Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.03.07. 16:33:35

sörvirsli írta:Én azért elküldenék egy replikát belőle C. Ronaldonak! (gondolom neki a haját fogják aranyba önteni)
nem, az ő mezét meg cipőjét bronzba öntötték és egy fiú mauzóleumában helyezték el...
de olvasd csak végig az egész történetet... rád fér.
http://madridista.hu/web/index.php?site ... so&id=8774
madridista
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.03.07. 15:21:36

Egy-két hír Leoról:

Messi confirma que acabará su carrera en Newell's.

Vagyis :arrow: megerősítette, hogy a Newell's lesz az utolsó klubja, mert ezt szeretné.

Napra pontosan 12 éve játszotta első hivatalos meccsét a Barcában!

A Milan ellen a már alattam is megtalálható linken levő cipőben fog szerepelni: http://twitpic.com/c6t0t1
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.07. 14:51:49

Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.03.06. 22:42:10

Gareth Tello írta:Messi, the "Golden Foot"
http://www.youtube.com/watch?v=sYDFasxGiRY
Kép
KépKép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.06. 19:56:57

Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.04. 19:19:46

Persze érthető,hogy mindenki siránkozik (én is), de valami pozitívum csak kell amibe kapaszkodni lehet az ilyen nehéz időkben, és nekem ez az!
Nem Messi tehet róla,hogy gyakorlatilag ő az egyetlen csatár a csapatban és talán érhető ha elfáradt meg "unja" már azt,hogy mindig több gólt kell rúgnia mint amennyit a csapat kap.
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2013.03.04. 16:27:32

sörvirsli írta:Elképesztő adat! :shock:
Van esetleg valakinek valami statja arról,hogy esetleg más top bajnokságban(német,olasz,angol) mennyi a rekord az egymás utáni meccseken zsinórban lőtt gólok tekintetében?
Vagy Messi már ebben is egyedülálló?
(Most a mongól kupában Dzsingkiszkán uralkodási ideje allatti időkben játszó Ló Fan Fin Csuo gólrekordját ne vegyétek bele! :) )
Tényleg elképesztő.Elképesztően semmit nem érő adat, mikor meccsek óta az egyik legnagyobb flop...
Forca Barca
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.03.04. 16:22:29

sörvirsli írta:Elképesztő adat! :shock:
Van esetleg valakinek valami statja arról,hogy esetleg más top bajnokságban(német,olasz,angol) mennyi a rekord az egymás utáni meccseken zsinórban lőtt gólok tekintetében?
Vagy Messi már ebben is egyedülálló?
(Most a mongól kupában Dzsingkiszkán uralkodási ideje allatti időkben játszó Ló Fan Fin Csuo gólrekordját ne vegyétek bele! :) )
Nem hinném, hogy ilyen lenne. Vagy, ha mégis akkor tényleg az van, amit te is írsz.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.04. 16:20:02

Elképesztő adat! :shock:
Van esetleg valakinek valami statja arról,hogy esetleg más top bajnokságban(német,olasz,angol) mennyi a rekord az egymás utáni meccseken zsinórban lőtt gólok tekintetében?
Vagy Messi már ebben is egyedülálló?
(Most a mongól kupában Dzsingkiszkán uralkodási ideje allatti időkben játszó Ló Fan Fin Csuo gólrekordját ne vegyétek bele! :) )
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.04. 09:34:18

Barcaman14 írta:
barca2010 írta:Csak kiváncsiságból kérdezem? Valaki tudja fejből, hogy hányadik bajnokija volt zsinórban amikor gólt szertzett? Köszi
A szombati volt zsinórban 16. bajnokija amin gólt szerzett.
Köszi, azért ez nem semmi!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.03.04. 09:05:53

barca2010 írta:Csak kiváncsiságból kérdezem? Valaki tudja fejből, hogy hányadik bajnokija volt zsinórban amikor gólt szertzett? Köszi
A szombati volt zsinórban 16. bajnokija amin gólt szerzett.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.04. 09:04:11

Csak kiváncsiságból kérdezem? Valaki tudja fejből, hogy hányadik bajnokija volt zsinórban amikor gólt szertzett? Köszi
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.03.02. 19:40:53

mess2009 írta:én úgy látom, hogy igenis Messivel valami baj van. azt is nehéz indokolni,mhogy ennyire visszaesik a formája, de ha valami mentális (lelki, családi, netán egyéb) baja van az bizony lehúzhatja. amivel nálam besokalt az a lélektelen lazsálása. tudom, hogy a játékosok fizikai leterhaltsége más és más de könyörgöm egy vesztes meccsen ahol ki kellene hajtani a lelked ?! Messi úgy sétál le hogy meg sem izzadt! tudom, mert láttam máskor is volt már olyan, hogy ha szorosan fogják és + nem jönnek be az első cselei egyszerűen begörcsöl, vagy kedvét szegi a dolog és nem hajt. na de egy komoly presztízs meccsen ahol verést kapnak még akkor sincs tűz?!!! akkor bizony szerintem ott valami nagyon nincs rendben.
ami igazán tragikus lenne, hogy ha a fizikai állapota diktálná ezt a tempót! kevés mozgás, lassúbb beindulások, egyre kevesebb akció bevállalása, a cselek egyre lassabbak(gyakran álló helyzetből rohan bele a védőjébe) és kiismerhetőbbek, az elfutások rövidebbek és a befejezések hatástalanok. nos erre kell hogy választ kapjunk remélem nem nagyon távoli jövőben, mégpedig parádés alakítások formájában.
Teljesen egyetértek Veled, én is így látom. A megoldást persze nem tudhatjuk, de a szakvezetésnek ebben kulcsszerepe van. Ha kell pihenjen, menjen el a családdal két hétre, ha mentális probléma van, akkor kezeljék, ha fizikailag készült ki, akkor a megfelelő edzésmódszerrel hozzák rendbe. Az biztos, hogy 2-3 hónapja mintha elfelejtett volna focizni és ehhez járul a sétálgatás.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2013.03.02. 19:35:26

Lehet, hogy sokan megköveztek, de kénytelen vagyok leírni.
Messi hozzáállásban példát vehetne CR-től, akinek szintén vannak gyenge meccsei, de az akarásával soha nincs probléma és ezt bizonyította ma is.
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.03.02. 18:52:30

recrea írta:
Yaya(07-10) írta:Abidal nem volt valami jó középső védő, és különben is kényszerből játszott ott, nem azért mert jobb lenne Puyolnál vagy PIquénél.
"Puyolról már nem érdemes érdemben beszélni" xD komolytalan vagy...
Abidal kifejezetten jó középső védő volt, szerintem a legjobb 3-ban volt és az az igaz posztja. Elegánsan, szabályosan játszott, elfejelte, leosztotta a labdákat, a helyezkedése pedig tökéletes, hasonlítsuk össze Pique vagy Masch hasonló képességével.
Nem is emlékszem hibájára középen, úgyh elképzelésem sincs miről beszélsz vele kapcsolatban.

Puyollal sztem is érdemes még számolni, elvitte mellette lendületből Di Maria...pfff...ettől gyenge védő lenne...ugyan.

szerk: na most nézem milyen topik

Messi régebben visszatámadott, most meg nem, 10-en védekezünk 11 helyett...nagyon nem mindegy. Alázatosságban is visszatérhetne 2-3 évvel ezelőttre.

Lehet az én memóriámmal vannak problémák, de a francia válogatottban borzalmasan játszott, és nálunk sem emlékszem tőle bámulatos teljesítményre. az igaz posztja balhátvéd, és 2006ban a vb-n robbant be igazán. nagyon örültem, amikor sikerült megszerezni, de nyilván ez nem ehhez a topcihoz tartozik.

leo az első félidőben nem volt rossz, az utóbbi meccskehez képest többet mozgott, lőtt egy gólt, megjátszható volt. aztán a második félidőben CR beállása után, ahogyan az egész csapat ő is eltűnt. jó lett volna kihúzni x-szel, így megint csak a kesergés marad...remélem csak altatnak, és a milan ellentartogatják a nagy dobást.
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.03.02. 18:26:01

Messi sajnos nincs mostanában a toppon,de én a vereség ellenére annak örülök,hogy 2 rekordot megint megdöntött! :)
Avatar
dekor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2006.12.02. 17:21:14

2013.03.02. 18:14:51

Az lehet hogy a csapatnak nem megy, de nem hiszem hogy Messinek mindkét meccsen csak sétálgatnia kellett. Nagyszerű játékos nem vitatom, csak sokan már olyannyira Istenként tisztelik hogy már megvakulnak. Gyenge, rémgyenge amit mutat mostanság, pedig egy Madrid ellen neki kellene mutatnia valamit. Nem gólokat, gólpasszokat várok tőle, hanem akarást, nem egyhelyben totyorgást.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.03.02. 12:54:57

én úgy látom, hogy igenis Messivel valami baj van. azt is nehéz indokolni,mhogy ennyire visszaesik a formája, de ha valami mentális (lelki, családi, netán egyéb) baja van az bizony lehúzhatja. amivel nálam besokalt az a lélektelen lazsálása. tudom, hogy a játékosok fizikai leterhaltsége más és más de könyörgöm egy vesztes meccsen ahol ki kellene hajtani a lelked ?! Messi úgy sétál le hogy meg sem izzadt! tudom, mert láttam máskor is volt már olyan, hogy ha szorosan fogják és + nem jönnek be az első cselei egyszerűen begörcsöl, vagy kedvét szegi a dolog és nem hajt. na de egy komoly presztízs meccsen ahol verést kapnak még akkor sincs tűz?!!! akkor bizony szerintem ott valami nagyon nincs rendben.
ami igazán tragikus lenne, hogy ha a fizikai állapota diktálná ezt a tempót! kevés mozgás, lassúbb beindulások, egyre kevesebb akció bevállalása, a cselek egyre lassabbak(gyakran álló helyzetből rohan bele a védőjébe) és kiismerhetőbbek, az elfutások rövidebbek és a befejezések hatástalanok. nos erre kell hogy választ kapjunk remélem nem nagyon távoli jövőben, mégpedig parádés alakítások formájában.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.03.02. 12:53:47

recrea írta:
Messi régebben visszatámadott, most meg nem, 10-en védekezünk 11 helyett...nagyon nem mindegy. Alázatosságban is visszatérhetne 2-3 évvel ezelőttre.
Igen,ez nagy baj,hogy nem támad le, de nem ez okozza,hogy a középpálya lyukas. Ha meg igen, akkor az nagy baj,hogy az elmúlt 4 évben Messi letámadása okozta kp stabilitását.
Kezdjen el megint visszatámadni Messi, aztán meglátjuk,hogy ettől feljavul e a középpálya játéka, illetve a védekezés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.03.02. 12:37:58

Yaya(07-10) írta:Abidal nem volt valami jó középső védő, és különben is kényszerből játszott ott, nem azért mert jobb lenne Puyolnál vagy PIquénél.
"Puyolról már nem érdemes érdemben beszélni" xD komolytalan vagy...
Abidal kifejezetten jó középső védő volt, szerintem a legjobb 3-ban volt és az az igaz posztja. Elegánsan, szabályosan játszott, elfejelte, leosztotta a labdákat, a helyezkedése pedig tökéletes, hasonlítsuk össze Pique vagy Masch hasonló képességével.
Nem is emlékszem hibájára középen, úgyh elképzelésem sincs miről beszélsz vele kapcsolatban.

Puyollal sztem is érdemes még számolni, elvitte mellette lendületből Di Maria...pfff...ettől gyenge védő lenne...ugyan.

szerk: na most nézem milyen topik

Messi régebben visszatámadott, most meg nem, 10-en védekezünk 11 helyett...nagyon nem mindegy. Alázatosságban is visszatérhetne 2-3 évvel ezelőttre.
socio66

2013.03.02. 12:11:50

Yaya(07-10) írta:komolytalan vagy...
volt már olyan, hogy te normális hangnemben vitatkoztál valakivel?
én nem emlékszem.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.03.02. 11:59:26

Yaya(07-10) írta:Abidal nem volt valami jó középső védő, és különben is kényszerből játszott ott, nem azért mert jobb lenne Puyolnál vagy PIquénél.
"Puyolról már nem érdemes érdemben beszélni" xD komolytalan vagy...


Messi van annyira jó játékos, hogy ha nem kap labdákat, akkor jöjjön ki a darálóból és kérje el. Biztosan tudja, hogyan lehetne hatékonyabb, mivel teszi a legjobbat a csapatnak. Sokkal több kellene tőle, mert a lézengés, nem méltó egy 4* aranylabdáshoz. Legyen vezére a csapatnak, álljon a sereg élére, ha kell a félpályán kérje a labdát. ezt viszont 7,5 Km kocogással lehetetlen megvalósítani...az utóbbi meccseken nem volt benne tűz, minden áron győzni akarás. persze nem hibáztatom a vereségekért, csak egy ilyen kaliberű játékostól sokkal többet vár a szurkoló.
(kösz a személyeskedést)
Abidal simán hozta a szintjüket, ezt kár vitatni, még ha kényszerből játszott is ott.
Puyolt meg egy ilyen kontrázó ellenfél ellen nem lehet már játszatni,mert magát járatja le. Nem az ő hibája, 35 éves lesz, nyilván nem tudja már felvenni a versenyt a fiatalokkal.

Messinek meg nyilván többet kéne mutatni, fog is, most gödörben van ennyi. De én meg pont azt látom,hogy hátrajön,elkéri a labdát, aztán onnan ő se tud mit csinálni,mert nem csak ő nem mozog,hanem senki, ha meg megindul,akkor a 3. tank leütközi.

Kíváncsi vagyok ma játszik e, bár biztosan fog, 1-2 gól jót tenne a lelkének,meg a mienknek is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Yaya(07-10)
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 447
Csatlakozott: 2010.06.07. 18:43:09

2013.03.02. 11:20:45

Abidal nem volt valami jó középső védő, és különben is kényszerből játszott ott, nem azért mert jobb lenne Puyolnál vagy PIquénél.
"Puyolról már nem érdemes érdemben beszélni" xD komolytalan vagy...


Messi van annyira jó játékos, hogy ha nem kap labdákat, akkor jöjjön ki a darálóból és kérje el. Biztosan tudja, hogyan lehetne hatékonyabb, mivel teszi a legjobbat a csapatnak. Sokkal több kellene tőle, mert a lézengés, nem méltó egy 4* aranylabdáshoz. Legyen vezére a csapatnak, álljon a sereg élére, ha kell a félpályán kérje a labdát. ezt viszont 7,5 Km kocogással lehetetlen megvalósítani...az utóbbi meccseken nem volt benne tűz, minden áron győzni akarás. persze nem hibáztatom a vereségekért, csak egy ilyen kaliberű játékostól sokkal többet vár a szurkoló.
socio66

2013.03.02. 10:35:30

az mindenképp intő jel, hogy a tavalyi bl-elődöntő, és sorsdöntő klasszikus után idén megint nem megy neki a rangadókon.
ha a milan ellen nem lesz vezér, és kiesünk, akkor vele is foglalkozni kell, muszáj többet pihentetni, és/vagy tehermentesíteni.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.03.02. 10:04:04

Erről ő sokat tehet, hogy jobban menjen a csapatnak. Bár most is keményen fogják majd, de végre össze kéne kapnia magát és legyőzni a védőket. Megvan benne a potenciál. Két rangadón mutatott gyenge játéka nem folytatódhat tovább!
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése