Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.04.26. 10:03:11

sura írta:Kihült házasság esetén mi a teendő? Párterápia? Új szerelem?
Egy nagyon boldog, harmonikus, négy éves házasság nem hinném, hogy az első nehézségek után kihűlt lenne. Persze lehet új szerelemmel próbálkozni, csak nehogy pár hónapon belül már a régit sírjuk vissza.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2012.04.26. 08:52:31

Messidona10 írta:
Zibra16 írta:Vagyis hozni kellene egy középcsatárt ?
Nem feltétlenül gondolom így. Én nagyon bízom Villában, és abban, hogy hátha kipróbálja őt középen. Azt, hogy egy 2 méteres izomembert oda előre igazoljon a csapat, szinte kizártnak tartom, éppen a mester miatt. Sánchez sem elveszett azon a poszton, meg ugye Villa. Velük egyedüli probléma a magasságuk, ami most úgy tűnik, hogy hiányzik, de nem tudom, mennyivel lenne jobb, ha ott valaki égimeszelő futkorászna.
barcami írta:Nagyon fájó ez a két címvesztés.
Nem mondanám címvesztésnek, hiszen az eddigi sikereket nem vehetik el, míg az idei sorozatokban nem született siker.
Bár igazad van, a befektetett energia, és a bl elődöntőben verhető ellenfél és az érdemtelenül elveszített utolsó bajnoki miatt írtam ezt.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.04.26. 05:08:23

Kihült házasság esetén mi a teendő? Párterápia? Új szerelem?
dudu0209
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.08.16. 22:08:38

2012.04.25. 21:06:37

Zsolti írta:Szia Dudu!
Szeretném megkérdezni, hogy mi volt ebben a fociban olyan hű de gyönyörű??
Az, hogy ötlettelenül passzolgattak percekig a Chelsea térfelén, aztán ha blokkoltak a kékek, kezdték újból???

Pepnek maradnia kell, de jó lenne, ha kinőné a kliséit..
Nem kell a Barcából katalán válogatottat csinálni, se nem erőltetni a 3-4-3-t, ami halva született ötlet...+ kell egy center a csapatba, Messit meg vissza a szélére!
Nem igazán tetszett a stílusod (nekitámadni a másiknak?), amit az első sorokban megütöttél. Szerintem nem voltam Veled tiszteletlen, így ezt kölcsönösen el is várnám a jövőben. Ha esetleg nem kötegedésből, fogalmaztál úgy ahogy, akkor bocs, hogy túlreagáltam... de nálam a VITA nem letorkolást jelent...

Aztán leszögezném, hogy nem gondolom, hogy elvakult szurkoló lennék. Az a játék amit játszottunk tegnap szerintem szép volt, de elfogadom természetesen az ellenvéleményeket is.
Kb. 15 éve focizom és tudom milyen játék ez. Gondolom sokan vagytok hasonló cipőben (régóta fociztok) és ha így van akkor tudnotok kell, hogy milyen az, amikor 25 m-re a kaputól 11 (10) ember védekezik 90 percen keresztül (persze ez alapvetően a mi játékunkból is adódik, de a Chelsea egyébként sem akart mást csak kivédekezni)... Emellett pedig kb. 2-3 félidőt úgy játszottunk, hogy kiesésre állt a csapat, ami szintén a kontrázó csapatoknak kedvez, így nem is mehettünk fejjel a falnak.
A fentiek tudatában kijelenthető, hogy a fiúk (2 meccs alatt) lőttek 2 gólt, 4 kapufát és kialakította még vagy 4-5 ziccert (és még emellett is voltak esélyeink a góllövésre). (ITT JEGYEZNÉM MEG MINDENFÉLE LENÉZÉS NÉLKÜL - CSUPÁN A TÉNYEKET KÖZÖLVE - HOGY A CHELSEA -NEK 4 IGAZÁN NAGY HELYZETE VOLT ÖSSZESEN). Igaz ebből 3-at belőtt). Ha csak a kapufák bemennek nálunk (tudom, hogy nincs ha a fociban SEM) +3 góllal tovább jut a csapat. És ha így lett volna, akkor valóban mindenki (vagy a többség) elégedett lenne a csapat teljesítményével.
Szóval kb. 10 hatalmas gólhelyzetünk volt a BL elődöntő oda-visszavágóján. Ez még egy jelenleg talán gyengébb Chelsea ellen sem rossz teljesítmény nálam. Persze ezt a játékot gólra játsszák így a betömörülő Chelsea nem érdemtelenül győzött és már gratuláltam is a Chelsea-s ismerősömnek... (viszont tény, hogy a játék képe egészen mást mutatott, mint az eredmény).
Aztán "klisék"... Ezeket nem kliséknek mondanám (mellesleg ezekkel a "klisékkel" nyertünk 10-en x trófeát 4 év alatt!), inkább egy szemléletmódnak, de nem akarok vitát szítani, ezért nem mennék bele:) (És persze támogatom, hogy bővíteni kéne a taktikai repertoárt)...

Összegzés képen: a gyönyörű focit inkább úgy általában gondoltam a Barca játékára (lehet rosszul fejeztem ki magam korábban), DE ETTŐL TARTOM, HOGY JÓL JÁTSZOTTUNK a Chelsea ellen is. Persze nagyon hiányoztak a gólok azért... de az utóbbi 3 meccs játékát nem tartom rosszabbnak, mint az ez évi ÁTLAG teljesítményünket, csak most nem ment be, ami beszokott.
Na de mint feljebb írtam az enyém is csak egy vélemény a sok közül...
És hogy ne csak OFF legyen PEP MARAD! NINCS VITA:)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.04.25. 20:37:14

Először is szerintem is Pep tökéletes egybe tud forrni a csapattal!Mint már írtam lehet szakmailag nem ő az etalon, de olyan egységet alkot a csapattal, hogy ez még erősebbé teszi a gárdát!

Én nem lennék rá mérges, vagy csalódnék benne ha azt mondaná itt a vége, mert ezt csak ő tudja, hogy érez-e magában annyit, hogy ismét megnyerjen mindent!
Amúgy ez az idény gyakorlatilag apró dolgokon múlt, s nem is mondanám, hogy egy gyenge idény, sőt még ott a kupadöntő, ami lehet sőt biztos nem olyan rangos mint a bajnoki cím vagy akár a BL, de a múlt alapján is kijelenthető, hogy azért ez a klubnak igenis fontos, hogy a kupában sikeres legyen a csapat!

Visszakanyarodva, Guardiola nem lesz a szememben kevesebb ha nemet mond, s odébb áll, vagy csak elmegy kicsit pihenni!Mert ne felejtsük rajta is óriási a nyomás, s azt látom, hogy a csapat mellett ő is mentálisan megtört!És azzal, hogy belátja hibáit, s úgy gondolja, hogy a csapatnak azzal tesz jót, ha új arculat következik, talán még nemesebbé teszi Pepet!

Persze mint írtam maradjon, de hangsúlyozom nem "megfutamodás" lenne, egyszerű racionális érvek mutathatnak arra, hogy Pep letészi a lantot!
De azért maradj Msiter, mégiscsak jobban fest a tökéletesre vasalt ing+zakó, mint a tréningnaci ott az oldalvonal mellett! :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.25. 20:24:44

Madridistaként azt várom Peptől, hogy hosszabbítson. Bár bizonyított eddig is nem keveset, most, és jövőre kell megmutatnia, hogy mekkora edző is valójában. A világ felett könnyebb kormányozni, mint a lejtőn felfelé.

De szerintem hosszabbít, nekem nagyot zuhanna a szememben, ha nem így tenne. :)
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.04.25. 20:18:10

Én is azt várom, hogy most, mikor egy olyan szezont zárunk, ahol kevesebb siker ér minket, mint máskor (bár az eddigi 3 címnek, amit nyertünk idén, más csapatnak éveket kell várnia, itt meg "kudarcnak" tekintjük, hogy nincs liga, nincs BL, de itt mások az elvárások), maradni fog Pep. Ha van benne kurázsi, akkor összekapja magát, összekapja a csapatot, megerősíti a következő szezonra és dacból nekiáll újra elhódítani a kupákat, amik idén másé lesznek. Ha pedig belefáradt már, akkor át kell adni a stafétát másnak, aminek az lehet a veszélye, hogy a sikerkorszak egy időre elkerülhet minket.

