Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.01.25. 19:29:50

zozi írta:Ezt olvassátok el! 15 perces hír!


http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-g ... ves_-45091
sporthíradó enyhén szólva nem a legmegbízhatóbb forrás...
Avatar
zozi
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.06.28. 02:28:51

2011.01.25. 19:28:50

Ezt olvassátok el! 15 perces hír!


http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-g ... ves_-45091
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2011.01.25. 19:23:01

zozi írta:Abidal betanult középhátvédnek, így Puyol is helyettesítheti Alves-t! Mint ahogy már sokszor meg is tette!
- ez nem tűnik jó ötletnek, mert Puyi már nem egy futóbajnok és ami még ment pár éve, az már nem valószínű, hogy ma menne a szélen tartósan.....
Középen még belefér Puyol sebessége, de így is zömmel a jó helyezkedésével és rutinjával hozza le a meccseket!
Egyébként, Adrianót éppen erre a célra vettük!, majd belerázkódik, ha megy Alves! De!?? már eldőlt biztosra, hogy Dani itt hagyja a csapatot??

- huhh kicsit elfutott a fórum mellettem :oops: , amíg vacsora közben komótosan pötyögtem, majd majd csaptam egy "entert"! :lol:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.01.25. 19:22:16

kristop, kényszermegoldás volt az ? nem lehet hogy simán úgy kezdtük valami kupameccsen ? nem emlékszem, mindenesetre lehet hogy keverem akkor valakivel a srácot, de alkatilag nem egy piqué vagy Lucio volt, az tuti. Ők az alkatilag középső védők, szélesek vagy magasak. Ettől függetlenül lehet h az Athleticben középen játszik, dehát Puyol meg még Van Gaalnál az A-ban is jobb bekk volt, aztán mégse ott alkotott maradandót.

LG, szerintem amikor szerződés hosszabbításról van szó, akkor egyáltalán nem lehet figyelembevenni pénzügyileg, hogy ki milyen ikonja a klubnak. Alves évek óta és nyilván a jövőben is többet lendítene a játékunkon, mint Puyol. ráadásul tudtommal Puyol többször utasított el fizetésemelést, persze lehet hogy ez csak legenda. Alves fizetését minden gond nélkül be lehet lőni oda, ahova a klub be is lőtte az információink szerint, tehát Puyol mellé-fölé.

noname, ha szépen összetoljuk a kulcsszerepek mértékét és a játéktudást, akkor bizony az aranylabdás hármasunk után Alves következik a sorban.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
zozi
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.06.28. 02:28:51

2011.01.25. 19:21:53

Guardiola sok hasonló problémát megoldott már! Én nem hiszem hogy Alves pótlását ne tudná megoldani. Sokkal nagyobb feladat lesz Mourinho elképesztő sorozatát megszakítani! 9 éve nem kapott ki otthon!!!!!!!!!!!!!!!!!
Azért azt szép lenne megtörni egy 5 gólos győzelemmel, nem?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zozi 2011.01.25. 19:24:10-kor.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.25. 19:16:38

Persze, hogy kisebb, de Daninak a fő feladata, hogy az egész jobb szélt bejátssza, mint valami futóbolond gyalogkakukk. Erre szerintem Puyol egy egész szezonon keresztül nem lenne képes.

A másik házon belüli lehetőség Adriano, ő pedig szvsz egyszerűen nincs olyan képzettségű, hogy azt a szintet képviselje, mint a brazil. Persze rám cáfolhat még, és remélem meg is teszi.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
zozi
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.06.28. 02:28:51

2011.01.25. 19:13:49

Jó, ez valóban merész gondolat volt, Puyol már tényleg lassú szélső védőnek. Akármennyire is utálom, de CR megenné ott Puyolt. Tényleg nem tudok csapaton belűl jobbat Alvesnél, de a pénz sem utolsó szempont. Eléggé bomlasztó hatása tud lenni az öltözőben! Nehéz ügy.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.01.25. 19:04:59

Victor_Valdes írta:
zozi írta:Abidal betanult középhátvédnek, így Puyol is helyettesítheti Alves-t! Mint ahogy már sokszor meg is tette!
Ne hogy már, a korban eléggé benne lévő Puyol legyen a jobb bekkünk, amikor a lomhasága még belső védőként is hátrányba hozza a támadókkal szemben elég sokszor. Egy-egy meccsen még oké, de egész évben... :roll:
jobb-bekknek sztem kisebb a felelősége,mint egy khv-nek,de lehet hülyeséget mondok. Alves is van hogy fennragad,stb.
Inkább szélen hibázzon,mint középen szerintem(de nem fog :) )
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.25. 19:00:42

zozi írta:Abidal betanult középhátvédnek, így Puyol is helyettesítheti Alves-t! Mint ahogy már sokszor meg is tette!
Ne hogy már, a korban eléggé benne lévő Puyol legyen a jobb bekkünk, amikor a lomhasága még belső védőként is hátrányba hozza a támadókkal szemben elég sokszor. Egy-egy meccsen még oké, de egész évben... :roll:
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
zozi
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.06.28. 02:28:51

2011.01.25. 18:53:55

Abidal betanult középhátvédnek, így Puyol is helyettesítheti Alves-t! Mint ahogy már sokszor meg is tette!
Avatar
gianni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2006.12.17. 08:38:23
Tartózkodási hely: itt állunk a stadionba,mert ellopták a székeket

2011.01.25. 18:49:30

zozi írta:Elment Toure is, mégsincs baj, mint ahogy sokan, többek közt én is jósoltuk. Dani Alves becsukott szemmel ismeri a társait, de én úgy látom Adriano is meg tudná oldani ezt a feladatot. És Tényleg nem tud beadni, de az nem is a Barca játéka!
Ne emlegessük már egy lapon Alvest és Adrianot,de még ha nem is így gondoltad,Adriano akkor sem lehet a Barcaban az elsőszámú jobboldali védőnk.
Alvesnek itt kell maradnia addig amíg formában van ahogy bármelyik játékosunknak akik formában vannak.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.25. 18:49:14

Mindig is tudtuk, hogy egy zsoldos a srác, de el kell ismerni, hogy egy igen jó zsoldos. A pótlása pedig közel lehetetlen lenne, legalábbis ezen a szinten biztosan. Így hirtelen Maicon-on kívül mást nem is tudok mondani, akinek a jövetele nem okozna minőségi romlást. A zsákbamacskákat leszámítva ugyebár.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.25. 18:43:25

zozi írta:Elment Toure is, mégsincs baj, mint ahogy sokan, többek közt én is jósoltuk. Dani Alves becsukott szemmel ismeri a társait, de én úgy látom Adriano is meg tudná oldani ezt a feladatot. És Tényleg nem tud beadni, de az nem is a Barca játéka!
Igenám de Touré távozása után nem okozott nagy fejtörést a pótlása, Busquets személyében. Alves pótlása már nem lenne ilyen egyszerű.
Adriano pedig sztem közel sem tudná megoldani a helyettesítést.
Korábban már kifejtettem hogy én sem tartom szimpatikusnak a viselkedést, de ettől függetlenül továbbra is amellet vagyok hogy maradnia kell!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
zozi
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.06.28. 02:28:51

2011.01.25. 18:38:09

Elment Toure is, mégsincs baj, mint ahogy sokan, többek közt én is jósoltuk. Dani Alves becsukott szemmel ismeri a társait, de én úgy látom Adriano is meg tudná oldani ezt a feladatot. És Tényleg nem tud beadni, de az nem is a Barca játéka!
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.25. 18:24:10

senzu írta:
Victor_Valdes írta: középső védőket hamarabb találni a piacon, minőségromlás nélkül, mint egy jobbszélsőt. :)

Amellett vagyok, hogy maradjon.
Azért én szívesen megnéznék egy olyan jobbszélsőt, aki tud beadni is :lol:
És kinek adogatna? Messinek, Villának, esetleg Pedronak, vagy netalántán Xavinak? Ugyan már. A mi játékunkba tökéletesen passzol a brazil. Hasonló kaliberű játékos pedig egy van, de ő mozdíthatatlan, és idősebb is ha jól emlékszem, Maicon személyéről beszélek.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2011.01.25. 18:22:37

Victor_Valdes írta: középső védőket hamarabb találni a piacon, minőségromlás nélkül, mint egy jobbszélsőt. :)

Amellett vagyok, hogy maradjon.
Azért én szívesen megnéznék egy olyan jobbszélsőt, aki tud beadni is :lol:
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.01.25. 18:10:55

Messithebest írta:
kristop írta: szerintem a csapatnak a negyedik legfontosabb játékosa, így a negyedik legmagasabb fizetést is érdemli. puyol érdemeiért folyamatosan megkapta az új szerződéseket folyamatos emelésekkel. de, ha ezt így nézed akkor villa meg piqué is baj, hogy annyit kap, mint puyol?
4.???? :lol: Messi,Xavi,Iniesta,Puyol,Villa,Piqué biztosan fontosabb. De még Valdes is nyugodtan ide jöhet. Szóval 7-8.nál előbbre biztosan nem sorolnám....
középső védőket hamarabb találni a piacon, minőségromlás nélkül, mint egy jobbszélsőt. :)

Amellett vagyok, hogy maradjon.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.01.25. 18:09:07

Messithebest írta:
4.???? :lol: Messi,Xavi,Iniesta,Puyol,Villa,Piqué biztosan fontosabb. De még Valdes is nyugodtan ide jöhet. Szóval 7-8.nál előbbre biztosan nem sorolnám....
Ne szedjétek már szét szerencsétlent, mert azt írta 4ik!
Szerintem is Top 5 fontossági sorrendben, s nálam mondjuk Xavi lenne az első!
De ez magánvélemény!
Én is sokallom amit szeretne, de a fizetés emelési kérelmét jogosnak tartom!
És az a 2millió különbség borzasztó sok!%-ban mérve meg pláne!Nem azt kell nézni, hogy 2 millió, s huh mekkora sóher!!!Azért mások az igényei mint egy "átlag halandónak"!
Azt sem lehet teljesen kijelenteni, hogy ha elmenne saját szempontjából baklövés!Manchester ha ilyen igazolásokat mutat fel, akkor tényleg pár éven belül komoly szerepet kaphat a nemzetközi foci életben!
Mi is egyszer fent egyszer lent, az hogy most jól megy nem garantálja, hogy akár csak 2 év múlva is ilyen rózsaszín lesz minden!(Bár jó lenne soha fel nem ébredni)
Természetesen ha elmegy akkor sok sikert neki, de én bízok, hogy marad, s ugyanazt a lelkes attraktív kis Danit láthatjuk akit megszoktunk!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2011.01.25. 17:59:59

kristop írta:
LG írta:Mert? Miért érdemelne Alves többet, mint a csapatkapitány, aki már 10 év kb. oszlopos tagja a csapatnak?
szerintem a csapatnak a negyedik legfontosabb játékosa, így a negyedik legmagasabb fizetést is érdemli. puyol érdemeiért folyamatosan megkapta az új szerződéseket folyamatos emelésekkel. de, ha ezt így nézed akkor villa meg piqué is baj, hogy annyit kap, mint puyol?
4.???? :lol: Messi,Xavi,Iniesta,Puyol,Villa,Piqué biztosan fontosabb. De még Valdes is nyugodtan ide jöhet. Szóval 7-8.nál előbbre biztosan nem sorolnám....
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.01.25. 17:56:46

kristop írta:
LG írta:Mert? Miért érdemelne Alves többet, mint a csapatkapitány, aki már 10 év kb. oszlopos tagja a csapatnak?
szerintem a csapatnak a negyedik legfontosabb játékosa, így a negyedik legmagasabb fizetést is érdemli. puyol érdemeiért folyamatosan megkapta az új szerződéseket folyamatos emelésekkel. de, ha ezt így nézed akkor villa meg piqué is baj, hogy annyit kap, mint puyol?
Most akkor mondjuk azt hogy ha nem lenne Xavi és/vagy Iniesta, akkor Messi se lenne ekkora sztár? El lehetne vitatkozni hogy ki mennyire fontos a csapatban, de felesleges.

És egyébként ez egy rendkívül pénzéhes duma, hogy a magasabb fizetés éreztetné vele hogy megbecsülik, hogy fontos része a csapatnak....Ha valakinek az jelent megbecsülést hogy 2 millióval többet kap évente, akkor annak nagyon szegényes a lelkivilága.
Kép
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2011.01.25. 17:40:49

sjd írta: 5. Botiát 2,5 millióért visszavásárolhatjuk (bár ahogy látom ő is inkább khv)
én full khv-nak nevezném, nem is láttam még szélen bóklászni + nem is lenne oda elég gyors. Ha Alves nem tér jobb belátásra, én még mindig azt szeretném, ha Montoya már nyáron több szerepet kapna, legalább a felkészülés során, mert 2éve ott volt és nagyon jól tolta viszont idén nem emlékszem, hogy elvitte volna Pep :?
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Jason
Jugador del Barça
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.04.24. 11:25:45

2011.01.25. 17:40:31

Nem lepett meg Crujff nyilatkozatta.Amikor ő nyilatkozik azt mindig komolyan kell venni,és szerintem ezek után Pepp is elfog gondolkozni rajta hogy elengedje e a brazilt. :? Egyébként pedig sztem Van der wiel lenne a legalkalmasabb ember az ő pótlására. :roll:
Kép
David Villa: Elmondhatom, pár perc elég volt arra, hogy beépüljek a Barcába, hiszen a spanyol válogatottban a katalán csapat legjobbjaival évek óta együtt játszom. Tudom, hogy például Xavi melyik helyre indít le, ha éppen álmomból ébresztenek fel.
________________________________________
Az Álombarcám: Neuer-Van Der Wiel-Piqué-Fabio Coentrao-Taiwo-Fabregas-Moussa Sissoko-Iniesta-Messi-Dzeko-Villa
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.01.25. 17:19:57

Barcaman1993 írta: 1. Cáceres: Nyáron kipróbálnám, aztán lesz ami lesz.
2. Victor Sánchez: Ugyanez, bár erre biztos most sokan fognak hőzöngeni, de sztem messze nem olyan rossz játékos, mint amilyennek jópáran korábban leírták, én még teknikásnak is nevezném :D .
3. Wiel: Gondolom őt nem kell bemutatni.
4. Luis Filipe: Ha jól emlékszem korábban már megpróbáltuk leigazolni, de nem sikerült (bár most, hogy belegondolok még az is lehet, hogy ballábas, de az is, hogy nem :D ).
1. Gyakorlatilag már kirúgva, mint Hleb, csak még a megfelelő balekot keresi Guardiola, akik végleg elvinné
2. Pep szerintem jobban látja a játékosai képességeit, ha 23 éves korában inkább Adriano játszik helyette és kölcsönadjuk, akkor már nem lesz belőle itt senki
3. Ő lehet, hogy beválna
4. balhátvéd, tetejébe a nyáron igazolt az Atmához
5. Botiát 2,5 millióért visszavásárolhatjuk (bár ahogy látom ő is inkább khv)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.01.25. 16:38:32

Negyedik leghasznosabb. Szerintem Fontás a leghasznosabb :P
Ez hülye példa, de nem szabad így kvalifikálni. Ez a foci, csapatsport, nem egyéni. Mindenki egyformának minősül, ezért különleges a foci...

Az egyformaság különösen a Barcánál érvényesül, majd ha időm lesz kidolgozom a Guardiola-diktatúrát...
"And my heart will leave you never."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.01.25. 16:37:45

kristop írta:
LG írta:Mert? Miért érdemelne Alves többet, mint a csapatkapitány, aki már 10 év kb. oszlopos tagja a csapatnak?
szerintem a csapatnak a negyedik legfontosabb játékosa, így a negyedik legmagasabb fizetést is érdemli. puyol érdemeiért folyamatosan megkapta az új szerződéseket folyamatos emelésekkel. de, ha ezt így nézed akkor villa meg piqué is baj, hogy annyit kap, mint puyol?
Alves, 4. elfontosabb????
Messi,Xavi,Iniesta,Pique,Puyol - utóbbi mér nem fiatal, de ő a kapitány
Alves max 6., bár Pedro is van már annyira jó a maga posztján mint Alves és Villa is, sőt, Valdes...
A Fifa egy szégyen
Válasz küldése