Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.04.04. 10:45:42

LG írta:A Mennyei Megyeiben már megoldották ezt a problémát, mert itt olyan kemény talaj, hogy senkinek sincs kedve dobálni magát. Lehet ez kéne magasabb szinteken is.
Na-na, azért nálunk van egy Radó :mrgreen:

Engem is zavar, hogy állandóan zuhan, de nem csoda, van vagy 40 kiló a srác, hátszélben már elvesztheti az egyensúlyát.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.04. 09:54:43

Lionel85 írta:
bennike123 írta:Csak engem zavar a folyton elesik? Értem én, hogy faragják mert fürge de, hogy legalább minden 2. esésnél rátesz vagy megjátssza az biztos. Kedvelem a játékát (ami nálunk egyelőre jóval gyengébb mint a válogatottal), de azért nem kéne így elesni minden széllökéstől... :roll:
Amikor Barcelonába igazolt, egyik első interjújában azt mondta, van eset, amikor azért dobja fel magát, hogy védje testét a sérülésektől. Ha ott maradna adott esetben, akkor súlyosabb sérülést szenvedhetne. Érdekes válasz volt. :)
A Mennyei Megyeiben már megoldották ezt a problémát, mert itt olyan kemény talaj, hogy senkinek sincs kedve dobálni magát. Lehet ez kéne magasabb szinteken is.
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2014.04.04. 06:45:45

Lionel85 írta:
bennike123 írta:Csak engem zavar a folyton elesik? Értem én, hogy faragják mert fürge de, hogy legalább minden 2. esésnél rátesz vagy megjátssza az biztos. Kedvelem a játékát (ami nálunk egyelőre jóval gyengébb mint a válogatottal), de azért nem kéne így elesni minden széllökéstől... :roll:
Amikor Barcelonába igazolt, egyik első interjújában azt mondta, van eset, amikor azért dobja fel magát, hogy védje testét a sérülésektől. Ha ott maradna adott esetben, akkor súlyosabb sérülést szenvedhetne. Érdekes válasz volt. :)
de jogos. inkább guruljon egyet minthogy feszüljön,szakadjon, törjön.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.04.04. 06:05:03

bennike123 írta:Csak engem zavar a folyton elesik? Értem én, hogy faragják mert fürge de, hogy legalább minden 2. esésnél rátesz vagy megjátssza az biztos. Kedvelem a játékát (ami nálunk egyelőre jóval gyengébb mint a válogatottal), de azért nem kéne így elesni minden széllökéstől... :roll:
Amikor Barcelonába igazolt, egyik első interjújában azt mondta, van eset, amikor azért dobja fel magát, hogy védje testét a sérülésektől. Ha ott maradna adott esetben, akkor súlyosabb sérülést szenvedhetne. Érdekes válasz volt. :)
Kép
Kép
Kép
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2014.04.04. 02:42:37

Messi ugyanezzel a problémával küzdött, viszont olyan fizikuma volt, ami lehetővé tette hogy ne elessen, hanem tovább menjen, ha mégsem tudott akkor sem reklamált, hanem felállt futott tovább. Ez szerintem mentális erőt mutat és motiváltságot.

Neymar hasonlóan könnyed (talán könnyedebb is) mozgású, szintén hasonlóan kifinomult ütemérzékkel, technikai képzettséggel. Ez eddig stimmel.

Marad a motiváltság -hozzáállás és a mentális tényezők.

Neymar láthatóan motivált, vállalja a helyzetét és szerepét, részemről ez is rendben.

Marad a mentális faktor, szerintem Messi olyan tudatossággal és alázattal állt a Focihoz, ahogy talán csak kevesen kb 100 év alatt, és Messi Argentin Neymar meg Brazil :-) .

Ráadásul őt már (sajnos!!) arra a gondolkodásmódra nevelték, hogy elesni sárga+ veszélyes szabadrúgás-ért hasznosabb, és főként kevésbé kockázatos, mint a sérülést kockáztatva továbbmenni.

Ebben kevés talán most még , meg önbizalomban néha. Szerintem sokszor vállalhatna sokkal többet.

De anno CR-t is primadonnának jelölték, és az is volt, és amúgy nem is kevés 4-5-6 év alatt lett annyira komoly és tudatos játékos, hogy sokak ellenszenve elmúlt, vagy finomodott, esetleg elismerésbe csapott át!
Minden "hibája" ellenére, mióta Madridba került kb folyamatosan megdöglik a sikerért, birkózik, visszafut (néha :-) ) . És van itt még az az ezer rúgott gól is szezononként... A számok is tekintélyt parancsolnak Ronaldo esetében is!

Ha nem szól közbe semmilyen átigazolási baráttokközt, akkor idővel, kitartással, szurkolók részéről meg türelemmel és pozitív hozzáállással, nagyon nagy GURU lehet belőle, és Nálunk :-) !

