Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
11
12%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
19%
 
Szavazatok száma: 93
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.21. 23:28:26

messideco írta:Barcelona have a pre-deal on the transfer of Dortmund midfielder Ilkay Gundogan (24). The player has passed a medical test in Munich. -mundo

Ahhoz képest, hogy nem voltak vele tele az újságok, elég komolyra fordulhatott az ügy.
Remélem tényleg igaz, de amíg csak a Mundo hozza le, addig nem szabad túl komolyan venni. De baromira örülnék neki..
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.21. 23:19:22

Barcelona have a pre-deal on the transfer of Dortmund midfielder Ilkay Gundogan (24). The player has passed a medical test in Munich. -mundo

Ahhoz képest, hogy nem voltak vele tele az újságok, elég komolyra fordulhatott az ügy.
"And my heart will leave you never."
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2015.05.21. 23:00:36

üdv. hát a középpályáról hiányozni fog Xavi, de én előbb kipróbálnám a posztján Denis Suárezt és meglátjuk h teljesít, lehet beválik és igazolni se kell, meg lehet oldani házon belül, ha meg nem akkor lehet igazolni. én Pogbát jó játékosnak tartom (bár nagyon kevés meccsét láttam), technikás, jól lő, jól paszol, DE szerintem is nagyon lassú lenne irányítónak. egy irányítónak gyorsnak és fordulékonynak kell lennie, mint Ini, Xavi, Thiago stb., és valljuk be Pogba nem ilyen, lehet h a Siera A-ban jól megy neki, de spanyoloknál sokkal technikásabbak a védők és simán körbefutják, ha már jönne akkor szűrő poszton tudnám inkább elképzelni Busi helyén. ha már irányító kell akkor én inkább javaslom a De Bruyne gyereket mert lényegesen gyorsabb és fordulékonyabb mint Pogba, és fizikálisan se gyenge. meg szerintem középcsatárt kéne igazolni Suárez cseréjének, ilyen Larsson típusút, aki ha beáll akkor érdemben is tudjon hozzátenni a dolgokhoz, csak az a helyzet h elég rutinos és jó csatárt aki viszont tűri a padozást nem nagyon tudok mondani, pedig ilyenre lenne nagy szükség, mert idén szerencsénk volt olyan tekintetbe h nem volt komoly sérülés a csatároknál, de erre nem lehet alapozni h jövőre se lesz és sajnos szerintem mindenkinek elég nyilvánvaló volt idén h Pedro nem tud akkora pluszt adni a csapatnak h tudja egy komoly meccsen méltón pótolni MSN valamelyik tagját. mert idén láttuk h Messinek jobb szélen a helye és amikor lehozzák Suárezt és Pedro megy be helyette, akkor Messi lesz a középcsatár és eltűnik a védők gyűrűjében, mert ugyan erős fizikumú, de azért mégse olyan magas mint Luis. úgyhogy szerintem középcsatár igazolása lenne még égetően fontos igazolni, nem kell világsztár, elég egy hajtós jó csatár akinek nem büdös a munka és hajlandó futni h letámadjon.
mvik
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.21. 22:41:42

Jelenleg a kp-ra van 2 vkp- Busquets és Masche. Egyik labdatartásra építi a játékát, a másik pedig labdaszerzésekre. Egy sorral előrébb ott van Iniesta, Rakitic(aki a legjobbunk), cserének eddig ott volt Xavi. Xavi szerepköre az volt, hogy dominanciát teremtsen a kp-n, hiszen a jelenlegi szerepkörében erre sem Iniesta, sem Rakitic nem képes, amennyiben más lenne a szerepkörük, akkor sem lenne teljes ez a dominancia, hiszen Ini sosem ért Xavi nyomában sem labdatartásban. Rakitic pedig egyszerűen nem elég jó abban a szerepkörben.
Rafinha - kérdőjel, beválhat, meg nem is, egyelőre a nem felé hajlik a mérleg nyelve

Xavi visszavonulásával tehát amennyiben vezet a csapat, nem tudnánk fenntartani a középpályás dominanciát. Muszáj lenne támadni akkor is, amikor ehhez mindenki fáradt, mert a kp egyszerűen képtelen lenne altatni a játékot. A szezon végén az egyik legfőbb erénye a csapatnak az volt, hogy előnyben jött be Xavi és meg lehetett nyugodni, tartottuk az eredményt gond nélkül.

Gündogan a legtökéletesebb játékos ebbe a szerepkörbe. Marhaság az, hogy mást várjunk el Rakitictól meg Iniestától, mint amiben jók(Ini esete így is érdekes, hiszen kissé tudathasadásosan játszik, hát még akkor mi lenne, ha a Xavi szerepkört is el kéne lássa?!).

Egy szó mint száz, kell a Barcába egy igazi labdatartó passzmester, márpedig jelenleg ilyen nincs.

Güngogan amúgy is vágyna a Barcába, nem is kerülne olyan sokba(legyen 20 millió).Számomra még akkor is megérné, ha egy év múlva adnánk el, mert kiszorítja Samper vagy Suarez vagy Halilovic.
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.21. 22:16:30

crixus írta:...
Mondjuk nekem ezzel annyi bajom van, hogy nem véletlenül játszik gyengébben Ini és Rafinha idén, a középpályánk szerkezete nem fekszik ezeknek a megindulós, kapuhoz közelebb játszó játékosoknak. Ezért is tartom tök fölöslegesnek egy ilyen ember idehozatalát, mert őt is bekényszerítenénk biztosítani a védők meg Neymar mögé, úgyhogy kiölnénk a fő erényeit. Akkor már inkább egy olyan embert hozzunk, aki alapból is ilyen - Gündogan pl, de Verratti is ez a stílus -, és így sanszosabb, hogy azt tudja hozni, amit előző klubjában. Pl Reusnak kétlem, hogy nagyon feküdne, ha 40 m-re kéne a meccs 80%-ában lennie a kaputól, és Alba helyén biztosítani.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2015.05.21. 22:01:06

Az igazolások terén én sem vagyok abban olyan biztos, hogy Gündogan olyan jó lenne. Először is azt kellene eldönteni, hogy milyen posztra, milyen feladatkörrel keresünk embert.
Tegyük fel, hogy az MSN még 2-3 évig együtt marad, de legalább 2 szezon. Emellé ott van Busquets, aki a kp-ás védekezést egyedül nem oldja meg az fix, így mellé kell egy olyan támadásban "szürke", de hajtós egyén, mint Rakitic.
Innentől kezdve kb. Iniesta ez egyetlen "lecserélhető" emberünk a kp-án. Erre a posztra pedig egy Gündogan, Veratti, Pogba, Koke nem lennének megfelelőek.

Miért? Iniesta posztjára egy Di Maria stílusú ember, vagy Isco stílusú ember kellene, aki gyorsabb agilisebb, kevésbé helyezi előnybe a 100% passzpontosságot, inkább törekszik az előre játékra, hogy előre juttassa a labdát az MSN egyik tagjához.
Ha viszont a fentebb említett (Pogba, Gündo, stb.) emberek közül jön valaki, akkor komoly gond lesz a kp-ás támadóerőnkkel, mert olyan szólót, mint pl. amit Iniesta lenyomott idén a PSG ellen egyikük sem tudna bemutatni. Talán Pogba igen. Talán. A fenti nevek közül őt látnám itt a legszívesebben.
Ha viszont nem Ini szorul ki, akkor komoly védekezésbeli gondjaink lehetnek. Érdekes kérdések ezek.
Én személy szerint szívesebben látnám Reus-t Iniesta helyett a csapatban, mint Gündogan-t ebben a pozícióban vagy Rakitic helyett. Sokkal hatékonyabb lenne a gépezetünk. Olyan letámadást a német is tudna produkálni, mint amit Ini. Kár, hogy pletyka szinten sem merült még ez fel...

A másik. Rakitic cseréjének ott van Rafinha, aki pont jó lenne fizikális adottságai miatt is erre a posztra. Saját nevelés, már nálunk van. Így kár kiadni euromilliókat... :roll:
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.05.21. 20:29:37

Pogbárol megnéztem pár videót, mivel játszani nem igen láttam, így maradt ez a lehetőség.

Ahhoz képest, hogy ezek mind a jó tulajdonságait kiemelő videók voltak, tényleg technikás a srác, meg szeret is lövöldözni távolról, de ahogy láttam futni azt nem szeret vagy nem tud.
Rivaldo kollégának igaza lehet a lassúságával ez már nem is tetű lassú hanem valami más szint.
Akkorákat lép hogy nem igaz, de sprintelni vagy nem akar vagy tényleg ez a max sebessége és úgy is tűnt mintha kerülné is a versenyfutásokat. Spanyolba ilyen sebesség mellett 3szor körbefutják a kis technikás spanyol védők.

Véleményt nem alkotok, mert ezek a videók ehhez kevesek, de nem túl biztató ahhoz hogy szélső legyen. Kp közepén nem tudom hogy állá meg a helyét.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2015.05.21. 20:17:29

Idén ugyan nem volt Xavi-poszt, ebben igazad van, de hosszú ideig nem fog tudni nélküle élni a Barca, hisz már idén is nagyon a támadótrióra koncentrálódott a játék, a KP nem működött úgy, mint azelőtt. Iniesta szerintem edzői megfontolásból volt hátrébb vonva a szezonban, de nem tudott úgy teljesíteni, ezt Lucho is belátta, és nem is játszatta úgy többet. Abban a pillanatban, ahogy a közelebb játszhatott a tizenhatoshoz, beindult a szekér, jöttek az asszisztok, a szebbnél szebb megmozdulások. Ahhoz azonban, hogy Ini feljebb legyen, Rakiticnek godmodeban kell tolni a meccseket, hisz neki kell mélyebbre húzódni a labdákért, mellette pedig hoznia kell a szokásos robotolást, szerelések, labdaszerzések, stb.
Szerencsére Rakitic képes el látni ezt a feladatot, miért ne lenne képes rá, ereje teljében van, a legjobb korban. Azonban ahogy azt idén gyakran láttuk, a 90 percet nem nem bírta mindig végig, és gyakrabban is pihent, mint Andrés.
Ekkor jött igazán jól Xavi, friss lendülettel vette át a pozíciót, és ha figyelted, miután feljött, általában lőtt is a Barca minimum egy gólt. Nagyon hasznos volt a karmester, de most elmegy, így jól jön egy olyan játékos, aki hasonlít hozzá. Gündogan tökéletes lenne erre a pozícióra, egymást váltanák a Rakétával.
Pogba nem Xavi, de még csak nem is Rakitic, ha valakit mondanunk kellene, még csak nem is annyira Iniesta, de ha valakit muszáj lenne mondanom, akkor ő. De amíg itt van Don Andrés és a szezon második felében mutatott formáját hozza, fél lábbal lehozza azt, amit a francia, ezért nem is látom szükségét.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.21. 20:14:29

Szerintem meg marhára nem tudná hozni Ini posztot. LASSÚ. Nem. Inkább TETŰLASSÚ hozzá.
Arra a posztra akkor már inkább felépíteném Halilovicot, vagy hoznám Reust aki simán eljátssza azt a posztot is akár.
Pogbának köze nem lenne hozzá.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.21. 19:49:38

whitecule írta: Nem tudom elképzelni a srácot a Barcelona labdabirtoklásra épülő játékában, Xavi helyére szuszakolni pedig őrült húzás lenne, nem rendelkezik a Maestro játékintelligenciájának felével sem. De lehet hogy hatalmas baromságot mondok, hogyha esetleg mégis leigazolja a Barca, és gigasztár lesz belőle, légyszi ne idézzétek be ezt a kommentet, köszi.
Akiket el tudok képzelni a következő év középpályáján, az Thiago (aki ugyebár úgysem jön), de inkább Verratti. Az olaszt nem fogják tudni megszerezni, Kelaifi sejk szerintem előbb küldené el a kisujját egy dobozban, mint őt elengedje, pont a Barcának. Rá kell menni Gündoganra, nem akar hosszabbítani, kedvenc játékosa Xavi, szívesen jönne, a mai piachoz viszonyítva olcsón meg lehetne szerezni. Remélhetőleg idén nyáron megkötnek vele egy előszerződést és jön januárban, a Dortmund nem játszik a BL-ben, tehát már nevezni is lehetne téltől, Barca színekben. Ha visszanyerné sérülés előtti formáját, akkor az évtized igazolása lenne ár-érték arányban.
Nem is Xavi helyére kell ember. Xavi posztja már gyakorlatilag meg is szűnt, ha nézted a meccseket.
Nekem se a szívem csücske a francia, de tudja játszani azt, amit Iniestanak kellene. Sajnos el kell fogadni, hogy ő is lassan kifelé megy és nem is fekszik neki igazán az a poszt. Én sem örülök, hogy súlyos milliókért kell venni játékosokat, 80+-ért nem is érné meg, de ha 60-65 körül hozható megérheti. Főleg úgy hogy más posztokon megvagyunk. Kapusnál nincs kérdés, középső védők már rendben, balbekk is, Adriano helyére majd jöhet Grimaldo, elöl szintén minden OK, Alves utódját kell még megtalálni, de a kp most a legneccesebb.
Szóval nem kell nagy igazolásokba belemenni, egyelőre ha így marad egy ember kell. (jh se ártana, de az a kisebb gond, főleg ha a brazil még így teljesít)

