Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.30. 23:27:35

és mert reklamálta a bírónál a fejbedobást.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.11.30. 23:21:52

fz9999 írta:Tudja valaki miért kapott sárgát?
Gondolom azért, mert középkezdés után - a körülményektől függetlenül - gyök kettővel ment vissza a saját térfelére.
fz9999
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.01.18. 20:28:25
Tartózkodási hely: Bp

2014.11.30. 23:19:10

Tudja valaki miért kapott sárgát?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.30. 11:44:55

igen :lol: sanszos h eladják messit azért h ugandában, meg laoson felhúzzanak két akadémiát. :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.11.30. 09:33:19

Szó sem volt olyanról, hogy Messit el kell adni ahhoz hogy vehessünk játékost. Amúgy is miért kell játékosban gondolkozni? Beleölhetnek más innovációs tervekbe is pénzt, új sportcsarnok, Camp Nou felújítása, új ifiközpontok a világ más területén stb. Én azt mondtam és mondom is, hogy simán lesöpörni egy ilyen dolgot az asztalról mert xy-ról van szó meg szeretet és társai nálam balgaság. Én is azt mondom, hogy úgyse adnak érte ennyi pénzt, de tegyük fel igen. 250 millió az akkora összeg, hogy ott el kell gondolkodni.

Többször írtad kint hogy gondolkoznak, ezt nem nagyon tudtam hova tenni. Konkrétumról nincs szó, nem jött senki lerakni x összeget, az hogy esetleg egy vezető azt mondja hogy Messi jól érzi magát szeretné a klub ha maradna stb stb, kötelező kommüniké.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.30. 02:19:24

Lehet itt pro-kontra érveket felhozni, hogy megérné-e eladni Leot, mert akkor vehetnénk xy klasszis játékost, de azt szerintem senki nem gondolja komolyan, hogy 250 milliót fog valaki fizetni egy játékosért. Legyen az akár Messi vagy akárki.
Forca Barca!!!!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.11.30. 01:17:32

Capon leírt + dolgokat is amiket én kihagytam...

Bob! Épp ezt írom,h vannak 50-100 évente kivételek,és lesznek is, amikor nem sportgazdasági dolgok fognak dönteni -nagyon helyesen- főleg,h nem arról van szó,h hasznavehetetlen lenne Leo. Ő Barcelonában több,sokkal több,m árucikk, és egy igaz szurkolót sem érdekelné,h 250 v 350 millát kapnánk érte, ő ide tartozik,ennyi. Jah és nehogymár az legyen bármikor is a megoldás,h a valaha volt legnagyobb Barcás legendát kell eladni azért,h igazoljunk normális playakat...nah de szerencsére kint sem gondolkodnak ebben.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.11.29. 19:39:14

Amíg nincsen hirtelen szüksége a klubnak ilyen nagy mennyiségű pénzre, mondjuk nem kell egy nyár alatt egy komplett csapatot építeni, addig teljesen felesleges Messi eladásáról beszélni.
Nyereséges a klub, eddig is meg tudták venni azokat akiket akartak. Volt pénz Ibrára, Neymarra, Suárezre, akkor ne Messit keljen ahhoz eladni, hogy mondjuk Reust meg Hummelst le tudják igazolni.
Arról nem is beszélve, hogy korunk egyik legnagyobb és legeladhatóbb játékosa mennyi bevételt generálhat évről évre a klub számára.
És most nem a mezekről beszélek, az lepkefing a Barcás csecsebecsék, szponzori pénzek, +jegyeladásokból bejövő pénzekhez képest. (a TV-s jogdíjakat nem sorolom most ide, bár abból jön a legtöbb pénz, de ezt nem igen befolyásolja az, hogy Messi itt van vagy sem)
A klubnak és a szponzoroknak is elég nagy presztízzsel és plusz bevételekkel jár az, hogy Messit a csapatban tudják.
Úgyhogy szerintem amíg nem romlik meg a két fél között a viszony, nem esik vissza drasztikusan Messi formája, vagy nincsen szükség egy hirtelen nagy pénzinjekcióra a klub számára, addig nem igen lehet logikus érvekkel alátámasztani, hogy miért is érné meg a klubnak eladni Messit.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Telliho
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.05.31. 21:34:49
Tartózkodási hely: Pécs

2014.11.29. 17:52:55

Bob_Marley írta:...
Adom amit írsz, és egy ideális világban így is kellene lennie, de gondolj abba bele, hogy mit kapnának a vezetők, ha a klub első számú játékosát eladnák... Erre szerintem jó példa Cabaye esete még tavaly a Newcastle-nél, aki közönség kedvenc (talán kapitány is) volt, aztán eladták 10-en x millióért, azt hiszem 2x-es haszonnal, de a szurkolókat nem érdekelték a szakmai dolgok meg a pénzügyek, (és még a többi játékost sem), folyamatos tüntetés volt a vezetőség meg Pardew ellen is, csak a jó ősznek köszönhetően maradtak benn.
És akkor még a médiáról nem is beszéltünk, hogy egy ilyen után milyen nyomás lenne a játékosokon/edzőn. Szerintem igenis van helye ennek a modern szentimentalizmusnak a világban, még hogyha tényleg elenyésző, de az ilyen kirívó eseteknél (még) szükségszerű is.
Kép
"A tundra-tél nem tetéz, ez itt Mediterránia,
egy mecseki terápián nem kell hezitálnia"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.11.29. 16:46:30

ozsimiki
Csak feltételezve lehet erről beszélni eladni nem fogják. Viszont mondjuk 250 millió euró akkora pénz, hogy ott gazdasági szempontokat kell elsődlegesen nézni. Kitermel-e ennyit, hosszútávon megéri vagy sem, stb. Ez a klub/cég költségvetésének a fele, érzékeltetve az összeget. Ez pl akkora pénz, hogy bocsánat hogy ezt írom, de mindegy hogy az atyaúristen is az illető, azt kell figyelembe venni, hogy megéri vagy sem. Itt a klubról van szó és nem Messiről vagy Kis Pistáról ha hosszútávon ez a klubnak megéri akkor szentimentalizmusnak helye nincs. Ez nem hálátlanság, ettől még nem kevesebb vagy több az argentin csupán itt már sportgazdasági szempontok az elsődlegesek. Egy vezetőnél meg pláne nem az érzelmek kell irányítsanak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.11.29. 15:12:37

"Ha Messi boldog , a Barca is boldog" !!!!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.29. 14:42:43

Aki nem érzi át Messi jelentőségét ennél a klubnál, nem tudom, mit gondol... Ráadásul megint jól játszik, tehát még azt se lehet mondani, hogy nem érdekelné, mi történik a pályán. Ő már több itt holmi legendánál, nem akarnám más mezben látni, csak ha tényleg az lesz vele, mint Ronaldinhoval. Tavaly a vb miatt volt gyengébb, ez tuti, azt meg akkor és most sem lehetett elvárni, hogy a Clásicon Kroos, Ramos és Pepe között végigszlalomozzon és egy rakás gólt rúgjon (pedig hányszor megcsinálta már... Ezért kéne tisztelni).
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.11.29. 14:00:28

Bob! és főleg zola...

Az szerintem a racionalitást sem mellőzi,h egy klub történetének (ami nem kevés időre nyúlik vissza) legsikeresebb játékosát nem kell eladni, főleg ha a pályán hasznára van a csapatnak. 100+ évente meg lehet engedni egy csapatnak,h saját legendáját itt tartsa,és ne az legyen az elsőrendű,h ha eladná akkor mennyi embert tudna venni belőle (főleg ezzel a mézgagéza Zubis vezetőséggel számolva...)

én örülök ha a vezetőség is így gondolkodik,remélem nem érik el,h Messi el akarjon menni,és rendet tesznek végre a fenti körökben is.

Ami zolát érinti, Ronaldinhonak volt max 2-3 éve a csúcson nálunk,aztán látványosan kiégett és fontosabb volt neki az,h épp egy-egy hölgy melyik testnyílásából igya a kisfröccsét, mintsem,h vmit csináljon a pályán is...rajta múlt,h húznia kellett. Messit ne hasonlítsuk már hozzá,amikor már most alsó hangon 2x (de még több ideje) annyi ideje van a legszűkebb elitben,m volt a Brazil.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.29. 11:36:06

palesz77 írta:
Normandia írta: Nos én úgy tudom, hogy a fenti összeg fele az éves fizetése, 20 milla + reklámbevételek. Abban sem vagyok biztos, hogy éves szinten nem adnak el 600 ezer mezt a világon az Ő nevével
20 milla az nettóba van nem? Javítsatok, ha az bruttó, de ha nettó 20, az a klubnak a spanyol adózási törvények miatt 40 körül lenne nem? Megint javítsatok ha tévedek.. :D De ha bruttóba 20, és eladnak 600.000 mezt a nevével évente a HIVATALOS boltokból - mert ugye a Barca kínai replikák után nem kap pénzt -, még úgy is max 6millió a bevétel belőle - már ha kapunk 10 eurót egy mez után, amit őszintén kétlek.

Nem mintha ez számítana nagyon, csak azért nem hinném, hogy visszahozza a fizetését ilyenekből..

u.i.: Amúúúgy ha már mezeladások meg miegymás.. A legnagyobb reklámértéke a focisták közül CR-nek van jelenleg, utána jön Neymar, és csak aztán Messi. Nemrég ebből csináltam prezentációt, onnan tudom. Ez nem annyira tartozik ide, csak azért írtam le hátha valakit érdekel.. :D
Ok igaz bruttót írtál, így korrekt az ár.
Egyébként nem tünt fel, hogy se CR se Neymar nem kap, nem kaptak még csak hasonló ajánlatokat sem. Lehet, hogy a sikosítóból CR többet tud eladni, Ney meg a narancsléből, mint Messi, de a játék szempontjábó és így az értékét tekintve, Messiért többet hajlandók fizetni a kérők, még a Madrid is hajlandó lenne jóval CR vásárlási ára felett fizetni érte a fizetésekről már nem is beszélve. Itt jön a kérdés, akkor a Madrid szerint ki is a jobb? #-o :mrgreen: Brutál összegek repkednek a neten és a sajtóban. Nyilván a Barcának az eladás meghatározásakor figyelmebe kell vennie a fizetését, tehát, a kiadási és bevételi oldalt. Nem véletlen a 250 milla, mint kivásárlási ár meghatározása. A mezeket meg nem veszed meg 40-60 euró alatt. De mint mondtam mind1, mert Őt nem szabadna eladni a lentebb taglaltak alapján.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.29. 10:56:17

Normandia írta: Nos én úgy tudom, hogy a fenti összeg fele az éves fizetése, 20 milla + reklámbevételek. Abban sem vagyok biztos, hogy éves szinten nem adnak el 600 ezer mezt a világon az Ő nevével
20 milla az nettóba van nem? Javítsatok, ha az bruttó, de ha nettó 20, az a klubnak a spanyol adózási törvények miatt 40 körül lenne nem? Megint javítsatok ha tévedek.. :D De ha bruttóba 20, és eladnak 600.000 mezt a nevével évente a HIVATALOS boltokból - mert ugye a Barca kínai replikák után nem kap pénzt -, még úgy is max 6millió a bevétel belőle - már ha kapunk 10 eurót egy mez után, amit őszintén kétlek.

Nem mintha ez számítana nagyon, csak azért nem hinném, hogy visszahozza a fizetését ilyenekből..

u.i.: Amúúúgy ha már mezeladások meg miegymás.. A legnagyobb reklámértéke a focisták közül CR-nek van jelenleg, utána jön Neymar, és csak aztán Messi. Nemrég ebből csináltam prezentációt, onnan tudom. Ez nem annyira tartozik ide, csak azért írtam le hátha valakit érdekel.. :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.11.29. 10:43:00

palesz77 írta:
nagyatyesz írta:Amúgy meg a mezeladásokból simán kitermeli a fizuját
Ha jól tudom, a bruttó fizetése 40 millió körül van évente Leonak, ezt kétlem, hogy kitermeljük csak a Messi mezek eladásából..
Nos én úgy tudom, hogy a fenti összeg fele az éves fizetése, 20 milla + reklámbevételek. Abban sem vagyok biztos, hogy éves szinten nem adnak el 600 ezer mezt a világon az Ő nevével, nem beszélve az egyéb dolgokról. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy egyetértek ozsimikivel, egy ilyen játékost nem szabad eladnia egyetlen klubnak sem, igy a Barcának sem. Egy élő legenda, aki miatt többek között ott tart a Barca ahol, megaklubbá vált. Kontraktusa 2019 él, ha jól tudom, de benne van a +1 év hosszabbítás lehetősége is. Nos valszeg 33 évesen már Ő fogja eldönteni, hogy megy e haza levezetni, vagy még hosszabbítgat 1-1 évet a Barcával. Egyébként üzletileg hosszútávon is megéri a Barcának, mert hihetetlen reklámértékkel bír és az nem 250 milla lesz 5 év alatt. Nézőszámok, mezeladások, sálak, kulcstartók meg amit még el sem tudunk képzelni. Egyébként meggyőződésem, hogy ennyit senki sem ér és senki sem fog fizetni érte ennyit, [-X úgy hogy én teljesen nyugodt vagyok ezen a téren. :D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.29. 10:15:44

nagyatyesz írta:Amúgy meg a mezeladásokból simán kitermeli a fizuját
Ha jól tudom, a bruttó fizetése 40 millió körül van évente Leonak, ezt kétlem, hogy kitermeljük csak a Messi mezek eladásából..
zola8787 írta:Ilyen szinten akkor Ronaldinho-nak is itt kellene még játszania.

Én már tavaly is eladtam volna, viszont úgy vagyok most, hogy felesleges amíg Zubiék itt vannak, 250 millióból sem tudna vásárolni értelmes játékosokat.
Szerintem Ozsi sem úgy gondolja ezt, hogy játszhat bárhogy, ne adjuk el soha. De a tavalyi mélypontja után idénre sokat javult, és amíg így tolja, addig tényleg nem lenne sok értelme megválni tőle.

Mondjuk ebbe az is közrejátszik tényleg, hogy Zubiékra nem mernék ekkora összeget bízni, mint amennyiket írnak Messivel kapcsolatban.. :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.11.29. 10:13:22

Nyilván eladásról szó sincs, de azért ha valaki tényleg letesz egy hatalmas összeget akkor szentimentalizmusnak helye nincs, csakis racionális gondolkozásnak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.11.29. 09:52:10

ozsimiki írta: /igen,ilyenkor teljesen lényegtelen,h hogy az utána lévő keretet hogy alakítják ki, addig oldják meg, legyen rá pénz, de nem olyan áron,h a klub legendáját el kelljen adni. Nem szabad szntem ebben az esetben fifamanager fejjel gondolkodni a drukkereknek sem, hozzáteszem a kintiek nem is gondolkodnak úgy,m itt páran a fórumon/
Ilyen szinten akkor Ronaldinho-nak is itt kellene még játszania.

Én már tavaly is eladtam volna, viszont úgy vagyok most, hogy felesleges amíg Zubiék itt vannak, 250 millióból sem tudna vásárolni értelmes játékosokat.

nagyatyesz: hagyjuk már ezt a mezeladásokat :D
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.11.29. 09:51:49

Én sem adnám el, mert hozzá hasolnó mutatókat produkáló játékost nem találnánk. Lehet Neymar és Suarez jobban kinyilna, ha Leo menne, de ketten sem tudnának hasonló mutatókat produkálni. Azért Neymar idén nagy összeérett Leoval, Luis még nem, de idővel ő is belejön. Ha meg menne, akkor Pedro rohangálhatna még évekig a helyén. Amúgy meg a mezeladásokból simán kitermeli a fizuját
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.11.29. 07:57:18

Tavaly se adtam volna el, nyár elején se, most se, jövőre se.

Egyértelműen hasznára van a csapatnak,és amíg tud mozogni így is lesz.

Valamint sokan szerintem egyáltalán nem fogják fel mit jelent egy ilyen játékos egy klub életében (fordítva is igaz). Jöttök itt,h 250ért el lehetne,mert abból felépítjük a következő évek Barcáját,stb,stb,stb. Ha tudnám,h 3évig semmit sem nyerünk, akkor is itt kell tartani, mert egyrészről nem az Ő hibája lesz, másrészről egy klub életében egyszer, illetve nagyon kevésszer van egy ilyen játékos,aki írja a történelmet.

Pl a Barca esetében konkrétan ilyen termelési mutató,és címek hada még nem volt,csak Messi esetében.

Szóval vannak dolgok amíg átírják a forgatókönyveket, ez olyan. Messi ide tartozik,és szerintem a kinti drukkerek akik a stadionban ülnek évek óta, Messi karrierje eleje óta, simán ugyanígy gondolkodnak,h Messi maradjon addig amíg lehet, és majd innen menjen levezetni haza. Annak árán is akár,h belőle nem látunk pénzt. Akkor mivan? A Barca legnagyobb történelmi alakja lesz (ill már van is) ilyenkor nem az a fő cél,h pénzt lássunk belőle,hanem hogy teljes legyen a kép,és itt is fejezze be karrierje érdemi részét.

/igen,ilyenkor teljesen lényegtelen,h hogy az utána lévő keretet hogy alakítják ki, addig oldják meg, legyen rá pénz, de nem olyan áron,h a klub legendáját el kelljen adni. Nem szabad szntem ebben az esetben fifamanager fejjel gondolkodni a drukkereknek sem, hozzáteszem a kintiek nem is gondolkodnak úgy,m itt páran a fórumon/
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2014.11.28. 22:43:35

250 ért? :D még 500 ért se :mrgreen: Leo ide tartozik:) Az ő játékát , meg amit sportélményben nyújt ,nem tudná senki ellensúlyozni számomra :)
Abi & Tito
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.11.28. 22:40:12

ktm írta:Lehet, hogy itt en vagyok az egyetlen aki 250-ert se adna el?
én sem adnám el.
Esetleg ha tudnám,hogy megfelelően lenne pótolva,elköltve a pénz (Reus,Hummels,Pogba,Agüero,Vertonghen, Götze, Hazard, stb...most csak írtam pár népszerű nevet...), akkor elgondolkoznék.
De mivel ez a 250M Zubi kezébe kerülne úgymond, ezért inkább ne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2014.11.28. 22:15:09

Lehet, hogy itt en vagyok az egyetlen aki 250-ert se adna el?
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.11.28. 20:01:22

Messi menedzsmentje felvette a kapcsolatot a spanyol As-szel, és az újság online felületén jelezte, szó sincs a klubváltásról.

„A pletykák egy olyan újságírótól származnak, akivel a klub és a játékos részéről sem tartotta senki a kapcsolatot. Az átigazolással kapcsolatos hírek csupán kitaláción alapulnak" – jelent meg a hivatalos válasz az as.com-on.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Válasz küldése