Én azt várom, maradni fog és megmutatja jövőre a világnak, hogy még mindig az FC BARCELONA A VILÁG LEGJOBB CSAPATA!!!
Kép
Kép
Kép
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2012.04.25. 20:08:14

Ma már postoltam egyet az FCB topicba, ide pedig azt hogy most sokan arra számítanak hogy most nem hosszabít Pep, de pont az lenne most a tökös dolog Tőle hogy nem azt mondja, hogy pihennie kell, meg már nem tud motiválni hanem igenis megmutatja, hogy jövőre pár ujítással (taktikai elemek, igazolások?) újra visszakerülünk a "trónra". és ami a legjobb szerintem: emberek a mi kedvenc csapatunk elérte azt hogy ha fin.gik egyet akkor is mindenki Rólunk beszél! Kiestünk a BL-ből, valszeg nem lesz bajnokság sem, a közösségi portálokon mindenki erről beszél, persze a tudatlan ellendrukkerek tömkelege főleg, a NSO.hu főoldalán nem a mai Real-Bayern szerepel elől hanem a mi meccsünk statisztikai elemzése! nem lesz itt semmilyen korszakváltás, ezek a játékosok jövőre is itt lesznek és még nagyobb elánnal vetik bele magukat az edzésekbe a meccsekre, én abszolute bizakodóan tekintek a jövőbe!
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.25. 19:44:41

Én hasonló tökös bejelentést várok tőle a napokban:

"Természetesen maradok, újabb 1 évet írunk alá a klubbal, jövőre pedig szeretnénk újabb címeket szerezni. Mától a kupadöntőre koncentrálunk, nagyon szeretnénk megnyerni, megköszönvén szurkolóinknak a szezont."

Ne legyen már elvárás vele szemben, h minden kupát megnyerjünk, mikor korunk nagy csapatai ez EL-ben szerepelnek, mások kikapnak Hoffenheimben.

Kedvelem őt, látható, h a motivációval nem volt gond egyik Cheslea meccsen sem, a sors visszaadta nekik 2009-et, nincs itt többről szó.

Előbbi azért nagy szó ám, ha azt vesszük, h pl. a spanyol játékosok mindent megnyertek (többször is), amit futballista megnyerhet, Messi minden egyéni címet begyűjtött, amit lehet, télen pedig pénzzel is tüzelhetnének, mert annyi van nekik.

A futballban hosszútávon kiegyenlítődik a szerencse és a bírói tevékenység is, ezt csak azon fővárosi csapatok nem értik/bírják elviselni, akik évek óta nem nyertek semmit, pont annyit, amennyit megérdemeltek. Valszeg nekik ebben az időszakban kompenzáltak.

:)
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.25. 19:22:13

Barcaman14 írta:A tegnapi vereségnek számos mentális oka lehetett. A helyzetkihasználásnak motivációs okai nincsenek, viszont a dekoncentráltságra visszavezethető. Már a Chelsea ellen is ez volt a gond. Fáradt a csapat, és ugyan sikerült a bajnokságban visszajönni 10 pontról, de a szezon egészében nagyon sokszor volt érezhető hogy kissé már fásultak vagyunk. Ez pedig törvényszerű, ahogy az is hogy nem nyerhetjük 6-7-éven keresztül folyamatosan a Clásicókat, és a bajnoki címeket sem. Ez a legtöbb esetben már törvényszerű lett volna a 2. év után is, de ettől különleges Pep! Itt vagyunk a Pep-éra negyedik évében. A BL-t tekintve még történelmet írhatunk, a spanyol kupától egy hajszál választ el minket. Az pedig hogy sikerült visszajönni 10 pontról 3 ilyen év után, elképesztő és ez mind mind Pep érdeme. Mert tény, hogy iszonyatosan nagy dolog hogy egy ilyen generáció jött össze, de a legjobb arcukat Pep segítségével tudták megmutatni.

Benne van az is hogy kopott a motiváció, de nem drasztikus mértékben ezért is értelmetlen azt mondani hogy a tegnapi vereséggel egy korszaknak vége! :roll: Biztos vagyok benne hogy azzal hogy gyakorlatilag elveszítettük a bajnokságot, egyben egy nagy lökést is kap a csapat, és azért is megmutatjuk hogy még mindig mi vagyunk a legjobbak. Erre Pep a garancia!

Vannak hibái, ezek tegnap is megmutatkoztak, és már korábban is volt már rá példa, de számomra teljesen egyértelmű hogy maradnia kell, az okokat leírtam. Úgyhogy hosszabbítson! Viszont ez a bizonytalanság nem jó, úgyhogy ha kérhetném minél hamarabb! :)
Röviden ugyanaz a véleményem mint a hétvégi vereség után. A csapat elfáradt, és ez valamilyen szinten a sport törvényszerűsége. Ez van, előbb utóbb várható volt hogy elbukunk, ez most így sikerült 1 héten belül, ami kissé szerencsétlenül jött össze. De a korszaknak szerintem közel sincs vége. A csapat nem leeresztett, csak elfáradt. Még mindig rengeteg potenciállal rendelkezünk, és ebből a-most már kijelenthetjük sikertelen idényből-sok pozitívum is származhat a jövőre nézve. Biztos vagyok benne hogy nincs még itt vége semminek, és jövőre ugyanott folytatjuk, egy leheletnyi szusszanás után, ami talán már kellett is, még ha igen fájóra is sikerült. Csalódott vagyok, de nem vagyok dühös a csapatra és Pepre sem.

Viszont ahhoz hogy jövőre folytassuk az utóbbi évek sikereit, én csakis Pepet tudom elképzelni. Nagyon bízom benne hogy hosszabbít, mert továbbra is nagy szükség van rá!

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.04.25. 18:59:56

fanbarca írta:Talán, sőt biztos, hogy maradnia kell Pepnek. Még 1 évet, szükség van rá, tisztába kell tenni a csapatot. Kell egy pár játékos távozása/érkezése, de remélem jövőre meglesznek a címek ismét. Jó lenne a 3-3-4es felállást hanyagolnia. :D Hajrá Pep!
Egyetértek. Pár napja még búcsúztattam, ám mostmár másképp gondolom. Úgy érzem, ha marad még 1 évet, akkor ismét megnyerünk mindent.
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.04.25. 18:58:13

Talán, sőt biztos, hogy maradnia kell Pepnek. Még 1 évet, szükség van rá, tisztába kell tenni a csapatot. Kell egy pár játékos távozása/érkezése, de remélem jövőre meglesznek a címek ismét. Jó lenne a 3-3-4es felállást hanyagolnia. :D Hajrá Pep!
més que un club
MR. TROMORT777

2012.04.25. 18:34:58

Piquenbauer írta:Lehet furcsa lesz amit most mondok, de szerintem ennek a hétnek, és egyben ennek a két kudarcnak köszönhetjük azt, hogy Pep hosszabbítani fog.
Kell ennél nagyobb motiváció, minthogy két sorozatban is visszavezesd a csúcsra a csapatodat? Nem hiszem.
Nem mellesleg pedig sztem Messit biztosan nagyon megviselte a kihagyott tizi (vmiért szinte mindig a legnagyobbak hibáznak sajna), és ha Guardiola is távozna, akkor az teljesen padlóra küldhetné Leót (ez persze csak az én meglátásom.)

A tegnap esti mérkőzéssel kapcsolatban pedig csak annyit, büszke vagyok a csapatra. Úgy érzem a játékosok mindent megtettek a továbbjutásért, és ez most csak erre volt elég. Úgy érzem, emelt fővel távoztunk a sorozattól...

Jövőre pedig újra neki vágunk minden sorozatnak, Guardiolával a kispadon!

Visca el Barca!
Teljes mértékben egyetértek! Pontosan ezért bízok én is abban, hogy maradni fog!
Szerintem Pep zseniális edző, és talán más edző is sikeres lenne egy ilyen csapattal, de nem ennyire. Taktikailag vannak hiányosságai, bár szerintem ez a szisztéma amit akalmaz, és ahogy alkalmazza az ellenálhatatlan, ha pontos. De a legfőbb erénye szerintem a mentalitása, ahogy ezeket a játékosokat feltudja tüzelni. Idén is megvolt a tűz, csak egy kicsit elkényelmesedett csapatban, akit az előző évek szerencséje idén messze elkerült. De a játékosok akarták, ez nagyon jól látszott tegnap is! És ha akarás van, akkor minden van. Ezek a játékosok és maga Pep is, folyamat sikerre éheznek, és ez megnyugtató.

Nekem nagy kedvencem lett Pep, én hiszek benne töretlenül. Remélem marad és jövőre is megmutatja mire is képes :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.04.25. 17:38:06

Körbepasszolgatták a tizenhatost kb.
Zsoltinak igaza van, radikális a szemlélete, de nagyrészével egyetértek.
"And my heart will leave you never."
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6156
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2012.04.25. 17:33:28

Szia Dudu!
Szeretném megkérdezni, hogy mi volt ebben a fociban olyan hű de gyönyörű??
Az, hogy ötlettelenül passzolgattak percekig a Chelsea térfelén, aztán ha blokkoltak a kékek, kezdték újból???

Pepnek maradnia kell, de jó lenne, ha kinőné a kliséit..
Nem kell a Barcából katalán válogatottat csinálni, se nem erőltetni a 3-4-3-t, ami halva született ötlet...+ kell egy center a csapatba, Messit meg vissza a szélére!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolti 2012.04.25. 17:39:37-kor.
dudu0209
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2009.08.16. 22:08:38

2012.04.25. 17:00:55

Pepnek maradnia kell és maradni is fog! Bár személyesen nyilván nem ismerem, de az látszik, hogy a foci és a Barca az élete. A csapatnak pedig pont ilyen emberekre van szüksége. Nem olyanokra, akik a pénzért mennek fel a pályára, hanem azért mert a foci az életük. Ez a csapat azért is korszakos, mert élvezettel játszanak, olyan magas színvonalon, mint talán még soha senki, és úgy mennek ki a pályára, mint gyerekkorukban az iskolaórák közti szünetben (már ailg várják, hogy ismét guruljon a laszti:)).
Persze Pepnek is megvannak a hibái (pl. 2-0-nál vissza kellett volna állni azonnal 4 védős rendszerre sztem), de kinek nem?!
A meccsről pedig annyit (bár ez másik topikhoz tartozik inkább), hogy sztem mind a 180 percre büszkén tekinthet vissza a csapat. Nem igazán értem azokat a hangokat, akik Barca korszak végéről beszélnek, meg szidják a csapat bizonyos tagjait. Szerintem gyönyörű focinak lehettünk szemtanúi, ÉS MI TETTÜK GYÖNYÖRŰVÉ.
Amikor pedig majd gyerekeim lesznek büszkén fogok beszélni erről a csapatról, mert amit véghezvittek, az "hallhatatlanná" tette őket a szememben.
És ezt a hallhatatlanságot saját maguknak és Pepnek köszönhetik!
tarich
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2007.07.19. 00:17:52

2012.04.25. 16:51:33

Éppen egy ilyen meccsen kellett volna kijönnie,hogy Pep mennyir jó edző...szerintem semmi extra, sosem kedveltem igazán, a csapat volt nagyon jó, de nem tud újat húzni, a kitalált taktikához ragaszkodik, bármit is csinál az ellenfél.
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.04.25. 16:24:05

Lehet furcsa lesz amit most mondok, de szerintem ennek a hétnek, és egyben ennek a két kudarcnak köszönhetjük azt, hogy Pep hosszabbítani fog.
Kell ennél nagyobb motiváció, minthogy két sorozatban is visszavezesd a csúcsra a csapatodat? Nem hiszem.
Nem mellesleg pedig sztem Messit biztosan nagyon megviselte a kihagyott tizi (vmiért szinte mindig a legnagyobbak hibáznak sajna), és ha Guardiola is távozna, akkor az teljesen padlóra küldhetné Leót (ez persze csak az én meglátásom.)

A tegnap esti mérkőzéssel kapcsolatban pedig csak annyit, büszke vagyok a csapatra. Úgy érzem a játékosok mindent megtettek a továbbjutásért, és ez most csak erre volt elég. Úgy érzem, emelt fővel távoztunk a sorozattól...

Jövőre pedig újra neki vágunk minden sorozatnak, Guardiolával a kispadon!

Visca el Barca!
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.04.25. 15:31:11

Zibra16 írta:Vagyis hozni kellene egy középcsatárt ?
Nem feltétlenül gondolom így. Én nagyon bízom Villában, és abban, hogy hátha kipróbálja őt középen. Azt, hogy egy 2 méteres izomembert oda előre igazoljon a csapat, szinte kizártnak tartom, éppen a mester miatt. Sánchez sem elveszett azon a poszton, meg ugye Villa. Velük egyedüli probléma a magasságuk, ami most úgy tűnik, hogy hiányzik, de nem tudom, mennyivel lenne jobb, ha ott valaki égimeszelő futkorászna.
barcami írta:Nagyon fájó ez a két címvesztés.
Nem mondanám címvesztésnek, hiszen az eddigi sikereket nem vehetik el, míg az idei sorozatokban nem született siker.
Avatar
barcami
Jugador del Barça
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2008.07.25. 12:09:18

2012.04.25. 15:18:05

Ez a kiesés kizárólag rossz szerencse számlájára írható, ha csak 1-2-vel többször törik fel a reteszt és esetleg a 11-es is bemegy akkor nincs miről beszélni.

Egyetértek miihii-vel, hogy a csapat kezdett erre a tavaszra nagyon elfáradni, főleg elől fogytunk el, Messi pedig még ment egy óriási etapot, de az utolsó 3 meccsen ő is csődöt mondott.
Az is nagy igazság volt, hogy az első félidőre mintha utolsónak tenné, még1x felpörgött a csapat, de az öltözőfolyosóról lőtt gól és a kihagyott 11-es betette a kaput.
A védelemben bár voltak hibák, de mindig összeállt valahogy és kevés góllal lehozták a szezont.
A többiek, nyilván taktikából is, tegnap már többet vállaltak, Messi tehermentesítésére, de ez már késő volt.
A szerencse nem volt velünk, és 1 jó kapus állt a Chelsea kapujában.

Nem tudom megmondani mit rontott el Pep, miazhogy egy Barca, a világ legjobb csapata feladja a bajnokságot? Elképzelhetetlen.
Akkor lehet menesztették volna, a bl 'eredménytelenséggel' tűzdelve, közös megegyezéssel.
Azt se felejstük el, hogy Pep-nek kulcsemberei estek ki elől-hátul, csak

Nagyon fájó ez a két címvesztés.
Zibra16
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2010.07.02. 19:01:04
Tartózkodási hely: Mo.

2012.04.25. 14:42:42

Messidona10 írta:Írták páran, hogy nem fejel jól a csapat. Alapvetően igaz, bár vannak kivételek. Viszont azzal én nem értek egyet, hogy nem lőnek jól kapura távolról. Alvest hozom fel először példaként, aki korábban durrogtatott rendesen. Többnyire fölé mentek, de lettek ebből nagy gólok is. Xaviról pedig abszolút nem lehet azt állítani, hogy rosszul lőne kapura. Messi mint minden másban, ebben is nagyon jó. Sáncheznek vagy éppen Keitának is remek rúgótechnikája van.
Ami miatt ezt nem teszik, egészen biztos vagyok benne, hogy ez Guardiola taktikájának a része. Még az első szezonban jóval többször lőttek kapura, egyre fogynak ezek a kísérletek. Valamilyen szinten teljesen érthető, hiszen ha fölé vagy mellé megy a labda, akkor gyakorlatilag egy elpocsékolt támadás. Viszont a tegnapihoz hasonló szituációkban igenis többször kéne ezt tenni. Tegnap simán lehetett volna, hiszen a Chelsea kirúgásaiból mi lett? Szerintem 10-ből egyet tartottak meg, a többi pedig Mascheranónál landolt. Ezt is érdemes lenne átértékelni a nyáron, mint ahogyan a középcsatár-kérdést is.
Vagyis hozni kellene egy középcsatárt ?
Avatar
Barcaádám
Capitá del Barça
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.04.05. 18:43:08
Tartózkodási hely: Békés

2012.04.25. 14:33:57

Nem tudom ti hogy vagytok vele de engem egyre inkább bosszant, hogy vagy az ellenfelet dicséri vagy "az én csapatom tökéletes volt". Akkor miért nem lett meg a győzelem? Valami csak hibádzott..
A másik dolog hogy Pep kidolgozott egy rendszert ami nagyon működik nagyon eredményes, de ha mégsem jön be és jön egy Real-Chelsea típusú ellenfél akkor megáll a tudomány nincs más alternatíva.

A cserék.. azok is érdekesek, klasszikuson sokat várt és lehozta Xavit, tegnap meg lehozta az egyik legjobb Cuencat meg behozta Keitat.. nem volt igazán célravezető.

Kíváncsi vagyok mit tartogat a jövő-- :roll:
Kép

"A helyzet az, hogy jelenleg a Barça maga a futball, és ahhoz, hogy legyőzd a Barçát, a futballt kell kiirtanod."
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.04.25. 14:00:55

Írták páran, hogy nem fejel jól a csapat. Alapvetően igaz, bár vannak kivételek. Viszont azzal én nem értek egyet, hogy nem lőnek jól kapura távolról. Alvest hozom fel először példaként, aki korábban durrogtatott rendesen. Többnyire fölé mentek, de lettek ebből nagy gólok is. Xaviról pedig abszolút nem lehet azt állítani, hogy rosszul lőne kapura. Messi mint minden másban, ebben is nagyon jó. Sáncheznek vagy éppen Keitának is remek rúgótechnikája van.
Ami miatt ezt nem teszik, egészen biztos vagyok benne, hogy ez Guardiola taktikájának a része. Még az első szezonban jóval többször lőttek kapura, egyre fogynak ezek a kísérletek. Valamilyen szinten teljesen érthető, hiszen ha fölé vagy mellé megy a labda, akkor gyakorlatilag egy elpocsékolt támadás. Viszont a tegnapihoz hasonló szituációkban igenis többször kéne ezt tenni. Tegnap simán lehetett volna, hiszen a Chelsea kirúgásaiból mi lett? Szerintem 10-ből egyet tartottak meg, a többi pedig Mascheranónál landolt. Ezt is érdemes lenne átértékelni a nyáron, mint ahogyan a középcsatár-kérdést is.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2012.04.25. 13:41:32

Subinho írta:lassan megtalálja minden csapat az ellenszert a világverő barcára, csak van, akik meg tudják csinálni, van aki nem. akik nem tömörülnek be, pedig jó csapatok, kapnak rendesen, lásd leverkusen. asszem jövőre ugyanez lesz a real, a milan, az inter, a cselszi, a Mu, stb. ellen.... mindenki látja, hogy ezt kell csinálni... erre ki kell találni valamit, különben jövőre még eddig sem jutunk!!! remélem marad Pep és ez lesz élete fő célja!!! más baj nincs, a többit megoldják a fiúk...
Ezt a célt már 2009-ben is kitűzhette volna magának és akkor nem zuhanunk ki rá 1 évre az Inter ellen. A tegnap sajnos a taktikai hiányosságok mellett az is látszott, hogy a Chelsea mentálisan sokkal erősebb, mint mi. Már Pep is lenyilatkozta párszor, hogy a játékosok hozzáállása, szíve, hite sokkal többet ér bármilyen taktikánál. És ezzel maximálisan egyetértek. Ha ez nem így lenne, akkor soha nem láthatnánk olyan csodákat, mint amit 2009-ben Londonban tettünk, vagy ami a tegnap este történt. A megfelelő motiváció a legfontosabb kulcs a sikerhez, és ezt Pep remekül adagolta a srácoknak. Az idénre viszont úgy érzem kicsit belőle is kiveszett a tűz.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.25. 13:11:05

lassan megtalálja minden csapat az ellenszert a világverő barcára, csak van, akik meg tudják csinálni, van aki nem. akik nem tömörülnek be, pedig jó csapatok, kapnak rendesen, lásd leverkusen. asszem jövőre ugyanez lesz a real, a milan, az inter, a cselszi, a Mu, stb. ellen.... mindenki látja, hogy ezt kell csinálni... erre ki kell találni valamit, különben jövőre még eddig sem jutunk!!! remélem marad Pep és ez lesz élete fő célja!!! más baj nincs, a többit megoldják a fiúk...
Válasz küldése