Ronaldinho Gaúcho #4

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.11.01. 13:01:53

Charlie írta:Nem érvényes a gól. Emlékeim nem csalnak akkor sárgát is kapott érte és az volt a 2. neki a mérkőzésen.
C.
Jaja, emlékszem én is, úgy vol ahogy mondtad :wink: 2. sárga és piros :? :? Pedig szerintem nem szabálytalan. Nem rögzített kapuskirúgással folytatódott a játék, hanem a portás felszedte a földről, és úgy akarta játékba hozni a golyót. Na most ugye ilyenkor bárhogy játékba lehet hozni a labdát: kidobás, kirúgás, kigurítod a védőnek, kifejeled, stb stb. Ahogy a kapus elengedte a kezével a labdát, és az a levegőben volt, az az én értelmezésem szerint onnantól kezdve játékban van. Nincs ilyen szabály, hogy a kapus után egy védőnek is hozzá kell érnie, és csak onnantól van szabad labda a támadó részére. Felfoghatjuk úgy is, hogy kidobta, vagy kigurította a labdát. Az már mindegy, hogy 30 méterre dobja ki, vagy 0.5-re...Akkor nem lehet a labdába rúgni, ha a kapus kezében van, mert az kapustámadás. De miután elengedte, onnantól szabad labda. Nem hallottam még olyan szabályról, hogy ha a kapus hozza játékba a labdát, egy csapattársának hozzá kell érnie a játékszerhez és csak utána az ellenfél... Szerintem legalábbis....
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2011.11.01. 12:20:32

Nem érvényes a gól. Emlékeim nem csalnak akkor sárgát is kapott érte és az volt a 2. neki a mérkőzésen.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2011.11.01. 12:08:23

Firefox írta:
Rewolution5 írta:http://www.youtube.com/watch?v=_dCjy2ye ... re=related

2:02-nél a gól érvényes?
miért ne lenne érvényes?
mert például ha a kapus rúgja ki a labdát és ha eltálál miért kapsz sárgát ..ebből következtetve...
Kép
Avatar
Firefox
Capitá del Barça
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2011.06.03. 21:06:35

2011.11.01. 11:59:20

Rewolution5 írta:http://www.youtube.com/watch?v=_dCjy2ye ... re=related

2:02-nél a gól érvényes?
miért ne lenne érvényes?
Gracias Pep Guardiola! Visca el Barcaaaaa!!!
Fuc*k off Madrid!
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2011.11.01. 11:54:06

Kép
Avatar
Celtic
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2009.02.24. 21:43:20

2011.10.22. 21:08:13

Üdv.

Srácok: Volt egyszer egy videó, amikor Ronaldhino elbucsúzott a nou camp-tól azthiszem Gamper Kupán (de nem biztos hogy azon a mérkőzésen volt) amikor körbefutott a pályán és megtapsolta a közönséget.
Sehol nem találom azt a videót, aki tudna benne segíteni, megköszönném!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.10.15. 11:20:03

Rajzfilm készül Dinho főszereplésével! :D
http://www.youtube.com/watch?v=x8aJRm4d ... r_embedded
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2011.09.29. 19:29:37

Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.09.22. 17:40:20

Újabb gól, most az Atlético MG-nek:
http://www.pixter.hu/video?id=30163
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2011.09.06. 10:53:18

adam_1519 írta:Aki látta tegnap a Brazil meccset, az elmondhatná Ronaldinhonak, hogy ment a játék ? :)
http://www.youtube.com/watch?v=dFFirnHRQUc
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.09.06. 10:33:27

adam_1519 írta:Aki látta tegnap a Brazil meccset, az elmondhatná Ronaldinhonak, hogy ment a játék ? :)
Az egész brazil csapat egy nagy rakás guánó volt. Tőlük már csak a ghánaiak voltak gyengébbek. Nagyon gyenge meccs volt, semmi hajtás, semmi dinamika. Ronnie se a fülén vette a levegőt, viszont volt pár szenzációs labdája. A meccs legszebb jelenete az volt, amikor a vége felé R10 a 16-os bal sarkától kicsit kintebb, álldogált, nézte hogy hova lehet játszani a zsugát, majd meglátta Pato-t, egy mozdulattal odalőtte a labdát (nem klasszikus ívelés volt, mert volt benne erő) Pato pedig üresen fejelhetett kapura, de a portás valami elképesztő bravúrral kapu fölé tolta a fejest. Utána még volt egy hatalmas labdája Alves-nek a 16-oson belülre. Tipikus R10 passz. Ellőtte, fel az égbe, az ember felkiált hogy óóóóóó Te....aztán egyszercsak befut a képbe egy játékostárs, és a néző akkor érti meg hogy hova is ment ez a labda. Ezt is a kapus épphogy csak elérte Dani előtt. Majd a 88. percben volt egy szabadrúgás kb 20-ról, picit jobbról, amit Ronnie rúgott, nagyon a kapufa mellé ment, gyönyörű csavar volt a labdában, de a kapus nyúlt a levegőben mint a takony, és ujjheggyel a kapufa külső részére tolta. Volt még vagy 2 ilyen szabi, amit R10 gyönyörűen rúgott el, de a kapus óriási bravúrral mentett. Az ő különmeccsük volt a tegnapi találkozó. De igazából mondom, nem volt egy nagy iramú meccs, elég gyenge volt. Viszont az látszott, hogy amit nem tud megoldani lendületből, azt a lábával valamennyire kompenzálni tudja, mert olyan labdákat ad hogy fúúú :D Sarkazgatott, kiosztott vagy 2 kötényt, látszott hogy élvezi a focit, csak hát a többiek se szakadtak meg, akkor Ő minek tegye. A ghánaiak alig jöttek át a felezőn.
adam_1519
Jugador del Barça
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2008.12.07. 18:56:20
Tartózkodási hely: Győr

2011.09.06. 10:06:36

Aki látta tegnap a Brazil meccset, az elmondhatná Ronaldinhonak, hogy ment a játék ? :)
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2011.09.01. 19:38:08

Rivaldo11 írta:Elképesztően nagy zseni volt-sőt, ma is az. Az örök kérdés az számomra vele kapcsolatban: Mi lehet az, amitől valaki elveszti a dinamikáját, a robbanékonyságát, a gyorsaságát szinte egyik hónapról a másikra? A Chelsea elleni visszavágón lőtt góljánál (2006 február talán?) érdemes megnézni milyen dinamikával tör kapura, Terry lepattan róla. 3 hónap múlva meg az állította meg, aki nem akarta. Csak nekem fura??? Valaki ha ezt megmagyarázza nekem, megköszönném. Bár valószínű sosem tudjuk meg az okokat...
Egyébként csak és kizárólag a fenti 3 faktorban esett vissza, semmi másban, de ez pont elég ahhoz, hogy Európában ne tudjon villogni igazán. Azért persze a fél Serie A-t meghülyítette így is. Na meg Pepét a tavaly előtti Madrid-Milan meccsen :lol:
Nagyon egyszerű. Az edzettséget erőnlét, robbanékonyság, gyorsaság terén komoly munka árán lehet megszerezni, ellenben elveszíteni annál könnyebb ha valaki nem megfelelően áll hozzá az edzésekhez, meccsekhez; ilymódon könnyen elképzelhető, hogy az ember visszaesik 1-2 hónap alatt a fentebb említett tulajdonságokban, ha nincs meg a kellő szinten-tartás az edzésmunkában.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.09.01. 18:08:15

Rivaldo11 írta:Elképesztően nagy zseni volt-sőt, ma is az. Az örök kérdés az számomra vele kapcsolatban: Mi lehet az, amitől valaki elveszti a dinamikáját, a robbanékonyságát, a gyorsaságát szinte egyik hónapról a másikra? A Chelsea elleni visszavágón lőtt góljánál (2006 február talán?) érdemes megnézni milyen dinamikával tör kapura, Terry lepattan róla. 3 hónap múlva meg az állította meg, aki nem akarta. Csak nekem fura??? Valaki ha ezt megmagyarázza nekem, megköszönném. Bár valószínű sosem tudjuk meg az okokat...
Sztem semmi különlegesre nem kell gondolni. Teljesítményük borzasztóan élre van járatva ha vki nem végzi el folyamatosan a megfelelő edzésmunkát az vissza fog esni nagyon is. Amit visszajelzésekből le lehet szűrni eléggé komolytalanná vált a felkészítés a Rijkaard éra végére.
Emlékszem mikor Abidal nyilatkozta hogy a Lyon-ban tapasztaltakhoz egyszerűen nevetséges.
Persze pár % esélye van vmi titokzatos betegsének hormonzavarnak, vagy mint az igazi Ronaldo-nál pajzsmirigy problémák(ez okozta a túlsúlyt is hírek szerint).
De szvsz tróger volt és szrt az egészbe már bele. Nem tudom az itteni pályafutását teljesen pozitívan megítélni.
Avatar
hArpi89
Jugador del Barça
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.03.17. 10:07:32

