Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
162
50%
 
Szavazatok száma: 326
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.01.18. 18:30:51

Pavel írta:Isten éltesse sokáig a Mestert!
A fiúk remélem készítettek neki valami meglepetést estére.
Pl. nagy meglepetésre elvesztik a meccset? :D
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.18. 18:08:25

Isten éltesse sokáig a Mestert!
A fiúk remélem készítettek neki valami meglepetést estére.
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.01.18. 16:18:15

Isten Életesse Guardiolát!
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2012.01.18. 16:08:57

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Boldogat Pep! :wink:
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.01.18. 16:00:23

Remélem jó eredményt kap születésnapjára! Visca Pep!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
sopisz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010.07.05. 01:07:02

2012.01.18. 15:19:13

csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2012.01.18. 14:08:53

Isten éltesse a Don-t :wink:
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.01.18. 14:08:07

Isten Éltesse!
Kapjon egy győzelmet ajándékba! :wink:

Csak így tovább Pep!!! :)
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.01.18. 10:11:36

Isten éltesse Guardiolát!

Remélem a játékosok meglepik ma este egy győzelemmel :wink:
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2012.01.14. 19:31:49

Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2012.01.13. 10:25:52

Picikét offtopic, de valahogy meglep, hogy pont Argentínában, 40 millió focibuzi hazájában ne tudnának összedobni egy normális edzőre, amikor a vak is látja, hogy szinte csak itt hibádzik a dolog. Vagy ők nem látják?.. Egy ilyen nagy nevű válogatott élére kerülni amúgy is megtiszteltetés, nem kell túlfizetni valami sztáredzőt hogy odamenjen.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.01.12. 11:39:15

Piquenbauer írta:
Ő legalább összetudná rakni talán ezt a válogatottat, és Messi is tudna végre csillogni az argentinoknál. Egyébként sztem esélytelen, hogy Guardiola oda menjen szövetségi kapitánynak.
Szerintem is 99%-a, hogy nem megy oda, de jó olvasni róla. :P Most Sabellát kell hagyni dolgozni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.01.12. 11:35:11

Ő legalább összetudná rakni talán ezt a válogatottat, és Messi is tudna végre csillogni az argentinoknál. Egyébként sztem esélytelen, hogy Guardiola oda menjen szövetségi kapitánynak.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.01.12. 11:32:18

Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.01.09. 17:53:18

Már szerda óta vártam, hogy egy esetleges Espanyol elleni gyengélkedés után ki fogja bedobni a "lázas-kártyát". :roll:

Ha lázas vagyok, otthon fekszem az ágyban és nem profi futballmeccsre megyek félórákat játszani. Ráadásul még a megye3-ban sincs olyan edző, aki képes lenne egy beteg játékost beállítani.
Aki 30 percre és két gólra képes szerdán, az vasárnap teljesítsen ehhez méltóan.

Messit mindig, minden körülmények között muszáj játszatni Pep-nek, még akkor is, ha ez nem indokolt (betegség után, 2-0nál, fontos rangadó előtt ki az, aki betenné a legjobbját a csapatba?). Elképzelhető, hogy a kupameccs miatt nem ment olyan jól neki most a játék, de akkor ezért teljes mértékben Guardiola a felelős.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.09. 17:48:28

az a baj, hogy a karácsonyi pihenő után egyből 2 meccs... miért nem lehetett pár embernek hétközben pihennie??? Messi lázas betegség után miért játszott hétközben is, meg most is??? a védelem mintha aludt volna, a támadók szinte mindent elrontottak!!! így nem lehet ligát nyerni!!! most 2 pont, a getafe ellen 1, a sevilla ellen 2 elhullajtva... az pont 5 pont!!! most vezetnénk a ligát!!! ezek kis dolgok, de ezek fognak számítani!!! higgyétek el a Real annyira éhes a sikerre, hogy tuti nem fognak pontot hullajtani... nem érdekli Josét már ha kikap a Barcától, leszarja, a klasszikusra 3 pontnál nagyobb előny kell és akkor mindegy az eredmény, a Real nem fogja kiengedni a gyeplőt a kezéből...
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.09. 17:35:51

Mikaos írta:
daffy írta:te jobban ismered ezek szerint,mint azok akiket lehordtál. szép
1. ha lázas volt,akkor-halkan jegyzem meg- minek kell játszatni?
2.magyarul óvodás lenne a viselkedése? ez sem vicces :D
Most ismételjem magamat, vagy mit szeretnél? :)
- Pepnél senki sem ismerheti jobban
- "Kívülállóként arra tudok gondolni..."

1. Sajnos Guardiola-nak nincsenek jóslási képességei, így nem tudja megítélni, hogy vajon a játékosa kiheverte már 3 nap alatt ezt, vagy nem tudta. Mourinho biztos tudná.
2. erre mit lehet mondani?
daffy írta:nem robot,ezért kell néha pihentetni és elfenekelni,ha rossz volt.
Mint ahogy Argentínában is csinálják, ugye?
1.de ő látja edzésen és a mindennapokban. írtad is,hogy jobban ismeri,mint mi. ez igaz. ha vállalja a játékos a játékot,akkor nem azt vállalja,hogy totyog,hanem azt,amit a többiek. ha nincs lábam,nem indulok futóversenyen. ez lenne a logikus.
2. semmit,erre következtettem az írásodból

3. argentínában nem sérthetetlen. ennek ellenére nem őt bántanám,hanem az edzőket(taktika,védelem,ilyenek). ott nincs burokban,barcelonában igen(ahogy azt tegnap is láthattuk). félre ne értsd,rászolgált a különleges bánásmódra,de ez túlzás volt és ezen kupák mehetnek el.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.01.09. 17:30:38

daffy írta:te jobban ismered ezek szerint,mint azok akiket lehordtál. szép
1. ha lázas volt,akkor-halkan jegyzem meg- minek kell játszatni?
2.magyarul óvodás lenne a viselkedése? ez sem vicces :D
Most ismételjem magamat, vagy mit szeretnél? :)
- Pepnél senki sem ismerheti jobban
- "Kívülállóként arra tudok gondolni..."

1. Sajnos Guardiola-nak nincsenek jóslási képességei, így nem tudja megítélni, hogy vajon a játékosa kiheverte már 3 nap alatt ezt, vagy nem tudta. Mourinho biztos tudná.
2. erre mit lehet mondani?
daffy írta:nem robot,ezért kell néha pihentetni és elfenekelni,ha rossz volt.
Mint ahogy Argentínában is csinálják, ugye?

A zseniket külön bánásmódban kell részesíteni. Ilyen egyszerű. Ha ugyanúgy kezeled, mint az átlagos embereket, akkor még az átlagos embereknél is kevesebbet nyújtanak.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.09. 17:23:20

Mikaos írta: Messi lecserélése:
Nyilván mindenki nagyon ügyesen kezeli a Football Manager-ben ezeket a helyzeteket, de a valóság korántsem ilyen egyszerű. Pep-nél jobban senki sem ismeri Messi-t, és nyilván több okból sem hozza le ilyenkor.
1. Messi-nél sosem volt szezonális gyengélkedés, a legrosszabb esetben 2 egymásutáni meccsen lelketlenül, fáradtan vagy pontatlanul focizik. (Egyébként pár napja még lázas volt...csak úgy szólnék halkan)
2. Kívülállóként arra tudok gondolni, hogy egy Messi-féle embernél egy ilyen ostoba húzás (lecserélés) nem 1-2 meccses gyengélkedést idézhet elő, hanem akár egy szezonra is hazavághatja az önbizalmát. Nézzük meg az argentin válogatottban, ahol folyamatosan kritizálják.

elkényeztetettségben nem bírja elfogadni a legkisebb hibát sem.
te jobban ismered ezek szerint,mint azok akiket lehordtál. szép
1. ha lázas volt,akkor-halkan jegyzem meg- minek kell játszatni?
2.magyarul óvodás lenne a viselkedése? ez sem vicces :D
A világ legjobbjának meg kell adni a bizalmat, és ő ezt az esetek 99%-ában meghálálja. De ő nem egy robot, a fenébe is. Mint ahogy ti, kritikusok sem vagytok azok. Csak ugye az ember a nagy jólétben és elkényeztetettségben nem bírja elfogadni a legkisebb hibát sem.
pl azt,hogy pep is hibázik,hogy messivel sem kell kivételezni. nem robot,ezért kell néha pihentetni és elfenekelni,ha rossz volt.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.01.09. 17:12:14

Andris írta:Ezért tartja még továbbra is magát a kérdés, hogy vajon tényleg csak ilyen bivalyerős világverő kerettel tud-e eredményt felmutatni a mester.
Nem tudok olyan edzőről, aki gyenge csapattal világra szóló eredményeket tudott felmutatni évről-évre. Ferguson MU-ja bivalyerős (volt), a 90-es évek eleji Milan bivalyerős volt, az akkori Cruyff-Barca szintén, s még sorolhatnám.
Emiatt ez a kérdés engem egyáltalán nem is érdekel. (Hasonló okokból nem értem, hogy mást miért tud érdekelni).
visca el barca írta:detto. csak nem mertem leirni, mert egybol nekem esik mindenki. abszolut nem tudott mit regalani pochettino taktikájára.
Miért, mi volt Pochettino taktikája? Az, hogy a szokásos évi 2 mérkőzésükön teljes erőbedobással küzdenek, és a 85.percben kiegyenlítenek? :)

Messi lecserélése:
Nyilván mindenki nagyon ügyesen kezeli a Football Manager-ben ezeket a helyzeteket, de a valóság korántsem ilyen egyszerű. Pep-nél jobban senki sem ismeri Messi-t, és nyilván több okból sem hozza le ilyenkor.
1. Messi-nél sosem volt szezonális gyengélkedés, a legrosszabb esetben 2 egymásutáni meccsen lelketlenül, fáradtan vagy pontatlanul focizik. (Egyébként pár napja még lázas volt...csak úgy szólnék halkan)
2. Kívülállóként arra tudok gondolni, hogy egy Messi-féle embernél egy ilyen ostoba húzás (lecserélés) nem 1-2 meccses gyengélkedést idézhet elő, hanem akár egy szezonra is hazavághatja az önbizalmát. Nézzük meg az argentin válogatottban, ahol folyamatosan kritizálják.

A világ legjobbjának meg kell adni a bizalmat, és ő ezt az esetek 99%-ában meghálálja. De ő nem egy robot, a fenébe is. Mint ahogy ti, kritikusok sem vagytok azok. Csak ugye az ember a nagy jólétben és elkényeztetettségben nem bírja elfogadni a legkisebb hibát sem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.01.09. 16:34:33

Rumig írta:Azt hittem, Pep tökösebb..
Nem kell Messit szidni, neki is lehet 1-2 gyenge meccse évente, na de hogy ilyenkor is végig játszhatja a meccset :?: :shock:
Pedig a 70. perc környékén Adriano elment melegíteni, gondoltam végre, erre be se jött, Messi meg végig fenn maradt. Komolyan nem értem.
szerintem hiába játszik nagyon rosszul, még így is el tud dönteni egy meccset.
gondolom ezért hagyta a meccs végére is fent, kár, h nem jött be. :roll:
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.01.09. 07:57:46

Pálcát törni nevetséges volna ilyen eredmények láttán. Ez a szezon Pep-pel, ezzel a kerettel és alapvető taktikai megújulás nélkül fog végbe menni. Meglátjuk, mire lesz ez elég.
A jövőről először magának Pep-nek kell döntenie. Ha a maradást választja, ő is biztos úgy gondolja, hogy komolyan módosítani kell a játékrendszert és talán frissíteni a keretet is. Nem könnyű, mert akkor a változásoknak végig kell futnia az egész utánpótlás rendszeren. És gyors eredmény kell, hogy elfogadja a vezetőség is, a szurkolóhad is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.01.09. 00:10:36

Andris írta:Nekem mondhatják, hogy a meccsek első 15 percében figyeli az ellenfelet, és utána a másodpercek alatt fejben kidolgozott módosításokkal operál. Talán még el is hiszem.

De ha a saját csapatát 90 percig nézve nem sikerül módosítani, akkor baj van.

Tőlem megírhatja Tamás kolléga Januárra is a havonta megjelenő, tisztán Guardiolát istenítő esszét, de akármekkora pure genius lehet, ha annyi bátorsága nincs hogy rácsapjon a kis Messi kezére mikor kell.

Ezért tartja még továbbra is magát a kérdés, hogy vajon tényleg csak ilyen bivalyerős világverő kerettel tud-e eredményt felmutatni a mester.
detto. csak nem mertem leirni, mert egybol nekem esik mindenki. abszolut nem tudott mit regalani pochettino taktikájára.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2012.01.08. 23:48:12

Andris írta:...
Januárban nem lesz, az csak decemberi rovat.

Egyébként én is lehoztam volna Messit és Alvest csomagban már az 55. percben. Az, hogy bízik bennük, azért én nem tudom kritizálni, azért igen, hogy ha viszont helyettük nem, valaki helyett eszközölhetett volna valamiféle változást.

Bár én sem MEssit, sem Guardiolát nem akarom kritizálni, szerintem kollektíven szúrja el a Barça ezeket a meccseket ebben az évben. A vezetésig minden remekül ment, aztán mint a jóllakott óvodások, vártak a 3 pontra. Hát nem jött meg, és ez valószínűleg a bajnoki címbe került. Nem is azért, mert 5 pont az előny, hanem azért, mert láthatóan ez nem fog változni idén.
.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.08. 23:43:38

Nekem mondhatják, hogy a meccsek első 15 percében figyeli az ellenfelet, és utána a másodpercek alatt fejben kidolgozott módosításokkal operál. Talán még el is hiszem.

De ha a saját csapatát 90 percig nézve nem sikerül módosítani, akkor baj van.

Tőlem megírhatja Tamás kolléga Januárra is a havonta megjelenő, tisztán Guardiolát istenítő esszét, de akármekkora pure genius lehet, ha annyi bátorsága nincs hogy rácsapjon a kis Messi kezére mikor kell.

Ezért tartja még továbbra is magát a kérdés, hogy vajon tényleg csak ilyen bivalyerős világverő kerettel tud-e eredményt felmutatni a mester.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése