett... Fejben rendbe kell rakni a srácot, le kell rángatni a földre, nem tudom, hogy Iniesta vagy Messi képes-e odacsapni az asztalra, amit egy Xavi simán megtett egy Messivel is.
Tény, hogy mindkét meccsen meg kellett volna fognia a meccset a bíróknak az elején megfelelően kioszott sárgákkal, de sajnos, erre kell felkészülnie a Barcának, hogy az összes ellenfél ebben fogja látni a sikeres taktikát. Ezt az ATM már-már tökélyre fejlesztette, ha a bírók partnerek lesznek, akkor nagy gondunk lesz a jövőben. Bíróktól függetlenül nem volt esélyünk tegnap a fordításra, talán, ha Piqué kapufája bemegy az elején, de tompák voltunk.
El kell gondolkodni, hogy mi fontosabb: a pénz vagy a trófeák! Tudva, hogy milyen szezonkezdet vár ránk, nem szabadott volna bevállalni az amerikai túrát sem! [-X
Már bocsánat, de ezt az elszállt dolgot egy kicsit írd körbe, mert ad 1, szerintem semmi ilyesmi nincs benne. 2 Alves az Alves...Ha ő nincs akkor nincs jobb oldal, persze ezekben benne van a veszély...Hogy nem ér vissza stb....de ha megnézzük...szerintem Ő futja általában a legtöbbet egy meccset. Illetve ekézzük a védőinket...nincsenek ott a toppon...No és a Csatik? Könyörgöm...Suarez nem tudott egy egyeneset belerúgni a labdába, csak úgy mint Pedro... Szóval...nem a védelem volt a hibás, hanem mindenki....ez van, dekoncentráltság, fáradság... nem tudom mi az oka...Ja és hogy Hiába van egy mindenki által marasztalandó Pedro-nk meg egy Mathieunk, sajnos Ők ketten kevesek a Neymar/Alba 'balszél'-hez képest, nagyon is.
kfranky
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2006.09.23. 08:21:54

2015.08.18. 09:47:18

Felesleges a bírókra fogni, egy profi, tapasztalt játékosnak nem szabad így elveszítenie a fejét. Sajnos úgy néz ki, hogy Piqué (Alves, Rafinha, stb.) elszállt a tavalyi évtől, ld. a Szuperkupa utáni reallal való foglalkozást, az ünneplés helyett... Fejben rendbe kell rakni a srácot, le kell rángatni a földre, nem tudom, hogy Iniesta vagy Messi képes-e odacsapni az asztalra, amit egy Xavi simán megtett egy Messivel is.
Tény, hogy mindkét meccsen meg kellett volna fognia a meccset a bíróknak az elején megfelelően kioszott sárgákkal, de sajnos, erre kell felkészülnie a Barcának, hogy az összes ellenfél ebben fogja látni a sikeres taktikát. Ezt az ATM már-már tökélyre fejlesztette, ha a bírók partnerek lesznek, akkor nagy gondunk lesz a jövőben. Bíróktól függetlenül nem volt esélyünk tegnap a fordításra, talán, ha Piqué kapufája bemegy az elején, de tompák voltunk.
El kell gondolkodni, hogy mi fontosabb: a pénz vagy a trófeák! Tudva, hogy milyen szezonkezdet vár ránk, nem szabadott volna bevállalni az amerikai túrát sem! [-X
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.08.18. 09:35:52

noname írta:Be kéne vezetni a szabályt h az LFP döntőbizottság kizárólag Real mezben mutatkozhat.
Leszögezem,abszolút nem értek egyet a döntéssel,de...
üss meg valakit az utcán és nézd meg,hogy mit kapsz érte.
üss megy egy rendőrt ugyanúgy és nézd meg,hogy azért mit kapsz.
A bírót nem inzultáljuk,amikor ő az atyaúristen.
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2015.08.18. 09:31:00

Két éle van a dolognak, legalább is én így látom.
Egyik, hogy teljesen megértem, hogy megelégelte a sorozatos hibás döntéseket hozó bírák munkáját. Emlékezzetek vissza, mikor a Sevilla ellen orrba verték könyökkel(ami minimum sárgát ért volna, ha nem pirosat)...ordítva mondta: There are four refree and nobody saw this...
Persze ezen a szinten nem szabad megengedni az ilyenféle önbíráskodást...Hiányzott a 11 ember a végére.
Másik..... de lehet nem ideillő topic...de talán Iniestának is egy kicsit karakteresebbnek kell lennie...Hisz ő a CSK, neki kellene az ilyeneket még a helyén kezelni. Elzavarni hátra, mondani neki hogy kussolj Gerard.. Úgy ahogy ezt Xavi és Puyi csinálta.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.18. 09:12:13

Ez a minimum 4 meccs komoly? Én nem vagyok ez a bírózós típus, de ha ez igaz akkor sűrű nyilatkozatháborúba kel kezdeni vagy valami bojkott vagy nemtudom de ez óriási botrány főleg a lentebb felsorolt példák függvényében.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.18. 09:06:12

Be kéne vezetni a szabályt h az LFP döntőbizottság kizárólag Real mezben mutatkozhat.
A Fifa egy szégyen
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2015.08.18. 08:59:28

Ronaldo kettőt kapott azért, mert megütötte és megrúgta a Córdoba egyik játékosát, Piqué meg reklamálásért valószínűleg négyet... Vicc. Annyira érezni, hogy a szövetség is csak ellenünk van.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.18. 01:23:21

12 meccs úgyse lesz, de szerintem 4 se - max 2-re tippelek, de lehet akkor is sokat mondtam.
S.Agüero írta:Arda cipődobálása sárga, Ramos mészárlása a 5-0-nál 2(?) meccs, Pepe ámokfutása 10 meccs, gratulálok, LFP! =D> :roll:
Mondjuk annál jobb nem volt még szerintem, hogy CR Godín pofánveréséért kevesebbet kapott - vagy nem is kapott egyáltalán? :-k -, mint Simeone, aki tarkón veregette 3-szor nem is erősen a 4. játékvezetőt.. :lol:
hank1ee írta:Magyarul azt mondta, az anyádra szarok. Hát ez tényleg kemény :mrgreen:
Az meg tényleg nem semmi, és még azt hittem, hogy a magyarok káromkodnak kreatívan.. :D
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.18. 01:19:18

Magyarul azt mondta, az anyádra szarok. Hát ez tényleg kemény :mrgreen:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.08.18. 01:17:43

Most komolyan, ez 12 meccs lehet? :lol: =D> #-o

Arda cipődobálása sárga, Ramos mészárlása a 5-0-nál 2(?) meccs, Pepe ámokfutása 10 meccs, gratulálok, LFP! =D> :roll:
MR. TROMORT777

2015.08.18. 01:13:32

Pique 4 meccset is kaphat, a következőt mondta a partjelzőnek: "Me cago en tu madre" (I shit on your mom). Bár elvileg ez spanyolban olyan mint az angolban a "Fucking hell" vagy az "are you fucking serious", tehát ez mindennapos káromkodás spanyolban. ( a spanyolok kemények :mrgreen: )

Itt pedig vmi infó, hogy akár 12 meccs is lehet: https://twitter.com/newsfcb/status/633410396213366785

Hát ezért nincs a kapitányok között. Remekül játszott, abszolút a védelem vezére volt, feltűnt a pálya minden szegletén, erre nem bír magával. Hiányzik Puyol, Ő biztosan megráncigálta volna.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.18. 00:03:40

azért hozzászokhatott volna már a spanyol bírókhoz
Kép
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2015.08.18. 00:01:14

hank1ee írta:Remek hírek: Elvileg a szövetség eltiltotta a nyitófordulótól.


CSaaaaaaaaaak? :shock: Szamitottam 4-5-re azert :lol:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.17. 23:58:31

Engem amúgy eszméletlen módon felcseszett azzal a szituval. Nem érdekel, hogy les volt-e vagy sem, kilépett mellette a támadó, ő meg megfordul, és elkezd a partjelzőnek inteni?? Profi teljesítmény, gratulálok.. =D> Helyzet is lett belőle, ha nincs Bravo, akkor gól is.. Eszméletlenül amatőr megmozdulás volt, ráadásnak még tetézte is a pofázással - amit még részben meg is értek, biztos vagyok benne, hogy max sárga lapos beszólás volt. Remélem Lucho kegyetlenül leteremti emiatt, éles szituba meccsek múlhatnak azon, hogy a bíró jobban érdekli, mint a labda.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.17. 23:51:08

Remek hírek: Elvileg a szövetség eltiltotta a nyitófordulótól.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.08.17. 23:42:31

mes írta:Teljes mertekben megertem, 16 meccses eltiltasomat toltom ilyenert :lol:
nap kommentje =D> :lol:
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2015.08.17. 23:35:36

Teljes mertekben megertem, 16 meccses eltiltasomat toltom ilyenert :lol:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.08.17. 23:22:51

Olyan kis aranyos lenne, ha a focival foglalkozna, nem a pofázással, ugatással, arcoskodással, beszólással.

Ma ráadásul még igen jól is játszott, mondanám, h üljön le a kispadra, de nincs alternatíva...hosszú évek óta.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2015.08.14. 08:48:02

Nálam ez már megérne egy büntetést. Törje csak egy kicsit a pad a fenekét! Roldant még elnézték neki, ezt már nem kéne. Semmi helye az ilyen viselkedésnek, főleg egy ennyi mindent megélt játékostól. Nem megy vele semmire, csak a sorsot hívja ki maga ellen, és vissza is fogja kapni.

Az a szerencséje, hogy eddig ratyi a védelem és LE nem merné leültetni, pedig ráférne. Azt is bizonyította, hogy nincs helye a csapatkapitányok között.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7512
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.14. 02:37:30

Yokozuna írta: Ez a hülyegyerek azért hétről hétre odateszi magát. Az indokolatlanul sokat szidott védelem azért nélküle elképzelhetetlen. A válogatottban is ő dirigál hátul, és csak az a kérdés, hogy éppen kit tesznek mellé. Azt meg tényleg nem értem, hogy miért van ő jobban elkényeztetve, mint a többiek. Talán mert kicsit látványosabb a magánélete, mint mondjuk Iniestáé?
Most közel sem arról volt szó, hogy hogyan játszik, meg mennyire teszi oda magát. Hanem arról, hogy az ilyenek miatt nem lesz elhivatottabb, nagyobb Barca-s vagy vezér és többek között az ilyen megnyilvánulásai (nem feltétlenül ez volt már rengeteg) miatt nem lesz soha igazi tekintélye. Ő ilyen és ezt el is fogadom, azzal együtt, hogy nagyon nem tetszik sok húzása, de azért ne veregessük már meg érte a vállát és ne állítsuk be miatta akkora vezérnek, nagyon sajnálnám ha csapaton belül ez lenne a követendő példa.

Gondolom a társak sem véletlenül tették előbbre Busquets-et és Mascheranot a kapitányi "ranglétrán".
Ini jó példa, akinek nem kellett semmit hőbörögnie, két szóval elkussoltatta a Clasícón Cr-t.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.14. 01:24:36

Ronaldinho&Barca írta:
Ebből ennyit kihozni. :D Ünneplés közben a csapat társaknak mondta, az hogy a kamera kiragadta, és akkor mi van? Ez nem egy sajtótájékoztató vagy riport volt. Mindig is volt és lesz oda mondogatás, bármelyik bajnokság nagy ősi riválisairól legyen szó. Nézzél meg egy NBA meccset, ott sokkal komolyabbat szólnak egymásnak a játékosok. De ha vissza gondolsz bármelyik klasszikusra, pályán oda vissza megy a karate. Pepe és Cé se hiszem locsolóverseket szokott szavalni.. Szerintem igen is egy markáns egyéniség, és bár ilyent nem írtam, de a védelemben vezér, gondoljunk az idei évére is, egy-egy hülye duma miatt ne vonjuk el az érdemeit, mert azok vannak nem is kevés! A két klub között óriási a rivalizálás és ilyen fajta hangadók mindig is lesznek itt és a túloldalon is. Bezzeg amikor kikerült hogy Cé Ronika „motherf*****” néven hívta Messit az öltözőjükben, fele ekkora cirkusz se volt..
A mindig is volt és lesz gondolatmenet helytálló, de két dolgot nagyon nem szabad elfelejteni. Első, hogy mint te is írtad ez ünneplés közben történt. A sportban van egy örök szabály, ma te nyersz holnap a másik és mikor éppen te vagy fent akkor magadnak kell örülni. Mert akár gúnyolódni akár megalázni az ellenfelet nem kell, mindenki tudja hogy ez a munkájuk és legyőzni kell a másikat nem megalázni. Itt ünneplés volt, Piquenek is a csapattal a kupával kellett volna foglalkozni.

Második pedig az hogy a RM teljesen értelmetlenül jött szóba. Játszott két csapat egymással, amihez semmi köze nem volt a RM-nak. Az hogy pl írod egy NBA meccsen is megy a trash talk, vagy focimeccsen is az odaszúrás akár fizikailag is az valóban benne van, de olyat hogy más csapatot emlegessenek a játékosok nem túl gyakori.

Ez egy borzasztó felelőtlen és frusztrált viselkedés volt Pique részéről, ráadásul ünneplés közepette még érthetetlen is ez a fajta attitűd.
Kép
Kép
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.08.14. 01:04:57

messideco írta:+1 Chino

Nem lesz vezér sohasem, egy éretlen elkényeztetett hülyegyerek marad...
Ez a hülyegyerek azért hétről hétre odateszi magát. Az indokolatlanul sokat szidott védelem azért nélküle elképzelhetetlen. A válogatottban is ő dirigál hátul, és csak az a kérdés, hogy éppen kit tesznek mellé. Azt meg tényleg nem értem, hogy miért van ő jobban elkényeztetve, mint a többiek. Talán mert kicsit látványosabb a magánélete, mint mondjuk Iniestáé?
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.08.13. 23:57:50

Chino írta: Nem védeni akarom a Realt, elég távol áll tőlem, de ez a rendszeres ócsárolás szerintem bőven túlzás, bát lehet, hogy én siklok el ezek felett.
Csak tényleg azt magyarázza már el valaki, hogy ha beszólogat a Madridnak az miért elhivatottság vagy markánsság. Szerintem pont fordítva.
Ha tényleg a vezére lenne a csapatnak, (megjegyzem szerintem sosem lesz az) pont példával állna elő és túlnőne az ilyen megnyilvánulásokon. Ezért van az, hogy jogosan Ini és Messi a csapatkapitány, Piqué meg a négy között sincs. Nem csak a pályán, hanem azon kívül is mutatni kell valamit, lehet úgy is tekintélye valakinek, hogy csendben marad és nem üzenget a médián keresztül.
Ebből ennyit kihozni. :D Ünneplés közben a csapat társaknak mondta, az hogy a kamera kiragadta, és akkor mi van? Ez nem egy sajtótájékoztató vagy riport volt. Mindig is volt és lesz oda mondogatás, bármelyik bajnokság nagy ősi riválisairól legyen szó. Nézzél meg egy NBA meccset, ott sokkal komolyabbat szólnak egymásnak a játékosok. De ha vissza gondolsz bármelyik klasszikusra, pályán oda vissza megy a karate. Pepe és Cé se hiszem locsolóverseket szokott szavalni.. Szerintem igen is egy markáns egyéniség, és bár ilyent nem írtam, de a védelemben vezér, gondoljunk az idei évére is, egy-egy hülye duma miatt ne vonjuk el az érdemeit, mert azok vannak nem is kevés! A két klub között óriási a rivalizálás és ilyen fajta hangadók mindig is lesznek itt és a túloldalon is. Bezzeg amikor kikerült hogy Cé Ronika „motherf*****” néven hívta Messit az öltözőjükben, fele ekkora cirkusz se volt..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Válasz küldése