2011.09.01. 17:55:33

Sanama írta:
Rivaldo11 írta:Elképesztően nagy zseni volt-sőt, ma is az. Az örök kérdés az számomra vele kapcsolatban: Mi lehet az, amitől valaki elveszti a dinamikáját, a robbanékonyságát, a gyorsaságát szinte egyik hónapról a másikra? A Chelsea elleni visszavágón lőtt góljánál (2006 február talán?) érdemes megnézni milyen dinamikával tör kapura, Terry lepattan róla. 3 hónap múlva meg az állította meg, aki nem akarta. Csak nekem fura??? Valaki ha ezt megmagyarázza nekem, megköszönném. Bár valószínű sosem tudjuk meg az okokat...
Egyébként csak és kizárólag a fenti 3 faktorban esett vissza, semmi másban, de ez pont elég ahhoz, hogy Európában ne tudjon villogni igazán. Azért persze a fél Serie A-t meghülyítette így is. Na meg Pepét a tavaly előtti Madrid-Milan meccsen :lol:
Én arra az eurobarcás cikkre lennék kíváncsi ami asszem a többi csapattársról szólt,és ők beszéltek Dinhorol felfedve az igazságot távozása után... Akárhogy kerestem, nem találtam.Örülnék neki nagyon!

Ez engem is nagyon nagyon érdekelne! Ha valaki tudja, linkelje plz :)
"A mai labdarúgásban vannak a Világklasszisok, előttük pár lépéssel pedig Lionel Messi. "
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.09.01. 17:05:00

Rivaldo11 írta:Elképesztően nagy zseni volt-sőt, ma is az. Az örök kérdés az számomra vele kapcsolatban: Mi lehet az, amitől valaki elveszti a dinamikáját, a robbanékonyságát, a gyorsaságát szinte egyik hónapról a másikra? A Chelsea elleni visszavágón lőtt góljánál (2006 február talán?) érdemes megnézni milyen dinamikával tör kapura, Terry lepattan róla. 3 hónap múlva meg az állította meg, aki nem akarta. Csak nekem fura??? Valaki ha ezt megmagyarázza nekem, megköszönném. Bár valószínű sosem tudjuk meg az okokat...
Egyébként csak és kizárólag a fenti 3 faktorban esett vissza, semmi másban, de ez pont elég ahhoz, hogy Európában ne tudjon villogni igazán. Azért persze a fél Serie A-t meghülyítette így is. Na meg Pepét a tavaly előtti Madrid-Milan meccsen :lol:
Én arra az eurobarcás cikkre lennék kíváncsi ami asszem a többi csapattársról szólt,és ők beszéltek Dinhorol felfedve az igazságot távozása után... Akárhogy kerestem, nem találtam.Örülnék neki nagyon!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.01. 16:56:38

Elképesztően nagy zseni volt-sőt, ma is az. Az örök kérdés az számomra vele kapcsolatban: Mi lehet az, amitől valaki elveszti a dinamikáját, a robbanékonyságát, a gyorsaságát szinte egyik hónapról a másikra? A Chelsea elleni visszavágón lőtt góljánál (2006 február talán?) érdemes megnézni milyen dinamikával tör kapura, Terry lepattan róla. 3 hónap múlva meg az állította meg, aki nem akarta. Csak nekem fura??? Valaki ha ezt megmagyarázza nekem, megköszönném. Bár valószínű sosem tudjuk meg az okokat...
Egyébként csak és kizárólag a fenti 3 faktorban esett vissza, semmi másban, de ez pont elég ahhoz, hogy Európában ne tudjon villogni igazán. Azért persze a fél Serie A-t meghülyítette így is. Na meg Pepét a tavaly előtti Madrid-Milan meccsen :lol:
Rivaldo-A Legnagyobb.
Roniee21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2006.10.03. 14:48:43

2011.09.01. 15:19:50

Ronaldinho úgy focizott (sztem) ha csak 10 meccsen látom játszani is ezt gondolom.Mivel elfogult vagyok vele szemben,nekem örökre Ő marad a legnagyobb. Szerintem egy Igazi Legenda!:)
Szeptember 5.-én Ghána ellen játszik a Brazil válogatott és behívták a keretbe. Jó lenne ha ott is megállná a helyét nem csak a Flamengoban :)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2011.09.01. 15:02:26

Emlékszem, hogy az M1 TELETEX-én olvastam, hogy a Barca leigazolta Ronaldinho-t, sikítva rohantam apához, hogy ááá végre, faterom meg: az ki? XD Ezt sose fogom elfelejteni :D

Kicsit eljátszok a gondolattal: ha itt lenne a fénykorában lévő Eto'o és Dinho, őszintén: ki tudná ezt a Barcát megállítani? Egyáltalán ki lenne csere? :D Iniesta? Pedro? Villa? nagyon durva lenne.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.09.01. 15:01:51

d írta:
Roniee21 írta:2014-ben a csodás pályafutását igazán lezárhatná egy hazai vb-győzelemmel.
Csodás pályafutás? A legtöbb labdarúgónak ez az lett volna, Ronaldinhotól én SOKKAL többet vártam, éppen ezért ma már nem rajongást, hanem mérhetetlen csalódottságot érzek vele kapcsolatban. Eltékozolta tehetségét.
Sajnos ezt kifejtettem párszor én is, még mindig mérges vagyok rá,mert HA mentálisan ott tudta volna folytatni,ahol elkezdte 2003ban,akkor jelenleg ennél jóval nagyobb jelzőkkel illetnénk,és nem beszélve arról,h többszörösen történelmet írhatott volna mind egyéni,mind csapat szinten elért trófeákkal. Sajnos 2006 eleje óta lemenőben volt,és bár sok mindenre elég volt az a 3-4 év is amíg a csúcson volt, számomra nem lett így legenda,vagy hasonló.

Azért nézzük meg Zidane,vagy még régebbi klasszisok mennyi ideig voltak teljesítményük csúcsközelében, vagy akár most Messi remélhetőleg meddig lesz (bár neki már így is majdnem megvolt az az időmenyiség, sőt...

szóval haragszom rá,hogy nem bírta tovább fejben, szorgalomban, és emiatt kivételes tehetsége már sok helyzetben nem ért "semmit" a pályán.

Azért örök köszönetem jár neki,h a Barcában volt a csúcson,és varázsolt kedvenc csapatomban.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2011.09.01. 14:34:08

wessel írta:Én a 2006-os évben fedeztem fel Ronaldinho-t, és ő általa szerettem bele a Barcába.
Akkor meg is nyerték a Bl-t.

Ha az akkori motivált Ronaldinho most lenne jelen nálunk mondjuk balszélsőként, 2 cselgéppel szélen(Roni + Alexis) középen meg egy Istenszerű emberkével (Messi), azt szívesen elnéztem volna :)

Csodálatos játékos volt, anno sajnáltam, hogy el kellett mennie, de bíztam a csapatban, hogy újjá fog születni, és jobb lett, mint a 2006-os Barca. :)
Ha te 2006-ban fedezted fel Ronaldinhot és emiatt lettél Barca fan, akkor Te nem is láttad az igazi Ronaldinhot!!! Ő igazából 2003-2006 között volt a csúcson! A VB már nem igazán sikerült neki és a következő 2 év sem... el is küldték... :roll:
Ennek ellenére nekem is az egyik nagy kedvencem volt, de sokkal jobb volt Ő annál, mint 3-4 jó év... Most Brazíliában jól tolja, na de az nem is a premier liga, vagy a primera.... :twisted:
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.09.01. 14:25:21

Roniee21 írta:2014-ben a csodás pályafutását igazán lezárhatná egy hazai vb-győzelemmel.
Csodás pályafutás? A legtöbb labdarúgónak ez az lett volna, Ronaldinhotól én SOKKAL többet vártam, éppen ezért ma már nem rajongást, hanem mérhetetlen csalódottságot érzek vele kapcsolatban. Eltékozolta tehetségét.
Avatar
wessel
Jugador del Barça
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2009.05.28. 20:48:50

2011.09.01. 14:18:50

Én a 2006-os évben fedeztem fel Ronaldinho-t, és ő általa szerettem bele a Barcába.
Akkor meg is nyerték a Bl-t.

Ha az akkori motivált Ronaldinho most lenne jelen nálunk mondjuk balszélsőként, 2 cselgéppel szélen(Roni + Alexis) középen meg egy Istenszerű emberkével (Messi), azt szívesen elnéztem volna :)

Csodálatos játékos volt, anno sajnáltam, hogy el kellett mennie, de bíztam a csapatban, hogy újjá fog születni, és jobb lett, mint a 2006-os Barca. :)
Roniee21
Capitá del Barça
Hozzászólások: 626
Csatlakozott: 2006.10.03. 14:48:43

2011.09.01. 13:45:41

A legnagyobb!!!!!!! Ő miatta lettem Barca szurkoló!!!! Sevilla ellen kidobta Valdés neki.... megindult,1csel-2csel aztán pufff 30ról bevágta a lécalá :D
Nagy kár,hogy már nem a Barcában rúgja a bőrt... :(
2014-ben a csodás pályafutását igazán lezárhatná egy hazai vb-győzelemmel. Úgy mint Zidane(csak neki sajnos nem sikerült megnyerni).
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.09.01. 09:34:23

Duplázott az Avaí ellen, de kikaptak 3-2-re.

Szögletből lőtt gólja:
http://www.youtube.com/watch?v=jtuW327oKOQ

Gólok:
http://www.youtube.com/watch?v=IIKUstLs5Qk
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Válasz küldése