Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.01.26. 09:37:37

Ronaldinho&Barca írta:Noname, részben egyet értek a mondandóddal, de Tourét meg kell, hogy védjem. Ő tojt a pénze, hogy mennyit kap és mennyit akar.. ő egyszerűen játszani akart, játékperceket akart, amit a cityben megkap.

Ha valaki akkor őt a pénz kvára nem érdekli..
Nem mint Buszkecc, aki már nyavalygott amikor épp, hogy felkerült a nagycsapatba, hogy fizetésemelés jó lenne..
Tourenál nem írtam h a pénz miatt ment volna el. :wink: Ha mégis vmi hasonló jött ki belőle bocs. Arra gondoltam h Toure is már túl nagyképű volt ahhoz h elfogadja a padot valahány meccsre a világ legjobb csapatánál, miközben néhány évvel azelőtt sztem ha Ronaldinho cipőpucolása lett volna a feladata, azt is elvégzi. Túl nagy sztárnak tartotta magát ő is a padhoz. Már akkor is hisztizett, amikor Busquetssel kb ugyanannyit játszottak, azonkívül a fontosabb meccseken rendszerint ő volt a kezdő. Sztem amiatt a hiszti miatt került ki megint a kezdőből. Mondjuk Busquets fizetésemeléséről annyit h asszem 100ezer eurót keresett, miközben a 2. legalacsonyabb fizetés milliós nagyságrendű volt, de javíts ki ha tévedek. Semmi bajom Toureval, Busquetssel se, csak tisztázni szerettem volna a félreértést.

A másik hsz-re reagálva: Én se tom Ronaldot itt elképzelni, de tény h a világ legjobbja a maga posztján, ezért írtam h tán ő az egyetlen, aki itt jobb teljesítményre lenne képes mint Pedro.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Zaen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.12.24. 13:38:27

2011.01.26. 09:24:31

noname írta:Mondj egy olyan szélsőt, aki Pedronál jobb lenne nálunk(én max CR-t tudom elképzelni), mondj egy olyan támadót, aki Villánál jobb lenne nálunk!
A mi csapatunkat nem az egyének teszik annyira naggyá, hanem a hihetetlen csapategység. Messi,Xavi,Iniesta vakon is tudják hol áll a másik, lassan ez már Pedrora is igaz. Puyol és Pique is remek párost alkotnak.
Nálunk a csapategység a lényeg. Alves se lenne feleennyire se jó, ha az oldalán nem egy Messi lenne. Aki ugyan irányító, de mégis inkább a jobb oldalra húzódik ki, ezért Alvesnek sok területe van rendszerint. Alves a csapategységet meggyőződésem h rontja, ezzel a hozzáállásával, egy elkényeztetett kölyök. Ugyanaz van vele, ami annyira jellemző a brazilokra. A foci a nyomornegyedből ragadja ki őket, aztán van elhíznak, vagy hisztiznek, hogy 6 vagy 7 millió eurót kapjanak, miközben 10-15 évvel azelőtt a kilátásaik szerint 2 élet alatt se kereshettek volna meg feleannyit se!
Cruyffnak igazat adok. Ő mindenkinél jobban szereti a Barcát és igencsak nagy szaktekintély, rendszerint jó döntéseket hozott a múltban is. Ha Alves nem akar hosszabbítani, mehet, ezen semmi bonyolult sincs. Első perctől tudta h nem fog itt 10 millió körüli összeget kizsarolni, startból tudta h menni fog. Ha maradni akart volna, nem kér ennyit. Toure is menni akart, elengedték, kaptunk egy valag pénzt és meg se éreztük a hiányát, Mascherano kifogástalanul teljesít, nemegyszer a meccs embere volt. Ugyanez lesz Alvessel is, ha elmegy. Jön helyette Van de Wiel vagy Lahm és alig fog érződni a hiánya. Persze nem haragszom ha végre marad, Toure maradásának is örültem volna, de ha menni akar, márpedig aki nem elégszik meg 6 millióval, hanem kb 1,5x annyit kér, az menni akar, akkor menjen amerre lát!

Szánalmas h egyeseknek mennyire elveszi az eszét a siker. Toure is egyáltalán nem tűnt akkora durranásnak, amikor jött, nagyon jó lett, nem is tűrte h fél évig padozzon. A siker elveszi az emberek eszét!
Alves nem világbajnok, nem volt sose az Aranylabda szavazáson a legjobb 3 közt, már mi a francért kapna annyit mint Xavi, Iniesta vagy Messi. A világbajnokoknak a marketing értékük is sokkal nagyobb, de a jó teljesítménye miatt mégis úgy gondolom érdemel annyit mint Villa, de egy centtel se többet. Rosell-ék jól teszik ha precedenst teremtenek. Ibra is nevetségesen nagy fizut kapott, lejjebb kell a fizetéseket vinni, ha megadják a hisztiseknek, amit kérnek, csak feljebb mennek a fizuk mind.
Gondoltam kifejtem a véleményem én is a témáról, de hozzászólásod után fölöslegesnek tartom. Minden egyes szavával tökéletesen egyetértek!

Zaen

ui.: jah nem, én CR-t nem tudom elképzelni itt... :)
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2011.01.26. 09:20:34

Noname, részben egyet értek a mondandóddal, de Tourét meg kell, hogy védjem. Ő tojt a pénze, hogy mennyit kap és mennyit akar.. ő egyszerűen játszani akart, játékperceket akart, amit a cityben megkap.

Ha valaki akkor őt a pénz kvára nem érdekli..
Nem mint Buszkecc, aki már nyavalygott amikor épp, hogy felkerült a nagycsapatba, hogy fizetésemelés jó lenne..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2011.01.26. 09:15:36

Alberto10 írta: Persze, hogy nem kockáztatta a köv. szezonját, VB-t stb, mert nem is tehette, hiszem eltiltás miatt nem játszhatott a BL döntőn! :wink:
Igen, de én ezzel Iniesta érdemeit szerettem volna nyomatékosítani.

Mind1.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.01.26. 09:03:41

Szerintem maradni fog. Guardiola lazán kijelentette, hogy szerinte még Alves éveket itt lesz. Akkor csak tud még valamit ott öltözőn belül amit mi nem, hogy mennyire van Dani gondolkodóban.

Cruyff nyilatkozata pedig megtévesztés szvsz. Szerintem ezzel akarta Alvesben tudatosítani, hogy nem ő diktál, és ha sokáig húzza a dolgot tényleg eladjuk.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.01.26. 08:30:49

Mondj egy olyan szélsőt, aki Pedronál jobb lenne nálunk(én max CR-t tudom elképzelni), mondj egy olyan támadót, aki Villánál jobb lenne nálunk!
A mi csapatunkat nem az egyének teszik annyira naggyá, hanem a hihetetlen csapategység. Messi,Xavi,Iniesta vakon is tudják hol áll a másik, lassan ez már Pedrora is igaz. Puyol és Pique is remek párost alkotnak.
Nálunk a csapategység a lényeg. Alves se lenne feleennyire se jó, ha az oldalán nem egy Messi lenne. Aki ugyan irányító, de mégis inkább a jobb oldalra húzódik ki, ezért Alvesnek sok területe van rendszerint. Alves a csapategységet meggyőződésem h rontja, ezzel a hozzáállásával, egy elkényeztetett kölyök. Ugyanaz van vele, ami annyira jellemző a brazilokra. A foci a nyomornegyedből ragadja ki őket, aztán van elhíznak, vagy hisztiznek, hogy 6 vagy 7 millió eurót kapjanak, miközben 10-15 évvel azelőtt a kilátásaik szerint 2 élet alatt se kereshettek volna meg feleannyit se!
Cruyffnak igazat adok. Ő mindenkinél jobban szereti a Barcát és igencsak nagy szaktekintély, rendszerint jó döntéseket hozott a múltban is. Ha Alves nem akar hosszabbítani, mehet, ezen semmi bonyolult sincs. Első perctől tudta h nem fog itt 10 millió körüli összeget kizsarolni, startból tudta h menni fog. Ha maradni akart volna, nem kér ennyit. Toure is menni akart, elengedték, kaptunk egy valag pénzt és meg se éreztük a hiányát, Mascherano kifogástalanul teljesít, nemegyszer a meccs embere volt. Ugyanez lesz Alvessel is, ha elmegy. Jön helyette Van de Wiel vagy Lahm és alig fog érződni a hiánya. Persze nem haragszom ha végre marad, Toure maradásának is örültem volna, de ha menni akar, márpedig aki nem elégszik meg 6 millióval, hanem kb 1,5x annyit kér, az menni akar, akkor menjen amerre lát!

Szánalmas h egyeseknek mennyire elveszi az eszét a siker. Toure is egyáltalán nem tűnt akkora durranásnak, amikor jött, nagyon jó lett, nem is tűrte h fél évig padozzon. A siker elveszi az emberek eszét!
Alves nem világbajnok, nem volt sose az Aranylabda szavazáson a legjobb 3 közt, már mi a francért kapna annyit mint Xavi, Iniesta vagy Messi. A világbajnokoknak a marketing értékük is sokkal nagyobb, de a jó teljesítménye miatt mégis úgy gondolom érdemel annyit mint Villa, de egy centtel se többet. Rosell-ék jól teszik ha precedenst teremtenek. Ibra is nevetségesen nagy fizut kapott, lejjebb kell a fizetéseket vinni, ha megadják a hisztiseknek, amit kérnek, csak feljebb mennek a fizuk mind.
A Fifa egy szégyen
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2011.01.25. 23:22:34

noname írta:
kristop írta:szerintem a csapatnak a negyedik legfontosabb játékosa, így a negyedik legmagasabb fizetést is érdemli. puyol érdemeiért folyamatosan megkapta az új szerződéseket folyamatos emelésekkel. de, ha ezt így nézed akkor villa meg piqué is baj, hogy annyit kap, mint puyol?
Alves, 4. elfontosabb????
Messi,Xavi,Iniesta,Pique,Puyol - utóbbi mér nem fiatal, de ő a kapitány
Alves max 6., bár Pedro is van már annyira jó a maga posztján mint Alves és Villa is, sőt, Valdes...
ha pedro, villa és valdes van olyan jó a posztján, mint alves, akkor elvileg pedronak kellene a legjobb szélsőnek lennie, villának a legjobb támadónak, valdesnek meg a legjobb kapusnak a világon.

igazából sokakkal az ellentétem csak annyiban nyilvánul meg, hogy puyolt és piquét előbbre teszik. egyszerűen a csapat játékában sokkal meghatározóbb, és fontosabb eleme, hiába nagyobb ikon puyol, vagy szimpatikusabb piuqé. meg valaki írta, és egyet is értek vele, sokkal könnyebb lenne pótolni puyolt, mint alvest. piquével idén meg több gondom is van, mondjuk miatta nem aggódom, de jó lenne már újra az a magabiztos, mindenkit leradírozok játékot látni tőle.
Andris írta:kristop, kényszermegoldás volt az ? nem lehet hogy simán úgy kezdtük valami kupameccsen ? nem emlékszem, mindenesetre lehet hogy keverem akkor valakivel a srácot, de alkatilag nem egy piqué vagy Lucio volt, az tuti. Ők az alkatilag középső védők, szélesek vagy magasak. Ettől függetlenül lehet h az Athleticben középen játszik, dehát Puyol meg még Van Gaalnál az A-ban is jobb bekk volt, aztán mégse ott alkotott maradandót.
a-aa, az atletico madrid ellen állt be jeffren helyett jobbvédőnek, miután az teljesen bolond volt. meg idén játszott a ceuta ellen oda-vissza középhátvédet. az alkata pedig ilyen. szerintem az ilyen magas, hosszú lábú, vékonyabb emberekből nem lesz szélsőhátvéd.
ziipp írta:Engem Alves játékában mindig az nyűgöz le, hogy a védő feladatait is jól ellátva képes olyan nyomás helyezni az ellenfél jobb oldalára, hogy gyakorlatilag teljesen elfojtja azt. Taktikailag nagyon fegyelmezett, ha kell, akkor kevesebbet megy fel, elképesztő mennyiségű munkát végez, és remekül illeszkedik a csapatba.
egyetértek. én is ezt bírom az egyik legjobban benne, hogy a többi folyamatosan támadó szélsőhátvédhez képest mennyire jól védekezik. rémlik roberto carlos? vagy elől lerendezi már, vagy visszaér és elnyomja őket. olyan meg nem is nagyon volt, hogy egyazegyben folyamatosan megverték volna egy meccsen.

sjd írta:és remélem emlékszünk még ERRE

Amit mondani akarok, hogy takarodjon ha nem elég neki a pénz, de ne vigasztaljuk magunkat azzal, hogy nem is volt fontos játékos és tökéletesen pótolható
ezek is nagyon hiányoznának.. a második részével is egyetértek, de mint már mondtam, még egy picivel többet próbálnék neki adni, és ha akkor is xavi/iniesta szintjét akarja, akkor sajnos elkell mennie.
BlauGranaGroc írta:jaj ne már...
nem kell ennyire túldimenzionálni Danikát
simán el leszünk nélküle is
tartom, hogy Jeff 1in1 tudná pótolná, de sokan vannak még akik védekezésben legalább olyan jók, mint a brazil, a támadás részét pedig megoldjuk majd máshogy
jeffrent én is bírtam ott. annyira bizonyítani akart, hogy le is kellett hozni nehogy kiállítsák. megetették, megetették párszor, dehát felrúgta az illetőt, nem jó? :D a következő jobbhátvéd produkciójánál meg asszem' lesérült, jellemző :)
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.01.25. 23:21:49

BlauGranaGroc írta:jaj ne már...
nem kell ennyire túldimenzionálni Danikát
simán el leszünk nélküle is
tartom, hogy Jeff 1in1 tudná pótolná, de sokan vannak még akik védekezésben legalább olyan jók, mint a brazil, a támadás részét pedig megoldjuk majd máshogy
Tavaly volt egy meccs, hogy muszájból odakerült Jeffren. Hát mit ne mondjak. Egy félidő alatt vagy 3 pirosat is begyűjthetett volna, csak a bírón múlott, hogy nem szórta ki. Plusz majdnem gól(ok)at kaptunk róla.
3x annyit bénázott mint Oleguer "fénykorában".
Rémálmaimban még mindig előjön az a teljesítménye, azóta is imádkozom mindig, hogy akárhova, csak a jobb oldalra ne kerüljön többet védekezni...
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2011.01.25. 22:48:55

Gyurinho írta:nem azt írtam ,hogy erősebb lenne, de akkor másképp fogalmazok azokban a kontrákban amikor Alves fönnt ragad és a helyén indulnak el( márpedig nem egy ilyen volt) azt egy VÉDEKEZŐBB játékossal tudnánk csökkenteni.(Egyébként tudtam ,hogy valaki ezt félreolvassa és rá fog ugrani..)
Egy biztos az ő távozásával nem tudnánk azt pótolni ,hogy fönnt mindig van egy emberünk aki Messit támogatja.
Miért veszed ezt ráugrásnak? :D

Alves védekezését talán jól szemlélteti a következő példa: az ellenfél támadását pajzzsal is meg lehet akadályozni, és meg lehet gyors ütésekkel is, hogy a saját védelmére kelljen figyelnie. Még az is elképzelhető szerintem, hogy egy védekezőbb védővel gyengébb lenne a védelmünk! :)

Szerintem erre a Jeffre gondolt. :D
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2011.01.25. 22:27:07

BlauGranaGroc írta:jaj ne már...
nem kell ennyire túldimenzionálni Danikát
simán el leszünk nélküle is
tartom, hogy Jeff 1in1 tudná pótolná, de sokan vannak még akik védekezésben legalább olyan jók, mint a brazil, a támadás részét pedig megoldjuk majd máshogy
Jeffren tudna potolni?? :shock: Vagy kit jelol az a Jeff?
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2011.01.25. 22:19:28

szajko írta:Én szerintem hozzuk vissza Oleguert. 8)
- naaa, azért durváskodni nem kell, evvel még viccelni is rossz! :lol:
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2011.01.25. 22:17:41

Fernando írta:de ne felejtsük el, ő nem játszott a BL döntőben, nem játszott sérülten, kockáztatva a köv. szezonját, vb szereplését, nem kergette oda-vissza azon a meccsen ronaldot mint Puyol.
Persze, hogy nem kockáztatta a köv. szezonját, VB-t stb, mert nem is tehette, hiszem eltiltás miatt nem játszhatott a BL döntőn! :wink:
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2011.01.25. 22:14:15

Fernando írta:Elég fontos lenne őt megtartani, de ha semmi áron nem megy, akkor egy régiúj név: Lahm, senki más nem képviseli ezt a stílust megfizethető áron belül.
Pár szezonnal ezelőtt Messi oda vissza fütty-fütty.. Én nem tartom akkora ásznak Lahmot. Alvés a posztján a legjobb. Talán ott van a top5-ben Lahm is.

Nem akkora játékos mint Xavi és Iniesta vagy akár Messi, de függ annyira a játékunktól mint az előbb említettek. A fizetése nem lehet Xavi kategóriájában, Xavi, Puyol, és Iniesta is lassan egy külön kategória, ő nevük egybeforr a Barcával.

Csak nehogy úgy járjon mint Eto'o.

Minden esetre, amióta itt van, egyik nagy kedvencem lett, óriási arc és egyéniség, legjobb a posztján messze, de ne felejtsük el, ő nem játszott a BL döntőben, nem játszott sérülten, kockáztatva a köv. szezonját, vb szereplését, nem kergette oda-vissza azon a meccsen ronaldot mint Puyol.
Hatalmas játékos, de más szinten mint Xaviék.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2011.01.25. 22:13:50

Fernando írta:Elég fontos lenne őt megtartani, de ha semmi áron nem megy, akkor egy régiúj név: Lahm, senki más nem képviseli ezt a stílust megfizethető áron belül.
Pár szezonnal ezelőtt Messi oda vissza fütty-fütty.. Én nem tartom akkora ásznak Lahmot. Alvés a posztján a legjobb. Talán ott van a top5-ben Lahm is.

Nem akkora játékos mint Xavi és Iniesta vagy akár Messi, de függ annyira a játékunktól mint az előbb említettek. A fizetése nem lehet Xavi kategóriájában, Xavi, Puyol, és Iniesta is lassan egy külön kategória, ő nevük egybeforr a Barcával.

Csak nehogy úgy járjon mint Eto'o.

Minden esetre, amióta itt van, egyik nagy kedvencem lett, óriási arc és egyéniség, legjobb a posztján messze, de ne felejtsük el, ő nem játszott a BL döntőben, nem játszott sérülten, kockáztatva a köv. szezonját, vb szereplését, nem kergette oda-vissza azon a meccsen ronaldot mint Puyol.
Hatalmas játékos, de más szinten mint Xaviék.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2011.01.25. 22:09:26

jaj ne már...
nem kell ennyire túldimenzionálni Danikát
simán el leszünk nélküle is
tartom, hogy Jeff 1in1 tudná pótolná, de sokan vannak még akik védekezésben legalább olyan jók, mint a brazil, a támadás részét pedig megoldjuk majd máshogy
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2011.01.25. 22:01:28

Sanama írta: Hála Istennek a játék nem függ annyira tőle,mint Xavi-Messi-Iniesta hármastól.
Én ezt egyáltalán nem így látom. Szerintem nagyon is függ Alvestől a játékunk. Ugyanis ő adja meg azt a pluszt, hogy támadásoknál gyakorlatilag egyfajta 3-3-4-es felállásban toljuk, ugyanakkor védekezésben is visszazár, és a 4-3-3-ba váltunk ismét vissza. És ezt a hihetetlen munkát, futómennyiséget senki nem képes elvégezni rajta kívül ezen a poszton.
Ráadásul ő több, mint egy jobbhátvéd, a legjobb szó rá az angol kifejezés: "full beck". A játék minden elemében részt vesz, részt vállal, hihetetlen munkabírással. Az összjátékokban olyan érzékkel vesz részt, amit a legtechnikásabb irányítók is megirigyelhetnének, néhol még középső középpályás, vagy csatár pozícióban is feltűnik egy-egy meccsen.
Tehát hihetetlen nagy érvágás lenne, ha elmenne Barcelonából, már, amikor lesérül, akkor megérezzük a hiányát. Emlékezzetek vissza, amikor tavaly január tájékán lesérült, mennyire rosszul ment a csapatnak. Jó ez nyilván nem csupán tőle függött, de a hatkupás idényben is gyengébbek voltunk nélküle. Ugyanis, ha gyengén is játszik néha, még egy gyenge formában lévő Dani Alves is többet ad a csapatnak, mint egy jó formában lévő akárki ezen a poszton. Egyszerűen leírhatatlan módon passzol a Barca játékába, és a ugyanolyan fontos eleme a csapatnak, mint Messi, Xavi vagy Ini. Ez az igazság. Ezt sokan nem veszik észre, mert egy sorral hátrébb rajzolják fel Danit a kezdőcsapatnál, meg egyébként is, a legfőbb motor a saját nevelésű középpálya stb. De ebben a középpályában, ebben a bitang erős középpályás sorban, amitől a Barca olyan átütő erőt tud képviselni az ellenfelei ellen, ebben Alvesnek legalább akkora szerepe van, mint Xavinak, Mesinek vagy Ininek.
Aki ezt nem látja, az nézzen sokkal nyitottabb szemmel Barca meccseket és rájön, hogy ennek a csodacsapatnak a "csodataktikájának" micsoda eleme Dani Alves.
Én ebben a kis szösszenetben röviden Alves taktikai kulcsfontosságára akartam rávilágítani, a pénzügyi résztét a dolognak nem kívánom kommentálni. Ezzel kapcsolatos ellenérveket ne írjatok legyetek szívesek.
Összegezve: Alves pótolhatatlan, és nagy taktikai hiányosságok vetnék föl a fejüket az esetleges távozásával.
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.01.25. 21:51:51

sjd írta: Amit mondani akarok, hogy takarodjon ha nem elég neki a pénz, de ne vigasztaljuk magunkat azzal, hogy nem is volt fontos játékos és tökéletesen pótolható
Igen, én is így gondolom. Ha nem fogadja el az ajánlatot, akkor mehet amerre lát, de a tökéletes pótlása azonnal szinte lehetetlen. Lehet, hogy van olyan spíler aki idővel ráérezne a stílusra, de hosszú ideig meglátszana a játékunkon.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.01.25. 21:44:04

palesz77 írta:
Lehet hogy Xavi és Ini 4-et adtak, de Alvesnek kb az összes gólpassza előtt ők tették ki... Persze enyhe túlzás, de remélem érted. :wink:
Kis túlzással ezt Messiről is elmondható (sőt, neki még kontrasztként ott is van a válogatott)...

és remélem emlékszünk még ERRE

Amit mondani akarok, hogy takarodjon ha nem elég neki a pénz, de ne vigasztaljuk magunkat azzal, hogy nem is volt fontos játékos és tökéletesen pótolható
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2011.01.25. 21:37:39

sjd írta: Idén 7 gólpassz (Xavi, Iniesta 4nél tart)
Előző két szezonban 10 és 11 gólpasszt adott

Azért annyira nem rossz mutatók...
Lehet hogy Xavi és Ini 4-et adtak, de Alvesnek kb az összes gólpassza előtt ők tették ki... Persze enyhe túlzás, de remélem érted. :wink: Ha a pénz miatt menne Alves, akkor mehet tőlem. Nagyon nehéz lenne a pótlása, és el kell telnie egy kis időnek, míg beilleszkedne az új ember. DE!!! Még így is jobban járnánk, mert ha Alves megkapja a magasabb fizut, akkor "elszabadulhat a pokol", mert mindenki kérné, hogy ők is megérdemlik... Teszem hozá teljes joggal, mert ha Alves megkapta, akkor kapják meg ők is. Azért remélem hogy a Brazil észhez tér, és marad, mert nagyon nagy arc, és kitűnő játékos...
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2011.01.25. 21:34:10

Elég fontos lenne őt megtartani, de ha semmi áron nem megy, akkor egy régiúj név: Lahm, senki más nem képviseli ezt a stílust megfizethető áron belül.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.01.25. 21:31:48

LG írta: Azért a jobbhátvéd poszt eleve nem annyira fontos a futballban, mint a csatár. Alves nélkül lehet gyengülne valamelyest a jobb oldalunk, de nem hinném, h komoly visszaesés lenne a játékban.
Idén 7 gólpassz (Xavi, Iniesta 4nél tart)
Előző két szezonban 10 és 11 gólpasszt adott

Azért annyira nem rossz mutatók...
Gyurinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2008.07.18. 11:06:00
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.25. 21:31:44

ziipp írta:
Gyurinho írta:az a baj ,hogy itt sokan túlaggódják ezt a jobbvédő kérdést, ha elmegy Alves a világ (egyik) legjobb jobb védője elmegy ,de most sokan azon gondolkodnak ,hogy miképp lehetne pótolni? - 100%osan nyilván sehogy,de más taktikával többen is ,szóval más jhátvéd ha nem is futna annyit föl de a védelmünk erősebb lenne arrafelé akkor azzal ugyanannyit nyernénk.Ha menni akar menjen, nem ő a legfontosabb elem itt.
Erősebb lenne a védelmünk nélküle?

Engem Alves játékában mindig az nyűgöz le, hogy a védő feladatait is jól ellátva képes olyan nyomás helyezni az ellenfél jobb oldalára, hogy gyakorlatilag teljesen elfojtja azt. Taktikailag nagyon fegyelmezett, ha kell, akkor kevesebbet megy fel, elképesztő mennyiségű munkát végez, és remekül illeszkedik a csapatba.
nem azt írtam ,hogy erősebb lenne, de akkor másképp fogalmazok azokban a kontrákban amikor Alves fönnt ragad és a helyén indulnak el( márpedig nem egy ilyen volt) azt egy VÉDEKEZŐBB játékossal tudnánk csökkenteni.(Egyébként tudtam ,hogy valaki ezt félreolvassa és rá fog ugrani..)
Egy biztos az ő távozásával nem tudnánk azt pótolni ,hogy fönnt mindig van egy emberünk aki Messit támogatja.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.01.25. 21:26:22

Mit paráztok srácok? Ha elmegy Alves, itt van helyette Adriano, de szerintem Jeffren lehetne akkor a kezdő jhv. Legalább játszana. :D Na jó, vicceltem, csak eszembe jutott, hogy Pep játszatta őt ott 2x is talán.
Nem mindenáron, de valahogy meg kell győzni Alvest, kell ő ide.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21328
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.01.25. 21:22:22

sjd írta:
Sanama írta: Hála Istennek a játék nem függ annyira tőle,mint Xavi-Messi-Iniesta hármastól.
Eto'otól se függött annyira, mégis most nagyon örülünk, hogy van egy, a csapatba illő középcsatárunk újra...
Dehogynem függött Etootól a játék. Legszembetűnőbb az volt még, mikor Rijkaard alatt két szezonban egymás után sérült le súlyosan. Guddy, illetve később Henry játszott helyette, kevés sikerrel. És akkor a középpályásaink is gyengén muzsikáltak, de ez érthető, ők is csak akkor tudnak labdát adni, ha van kinek. Tavaly is csak azért nem volt annyira szembetűnő ez, mert Messi bejött középre, és neki adhatták a labdát a kp-ink, és a gólok is jöttek.

Azért a jobbhátvéd poszt eleve nem annyira fontos a futballban, mint a csatár. Alves nélkül lehet gyengülne valamelyest a jobb oldalunk, de nem hinném, h komoly visszaesés lenne a játékban.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.01.25. 21:13:37

Sanama írta: Hála Istennek a játék nem függ annyira tőle,mint Xavi-Messi-Iniesta hármastól.
Eto'otól se függött annyira, mégis most nagyon örülünk, hogy van egy, a csapatba illő középcsatárunk újra...
Válasz küldése