Ronaldinho Gaúcho #4

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2013.02.06. 23:06:15

recrea írta:
DavidsNeD írta:Ez hihetetlen. Kihagyott egy 11-est és félidőben le lett cserélve. :(
Érdekes döntés volt...mert én már a 30. percben lecseréltem volna, ez nem az ő szintje. Harmatgyenge ez a brazil válogatott, komolyan mit látnak bennük egyesek. Mondjuk legalább már van edzőjük, de h R10-et nem viszi ki a vb-re, az tuti.
Így van az egész csapat gyenge volt, ahogy ő is; de ha már megkapta a meghívót, akkor 45 percnél több járt volna neki. Neymar se mutatott túl sokat, persze rá valószínűleg így is építeni fog, mert fiatal. Viszont a gond az, h vezéregyéniségek hiányoznak a csapatból.
Ha összeszedné magát, Ronnie képes lenne rá, persze nem a mai önbizalmával.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.02.06. 22:43:17

Nem nagyon villogott, kár érte. Jogos volt, hogy lecserélte Scolari, bár én is sajnáltam. Azt hiszem, hogy nem sokáig lesz ő már válogatott. Egyszer mindennek vége, de az egyik legnagyobb nálam akkor is ő marad!

Nehéz dolga lesz ennek a brazil csapatnak, van még hova fejlődni, ha meg akarják nyerni a VB-t. Meggyőződésem, hogy a spanyol, brazil, argentin hármasból kerül majd ki a két döntős, de közel lehetnek a németek, és akár az angolok is. Én a braziloknak szurkolok majd szerintem, valamint Argentínának csak azért, hogy Messi azt adja az embereknek, amit állandóan hiányolnak a kritikusai.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.02.06. 21:55:36

DavidsNeD írta:Ez hihetetlen. Kihagyott egy 11-est és félidőben le lett cserélve. :(
Érdekes döntés volt...mert én már a 30. percben lecseréltem volna, ez nem az ő szintje. Harmatgyenge ez a brazil válogatott, komolyan mit látnak bennük egyesek. Mondjuk legalább már van edzőjük, de h R10-et nem viszi ki a vb-re, az tuti.
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2013.02.06. 21:45:55

Ez hihetetlen. Kihagyott egy 11-est és félidőben le lett cserélve. :(

Szvsz ezért nem volt szép dolog Scolari-tól beválogatni. :!:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.02.06. 01:09:26

annak én örülök, hogy láthatjuk, még ha igaz is azért, hogy : " ahol egyszer sas voltál, oda ne menj vissza verébnek. "

az viszont óriási lenne, ha vébé győzelemre vezetné a brazilokat otthon :D
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2013.02.05. 23:41:19

Tavaly februárban Bosznia ellen játszott még, de azóta is sok idő eltelt.
Nagyon örültem ennek a hírnek, remélem igyekszik formában maradni még 1-2 évig és akkor meglesz a 2014-es VB. :wink:
Szurkolni fogok neki holnap, azt viszont nagyon sajnálom, h itt vok Londonban és lekéstem a jegyvásárlással.
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2013.01.22. 20:14:54

Ronaldinho bekerült a Brazil válogattot keretébe.! Dinho legutóbb 2011 őszén szerepelt a válogatottba.Brazília február 6-án játszik a Wembleyben Anglia ellen.
A brazil keret:Kapusok: Julio Cesar (Queens Park Rangers), Diego Alves (Valencia)
Védők: Dani Alves (Barcelona), Adriano (Barcelona), David Luiz (Chelsea), Dante (Bayern München), Leandro Castan (AS Roma), Miranda (Atlético Madrid), Filipe Luis (Atletico Madrid)
Középpályások: Ramires (Chelsea), Arouca (Santos), Paulinho (Corinthians), Hernanes (Lazio), Oscar (Chelsea), Ronaldinho (Atlético Mineiro)
Csatárok: Hulk (Zenit St Petersburg), Neymar (Santos), Lucas (Paris St Germain), Fred (Fluminense), Luis Fabiano (Sao Paulo)
Remélem hogy újra jó formába tér vissza a válogatottba. 2014-ben a Vb-n elnézném Dinhot.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.01.11. 17:50:03

Amúgy már tényleg nagyon rég meghalt az apja, a nagybátyja gondozta a családot, ha jól emlékszem.

Sajnos egy-egy kretén likeok miatt képes ilyen hamis híreket terjeszteni, amik ráadásul nem is viccesek, kicsit sem...

Kép
"And my heart will leave you never."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.01.11. 17:17:41

Firefox írta:Tegnap meghalt az édesapja szívrohamban! R.I.P. :cry:
?
Ronaldinho 9éves korában veszítette el az édesapját.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2013.01.11. 17:00:00

Tegnap meghalt az édesapja szívrohamban! R.I.P. :cry:
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2013.01.04. 19:20:14

http://www.youtube.com/watch?v=kKjy0-wNvuU
Nagyon jó kis videó. Nem a góljai vannak benne, hanem inkább olyan megmozdulásai amikre talán már nagyon nem is emlékszünk, nagyon jó volt visszanézni.:)
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2013.01.01. 22:07:38

Szerintem egyértelműen a Brazil válogatott kezdőjében volna a helye a 14-es VB-n, persze ha ilyen formában marad. Nem tudom mért nem hívta még be Scolari :oops:

http://www.youtube.com/watch?v=U-eemIJ57Ww lehet volt már a videó, bocsi :D
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.12.28. 12:29:08

Nekem is inkább úgy rémlik, ahogy kanty mondja. Ronaldinhot szerintem is sokkal inkább elismerték, és tisztelték, mint Messit, és ez nem feltétlenül csak a magyar madridistákra igaz, ugye az is felejthetetlen dolog, mikor a Dinhot állva tapsolta a Bernabeu közönsége azon a bizonyos 3-0-ás meccsen. De az akkori Real játékosai, és vezetői is gyakran nyilatkoztak elismerően róla.
Pep érában is jobban elismerték a Barcát odaát mondjuk 2009tavaszán még a cselzi előtt mint mondjuk a végén. Akkor hogy is van ez? :)
Minél több eredményt sikert érünk el annál többen próbálnak majd rést keresni a pajzson. Messi esetében is mindig próbálnak valamit keresni pl mikor valakinek csak az irányába köpött azt azóta is minden idióta emlegeti. :lol:
Ronaldinho esetében is úgy volt hogy annál többen ismerték el a korábbi eredményeit minél jobban szrt bele mindenbe.
Sportemberi mivolta nálam bőven megkérdőjelezhető nem volt egy korán érő típus de mire más klasszis igazán beérik ő már ki is égett.
Azért nálam hasonlóan mély időszak(mint 2000-es évek első fele) volt mégha jóval rövidebb is hogy egy Deco,Xavi-Ini-Messi-Eto-Henry-R10-Touré sorral sikerült kiszopni 18ponttal minden idők egyik legszrabb reálmadridjától.
Nálam nem igazán ér fel a legnagyobbakhoz tehetségben persze nem kérdés viszont amit lehozott abból az nagyon kevés volt.
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2012.12.28. 12:06:15

LG írta:
20tek írta:
kanty írta: Amúgy nem emlékszem nagyon arra, hogy őt a pl. a madridisták ne ismerték volna el teljes mértékben, jobban, mint jelenleg Messit.
Az idő mindent megszépít, de rosszul emlékszel. Akkor is, most is olvasok madridista fórumokat, és a helyzet gyakorlatilag ugyanaz volt a csúcson lévő Ronieval, mint most Messivel.
Nekem is inkább úgy rémlik, ahogy kanty mondja.
Igaz, tényleg van különbség, de ezt én nagyrészt az általános viszony gyökeres megváltozsának tudom be Mou óta. Szóval nem csak Messit szeretik kevésbé, hanem úgy egészébe a 2 csapat sokkal jobban utálja egymást, mint akkoriban.
Az viszont igaz, hogy Ronie sokkal több gyereket foghatott meg, mint Messi. Úgy általában sok focihoz kevésbé vagy egyáltalán nem értő embert is a képernyők elé ültetett. Így sok új szurkolót szerzett a Barcanak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.12.28. 11:55:16

20tek írta:
kanty írta: Amúgy nem emlékszem nagyon arra, hogy őt a pl. a madridisták ne ismerték volna el teljes mértékben, jobban, mint jelenleg Messit.
Az idő mindent megszépít, de rosszul emlékszel. Akkor is, most is olvasok madridista fórumokat, és a helyzet gyakorlatilag ugyanaz volt a csúcson lévő Ronieval, mint most Messivel.
Nekem is inkább úgy rémlik, ahogy kanty mondja. Ronaldinhot szerintem is sokkal inkább elismerték, és tisztelték, mint Messit, és ez nem feltétlenül csak a magyar madridistákra igaz, ugye az is felejthetetlen dolog, mikor a Dinhot állva tapsolta a Bernabeu közönsége azon a bizonyos 3-0-ás meccsen. De az akkori Real játékosai, és vezetői is gyakran nyilatkoztak elismerően róla.
Persze voltak olyanok, akik gyűlölték, vagy nem akarták elismerni, de az csak egy kis százaléka volt madridistáknak, míg most Messi esetében ez jóval nagyobb. Igaz, ebben az is benne lehet, hogy akkor messze nem volt ilyen elmérgesedett viszony a két csapat között, mint most.
De annyi biztos, Ronaldinho egy nagyon szerethető figura volt, és sok szurkolót hozott a Barcának. Én úgy vettem észre, hogy a kisgyerekek jobban kötődnek játékosokhoz, mint csapatokhoz, és aszerint választják, és általában a kedvenc játékosuk csapatának szurkolnak a későbbiekben. Ez azért fontos a klubnak, mert a kisgyerekek megvetetik az apukájukkal a csapat mezét, kulcstartót, + egyéb ajándék tárgyakat, a tehetősebbek meg meccsre is elvitetik magukat, ugye a klubnak meg ebből lesz pénze. Tehát ebből a szempontból is nagyon fontos volt R10, anno rengeteg gyereket lehetett látni Ronaldinhos mezben, most pedig Messisben. Szerencsések vagyunk, hogy hosszú évek óta nemcsak csapat szinten vagyunk nagyon jók, de a világ aktuálisan legjobbja is nálunk játszik, mert ő értük lehet igazán rajongani.
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2012.12.28. 10:58:25

kanty írta: Amúgy nem emlékszem nagyon arra, hogy őt a pl. a madridisták ne ismerték volna el teljes mértékben, jobban, mint jelenleg Messit.
Az idő mindent megszépít, de rosszul emlékszel. Akkor is, most is olvasok madridista fórumokat, és a helyzet gyakorlatilag ugyanaz volt a csúcson lévő Ronieval, mint most Messivel.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.12.28. 08:46:58

csababarca írta:
kanty írta:
Ha az a meccs, akkor egyértelműen Larsson. :)
Ha Dinho és BL, akkor a 2004-es Chelsea elleni idegenbeli meccs. Annak ellenére, hogy kikaptunk és kiestünk, számomra az a meccs top3as Barcás élményem. Tipikusan az az eset, amikor morális szempontból a vereség többet jelentett, mint egy győzelem.
Ezt így adom,de az a meccs 2005ben volt! :)
kis pontosítás,bocs érte,nem szoktam kukacoskodni.

off: Oleguer mekkorát játszott? élete meccse volt szerintem 8)

Igen, igazad van. 2004-2005-ös szezon volt. :)

Ronaldinho pedig a tökéletes futballista volt abból a szempontból, hogy egy kis gyerek a Barcának kezdjen drukkolni. Az ő játékát tényleg csak csodálni lehetett. Amúgy nem emlékszem nagyon arra, hogy őt a pl. a madridisták ne ismerték volna el teljes mértékben, jobban, mint jelenleg Messit. Persze ez annak is betudható, hogy most mindenki mindig neten/fórumokon lóg és nagyon sokszor a legerősebb hang azoké, akik fiatalabbak, tapasztalatlanabbak.

Amúgy az a BL döntő elképesztő volt. Emlékszem nem ment a csapatnak, esett az sem segített, aztán jött Larsson és két érintéssel eldöntötte a meccset.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2012.12.28. 01:34:44

Ronaldinho egy unikum és szerintem boldogok lehetünk, hogy láthattuk itt játszani. Nem miatta lettem szurkoló és nem ő a kedvenc játékosom, de őt tartom a legjobbnak. Tudom, hogy ez szubjektív kategória és nem is fogok vitatkozni emiatt senkivel.
Azért tartom őt a csúcsnak, mert azt képviseli(képviselte), ami a focinak a valódi célja: a szórakoztatás. Igazi showman. Messi és Ronaldo hozzá képest "gépek", minden cselük, mozdulatuk a gólszerzésre irányul, gyorsaság, hatékonyság és precizitás.
(Természetesen örülök, hogy Messi nálunk játszik, álszent lennék, ha azt mondanám, hogy nem számítanak a címek, mert több címet köszönhetünk a kicsi argentinnak, mint R10-nek és Barcelona szurkolóként természetes, hogy örül az ember egy-egy cím elhódításakor.)
Ronaldinho viszont a futball művésze, szinte szó szoros értelemben. Nem játszott, hanem alkotott a pályán, minden labdaérintését élvezet volt nézni. Háttal adott gólpasszt, dekázgatott, vállára vette a labdát, stb. Nem hiszem, hogy valaha is látok hozzá fogható játékost.
A művészi életmódja is lett a "veszte", mert akkor játszott, ha éppen kedve tartotta, élvezte az életet - brazil vonás -, nem csoda, hogy a legfőbb címek elhódítása (Világbajnok, Copa America győztes, BL győztes, 2szeres spanyol bajnok, aranylabdás, FIFA év játékosa 2szer) után nem maradt kellő motivációja a címek további gyűjtéséhez elengedhetetlen kemény munkához.

http://www.youtube.com/watch?v=R-Zkr4mQjks
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.12.28. 00:24:04

csababarca írta:
LG írta:
Nem úgy, mint egy évvel később. R10 azon a párharcon is lőtt egy nagyon szép gólt a Chelsea-nek, gyanítom, hogy Terryt még senki sem alázta meg úgy, mint akkor ő. :)

A döntőn sem volt rossz, főleg az elején, a kihagyott 11 azonban egy kicsit visszavetette. :( De annak a meccsnek mások lettek a főszereplői, a csereemberek.
Hát az biztos,hogy kevés emberről pattant le úgy Terry,mint akkor Dinhoról..kemény volt,alig hittem a szememnek 8)
kihagyott tizenegyes viszont nem volt,csak egy szabadrúgás.
Igen, a 11-re rosszul emlékeztem, de a kiállítás inkább minket fogott meg egy kicsit, mint az Arsenalt, és Dinhot is visszavetette.
Egyébként Valdes hatalmasakat védett, ő élete egyik meccsét játszotta.

Érdemes belegondolni, hogy mi lett volna velünk, ha nincs R10. Nagyon nagy kakiból húzta ki a klubot, igaz, ezt nem egyedül tette, de ő legnagyobb mértékben mégis ő volt az, aki hátára vette a csapatot még 2004-ben. Én amondó vagyok, hogy a 2004-es nagy tavaszi menetelésünk volt az, ami lehetővé tette, hogy egy új éra kezdődjön a csapat életében. Bár abban a szezonban még csak a második helyig jutottunk, de mégis lélektanilag hatalmas fordulat volt, és ezzel párhuzamosan a Real csillaga leáldozott, összeomlott a galaktikus Madrid. Akkor én(meg gondolom a legtöbben közületek is) éreztem, hogy hosszú idő után eljött a sikerek ideje. Nagy kár, hogy ezeknek a sikereknek csak a kezdetét élhette át a csapattal Ronaldinho. :(

Az is szimbolikus dolog, hogy ő adta Messi élete első felnőtt csapatban szerzett góljánál a gólpasszt. Akkor még azt hihettük, hogy ezek ketten együtt fantasztikus dolgokat művelhetnek, de nem így lett, pedig az látszott azon kevés meccsen, amikor együtt játszottak, hogy nagyon érzik egymást, de Messi sérülései, majd R10 visszaesése, és távozása megfosztottak minket attól az élménytől, hogy két korszakos zsenit együtt láthassunk.
Avatar
Eazzy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2009.11.14. 00:14:35

2012.12.28. 00:19:11

Tök érdekes olvasni, hogy valaki R10 miatt lett Barcás :D Mármint most nem azért mert ez gáz, épp ellenkezőleg, csak fura, mert én már "javában" szurkoltam a csapatnak, amikor Ő idejött. Nekem az etalon mindig is a Kluivert - Rivaldo páros lesz, és biztos vagyok benne, hogy van akinek meg mondjuk anno más miatt lett kedvence. Erre gondoltam az érdekes alatt, hogy mennyire látszik a generációk közti különbség.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.12.27. 23:53:44

LG írta:
Nem úgy, mint egy évvel később. R10 azon a párharcon is lőtt egy nagyon szép gólt a Chelsea-nek, gyanítom, hogy Terryt még senki sem alázta meg úgy, mint akkor ő. :)

A döntőn sem volt rossz, főleg az elején, a kihagyott 11 azonban egy kicsit visszavetette. :( De annak a meccsnek mások lettek a főszereplői, a csereemberek.
Hát az biztos,hogy kevés emberről pattant le úgy Terry,mint akkor Dinhoról..kemény volt,alig hittem a szememnek 8)
kihagyott tizenegyes viszont nem volt,csak egy szabadrúgás.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.12.27. 23:48:59

Nem tudom utólag milyen ezt leírni de kikölcsönöztem tékából, és szerintem Eboué zakója kamu volt amiből a gólt kaptuk. Na mindegyis :lol:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2012.12.27. 23:48:57

Azt ugye vágjátok, hogy a 2006-os BL döntőn Övrebö volt a 4. játékvezető? Nyilván emiatt nyertünk már akkor is :-)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.12.27. 23:28:53

Ezen a meccsen is fantasztikusan játszott R10, lőtt egy hatalmas bombagólt is! http://www.youtube.com/watch?v=KyEmzCiHQ9Y

Aztán tavasszal jött a Chelsea...az odavágón felejthető produkciót nyújtott, de visszavágón... szerintem minden idők egyik legjobb meccse volt, minden idők egyik legszebb góljával. 8) Egyébként Iniesta is már bontogatta akkor a szárnyait, azon meccsen ő is kiválóan játszott, egy parádést kapufát is lőtt. De sajnos a védelmünkön elment a továbbjutás. :(

Nem úgy, mint egy évvel később. R10 azon a párharcon is lőtt egy nagyon szép gólt a Chelsea-nek, gyanítom, hogy Terryt még senki sem alázta meg úgy, mint akkor ő. :)
A Milan ellen is nagyon ment neki, a Giulynek adott gólpassza szintén zseniális.
A döntőn sem volt rossz, főleg az elején, a kihagyott 11 azonban egy kicsit visszavetette. :( De annak a meccsnek mások lettek a főszereplői, a csereemberek.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.12.27. 22:51:53

kanty írta:
Ha az a meccs, akkor egyértelműen Larsson. :)
Ha Dinho és BL, akkor a 2004-es Chelsea elleni idegenbeli meccs. Annak ellenére, hogy kikaptunk és kiestünk, számomra az a meccs top3as Barcás élményem. Tipikusan az az eset, amikor morális szempontból a vereség többet jelentett, mint egy győzelem.
Ezt így adom,de az a meccs 2005ben volt! :)
kis pontosítás,bocs érte,nem szoktam kukacoskodni.

off: Oleguer mekkorát játszott? élete meccse volt szerintem 8)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése