Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
162
50%
 
Szavazatok száma: 326
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.12.18. 21:29:01

roby122 írta:http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdar ... ir-2456175

Úgy néz ki akkor eldőlt.
Guardiola :arrow: City
Ancelotti :arrow: Bayern
Most inkább az Arsenalt tippelik - egy év pihenővel. Ez szerintem nem életszerű. Egy ilyen szerződésért az Arsenalnak túl sokat kéne fizetnie és ráadásul Wenger beteg kacsává válna. Úgyhogy vagy most, vagy egyáltalán nem. Akkor marad a City.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.12.17. 14:25:23

Res írta: Szerintem ha 2013-ban nem nyer meg mindent a Bayern egészen másként ítélné meg mindenki Pep teljesítményét, ami szerintem egészen elképesztő és sok hasonló kaliberű edző kiegyezne vele... =D>
Ez egyértelmű. Ott kicsit el lettek kapatva a BM fanok, azt hitték, hogy onnantól a BL alanyi jogon jár...pedig az volt a kivételes,hogy akkor megnyerték, nem az,hogy utána nem, meg előtte sem 12 (?) évig.
Szóval kicsit viccesen gondolkoznak ott, de hát ez van.

Pepnek jó lesz a City, jó az alapanyag, plusz alakíthat is bőven rajta, pénz nem akadály.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.12.17. 14:16:08

Vakmacska írta:Pep a Bayernnél nem tudott csodát tenni.
A bajnokságok meg a kupák nem voltak nehezek. De a BL csak nem jött össze neki.
Eddig két év két bajnokság, egy német kupa és egy német szuperkupa. + Kétszer a BL legjobb négy között asszem. S akkor az idei szezonról még nem is beszéltünk, ki tudja mi lesz a vége... A bajnokság nagyon valószínű, de a BL győzelem is reális lehet.

Nem hiszem, hogy reális elvárás ennél többet elvárni egy edzőtől. Pláne, hogy a Bayern egész története során "mindössze" 5x hódította el a BL- serleget (illetve előzményeit). Ilyen erős mezőnyben ha 10 éven belül összejön nekik még egyszer az is nagy szó lesz.

Azon is lehetne vitatkozni, hogy a jelenleg mélyponton lévő angol bajnokság "nehezebb", vagy a német... de minek??

Szerintem ha 2013-ban nem nyer meg mindent a Bayern egészen másként ítélné meg mindenki Pep teljesítményét, ami szerintem egészen elképesztő és sok hasonló kaliberű edző kiegyezne vele... =D>
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2015.12.17. 13:01:43

hát, talán a City most így tényleg erős csapat lesz.
Pep a Bayernnél nem tudott csodát tenni.
A bajnokságok meg a kupák nem voltak nehezek. De a BL csak nem jött össze neki.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.12.17. 11:09:53

http://www.nemzetisport.hu/nemet_labdar ... ir-2456175" target="_blank

Úgy néz ki akkor eldőlt.
Guardiola :arrow: City
Ancelotti :arrow: Bayern
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7512
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.12.16. 22:26:45

TripleH írta: De mint említettem én legszívesebben a PSG-nél látnám, mert a 4 opció közül ott van meg az a játékos állomány amin nagyon kis finomhangolással óriási eredményt érhetne el.
Lehetne új twitter trend a #PepForParis. :D

És megkapná a nyakába Ibra-t meg CR-t. :lol: :lol: :lol: :lol:
Forca Barca!!!!
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.12.16. 19:57:14

palesz77 írta: Ezzel igy belegondolva tok egyetertek, nagyon passzolna oda. Ennek ellenere szerintem is Manchesterben fog kikotni, kerdes csak az, hogy melyik felen..
Hát ugye a 2 oldala az érmének, MU egy nagy klub nagy szurkolótáborral, filozófiával, saját identitással ám viszonylag közepes játékosokkal.

City egy 2000 után erőre kapott és a legnagyobbak közé emelt klub sokszár elköltött Euromillióval, ahol jelenleg a MUénál egy jóval erősebb keret van saját identitás nélkül, tehát megteremthetné nekik.

Ott a 3 pedzegetett opció a Chelsea, ahol ugyan játékosállomány ugyanúgy megvan mint a City-ben és a csapat alkalmas a labdatartó játékra, de kikéne őket rángatnia a gödörből és nyáron kiszanálni a játékfelfogására alkalmatlan elemeket, mint pl Costa.