Gündogannal szemben én egy kicsit szkeptikus vagyok. Idén nem láttam túl sok Dortmund meccset, de ha megvan benne a kellő kreativitás, beválhat.
Forca Barca!!!!
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2015.05.21. 19:31:21

Chino írta:Egyre erősebbek a hírek.

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... va-2414777" target="_blank
Remélem nem igazak. Pogbát leigazolni olyan lenne, mintha a Real Madrid lennénk. Aktuális divatsztár, 80-ért a zsebben, aztán nem is illik a csapatba, a stílusba, meg az edzőnek sem feltétlen kell.
A Barcelona nem erről szól. Itt van egy stílus, ami szinte az anyatejjel jön, Pogbával mindenki meg van áldva, mert 'húdebebaszta' gólokat lődöz időről időre, azt nem veszik hozzá, hogy teszi ezt egy olasz bajnokságban. Nem tudom elképzelni a srácot a Barcelona labdabirtoklásra épülő játékában, Xavi helyére szuszakolni pedig őrült húzás lenne, nem rendelkezik a Maestro játékintelligenciájának felével sem. De lehet hogy hatalmas baromságot mondok, hogyha esetleg mégis leigazolja a Barca, és gigasztár lesz belőle, légyszi ne idézzétek be ezt a kommentet, köszi.
Akiket el tudok képzelni a következő év középpályáján, az Thiago (aki ugyebár úgysem jön), de inkább Verratti. Az olaszt nem fogják tudni megszerezni, Kelaifi sejk szerintem előbb küldené el a kisujját egy dobozban, mint őt elengedje, pont a Barcának. Rá kell menni Gündoganra, nem akar hosszabbítani, kedvenc játékosa Xavi, szívesen jönne, a mai piachoz viszonyítva olcsón meg lehetne szerezni. Remélhetőleg idén nyáron megkötnek vele egy előszerződést és jön januárban, a Dortmund nem játszik a BL-ben, tehát már nevezni is lehetne téltől, Barca színekben. Ha visszanyerné sérülés előtti formáját, akkor az évtized igazolása lenne ár-érték arányban.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.21. 19:24:00

Chino írta:Egyre erősebbek a hírek.

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... va-2414777" target="_blank

Nem tudom mennyi az igazságtartalma, de 60-ért mondjuk még el is fogadható, Verrattit se kapnánk meg olcsóbban és ha igaz akkor tényleg elkötelezett. Viszont nem nagyon tetszik, hogy 2016 nyarán hoznánk. Januárban mindenképp kellene valaki, mert nem fogjuk elbírni a szezont ennyi középpályással.
Nagyon nem kedvelem a srácot, remélem nem jön. Ami nálam erősen megkérdőjelezi az igazságtartalmat, hogy pont a BL döntő előtt egyeztek volna meg? Csak nem. #-o
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.21. 19:13:43

Egyre erősebbek a hírek.

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... va-2414777" target="_blank

Nem tudom mennyi az igazságtartalma, de 60-ért mondjuk még el is fogadható, Verrattit se kapnánk meg olcsóbban és ha igaz akkor tényleg elkötelezett. Viszont nem nagyon tetszik, hogy 2016 nyarán hoznánk. Januárban mindenképp kellene valaki, mert nem fogjuk elbírni a szezont ennyi középpályással.
Forca Barca!!!!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.05.21. 18:44:41

palesz77 írta: Pedig most menne olcsóbban is, mert minden más alternatíva - Gündogan is pl, akivel "harcot vív" a francia elvileg -, jelentősen kevesebbe kerülne, mint Pogba..
Ezért írtam, hogy ha a legmagasabb szinten akarsz erősíteni. Nyilván, most Pogbánál, meg ennél a szitunál kérdéses, hogy mi is a "legmagasabb szint", de manapság például egy Suárez kaliberű csatárt nem igazán kapsz meg olcsóbban. Erre írtam.

Egyébként ez is igencsak elgondolkodtató, amit írsz, de sajnos azt sem a statisztikák, sem a múlt nem mondja meg, mire lehet képes nálunk a srác, ha esetleg megvesszük. Vagy marhára be fog jönni, vagy ordas nagy bukás lesz rekordösszegért. Ilyen szempontból egy Gündogan ( de még talán egy Verratti is) kevésbé lenen zsákbamacska. Viszont Pogbával nagyobbat nyerhetünk érzésem szerint, de jóval nagyobb kockázat is.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.21. 18:31:07

Pogbánál amúgy nálam ezek a megindulások is - valamelyest - kérdésesek. Mármint tudom, hogy ez az egyik fő erénye, de nem biztos, hogy akkora király benne, mint amekkorává az olasz bajnokság védői teszik. Emlékezzünk csak vissza, pár éve az olasz bajnokságban Alexis volt az év játékosa, cselgép volt, élmény volt nézni a játékát, idekerült hozzánk, és csak forgolódni tudott, mert nem volt területe, plusz a bajnokság színvonala is sokkal magasabb volt már, itt nehezebb volt megetetni a védőket. Szóval attól még, hogy olaszban oktatja a népet, nem biztos, hogy nálunk is ilyen sikeres lenne ebben.

Most direkt megnéztem a Bl-ben, hogy a Pogbához hasonló stílusú játékosok közül - támadóbb szellemű, sokat és jól cselező kp-ok - ki milyen %-ban verte meg az emberét. Ini 74% - 26 sikeres csel a 35-ből -, Isco 76% - 38 az 50-ből -, Thiago 79% - 11 a 14-ből -, míg Pogba 44% - 16 a 36-ból. Pogbán kívül mindenki hasonló - valamelyest rosszabb - mutatóval rendelkezik a saját bajnokságában is, míg a francia ott 70% fölött ment el az emberek mellett. Most vagy az olasz bajnokság ennyivel gyengébb, vagy Pogba fog ki rossz napokat a Bl meccsek előtt. Persze tudom, hogy ez csak statisztika, és komolyan alapozni se lehet rá, de azért érdekes.
(Mondjuk hozzá tartozik ehhez, hogy tavaly a Bl-ben és a VB-n is 70% felett verte meg az embereit, de akkor nem is próbálkozott ennyit.)
Stalkyard írta:Bár sajnos mostanság, ha erősíteni akarsz a legmagasabb szinten, sokszor nem megy másképp, de attól még visszataszító.
Pedig most menne olcsóbban is, mert minden más alternatíva - Gündogan is pl, akivel "harcot vív" a francia elvileg -, jelentősen kevesebbe kerülne, mint Pogba..
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.05.21. 18:23:17

Egyelőre nem tudom, örüljek-e vagy sem ennek a Pogba ügynek. Nyilván ezeket a híreket nem kell még készpénznek venni, de az egyértelmű, hogy szerepel a listánkon, mint lehetséges célpont. Igazából én nagyon kedveltem a srácot, mikor berobbant, bár a játékából igazán csak az maradt meg, hogy b.szott nagy gólokat vert időről időre. Se játékintelligenciában, se védekezésben (ütközésben, ha úgy tetszik) nem láttam kiemelkedőnek, sokkal inkább támadásban nyújtott fergetegeset olykor-olykor. Mondjuk 22 éves, semmi sem zárja ki, hogy fejlődjön, nyilván fog is még. Fejben szerintem rendben van a srác, nem tartom Balotelli típusnak, bírja a mentális terhet is, azt viszont nem tudom, mennyire illene ide. Első blikkre én is inkább egy Verratti-Gündogan típusú játékost hoznék inkább, de a fene se tudja. Az idei igazolások sem lettek betlik, szóval nagyrészt bízom a szakmai stábban ( nem hittem tavaly ilyenkor, hogy ezt leírom :lol: ), szóval ha úgy gondolják ő a megfelelő ember, hát vegyük.

Talán Yaya szellemiségéből hozhat vissza egy picit a srác, azzal a különbséggel, hogy valószínűleg Pogbát nem kötnénk meg úgy, mint anno az elefántot. Ő sajnos a City-nél engedte szabadjára azt, amit Pogba nyújthat nekünk esetleg ha idejön.

Csak remélem nem f.szméregetés akar lenni a leigazolása, meg a fricska a Real-nak, mert eddig ez rájuk volt jellemző. Suáreznél is rezgett már picit a léc, de nála azért egyértelmű ( főleg így utólag), hogy szükségünk volt egy olyan típusú csatárra). De azért na... Még emellett az elfajzott játékospiac mellett sem örülnék neki, ha évente lenne egy 90 millás igazolásunk. Bár sajnos mostanság, ha erősíteni akarsz a legmagasabb szinten, sokszor nem megy másképp, de attól még visszataszító.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.21. 17:39:41

Rivaldo11 írta:Nem feltétlenül kell ütközni tudó ember...most sincs olyan,- és lám.
Véleményem szerint sokkal inkább szükségünk lesz majd egy Ini-pótló játékosra. Olyan ember kell, aki-amellett, hogy hátrafelé is hasznos-képes egy-két csellel, ritmusváltással bevinni a labdát az MSN vadászterületére, megbontva ezzel az ellenfél falát. Ez a jelenlegi felállásnál a későbbi sikerek egyik kulcsa lehetne.
Az első mondatban leírtad Rakiticet. Ebbe az Ini-pótló játékosba pont beleillik Pogba. Ininek azért nem igazán fekszik ez a poszt, mert a védekezés, a hátrébb való játék nem az erőssége. Pogba pedig tökéletesen alkalmas erre. Támadóbb szellemű, ugyanakkor egy ütközni/védekezni tudó középpályás, aki nem mellesleg nagyon technikás. (a löketeiről ne is beszéljünk) Attól, hogy egy magas, erős felépítésű fekete játékos nem következik, hogy egy vkp. Amellett Rakitic helyén is tud játszani. Attól, hogy fontos a stabilitás a középpályán szükség van kreativitásra is. Nem lehet mindenhol egy jó munkásember.
Arra a posztra ahol Ini játszik tökéletes lehetne, csak hát az ára, plusz amennyien hajtanak rá, nem hiszem, hogy megszerezhető.

Verratti nem tudom mennyire tudna egy kicsit előrébb játszani, így nem nyilvánítok véleményt, hogy beleillene-e a képbe. Bár 60 alatt nem hiszem, hogy megszerezhető. A PSG nem valószínű, hogy szívesen engedné, Lavezzi és talán Cavani is távozik tőlük (+ még ki tudja ki) így ha vesznek is egy nagyágyút belefér a financiális fair play-be.

Más nem tudom ki lehetne, mert egy Sergi Rob-Rafinha páros nem hiszem, hogy elég lenne egy 32 éves Init és Rakitic-et pótolni 3 sorozatban. (plusz szuperkupa(ák) esetleg klub vb) Rotáció nélkül pedig láttuk mi történik, sérülésekről nem is beszélve.
Valaki kelleni fog, csak nehogy egy Kovacic jöjjön, aztán kalap kabát.
Forca Barca!!!!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.21. 17:20:11

Nem vagyok ellene, nálam ő ehhez a szerepkörhöz lassú. Mire felér labdával a támadóharmadba, kb. addigra készül el egy zacskós leves. Nagyobb sebesség kell.
Rakitic valóban hatalmas melót rak le, de nem mondanám ütköző játékosnak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.21. 17:15:33

Rivaldo11 írta:Nem feltétlenül kell ütközni tudó ember...most sincs olyan,- és lám.
Rakitic? Elsősorban a védekezésben és mezőnyben tesz sokat a csapatért. Nem lehet rámondani, hogy az irányítói vénája miatt fontos láncszem.
Rivaldo11 írta:Véleményem szerint sokkal inkább szükségünk lesz majd egy Ini-pótló játékosra. Olyan ember kell, aki-amellett, hogy hátrafelé is hasznos-képes egy-két csellel, ritmusváltással bevinni a labdát az MSN vadászterületére, megbontva ezzel az ellenfél falát. Ez a jelenlegi felállásnál a későbbi sikerek egyik kulcsa lehetne.
Ha jól olvastam ki Pogba ellen vagy, pedig ez a leírás leginkább rá igaz. Baloldali vagy bal középső középpályásként játszik támadóbb szellemben, hajlamos a megindulásokra, nem riad el az 1-1 elleni szituációktól és lő távolról is, ha kell.
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2015.05.21. 17:13:56

Könyörgöm ne keresgessük már az új Xavit.. Kell egy középpályás, aki mind védekezésben, mind támadásban rendkívüli. Nyilván nehézkes ilyet találni, de véleményem szerint Pogba tökéletes választás lenne. Rendkívül teknikás, jól ütközik, magas, és csapatjátékos is egyben. Az eddigi megtekintett Juve meccseken illetve videókon is totál lejön, hogy már 22 évesen vezető egyéniség ott.

