Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.08.28. 16:44:14

miihii írta:
Bestbarca írta:Nem csak azért jött Ibra,mert meg akartunk szabadulni Eto'otól,hanem mert nem volt másra,ezen a szinten lehetőség,max Forlanra,no azt meg nem akarta senki,mindenki rosszul volt az érkezésének hírétől is,pedig...lehet nem lett volna olyan rossz!
OFF

NAna,azért ne általánosíts :wink: Én pölö abszolút nem lettem volna rosszul a gondolattól,sőt.Szívesebben elnéztem volna itt,mint a nagy Zlatant. :wink:
Tényleg nem lett volna rossz, és jövőre, amikor visszavonul, egy fillért se láttunk volna belőle :roll:
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.08.28. 16:41:44

Bestbarca írta:Nem csak azért jött Ibra,mert meg akartunk szabadulni Eto'otól,hanem mert nem volt másra,ezen a szinten lehetőség,max Forlanra,no azt meg nem akarta senki,mindenki rosszul volt az érkezésének hírétől is,pedig...lehet nem lett volna olyan rossz!
OFF

NAna,azért ne általánosíts :wink: Én pölö abszolút nem lettem volna rosszul a gondolattól,sőt.Szívesebben elnéztem volna itt,mint a nagy Zlatant. :wink:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.08.28. 16:35:46

Egyébkét én is észrevettem Eto'o visszaesését. Most mondhatják azt, hogy az Interben azért nem olyan, mint a Barcában, de: 1. Milito sokkal többet lőtt nála 2. Már nálunk sem volt jó formában a tavaszon, mint a szezon elején.

Szóval én bízok Guardiolában, lehet jobb is ha Ibra távozik, és veszünk egy jobban ide illő játékost, ami sunyiban érkezhet, ezt Pep is elsimerte:

„Ibrahimovics egyelőre a Barça játékosa. Attól függően, hogy végül megy vagy marad, döntünk majd egy esetleges új igazolásról. De ez az átigazolási piactól is függ."
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2010.08.28. 16:30:49

Van egy-két dolog,amit itt föl kéne fognia minden kedves fórumozónak!Ezek tények:
1.Eto'o jó hogy elment,mert baromia visszaesett a teljesítménye,mutatott járékra gondolok itt,igen az üres kapuba azért mindíg betalált!Az Interben 12gól lőtt,nem ő volt ott a nagy gólvágó,Milito jóval megelőzte!Aki nem ismeri be,hogy Eto'o már nem Barca szint,az...Lefogadom bármiben,hgoyha nem küldtük volna el a kamerunit,ő sem tudott volna többet hozzátenni az előző szezonban,mint Ibra!Nem volt a régi már,belassult,és neki azért ez votl a fő erénye,a gyorsasága!Én is látva ez összes meccsen bemutatott produkcióját,mindenképp elküldtem volna!Mennie kellett ezt jó szemmel észrevették!
2.Nem lehetett elhozni Villat,nem engedték el 50+ért sem!Nem csak azért jött Ibra,mert meg akartunk szabadulni Eto'otól,hanem mert nem volt másra,ezen a szinten lehetőség,max Forlanra,no azt meg nem akarta senki,mindenki rosszul volt az érkezésének hírétől is,pedig...lehet nem lett volna olyan rossz!
3.Így hogy Ibra jött Eto'o-t is el tudtuk passzolni,plusz haszon!
4.Tehát nem azért jött Ibra,Villa helyett,mert csak így tudtuk a kamerunit elnyomni,ez vmi fura kényszerképzet itt egyesekben,hanem mert Villát nem akarták az Istennek sem eladni tavaly!

A többi dologhoz én már nem szólok hozzá,eleget szóltam,nem érdekel már a sok baromság amit itt egyesek összehordanak,de azért ezt az újabb kényszerképzetet nem hagyhattam szó nélkül!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.08.28. 15:32:12

Itt is vegyünk visszább.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.08.28. 15:19:31

menczel írta:Régen mindig védtem, Etooval, Dinhoval, Yayával szemben, a sok kis hülye igazolás ellenére. De nálam most borult a bili. Egy év alatt egy sztráigazoláson, akit ráadásul ő kért bukunk tisztán 35 milliot (általában 40 milliot irnak hogy majd annyit kapunk, de a Corriela dello Sport szerint csak 30-at. Tavaly 50+Etooért vettük, akit 25 millionak számoltak be hivatalosan).
Ráadásul semmi gond a sráccal.
Pep egy idióta. Így nem lehet kezelni egy csapatot. Ha valakit nem kedvelsz akkor is fent lehet tartani egy normális munkaviszonyt a cspat érdekében.

Biztos vagoyk benne hogy idén Iniesta baltámadót fog játszani a középpályán két alibi ember lesz fent XAvi mellett (Busi-Masc, Busi-Keita). És abban is biztos vagyok hogy ha így lesz akkor idén semmit nem nyerünk.

Nem kell elszállni Pep eredményeitől se. Ez a Barcelona, a valaha volt legjobb Barca és az egyik legjobb csapat a világon. Nálunk játszik egy ember aki Maradonat is elhomályosíthatja, valamint egy világbajnok csapat szinte teljes egészben.
Nem, hát, hogy kéne. De azért egy jóízű mosoly mindenkinek ott volt tegnap az arcán, amikor az Atleti győzött, ezzel bebiztosítva, hogy egyedüliként a világon a Barca "hatkupás".

Ez a két alibiember szöveg is nagyon jó. Tényleg, mi a fszér nem játszik 3 támadó középpályás, akkor végre egy alibiember sem lenne a csapatban. 3 támadó elől, 1,5 a középpályán meg a két szélsőhátvéd. Ez azért nehogy már kevés legyen... (még akkor is, ha egy olyan csodát, mint a Xavi - Iniesta középpályát megbontani futball elleni bűntett :) ).

Azt meg kezeljük már fenntartással, hogy nincs gond vele. Amikor lenyilatkozza, hogy BL-t akar itt nyerni, majd azt hogy az Inter elleni visszavágón mindent bele fog adni, aztán ugyanolyan unottan sétálgatott, mint előtte bármikor.

Az önjelölt jövendőmondók meg beláthatnák végre, hogy előre károgni teljesen felesleges.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.08.28. 14:49:36

albicelesteX írta:Ezzel a kerettel meg nem olyan nehéz brillírozni,én kíváncsi lennék,hogy egy gyengébb képességű csapattal mit kezdene,eddig csak nyert,de számomra ez pont az miatt,hogy a valaha volt legerősebb Barcelona kerettel dolgozik nem annyira mérvadó.
Ez olyan, mint amikor Messi tehetségét kérdőjelezik meg, mi lenne ha nem a Barcában játszana alapon. Elfejted, hogy Guardiola a keret nagy részét megtartva hozta fel a csapatot? Ő adta meg azt a pluszt, ő hozta ki a maximumot az addig szenvedő csapatból. Nem az történt, hogy Guardiola idejött sütkérezni a világ legerősebb csapatához, hanem ő tette azzá. Emlékszem, voltak olyan hangok is, hogy adjuk el Xavit meg Init, mert nem elég jók... :D
Bestbarca írta:Engem is sokszor elragad a hév,pl. Touré-t én nem értettem sokáig,miért kellett mennie,deha belegondolok és nem érzésekből ítélek,meg nem érdekel mit modd a média,akkor tiszta a kép!Nem kapott elég lehetőséget,szeretett volna többet játszani-ami egy játékosnál érthető,Pepnek más tervei voltak,elment!Ez így megérthető!Ennyi!Ez a gondolkodás!Érzelmek nem kellenek,mert akkor tuti nem nézzük objektívan a dolgot!
Érdekes amit mondasz. Logikus érvekkel próbálsz védeni egy döntést, amit valószínűleg érzelmi alapon hoztak meg. Ugyanis Touré "elengedése" szakmailag szerintem nem volt indokolt. Persze, nem láthatunk bele, de na!
jelwaz írta: Nem dobálózhat így karrierekkel sem. Ibra pályafutását talán nem törte meg, de Hlebét mondjuk igen. Azzal egyetértettem, hogy Eto'o-t elküldte, bár lehet nem amiatt, amiért ő, de annak sem az lett volna a módja. Yaya padoztatása, Ibrával kapcsolatos nyilatkozatok, melynek homlokegyenest az ellenkezője történik, Csiga 3 meccse.
Hleb nem kapott sok időt, de azért voltak meccsek, amiket végigjátszott, 20 percek, ahol letehetett volna valami érdemlegeset. Sajnos nem mutatott fel semmit. Kedvelem a játékost, ezért ezt én is bánom, azonban Guardiola így gondolkozhat: kapott egy szezont, miért bízzak még benne?

Hogy ne csak reagálásból álljon a hozzászólásom, egy felvetés:
Miért baj az, ha pár millát elbukunk néhány igazoláson? Az európai futball egyeduralom miatt úgy is kb. 8 klub hozza el a pénzek jó részét, és ezek közöl az egyik a Barcelona. Persze tudom mi a válasz erre, így túlságosan hasonlítanánk a Madridra. Pedig az a helyzet, hogy a nagy csapatok mind azonos gazdasági modell alapján működnek, szóval ez alapján sajnos nem különböztethetjük meg magunkat. Abban viszont igen, hogy az utánpótlás-nevelésünk nagyon jó, és lehetőséget ad a tehetségeknek. Na, ezt tényleg kevés nagy csapat mondhatja el magáról.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.08.28. 14:44:28

Mikaos írta:
Mihu írta:1 :arrow: Itt is kimutatkozik, hogy Ő diktátornak érzi magát, és élvezi azt, hogy semmit sem kell megmagyaráznia. Ez a legnagyobb probléma, hogy fejébe szállt a hatalom, az, hogy korlátlan irányítással rendelkezik a keret felett.
Nem diktátor. Ezt úgy hívják, hogy kiterjesztett edzői hatáskörrel rendelkezik, afféle "manager", mint ahogy az a Premier League csapatának többségénél is működik. Nem kell megmagyaráznia semmit sem.
Igen, de legalább Angliában lehetett hallani, hogy ha egy játékos rosszban van az edzővel, és azért igazol el. Guardiola-nak meg egyszerűen csak nem szimpatikus valaki, az már repülhet is. De azért megpróbálja úgy csinálni, hogy jól jöjjön ki belőle. Mint pl a Touré ügyből is. Addig addig padoztatta az elefántot, amíg meg nem unta. És akkor sokan fel vannak háborodva azon, hogy a világ talán legjobb védekező középpályása megunta hogy két éve csak a padon ül, és ha vészhelyzet van, akkor is inkább Pep felforgatja a csapatot, de nem állítja be Touré-t.
Kép
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6156
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2010.08.28. 14:39:59

Rumig írta:
menczel írta: Egy év alatt egy sztráigazoláson, akit ráadásul ő kért bukunk tisztán 35 milliot (általában 40 milliot irnak hogy majd annyit kapunk, de a Corriela dello Sport szerint csak 30-at. Tavaly 50+Etooért vettük, akit 25 millionak számoltak be hivatalosan).
Tavaly 46,25+Eto'oért vettük, akit 20 milliónak számoltak be hivatalosan (ami egy vicc), ez persze a lényegen nem változtat, így is több mint 25 milliót bukunk egy év alatt, szal lényegesen az amortizáción felül.
és ez csak egy játékos........ de itt nem a pénz a lényeg...hanem,hogy semmibe vesszük a játékosokat,esélyt sem kapnak a bizonyításra...
víscaelbarca!forever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2010.05.23. 19:58:07
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2010.08.28. 14:38:42

OFF : é is láttam múltkor retro Barca meccset még 2001ből 4-4et játszottunk a Villareallal és Kluivert 3-at Rivaldo 1-et rúgott és Rivaldo Guardiola felívelt labdáját levette és a hálóba bombázta nagyon szép volt
ON: Guardiola jó edző ő neki csak az átigaoásaival van baj ezen kéne javítani és mellőzni a fölösleges igazolásokat.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2010.08.28. 14:38:17

menczel írta: Egy év alatt egy sztráigazoláson, akit ráadásul ő kért bukunk tisztán 35 milliot (általában 40 milliot irnak hogy majd annyit kapunk, de a Corriela dello Sport szerint csak 30-at. Tavaly 50+Etooért vettük, akit 25 millionak számoltak be hivatalosan).
Tavaly 46,25+Eto'oért vettük, akit 20 milliónak számoltak be hivatalosan (ami egy vicc), ez persze a lényegen nem változtat, így is több mint 25 milliót bukunk egy év alatt, szal lényegesen az amortizáción felül.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.08.28. 14:34:36

Mihu írta:1 :arrow: Itt is kimutatkozik, hogy Ő diktátornak érzi magát, és élvezi azt, hogy semmit sem kell megmagyaráznia. Ez a legnagyobb probléma, hogy fejébe szállt a hatalom, az, hogy korlátlan irányítással rendelkezik a keret felett.
Nem diktátor. Ezt úgy hívják, hogy kiterjesztett edzői hatáskörrel rendelkezik, afféle "manager", mint ahogy az a Premier League csapatának többségénél is működik. Nem kell megmagyaráznia semmit sem.
menczel írta:Pep egy idióta. Így nem lehet kezelni egy csapatot. Ha valakit nem kedvelsz akkor is fent lehet tartani egy normális munkaviszonyt a cspat érdekében.
Legalább mi, Barca-drukkerek tisztában lehetnénk az ilyen problémákkal, hiszen nem is oly rég kis híján a béka izéje alatt volt a csapatmorál, nem is oly rég pontosan az ilyen viszonylagos "normális munkaviszony" miatt kellett elküldeni Rijkaard-ot, és a bajt okozó fekete bárányokat.
Pep egy erős kezű ember, és nem hagyja, hogy kiskirályságok alakuljanak az irányítása alatt.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2010.08.28. 14:32:41

Sokan nem értik, miért most kell ezzel az egész Ibra-üggyel foglalkozni, miért most kell eladni, amikor már nehéz lesz bárkit is találni a helyére.
(Ha Robinho jön helyette, nagyon röhögni fogok)

Pedig ez elég egyszerű :idea: Most van először komoly érdeklődő a Milan személyében. Szóval inkább k... Milan, h csak most jut eszükbe ajánlatot tenni Ibráért. :D
Amúgy meg nem az a felháborító, h most eladjuk, szakmailag tulajdonképpen indokolt, hanem a tavalyi Eto'o-Ibra csere. Pontosabban ahogy már néhányan írták, és ahogy az már tavaly is teljesen egyértelmű volt, csak azért Ibra jött (mondjuk Villa helyett), mert Eto'ot csak így lehetett elpasszolni. És a triplázás miatt Laporta is elvesztette kicsit a racionalitás érzékét, ki is jelentette, h amit Pep kér, azt teljesítik. (Csiga 25-ért szintén ez a kategória).
Végső soron ugyanaz a helyzet fog előállni, aminek már tavaly kellett volna: Eto'o helyett Villa, csakhogy nagyon nem mindegy, hogyan áll elő ez a helyzet.
Ahogy most alakul, elég felháborító. Nem ehhez vagyunk szokva szeretett csapatunknál, h "termékként" kezelik a játékosokat. Ibra sem érdemli meg, h egy év után eladják, mert annyira borzalmasan rossz nem volt.
Ugyanakkor azt is látni kell, h nagyon nem egyszerű a helyzet, mert ha Ibra marad és tényleg nem tud jobb szezont produkálni (bár az előszezonban bíztató volt), még többet bukunk rajta.
Summázva bebizonyosodott, amit nagyon sokan mondtak tavaly is, h nagy hiba az Ibra-Eto'o csere, ez most csak egy következmény, próbálják korrigálni a hibát.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.08.28. 14:21:30

"Biztos vagyok benne, hogy követtem el hibákat Ibra ügyét tekintve, ez mindennapos dolog. De én döntök, és ugyan nem sokat mondhatok mások vagy kívülállók véleményéről, aki itt dönt, az én vagyok. És ez a lehetőségem meg is marad egészen addig, amíg én vagyok a Barça edzője. Nincs elegem Ibrából, és az egész helyzetből sem. Szívesen kezeltem volna másképp is az ügyét, de ez attól is függött, hogy az idénynek éppen melyik szakaszában voltunk"



Ebből a pár mondatból én két dolgot szűrök le:


1 :arrow: Itt is kimutatkozik, hogy Ő diktátornak érzi magát, és élvezi azt, hogy semmit sem kell megmagyaráznia. Ez a legnagyobb probléma, hogy fejébe szállt a hatalom, az, hogy korlátlan irányítással rendelkezik a keret felett.

2: A végén megint az van, hogy teljesen kimossa magát a dologból. Úgy állítja be a sajtónak a dolgokat, hogy Ő megtett mindent, de nem tudott mit csinálni, az adott játékos menni akart.
Kép
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1628
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.08.28. 14:13:02

Régen mindig védtem, Etooval, Dinhoval, Yayával szemben, a sok kis hülye igazolás ellenére. De nálam most borult a bili. Egy év alatt egy sztráigazoláson, akit ráadásul ő kért bukunk tisztán 35 milliot (általában 40 milliot irnak hogy majd annyit kapunk, de a Corriela dello Sport szerint csak 30-at. Tavaly 50+Etooért vettük, akit 25 millionak számoltak be hivatalosan).
Ráadásul semmi gond a sráccal.
Pep egy idióta. Így nem lehet kezelni egy csapatot. Ha valakit nem kedvelsz akkor is fent lehet tartani egy normális munkaviszonyt a cspat érdekében.

Biztos vagoyk benne hogy idén Iniesta baltámadót fog játszani a középpályán két alibi ember lesz fent XAvi mellett (Busi-Masc, Busi-Keita). És abban is biztos vagyok hogy ha így lesz akkor idén semmit nem nyerünk.

Nem kell elszállni Pep eredményeitől se. Ez a Barcelona, a valaha volt legjobb Barca és az egyik legjobb csapat a világon. Nálunk játszik egy ember aki Maradonat is elhomályosíthatja, valamint egy világbajnok csapat szinte teljes egészben.
LOLer
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2010.04.23. 18:08:31

2010.08.28. 14:05:50

sjay írta:
zozi írta:Toure eladása is felháborító volt számomra, 10x jobb labdarúgó, mint jópáran akiket Pep favorizál. Most Ibra van elkergetve, akinek annyi a bűne, hogy sokat keres, és idióta a menedzsere. Szerintem Pep megőrűlt.
Mert TOure sem akart menni, másfélszer nnyi fizetésért, igaz? :roll:
Lehet, de Businál jobb.Szerintem azért Busit favorizálta mert spanyol és vele dolgozott is sokat.
Avatar
Been
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.01.28. 16:05:41
Tartózkodási hely: győr

2010.08.28. 14:02:56

zozi írta:Toure eladása is felháborító volt számomra, 10x jobb labdarúgó, mint jópáran akiket Pep favorizál. Most Ibra van elkergetve, akinek annyi a bűne, hogy sokat keres, és idióta a menedzsere. Szerintem Pep megőrűlt.

Ti nem másztok a falra, amikor 2000 oldalnyi vita után valaki ilyet ír? :evil: :evil: elszomorító.. Honnan veszed te, hogy ezért távozik, meg hogy el lett kergetve? Médiai alapokon meg leőrültezed?????
Kép
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.08.28. 14:01:16

zozi írta:Toure eladása is felháborító volt számomra, 10x jobb labdarúgó, mint jópáran akiket Pep favorizál. Most Ibra van elkergetve, akinek annyi a bűne, hogy sokat keres, és idióta a menedzsere. Szerintem Pep megőrűlt.
Mert TOure sem akart menni, másfélszer nnyi fizetésért, igaz? :roll:
Avatar
zozi
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2005.06.28. 02:28:51

2010.08.28. 13:11:46

Toure eladása is felháborító volt számomra, 10x jobb labdarúgó, mint jópáran akiket Pep favorizál. Most Ibra van elkergetve, akinek annyi a bűne, hogy sokat keres, és idióta a menedzsere. Szerintem Pep megőrűlt.
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2010.08.28. 12:46:16

Az a szerencséje hogy az eredmények őt igazolják!
így sokan elfelejtik azokat a tényeket, hogy soha nem látott euró milliókat dobatott ki az ablakon a klubbal.

Ha jól tudom 70 millióba van Ibra, ezért illett volna valamit letenni AZ ASZTALRA, és azért ő az edző hogy ha valami gond van a sráccal akkor azt tegye helyre!
Ehelyett a legkényelmesebb megoldást választva inkább váljunk meg tőle, akár 30-40 milliós buktával-ha ehez hozzáteszem a Csigri féle 10 milkót mindjárt meglenne pl: Fabregas ára...

Etoo és Toure ügye teljesen más, lehet számítani mind a kettőre h mi fog történni!

Engem az zavar hogy azt mondogattam hogy szűk a keret, és ahelyett h vennénk valakit még eladunk, ráadásul azt az embert akiért horrorárat fizettetett 1éve...

Persze érkezett Mascherano, ami nekem szintén hatalmas?, hogy miért kell 22 milliót ismét kifizetni 1 olyan posztra ahol elvileg megvan a stabil kezdő...
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.08.28. 12:44:06

ozsimiki írta:...
Erről van szó. Mondjuk Touré-nál megkérdőjelezhető a jó szándék, mert azt bebizonyította Yaya, hogy Keita helyén is képes jól játszani (ráadásul most Mancini majdnem hogy irányítót nyomat vele a City-ben), de kettejük közül a mali élvezte a bizalmat.

Az megint más kérdés, hogy ezt mi alapján kérdőjelezzük meg. Ő látta, hogy ki kell, a kitűzött célt elérték, Yaya-nak több játékperc kellett, ezért lelépett. Tiszta sor.

Az igazolásokról pedig szerintem pont az látszik, hogy tanult a hibáiból. Persze az egyszeri drukker csak azt látja, hogy ha igazolunk, az rossz, hülyeedző. Ha nem, mert inkább beépítjük a fiatalokat, akkor rövidapad, semmitnemnyerünk, hülyeedző.

Ugye az idei átigazolái szezonunk egy 0, mert a nem a fórumozók kivánságlistájáról vásároltunk. Mert nem a zsákbamacska Özil kellett, hanem két olyan középpályás, akiről Pep tudja, hogy mire képesek. Arról nagyvonalúan megfeledkeznek a minősítgetők, hogy Adriano és Villa az eddigi összes pályán töltött percében remekül játszott. De ez ugye 0, mert ez természetes.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.08.28. 12:40:55

Éppen most megy egy régi meccs a Sport Klubbon. 2006 márciusa. Nou Camp. Az ellenfél a deportivo. Eszméletlen hogy mennyire szervezetlenek voltunk. A labdaszerzés fogalmát nem ismerte senki. Gondoltuk majd odakerül R10-hez vagy Decohoz és majd lesz valami. Nagyon gáz. Pep nagyon jó kis csapattá varázsolt minket.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2010.08.28. 12:39:52

Nem kaptam választ a kérdésemre, kit hoznátok aki legalább annyira illik a Barca stílusához mint Pep és jobb edző nála és legalább ilyen eredményekkel rendelkezik?

Komolyan kérdezem!

Az nem válasz, hogy hát van még mit fejlődnie, meg rosszul igazol stb... ezt ugyanis én is tudom, nem tegnap kezdtem el focit nézni!

Az szintén nem válasz, hogy felmerültek nevek meg hasonló handabandák!

Ancelotti, Sir Alex, Wenger, Mancini, Benitez, Magath, Scolari, Capello, Del Bosque vagy hozzuk vissza Frank-ot vagy Van Gaal-t? Esetleg reaktiváljuk Cruyff-ot? Vagy támasszunk fel a múltból valakit? Hmm???

Tessék választani, biztos rendkívül jól járnánk velük...
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.08.28. 12:37:39

ozsimiki írta:Amiben feltétlenül kellene Pepnek fejlődnie, az az,hogy időben megbeszélje (pl Ibra) hogy mi a frász van,és ha úgy ítéli meg 4-5hónappal ezelőtt,hogy nem vezetett sehova a dumcsi,akkor tudassa mindenkivel,hogy ezért és azért Ibrának 1év járt,és akkor nyártól építheti a következő csapatot immáron a megfelelő helyettesével, nem pedig szezon előtti pár napban kap nyilvánosságot az,hogy egyáltalán problémájuk volt egymással,és már megy is...
Én úgy gondolom, hogy ez az eladás miatt volt fontos. Ha úgy kezdünk neki az átigazolási szezonnak, hogy Pepnek deklarált problémája van Ibrával és hivatalosan el akarja adni, akkor 20millióról indul a licit, nem 40ről. Most úgy fest a helyzet, mintha Ibra (és az ügynöke) találta volna ki az egészet, Pep pedig még le is nyilatkozza, hogyha marad Ibra, tulajdonképpen úgy is jó (persze a valóságban nem jó, de valahogy fenn kell tartani a normális árakat).

Ibra helyettese pedig megvan Villa személyében. Akinek megvétele egyébként finom utalás volt a klub részéről, hogy Ibra jöjjön rá maga, hogy el kell hagynia a klubot. Ezt minden klub eljátssza, nem szabad ezért hibáztatni a Barcát.
Henry helyét (ami már a tavalyi szezon közepénél eltűnt) pedig a fiatalok vagy Iniesta veszik át.
Szerintem kész van a keret, és úgy érzem, ez a nyár a legjobb az igazolások szempontjából (vétel és eladás oldalon is). Megszabadulunk a terhektől.

Amúgy mindennel egyetértek, amit írtál, csak ezt a gondolatmenetet ki akartam fejteni hozzá.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.08.28. 12:36:47

Csababarca!

Hibátlanságára egyszer sem utaltam szerintem, természetesen nem az,és Ibrás esetnél nagyon is sáros. Főleg az időzítés káosz, ha olyan menthetetlen lett volna a dolog,akkor időben tudathatta volna,ahogy írtam az előző hszben is.

viszont én emberi értékeit nem kérdőjelezem meg, ezt akkor tettem volna ha Touret el akarta volna adni egyértelműen, annak ellenére hogy Yaya év közben még tűrte a padot is,és a pályán kívül is teljesen normális maradt. Viszont Ő "csak" nem alapkezdőként számított rá, hanem úgy kb ahogy 2009-2010es szezonban, ettől még emberileg nem lesz s.ar.

eddig Ibra is,ezért is várom,h mi a fene történhetett fél éve.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése