Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
162
50%
 
Szavazatok száma: 326
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.03.31. 22:50:54

Sanama írta:Nyers leszek. Rajtad ment el Pep.

Pedro egész meccsen 0. Keita 0. Busquets első félidőben jó volt,aztán gólpasszt adott szinte...
Pedro 0? oké, nem emlékezetes, de pl. Messi van az oldalán 10/1x látod ott védekezni, Pedro 10/9 és ma ez kellett!

Keita 0? futott, robotolt, nem egy Iniesta, mit kellett volna még csinálni?

Busquets gólpassz? adom, elpasszolta, félpályán, felállt védelemmel a háta mögött... törvény szerű lenne ezért őt hibáztatni, meg minden ilyenből gólt kapni kétszámjegyű meccsek lennének (2x kapta be Mex ugyan azt egymás után, másik, hogy vicc Tio is ilyenkor tudd gólt rúgni :roll: )

és akkor, hogy Pep-en ment el a meccs? 100% adom! Ibra adta ma az egész csapat mélységét, lecserélték, vissza zuhant az egész támadójáték, nem volt ki megossza a védők figyelmét. Messi 0 volt (őt is lehetne osztani, 1 az 1be nem tudd gólt rúgni ezen a szinten? oké, véd a kapus, de nem kell megvárni, hogy 2 védő is nyakamon lógjon :roll: ) őt kellett volna leginkább lehozni, pihent is volna.
Busquets meg No komment.
olyan videót lehetne összerakni a mai teljesítményéről, hogy ne nevettesd ki magad! értem hogy fáj Yaya padoztatása, de azért túlozni sem kell!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kennyke04 2010.03.31. 22:53:42-kor.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.03.31. 22:48:22

ozsimiki írta:
BlauGranaGroc írta:ezt marhára eltúrta, rajta ment el a győzelem
grat
nah...meg ő hozta 2-0ig a meccset,ennyi. am a bírón ment el.

Pepnek meg tényleg grt! szépen felturbózta a srácokat, és nagyon jó eredményt értünk el.
Igen jó eredményt értünk el a 70.percig.

De én nem értem,ha egy játékos egyenlő a nullával,mit keres a pályán,mikor ott van a padon egy Yaya Touré nevezetű úriember?!
Keitat szünetben kellett volna lekapni. Henryt meg hagyni a padon.

Középpályánkon gyalogoltak át, szó szerint, meg sem erőltették magukat.


Busquets meg No komment.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.03.31. 22:46:54

Jó taktikája volt, bár Messi középen szerepeltetése még mindig az ő sara, nem is csillogott a meccsen, de ettől az egytől eltekintve jó meccset rittyentett.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.03.31. 22:45:57

BlauGranaGroc írta:ezt marhára eltúrta, rajta ment el a győzelem
grat
nah...meg ő hozta 2-0ig a meccset,ennyi. am a bírón ment el.

Pepnek meg tényleg grt! szépen felturbózta a srácokat, és nagyon jó eredményt értünk el.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2010.03.31. 22:43:26

ezt marhára eltúrta, rajta ment el a győzelem
grat
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2010.03.31. 22:41:55

Olyan pocsékul cserél, hogy az hihetetlen...

Lehozza az egyetlen épkézláb támadónkat ezen a meccsen.

Az arsenal jön mint az úthenger, de Tourét be nem hozná, hogy megszűrje a kpt...
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2010.03.31. 22:41:05

Szépen kezdett a mester, lefőzte taktikailag Wengert, nagyon összerakta a fiúkat, pörögtünk, motiváltak voltunk, aztán jöttek ezek:

1. Miért kezdett Buszkecc? Oké, első félidőben jól tolta, de aztán ZÉRÓ.
2. Lehozta Ibrát, akibe ma még a hátsójával is benne volt a gól, felrakta a 3 gólos Henryt éknek, aki 3 hete nyafog, hogy nem akar játszani.
3. Amikor szétfutott az Arsenal nem cserélt egyet sem. Sem Keita, sem Buszkecc nem jött le, a világ legjobb VKP-jainak egyike, akire ma szükség lett volna a második félidőben, mint egy falat kenyérre, ott padozott a végéig.

Miért Pep? :roll:
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.03.31. 22:38:27

Nyers leszek. Rajtad ment el Pep.

Pedro egész meccsen 0. Keita 0. Busquets első félidőben jó volt,aztán gólpasszt adott szinte...

Toure hol van???
Titit minek kellett behozni főleg IBRA helyére,mikor NEM AKART játszani?

Csak ennyit szeretnék megkérdezni...
Avatar
don gamper
Capitá del Barça
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2006.11.30. 19:53:10
Tartózkodási hely: otthon a fiam mellett

2010.03.28. 00:10:22

Szerintem ma nagyot meccselt az edzőnk!
Nagyon taktikus volt és szrtem nem a pillanatnyi agyszülemény az összeállítás!Precíz!!És ha ezzel párosul a játékosok hidegvérűsége.....hát
megeszünk mindenkit!!!
És visszaköszön a Cruyffi iskola miszerint egész idény át nem lehet és nem is szabad formában lenni.Épp most történik a második formába hozás :lol: :lol:
KEZDŐDIK!!!!! :lol:
A Cél: A Triplázás Duplázása!!!
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.03.27. 22:36:52

Csak beszélni kellett a szögletekről... :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.03.27. 14:18:16

Ez sem jött be :lol:

Olvassátok már el egyben az egész hsz-t mielőtt reagáltok valamire, mert foszlányokat hiába emeltek ki, úgy más az értelme. Azt írtam, hogy hiába vannak szöglettaktikáink ha nincsenek a pályán olyan játékosok akikre ez alkalmazható... Írtam Ibra,Puyol, Yaya, Marquez. Ebből 2 alig játszik... A másik kettő pedig éppen emiatt fokozott figyelmet kap.... Mindegy, már túl lett beszélve ez a téma.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.03.27. 12:32:18

mindorokke_barca írta:
Hol használjuk ki a jól fejelő játékosokat, ha nem a rögzített helyzeteknél? Pont akkor tudnak felérni a kapu elé, míg mezőnyben ezt nem mindig tehetik meg.
2jára is sikerült mást értened, mint amit én írtam.. Ne eröltessük inkább.
Nem akarok új vitát indítani, de én értem mit ír mindörökké barca és ezt félreérti a másik koma. :)
Hiába van a pályán nekünk néha jól fejelő játékosunk ha nem jól adják be a szögletet vagy nem jól helyezkednek a játékosok egyszerűen ez nekünk nem megy gondolom ezt akarta írni mindorokke barca. :wink:
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.03.27. 12:23:44

Hol használjuk ki a jól fejelő játékosokat, ha nem a rögzített helyzeteknél? Pont akkor tudnak felérni a kapu elé, míg mezőnyben ezt nem mindig tehetik meg.
2jára is sikerült mást értened, mint amit én írtam.. Ne eröltessük inkább.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.03.26. 19:01:39

mindorokke_barca írta:Alacsony játékosoknál nem lehet a rögzített szituációkra építeni. Ha úgy alakul hogy a pályán van Marquez Ibra, Yaya, Puyol akik jól fejelnek akkor rendben van, de csak azért beívelni középre egy szögletet mert úgy szokták, mi értelme van?
Hol használjuk ki a jól fejelő játékosokat, ha nem a rögzített helyzeteknél? Pont akkor tudnak felérni a kapu elé, míg mezőnyben ezt nem mindig tehetik meg.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2010.03.26. 17:23:49

A gond ott van, ha egy edző nagyon sikeres a csapatával -márpedig Pep az volt tavaj - akkor már vakon bizik a sikeres játékosaiban. Mert ugye tudnak a fiuk, az nem lehet, hogy elfelejtettek focizni. Ez volt a gond Frankkal is, csak nagyobb mértékben. Ráadásul az is, problema hogy bármilyen sok siker dölt Pep nyakába, a mostani helyzet kezelésében nem gyakorlott. Ilyet még nem élt át. Lassu, és kevésbé lelkes a csapat, nem harapnak ugy mint tavaj és ez nem is a szinvonalról szól. Ő az Osasuna ellen egy átlagos teljesitményt látott - nem lehetünk mindig extrák, mondotta -én meg egy lusta, alig futó csapatot. Azt ajánlom nézze meg a Reált, mert semmi extrát nem csinálnak, de nagyon akarnak győzni. Ha nem nyerünk Mallorcán, és legalább nem lesz X a Reál ellen akkor vége az aranynak.
Fecó
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.03.26. 17:18:09

menczel...
Nah, hát nem gondolkozunk egyformán. Ez van :)
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.03.26. 17:02:20

mindorokke_barca írta:
- Kisszögle...
kisszöglet. Ennek amit leírsz semmi köze a maximalizmushoz. A kisszöglet egy támadási variáció vagy bejön vagy nem... nah bumm. Mert miért nem jön be? mert elrontják a játékosok, hibáznak, pont úgy amikor Messi egy passz helyett inkább még át akarja fűzni magát egy védőn. Vagy bejön vagy nem.

Begyakorolt szituációk. Azért röhögtem jót ezen mert egy nemlétező összefüggést sikerül találnod a hétközi meccsek és a begyakorolt szituációk között. Ez nem így működik. Begyakorolt szituációk mindig vannak és lesznek az edzéseken, Ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyi idő van felkészülésre. Szinte minden meccsünkön vannak ilyen begyakorolt támadások. Az, hogy nem mindegyik annyira látványos, vagy nem mindegyikből szerzünk gólt nem jelenti azt, hogy nincs.

Messi - Alves. - Nem azt mondtam, hogy nem hiányolom, hanem hogy nincs azzal semmi probléma, ha az edző probálkozik új dolgokkal is. Rijkaardnál az volt az általános felháborodás oka, hogy nem tudott és nem is akart változtani szinte soha a taktikán, emiatt kiismerhetők lettünk. Az ellenfelek felkészülnek belőlünk... Mikor van könnyebb dolguk amikor tudják, hogy Messi mindig jobb oldalt van és erre összpontosul a ellenfél felkészülése, vagy ha nem tudják, hogy most éppen középen vagy szélen lesz kiküldve a pályára.... 2ikra szavazok... Minél több a variálhatósági lehetőség annál nehezebb belőlünk felkészülni. Utóbbi időben egyre jobban megy neki középen is... Így meccs közben is tud változtani poziciót mikor hol megy jobban... Régebben ha nem szélen volt középen megették.
Szerintem te rosszul látod, nagyon kerestem, de nem találom mindenesetre rémlik hogy a cikkben azt írják a második legtöbb gólt szerezzük a ligában rögzitett szitu után.
Nem azt mondom hogy nem kell kisszögletet egyáltalán, hanem hogy nem ilyen arányban. Ha vezetünk és labdát akarunk tartani vagy nem akarjuk h lekontrázzanak akkor legyen kisszöglet, egyébként meg bízzunk a jól fejelő/szemfüles játékosainkban.

Begyakorolt szituációk és aközött h nincs hétközi meccs az az összefüggés, h lenne rá idő normálisan kidolgozni őket. És nem támadásokról hanem inkább a pontrúgásokról beszélek.

Messi-Alves ügyben akkor lenne helytálló amit mondasz, ha az ellenfél ki tudná védekezni ezt a tavaly óta működő tandemet,de a Valencia elleni meccsen úgy látszott még mindig működik. Persze néha menjen be a Bolha középre, de szvsz Pep annyira örül hogy a Classicon bejött ez, hogy most meg már túl oskat erőlteti.
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.03.26. 16:43:56

Csak számomra tűnik ellenmondásosnak a dolog? Taktikailag variálhatunk, de a rögzített helyzetekre ne gyúrjunk, minek? Az úgysem a foci része.
Nem ellentmondásos.
Ki mondta, hogy ne gyúrjanak rá és főleg, hogy nem gyúrnak rá?Azt mondtam, hogy abból főzzünk amink van. Arra nem lehet alapozni, hogy Messi elfejeli Ferdinand mellett a labdát. Mert szerintetek Pep nem gyakoroltatja eleget a szögleteket ? : ))) Kire kellene beívelni Xavi,Iniesta,Messi, Bojan, Pedro . ?
Alacsony játékosoknál nem lehet a rögzített szituációkra építeni. Ha úgy alakul hogy a pályán van Marquez Ibra, Yaya, Puyol akik jól fejelnek akkor rendben van, de csak azért beívelni középre egy szögletet mert úgy szokták, mi értelme van? Sokaknak azért hiányzik, az hogy veszélyesek legyünk rögzített szituációkból, mert látják, hogy vannak akik igen hatékonyak ebben, sőt vannak akik gyakorlatilag csak ebben bízhatnak. A mi játékosaink meg úgy passzolják ki az ellenfelet mint senki más a Földön. A törpéink már nem fognak magasabbra nőni, így amíg ők alkotják a csapat magját, sok változásra nem nagyon számíthatunk.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.03.26. 15:15:46

mindorokke_barca írta:Minél több a variálhatósági lehetőség annál nehezebb belőlünk felkészülni.

VS

Van akinek a rögzített szituációk az erősségünk, nekünk nem, ez van.
Csak számomra tűnik ellenmondásosnak a dolog? Taktikailag variálhatunk, de a rögzített helyzetekre ne gyúrjunk, minek? Az úgysem a foci része. :P
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.03.26. 14:48:15

Hát figyú. Nekem nem kell bemutatni a Barca-t mert már 97-98óta szurkolok nekik. Persze hogy más a stílusunk. Ezzel nincsen baj. De ez nem azt jelenti, hogy alapvető dolgokat teljesen mellőzünk a játékunkból. Igen többnyire eredményesek vagyunk. éppen az eredményességünk megőrzése érdekében néha új dolgokat kell felmutatnunk. nem homlok egyenest mást kell játszanunk mint eddig, de variálni kéne tudni a játékunkat az adott helyzethez amikor már nagyon nem működik a figura. Mikor már 98szor próbáltuk meg átpréselni a 8 védő gyomrán a labdát és nem jött össze, akkor illene 99edjére valami mást is kipróbálni.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.03.26. 14:27:31

- Kisszöglet: Utánanézés nélkül emlékszem tavaly Marquez két (egyik a legendás atlitco verés), Keita idei góljaira, de ennél hatványozottan több gól,gólhelyzet alakul ki. Nemrég volt a hivatalos honlapon, hogy rögzített szituációból 10 szer voltunk sikeresek, de nyilván kitalálod h ebből egy se kisszöglet után volt...

-Messi-Alves összjátékot a forumot olvasva szerintem egyedül te nem hiányolod.

-Begyakorolt szituációkon jót röhögtél. Bravó sikerült nagyot mondanod. Gondolom mikor elismerten begyakorolt szituációból lőttünk gólt talán nemcsak röhögtél hanem még tapcsikoltál is. (recre ellen: http://www.youtube.com/watch?v=-gHOxOuZIq8 ) (classico!!! http://www.youtube.com/watch?v=1UZrU6AkG4I )

-Cserék. Ha szerinted Pep jól cserél akkor te a kisebbséghez tartozol.

-Távoli lövés. Betömörülő védelem ellen köztudottan jól használható fegyver. Márpedig ellenünk minden cspaat hátát töri a háló.

Ugyanakkor igazad van az eredményeinket így végig nézve, én viszont maximalista vagyok. És tartok attól,hogy ezek az apróságok amiket én írtam egy akármelyik Liga csapat ellen nem számítanak, de a nagy meccseinken pont ilyen kis plusszok kellenének majd a győzelmekhez.
kisszöglet. Ennek amit leírsz semmi köze a maximalizmushoz. A kisszöglet egy támadási variáció vagy bejön vagy nem... nah bumm. Mert miért nem jön be? mert elrontják a játékosok, hibáznak, pont úgy amikor Messi egy passz helyett inkább még át akarja fűzni magát egy védőn. Vagy bejön vagy nem.

Begyakorolt szituációk. Azért röhögtem jót ezen mert egy nemlétező összefüggést sikerül találnod a hétközi meccsek és a begyakorolt szituációk között. Ez nem így működik. Begyakorolt szituációk mindig vannak és lesznek az edzéseken, Ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyi idő van felkészülésre. Szinte minden meccsünkön vannak ilyen begyakorolt támadások. Az, hogy nem mindegyik annyira látványos, vagy nem mindegyikből szerzünk gólt nem jelenti azt, hogy nincs.

Messi - Alves. - Nem azt mondtam, hogy nem hiányolom, hanem hogy nincs azzal semmi probléma, ha az edző probálkozik új dolgokkal is. Rijkaardnál az volt az általános felháborodás oka, hogy nem tudott és nem is akart változtani szinte soha a taktikán, emiatt kiismerhetők lettünk. Az ellenfelek felkészülnek belőlünk... Mikor van könnyebb dolguk amikor tudják, hogy Messi mindig jobb oldalt van és erre összpontosul a ellenfél felkészülése, vagy ha nem tudják, hogy most éppen középen vagy szélen lesz kiküldve a pályára.... 2ikra szavazok... Minél több a variálhatósági lehetőség annál nehezebb belőlünk felkészülni. Utóbbi időben egyre jobban megy neki középen is... Így meccs közben is tud változtani poziciót mikor hol megy jobban... Régebben ha nem szélen volt középen megették.
Nem csak az elpazarol szögleteink miatt tudok meccs közben kiborulni. Hány olyan esetet láttunk már, hogy futunk az eredmény után, nem jön össze az első gól és a szabadrúgásainkat amiket már bőven be lehetne ívelni a kapu elé, azokat is hátrafelé vagy oldalra végezzük el? Más csapatok gólhelyzeteket alakítanak ki egy a kaputól 30-40 méterre elvégzett szabadrúgásból míg mi legurítjuk a legközelebb álló játékosnak. Ami olyan labda, hogy nem lehet kapura lőni azt már meg sem próbáljuk beívelni a 16oson belülre.
Ugyanazt tudom mondani neked mint menczelnek... Mert más a stílusunk... Meg kéne már szokni. Mi nem az a csapat vagyunk akik veszélyesek vagyunk szögletből, beadásból, szabadrúgásból. Nekünk más az erőségünk. Ez van. Ettől függetlenül hatékonyak vagyunk? Igen. Szépen játszunk, többnyire igen. Akkor? Nekem tökmindegy, hogy miből szerzünk gólt. Van akinek a rögzített szituációk az erősségünk, nekünk nem, ez van.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.03.26. 14:19:53

Nem csak az elpazarol szögleteink miatt tudok meccs közben kiborulni. Hány olyan esetet láttunk már, hogy futunk az eredmény után, nem jön össze az első gól és a szabadrúgásainkat amiket már bőven be lehetne ívelni a kapu elé, azokat is hátrafelé vagy oldalra végezzük el? Más csapatok gólhelyzeteket alakítanak ki egy a kaputól 30-40 méterre elvégzett szabadrúgásból míg mi legurítjuk a legközelebb álló játékosnak. Ami olyan labda, hogy nem lehet kapura lőni azt már meg sem próbáljuk beívelni a 16oson belülre. Pedig fordított esetben nem kis fejtörést okoz a mi védelmünknek is egy ilyet kivédekezni.
És akkor a kontratámadásainkról nem is nagyon akarok beszélni. Akinél a labda az megvárja míg a komplett teljes védelem visszazár. A legritkább esetben visszük végig jó iramban a kontráinkat.
Kicsit olyan érzésem van mintha edzéseken az égvilágon semmi mást nem gyakorolnánk csak hogy hogy kell 100 passzból a kapu elé érni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2010.03.26. 14:28:17-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.03.26. 14:01:00

mindorokke_barca írta:
Én nem a gálák elmaradása miatt...
Már nem azért de szerinted Pep nem szokta visszanézni a meccseinket? Biztos vagyok benne, hogy mindig részletesen kielemzi, így bocs de alapból többet lát abból mint te.
vegyük sorra:

kisszögletek. Évek óta impotensek vagyunk szögletből, innentől kezdve nekem mindegy, hogy kisszögletet vagy nagy szögletet bénázunk el. A kisszögletnek megvan az az előnye, hogy valamilyen szinten megbomlik a belső védelem a 16oson belül, ami egy sima szögletnél szokott lenni., és elvileg a "második hullám"-nak jön a beadás.

Messi - Alves . Kell a változatosság, mert ha mindig ugyanúgy jobb oldalt lennének eröltetve, akkor hamar jönne a kiismerték a játékunkat szöveg, miért nem változtat?!? Nem baj az, ha erölteti kicsit középen is, majd belejön.

begyakorolt szituációk. ezen jót röhögtem, inkább nem is kommentálom.

cserék. Miért kellene mindig minden áron kihasználnia a 3 cserét... ez hül.yeség, már bocs.

távoli lövések. valószinüleg nem tartanánk ennyi gólnál, ha kipasszolgatás helyett 20 ,méterekről tüzelnénk. Többet érünk szerintem egy-egy meglepi lökettel (Yaya a kupadöntőn, Iniesta a Chelsea ellen.) Mintha állandóan lövöldöznénk.

Továbbra sem érzem megalapozottnak azt, hogy otthon a fotelből listát készítsünk Pep hibáiról.
Nem a gálák hiányoznak? Hanem? Tavaly ilyenkor csak 69 pontunk volt a a bajnokságban. 22-3-3-as mérleggel. Most 71 van. Gondolod, hogy ha a fenti listád tökéletessé tenné a csapatot és 28-0-0-val állnánk?... Hogyne. Szóval csak oda lyukadtunk ki, hogy a gálák hiányoznak.
- Kisszöglet: Utánanézés nélkül emlékszem tavaly Marquez két (egyik a legendás atlitco verés), Keita idei góljaira, de ennél hatványozottan több gól,gólhelyzet alakul ki. Nemrég volt a hivatalos honlapon, hogy rögzített szituációból 10 szer voltunk sikeresek, de nyilván kitalálod h ebből egy se kisszöglet után volt...

-Messi-Alves összjátékot a forumot olvasva szerintem egyedül te nem hiányolod.

-Begyakorolt szituációkon jót röhögtél. Bravó sikerült nagyot mondanod. Gondolom mikor elismerten begyakorolt szituációból lőttünk gólt talán nemcsak röhögtél hanem még tapcsikoltál is. (recre ellen: http://www.youtube.com/watch?v=-gHOxOuZIq8 ) (classico!!! http://www.youtube.com/watch?v=1UZrU6AkG4I )

-Cserék. Ha szerinted Pep jól cserél akkor te a kisebbséghez tartozol.

-Távoli lövés. Betömörülő védelem ellen köztudottan jól használható fegyver. Márpedig ellenünk minden cspaat hátát töri a háló.

Ugyanakkor igazad van az eredményeinket így végig nézve, én viszont maximalista vagyok. És tartok attól,hogy ezek az apróságok amiket én írtam egy akármelyik Liga csapat ellen nem számítanak, de a nagy meccseinken pont ilyen kis plusszok kellenének majd a győzelmekhez.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.03.26. 13:58:41

Mikaos írta:Pont most kerül felszínre a cserék problémája, miközben tegnapelőtt Guardiola nagyon hamar cserélt minden esetben? :) Sőt, már a hétvégén is viszonylag hamar (bár ott a sérülések is közrejátszottak).

A távoli lövéseket viszont én is nagyon hiányolom.
Szerintem ez most lényegtelen. A két (másfél) év alatt levont következtetésem, hogy ha van még miben fejlődnie, az mindenképpen a cserék.

A szögletekről már múltkor is esett pár szó, én akkor is azt mondtam, hogy hiába van felsorolva az összes jól fejelő játékosunk, nem igazán tudtok olyan szögletet felidézni, amikor egyáltalán fejpárbajt nyertünk, neadjisten' még kapu felé is tart a fejes.
Egy viszont biztos... Rijkaard óta, ha Rafa a pályán van, akkor kötelezően ő csúsztat a rövidnél. :D
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.03.26. 12:33:59

Évek óta impotensek vagyunk szögletből, innentől kezdve nekem mindegy, hogy kisszögletet vagy nagy szögletet bénázunk el. A kisszögletnek megvan az az előnye, hogy valamilyen szinten megbomlik a belső védelem a 16oson belül, ami egy sima szögletnél szokott lenni., és elvileg a "második hullám"-nak jön a beadás.
Azért emlékszem még,h volt egy időszak amikor egész jól működtek a szögletek és viszonylag sok gólt hoztak.Igaz az még Rijkaard idején volt.De nem is ez a lényeg.

Nekem nem lenne bajom a kisszöglettel ha eljutnánk belőle beadásig vagy lövésig.De számtalan olyan eset van amikor szinte a félpályáig visszajátsszuk a labdát.Ez valamilyen szinten pazarlás amikor olyan emberkék vannak bent mint Ibra,Pique,Puyol vagy Yaya.

Egy szó mint száz nem tűnnek túl hatékonynak a kisszögletek mert az esetek nagy részében visszajátsszuk a labdát akár a félpályáig is.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Válasz küldése