Igazából úgy gondolom, hogy mind a 3 klubnál annyi pénz állna rendelkezésére amennyit akarna kb, bevételek miatt a MUnál fenyegetné legkevésbé az FFP, de ott meg szó szerint a csapat 90%-t le kéne cserélnie.

De mint említettem én legszívesebben a PSG-nél látnám, mert a 4 opció közül ott van meg az a játékos állomány amin nagyon kis finomhangolással óriási eredményt érhetne el.
Lehetne új twitter trend a #PepForParis. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.12.16. 19:49:15

TripleH írta:Én mondok egy ereknekséget az eddigiekhez képest, mégpedig a PSG-t. azzal a játékosálománnyal tudná a legjobban játszatni a taktikáját.
Ezzel igy belegondolva tok egyetertek, nagyon passzolna oda. Ennek ellenere szerintem is Manchesterben fog kikotni, kerdes csak az, hogy melyik felen..
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2015.12.16. 19:41:38

Én mondok egy ereknekséget az eddigiekhez képest, mégpedig a PSG-t. azzal a játékosálománnyal tudná a legjobban játszatni a taktikáját.
MR. TROMORT777

2015.12.16. 19:18:35

Ha Angliába megy akkor én csakis a City kispadján tudom elképzelni, méghozzá Txiki Begiristain személye miatt. Jó kapcsolatban álnak. Chelsea-be már csak a csapat filozófiája miatt sem menne szerintem.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19642
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.16. 18:36:09

Ha már szóba került tegnap, akkor a Chelsea listáján tuti rajta lesz. És ha azt vesszük, hogy van 1-2 spanyoljuk akkor nem is lenne hülyeség részéről sem. Mondjuk Fabregas akkor tuti pakolna. :mrgreen:

Ahogy tegnap szóba került, hogy BL-t nyerni stb, nála ez hatványozottan igaz, hogy attól még hogy nem nyert BL-t a németeknél ez egy alapvetően sikeres időszak volt. Rekordok, bajnoki címek, veretlenségek és na bumm kiestek a BL-ben az elődöntőkben, van ilyen. Ha megy akkor szerintem is Anglia lesz, de hogy ott City-United és esetleg Chelsea? Ezt nem lehet megmondani.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.12.16. 17:49:18

Szerintem erre a szezonra mondjuk sokat erősödött a Bayern, kíváncsi leszek a BL-szereplésükre, és szeretném, ha ezúttal elkerülnénk őket, nagyon veszélyesek mostanában. Ergo most úgy tűnik, kihozza a csapatából a maximumot, kérdés, ez elég lesz-e, ezért lesz ez a szezon döntő jelentőségű neki.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.12.16. 17:34:43

hank1ee írta:
Samper írta:Nem lesz pihi és katalán létére sohase lesz spanyol kapitány.
Akkor Xavi, Iniesta, Puyol, Busquets, Piqué és a többiek mit kerestek/keresnek ott?

Nem mellékesen Guardiola is spanyol válogatott volt...
Hagyjad.. :mrgreen:

Szerintem manchesteri kaland jön a számára, de azt nem tudom, hogy vörös vagy kék. A Citynél nincs kialakult stílus és hagyomány, így megalapozhatna valamit, a saját kénye kedve szerint, végtelenített pénztárcával igazolhatna, de egyben, hogy nincs akkora hagyománya a klubnak lehet, hogy pont ez lesz a döntő a United felé, és ugye ott sincsenek pénzügyi gondok.

Bayernes időszakát kudarcként fogják fel szerintem a szurkolóik, BL győztes csapatot vett át, egy kialakult sikeres taktikával, igaz a kulcsemberek sokat voltak sérültek, de akkor is sokat hőzöngtek az új stílus miatt. Az, hogy BL elődöntőt játszott kétszer is, az nem lett volna amúgy probléma talán, ha nem simázzák őket le mindkétszer.

Remélem ide nem jön vissza amíg az ő csapatából valaki is itt van, illetve amíg nem veszít a makacsságából.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.12.16. 17:20:27

Samper írta:Nem lesz pihi és katalán létére sohase lesz spanyol kapitány.
Akkor Xavi, Iniesta, Puyol, Busquets, Piqué és a többiek mit kerestek/keresnek ott?

Nem mellékesen Guardiola is spanyol válogatott volt...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.12.16. 15:58:52

Nero. írta:
Samper írta:Most szinte mindenki arra tippel, hogy a ManCitynél folytatja a régi Barca haverokkal. Ha nem, akkor megint jól titkolózott. Most annyi pénzt kér, amennyit nem szégyell, mert az edző - riválisai egymás után égnek le.
Szerinten egy év pihi megint, aztán spanyol válogatott.
Nem lesz pihi és katalán létére sohase lesz spanyol kapitány.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.12.16. 14:29:00

Samper írta:Most szinte mindenki arra tippel, hogy a ManCitynél folytatja a régi Barca haverokkal. Ha nem, akkor megint jól titkolózott. Most annyi pénzt kér, amennyit nem szégyell, mert az edző - riválisai egymás után égnek le.
Szerinten egy év pihi megint, aztán spanyol válogatott.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.12.16. 12:27:27

Most szinte mindenki arra tippel, hogy a ManCitynél folytatja a régi Barca haverokkal. Ha nem, akkor megint jól titkolózott. Most annyi pénzt kér, amennyit nem szégyell, mert az edző - riválisai egymás után égnek le.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.15. 13:18:53

jolertesult sajtosok kifuleltek, hogy ezt mondta az oltozoben a jatekosoknak :D
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.08.15. 13:11:02

Samper írta:Pep a rajt előtt nagyon bekeményített a Bayernnél: mindenkinek azt kell csinálnia, amit ő mond - ez alól csak Messi lehet a kivétel. Vagy hallgatnak rá, vagy ha nem, erre hivatkozva nem fog hosszabbítani. De legalább tudja, hogy mi szerint válassza meg következő csapatát, ha tovább áll.
Ilyet nyilatkozott a Bayern-nél?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.08.15. 13:06:40

Pep a rajt előtt nagyon bekeményített a Bayernnél: mindenkinek azt kell csinálnia, amit ő mond - ez alól csak Messi lehet a kivétel. Vagy hallgatnak rá, vagy ha nem, erre hivatkozva nem fog hosszabbítani. De legalább tudja, hogy mi szerint válassza meg következő csapatát, ha tovább áll.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.08.10. 20:13:28

Igen jelenleg négy klubb van amivel szemben elvárás a BL győzelem a rea, a Barca a Bayern és a Chelsea. Igazából a három klubnál egyedül LE széke nem repülne el 100% biztonsággal.
szerintem a chelseat nyugodtan ki lehet venni a felsorolásból, utána le is írtad, hogy miért. mourinho ott félisten, ha néha elhoz egy bajnokságot, vagy egy fa kupát, akkor élete végéig ott maradhat. az előtte említett három klubnál viszont, ha nem jön a bl, akkor előbb - utóbb repülni fog az edző, mindegy hogy előtte mit csinált, vagy hogy milyen szépen és szimpatikusan játszik a csapat.

sőt, azt is megkockáztatom, hogyha ebből a három csapatból egyik se nyer semmit a következő évben, akkor mindháromnál esélyes lenne az edzőváltás. igen, még nálunk is.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.08.10. 19:15:07

LG írta:
Feast4 írta:...
Ez nem csak a Bayernnél van. A Barca, Real is kb. ugyanez a kategória, annyi különbséggel, hogy a spanyol bajnokság erősebb, ezért jobban megbecsülik a bajnoki címet, ugyanakkor ha belefutnak egy nagy verésbe a BL-ben, meginog az edző alatt a pad, de legalább a szurkolók jelentős része el kezdi a fejét követelni. Capellonak sem volt elég a bajnoki cím, hogy maradhasson, igaz, nála nem egy nagy BL kudarc (bár részben az is, hisz a nyolcaddöntőből illett volna továbbmenni), hanem a defenzív és kevésbé látványos játék volt a fő ok. Tito nem lett elküldve, de a sok szurkoló ellenne fordult, hiába volt a bajnoki pontrekord, a Bayern elleni zakót sokan nem bocsájtották meg.

Jelenleg ez a három legnagyobb klub, és ezeknél a szurkolóktól és többnyire a vezetőségtől is elvárás a jó bajnoki és BL szereplés, na meg a jó játék is. Bizony nem könnyű ilyen helyed edzősködni, Pep ezt már jól tudhatja.
Én szurkolok neki, hogy ebben az évben legyen meg az áttörés neki. Azt nem mondom, hogy nyerje meg a BL-t, mert nyilván a Barcának szurkolok, de jusson el a döntőbe, és ott egy jó meccsen maradjon alul ellenünk.

Igen jelenleg négy klubb van amivel szemben elvárás a BL győzelem a rea, a Barca a Bayern és a Chelsea. Igazából a három klubnál egyedül LE széke nem repülne el 100% biztonsággal. Benitezt valószínű lapátra tennék egy kínos vereségnél, Mou se sok vizet zavart amióta vissza ment, jó bajnok lett, de ennyi (mázlia, hogy Angliában a bajnokság és a FA kupa rangosabb mint a BL) a Bayern esetében viszont nincs Németországi kihívó, de a nemzetközi kupaporond ahol bizonyíthatna az bukta. Ráadásul a német játékosokkal vagy a korábbi csapat egy két ikonikus fihurájával nem jön ki valami jól és ebből több baj is jött. Többen is távoztak és eredmény semmi. Ezt pedig nagyon nem nézik jó szemmel, de a vezetőség se a szurkolók.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.10. 17:13:55

Feast4 írta:...
Ez nem csak a Bayernnél van. A Barca, Real is kb. ugyanez a kategória, annyi különbséggel, hogy a spanyol bajnokság erősebb, ezért jobban megbecsülik a bajnoki címet, ugyanakkor ha belefutnak egy nagy verésbe a BL-ben, meginog az edző alatt a pad, de legalább a szurkolók jelentős része el kezdi a fejét követelni. Capellonak sem volt elég a bajnoki cím, hogy maradhasson, igaz, nála nem egy nagy BL kudarc (bár részben az is, hisz a nyolcaddöntőből illett volna továbbmenni), hanem a defenzív és kevésbé látványos játék volt a fő ok. Tito nem lett elküldve, de a sok szurkoló ellenne fordult, hiába volt a bajnoki pontrekord, a Bayern elleni zakót sokan nem bocsájtották meg.

Jelenleg ez a három legnagyobb klub, és ezeknél a szurkolóktól és többnyire a vezetőségtől is elvárás a jó bajnoki és BL szereplés, na meg a jó játék is. Bizony nem könnyű ilyen helyed edzősködni, Pep ezt már jól tudhatja.
Én szurkolok neki, hogy ebben az évben legyen meg az áttörés neki. Azt nem mondom, hogy nyerje meg a BL-t, mert nyilván a Barcának szurkolok, de jusson el a döntőbe, és ott egy jó meccsen maradjon alul ellenünk.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.08.10. 12:48:50

Kovbal88 írta:
Tudta nem tudta, igazából teljesen mindegy. Kicserélte a BL győztes Bayernt megváltoztatta a játékát és nem lett csak bajnok. Ha az éven nem hozza el a BL címet akkor repül. Ez van sajna.
Miért is? Látványosan játszanak, sok gólt lőnek kevesett kapnak, Pep filozófiája egyedüli. Nem csinál ő ott se, olyan rossz dolgokat. BL-t minden évben egy csapat nyerhet. Tudomásul kell venni! Top4 be ott vannak... bővel elég

:lol: Találkoztál már német Bayern szurkolóval? Bár a magyarok nagyjára is igaz. Az hogy megnyerik a bajnokságot és szépen játszanak, sok gól lőnek keveset kapnak, ez náluk minimum elvárás. Olyan szinten minimum, hogy az első forduló előtt eldöntöttnek veszik a bajnoki címet és a szép látványos játékot. A BL top 4 minimum elvárás. Ezek nem kérdések vagy erdemények náluk, ez evidencia. Az az edző aki ott nem lesz bajnok egyből kirúgják. Az hogy 2x úgy estek ki, hogy jobbára közük sem volt a párharchoz, azt ők nem nyelik le egykönnyen, pont úgy mint a német kupát, vagy mondjuk a BL győztes együttes szétzavarását nemzetközi eredmény nélkül. Ezek mind a fején maradnak ameddig nem nyer BL-t. Ők németek, más a mentalitásuk, minden kell, a legjobban és a legélvezhetőbben, ha ez nincs vagy csak rézben van meg, kudarc. Főleg úgy hogy hibátlan hátteret és szinte korlátlan anyagi lehetőségeket biztosítanak számára. Ha most sem nyer úgy jár mint a többi Bayern edző akiknek ez nem sikerült, közös megegyezéssel pá. Ennyi.
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2200
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.08.10. 10:56:50

Tudta nem tudta, igazából teljesen mindegy. Kicserélte a BL győztes Bayernt megváltoztatta a játékát és nem lett csak bajnok. Ha az éven nem hozza el a BL címet akkor repül. Ez van sajna.
Miért is? Látványosan játszanak, sok gólt lőnek kevesett kapnak, Pep filozófiája egyedüli. Nem csinál ő ott se, olyan rossz dolgokat. BL-t minden évben egy csapat nyerhet. Tudomásul kell venni! Top4 be ott vannak... bővel elég
Válasz küldése