Ha a hírek igazak, ide akar jönni, ami nem mellékes..
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.21. 17:08:31

Nem feltétlenül kell ütközni tudó ember...most sincs olyan,- és lám.
Véleményem szerint sokkal inkább szükségünk lesz majd egy Ini-pótló játékosra. Olyan ember kell, aki-amellett, hogy hátrafelé is hasznos-képes egy-két csellel, ritmusváltással bevinni a labdát az MSN vadászterületére, megbontva ezzel az ellenfél falát. Ez a jelenlegi felállásnál a későbbi sikerek egyik kulcsa lehetne.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.21. 16:59:09

palesz77 írta:
Messithebest írta:Szerintem 1 játékost azért igazolnunk kell Xavi helyére ... de ha ő nem, akkor inkább Pogba. Gündogan nekem lutri, nagyon sokat hagyott ki, és nem nagyon találja a helyét a BVB-ben. Meg ha jól tudom rá nagyon vadászik a United is, és ott szerintem nagyobb a pénzcsap mint nálunk.
Pedig Pogba egyáltalán nem Xavi stílusú játékos, vele a Maestro által betöltött űrt kicsit se tudnánk pótolni.

Azt meg nem tudom, hogy honnan jött, hogy Gündogan nem találja a helyét a sérülése óta. Egyre jobban játszik, a meglátásai még mindig ülnek, mozgatja a csapatot, egyedül a dinamikája ami kopott kicsit, de azt meg vissza lehet szerezni. Folyamatosan javulgat, Januárra simán csúcsformában lehet megint. Ő meg ha ide akar jönni, akkor a MU fejre is állhat, nem tudnak mit csinálni a pénzükkel - főleg hogy ők se adnának érte olyan sokat gondolom, lévén jövőre ingyen igazolható.

Bob: Javarészt egyetértek, csak abban nem, hogy Ini át tudja venni Xavi helyét. Idén sajnos láthatuk, hogy nagyon nem fekszik neki ez a hátrébb rendelt szerepkör..
Xavi szerepkörét máris átvette Messi - és kiválóan. Ezért nem is itt van lyuk a középpályánkon. Egy ütközni tudó, irányítóképes támadó ember kell. Hogy aztán ez Pogba, vagy egy hasonló zsánerű nagy tehetség, azt nem tudom. Halilovic a legjobb esetben Messi dublőre lehet, ha nagyon igyekszik.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.21. 16:33:31

Remélem Pogba marad ahol van. Vagy menjen ahova akar, csak ide ne. Az egy dolog, hogy az ára köszönő viszonyban nincs a tehetségével, de nem tudom itt kinek a szerepét veheté egyáltalán át...
Ha választani kéne, ezerszer inkább Gündogan.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.21. 16:01:05

Na és Busquets, már említettem. :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.21. 14:43:02

Messithebest írta:Szerintem 1 játékost azért igazolnunk kell Xavi helyére ... de ha ő nem, akkor inkább Pogba. Gündogan nekem lutri, nagyon sokat hagyott ki, és nem nagyon találja a helyét a BVB-ben. Meg ha jól tudom rá nagyon vadászik a United is, és ott szerintem nagyobb a pénzcsap mint nálunk.
Pedig Pogba egyáltalán nem Xavi stílusú játékos, vele a Maestro által betöltött űrt kicsit se tudnánk pótolni.

Azt meg nem tudom, hogy honnan jött, hogy Gündogan nem találja a helyét a sérülése óta. Egyre jobban játszik, a meglátásai még mindig ülnek, mozgatja a csapatot, egyedül a dinamikája ami kopott kicsit, de azt meg vissza lehet szerezni. Folyamatosan javulgat, Januárra simán csúcsformában lehet megint. Ő meg ha ide akar jönni, akkor a MU fejre is állhat, nem tudnak mit csinálni a pénzükkel - főleg hogy ők se adnának érte olyan sokat gondolom, lévén jövőre ingyen igazolható.

Bob: Javarészt egyetértek, csak abban nem, hogy Ini át tudja venni Xavi helyét. Idén sajnos láthatuk, hogy nagyon nem fekszik neki ez a hátrébb rendelt szerepkör..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2015.05.21. 16:48:24-kor.
Válasz küldése