Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
161
50%
 
Szavazatok száma: 325
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.07.18. 17:06:18

gekkodan írta:Az esélyt megadom neki, de Eto'o elzavarása akkor is dilettáns, indokolatlan, szakmailag megalapozatlan, ostoba és felháborító.

És a hülyézéseket nem kérem, baromira nem vagyok rá kíváncsi.
Azért érezzük már, hogy szurkolók vagyunk, és azok az emberek akik kint dolgoznak, már letettek valamit az asztalra (nem, Pep nem edzőként, de nem kiválasztották a 42618. számú sociót, hogy gyere komám, te úgyis szereted a Barcát, valamennyire konyítassz is a focihoz, nem akarnál edző lenni?).

Amúgy lesüt a hszedről, mekkora esélyt is kap tőled Pep. Alapból mínuszról indul. Ez aztán az esély. Komolyan nem értem, mit jelent akkor az esély. Mert speciel nálam azt, hogy csináljon, amit akar, és majd abból levonom a következtetéseket. Adja el Eto'o-t, de akár Messi-t, Xavi-t, akárkit... de játsszon a csapat szépen, eredményesen, stb. Szóval engem nem érdekel, mi lesz a mezek hátuljára írva.
Te otthonról, úgy gondolod, hogy ehhez Eto'o az egyik kulcs. Én úgy gondolom, hogy augusztus 31-ig szerez valakit, akivel megvalósítja a terveit.
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2008.07.18. 17:02:10

Nekem is tetszik ez az edzésmenet:)
remélem ebben az évben nem lesz annyi sérülés mint tavaly!
barcafan93
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2007.08.29. 18:09:11

2008.07.18. 16:56:09

Szerintem itt nincs visszapofázás és kuss van az edzéseken és legalább megmutatja hogy ki a főnök:) büszke vagyok rá egy ilyen csupaszív emberre volt szükségünk:Dhajrá PEp!!
Avatar
Messi-#19
Capitá del Barça
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2007.12.17. 09:42:15
Tartózkodási hely: Barcelona

2008.07.18. 16:47:59

Végre valami komolyabb infó az edzésmenetről. Bebizonyosodott h Guradiola érett az edzői tevékenységre. Meglátta hol a hiba a Frank-féle edzésben és orvosolta. Valamint ha én lennék Pep Messinél külön rámennék az erőnlétre megelőzve a sérüléséeket :wink:
Kép
Més que un club
Avatar
aky01
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:10:47
Tartózkodási hely: Pápa

2008.07.18. 16:31:05

Én is elégedetten olvastam a Pepről ill. munkájáról szóló cikket, tulajdonképpen ezt is vártam,várom el tőle!Kemény munka,nincs haverság!Csak így tovább...én bízok benne
EuroBarça Tour 2009
Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.07.18. 16:18:50

Roppant mód elégedett vagyok, ezekkel a tréning-gyakorlatokkal, valamint ezekkel a szabályokkal amiket Pep vezetett be. Nagyon remélem, hogy ezek hasznosak lesznek és elkerüljük a sérüléseket, valamint tényleg maximális lesz a koncentráció és a küzdőszellem a csapaton belül.

Én mindenesetre bízom benne, hogy jó úton halad a csapat és Pep és ennek előbb vagy utóbb meglesz az a bizonyos gyümölcse. :)

De várom már az első meccset...te jó ég... :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
norbert55
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1588
Csatlakozott: 2007.11.25. 18:06:00

2008.07.18. 14:31:37

Bestbarca írta:Szerintem az lenne a legjobb felállás, amit Pep választhatna:
Egy 4-4-2-es felállás lenne e legjobb, méghozzá olyan eltolt formában, úgy hogy 4-1-3-2. Ugyanis a 4 védő ugye biztonságos, az egy védekező középpályás középen lehetetlenné tenné a gyors ellen támadásokat. A 3 középpályás közül a középső előrébb maradhatna, ami a 2 csatárral kiegészülve labdaszerzés esetén gyors, és halálos kontrát rejt magában. A védekezés érsekében a 2 szélső középpályásnak vissza kellene húzódnia a felezőig ezáltal zárni a területet. A két csatárt elöl nem mernék egyedül hagyni, így az ellenfél sok emberét lekötnék, arról nem is beszélve, hogy az egy előrébb lévő középpályás+ a 2 csatár bármikor képes lehetne gólt elérni. Támadáskor pedig a 2 szélső középpályás felhúzódhatna és a helyükre felfuthatnának a szélső védők, így letszámfölény alakulna ki. A taktika alapja persze a letámadás lenne, amit Pep alkalmazni is akar.

Valahogy így nézne ki védekezéskor:
---------------Valdes----------------
--Alves--Puyol--Cáseres---Abidal
--Messi---------Touré-----Arshavin
----------------Xavi------------------
---------Drogba-pl.-----Henry--------

Támadáskor meg így:


--------------Valdes-------------------


---------Puyol-------Cáseres---------


Alves----------Touré------------Abidal

Messi----------Xavi-------------Arshavin

---------Drogba--------Henry------------


Bár igaz Messi és Arshavin nem épp védekező típusúak, de azzal, hogy visszalépnének ott lennénk fegyegetésnek, hogy megszerzik a labdát és már jöhet is egy kontra, és annyira le tudnák lassítani az ellentámadásokat, hogy a védők rendeződjenek. Igaz rengeteget kéne futni az egész csapatnak, de ez lenne a leg ütőképesebb felállás szerintem.

Erről mi a véleményetek?
Én is ezt a felállást favorizálom csak Drogba helyett onkább Berbatovot venném meg.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2008.07.18. 14:13:41

Asys írta:Hey Dani!

Én nem hülyézlek le, de ezt a szakmailag megalapozatlan, dilettáns, ostoba... stb! Te se gondolhatod komolyan! :shock:

Nem tudjuk mi van a háttérben és nem hiszem, hogy itt a fórumon bárkinek is évtizedes profi játékos vagy edzői pályafutása lenne... :roll:
Ami után ilyet ki tudna jelenteni! :wink:
Egyetértek, egyébként Eto'o annak köszönheti azt, hogy elküldik, hogy sokszor nagy volt a szája, és emiatta vezetőség már régebben is pikkelt rá, na még erre rátett a tavaly év végi viselkedésével, plusz a fejes :lol:, azért van itt ok. Jah és ez a viselkedés nem feltétlen kell egy újjászerveződő csapatba. Most lehet mondani, hogy pl Drogba sem tud viselkedni, de más ha valakit évek óta megtűrnek egy csapatnál ilyen viselkedéssel(nem elvitatva Eto'o érdemeit, azért is nézték el neki), vagy ha valaki frissen jön hasonló habitussal. Ez előbbi azt sugalja, hogy ezt itt lehet, ezért sem kell Pep-nek Eto'o. Az utóbbi meg hogyha sikerül "betörni" pl. Drogbát, akkor azt hogy "velem nem lehet szórakozni". Na ez az a szigor ami ahhoz kell, hogy ne játjunk úgy, mint az utóbbi 2 évben, ezt akarja bevezetni Pep. Eto'o ennek az áldozata, meg azért saját magáé, hisz ő viselkedett így. Én szeretem Eto'o-t, az egyik kedvencem, de ha ez kell(már pedig szerintem könnyen lehet, hogy ez kell), akkor mennyen.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2008.07.18. 14:02:58

Az arshavin, Drogba neveket csak példának írtam, ki tudja, hogy kik fognak jönni, csak velük illusztráltam az elképzelésemet, és a továbbiakban is ezt fogom tenni. Az is tény, hogy Messi inkább előrébb van, de 2 csatár alkalmazása estén én visszább húznám egy kicsit, Xavit meg feljebb tolnám amolyan igazi irányító támadó középpályás posztra. Arshavint is egy kicsit viszább rendelném, mint annó volt R10. Ezzel talán kevesebb gólt lőnének, de az fix kontrakor, és támadáskor életveszélyt jelentenének. Az előbb vázolt felállásból talán nem látszik annyira, de én úgy képzeltem, hogy támadáskor Messi és Arshavin csak 4-5 méterrel lenne a csatárok mögött, tehát mint mondjuk Messi eddig, mögéjük pedig fölfutnának a szélső védők(Alves, Abidal), akik jól tudnának beadni. Vagy egész mellélük fölfutnának a szélsők, és akkor Messi és Arshavin visszalépne egy kicsit, és befelé húzódnának. Ezzel a két opcionális lehetőséggel szerintem teljesen megzavarnánk az ellenfelek védelmét, és nem tudnák, hogy mikor melyik variációt játszuk meg. És amilyen kreatív játékosokról van szó, akár még több hasonló mosgást is be lehetne gyakoroltatni a csapattal.

Védekezéskor viszont egészen a felezőig visszfutna Messi és Arshavin, figyelve arra, hogy minél jobban akadályozzák az ellenfél támadását szélen, miközben Xavi középen próbálna letámadni, a hátrábbról lendületből érkező Touréval együtt, tehát az ő kettősüké lenne a lassítás a középső részen.
Eközben persze a 2 szélső visszaérne, és rendeződne a védelem, mire az ellenfelek átjutnának a presszináló középpályán, és ezután a már lelassult kontra tamadás eredményeként a középpályások berendeződnének a védők elé, és megfojtanánk ezzel az ellenfél bármi nemű játékát. Ehhez persze a széleknek rengeteget kéne futni, szinte kifulladásig, dehát Pep azt mondta, hogy a sz.rt is ki fogja hajtani a csapatból az edzéseken, úgyhogy elvileg meg lesz a kondíció.
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2008.07.18. 14:02:29

Hey Dani!

Én nem hülyézlek le, de ezt a szakmailag megalapozatlan, dilettáns, ostoba... stb! Te se gondolhatod komolyan! :shock:

Nem tudjuk mi van a háttérben és nem hiszem, hogy itt a fórumon bárkinek is évtizedes profi játékos vagy edzői pályafutása lenne... :roll:
Ami után ilyet ki tudna jelenteni! :wink:
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.07.18. 13:54:38

Az esélyt megadom neki, de Eto'o elzavarása akkor is dilettáns, indokolatlan, szakmailag megalapozatlan, ostoba és felháborító.

És a hülyézéseket nem kérem, baromira nem vagyok rá kíváncsi.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Benga
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.02.07. 12:37:36

2008.07.18. 13:53:36

gekkodan írta:
matyi02 írta:Guardiola kemény edzéseket tart sztem és meglesz a csapat öszhang is :D
Szerintem a jövő évi csapat nagyon tuti lesz :D
Ez a Josep nagyon tetszik már nekem már mint a munkásága,elhatározotsága :D
Ezt az alapján mondod, hogy láttál 2 darab fotót az első 2 nap edzéséről? Legyen igazad, de én nem vagyok ennyire optimista. Eto'o elzavarásához pedig hozzá sem szólok. Guardiola edzőként semmit nem tett le az asztalra ahhoz, hogy a világ egyik legjobb csatárát így elzavarja. Dilettáns.

Könyörgöm, ha legalább esélyt adnál neki...
Avatar
matyi02
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2008.05.20. 17:14:23
Tartózkodási hely: Nagytétény

2008.07.18. 13:49:50

Nem 40-50darabot látam :D
Kép
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.07.18. 13:46:16

matyi02 írta:Guardiola kemény edzéseket tart sztem és meglesz a csapat öszhang is :D
Szerintem a jövő évi csapat nagyon tuti lesz :D
Ez a Josep nagyon tetszik már nekem már mint a munkásága,elhatározotsága :D
Ezt az alapján mondod, hogy láttál 2 darab fotót az első 2 nap edzéséről? Legyen igazad, de én nem vagyok ennyire optimista. Eto'o elzavarásához pedig hozzá sem szólok. Guardiola edzőként semmit nem tett le az asztalra ahhoz, hogy a világ egyik legjobb csatárát így elzavarja. Dilettáns.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Valbali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2008.06.25. 18:07:31

2008.07.18. 13:35:37

Xavinho írta:
Valbali írta:Arsavin-Xavi helycsere és OK. Viszont szegény Ini kimaradt :!:
Néha a kezdőembereknek is pihenni kell és sérülések is jöhetnek,szal lesz helye Inietának is.
Igen, ez is igaz. Bár én Drogba helyett mindenképpen egy másik csatárt szeretnék. :)
Kép
Avatar
matyi02
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2008.05.20. 17:14:23
Tartózkodási hely: Nagytétény

2008.07.18. 13:35:33

Guardiola kemény edzéseket tart sztem és meglesz a csapat öszhang is :D
Szerintem a jövő évi csapat nagyon tuti lesz :D
Ez a Josep nagyon tetszik már nekem már mint a munkásága,elhatározotsága :D
Kép
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2008.07.18. 13:32:12

Valbali írta:Arsavin-Xavi helycsere és OK. Viszont szegény Ini kimaradt :!:
Néha a kezdőembereknek is pihenni kell és sérülések is jöhetnek,szal lesz helye Inietának is.
Valbali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2008.06.25. 18:07:31

2008.07.18. 13:29:16

Arsavin-Xavi helycsere és OK. Viszont szegény Ini kimaradt :!:
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2008.07.18. 12:51:49

Nagyon jókat mondtál de 1részt Messi azért inkább Henryval van 1 vonalban mint Xavival, meg Arshavin is inkább hozzászokott a kötetlenebb, kreatív játékhoz, előrébb tolt helyzetben másrészt pedig 1 Iniestat halálos bűn kihagyni a csapatból!!!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2008.07.18. 12:41:46

Szerintem az lenne a legjobb felállás, amit Pep választhatna:
Egy 4-4-2-es felállás lenne e legjobb, méghozzá olyan eltolt formában, úgy hogy 4-1-3-2. Ugyanis a 4 védő ugye biztonságos, az egy védekező középpályás középen lehetetlenné tenné a gyors ellen támadásokat. A 3 középpályás közül a középső előrébb maradhatna, ami a 2 csatárral kiegészülve labdaszerzés esetén gyors, és halálos kontrát rejt magában. A védekezés érsekében a 2 szélső középpályásnak vissza kellene húzódnia a felezőig ezáltal zárni a területet. A két csatárt elöl nem mernék egyedül hagyni, így az ellenfél sok emberét lekötnék, arról nem is beszélve, hogy az egy előrébb lévő középpályás+ a 2 csatár bármikor képes lehetne gólt elérni. Támadáskor pedig a 2 szélső középpályás felhúzódhatna és a helyükre felfuthatnának a szélső védők, így letszámfölény alakulna ki. A taktika alapja persze a letámadás lenne, amit Pep alkalmazni is akar.

Valahogy így nézne ki védekezéskor:
---------------Valdes----------------
--Alves--Puyol--Cáseres---Abidal
--Messi---------Touré-----Arshavin
----------------Xavi------------------
---------Drogba-pl.-----Henry--------

Támadáskor meg így:


--------------Valdes-------------------


---------Puyol-------Cáseres---------


Alves----------Touré------------Abidal

Messi----------Xavi-------------Arshavin

---------Drogba--------Henry------------


Bár igaz Messi és Arshavin nem épp védekező típusúak, de azzal, hogy visszalépnének ott lennénk fegyegetésnek, hogy megszerzik a labdát és már jöhet is egy kontra, és annyira le tudnák lassítani az ellentámadásokat, hogy a védők rendeződjenek. Igaz rengeteget kéne futni az egész csapatnak, de ez lenne a leg ütőképesebb felállás szerintem.

Erről mi a véleményetek?
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.07.17. 23:13:08

Pontosan igy gondoltam. Az előző 2 szezonnal épp ez volt a probléma. Megbocsátható dolog, h 2 évig nem nyerünk semmitm, voltak, és lesznek is ennél sokkal hosszabb inséges időszakok. De a lélektelen játékra, az, h a játékosok nagy többsége a kisujját se teszi a sikerért, arra viszont nincs mentség :!:
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.07.17. 14:43:26

Szerintem itt elsősorban arra gondolt LG, hogy kiteszik a lelküket a srácok, minden beleadnak, tehát a hozzáállasukban minimális kivetnivaló se legyen. Ha ezekután kikapunk, akkor az teljes mértékben megbocsájtható. Kikapni kilehet, de akkor is büszkén kell lejönni a pályáról.
Avatar
fUtBoLiStA
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2008.05.23. 14:32:27
Tartózkodási hely: a kereszteződésnél balra

2008.07.17. 14:23:34

LG írta:Nem is kell mindent megnyerni, csak ne legyen olyan hányadék a játékunk mint tavaly. Ha jól játszunk, de nem nyerünk semmit, az még megbocsátható szvsz. De persze egy cim sosem jön rosszul :!: De az ne legyen, mint tavaly, h 3-at akartunk, és egy se lesz. Nem lehet 3 fronton helyt állni a mai fociban, 2-ben is csak az a legjobb csapatok tudnak, mint pl. a 2006-s Barca, és a idei Mu.
Én nem feltétlen gondolom így. Persze az lenne a legjobb, hogy jól játszunk és folyamatosan nyerünk, de ez nem mindig lesz úgy! Ha választani kellene hogy eredményesek legyünk vagy szépen játszunk, akkor én az eredményeséget választanám. Hisz azért verseny a verseny, az eredményekért, trófeákért küzd minden egyes csapat. Az a legjobb ha megvan az egyensúly a mutatott játék és az eredmény között. Nagy botrány volt idén is hogy nem nyert semmit a csapat, szerintem az sem enyhítette volna meg a szurkolók szívét ha mindezt szép játékkal tettük volna. Amúgy szerintem vagyis remélem a Barca sose fog nagyon csúnyán játszani.
„A Barcelona az a csapat, mely meg fogja nyerni a bajnokságot, az a gárda, melynek élvezni kell a játékát, mint rajongó, és szenvedni ellene a végsőkig, mint ellenfél.”

Miguel Angel Lotina
chi omega
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2007.10.31. 11:36:58

2008.07.17. 01:45:49

a legfontosabb a bajnokság. ha azt sikerülne megnyerni, szerintem senki sem lenne csalódott.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.07.16. 18:01:37

Nem is kell mindent megnyerni, csak ne legyen olyan hányadék a játékunk mint tavaly. Ha jól játszunk, de nem nyerünk semmit, az még megbocsátható szvsz. De persze egy cim sosem jön rosszul :!: De az ne legyen, mint tavaly, h 3-at akartunk, és egy se lesz. Nem lehet 3 fronton helyt állni a mai fociban, 2-ben is csak az a legjobb csapatok tudnak, mint pl. a 2006-s Barca, és a idei Mu.
Válasz küldése