Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.27. 22:20:37

De tudok !
Lacazette, Mandzukić ,Gignac, Bacca, Icardi, Dybala, Dost, Vietto, Higuaín, Bony +1 Papiss Cisse
Köszi! :mrgreen:

Legalább komolyan vetted volna... :lol:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.27. 21:32:59

Komolyan kéne már erre a fórumra egy " Irony alert!!" gomb .... :mrgreen:

Szerintem remek lesz Lajosunk, már most tanárian játszik, és nem egyszer húzta ki a csapatot a gubancból..Nem csak a góljaival, de a gólpasszaival, megindulásaival, testcseleivel és ahogy több védőt is leköt ezáltal Messiéknek több teret teremtve rengeteg támadásban fontos részt vesz.
És jelentősen fejlődött, nem olyan rég azt az ollózóst el sem találta volna ( mint ahogy a nagymester CR szokása hatalmas luftot rúgni úgy :mrgreen: ) , és a City ellen se talált volna be jóeséllyel.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.27. 21:26:37

ez a 10 támadó szimplán csak a jobb csatárok közül valók, némelyik az elit mögötti rétegből, de suarez topkategória.

biztos vagyok benne, hogy nem 1 lett volna képes lehozni azokat a statisztikai mutatókat, amit eddig suarez lehozott, csak hogy :

1. tőlük ez bombaforma lenne, suareztől átlagos, de inkább átlag alatti.
2. voltak, vannak és lesznek is nagy meccsek a szezonban, ahova már kell a klasszis, és duplázni a city ellen, gólt rúgni a psg vagy atletico ellen fontos szituban sokkal inkább suarez fog, mintsem bony, icardi vagy teszem azt lacazette.

barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2015.02.27. 21:11:16

Alcantara írta:[
Ezzel az a baj, hogy nem igaz. Visszaolvasva az összes hsz-ed, sajnos elsőre dobtál egy meggondolatlan dumát Suarezről, amiből később nem tudtál elegánsan kifarolni a sok cinizmus miatt.
Mire is gondolsz? Nem gondolom hogy meggondolatlan kijelentést tettem volna! Tegnap is és mai is tartom hogy jelenleg Suárez 1 középszerű játékos szintjén van! Ezért nem is hasonlítottam össze őt pl Agüeróval!!
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.02.27. 21:03:13

barca0000 írta:Szándékosan írtam középszerű játékosokat! :wink: :twisted:
Ezzel az a baj, hogy nem igaz. Visszaolvasva az összes hsz-ed, sajnos elsőre dobtál egy meggondolatlan dumát Suarezről, amiből később nem tudtál elegánsan kifarolni a sok cinizmus miatt.
Már akkor hagyni kellett volna, nem tovább srófolni, a nevekkel még jobban égetted magadat, de ez a magyarázat még attól is lejjebb van. Én a helyedben egy darabig nem írnék, mert hiteltelen vagy és sokan mosolyognak rajtad. :wink:
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2015.02.27. 20:46:37

lui1698 írta:Várjá' segítek:

Tévez, Agüero, Rooney, Lewa, Benzema, Alexis

Ez mondjuk csak 6 név, de ezekkel talán el lehetne indítani egy vitát, azokkal a nevekkel akiket te írtál max. egy sztendápot lehetne elkezdeni.
Szándékosan írtam középszerű játékosokat! :wink: :twisted:
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.02.27. 20:39:42

barca0000 írta:Lacazette, Mandzukić ,Gignac, Bacca, Icardi, Dybala, Dost, Vietto, Higuaín, Bony +1 Papiss Cisse
Várjá' segítek:

Tévez, Agüero, Rooney, Lewa, Benzema, Alexis

Ez mondjuk csak 6 név, de ezekkel talán el lehetne indítani egy vitát, azokkal a nevekkel akiket te írtál max. egy sztendápot lehetne elkezdeni.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.02.27. 20:15:39

csababarca írta:Azt hittem beröffent a gyerek komoly neveket, erre benyom ilyeneket, feléről nem is tudni miféle,vagy hogy milyen sportágat tol.
Ez csak azért van, mert nem értesz hozzá!

Lacazette, Dybala (vagy ki a rák) Vietto már hosszú évek óta döngeti az élfoci kapuját.
Bony? Ő róla meg tudjuk, ha Clyde vele van, megállíthatatlanok együtt.
Papiss Cisse? Na, ő szorul a legkevésbé magyarázatra, miért lenne jobb, mint Suarez! (amúgy ki ő?)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.27. 19:55:22

visca el barca írta:
itt van, leírta:

Lacazette, Mandzukić ,Gignac, Bacca, Icardi, Dybala, Dost, Vietto, Higuaín, Bony +1 Papiss Cisse

összegyűjtött a transfermarktról minden játékost akinek idén van 10 gólja.
Ezek focisták??

Azt hittem beröffent a gyerek komoly neveket, erre benyom ilyeneket, feléről nem is tudni miféle,vagy hogy milyen sportágat tol.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.27. 19:30:15

Chino írta:Arra a 10 névre amúgy én is nagyon kíváncsi lennék.
itt van, leírta:

Lacazette, Mandzukić ,Gignac, Bacca, Icardi, Dybala, Dost, Vietto, Higuaín, Bony +1 Papiss Cisse

összegyűjtött a transfermarktról minden játékost akinek idén van 10 gólja.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.27. 19:02:07

barca0000 írta: Pedrónak míg volt állandó lehetősége az ugye Suárez eltiltásáig volt, és abba az időbe még Messi játszott középen és ö is gyengébb volt akkor mint most ha most játszana rendre Pedro úgy hogy Messi van a széle ö is kerülne annyi helyzetbe mint Luis. Azért ha megnézed Luis góljait Messi azért nagyrészt mindig benne van.

Az hogy azt mondtam hogy tudok 10 nevet akik vannak olyan jók mint most Suárez azt tartom, de minek írjam le amikor a fórum nagy része istennek tartja Suárezt akkor tök felesleges leírni.

Előre elnézés kérek ha tévedek, de szerintem az alapján ahogy az írásod olvastam te top játékosnak tartod Suárezt ami a tavalyi szezonjába mutatott teljesítménye alapján igaz is (sőt szerintem tavaly simán volt topp 3) de ha megnézed a pollba és megnézed most ég és föld a két teljesitmény és amit itt nyújt bizony sokan tudnák hozni ezt a szintet. :wink:
Pedro kb. annyit játszott ebben a szezonban, mint Suarez és a két játékos ég és föld. Igazából nem tudjuk meg, de hogy Pedro középen jobb teljesítményt nyújtana, mint szélen több, mint kérdéses kategória. Legalábbis kötve hiszem.
Azon kívül amellett se menjünk el, hogy Suarez, mióta is játszik a Barca-ban. kb. 4 hónapja. Nem hiszem, hogy korrekten lehetne ítélkezni felette, főleg úgy, hogy egy olyan csatársorból kellene kiemelkednie, ahol Messi és Neymar van, arról ne is beszéljünk, hogy mennyire új közeget, stílust és taktikát kell elsajátítania. A javuló tendencia pedig látszik nála, egyre otthonosabban mozog a pályán, ami nem csak az ő, hanem a társai teljesítményén is meglátszik.
A Pool-t meg ne keverjük ide. Ott kiskirály volt, az alfa és az omega, minden támadás rá volt kijátszva, nem ugyanaz a két csapat.

Arra a 10 névre amúgy én is nagyon kíváncsi lennék. ( mondjuk az se teljesen helytálló, mert ki tudja mit kezdene itt mondjuk egy Diego Costa, ha hasonlókra gondolsz)
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.27. 18:21:34

barca0000 írta:De tudok !
Lacazette, Mandzukić ,Gignac, Bacca, Icardi, Dybala, Dost, Vietto, Higuaín, Bony +1 Papiss Cisse
Hát..
barca0000 írta:Pedrónak míg volt állandó lehetősége az ugye Suárez eltiltásáig volt, és abba az időbe még Messi játszott középen és ö is gyengébb volt akkor mint most ha most játszana rendre Pedro úgy hogy Messi van a széle ö is kerülne annyi helyzetbe mint Luis. Azért ha megnézed Luis góljait Messi azért nagyrészt mindig benne van.
Nem azt mondtam, hogy hányszor kerül helyzetbe. Hány helyzetet teremt.. Meg milyeneket. Mandzukic féle emberektől nem lehet elvárni, hogy egy megkerülős csel után a 10 m-re berobbanó társ fejére rajzolja a lasztit, vagy bokából bepörgeti jó ütemben a védelem mögé. Ez is hozzátartozik Suárez játékához, nem csak az, hogy kihagy sok helyzetet, meg "minden labda elpattan tőle".. Csak ezt észre kéne venni.
blupatrik írta:Ezekből a nevekből egyértelmű erősítést egyedül Agüero jelentett volna Suárez helyett, az összjátékot ő értette volna meg talán egyedül, cirka 300 millió euróért talán el is engedte volna a sejk.
Falcao a sérülése előtt jelentett volna erősítést szerintem csak, azóta valami megtört nála. Agüero meg szerintem nem lett volna olyan jó, mert ő akkor az igazi, ha van mellette még egy csatár középen, ő meg szabadabban mozoghat. Persze nem azt mondom, hogy befürödtünk volna vele, biztos passzolna ide, de neki az a poszt, amit most játszatunk Suárezzel, még kevésbé feküdne szerintem.
blupatrik írta:Nemrég sok ironikus hsz született, amit páran nem értettek meg, lehet hogy most egy furcsa humorérzékű emberrel van dolgunk, erre senki nem gondolt :D
Most hogy így mondod.. :mrgreen:
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2015.02.27. 17:29:53

Nemrég sok ironikus hsz született, amit páran nem értettek meg, lehet hogy most egy furcsa humorérzékű emberrel van dolgunk, erre senki nem gondolt :D
Aki barca kezdőt megüti az európai középcsatárok közül jelenleg Ibra( egyszer már "megbukott" , igaz hogy más rendszerben és problémái voltak Peppel), Lewandowski (???) , Falcao( bár ő is nagy ? számomra), Agüero , és több nem jut hirtelen eszembe, de vannak még ilyenek mint Rooney, RVP és társaik.
Ezekből a nevekből egyértelmű erősítést egyedül Agüero jelentett volna Suárez helyett, az összjátékot ő értette volna meg talán egyedül, cirka 300 millió euróért talán el is engedte volna a sejk.
De egyébként a Szalai is jó lett volna, mert leköti a védőket és keményen melózik. :mrgreen:
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2015.02.27. 17:20:30

Hehe meg mindig ezen megy a vita, ez mar eleg gaz.. :? de az a 10 nev, az annyira gaz hogy nem csak a zsidok tojnanak be tolle...
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.27. 17:17:13

nem akarlak kinevetni, majd megteszik helyettem mások.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2015.02.27. 17:14:54

S.Agüero írta:
Tehát nem tudsz.
De tudok !
Lacazette, Mandzukić ,Gignac, Bacca, Icardi, Dybala, Dost, Vietto, Higuaín, Bony +1 Papiss Cisse

Ezek a játékosok szerintem nyújtanak olyan teljesítményt mit Suárez jelenleg és ha ők lennének a csapatba ugyan ott tartanánk ahol most !
De nyilván meg lehet magyarázni hogy miért is nem jobbak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.27. 16:44:53

hát igen, ez sajnos a tipikus ideböfögök valamit esete. sokszor én is ebbe a hibába esem, de vagy törlöm vagy magyarázkodom, h miért van így meg úgy vagy belátiom h hülye voltam :D (lásd multkor adrianos eset)

én csak egy jobbat tudnék most mondani, hulk! vagy thor, de ő nem jó, mert el van tiltva a bl-ből.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.27. 16:26:31

Az hogy azt mondtam hogy tudok 10 nevet akik vannak olyan jók mint most Suárez azt tartom, de minek írjam le amikor a fórum nagy része istennek tartja Suárezt akkor tök felesleges leírni.
Tehát nem tudsz.
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2015.02.27. 15:50:53

palesz77 írta: Mondjuk nem tudom akkor Pedro miért nem szórt ki annyi gólpasszt, amíg volt rá lehetősége, és alakított ki annyi helyzetet. És ez csak 1 dolog.. Luis barátunk konkrétan szinte ugyan annyi helyzetet alakít ki 90 percenként, mint Leo. Nekem ez azért nem tűnik túl elhanyagolható dolognak.

A 10 nevet meg várom, de indokokkal írd légyszíves, ne csak beböfögd.. :wink:
Pedrónak míg volt állandó lehetősége az ugye Suárez eltiltásáig volt, és abba az időbe még Messi játszott középen és ö is gyengébb volt akkor mint most ha most játszana rendre Pedro úgy hogy Messi van a széle ö is kerülne annyi helyzetbe mint Luis. Azért ha megnézed Luis góljait Messi azért nagyrészt mindig benne van.

Az hogy azt mondtam hogy tudok 10 nevet akik vannak olyan jók mint most Suárez azt tartom, de minek írjam le amikor a fórum nagy része istennek tartja Suárezt akkor tök felesleges leírni.

Előre elnézés kérek ha tévedek, de szerintem az alapján ahogy az írásod olvastam te top játékosnak tartod Suárezt ami a tavalyi szezonjába mutatott teljesítménye alapján igaz is (sőt szerintem tavaly simán volt topp 3) de ha megnézed a pollba és megnézed most ég és föld a két teljesitmény és amit itt nyújt bizony sokan tudnák hozni ezt a szintet. :wink:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.27. 11:32:22

mess2009 írta:iróniába bukva sértődsz meg azon, hogy mások kritizálni mernek időnként "szent teheneket"..
az a baj, hogy egy pár embernek ez az időként az napi 26-27 alkalmat jelent.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.02.27. 10:52:15

mess2009 írta: nem csodálkoznék ezen..., az ember ugye holtig tanul...valószínű az igényesség a varázs szó. neked szemmel láthatóan az ..."elég jól el evickélünk..." a csúcs, ezért iróniába bukva sértődsz meg azon, hogy mások kritizálni mernek időnként "szent teheneket"..
Nekem nem a kritikával van bajom, csupán jobban szeretek a szezon végén értékelni, úgy talán reálisabb képet kapunk az edzők, a csapat teljesítményéről. Sokan szeretnek egy-egy meccs alapján ítélni pozitív, vagy negatív irányba, így kerülhetnek köztudatba olyan "tények", mint alkalmatlan edző, túlértékelt Messi, esetleg halvány Suarez. Mindenki máshogy látja a dolgokat, én továbbra is az összkép alapján fogok "ítélkezni".
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.02.27. 08:29:37

gg86 írta:
nagyiibarca írta: Végül is azt is innen tudtam meg, hogy Pep is gyenge edző, csak jókor volt jó helyen.
Igen, innen tényleg sok mindent meg lehet tudni. Én például még most is csodálkozom, hogy egy totál alkalmatlan edzővel, egy nemközéphátvéd Mascheranóval, egy haszontalan Busival, dupla nulla Alvessel, halvány Iniestával, eladásra ítélt túlértékelt Messivel, kiegészítve egy gyengécske Suarezzel, bohóc Pedróval még egész jól elevickélünk a szezonban. A vége úgyis totális bukás lesz, de ez nem is lenne meglepő ezek után.
nem csodálkoznék ezen..., az ember ugye holtig tanul...valószínű az igényesség a varázs szó. neked szemmel láthatóan az ..."elég jól el evickélünk..." a csúcs, ezért iróniába bukva sértődsz meg azon, hogy mások kritizálni mernek időnként "szent teheneket"..
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.02.27. 08:06:21

palesz77 írta:A 10 nevet meg várom, de indokokkal írd légyszíves, ne csak beböfögd.. :wink:
Nekem régi nagy álmom, hogy legalább egy meccs erejéig összeálljon a BBT (Bajner, Bajzát, Torghelle), amit akár hívhatnánk BaBa-Tornak is. Velük évi 6 kupa garantált.

Na mindegy, én beérem AirSanyi lebutított, lassú változatával is, az uruguayi Lajossal.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.02.26. 23:22:38

nagyiibarca írta: Végül is azt is innen tudtam meg, hogy Pep is gyenge edző, csak jókor volt jó helyen.
Igen, innen tényleg sok mindent meg lehet tudni. Én például még most is csodálkozom, hogy egy totál alkalmatlan edzővel, egy nemközéphátvéd Mascheranóval, egy haszontalan Busival, dupla nulla Alvessel, halvány Iniestával, eladásra ítélt túlértékelt Messivel, kiegészítve egy gyengécske Suarezzel, bohóc Pedróval még egész jól elevickélünk a szezonban. A vége úgyis totális bukás lesz, de ez nem is lenne meglepő ezek után.
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2015.02.26. 22:43:28

palesz77 írta: azért Suárez gyenge szintjét tudná hozni.. :mrgreen:
ha be tud mozogni üresbe meg el tud vinni egy embert, akkor tudja hozni :mrgreen:


Mondjuk már meg sem lepődök azon, hogy valaki nem ismeri el Suárezt és full középszintnek írja le. Végül is azt is innen tudtam meg, hogy Pep is gyenge edző, csak jókor volt jó helyen.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Válasz küldése