Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
17
19%
 
Szavazatok száma: 91
jenooo
Madridista
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.10.04. 01:13:47

2014.04.24. 14:16:35

Szerintem ez a hozzászólásodat rossz helyre írtad. Nem az igazolások topic-ba kellene írni, hanem a Bajnokok Ligája topicba. Üdv.
Úúú mennyire igaz, elnézést! :oops: :oops:
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.04.24. 14:07:19

Csbal írta:
nagyatyesz írta:Mindenképpen edző kell a csapat élére, aztán az ő terveinek megfelelően kell erősíeni. Legalábbis ez lenne a normális. LE szerintem sem megoldás, Valvedre inkább. De olyan kell/kéne, aki kicsit felkavarja az állóvizet. Aki rá mer förmedni arra, aki nem fut, aki le meri cserélni azt, aki nem akar. Eddig Pep után csak olyanok voltak, akik kényesen ügyeltek arra, hogy le ne térjenek a Barca futballfilozófiáról. Ebben azt nem bírom, hogy úgy csinálnak, mint ha a Pep team előtti 100 évben is ez lett volna a csapat játéka. Nem ez volt!!! Bele kell nyúlni a játékrendszerbe, mert ezzel csak magunkat verjük át. Nem a sok passzal van baj, hanem a tempoval, valamintazzal, hogy ahhoz a rendszerhez akkor tökéletes, csúcsformában lévő garnitúra volt. Még egy olyan nem lesz. Mi meg már annak is örülünk, hogy ha valaki 10 meccsenként lő egyet 20-ról, vagy ha egy meccsen van 2 hosszú ívelés...semmi újítás, megújulás! A vezetőség meg mindig tud azzal takarózni, hogy ez a mi filozófiánk, nem változtatunk. Kemény edző kell, határozott elképzelésekkel, aki nyilván ne csináljon a csapatból defenzív focit játszó Barcát, de kicsit pörgesse fel a srácokat!

Ha én lennék az edző :-) akkor én a következő igazolásokat csinálnám:
- kapuba Ter Stegen, Pinto tőlem maradhat, mert ismeri a közeget, segítene a németnek beilleszkedni. Ha nem marad, helyére valami rutinos, spanyol bajnokságban edződött kapust kell ingyen .... (Összesen: 10-15 millio kb)
- védelembe bal oldal oké, jobbról Alves el, árából hozni helyére valami jobb oldali VÉDŐT, középen Puyi helyére kell egy f.sza védő, aki mellett lenne Piqué és Bartra. Ha Mascra van jó ajánlat, árából hozni kéne egy tényleges védőt. (Összesen: 30-35 millió)
- középpálya: Ini cseréjének hvisszahozni Rafinhát, Cesc-t kinevezni vezérnek, Xavi maradna cserének. Ha Cesc nem bírja el a nyomást, akkor hamar kiderül, de új edzőként elkezdeném rá építeni a középályát és nem amolyan bárhol bevethető Jolly Jokerként számítanék rá. Busi oké, Song, Affelay, Dos Santos el, Sergi R. kölcsönbe el. Egy jó védekező középpályát hoznék, aki támadó játékosként is bevethető. Ez nyilván többe kerülne, mint akik mennek, de a távozókkal lehetne csökkenteni a vételárat (kb 15-20 millioval). (Összesen: 20-25 millió)
- előre Messi, Neymar alap, Sanchezt ha megfizetik mehet. Jó ő, csak nem ide. 25-30 körül engedném csak. Tellot meg 5-10 között eladnám. A 2 játékos árából elhoznám Reust, ami 35, tehát kijönne belőlük. Deut is visszahoznám. Szükség esetén még egy Larsson féle rutinos centert hiznék olcsón max 5 millióért, vagy inkább ingyen. Sok esetben jól jönne. Pedro maradna. (Összesen: 0-5 millió)

Így álláspontosm szerint meg lehetne erősíteni a csapatot, és frissíteni lehetne a kereten mindösszesen 60- 80 miilioból, ami nyilván nem kevés, de szükségszerű. Ráadásul nagy részét a kapus - középső védő vinné el, ami már tudva levő volt, hogy hiánycikk lesz, de éveken keresztül csak bambultunk...
Még jó hogy nem Te vagy az edző. Reus-on és Ter Stegen-en kívül nem mondtál konkrét embereket, de a fél csapatot eladnád, köztük olyat is mint Sanchez és Mascherano-t. Pff. A két legalázatosabb játékosunkat. igaz, Masch nem egy nagy forma hátul, de bevethető lenne Song helyett a középpályán, ha hozunk egy jó védőt. Sanchezt meg divat átadólistára tenni a szurkolók között, holott ő az egyik legteherbíróbb játékosunk, és Tata elég jó teljesítményt hozott ki belőle, ha ez az ő érdeme egyáltalán. Ide középső védőt kell hozni és talán egy olyan csatárt aki képes megnyitni a védelemben a passzsávokat, hogy a középpálya be tudja odatenni. Én Alvest sem adnám el, mivel igaz hogy beadni a megyei bajnokságban is jobban tudnak, kis túlzással, de a munkabírása és a megbízhatósága, az utóbbi pár meccs kivételével megfelelő szvsz. Itt az a legnagyobb baj szerintem, h a vezetőség egy rakás k@ki, és így nekem sem lenne kedvem játszani, hogy a háttérben a vezetők meg akarnak gazdagodni és simliskednek. Nem véletlen hogy egy Valdes el akar menni. Puyol sem biztos h befejezné, bár az ő esete más tészta. Sajnálom szegényt. Meg hát az a helyzet h nem kéne annyira elájulni hogy ők a Barcelona, mert korántsem olyan nagy súlyú ez a tény, mint volt 2-3 évvel ezelőtt. De az hogy Te a fél csapatot eladnád... #-o #-o #-o

Mindenki másképp látja, és esély sincs rá, hogy én legyek az edző! :-)) Ez csak a véleményem, aminek kinyilvánításához jogom van. Neveket azért nem írtam, mert felesleges. Ter Stegen ugyan már nyílt titok, hogy jön, de cserekapusnak elképzelésem sincs kit kéne hozni. A paramétereit leírtam. Védőként kell egy klasszis védő Puyol helyére, és én tartom azt, hogy jobban járnánk, ha nem Masc lenne alternatíva védő posztra,m ert ő nem védő. Vannak nagy mentései, nagy szerelései, de ezek általában az azt megelőző hibáit korrigálják. Dani Alves nálam már tavaly eladásra került volna, mert nem lehet mindkét szélen ilyen támadó felfogású szélső védővel játszani. Alves elvezstette hatékonyságát, mióta Messi középen játszik, beadni nem tud, de erőlteti, vissza nem fut. Rengeteg gólt kapunk az ő oldalán, ami nem kizárólagosan az ő hibája, de többnyire vastagon benne van. Középpályán Song,Affelay, Dos Santos, Sergi R. sem villantott nagyot, szóval feleslegesek. Helyettük inkább 1 jó játékost hoznék. Sanchezt kedvelem, ugyanúgy mint Mesceranot, elismerem, hogy futnak, hajtanak, küzdenek. De szerintem ez a játékrendszer nem fekszik Sancheznek, esetlennek tűnik. Nem mondom, hogy az álktalam említett Reus jobb lenne, de mivel őt normális pénzért el lehetne adni, inkább vigyék őt, mintsem mondjuk Pedrot 10-ért. Igazolni úgyis kell, ha távozik valaki, nyilván a piacképessebb menjen, mert sokkal többet nem ad ő, mint Pedro. Mascért szintén írtak érdeklődőkről, többek közt a Nápolyt. Tavaly a Real nagy üzletet csinált az oda eladott játékosaival. Ha Mascot jó pénzért el lehetne adni, én inkább hoznék helyette egy klasszikus középhátváédet
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2014.04.24. 14:02:20

Alcantara írta:Pontosan Özil hiányozna még ide! :roll: Ő meg idekövetelné a haverját Khedirát, mert nélküle nem tud meglenni.
50-60 perces játékos, már amennyiben van kedve játszani.

Amikor el lehetett volna hozni "tizenmillióért", én sem értettem Pep döntését, hogy miért nem kellett. Ma már látom, hogy valószínűleg jó döntés volt. Nagyszerű képességű játékos, de borzasztó hullámzó a játéka.
Néhány Arsenal meccset néztem az idén (nem miattuk) nem igazán tudom megítélni, hogy jól jártak vele vagy sem, mert egyszer parádés, egyszer meg észrevehetetlen szinte.

Game biztosan hitelesen tudna nyilatkozni az utóbbi 1 évéről.
Sajnos egyet kell értsek veled, hihetetlen képességekkel megáldott játékos Özil, de valahogy nem tud egy konstans jó játékot hozni, hanem ahogy mondod két véglet, vagy parádés vagy 0. Ezt nem pár meccs alapján mondom, hanem én követem folyamatosan az Arsenal mérkőzéseit. Ha középpálya és Arsenal akkor Jack Wilkshere, Aaron Ramsey, Santi Cazorla
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.04.24. 13:55:05

jenooo írta:Madrid szurkoló vagyok. nem szeretném szítani a feszültséget, viszont ahogy olvasom itt a véleményeket, komolyan nem értek pár dolgot.
A tavalyi Bayern annak idején messze a világ legjobbja volt, idén, ugyan Pep miatt gyengültek talán (az alkalmazott taktika miatt) de még így is bőven a többi csapat előtt járnak. Labdabirtoklásban szintén (szerintem) a világ legjobbjai (az idei Barcánál mindenképpen). A csapat évek óta együtt van és brutálisan magabiztosak. Talán idáig a többség egyetért velem.
A másik oldalon ott van a Madrid, amely tavaly Mou áldásos tevékenységének hála teljesen széthullott, szóval Ancellottinak egyáltalán nem volt egyszerű dolga. Jött (és távozott) jó néhány ember (néhányan a kezdőbe), illetve a csapat szerkezete is megváltozott (4-2-3-1 már régóta nincs). Az hiszem még ebben is egyetérthetünk.
Ezek fényében komolyan nem értek itt pár embert, mit vártatok? A Chelsea az Atma ellen tényleg beparkolta a buszt, nem volt célja támadni, undorító volt. A Madrid szintén a védekezést erőltette (igen, hazai pályán is), de most komolyan mit kellett volna csinálnia a világ leglabdabiztosabb csapata ellen? Rohanjanak ész nélkül előre, mint a romantikus regények hősei, hátha kapnak 3-4 gólt? Olyan módon vegyék fel a harcot, amellyel szinte esélytelenek? Úgy, hogy a csapat 12 éve nem nyerte meg a címet? Úgy, hogy 4 éve az elődöntő volt a végállomás? Azt megértem, hogy sok embernek nem tetszik ez a taktika, de ahhoz már tényleg a legelvakultabb anitmadridistának kell lenni, hogy Chelsea taktikájához hasonlítsuk a tegnapi produkciót. Számos helyzete volt a Madridnak (igen, kontrából), a Bayern a 2. félidőben (a 80. percig) teljesen ki volt herélve. Igen, én is jobban örülnék, ha az ellenfél csak nyomozná utánunk a labdát, de ha a Bayern a rövid passzos játékban és a csapatszintű letámadásban messze előttünk jár, akkor az eredményességhez nem nagyon vezet más út, csak a kontrajáték. Ti örüljetek neki, hogy nálatok ez az erény megadatik. Mondjuk a Barcánál sem volt ez mindig így és ők is fognak még tétmeccsen "buszt beparkolni a kapu elé", bár ez még odébb van.
Azt szintén nem értem, hogy néhány ember itt a támadófutballt miért teszi egyenlővé a labdabirtoklással. Az elmúlt években volt 1-2 olyan klasszikus, ahol a Barcánál volt a labda, de gyakorlatilag helyzet nélkül hozták le a meccset, passzolgattak oldalra, hátra, míg a Madrid labdaszerzésnél azonnal megtámadta a kaput (több, kevesebb sikerrel) és számos helyzetet alakított ki. Olyankor is olvastam jó pár véleményt, hogy a Madrid undorító defenzív taktikát alkalmaz, de kérdem én: most komolyan defenzív az a csapat, amelyik több helyzetet alakít ki a másiknál? Csak azért, mert kevesebbet van náluk a labda, mert az ellenfél a játéknak ezen elemében előrébb tart? Én eddig azt hittem, hogy helyzetből lesz a gól, nem labdabirtoklásból. Bár ez itt már OFF, elnézést érte, de komolyan nem értem ezt a fajta elgondolást. Igen, volt, hogy a Madrid beparkolta a buszt, a támadás egyáltalán nem volt célja, lsd: 2011-es kupadöntő, viszont a tegnapi meccs ettől nagyon messze járt.
Szerintem ez a hozzászólásodat rossz helyre írtad. Nem az igazolások topic-ba kellene írni, hanem a Bajnokok Ligája topicba. Üdv.
jenooo
Madridista
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2010.10.04. 01:13:47

