Ronaldinho Gaúcho #4

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.02.03. 12:02:29

Gol de Ronaldinho Flamengo x Real Potosi Copa Santander Libertadores:
http://www.youtube.com/watch?v=CewoZKvlrs0
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.01. 18:30:09

S.Agüero írta:Kiskorában is pont így nézett ki. :D
Kép
:wink: :)
Erről most ez jutott eszembe:
http://www.youtube.com/watch?v=IzCrQ-OKBfI

Egyszerűen nem tudom megunni a Ronaldinho-s videókat! :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2012.02.01. 18:29:37

S.Agüero írta:Kiskorában is pont így nézett ki. :D
Kép
:wink: :)
a szája pont úgy áll, mint neked azon a bizonyos képen :lol: biztos ő is sokat játszott a nutellával :lol: :lol:

Hát a nagy várakozásoknak ellent mondva, nem tért vissza Európába :roll: Pedig elnézegettem volna egy Málagában vagy egy Lazio/Udineseben.
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.02.01. 18:12:18

Kiskorában is pont így nézett ki. :D
Kép
:wink: :)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2012.01.12. 11:56:20

messideco írta:Értem, hogy nso, de szerintem ha az ügynöke nyilatkozta...
Elolvastam én is, de forrást nem írtak. Ha van valami "hihetőbb" oldalon is, akkor elnézést, de, ha csak az nso-n, akkor vicc. Amúgy eljátszva a gondolattal, a Malagában szívesen látnám...
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.01.12. 11:29:22

Értem, hogy nso, de szerintem ha az ügynöke nyilatkozta...
"And my heart will leave you never."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2012.01.12. 11:21:16

messideco írta: Az nso-n olvastam.
:roll:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.01.12. 11:18:11

Piquenbauer írta:
messideco írta:Állítólag R10 visszatérhet Európába :) Ügynöke szerint egy spanyol és olasz csapat is szeretné leigazolni. Az nso-n olvastam.
Van egy olyan érzésem, hogy a spanyol érdeklődő csak a Malaga lehet. (Barca, Real Madrid kizárva, Villarreal, Atlético Madrid, Valencia meg biztosan nem venné meg). Azért arra is kíváncsi lennék, hogy vajon melyik az az olasz neves klub, amely szeretné leigazolni...
Egyébként szerintem már nem kellene visszajönnie Európába. Brazíliába még tudna villogni talán 1-2 évig, azonban Európában már nem.
AS Roma, Napoli vonalra gondolok hirtelen, a többi nagycsapat közül nem tudok elképzelni olyat, aki megvenné.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.01.12. 11:15:09

messideco írta:Állítólag R10 visszatérhet Európába :) Ügynöke szerint egy spanyol és olasz csapat is szeretné leigazolni. Az nso-n olvastam.
Van egy olyan érzésem, hogy a spanyol érdeklődő csak a Malaga lehet. (Barca, Real Madrid kizárva, Villarreal, Atlético Madrid, Valencia meg biztosan nem venné meg). Azért arra is kíváncsi lennék, hogy vajon melyik az az olasz neves klub, amely szeretné leigazolni...
Egyébként szerintem már nem kellene visszajönnie Európába. Brazíliába még tudna villogni talán 1-2 évig, azonban Európában már nem.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.01.12. 11:13:07

Állítólag R10 visszatérhet Európába :) Ügynöke szerint egy spanyol és olasz csapat is szeretné leigazolni. Az nso-n olvastam.
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.12.27. 10:12:31

18Barca99 írta:
+ ehhez hozzájárul az is hogy a mai gyors futballba nem fér bele egy cselgép sem. lásd Pepnek mért nem kell egy Neymar vagy bárki más mért pont épp Sanchezt akarta, vagy Villa. Egyik sem CSAK azért jó mert dinamikus cseles hanem mert fejben is ott van és képes követni a taktikát. A Ronni-s korszakban nem voltak ilyen magasszintű védelmek és nem volt ennyire taktika központú a játék. Ezért érnek be a mostani "korban" a több poszton is magasszinten játszó játékosok.
Nem fér bele az ha esetleg egy csel esetén labdát veszítsen a csapat, ha meg bejön akkor meg lehet még 3x annyi védővel találja magát szemben.
Inkább a kis finom megoldások vannak előnyben(Ini a klasszikuson, Xavi testcselei..)
Ezzel nem igazán értek egyet.
A 2005-2006-os Ronaldinho ma is szétszívatná a mezőnyt. Persze a foci is változott, de nem ilyen radikálisan. A mostani mezőnyben is tudnának villogni a hasonló kaliberű játékosok, csak egyszerűen most nincsenek ilyen futballisták. Egy Zidane, egy Ronaldinho most is olyan hatékony lenne, mint volt 6-7-8 éve.

Egy igazi brazil virtuóz nekem is nagyon hiányzik a mezőnyből és még inkább a Barcából, de nem tűnik úgy, h a közeljövőben láthatunk ilyen típusú játékost. Neymar karrierje kis túlzással már el van cseszve, de ez nem csak miatta van. Elképesztő, h otthon mennyire istenítik, ha csak labdához ér már pisilik össze magukat a brazilok. Többek között ezért is van elég méretes arca. Alázatot tanulni pedig felnőttkorban már nem lehet, megvan már a stílusa, ezen már nem lehet változtatni.

Ronaldinhoba minden megvolt, ami kellett. Megvolt a tudása, megvolt a focihoz való esze és pár évig még az alázattal sem volt gond. Na, de ugye nem éppen a profizmusukról híresek a brazil játékosok, de ez már nagyon lerágott csont, kiveséztük kismilliószor.

Kevés ideig volt a csúcson, sokkal tovább lehetett volna a legnagyobb, de így is milliók lettek miatta Barca drukkerek. Számomra is az a csapat, amibe ő volt a nr1 sokkal látványosabb volt, mint a mostani, na de kinek a pap kinek a papné. :wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2011.12.27. 09:57:27

d írta:Az én igazi hőseim nem a labdazsonglőrök voltak, bár hazudnék, ha azt mondanám, hogy ne lett volna nekem vizuális orgazmusom egy-egy Ronaldinho megmozdulástól. A maguk nemében most is vannak olyan kaliberű játékosok, mint Ronaldinho, de hasonló stílusúakból most hiány van. Igen, a tulajdonképpen szinte állandóan jelenlevő brazilos vonal most kicsit hiányzik, de az az igazság, hogy láthatáron se nagyon van olyan brazil játékos, aki ezt hozhatta volna az elmúlt években. Brazília kikopott az európai football vonalából kicsit, ezen sajnos nem lehet segíteni.
+ ehhez hozzájárul az is hogy a mai gyors futballba nem fér bele egy cselgép sem. lásd Pepnek mért nem kell egy Neymar vagy bárki más mért pont épp Sanchezt akarta, vagy Villa. Egyik sem CSAK azért jó mert dinamikus cseles hanem mert fejben is ott van és képes követni a taktikát. A Ronni-s korszakban nem voltak ilyen magasszintű védelmek és nem volt ennyire taktika központú a játék. Ezért érnek be a mostani "korban" a több poszton is magasszinten játszó játékosok.
Nem fér bele az ha esetleg egy csel esetén labdát veszítsen a csapat, ha meg bejön akkor meg lehet még 3x annyi védővel találja magát szemben.
Inkább a kis finom megoldások vannak előnyben(Ini a klasszikuson, Xavi testcselei..)
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.27. 04:13:20

Barcaman14 írta:
Alexis képességei azért szerintem messze nem olyanok mint Ronaldinhoé! De ez bárkire igaz a jelenlegi mezőnyben! De tény és való hogy idővel ő képes lehet visszahozni valamit abból a stílusból amit Dinho képviselt.
ezzel annyiban vitatkoznék, hogy bár valóban elmarad dinhotól, de nem "messze".
alexis technikailag (cselek,labdakezelés) nagyon ott van a szeren, a gyorsasága, dinamikája egészen hihetetlen, és a kreatív passzjátékát itt magas szintre fejlesztheti.
nyilván nem lesz egy új ronaldinho, de hogy ha beleszokik maximálisan a csapatba, és jó formát is mutat, a látvány és gólérzékenység megközelítheti a ronnie szintet is akár.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.12.18. 11:28:04

Az én igazi hőseim nem a labdazsonglőrök voltak, bár hazudnék, ha azt mondanám, hogy ne lett volna nekem vizuális orgazmusom egy-egy Ronaldinho megmozdulástól. A maguk nemében most is vannak olyan kaliberű játékosok, mint Ronaldinho, de hasonló stílusúakból most hiány van. Igen, a tulajdonképpen szinte állandóan jelenlevő brazilos vonal most kicsit hiányzik, de az az igazság, hogy láthatáron se nagyon van olyan brazil játékos, aki ezt hozhatta volna az elmúlt években. Brazília kikopott az európai football vonalából kicsit, ezen sajnos nem lehet segíteni.
Devid16
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2008.05.08. 08:32:50
Tartózkodási hely: Kaposvár, Győr

2011.12.18. 11:17:12

Kedvenc videóm:
http://www.youtube.com/watch?v=LXbCQ8XP ... re=related

valahogy én is így érzem, amiről az elején beszélnek, lehet itt akárki, gólgyárosok... de nem ilyen "művészek" mint ő nincs és valszeg egy darabig nem is lesz :?
mesca
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.03.11. 10:52:18

2011.12.18. 10:29:11

Most Neymartól várja ezt mindenki
meg sem közelíti....dinho ennyi idősen már jobb volt mint neymar..
dinho ronaldo,romario,rivaldo szintjén volt...
HALA MADRID...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.12.18. 10:12:26

"Hangya****nyi különbség, hogy Dinhóé bejött, Alexisé nem... :)" Direkt kipontoztam, de mivel idézet ezért nem változtatom meg az első szót..

Hát igen, szép volt Sáncheztől ez a passz, de annyi a különbség közte és Dinho között, hogy a Brazil amikor varázslatos dolgokat művelt - pl ez a passza - akkor is pontos és hatékony maradt, míg a Chileinél ez többször az eredményesség rovására megy.. Reméljük idővel már az ilyen passzokat is pontosabban adja, és akkor tényleg visszatérhet egy kis varázslat újra a Nou Campba - plusz még Thiago is ott van...

Szerk.: Kíváncsi leszek, hogy mikor lesz - ha lesz egyáltalán - még egy ekkora mágus a Brazilok között.. Most Neymartól várja ezt mindenki, tud is szép dolgokat művelni, de hát bőven nem az a szint. Bár ha továbbra is okosan csinálja a karrierje építését - nem néztem volna ki belőle, hogy ilyen sokáig marad Brazíliában fejlődni, szóval van remény -, és tanul egy kis alázatot akkor "lehet belőle valaki" Európában is. De sajnos attól tartok, hogy még többet kell várnunk egy újabb hasonlóan látványos játékosra..
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.18. 10:11:00

Alexis képességei azért szerintem messze nem olyanok mint Ronaldinhoé! De ez bárkire igaz a jelenlegi mezőnyben! De tény és való hogy idővel ő képes lehet visszahozni valamit abból a stílusból amit Dinho képviselt.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
mesca
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2009.03.11. 10:52:18

2011.12.18. 09:39:20

BERNABEU 50% FELÁLVA MEGTAPSOLTA MINT BARCA JÁTÉKOST AKI TÖNKRE VERTE ŐKET!!!!
én nagyon nem szeretem a barcát,de az ő játéka nagyon tetszett...szvsz látványosabb volt az akkori játékotok mint a mostani..messivel meg értelmetlen összehasonlítani,sztem ő a legnagyobb lehetett volna,a tudása magasan messi felett van!
HALA MADRID...
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2011.12.18. 08:39:59

Találtam egy videót nso-n. Nekem ez a 'Dinho nagyon hiányzik. Pedig még mindig a csúcson lehetne és nálunk is játszhatna. Kérdésem az lenne, h szerintetek mi okozta nála 3 éve azt a hatalmas visszaesést? A 2006/2007-es szezonban még a csapat legjobbja volt, pláne ősszel, de már ott is lehetett látni, hogy a dinamikájából azért vesztett, viszont fosta a gólokat, és a játéka is látványos volt.

Rá egy évre ugye tudjuk mi lett:buli, edzésre nem járunk, stb..

Itt a videó: http://barcelona.blog.nepsport.hu/archi ... isszatert/
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
R10aKIRÁLY
Barça B
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2007.09.25. 01:21:34
Tartózkodási hely: Székelyudvarhely
Kapcsolat:

2011.11.29. 21:01:32

Egy dolog biztos...én nagyon örvendek, h láthattam őt játszani...olyan szinten bánni a labdával senki nem tud...a maga modján sokkal jobb Messzinél, viszont ha a gyorsaságot vagy a gólérzékenységet vesszük akkor egyértelmü, h Messzi a jóval jobb:) De R10 amit tudott..s közbe amit most is mutat...az elképesztő...hihetetlen...s nem tudom, h megismételhetőe...
A BERNABEU 50% FELÁLVA MEGTAPSOLTA MINT BARCA JÁTÉKOST AKI TÖNKRE VERTE ŐKET!!!!
Köszönjük Ronaldinho, Rijkaard...!!!
FORCA BARCA :)
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2011.11.29. 20:45:45

DavidsNeD írta:Nem értem miért beszéltek róla múlt időben. 31 éves és ugyan nem európai topcsapatban játszik, de most ősszel újra behívták a selecaoba és szerintem sokkal jobb volt vele a középpálya, mint a Copa Americán. Futásban persze nem veszi fel a versenyt a fiatalabbakkal, de most is hatalmas zsugákat osztogat, ugyhogy sztem egyelőre van helye pl a válogatottban, aztán majd meglátjuk vb-re milyen formában lesz. :)
igen, ezen az állásponton vagyok én is. valaki meg írta, hogy mezőnyben mára már nulla; ez is egy érdekes felvetés :D sebessége pedig senkit nem érdekel, a mai napig megetet bárkit úgy, hogy 3 métert ver az adott emberre, ebben még mindig a legjobbak között van.

és nem utolsó sorban; nekem ez az egyik kedvenc videóm :) http://www.youtube.com/watch?v=RDB_VYwXb-4
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2011.11.29. 20:33:28

Nem értem miért beszéltek róla múlt időben. 31 éves és ugyan nem európai topcsapatban játszik, de most ősszel újra behívták a selecaoba és szerintem sokkal jobb volt vele a középpálya, mint a Copa Americán. Futásban persze nem veszi fel a versenyt a fiatalabbakkal, de most is hatalmas zsugákat osztogat, ugyhogy sztem egyelőre van helye pl a válogatottban, aztán majd meglátjuk vb-re milyen formában lesz. :)
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.11.29. 20:02:28

Igazából haragudhatunk rá, de varázsolt számunkra 2 csodálatos évet és egy olyan csapatnak a húzóembere volt, aminek a magja még mindig a csapat gerincét adja. Én a Vidibe a Valencia elleni gólját is beletettem volna. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.11.29. 19:44:45

Cali írta:Ma nosztalgiáztam kicsit, nézegettem a régi videókat róla. eszméletlen játékos, a világ legjobbja lehetett volna, ha nem választja a bulizást...
Amikor előkerül Ronaldinho, mint téma vagy csak videókat nézegetek róla, akkor mindig egy megfogalmazhatatlan érzés tölt el, szomorúság, hiányérzet és szeretet egyszerre. Örökre a legnagyobb kedvencem marad ill. a legnagyobb játékos számomra, de nem tudom megbocsájtani neki, hogy így feladta a karrierjét és nem játszott még itt 3-4-5 évig csúcsformában.

Ha már gólok, akkor itt van egy Top10 tőle:
http://www.youtube.com/watch?v=1QlLZuehOQA

8., 7., 2. és az 1. a kedvencem. De a 9. sem rossz, Terry azért nem sok játékosról szokott lepattanni...

Ezt a videót is rengetegszer megnézem tőle:
http://www.youtube.com/watch?v=tflOSUnx3mw
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Válasz küldése