Részemről jobb hogy itt van, ennyiért, mint ha bárhol máshol lenne.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.04. 00:58:49

Az 50 kilójával nem hiszem,hogy olyan nehéz felborítani,ráadásul sokszor lendületből viszi a védőkre a labdát,így még könnyebb Föld körüli pályára állítani.
Egyébként pl a kb kétszer akkora Ronaldo is simán hempereg nagyobbakat fele akkora rúgástoktól mint amiket Neymar kap.Ő ráadásul még egy jó hisztit is kivág ha nem fújnak neki. :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2014.04.04. 00:46:13

Csak engem zavar a folyton elesik? Értem én, hogy faragják mert fürge de, hogy legalább minden 2. esésnél rátesz vagy megjátssza az biztos. Kedvelem a játékát (ami nálunk egyelőre jóval gyengébb mint a válogatottal), de azért nem kéne így elesni minden széllökéstől... :roll:
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.04.02. 16:49:15

Andris írta:Bár szerintem továbbra sem játszik jól egyik meccsen sem, sőt kifejezett féknek tartom az esetek 60-70 százalékában a támadásoknál, még így is szembetűnő hogy a jobb oldalon mennyire nem neki való a játék. Ezt nagyon nem erőltetném, bár nemtudom kit raknék a helyére... régen Alvest, de azóta elfelejtette hogy kell 2 méternél messzebbre labdát adni.

Tény egyébként, h ma szépen harcolt, de hiába volt lendülete, főleg csak elvesztette a labdákat. A hozzáállását önmagában csak akkor tudnám dicsérni ennyire eredmény nélkül, ha nem lenne akkora színész, amiért még ilyen fontos gól után is haragszom rá. sry
azért remélem láttad a meccsen, hogy Ini után ő volt a legjobb emberünk. Számtalan esetben csak felrúgni tudták a védők, több remek pozicióból elvégezhető szabadrúgást csikart ki, több embert sárgáztak róla, gólt rúgott.
Én egyszerűen már el sem hiszem, hogy sokan mennyire Neymar ( régebben Fabre) ellenes szemüvegen keresztül nézik a meccseket.
Sokaknak csípi a szemét az ára, és hogy mennyire sztárolják, így már a valós teljesítményét észre sem veszik.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.04.02. 15:58:45

Andris írta:Bár szerintem továbbra sem játszik jól egyik meccsen sem, sőt kifejezett féknek tartom az esetek 60-70 százalékában a támadásoknál...
Pedroval és Alexisszel sem lennénk előrébb. Tegnap a legjobb csatárunk volt, egyértelmű.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.01. 23:16:46

Bár szerintem továbbra sem játszik jól egyik meccsen sem, sőt kifejezett féknek tartom az esetek 60-70 százalékában a támadásoknál, még így is szembetűnő hogy a jobb oldalon mennyire nem neki való a játék. Ezt nagyon nem erőltetném, bár nemtudom kit raknék a helyére... régen Alvest, de azóta elfelejtette hogy kell 2 méternél messzebbre labdát adni.

Tény egyébként, h ma szépen harcolt, de hiába volt lendülete, főleg csak elvesztette a labdákat. A hozzáállását önmagában csak akkor tudnám dicsérni ennyire eredmény nélkül, ha nem lenne akkora színész, amiért még ilyen fontos gól után is haragszom rá. sry
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.04.01. 23:16:11

a gólon kívül is ő volt az egyik, aki a legjobban akarta a győzelmet.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.04.01. 23:02:20

A bal oldalon muzsikált, FB csoportban írtam is, hogy sok a három irányító. Ha bal oldalon kezd, a jobb oldalon pedig Pedro/Alexis akkor sokkal hamarabb jött volna a gól. Szvsz.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.01. 22:56:42

Neymarnak nagyon megy a nagyok ellen,rendkívül elégedett vagyok a sráccal! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.01. 22:43:51

Ezért imádom ezt a gyereket. Egész évben folyamatosan rontja el a ziccereket, egyiket a másik után, már-már sánchezi magasságokban. De amikor a legnagyobb szükség van a gólra, akkor beveri.

Szép volt, kölyök!

PS: viszont örülnék, ha nem dobálná magát ilyen gyakran.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.04.01. 22:40:26

Andris írta:Hibatlan befejezes!!
Attól még az egész meccsen rém rossz volt brazil kollégájával egyetemben
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.01. 22:17:00

Hibatlan befejezes!!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.04.01. 21:47:44

Andris írta:Mennyivel veszélyesebb? főlé lőtt egyet kiszorított helyzetből, és a kapus ölébe pottyantott egy fejest? Végülis mondhatjuk bőven, hogy veszélyesebb a többiek kerek nullájához képest, de azért ezt még nem nevezném érvnek a játéka mellett.

Inkább Pedroban gondolkozok, esetleg Sergi Robertoban. De úgyse fogják lecserélni időben, remélem rúg legalább egy tisztességes gólt.
Sergi Roberto, persze. Sőt hívjük vissza Victor Sanchezt is!

ui: amúgy azzal egyetértek, hogy néha ráférne 1-2 pofon, a +5 kiló izom meg nagyon kell.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2014.04.01. 22:18:41-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.01. 21:46:28

Mennyivel veszélyesebb? főlé lőtt egyet kiszorított helyzetből, és a kapus ölébe pottyantott egy fejest? Végülis mondhatjuk bőven, hogy veszélyesebb a többiek kerek nullájához képest, de azért ezt még nem nevezném érvnek a játéka mellett.

Inkább Pedroban gondolkozok, esetleg Sergi Robertoban. De úgyse fogják lecserélni időben, remélem rúg legalább egy tisztességes gólt.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.04.01. 21:43:30

Andris írta:Nagyon szeretném ha lecserélnék... minősíthetetlen megint, a játéka meg a stílusa is. Jövőre majd kezdhet újra, ha felpofozták párszor, és raktak rá 5 kiló izmot.
Attól függetlenül ő a legveszélyesebb az ATM kapujára, és már 2en sárgultak róla. Sanchezel miért lenne beljebb a csapat?
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.01. 21:38:21

Nagyon szeretném ha lecserélnék... minősíthetetlen megint, a játéka meg a stílusa is. Jövőre majd kezdhet újra, ha felpofozták párszor, és raktak rá 5 kiló izmot.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.04.01. 21:04:28

Hát, nagyon remélem.
Mindenesetre nagyon úgy tűnik (ha igaz), hogy ez a tetű Madrid tényleg mindent megtesz, hogy Neymart megszerezze.
De kérdés: mi van, ha Neymar azt mondja, hogy marad Barcelonában? Megteheti, nem?
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.04.01. 18:25:50

shutterisland írta:
Hát igen - és hányan besárgultak már, meg piros is keletkezett.
erről kíváncsi lennék egy statra, mármint hogy hány embert sárgáztak vagy állítottak ki róla.
mert azt tudom, hogy 72x szabálytalankodtak vele eddig a ligában.

egyébként sokan legyintenek erre, és szerintem sem ez a lényege a futballank, nem ez a feladata egy játékosnak, hogy sárgázzon ki embereket, viszont egyszerűen nem lehet elmenni szó nélkül e mellett.
aki focizott valaha, akár csak megyei szinten is, az tudja, hogy (főleg ha védő vagy középpályás vagy) mennyit jelent egy sárga lap a neved mellett.
onnantól megváltozik a játékod, sokkal óvatosabban kell játszanod, és kiesik a jolly joker (taktikai fault, mezhúzás,stb) a zsebedből.
szóval azért fontos elem a sárgázás is, sokat jelent, csak nem közvetlenül, hanem közvetve.
piros lap vagy tizi esetében pedig természetesen közvetlenül.
teljesen igaz. Másrészt azok sárgázzák ki az ellenfeleket, akit szabályos eszközökkel nem nagyon lehet szerelni
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.04.01. 18:20:52

Hát igen - és hányan besárgultak már, meg piros is keletkezett.
erről kíváncsi lennék egy statra, mármint hogy hány embert sárgáztak vagy állítottak ki róla.
mert azt tudom, hogy 72x szabálytalankodtak vele eddig a ligában.

egyébként sokan legyintenek erre, és szerintem sem ez a lényege a futballank, nem ez a feladata egy játékosnak, hogy sárgázzon ki embereket, viszont egyszerűen nem lehet elmenni szó nélkül e mellett.
aki focizott valaha, akár csak megyei szinten is, az tudja, hogy (főleg ha védő vagy középpályás vagy) mennyit jelent egy sárga lap a neved mellett.
onnantól megváltozik a játékod, sokkal óvatosabban kell játszanod, és kiesik a jolly joker (taktikai fault, mezhúzás,stb) a zsebedből.
szóval azért fontos elem a sárgázás is, sokat jelent, csak nem közvetlenül, hanem közvetve.
piros lap vagy tizi esetében pedig természetesen közvetlenül.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2014.04.01. 18:02:23

bakker én elhittem...jó cikk lett
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.04.01. 15:28:18

ZBarca írta:Amúgy akkor most igaz ez a vizsgálódás, vagy ez csak egy elseji tréfa? :?
Persze, hogy tréfa. :) De jó a stílusuk, egy pillanatra elkezdtem fogni a fejemet, hogy már megint ezzel szrakodunk, de aztán ránéztem a naptárra és már csak mosolygok. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Válasz küldése