2014.04.24. 13:43:52

Madrid szurkoló vagyok. nem szeretném szítani a feszültséget, viszont ahogy olvasom itt a véleményeket, komolyan nem értek pár dolgot.
A tavalyi Bayern annak idején messze a világ legjobbja volt, idén, ugyan Pep miatt gyengültek talán (az alkalmazott taktika miatt) de még így is bőven a többi csapat előtt járnak. Labdabirtoklásban szintén (szerintem) a világ legjobbjai (az idei Barcánál mindenképpen). A csapat évek óta együtt van és brutálisan magabiztosak. Talán idáig a többség egyetért velem.
A másik oldalon ott van a Madrid, amely tavaly Mou áldásos tevékenységének hála teljesen széthullott, szóval Ancellottinak egyáltalán nem volt egyszerű dolga. Jött (és távozott) jó néhány ember (néhányan a kezdőbe), illetve a csapat szerkezete is megváltozott (4-2-3-1 már régóta nincs). Az hiszem még ebben is egyetérthetünk.
Ezek fényében komolyan nem értek itt pár embert, mit vártatok? A Chelsea az Atma ellen tényleg beparkolta a buszt, nem volt célja támadni, undorító volt. A Madrid szintén a védekezést erőltette (igen, hazai pályán is), de most komolyan mit kellett volna csinálnia a világ leglabdabiztosabb csapata ellen? Rohanjanak ész nélkül előre, mint a romantikus regények hősei, hátha kapnak 3-4 gólt? Olyan módon vegyék fel a harcot, amellyel szinte esélytelenek? Úgy, hogy a csapat 12 éve nem nyerte meg a címet? Úgy, hogy 4 éve az elődöntő volt a végállomás? Azt megértem, hogy sok embernek nem tetszik ez a taktika, de ahhoz már tényleg a legelvakultabb anitmadridistának kell lenni, hogy Chelsea taktikájához hasonlítsuk a tegnapi produkciót. Számos helyzete volt a Madridnak (igen, kontrából), a Bayern a 2. félidőben (a 80. percig) teljesen ki volt herélve. Igen, én is jobban örülnék, ha az ellenfél csak nyomozná utánunk a labdát, de ha a Bayern a rövid passzos játékban és a csapatszintű letámadásban messze előttünk jár, akkor az eredményességhez nem nagyon vezet más út, csak a kontrajáték. Ti örüljetek neki, hogy nálatok ez az erény megadatik. Mondjuk a Barcánál sem volt ez mindig így és ők is fognak még tétmeccsen "buszt beparkolni a kapu elé", bár ez még odébb van.
Azt szintén nem értem, hogy néhány ember itt a támadófutballt miért teszi egyenlővé a labdabirtoklással. Az elmúlt években volt 1-2 olyan klasszikus, ahol a Barcánál volt a labda, de gyakorlatilag helyzet nélkül hozták le a meccset, passzolgattak oldalra, hátra, míg a Madrid labdaszerzésnél azonnal megtámadta a kaput (több, kevesebb sikerrel) és számos helyzetet alakított ki. Olyankor is olvastam jó pár véleményt, hogy a Madrid undorító defenzív taktikát alkalmaz, de kérdem én: most komolyan defenzív az a csapat, amelyik több helyzetet alakít ki a másiknál? Csak azért, mert kevesebbet van náluk a labda, mert az ellenfél a játéknak ezen elemében előrébb tart? Én eddig azt hittem, hogy helyzetből lesz a gól, nem labdabirtoklásból. Bár ez itt már OFF, elnézést érte, de komolyan nem értem ezt a fajta elgondolást. Igen, volt, hogy a Madrid beparkolta a buszt, a támadás egyáltalán nem volt célja, lsd: 2011-es kupadöntő, viszont a tegnapi meccs ettől nagyon messze járt.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2014.04.24. 13:22:36

Pontosan Özil hiányozna még ide! :roll: Ő meg idekövetelné a haverját Khedirát, mert nélküle nem tud meglenni.
50-60 perces játékos, már amennyiben van kedve játszani.

Amikor el lehetett volna hozni "tizenmillióért", én sem értettem Pep döntését, hogy miért nem kellett. Ma már látom, hogy valószínűleg jó döntés volt. Nagyszerű képességű játékos, de borzasztó hullámzó a játéka.
Néhány Arsenal meccset néztem az idén (nem miattuk) nem igazán tudom megítélni, hogy jól jártak vele vagy sem, mert egyszer parádés, egyszer meg észrevehetetlen szinte.

Game biztosan hitelesen tudna nyilatkozni az utóbbi 1 évéről.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.04.24. 13:01:10

nagyatyesz írta:Mindenképpen edző kell a csapat élére, aztán az ő terveinek megfelelően kell erősíeni. Legalábbis ez lenne a normális. LE szerintem sem megoldás, Valvedre inkább. De olyan kell/kéne, aki kicsit felkavarja az állóvizet. Aki rá mer förmedni arra, aki nem fut, aki le meri cserélni azt, aki nem akar. Eddig Pep után csak olyanok voltak, akik kényesen ügyeltek arra, hogy le ne térjenek a Barca futballfilozófiáról. Ebben azt nem bírom, hogy úgy csinálnak, mint ha a Pep team előtti 100 évben is ez lett volna a csapat játéka. Nem ez volt!!! Bele kell nyúlni a játékrendszerbe, mert ezzel csak magunkat verjük át. Nem a sok passzal van baj, hanem a tempoval, valamintazzal, hogy ahhoz a rendszerhez akkor tökéletes, csúcsformában lévő garnitúra volt. Még egy olyan nem lesz. Mi meg már annak is örülünk, hogy ha valaki 10 meccsenként lő egyet 20-ról, vagy ha egy meccsen van 2 hosszú ívelés...semmi újítás, megújulás! A vezetőség meg mindig tud azzal takarózni, hogy ez a mi filozófiánk, nem változtatunk. Kemény edző kell, határozott elképzelésekkel, aki nyilván ne csináljon a csapatból defenzív focit játszó Barcát, de kicsit pörgesse fel a srácokat!

Ha én lennék az edző :-) akkor én a következő igazolásokat csinálnám:
- kapuba Ter Stegen, Pinto tőlem maradhat, mert ismeri a közeget, segítene a németnek beilleszkedni. Ha nem marad, helyére valami rutinos, spanyol bajnokságban edződött kapust kell ingyen .... (Összesen: 10-15 millio kb)
- védelembe bal oldal oké, jobbról Alves el, árából hozni helyére valami jobb oldali VÉDŐT, középen Puyi helyére kell egy f.sza védő, aki mellett lenne Piqué és Bartra. Ha Mascra van jó ajánlat, árából hozni kéne egy tényleges védőt. (Összesen: 30-35 millió)
- középpálya: Ini cseréjének hvisszahozni Rafinhát, Cesc-t kinevezni vezérnek, Xavi maradna cserének. Ha Cesc nem bírja el a nyomást, akkor hamar kiderül, de új edzőként elkezdeném rá építeni a középályát és nem amolyan bárhol bevethető Jolly Jokerként számítanék rá. Busi oké, Song, Affelay, Dos Santos el, Sergi R. kölcsönbe el. Egy jó védekező középpályát hoznék, aki támadó játékosként is bevethető. Ez nyilván többe kerülne, mint akik mennek, de a távozókkal lehetne csökkenteni a vételárat (kb 15-20 millioval). (Összesen: 20-25 millió)
- előre Messi, Neymar alap, Sanchezt ha megfizetik mehet. Jó ő, csak nem ide. 25-30 körül engedném csak. Tellot meg 5-10 között eladnám. A 2 játékos árából elhoznám Reust, ami 35, tehát kijönne belőlük. Deut is visszahoznám. Szükség esetén még egy Larsson féle rutinos centert hiznék olcsón max 5 millióért, vagy inkább ingyen. Sok esetben jól jönne. Pedro maradna. (Összesen: 0-5 millió)

Így álláspontosm szerint meg lehetne erősíteni a csapatot, és frissíteni lehetne a kereten mindösszesen 60- 80 miilioból, ami nyilván nem kevés, de szükségszerű. Ráadásul nagy részét a kapus - középső védő vinné el, ami már tudva levő volt, hogy hiánycikk lesz, de éveken keresztül csak bambultunk...
Még jó hogy nem Te vagy az edző. Reus-on és Ter Stegen-en kívül nem mondtál konkrét embereket, de a fél csapatot eladnád, köztük olyat is mint Sanchez és Mascherano-t. Pff. A két legalázatosabb játékosunkat. igaz, Masch nem egy nagy forma hátul, de bevethető lenne Song helyett a középpályán, ha hozunk egy jó védőt. Sanchezt meg divat átadólistára tenni a szurkolók között, holott ő az egyik legteherbíróbb játékosunk, és Tata elég jó teljesítményt hozott ki belőle, ha ez az ő érdeme egyáltalán. Ide középső védőt kell hozni és talán egy olyan csatárt aki képes megnyitni a védelemben a passzsávokat, hogy a középpálya be tudja odatenni. Én Alvest sem adnám el, mivel igaz hogy beadni a megyei bajnokságban is jobban tudnak, kis túlzással, de a munkabírása és a megbízhatósága, az utóbbi pár meccs kivételével megfelelő szvsz. Itt az a legnagyobb baj szerintem, h a vezetőség egy rakás k@ki, és így nekem sem lenne kedvem játszani, hogy a háttérben a vezetők meg akarnak gazdagodni és simliskednek. Nem véletlen hogy egy Valdes el akar menni. Puyol sem biztos h befejezné, bár az ő esete más tészta. Sajnálom szegényt. Meg hát az a helyzet h nem kéne annyira elájulni hogy ők a Barcelona, mert korántsem olyan nagy súlyú ez a tény, mint volt 2-3 évvel ezelőtt. De az hogy Te a fél csapatot eladnád... #-o #-o #-o
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.04.24. 12:53:55

neobarca írta:Özilt írja minden sajtó. Nem is értem. Anno nem kellett, pedig már megegyeztünk vele. Aztán ment a madridba...
Ha Özil ide jönne, akkor biztos, hogy Fabregas-t viszont vinné Wenger.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.24. 12:53:35

neobarca írta:Özilt írja minden sajtó. Nem is értem. Anno nem kellett, pedig már megegyeztünk vele. Aztán ment a madridba...
:lol:

ha leigazoljuk azt a szerencsetlen nyomorékot én real madrid szurkolo leszek :D

zubi tervei: piqué, alba, busi, ini, messi, neymar tengely, a többi lényegében eladó :D

http://estaticos.sport.es/resources/jpg ... 110680.jpg" target="_blank

plusz a sport megint előhozta cuadradot, láttam egy-két fio meccset, jol nyomja, de védekezni ő sem tud.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2014.04.24. 12:54:35-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.04.24. 12:28:45

Özilt írja minden sajtó. Nem is értem. Anno nem kellett, pedig már megegyeztünk vele. Aztán ment a madridba...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.04.24. 12:19:10

Mindenképpen edző kell a csapat élére, aztán az ő terveinek megfelelően kell erősíeni. Legalábbis ez lenne a normális. LE szerintem sem megoldás, Valvedre inkább. De olyan kell/kéne, aki kicsit felkavarja az állóvizet. Aki rá mer förmedni arra, aki nem fut, aki le meri cserélni azt, aki nem akar. Eddig Pep után csak olyanok voltak, akik kényesen ügyeltek arra, hogy le ne térjenek a Barca futballfilozófiáról. Ebben azt nem bírom, hogy úgy csinálnak, mint ha a Pep team előtti 100 évben is ez lett volna a csapat játéka. Nem ez volt!!! Bele kell nyúlni a játékrendszerbe, mert ezzel csak magunkat verjük át. Nem a sok passzal van baj, hanem a tempoval, valamintazzal, hogy ahhoz a rendszerhez akkor tökéletes, csúcsformában lévő garnitúra volt. Még egy olyan nem lesz. Mi meg már annak is örülünk, hogy ha valaki 10 meccsenként lő egyet 20-ról, vagy ha egy meccsen van 2 hosszú ívelés...semmi újítás, megújulás! A vezetőség meg mindig tud azzal takarózni, hogy ez a mi filozófiánk, nem változtatunk. Kemény edző kell, határozott elképzelésekkel, aki nyilván ne csináljon a csapatból defenzív focit játszó Barcát, de kicsit pörgesse fel a srácokat!

Ha én lennék az edző :-) akkor én a következő igazolásokat csinálnám:
- kapuba Ter Stegen, Pinto tőlem maradhat, mert ismeri a közeget, segítene a németnek beilleszkedni. Ha nem marad, helyére valami rutinos, spanyol bajnokságban edződött kapust kell ingyen .... (Összesen: 10-15 millio kb)
- védelembe bal oldal oké, jobbról Alves el, árából hozni helyére valami jobb oldali VÉDŐT, középen Puyi helyére kell egy f.sza védő, aki mellett lenne Piqué és Bartra. Ha Mascra van jó ajánlat, árából hozni kéne egy tényleges védőt. (Összesen: 30-35 millió)
- középpálya: Ini cseréjének hvisszahozni Rafinhát, Cesc-t kinevezni vezérnek, Xavi maradna cserének. Ha Cesc nem bírja el a nyomást, akkor hamar kiderül, de új edzőként elkezdeném rá építeni a középályát és nem amolyan bárhol bevethető Jolly Jokerként számítanék rá. Busi oké, Song, Affelay, Dos Santos el, Sergi R. kölcsönbe el. Egy jó védekező középpályát hoznék, aki támadó játékosként is bevethető. Ez nyilván többe kerülne, mint akik mennek, de a távozókkal lehetne csökkenteni a vételárat (kb 15-20 millioval). (Összesen: 20-25 millió)
- előre Messi, Neymar alap, Sanchezt ha megfizetik mehet. Jó ő, csak nem ide. 25-30 körül engedném csak. Tellot meg 5-10 között eladnám. A 2 játékos árából elhoznám Reust, ami 35, tehát kijönne belőlük. Deut is visszahoznám. Szükség esetén még egy Larsson féle rutinos centert hiznék olcsón max 5 millióért, vagy inkább ingyen. Sok esetben jól jönne. Pedro maradna. (Összesen: 0-5 millió)

Így álláspontosm szerint meg lehetne erősíteni a csapatot, és frissíteni lehetne a kereten mindösszesen 60- 80 miilioból, ami nyilván nem kevés, de szükségszerű. Ráadásul nagy részét a kapus - középső védő vinné el, ami már tudva levő volt, hogy hiánycikk lesz, de éveken keresztül csak bambultunk...
Richi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 349
Csatlakozott: 2005.06.12. 18:32:16

2014.04.24. 12:12:38

nemtudom, hogy mit akartok ettől a Simeone-tól! A BARCA footbalja teljesen más stílus amiben ő sikereket ér el! A Barca alapstílusa olyan, hogy az egész utánpótlás aszerint játszik, dolgozik és ez egy olyan dolog amit nem változtatnának meg csak azért mert Simeone idejön! Azt meg, hogy ezen Barca stílusban edzősködjön... egyáltalán nem biztos, hogy jó edző lenne itt! Ugyanolyan zsákbamacska lenne, mint bárki más! olyan edző kell, ha nem marad Martino(amit egy kicsit sajnálok), aki labdatartós, rövidpasszos támadószellemű csapatot/csapatokat vezetett sikerre. 8)
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.24. 12:00:14

Game90 írta:
Yaya(07-10) írta:akiket pénzzé lehet tenni: Mascherano, ALves, Alexis, Song. Bár utóbbi kettőt kifejezetten sajnálnám. 4 játékosból 100 millát simán be lehet szedni
Ezért a 4 játékosért mikor kapunk 100 milliót?


Barcelona plan to sign 7 players this summer. Chelsea centre back David Luiz and Juventus midfielder Arturo Vidal are the priorities. [sport]
5 éve kaptunk volna, és persze akkor ha nem árultuk volna.:)

Nagyon nem fix egy játékos ára. Mindenkinek van egy piaci értéke, ez ok. Ezt viszont simán duplázhatja, vagy akár felezheti a szándék, mi szerint a klub meg akar tőle válni (ha ez nyilvánvaló akkor biztosan alkudnak) vagy stabil kezdő (akkor viszont kis és közepes csapatoknál kb duplájáért megválnak tőle mert kell a pénz, topcsapatnál pedig egyszerűen nem eladó).

A kor is elég fontos tényező. 30 közeledtével, már nem nagyon van ára egy labdarúgónak, mert már a pályája nagy részén túl van. Ez persze kapusoknál és középső védőknél, esetleg középső középpályásoknál még lehet több év is, de ilyenkor sokat számít az árban a kor. Az elmúlt évek teljesítménye is sokat számít. Senki nem olyan hülye hogy kapkodjon majd egy Danel Alvesért úgy, hogy láthatóan már évek óta sehol sincs önmagához képest. Utóbbi játékos esetében elérkeztünk még egy tényezőhöz, ami a fizetését jelenti. Alvesnak kimondottan magas a fizetése (Masceranonak sem kevés, és Alexisnak sem). Ebből nyilván lejjebb adna, mert érzi hogy máshol (City-n és PSG-n kívül) nem nagyon kapna ennyit, de még egy kisebb bércsökkenéssel is kevés klub engedheti meg magának azt a fizetést. A managerek biztosan egy utolsó nagy zsíros szerződésre hajtanak majd. A fizetés pedig annyiban is érinti egy transzfert, hogy ha valakinek az igénye 8 millió évente, az 4 évvel számolva, 32 milla, csak a fizetésre.
Song és Alexis jó korban van, viszont egyik sem volt kezdőember. Előbbi nagyon nem és a játék sem ment neki nagyon. Utóbbinál jobb a helyzet. Mascerano viszont a nyáron 30 éves lesz, Alves pedig már 31. Ennyi idősen nem nagy értékük van már. És persze még a szerződésükből hátralévő idő is számít. Ha 1 év van csak hátra, akkor pár millió, ha 2 akkor még véleményes, mert ha jövőt terveznek vele a csapatnál akkor még kapható érte jó ajánlat.

Szerintem reálisan nézve Alvesért nagyon maximum 10 milla, Masceranoért is. Song is annyi, valamivel több. Alexis pedig lehet a duplája is ha olyan embernek szánják, és egy friss bajnok juve szeretné. Értük összesen 50 a reális.

Edző ügyben viszont is jobban szeretném ha most egy biztosabb megoldás jönne. Egy Pool vagy Atletico edző idei teljesítménye mindenki előtt már most is elismerendő. Simeonénak azért örülnék, mert A bajnokságot ismeri játékosként és edzőként is. Rodgers Angliában, Klopp pedig Németországban alkotott nagyot. Kérdéses lenne hogy egy ennyire más kultúrában mire mennének...

Összességében én jelenleg csak Simeone vagy Pep érkezésének örülnék.
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2014.04.24. 11:47:19

Ha a történtek (és Tata kivàlasztàsa) utàn ez a két ember a vezetöség edzöjelöltje, akkor ott komoly gondok vannak.
Érdekes, az MU-nàl észbekaptak. Jézusom.....
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.04.24. 11:43:00

Ha itt bejelentenek egy LE-t,akkor én igazolások tekintetében sem fogok semmi jóra számítani.
Pep bevált, ez egyszer fordulhatott elő, majd 50 év múlva lehet próbálkozni ilyennel újra, addig hanyagolni kéne.
Egyáltalán,hogy felmerülhet a neve ilyen helyzetben,már ez nagyon aggasztó. Takarítsák már el Zubiékat,mert teljesen tönkrevágják az egész csapatot.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.04.24. 11:32:21

ezt egyszerűen nem is értem: L Enriqué ?? ért el valami eredményt ez az ember valahol( felnőtt Ligában!) hogy merülhet fel ilyen név egyáltalán? ( mert lejár a szerződése???!!) könyörgöm, kit érdekel? neki akarnak jót vagy a csapatnak? nos ezért van itt igazán baj Zubizarretával, hogy ilyen nevek felmerülhetnek.
ui:csak ne gyertek Guardiolával...( mármint hogy neki sem volt sikeres előélete) ilyen sztori egyszer van százévenként....
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.04.24. 10:07:34

Igazolni nem csak azért kell mert X vagy Y gyenge. Egyszerüen frissiteni kell egy csapatot. Folyamatosn évi 2 fövel legalább. Ez elmaradt, mos többen kellenek. Ez a lényg.
Fecó
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2014.04.24. 09:57:36

visca el barca írta:bár ha valverde lesz az edzőnk lehet elhozza a fél bilbaot :D : muniain, herrera, iturraspe, laporte, meg még ki tudja :D
Ebből a felsorolásból a Muniain-Herrera párosnak örülnék is. Bár Muniain is bal oldalon játszik főleg, ahogy Neymar is idén szóval ne mtudom mennyire lenne ennek a két embernek helye azon az oldalon.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.24. 09:36:43

kadarzsolt85 írta:Irjak sok helyen ezt a Vidal gyereket hogy az mivel jobb mint Alexis Sanchez sot szerintem nem jobb egyaltalan?!
nem is egy poszton játszanak, értelmetlen öszehasonlítanod.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2014.04.24. 09:28:31

csak LE ne legyen edző. visszalépés lenne egyértelműen.
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.04.24. 09:26:57

Irjak sok helyen ezt a Vidal gyereket hogy az mivel jobb mint Alexis Sanchez sot szerintem nem jobb egyaltalan?!
Barca Barca Baaarca
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.04.24. 09:18:56

mess2009 írta:a FIFA megkegyelmezett ugyan de még ott van Zubi..!? és top csapata, úgyhogy ne reménykedjetek!
Hozzák LE-t és Krkicet és garantált, hogy a csapat nem fog kiesni.
Avatar
kindeR
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.01.21. 19:21:17

2014.04.24. 09:13:04

horybazs írta:http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ir-2330943

most komolyan??? neeee már!!!!! egy delofue tényleg jobb lesz mint egy alexis sanchez??? ezt senki nem kajáltatja meg velem.
nyílván nem jobb még, de sokkal jobb játékos válhat belőle mint alexis-ből a barcában, ez az átigazolás mindekinek jó.
Kép
Avatar
horybazs
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2008.09.30. 15:03:36

2014.04.24. 09:02:14

http://www.nemzetisport.hu/olasz_labdar ... ir-2330943" target="_blank

most komolyan??? neeee már!!!!! egy delofue tényleg jobb lesz mint egy alexis sanchez??? ezt senki nem kajáltatja meg velem.
"A dicséretekkel nem sokra mész, ellenben a pofonok, amiket kapsz, jó útra téríthetnek. A kritikák nem befolyásolhatnak negatívan, csakis arra használhatod őket, hogy fejlődjél." Dani Alves
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.24. 08:53:41

Game90 írta:
Yaya(07-10) írta:akiket pénzzé lehet tenni: Mascherano, ALves, Alexis, Song. Bár utóbbi kettőt kifejezetten sajnálnám. 4 játékosból 100 millát simán be lehet szedni
Ezért a 4 játékosért mikor kapunk 100 milliót?


Barcelona plan to sign 7 players this summer. Chelsea centre back David Luiz and Juventus midfielder Arturo Vidal are the priorities. [sport]
a porto 200-at is kapna :lol:

azért egy alves 10, masch 15, song 15, sanchez 30 reális lehet. ebből pont kijönne egy ter stegen (10) /reus (35) /inigo martinez (25) pakk

bár ha valverde lesz az edzőnk lehet elhozza a fél bilbaot :D : muniain, herrera, iturraspe, laporte, meg még ki tudja :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése