Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2015.05.06. 22:46:14

A mai estét megkönnyeztem :') Köszi srácok, főleg Leo! Ezek a felejthetetlen futballpillanatok!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.06. 22:45:02

gyakorlatilag belőtte a csapatot a döntőbe =D>
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.06. 22:41:32

Valahogy mindig szépen jubilál! :D 100. nemzetközi meccsén a Barca színeiben duplázik, de a gólokat leszámítva is remekelt. Bravo Leo!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.06. 22:40:29

Zseniálisszenzációs már megint. Kifogytam a szavakból, csak hálás vagyok, hogy láthatom játszani. :)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2015.05.06. 22:33:37

Ohh én ezzel az emberrel egyszer kezet fogok fogni :)

Súlyozni kellene a gólokat,h mindenki lássa mit művel 10! éve ez a srác!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4006
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.05.06. 22:30:38

Erre a teljesítményre nincsenek igazán szavak: KÖSZÖNJÜK! =D>
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.06. 15:06:14

Alatta írták: "alibipasszok, értelmetlen cselekben világelső a bárka ezt tudtuk eddig is"
:mrgreen:
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.05.06. 15:00:55

20tek írta:Ha már megint CR vs Messi került szóba, és ma BL is van, akkor itt egy kis stat:
http://www.extrafoci.hu/cikk/bl-ime-az- ... o-jatekosa
Itt egy ilyan stat az idei BL-ről is
http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_lig ... cs-2411873
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2015.05.06. 14:22:49

20tek írta:Ha már megint CR vs Messi került szóba, és ma BL is van, akkor itt egy kis stat:
http://www.extrafoci.hu/cikk/bl-ime-az- ... o-jatekosa" target="_blank
elég beszédes stat....
amúgy a fejjátéka annyival rosszabb csak Messinek, hogy keveseb gólt fejel( ugye magasságból adódóan)technikailag nemhiszem, hogy rosszablenne CR7-nél. Minden másban sokkal jobb, persze ez elfogultnak hangzik, de a madridistákon kívül is így gondolják a drukkerek, a szakemberekről nem is beszélve. Este remélem kioszt pár gólpaszt és Ő is betalál ( fejjel ) :D
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2015.05.06. 14:09:14

Ha már megint CR vs Messi került szóba, és ma BL is van, akkor itt egy kis stat:
http://www.extrafoci.hu/cikk/bl-ime-az- ... o-jatekosa" target="_blank
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.05.06. 13:13:06

már évek óta ezt játssza cé, mondtam is mindig, hogy már teljesen csak egy gólgép, csak sajnos ebből a szempontból a valaha volt egyik legjobb. bemozgásokban, labdára érkezésben tényleg a legjobb a világon, ezért is van az gúnyneve, hogy "tapinaldo", mert mindig jól érkezik és csak berakja, mint a sevilla elleni gólja, meg a tegnapi is. a játéka abból áll, hogy a bal szélen megkapja a labdát, nem tud vele semmit se csinálni, odaadja valakinek és befut középre. levédekezni a szélen ezért kábé annyiból telik, hogy elé raksz egy közepesnél kicsivel gyengébb embert, és akkor már meg is van. viszont középen olyan jól mozog, és olyan jó a fejjátéka, hogy körülbelül lehetetlen egy egész meccsen keresztül megfogni.

játékban viszont nem nagyon lehet értékelni. nála az számít jó játéknak, ha gólt lő. akkor mondják rá, hogy jó meccse volt, ha betalál és olyankor teljesen mindegy, hogy a meccs további részében semmit se csinált. ezért tényleg igaz rá, hogy körülbelül egy befejező csatárnak vesszük, és az alapján is ítéljük meg. például tegnap a madridisták nagyrésze azt írta, hogy a jobbak között volt, meg őt nem is osztották. miközben annyit passzolt, mint casillas és a gólján kívül teljesen ugyanúgy játszott, mint bale, aki egy masszív balogh balázs színvonalat hozott.

szerintem valahol ott romlott el a srác, ahogy megpróbálta tartani a lépést messivel gólmennyiségben. ezért viszont maximális respect neki, ahogy küzd azért hogy ő legyen a legjobb és ezzel messit is jobb játékossá tette, mert folyamatosan tolták egymást. egyébként pont nemrég olvastam valahol, hogy ilyen két játékos, aki éveken keresztül ennyire kiemelkedett volna és ilyen szintű rivalizálásban lettek volna úgy, hogy más bele se tud szólni nem nagyon volt még.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.05.06. 13:07:58

Nincs kétség ki a jobb, még Guardiola is azt nyilatkozta tegnap, hogy a jó Messit lehetetlen megfogni. Most megint itt az alkalom, hogy odategye magát, legyen kedve focizni, akkor nem lehet baj a gólokkal.
A játék minden moduljában jobb CR-nél, kivéve a jelentős magasságkülönbségből adódó fejjáték.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.06. 12:35:16

csababarca írta:
Persze a madridosok biztos nem értenek ezzel egyet, lehet csak mi látjuk így,nem tudom. De mostmár nemhogy a MU-s Cét nem látjuk, de a 2 évvel ezelőttit sem nagyon.
Ez a kisebbség, de nekem pl van Realos barátom, akivel már többször elbeszélgettünk ebben a témában és ő elismerte, h Messi jobb játékos, egyszerűen több van benne ill. amit leírtál, h MUhoz képest leadta, már persze ami a cselezést meg a színesítést jelenti.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.06. 10:27:28

Mondjuk tényleg egysíkú lett Cé játéka.
Már távoli lövésekkel sem nagyon operál, szabik egyáltalán nem jönnek úgy (bár Messinél sem mostanában), kevés párharcot vállal fel.
Nem is igazán értem, sokkal többet kéne vállalnia képességei alapján, de mintha félne is belemenni a párharcokba.

Persze a madridosok biztos nem értenek ezzel egyet, lehet csak mi látjuk így,nem tudom. De mostmár nemhogy a MU-s Cét nem látjuk, de a 2 évvel ezelőttit sem nagyon.
Számai brutálisak, ez tény, legjobban érkező támadó a világon, ez elvitathatatlan. De ha a góljait nem nézzük, akkor eléggé kevéske az amit lead.
Persze ha eldönti a juve ellen, meg esetlegesen a BL-döntőt, az megint más, és amilyen gólérzékeny,simán benne van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.05.06. 10:17:01

ozsimiki írta:Tegnapi Real meccset is látva, mindig picit idegesít,hogy hogy képesek sokan ugyanarra a szintre tenni Ronaldot Messivel.
Sőt, vannak akik Messi fölé helyezik...
Egyszerűen nem értem én sem.

CR-ből kb. egy Inzaghi lett, aki mindig jó helyen érkezik, csak kevesebbet van lesen, és azért többet termel. De milyen más erénye maradt? 1v1-ben alig meri bevállalni, ha meg is teszi, azt is csak alapvonal felé, aztán majd lesz valami. (nagyrészt)

Egyszerűen a Realból kivennéd, a játék maradna ugyanaz, amit a Kroos-James-Modric hármas ki tud sajtolni a csapatból.
Tegnap is a gólnál érkezett, attól eltekintve kb. semmi.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.06. 09:45:43

ozsimiki írta:Tegnapi Real meccset is látva, mindig picit idegesít,hogy hogy képesek sokan ugyanarra a szintre tenni Ronaldot Messivel.

Ha csak a gólmennyiségből ítéljük meg, hogy ki milyen szintet képvisel mint labdarúgó, akkor természetesen rendben van a szitu. Persze ennél jóval összetettebb szerintem. Pl szerintem az égvilágon senkinek nem jutna eszébe Van Nistelrooyt a brazíl Ronaldoval egy szintre hozni, pedig góltermelésben nem igen maradt el tőle.

Jó itt nem ekkora a különbség más területeken, de egyszerűen mezőnyben CR egy sima top játékos,míg Messi ott is klasszis. Aztán jön az a része, hogy tudni kell érkezni gólra éhesen, ebben kiemelkedő a portugál. Teszem hozzá, jóval többet is lehet megtalálni első szándékból olyan pozícióban a társaknak, ahol góllá is tudja tenni. (lásd a tegnapi, vagy a 7végi góljait többek között), míg Messi többnyire második vonallal érkezik, és alkatából sem olyan egyszerű,h beíveljük rá aztán hello.
Ettől függetlenül mindenki, elvileg "független" szakértők azzal vannak megáldva, hogy Cr mennyivel komplettebb játékos. Én összeállítottam egy kisebb táblázatot, amiben összehasonlítottam őket a legfontosabb tényezők szerint. (pl. játékintelligencia, gyorsaság labdával/labda nélkül, assistok, fejjáték, szabadrúgás stb.) Azt hiszem sikerült objektíven elkészíteni és meglepődtem, hogy Messi mennyivel veri Cr-t. A portugál leginkább a fizikai adottságaiból adódó kritériumokban jobb. A fejjátékban amúgy is kiemelkedő, de ebben pl Messi hatalmas hátránnyal indul.

Nekem nem szívem csücske az argentin, de a kettejük harca igazából tényleg csak a gólok számáról szól, úgy, hogy mellette van két olyan játékos, akikre ugyanúgy játszanak. Eddig az ment, hogy egy olyan középpálya nélkül sehol se lenne, most erre is bőven rácáfol.
Forca Barca!!!!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2015.05.06. 07:14:12

Tegnapi Real meccset is látva, mindig picit idegesít,hogy hogy képesek sokan ugyanarra a szintre tenni Ronaldot Messivel.

Ha csak a gólmennyiségből ítéljük meg, hogy ki milyen szintet képvisel mint labdarúgó, akkor természetesen rendben van a szitu. Persze ennél jóval összetettebb szerintem. Pl szerintem az égvilágon senkinek nem jutna eszébe Van Nistelrooyt a brazíl Ronaldoval egy szintre hozni, pedig góltermelésben nem igen maradt el tőle.

Jó itt nem ekkora a különbség más területeken, de egyszerűen mezőnyben CR egy sima top játékos,míg Messi ott is klasszis. Aztán jön az a része, hogy tudni kell érkezni gólra éhesen, ebben kiemelkedő a portugál. Teszem hozzá, jóval többet is lehet megtalálni első szándékból olyan pozícióban a társaknak, ahol góllá is tudja tenni. (lásd a tegnapi, vagy a 7végi góljait többek között), míg Messi többnyire második vonallal érkezik, és alkatából sem olyan egyszerű,h beíveljük rá aztán hello.

Szóval ha egy játékos komplett tudását nézzük, a Real drukkereken kívül nem tudom felfogni,hogy ki szavazna Ronaldo mellett. Messi játékot szervez, gólpasszokat ad, és még ezek mellett a gólmennyiség is bőven rendben van. Nah meg a gólpasszok, kulcspasszok minősége, milyensége sem elhanyagolható szerintem.

és ez a post nem az aranylabdának szól, mert ott az adott év gólmennyisége szinte döntő, főleg ha cím is jön hozzá.

egyszerűen a játékosok helyezkedéséhez,és ahhoz képest,hogy ki mennyire hátravontan szerepel a meccsek mennyi %ban, sokkal nagyobb lemaradásban kellene lennie Messinek gólmennyiségben. Maga a tény,hogy nincs abban, többek között jelzi mit is tud ez a fiú.

Mert azért valljuk be, az assist királyok ritkán szoktak 40-50+ gólt elrakni szezononként. Sőt sosem. Messi erre is rácáfol, és ez mutatja leginkább,h mennyi mindenhez is ért világklasszis szinten. Mert ilyen gólmennyiségek ilyen assist mutatókkal Messi előtt nem igen volt.

