Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
162
50%
 
Szavazatok száma: 326
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2012.03.07. 20:29:09

Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2012.03.07. 13:19:31

Fordítás után:

Alexis ment le a pályáról és a káromkodását hallva mondta Pep, hogy "az én anyám picsáját Alex, az enyémet" Utalva arra, hogy őt is szívatja ezzel a sérüléssel.

Újságírók szeretik a történteket kicsit színesebbre formálni.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.03.07. 12:20:38

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... fejet.html

Ez azért durva :shock:
Olvassátok el hogy minek nevezte.
És ott a videó is :shock:
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.03.06. 18:55:39

nagyon szabadfordításban valami ilyesmi zajlik le:

- az anyám szerelmére alex, az anyám szerelmére. 90 perc! használd a fejed!

arról lehet szó, hogy egy semmit se számító barátságos meccsen végigjátszott 90percet a válogatottal (erre céloz a 90 perccel), és később érkezett vissza nem túl jó állapotban. kezdeni se tudott, beáll csak 30 percre és még így is megsérül. erről azt nyilatkozta guardiola, hogy: "nagyon fiatal, még csak 22 éves, és mindig játszani akar. tanulni fog ebből, tanulni fog ebből a sérülésből".
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.06. 18:50:10

Boccantoka írta:
Ugye most, ez nem komoly? :roll:
Csak a szokásos sportújságírás :roll:
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2012.03.06. 18:49:24

Nem hinném hogy ebből később nagy ügy lenne.
Nagyon jól kijönnek egymással.
Csak ugye egy 90. percben történő sérülés nagyon bosszantó lehet.Plusz ez az összevisszaság is a bíróval...
Ha akkor nem Alexis sérül le hanem más, érzésem szerint Pep akkor is kifakadt volna.

Szerintem már szent a béke.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.03.06. 18:46:37

Az látszik,hogy Pep dühöng, de hogy mit mondott arra nem tenném a nyakamat.
alexis9
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2012.01.27. 16:46:10

2012.03.06. 18:44:40

hát remélem hogy nem :S
Barca szív,Barca lélek,Barcás leszek amíg élek!
Avatar
Boccantoka
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012.02.19. 16:56:20
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.03.06. 18:40:56

Ugye most, ez nem komoly? :roll:
újpestikacsa26
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2005.11.01. 15:36:52

2012.03.05. 22:28:31

Sziasztok! Viszonylag "új" vagyok a fórumon, mert sose szoktam írni, de mindig olvasom a fórumot évek óta!!!!!
Az ok hogy most mégis írok Guardiola és az hogy távozik vagy marad!!!
Ugye hónapok óta megy a huzavona, olvasunk minden félét Roselltől, Guardiolától, játékosoktók véleményeket mindent, de semmi konkrétumot és mi szurkolók csak találgatunk és legbelül "biztosra" vesszük hogy marad!!!!Eddig én is biztos voltam benne hogy csak az időt húzza Guardiola, mert nem ez most a legfontosabb dolog, de előbb utóbb nyilvánosságra hozzák hogy marad!!! De ma valahogy eszembe jutott egy 2011-es hír amikor Guardiola Bresciában járt és ott nyilatkozott egy újságírónak, hogy hamarosan lejár az ideje a Barcánál...Google-ba elkezdtem keresgélni és meg is találtam ezt az akkori hírt!!!Így utólag visszaemlékezve akkor meglepődtem ezen a híren, de valahogy nem vettem komolyan, mert akkor 4 évről beszélt és úgy voltam vele az majd jövőre lesz(2012ben) és majd ráérünk akkor ezzel foglalkozni és ezen izgulni ha majd ott tartunk és hát most itt tartunk ugye 2012 tavasz...és majd ha elolvassátok arról beszél hogy a 4. év után távozhat...és az is most van!!!
Eddig biztos voltam benne, hogy marad, de miután ezt most visszaolvastam, most kezdtem/kezdek el csak igazán izgulni ez miatt!!!Továbbra is bízok és reménykedek benne, hogy marad, de most már nagyon félek...!!!!!!!!!

Itt a hír:http://www.eurobarca.hu/index.php?menu=hir&id=12313

Érdemes szerintem elolvasni és kíváncsi lennék a ti véleményetekre is!!!
Sziasztok!!!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.03.04. 21:55:16

Éppen nyugisan hívja az Iniestát :P

Kép
KépKép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.04. 21:03:03

zsírosdeszka írta:Villas-t meneszteték és már is az megy a hírekben több külföldi oldalon, hogy Guardiola is a lehetséges edzőjelöltek között van. Bár Mourinho-t is hírbe hozták...
Én csak annak tulajdonítanék hírértéket, ami az edzők részéről elhangzik, mert az evidens, hogy ezt a két embert az egész világ szívesen látná, még ott is, ahol még van az edzőnek szerződése (ManCity, Arsenal stb.)
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2012.03.04. 20:51:02

Villas-t meneszteték és már is az megy a hírekben több külföldi oldalon, hogy Guardiola is a lehetséges edzőjelöltek között van. Bár Mourinho-t is hírbe hozták...
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.03. 08:41:44

Ronaldinho&Barca írta:Érdekes nyilatkozat, tisztelem és becsülöm Pepet, de egy vezetőedző szájából soha nem hangozhat ki ilyen mondat, hogy nem nyerhetjük meg a bajnokságot.. még akkor sem, ha sajnos igaz, mert ez egy fajta feladás, amíg matematikai esély van a győzelemre, addig kell hajtani. Remélem a srácok nem vesznek vissza és egy BL címmel örvendeztetnek idén meg minket.
nem feltétlen biztos, hogy a "nem adjuk fel és küzdeni fogunk" ezerszer elhangzott sablon motiválóbb lenne... plusz azt meg nem tudjuk, hogy az öltözőbe mit mond nekik és az számít igazán, nem amivel a firkászokat eteti. én személy szerint örülök, hogy nyomatott valami kis változatosságot a nyilatkozatba, mert őszintén szólva már kiba... unalmasak voltak a 3 évre előre kiszámítható közhelyes hegyibeszédei. és ki tudja, ez lehet még talán fel is pörgeti őket, bár hangsúlyozom, az számít, amit az edzésen meg az öltözőben kommunikál feléjük.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.03. 08:39:10

Ronaldinho&Barca írta:Érdekes nyilatkozat, tisztelem és becsülöm Pepet, de egy vezetőedző szájából soha nem hangozhat ki ilyen mondat, hogy nem nyerhetjük meg a bajnokságot.. még akkor sem, ha sajnos igaz, mert ez egy fajta feladás, amíg matematikai esély van a győzelemre, addig kell hajtani. Remélem a srácok nem vesznek vissza és egy BL címmel örvendeztetnek idén meg minket.

Pep pedig írjon alá jó pár évre és nyugalom. :) Nem lehet mindig nyerni, mi is volt az az arány 16/13 kupa? brutális emberek.
ez is egyfajta taktikázás sztem!!! azt mondja Pep, hogy szerinte nem lehet megnyerni a ligát és nem tudja hosszabbítson-e (mert esetleg nem tudja már motiválni a csapatot), erre a játékosok: majd mi azért is megmutatjuk, hogy meg tudjuk nyerni a ligát!!! és akkor jött a Valencia elleni meccs..... 8)
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.03.03. 06:19:54

Guardiolanak csak akkor van igaza abban, hogy a csapat csatárainak sok adogatásra van szüksége ahhoz, hogy helyzetbe kerüljenek, ha ő az edző és az eddigi focit játsszák. Jöhet olyan edző, aki a szépség és a nyomasztó mezőnyfölény feláldozásával defenzívebb focit játszat, és akkor ugyanezek a csatárok is bizonyítanának kontratámadásokban is.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.01. 17:32:52

Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.02.29. 18:17:07

Ha Mourinho Londonba költözik, alighanem békésebb lesz a spanyol meccsek légköre és kijön az igazi tudás.
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2012.02.27. 19:37:14

Ezt nem hazugságnak, hanem motivációnak hívják. A hazugsággal valamilyen formában ártasz másnak, a motivációval a valóság talajáról elrugaszkodva erőt próbálsz adni valakinek azért (jobb esetben), hogy az illetőnek ezzel segíts. pl.: Nem lesz semmi baj, minden rendben lesz. Ha pedig csak az vezérli a mestert, hogy tényleg segítsen, nem mondhatja az ellenkezőjét se a játékosnak, se a csapatnak és végképp a hiéna sajtónak, aminek szokása a demoralizálás. Szerintem ezért.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4525
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.02.27. 19:34:39

Érdekes nyilatkozat, tisztelem és becsülöm Pepet, de egy vezetőedző szájából soha nem hangozhat ki ilyen mondat, hogy nem nyerhetjük meg a bajnokságot.. még akkor sem, ha sajnos igaz, mert ez egy fajta feladás, amíg matematikai esély van a győzelemre, addig kell hajtani. Remélem a srácok nem vesznek vissza és egy BL címmel örvendeztetnek idén meg minket.

Pep pedig írjon alá jó pár évre és nyugalom. :) Nem lehet mindig nyerni, mi is volt az az arány 16/13 kupa? brutális emberek.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.27. 19:25:32

Nem igazán tudom milyen hatással kéne ennek lennie a játékosaira. Még ha a nyilvánosság előtt nem is ismeri be, azért az öltözőben nem hazudhatja a játékosai képébe, hogy még van esélyünk a bajnokságra. Szóval szerintem teljesen hidegen hagyja Xaviékat, hogy miket mond a sajtónak, mert szemtől-szemben úgyis megtudják az igazi véleményét.
Avatar
AndrésGerardHernandez
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2011.02.19. 19:06:40
Tartózkodási hely: Abszurdisztán

2012.02.27. 19:17:51

Pep egy nagyon szimpatikus edző benyomását kelti eddig bennem. Nem hibátlan, még szinte újonc, de rendkívüli tartást, felelősségtudatod, elhivatottságot mutat. Igaza volt a tokmányorrú svédnek, ő egy tanár/mentor. Mindig megpróbálja kihozni a legjobbat a srácokból (mondjuk a többi edző is ezt teszi) és ami rendkívüli, hogy bennem azt az érzést kelti, hogy mindig megpróbálja felkészíteni a csapatot a jövőre, értsd: milyen lesz, mikor nem lesznek csúcsformában, vagy éppen az, hogy nem szerződik 3-4 évre, s ezzel nem csak a saját útját egyengeti, de a csapatét is, igenis készüljenek fel rá, hogy nem lesz mindig mellettük, ha megy, ne törjenek össze, a mentalitás megmaradjon. Egy olyan filozófiát adott vissza a klubnak amit nem dobhatnak csak úgy el, számomra ezért 'mas que un club' ők társadalmi értékeket képviselnek, példaképeket állítanak a jövőnek és még milyeneket!

Persze, azért tudom én is, ezek szép szavak és jól is hangzik, csak amíg fut a szekér könnyű pózolni, de az is megsüvegelendő már most is, hogy legtöbbször ekkora sikerek után, hajlamosak a játékosok hátradőlni, ám ahogy az újoncoktól "halljuk", ők szerények és alázatosak maradtak. Az pedig, hogy az eddig felállított ikon mennyit is ér, nemsoká megtudhatjuk, mert az igazság órájába lépünk lassan. Nem leszünk már bajnokok, könnyen lehet, semmit nem nyerünk és Pepnek is lassan távoznia kell. Ez a csapat és saját érdeke is lesz ez meggyőződésem. Itt többről kell szóljon a történet szerintem. Példát kell mutatniuk, hogy igenis lehet galaktikus népszerűséggel, felfoghatatlan sikerekkel, zsákszámnyi pénzzel is egy 'Athletic tartása' egy klubnak. Ez (számomra) már túlmutat a foci világán, nagyon remélem, hogy így lesz és nem krvul el a klub.

Ami a nyilatkozatot illeti, szerintem tökéletes volt az időzítés. Aki motiválni akar, s nagy, elérhetetlennek tűnő célokat elérni, az nem támaszkodhat csakis a realitásokra. Neki egyszerűen ez volt a dolga.

És nem értek egyet innen pár emberrel, hogy már nem lenne olyan jó nézni őket. Persze a véleményét nem vitatom el senkitől, de szerintem annyit kaptunk már ezektől az emberektől, hogy ideje nem csak eredmény-centrikusan nézni őket. Én új helyzetet, új kihívásokat látok és ez bennem izgalmat kelt, kíváncsiságot.

Ez hosszúra sikeredett és kicsit OFFosra is, ilyen vagyok :wink: .

TOVÁBBRA IS HAJRÁ BARCA!!!
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.02.27. 14:34:45

Meglepő ilyet hallani egy vezetőedző szájából, még ha igaz is..
Remélem a játékosok úgy tesznek ahogy Pep mondja, és annak ellenére hogy tudják hogy ez a bajnokság már csak matematikailag nyerhető, küzdeni fognak és minden meccsen úgy teszik hozzá magukat, hogy igenis ők az elmúlt 3 év bajnoka és megpróbálnak minél közelebb kerülni a Realhoz aztán jövőre újult erővel szétcsapni mindenkit.
Egyébként remélem hosszabbít Pep, mert csak alá kell írnia a papírt szvsz. Mindenki imádja, mindenki marasztalja, otthon van, fiatal tréner fiatal kerettel. Úgy gondolom maradni fog még 1 évet.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.02.27. 14:32:43

Csak azt modta amit mindeni lát. Ez a realitás. Az egész csapat biztosan igy látja. Idén a Reál jobb.
Fecó
Válasz küldése