Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
11
12%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
19%
 
Szavazatok száma: 93
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.04. 20:11:35

Barcaman1993 írta:De, ha szerintetek az normális, hogy Messi 60 gólt termel 1 szezonban, míg Villa-Pedro-Alexis összesen nem jut el 20-ig, akkor nincs miről beszélni.
Te amúgy olvasod is amit írok? Pont azt írtam le, h ez a probléma, és ezt az sem fogja megoldani, hogy a fenti nevek valamelyikét Neymarra cseréljük. (De azért most leírom harmadszorra is)
Inkább azért nincs miről beszélni, egyrészt mert a fentiben akkor egyet értünk, másrészt mert annyira elvakít ez a Messi-imádatod, h már mindent összehordasz, csak h semmilyen (vélt vagy valós) sérelem ne érje a személyét.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.05.04. 20:08:09

Ennek nem örülök de ha megszerzi Silvat akkor is hátul 4-5évre ki leszünk segítve.
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.05.04. 20:07:39

JOseppe írta:http://barcanoticias.blog.hu/2013/05/04 ... ll_hummels
Miért is preferálná, ez már nem meglepetés a részéről.Jó lesz majd foltozgatni, és nem azon a poszton lévő játékosokkal kisérletezgetni jövőre is. :roll: :cry: Ha ez a hír igaz, akkor marha nagy változásoknak nézünk elébe. :cry: (Pedig sztem ott kellene az orvoslást elsőnek kezdeni.)
Nekem meg nem kell Vilanova... :D
Mit akarnak Thiago Silvával tavaly se fizettünk érte,most miért fizetnénk még többet,meg a PSG miért adná el?Meg miért akarna eljönni onnan?
Kép
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.05.04. 20:01:52

na a Mundodeportivo szerint Tito abszolut nem preferálja Hummels érkezését, hanem inkább Thiago Silva felé venné az irányt...
Nem tudom hogy melyikkel járnánk jobban,persze anyagilag, hiszen teljesítményben abszolut mindkettejükben van ráció.
Kérdés hogy hány játékois fog távozni, hiszen a kettejük ára: Hummels25-35 misi, még a Brazil belső védőé: 40-45 körül becslik.
Rosell mennyire makacs? mert ha Neymar is kell, meg a védők közül valamelyik, akkor alaposan szembe kell fordulnia az általa hírdetett takaréskoskodásnak... ugye kapus is kell... hiába a távozók, nálunk divat ingyen, vagy majdnem ingyen elengedni a játékosokat. így nagyon nem csökkentik a kiadásokat...
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.05.04. 20:00:33

http://barcanoticias.blog.hu/2013/05/04 ... ll_hummels
Miért is preferálná, ez már nem meglepetés a részéről.Jó lesz majd foltozgatni, és nem azon a poszton lévő játékosokkal kisérletezgetni jövőre is. :roll: :cry: Ha ez a hír igaz, akkor marha nagy változásoknak nézünk elébe. :cry: (Pedig sztem ott kellene az orvoslást elsőnek kezdeni.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára JOseppe 2013.05.04. 20:02:03-kor.
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.04. 18:52:50

sjd írta: Kíváncsi vagyok mikor fogunk a Csubakka-védelemig eljutni ezekkel a reakciókkal...
"De hát nem játszhatnak Messi alá, hiszen milyen abszurd, h Messi mérgesen néz rájuk, ha nem passzolnak" Érvelésből csillagos ötösök ezek a szövegek! :D

Sajnos viszont ettől függetlenül igenis létező probléma, hogy középcsatár nélkül játszunk, csak hogy ő közelebb legyen a kapuhoz, hogy gyakorlatilag első számú irányítóvá vált, akit keresni kell a labdával, és amint kiveszik a játékból, esélyünk nincs a győzelemre. Érdekes, h Villát már akkor el akarták adni egyesek, mert h "kevés gólt lő", amikor még pont ugyanolyan %-ban használta ki a helyzeteit, mint Messi. (nov. vége asszem) Csak hát ugye akkorra már Messinek volt 5x annyi gólja...
Úgyhogy éppen ezért mondom, h ha Neymar is évente 20-szor kerül majd helyzetbe, ő sem fog 25 gólt lőni.
Továbbra se értelek. Először is, kit keressenek, ha nem a középcsatárt? Ő játszik ott nyilván több lehetősége van, mint mondjuk szélről. Arról viszont már nem ő tehet, hogy a többiek csak azt hagyják ki, amit lehet. A tridente 100 gólig jutott, aminek több, mint a felét Eto és Henry lőtte, de pl. Bojan is jó néhányszor beköszönt. 10/11-es idényben Villa 23, Pedro 22 gólig jutott, Alexis a fél szezonban sérült volt és elment 15-ig. Ne akarja már nekem senki megdumálni, hogy Messi miatt nem lő a többi emberünk gólt és irreális elvárni a többi embertől... De, ha szerintetek az normális, hogy Messi 60 gólt termel 1 szezonban, míg Villa-Pedro-Alexis összesen nem jut el 20-ig, akkor nincs miről beszélni. Vki lejjebb írta, hogy a helyzeteket ki is kell harcolni, majd utána belőni. Alexisnek rengeteg helyzete van, de mindent elpuskáz, Villanak kevés, de azokat szép százalékkal belövi, Pedro meg igazából fogalmam nincs, hogy minek játszik. És sztem igenis reális elvárás, ha idejön Neymar, akkor a 20 gól nem teljesíthetetlen elvárás. És továbbra is megjegyzem ez csapatjáték :!: Hadd ne kelljen mondanom, hogy mekkora szerepük van a helyzetek kialakításában a középpályásainknak. Ha 10 labdából nem csak 1-2 darabot játszanának előre, akkor előfordulhat, hogy több lehetőségünk is lenne.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.05.04. 18:37:32

Barcaman1993 írta:Nem azért nem lőnek 20 gólt, mert Messi alá dolgoznak. :wink: De nyilván a meccs előtt Messi félrehívja Villat, Pedrot, Alexist, Tellot és még sorolhatnám, hogy a ziccerben tegyék be neki, ő meg majd belövi...
Kíváncsi vagyok mikor fogunk a Csubakka-védelemig eljutni ezekkel a reakciókkal...
"De hát nem játszhatnak Messi alá, hiszen milyen abszurd, h Messi mérgesen néz rájuk, ha nem passzolnak" Érvelésből csillagos ötösök ezek a szövegek! :D

Sajnos viszont ettől függetlenül igenis létező probléma, hogy középcsatár nélkül játszunk, csak hogy ő közelebb legyen a kapuhoz, hogy gyakorlatilag első számú irányítóvá vált, akit keresni kell a labdával, és amint kiveszik a játékból, esélyünk nincs a győzelemre. Érdekes, h Villát már akkor el akarták adni egyesek, mert h "kevés gólt lő", amikor még pont ugyanolyan %-ban használta ki a helyzeteit, mint Messi. (nov. vége asszem) Csak hát ugye akkorra már Messinek volt 5x annyi gólja...
Úgyhogy éppen ezért mondom, h ha Neymar is évente 20-szor kerül majd helyzetbe, ő sem fog 25 gólt lőni.
kardgabesz
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2013.04.28. 15:05:40
Tartózkodási hely: Bp

2013.05.04. 17:41:22

Szerintem kapusügyben nem kell annyira aggódni!
Azt a színvonalat, amit Valdes leművelt Pinto is lehozza. Jobb bekk Montoya, csak szerepeltetni kell többször, aztán Bartra, Abidal, egy kis agyi átmosás után (hogy a hisztiparádéit, hagyja a barátnőinek) Alba
Puyit hátvédedzőnek, hogy rugdossa őket hátulról, mert Őrá már hosszabb távon nem lehet számolni, hiszen két -három mérkőzés, aztán fél év sérültként.
Cserének Mascerano (őt csak finomítani kellene), aztán megpróbálni még Songot.
De, sajnos hátulra kell még ember.
Középpálya, van rá ember, csatár is kell, sok.
Fel kell pörgetni, paprikázni a hátralevő mérkőzésekre a csapatot, hogy a sok lazsálót, jól el lehessen passzolni, amiből, odaadóbb, hálásabb, szerényebb játékost lehessen venni.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.04. 17:31:55

Stalkyard írta:Ha a Reinás dolog igaz, én felakasztom magam.
Találkozzunk egy parkban, szeretnék egy Barça-drukker mellett meghalni. (Kötelet tudok hozni.)
Ezen a poszton ne spóroljunk, jöjjön Ter Stegen vagy Courtois.

Amúgy még egy akkor kacsát olvastam, hogy majdnem belesüketültem a hápogásba: az angol Daily Mail szerint (ami egy rendkívül színvonalas és megbízható lap) a Barça 47,5 millió eurós ajánlatot készül tenni














David Luizért. :lol:
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2168
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2013.05.04. 17:21:23

Varatrix írta:A legfrissebb Mundo Deportivo értesülés szerint, a vezetőség Pepe Reinában látja Victor Valdes utódját, akit 10 millió euro ellenében el is engedne a Liverpool.
Nagyon remélem, hogy ez a hír hápog. Azért oltári nagy hülyeség lenne most 31 éves kapust venni, hogy 2 év múlva túl is adjunk rajta. 27-nél azért idősebb ne legyen. Továbbá meg nem kérek Reina potyáiból.

Lewát meg tényleg fűvel-fával összeboronálnak. :) Kár foglalkozni ezekkel a híresztelésekkel. Bayernes lesz előbb vagy utóbb.
més que un club
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.05.04. 17:13:33

Ha a Reinás dolog igaz, én felakasztom magam.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.04. 17:09:05

A legfrissebb Mundo Deportivo értesülés szerint, a vezetőség Pepe Reinában látja Victor Valdes utódját, akit 10 millió euro ellenében el is engedne a Liverpool.

Továbbá szintén a Mundo szóba hozta a Barcát Lewandowskival. Nem pontosan értettem hogy ki adta ezt az "ultimátumot", de ha kifizetnek május 15-ig 25 milliót mehet. (Ez eléggé büdös, most minden nagycsapatot szóba hoznak vele.)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.04. 15:18:58

Tivornya írta:
Észrevételeidre: a HSZ-em utolsó bekezdése tartalmazza, h a játékosok cseélhetőek, mert ismerjük a keretünket és a játékosok posztját és egyedül Messi szerepére hegyeztem ki a mondandómat ;) Egyébként amíg Messi középen van a hamis 9-es pozícióban, addig fölösleges szidni és hiányolni a széjátékot. Pár éve amennyire megleptük a világot (és első ízben a Madridot) ezzel a taktikai változással, annyira meglepetés lenne ismét szélen védekezni ellene, miközben középen klasszikus csatár várja a helyzetet :)
Annyiban igazad van, h Abi/Montoya és Alba/Alves párosokat inkább kombinálni kéne aszerint, h épp melyik oldalt lehet támadóbbá/védőbbé variálni. Egyébként az alap védőnégyesem felsorolásában sztem Bartra(:)) is megállja a helyét, mert mellette vannak a társai :)
Érdekes felvetés. Nekem is már jutott eszembe, de nem hiszem, hogy van az a pénz, amiért Messi kimenne a szélre. Pedig taktikailag marha jó lenne, de veszett fejsze nyelének tűnik a dolog. Ez a védős dolog is tetszik. Egyértelmű, hogy szükség van védekezni képes védőkre. Ezzel nem volt probléma, amíg Abi játszott, de Alba és Alves egyszerre játszatása inkább hátrány, mint előny. Legalábbis a nagy meccseken. Alves helyett egy kemény jobb hátvédet el tudnék képzelni.

Nem értem Tito mi a francnak preferálja Thiago Silvát Hummelsszel szemben? Sztem jobb a brazil, de könyörgöm majdnem 2x annyiba kerülne és 28 éves. Minek akarunk mi ilyen embert igazolni? Ráadásul Hummelsben még a fejlődés lehetősége is benne van. Fizetésben is olcsóbb lenne a brazilnál... Érthetetlen.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.05.04. 15:12:29

fanbarca írta:Én személy szerint bízom a fiatalokban, akik most fognak felkerülni a felnőtt csapathoz. Deulofeu, Rafinha, Muniesa felőlem jöhet. Sergi Roberto inkább ne. :)

Jövőre a csatáraink : Messi, Deulofeu, Alexis, Neymar (Iniesta, Pedro, Fábregas, (Bojan))

Szerk.: És persze TELLO!
Muniesa elvileg nem hosszabbít és le fog lépni majd. Más csapathoz fog menni, mert a Barcánál nem számolnak vele.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2013.05.04. 15:11:13

fanbarca írta:Azért szerintem ezt te sem gondolod komolyan. Az első szekció (Neymar-Alexis-Messi) még rendben van, de hátrébb nem hiszem, hogy jól döntenél.
A középpálya így-úgy még jó, de azért Thiagoval és Xavival is kell számolni.
De azért hátul kivenni Alvest és Albat is nagy butaság lenne. Továbbá középen inkább Mascherano, mint Bartra. :) A fiatal néha bekerülhet, de nem kéne még alapembernek lennie.

Ja, és nem Barthra. :) Bartra
Észrevételeidre: a HSZ-em utolsó bekezdése tartalmazza, h a játékosok cseélhetőek, mert ismerjük a keretünket és a játékosok posztját és egyedül Messi szerepére hegyeztem ki a mondandómat ;) Egyébként amíg Messi középen van a hamis 9-es pozícióban, addig fölösleges szidni és hiányolni a széjátékot. Pár éve amennyire megleptük a világot (és első ízben a Madridot) ezzel a taktikai változással, annyira meglepetés lenne ismét szélen védekezni ellene, miközben középen klasszikus csatár várja a helyzetet :)
Annyiban igazad van, h Abi/Montoya és Alba/Alves párosokat inkább kombinálni kéne aszerint, h épp melyik oldalt lehet támadóbbá/védőbbé variálni. Egyébként az alap védőnégyesem felsorolásában sztem Bartra(:)) is megállja a helyét, mert mellette vannak a társai :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2168
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2013.05.04. 15:09:17

Én személy szerint bízom a fiatalokban, akik most fognak felkerülni a felnőtt csapathoz. Deulofeu, Rafinha, Muniesa felőlem jöhet. Sergi Roberto inkább ne. :)

Jövőre a csatáraink : Messi, Deulofeu, Alexis, Neymar (Iniesta, Pedro, Fábregas, (Bojan))

Szerk.: És persze TELLO!

Szerk2.: Hogy ne legyen új hsz. Tivornya, egyetértek veled olyan szempontból, hogy Messit vissza kéne tolni a jobb szélre. Hiába nem rúgna annyi gólt, én ott szerettem őt a legjobban, és így másnak is teret biztosítanánk. De ez úgysem fog megtörténni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fanbarca 2013.05.04. 15:13:38-kor.
més que un club
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.04. 14:57:54

Sokak problémája,hogy Messire játszik a csapat...Könyörgöm,a világ valaha volt legjobb játékosa,ember nincs aki nagyon százalékban fejezi be góllal a helyzeteit,lehetetlen szitukból is gólt lő,és olyan ütemben tud érkezni hogy lehetetlen levédekezni...Mégis kire játszunk...? Nem ezzel van itt a baj...Természetes hogy őt favorizálja az edző,sőt ha megnézzük passzjátéknál a csapattársak is,és ez nem azért van mert ki van nekik osztva parancsba,egyszerűen tudják hogy ő a legjobb,és mindíg jó megoldást választ...Kérdem én ki ne passzolna Istennek ha pályán van...? :D De persze önmagában ez nem elég...ÉS itt jönnek az idén tapasztalt problémák...

Messi hozza a sztenderdet,amire lehet építeni...De kell hogy mellé felnőljenek emberek...Egyrészről a többi embernek magukra kell húzniuk a védőket,elvinni őket elmozgással,különben túlságosan nagy lesz Leo előtt a tömörülés...Továbbá ha ziccerbe kerülnek,mert teszem azt úgy csúszik el a védekezés,ponthogy Messi cikásázai miatt általában,akkor be kell rúgniuk...ÉS azért láthattuk ez nem olyan egyszerű dolog mint ahogy hangzik...A modern védelemek ha el is csúsznak mindíg van egy keresztbe vetődő védő,illetve a kapusok teljesítménye is sokszor parádés...Nagy csapatok ellen ritka a 100%os ziccer,általában azonnal kell lőni különben odaérnek...No ezért kellenek klasszis csatárok előre...Egy simán "jó játékos" ilyenkor rosszul dönt,vár visszacselez,illetve egy középpályás csatár poszton szintén ezt teszi...De ha van ott egy klasszis Henry,Eto,Villa(lábtörés előtt)...Akkor gól...ÉS igen amíg van Messi,addig másodhegedűsök lesznek nálunk a társai elől,egész egyszerűen mert sokkal jobb mint bárki...Parádés játékos Falcao,vagy Neymar,vagy Aguero...de Messi más dimenzió...Viszont hogy adott szezonban mit érünk el,nagyon is ezeken a másodhedegűsökön múlik,mert Messi mindíg hozni fogja amit tud,és mint írtam erre lehet építeni,de nagy meccseken kell hogy felnőljenek hozzá elől a társak is...Nem csak góllövésben,hanem labda nélküli mozgásokban,ötletben,kreativitásban...

Arról nem is beszélve,hogy emberfeletti hogy mennyit játszott az utóbbi években Messi,kb sosem volt sérült,de láthattuk hogy mivan ha az...Eddigi években megúsztuk,de kell már végre valaki aki szintén zseni elől...No ezért kell Neymar...Vagy Aguero,Vagy Falcao...Igazából mind1,de ez a szint kell előre...Hogy az ellenfelek a gatyjukba csináljanak tőlük,hogy legalább 2en fogják őket,akkor több tere lesz Leonak is,ha pedig nincs a kis argentin akkor is legyen aki egymaga képes gólt lőni...Igen kellenek a munkás emberek is egy csapatba,pl Pedro vagy Alexis az,de több klasszis játékos kell előre...Nem véletlen hogy mikor a legjobbak voltunk volt, elől Messi mellett egy Henry,Eto futkosott,illetve egy jó formában lévő Villa,és egy parádés szezont futó Pedro volt ott,akik az évben klasszis teljesítményt nyújtottak...

Sztem jön Neymar,és ha félig beválik már jól jártunk...De ha nem ő,akkor is vmi nagyot kell durrantanunk előre a Barcába kevés egy jó játékos,ehhez a szinthez egy zseni kell az tuti...Visca el Barca!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2168
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2013.05.04. 14:57:32

Tivornya írta:...
Azért szerintem ezt te sem gondolod komolyan. Az első szekció (Neymar-Alexis-Messi) még rendben van, de hátrébb nem hiszem, hogy jól döntenél.
A középpálya így-úgy még jó, de azért Thiagoval és Xavival is kell számolni.
De azért hátul kivenni Alvest és Albat is nagy butaság lenne. Továbbá középen inkább Mascherano, mint Bartra. :) A fiatal néha bekerülhet, de nem kéne még alapembernek lennie.

Ja, és nem Barthra. :) Bartra
més que un club
Renka
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2013.01.31. 13:18:28

2013.05.04. 14:56:33

Hummelst nem csak Zubi akarja, hanem én is! :D Nyilván T. Silva se lenne rossz, de tavaly sem sikerült megszereznünk...ráadásul Hummels csak 24 éves, egy ideig nem lenne problémánk ezen a poszton. Azért ha valamelyik a kettő közül nem lesz a miénk, több mint csalódott leszek...
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2013.05.04. 14:54:28

barcafan0911 írta:Xavi sztem nem lesz állandó kezdő már, az ő helye rotálva lesz! :)
Én már 1 HSZ-en belül is rotáltam szerkesztés nélkül :D
Természetesen Fabre-t preferálom és Xavit a padon szeretném többet látni...
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2013.05.04. 14:45:20

Tivornya írta:Neymar esetleges érkezésével Messit visszatenném jobbszélre és Alexist tolnám centerbe. Mögöttük a szokásos Ini-Busi-Xavi és méghátrébb a 4 védő defenzívebb szélsővédőkkel :)
Pl.:


Neymar - Alexis - Messi
Ini - Busi - Fabre
Abidal - Barthra - Pique - Montoya
Kapus

Némely személyt helyzettől függően persze ki lehet cserélni. Nem részletezem, mert tudjuk, h a többi játékosunk melyik poszton tolja, mondandóm lényege Messi helyéről szól :)
Xavi sztem nem lesz állandó kezdő már, az ő helye rotálva lesz! :)
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2013.05.04. 14:19:40

Neymar esetleges érkezésével Messit visszatenném jobbszélre és Alexist tolnám centerbe. Mögöttük a szokásos Ini-Busi-Xavi és méghátrébb a 4 védő defenzívebb szélsővédőkkel :)
Pl.:


Neymar - Alexis - Messi
Ini - Busi - Fabre
Abidal - Barthra - Pique - Montoya
Kapus

Némely személyt helyzettől függően persze ki lehet cserélni. Nem részletezem, mert tudjuk, h a többi játékosunk melyik poszton tolja, mondandóm lényege Messi helyéről szól :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2013.05.04. 12:40:14

Akkor nem értem, most Villát, Sanchezt tképpen csak azért hoztuk, h kiszolgálják Messit? És ők eleve nem alkalmasak arra, hogy önmagukban is eredményesek legyenek?
Villa eredetileg csatár. Guardiola hülye szokása volt az, hogy a szélre teszi ki az amúgy posztra fizikálisan teljesen alkalmatlan csatárokat. Alexis azért volt rossz mert az unalmas, lendületet intenzitást teljesen nélkülöző játékunkban nem tudta előhozni az olaszországi énjét.
Ezen kell változtatni: a szélsőket is bevonni a rendes játékba,hagyni őket kibontakozni, nem pedig egy végtelenségig lebutított robot-csicska-szolgaszerepkört rájuk bízni...
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.05.04. 12:34:20

sjd írta:Akkor nem értem, most Villát, Sanchezt tképpen csak azért hoztuk, h kiszolgálják Messit? És ők eleve nem alkalmasak arra, hogy önmagukban is eredményesek legyenek?
Mert nekem nagyon úgy tűnik, h arra megy ki az egész érvelésed, h egyetlen ember van a világon, aki itt még gólképes lehet Messin kívül, és az Neymar. Ezt viszont nem tudom elfogadni, sztem nagyon sok játékos van, aki a megfelelő taktika mellett ugyanolyan eredményes tudna lenni (akármilyen abszurd, még Lewandowski is), és ezzel párhuzamosan a jelenlegi taktika mellett Neymar pont ugyanannyira nem lesz eredményes.
Nem tudom, hogy a vezetőség milyen céllal hozta ide a két játékost. Én azt mondom, amit látok. Lehet rosszul látom, de ezek a játékosok csak másodhegedűsök Messi mellett, sajnos. Nem így kellene lennie, de szerintem ez a helyzet. Nem mondtam, hogy csak Neymar tudna csak gólt szerezni Messin kívül, csak azt, hogy ne fásuljon be ő is,mint a többi támadó.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2013.05.04. 12:25:47

Megy a kavarás a vezetőségben is, nincsenek megelégedve Zubival. Pletykák szivárognak ki, hogy a jelenlegi vezetőség állandóan beszólogatott Guardiolának, azért távozott.

Állítólag tavaly hozhattuk volna Hummelst 25-ért, de Titonak Thiago S. kellett és most is rá várunk, annak ellenére, hogy Hummels ugyanúgy 25ért hozható lenne (állítólag). Hummelst csak Zubi akarja leginkább. sport.es
Kép
Cescről mennek folyamatosan a pletykák, nem tudom lenne -e értelme eladni, mert úgyis kell hozni a helyére valakit, aki ugyanúgy zsákbamacska lenne valószínűleg.

Támadósorban Messi mellett 2 nagy kérdőjel is van, egyiket talán betölti majd Neymar, de még mindig marad egy hely. Pedrot meglátom kezdőben akkor megtépem magam. Alexisnek adnék még egy idénnyi esélyt, mert a helyzetei megvoltak ebben az idényben, de kb úgy oldotta meg őket mint én tettem volna ezen a szinten. Maradt benne legalább 20gól. Lewandowskiról is olvasni, kétlem, hogy a mi középcsatár nélküli játékunkban ő nagy fogás lenne. Szkeptikus is vagyok vele, eddig 2 jó idényt tud felmutatni, nem tudom máshol mire lenne képes.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Válasz küldése