Gólvágásban Ronaldo is természetesen világklasszis, és sajnos nem is hülye a tag. Amikor felvetődött hogy eligazol Madridból (azt hiszem 2x is komolyabb téma volt az elmúlt években), és ide is leírtam, és biztosra vettem,hogy nem fogja megtenni. Mégpedig azért mert pontosan tudja,hogy angliában ezt a mennyiségen nem tudná hozni. Nagyon kíváncsi lettem volna, milyen mutatókat szór ha visszamegy a M.U.-ba. De mivel ahogy írtam nem hülye, és rengeteget számít neki,h Ő maga mit ér el, ezért borítékolható volt,h marad. Ahogy most is maradni fog, tudja,h itt megdönthet minden Reál csúcsot, és azt is,hogy csak itt van esélye aranylasztikért,sőt cipőkért harcba szállni Messivel.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.02. 19:15:20

Elhúzhatott volna 2-vel Ronaldo elől, de mégis odaadta Neymarnak aki nem tudott gólt lőni...

Hihetetlen ez az pali, 50 meccsen 51 gól, és 26 assist, úgy hogy balszerencsés és csak a ligában 12 vagy 13 kapufája volt ebben a szezonban.

Emellett tényleg ahányszor kiszolgálja a társait, és ahogy tud örülni Neymar és Suarez góljainak is.
Rengetegen azt mondták hogy Neymarral nem fog összeférni, hát még így amikor jött Suarez is...Ehhez képest azt látjuk hogy zseniálisan megvannak együtt.

Emellett átlagosan egy meccsen 3 különböző pozícióban játszik, nem csak a legtöbb gólt lőtte jelen pillanatban a TOP 5 bajnokságban, de még a legtöbb assistot is adta. =D> (Volt már vajon ilyen?)

Tényleg, és az a durva hogy ha ezek után megint aranylasztit nyer, akkor is bundáról fognak beszélni... #-o
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.05.02. 19:00:19

Neymar kérte a tizit a borzalmas teljesítménye után és Messi átadta a lehetőséget.
Ez nagyon rendben volt, jót tesz nem csak az ő kettejük kapcsolatának is, de az egész öltöző csap profitálhat belőle ahogy már Rakitic és Mas is nyilatkozott az esetről.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.05.02. 18:55:11

Messi átadta Neymarnak a tizit, de előtte, vagy utána (nem tudom már pontosan) Messi 2. gólja előtt elszedte ott a kaputól pár méterre 2 embertől is, köztük Neymartól. :mrgreen: Azon besírtam :lol:
Elképesztően játszik, szinte már szégyen cr-t Messi fölé emelni...
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.05.02. 18:52:32

És a második gólja (a Neymar elől ellőtt)?
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.02. 18:27:02

visca el barca írta:
csababarca írta:Na akkor Cének estére adott a feladat, kíváncsi vagyok.
remélem majd rágörcsöl és ez a madridnak 2/3 pontjába fog kerülni amivel gyakorlatilag bajnokok vagyunk
remélem én is, de valamiért azt érzem sima lesz most,hogy ennyire várjuk a botlást. :?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.05.02. 18:21:13

csababarca írta:Na akkor Cének estére adott a feladat, kíváncsi vagyok.
remélem majd rágörcsöl és ez a madridnak 2/3 pontjába fog kerülni amivel gyakorlatilag bajnokok vagyunk
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.05.02. 18:10:55

Nagyon szimpatikus volt, hogy átadta a tizit Neymarnak, nem hiszem, hogy CR megtette volna ugyanezt, főleg, hogy akár triplázhatott is volna.

Nálam egyébként ma ő volt a legjobb, látszik rajta, hogy nagyon motivált, csak így tovább! =D>
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.05.02. 18:04:10

Tényleg 40-39 van most Messinek.
Na akkor Cének estére adott a feladat, kíváncsi vagyok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése