Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2014.02.02. 11:42:21

Maxi írta: Ez nem biztos, hogy a társak hibája.Ha valaki nem akar futni annak nehéz passzolni.
Én leszek a közellenség, de elegem van belőle!mínusz egy ember a pályán.
Hozzátenném, hogy 2m-ről elég nehéz használható labdákat adni Messinek, aki egyfolytában Xavi és Iniesta "nyakán" játszik. Így ha utóbbi kettő megszakad sem tudja Messikét kiugratni. Főleg, ha utóbbi futni sem hajlandó... :roll:
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2014.02.02. 11:24:15

csababarca írta:Innentől számolom a meccseket, hogy mikor fog valaki értékelhető labdát adni neki. Mint amiket ő osztogat.
Botrány,hogy használható labda még a közelébe sem megy, már meccsek óta.
Ez nem biztos, hogy a társak hibája.Ha valaki nem akar futni annak nehéz passzolni.
Én leszek a közellenség, de elegem van belőle!mínusz egy ember a pályán.
Forca Barca
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.02.02. 10:49:43

A legvégén annál a pazar összjátéknál, amiből kialakult Messi ziccere gyakorlatilag már akkor gól kiáltottam, amikor még nem is lendült a lába. Csúcsformában ezeket rendre bevágta még a legkiélezettebb helyzetekben is. Fejben még koránt sem 100 százalékos, ezt is bizonyítja a helyzetkihasználása. Én nem drasztikus lépéseket várok elsősorban Messi pozíciójával kapcsolatban, hanem, hogy végre mentálisan jusson ismét a csúcsra. Mióta visszatért rúgott pár gól, kiosztott pár nagy labdát, de egyik meccsen sem láttam még azt az éhséget és játékkedvet, mint korábban.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2014.02.02. 10:36:58

mess2009 írta:
ha fele igaz csak a konklúzió akkor is adódik: ez a Messi már nem az a Messi..... sajna.
- na akkor eladjuk.... :lol: :lol: :lol:
Tegnap nem harapott még ennyire sem senki a csapatból, többen írták, hogy át kellene szabni a feladatát és a szerepét a csapatban és valóban ez lehetne a megoldás. (Talán már megy is vele a próbálkozás)
Igen, már nincs meg benne "talán" az a elsöprő lelkesedés, vehemencia, talán kopott egy hangyát ("bolhát") a gyorsasága de el nem felejtett focizni.
Pep taktikája egyszerű volt, minden labdát Leóra játszottak meg, új volt a (régi) tiki-taka stílus is, bejött...,DE! ma már az alábbiakban leírtak miatt n(s)em műxik.
A régi játékstílus átszabása nem könnyű, beléjük ivódott és Leó is abban tündökölt.
A meglévő keret rendben, az edző rendben, talán 3 új játékos kellene - akikre nem szabadna a pénzt sajnálni - és frissíteni a játékstíluson új elemekkel.
A csatár tekintetében nem véletlen volt Pep gondolata/ próbálkozása Ibraval, mint ahogy látszik Tata próbálkozása is Piquevel. Kell egy profi mentalitású, hidegvérű, EREDMÉNYES befejező csatár, akinek mellesleg nem testidegen a stílusunk sem. Az utolsó ilyen playa nálunk Samu volt......
Középső védő és kapus érkezése nem lehet kérdés, jönniük kell!
Messit vissza a jobb oldalra, Neymart a balra, Középre egy Eto'o klónt és helyre áll a rend.
Avatar
orska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2008.01.09. 14:43:37
Tartózkodási hely: Idegi alapon

2014.02.02. 10:23:38

[quote][/quote][quote="Subinho"]egy 4x aranylabdás, a világ legjobbja játékost támadjátok, akire azt mondta mindenki még nemrég, ha nem sérült a fél szezonban, akkor CR közelébe sem ér az aranylasztinak. a tény, hogy valóban csökkent a hatékonysága

Amint irtam, nem az a fo problema, hogy kevesbe hatekony, meg hogy kiismertek. Hanem az, hogy nem is kuzd igazan, es mar-mar irritaloan flegma. Jo, ha 3KM-t fut az egesz meccsen es nem tori ossze magat, hogy javuljon a jateka. Talan ezen nem fogunk vitatkozni, hiszen nyilvanvaloan O dolgozza a legkevesebbet. Nincs benne tuz es akaras, amit rutinbol megold, az megy, de semmi mas. Sajnos azt kell hogy mondjam, hogy eg es fold a kulonbseg az O es CR7 hozaallasa kozott. Ronaldo kuzd, harcol, hisztizik, probalja visszaszerezni az elveszett labdakat, rohan mint egy igas lo. Es bar kepessegeiben nincs Messzivel egy szinten, a munkamoraljaval ellensulyozza a hianyossagait. Es ez most a kulonbseg, Ronaldo javara.
Avatar
Szuszimester
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2007.06.25. 19:55:16
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2014.02.02. 09:48:33

mess2009 írta:én csak egy tv-n "látó" szurkoló vagyok, tehát nyilván sok mindent NEM TUDOK Messiről de amit tegnap és már a nem mindennapi sérülései kapcsán láttam:
- sokkal kevesebbet DOLGOZIK a pályán mint a társai. számtalan meccsen láthatjátok: meg sem izzad 90 percnyi játék után!?
- jól láthatón CSÖKKENT a HATÉKONYSÁGA, mert kevesebbet fut és lassúbb, nem teszi oda magát( elveszít, vagy nem kezel le olyan labdákat amit régebben megtett)
- nem gólerős
- láthatóan nem motivált kellően (nincsenek ösztönös reakciói - mondjuk a vereségre, az eredménytelenségére,...stb)

ha fele igaz csak a konklúzió akkor is adódik: ez a Messi már nem az a Messi..... sajna.
Pontosan így látom én is! SAJNOS! :cry:
Szuszimester
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.02.02. 09:30:27

egy 4x aranylabdás, a világ legjobbja játékost támadjátok, akire azt mondta mindenki még nemrég, ha nem sérült a fél szezonban, akkor CR közelébe sem ér az aranylasztinak. a tény, hogy valóban csökkent a hatékonysága, ez visszavezethető arra, hogy
1., sérült volt, óvatosabb emiatt és persze vissza kell nyernie a formáját
2., kiismerték a stílusát. komplett oktató videók vannak fent a youtube-on, hogy Messi hogy vezeti a lasztit és hogy cselez. ezt sztetek hányszor nézik végig a védők és készülnek belőle???
3., kiismerték a játék stílusunkat, nem tudjuk már úgy kipasszolni a védelmeket, mint pl. a MU elleni BL döntőben, ahol konkrétan cicáztunk Vidicékkel... most már nem lépnek ki az emberre, mert tudják, azonnal jönnek a háromszögezések, 2-3 rövid passz és máris helyzetbe lehet hozni valakit a kilépő védő mögött. nagyon keményen védik a területet és tartják a pozíciót a 16-os előtt 2 vonalban és ez a passzolgatós játék már nem használható, csak olyan csapat ellen, aki felveszi a kesztyűt és játszani jön ki ellenünk.
4., emiatt Tata egyértelműen változtatott a játékon és direktebb lett, ez láthatóan Messinek, meg a többieknek sem fekszik annyira. tegnap is akkor ment nekik, amikor Alves-Ini-Messi meg tudták csinálni a gyors rövid passzos labdajáratást... csak sajna picit mellé gurított Messi... aki ennek a váltásnak a nyertese, az aki nem "tizen-x" éve ezt nyomja ezt a stílust, azaz pl. Alexis, ill. Neymar.
láthattuk, hogy milyen az amikor egy klasszis csatár olyan játékba kerül be ami "nem az övé" >> Ibrahimovic! illetve azt is megnézném, hogy pl. CR mennyire működött volna a Pep féle tiki-takázó Barcában. valószínű semmire...
szóval Messi nem felejtett el focizni, csak épp most valami más van, nem az amit kb. 16 éven kesresztül játszott a Barca különböző csapataiban... lehet, hogy felveszi a kesztyűt és megint a világ legjobbja lesz, de lehet, hogy nem fog ez feküdni neki és sajnos nem fogjuk már látni az igazi Messit... sztem előbbi! legalábbis remélem nagyon!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.02.02. 08:50:53

én csak egy tv-n "látó" szurkoló vagyok, tehát nyilván sok mindent NEM TUDOK Messiről de amit tegnap és már a nem mindennapi sérülései kapcsán láttam:
- sokkal kevesebbet DOLGOZIK a pályán mint a társai. számtalan meccsen láthatjátok: meg sem izzad 90 percnyi játék után!?
- jól láthatón CSÖKKENT a HATÉKONYSÁGA, mert kevesebbet fut és lassúbb, nem teszi oda magát( elveszít, vagy nem kezel le olyan labdákat amit régebben megtett)
- nem gólerős
- láthatóan nem motivált kellően (nincsenek ösztönös reakciói - mondjuk a vereségre, az eredménytelenségére,...stb)

ha fele igaz csak a konklúzió akkor is adódik: ez a Messi már nem az a Messi..... sajna.
Avatar
orska
Jugador del Barça
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2008.01.09. 14:43:37
Tartózkodási hely: Idegi alapon

2014.02.02. 05:34:15

Urak es Holgyek, sajnos be kell latni hogy ez nagyon keves Messi-tol. Neki kellene ilyen helyzetekben kirangatni a csapatot a godorbol, es HAJTANIA mint az guzu. Persze harmadgozzel is O a meccs egyik legjobbja, de tole ez nem megfelelo. Nem fut ha elveszti a labdat, belevezeti a vedokbe (sajnos manapsag mar tobbszor, mint hogy atcselezne oket), belelovi az elotte alloba a labdat, stb. Nem az az elsodleges baj hogy nem jatszik olyan jol mint mondjuk egy vagy ket eve, hanem az, hogy nem is probalja kompenzalni azzal, hogy kemenyebben melozik a palyan. Tenyleg ugy tunik, hogy elvesztette a kedvet, es csak rutinbol nyomja a jatekot. A kerdes az, hogy ez atmeneti allapot, vagy innen mar ez lesz a jellemzo a jatekara. Mondom, nem a hibak az elso szamu problemak (bar azok is sokkal nagyobb szamban fordulnak elo, mint regen), hanem a lelkesedes hianya. Gondoljunk bele, 17 eves kora ota nyomja a legmagasabb szinten, tehat mar 10 eve, es sajnos lehet hogy eljott az ideje hogy kezd kiegni. Viszont akkor a csapat jatekat is kevesbe kellene ra sulyozni, mert ez igy nem fog mukodni komoly csapatok ellen. Tata-nak most vagy meg kell probalni felrazni Messi-t, vagy ha az nem sikerul, akkor atalakitani szerepet/jelentoseget a csapaton belul. Tehat ne feljen lecserelni, ha kell, vagy kotottebbe tenni a poziciojat, ha az segiti a csapat jatekat, de valami valtozas kell. Vagy Messi hozzaaallasaban, vagy Tata oldalarol.
lala87
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.12.06. 15:16:10
Tartózkodási hely: Ajka

2014.01.29. 18:07:49

Sziasztok. Nem tudom h jó helyre írok e, ezért elnézéseteket kérem. Pikáns story a Barca- Valencia mecshez is kapcsolható. Egy nagyon jó barátomról készült a cikk. Holnap pedig élőben szerepel a tv2 Mokka című műsorában.

http://www.borsonline.hu/20140129_megta ... yar_messit" target="_blank
Avatar
Barbas
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2005.07.18. 23:06:33

2014.01.26. 23:18:00

csababarca írta:Innentől számolom a meccseket, hogy mikor fog valaki értékelhető labdát adni neki. Mint amiket ő osztogat.
Botrány,hogy használható labda még a közelébe sem megy, már meccsek óta.
Csak addig kell várnod, amíg visszatér Ini.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.26. 23:07:20

csababarca írta:Innentől számolom a meccseket, hogy mikor fog valaki értékelhető labdát adni neki. Mint amiket ő osztogat.
Botrány,hogy használható labda még a közelébe sem megy, már meccsek óta.
Hát van ez így sajnos. Én meg pont azon gondolkodtam, hogy ha ő nem osztogatná ezeket a labdákat akkor nagyon helyzetbe sem kerülne a csapat.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.26. 22:57:56

Innentől számolom a meccseket, hogy mikor fog valaki értékelhető labdát adni neki. Mint amiket ő osztogat.
Botrány,hogy használható labda még a közelébe sem megy, már meccsek óta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.23. 17:30:01

Egy kis érdekesség, a "Rosell ügy" közepette:
A Barca legfiatalabb játékosai, akik elérték a 400-at a csapat színeiben: Messi (26 év 212 nap), Iniesta (27 év 339 nap), Xavi (28 év 22 nap)

Ha elkerülik a súlyosabb sérülések, képes lehet megdöntetni Xavi rekordját.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.01.20. 08:04:14

csak figyeljétek meg: Messi (és Neymar) egyetlen célja, 2014-ben a VB!!addig kibekkeli valahogy vigyáz, hogy nehogy megsérüljön..... oszt ennyi.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2014.01.20. 07:28:08

Nevetséges, hogy már el akarjátok adni?

És ugyan kit hoznátok helyette.Nem fog mindig Földönkívüliként játszani ez borítékolható volt...Az, hogy ebben a szezonban nem rúg 50 gólt már azt jelenti adjuk el.Nem kell mosdatni, de kiátkozni sem. Eddig egyedül vitte a csapatot most már kevés, hogy egyedül tegye ugyan ezt. De adjuk el aztán majd várjunk megint 20 évet hátha lesz egy saját nevelésű zsenink.Magyar Mentalitás! :D
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.01.20. 00:50:00

Nem kell mosdatni, mert nem sérült, ha a kezdőben kapott helyet.
Egyszerűen csak ebben a szezonban gyengébben teljesít, reméljük tavaszra visszatalál a formája.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2014.01.20. 00:43:42

Azért kíváncsi leszek, Messit meddig lehet még mosdatni a sérülésével...
Más játékosoknál ilyenkor már azt számoljuk, hogy mennyit adna értük a PSG, nem hogy a visszatérése utáni 4. meccsen még néhányan a sérülését okolják a rossz játékért. Érdekes, a Getafe ellen nem zavarta a hosszú kihagyás, csak ott nem is kellett megerőltetnie magát.

Rossz volt ránézni ma, mert egyszerűen nem akart focizni, és ez legkevésbé sem fizikai probléma. És sajnos egyre többször jellemző rá. Úgy nézett ki a pályán, mint egy sörhasú 40-es, aki a kis cseleit még meg tudja csinálni, meg A-ból B-be is elrúgja a labdát, de két métert nem hajlandó futni magától. A labda nélküli mozgása meg kimerült abban, hogy visszajön a félpályáig és elkéri.

Amikor megláttam a pálya szélén Tellot, azért szurkoltam, hogy Messi helyére jöjjön, mert lehet, hogy egy egyeneset nem bír rúgni a labdába, de legalább nem kell tovább néznem ezt az élettelen vergődést.

Itt van a 7 évvel ezelőtti Getafe-gólja, meg a mostani, egymás mellé téve számomra hihetetlenül látványos a különbség a mozgásában, az intenzitásában (nem is tudom, azóta végigsprintelt-e valaha is egyhuzamban 50 métert):
http://www.youtube.com/watch?v=NtyIkfl_t-4" target="_blank
http://www.youtube.com/watch?v=BD_178BCKfE" target="_blank
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.01.19. 19:23:41

Most mondta a kommentátor, hog 3 kliót adott le. Fel is tünt az előző meccsein, hogy mintha jobb lenne a fizikuma.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.17. 09:26:56

Volt róla szó korábban, hogy nem az igazi MEssi még, s nem hajt úgy. Szerintem csak feszült kicsit. Egyrészt, amik felröppentek hírek körülötte, másrészt a sérülése után újra top formában akarja ontani a gólokat és ez teszi egy kicsit görcsösebbé a játékát. De idővel szerintem újra a régi lesz, már a gólja után is igen erős megkönnyebbülés látszódott rajtaMit gondoltok?
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.17. 07:05:48

shutterisland írta:a copa del rey-ben nincs valami örökös góllövőlista ?
leonak a mai kettővel azt hiszem 25 gólja van, azon a listán sem állhat rosszul.
Biztos övé a rekord, hol nem? :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.01.16. 23:44:26

a copa del rey-ben nincs valami örökös góllövőlista ?
leonak a mai kettővel azt hiszem 25 gólja van, azon a listán sem állhat rosszul.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.01.14. 06:50:55

Kép
"And my heart will leave you never."
JustOneQuestion
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2013.07.13. 23:22:27

2014.01.12. 12:24:17

joma5 írta:Régen láttam Messiről egy három részes videót magyar felirattal ami a leigazolásáról szól. Beszélt a régi edzője is benne. Nem tudná valaki linkelni? Előre is köszi
Jobb oldalt ott a másik 2.
http://www.pixter.hu/video?id=32387" target="_blank

:)
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.01.12. 11:29:12

Azt megértem, hogy nem 100%-os intenzitással szállt be, mert ez a 2 hónap sérülés még ott motoszkál benne, de azt már kevésbé, hogy nem is túl nagy kedvvel. Néhányszor hátra jött labdáért, de sok olyan szituáció volt, amikor Xaviék a védőfal előtt gurigáztak, Messi meg sétálgatott a védők között, a legkisebb jelét sem mutatva annak, hogy labdához akar jutni.

Egy kicsivel több vállalkozó kedvet vártam volna tőle tegnap.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Válasz küldése