Ronaldinho Gaúcho #4

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2008.07.15. 14:41:56

lalas írta: A Barca nem ezért nagy klub! És nem azért fogja elfogadni a Milan kisebb ajánlatát mert jótékonysági intézmény és hú de nagyon szeretik R10et, hanem azért mert R10ben még van némi ambíció, és ez nem igazán összeegyeztethető egy angol középcsapatban amelynek a BLbe jutni sincs reális esélye, játsszon egy raklap pénzért. Tehát R10 nem hajlandó a Man Cityhez aláírni, így a Barcanak két lehetősége maradt, 1. elfogadja a Milan karcsúbb ajánlatát 2. megtart egy olyan játékost, akit már se szurkolók, se ők nem szeretnének illetve maga a játékos sem akar maradni, és még fizetni is kellene az évi majd 9 millió eurót neki. Ennyi.

És az sem elhanyagolható tény hogy megtehetné a játékos is hogy felbontja a szerződését és 17 millióért lelép. Ennyi erővel akkor emiatt R10 is nagy játékos hamár a Barca nagy klub ilyen "gesztus" miatt.
Hát bocs,de szerintem egyáltalán nincs igazad,m 1. R10 nagy játékos annak ellenére,amit idén művelt 2. pl.: a Sevilla szépen kicseszett volna Alvessel,ha a Barca nem pengeti ki érte a pénzt és Ronaldo is mondhatja,h rabszolga így meg úgy,ha a MU nem fogja 100 millán alul eladni :roll:
És a Barca pedig nem köteles a Milannak eladni Dinnyét ennek ellenére pedig nagyon úgy tűnik,h minimális összegért megválunk tőle és nem feszítjük tovább a húrt,így talán nagyobb vita nélkül adhatunk el egy olyan játékost,aki egykor a legjobb volt.
Benga
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.02.07. 12:37:36

2008.07.15. 14:37:27

A Milan nem fog 15 milliónál többet adni. Az 17 millió különbség. Ennyit nem ér meg, az hogy szépen távozzon. És sztem a City-be is lehet úgy távozni.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.07.15. 14:29:59

Laporta, Pep és az egész vezetőség egy nagy rakás szhar.
Ha ebbe belemennek a világ rajtunk fog röhögni, kész vagyok teljesen. Szerintem, adjuk oda ingyen, mégis csak több vagyunk, mint egy klub. Ja, nagy marhák. :twisted: :twisted: :twisted:
Kép
Mosquito

2008.07.15. 14:12:24

Hát, ha belemegy ebbe a Barca akkor még nagyobb lúzer csapat, mint gondoltam. Ez hihetetlen ami itt folyik. Abszolute Laporta mellett voltam, de az Eto'o ügy(igaz az Pep sara) és most ez óriási csalódás.
Csak azt tudom elképzelni, hogy ennyire kell nekünk Adebayor. A milán, ha megszerzi ugye R10-et az Adebayorért folytatott harcból kiszáll.
ááá...felfordul a gyomrom, ha arra gondolok Eto'o helyett a colos, esetlen Emmanuel játszik majd a csapatba :x :evil:
lalas
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:06:58

2008.07.15. 14:11:14

Xavinho írta:Szerintem R10 elsüllyedhet szégyenében,h annak ellenére,h az utolsó fél évben nagy ívben tett a klubra, a Barca könnyen elfogad egy 7 millával rosszabb ajánlatot,csakhogy neki jobb legyen! Ezért nagy klub a Barca...
A Barca nem ezért nagy klub! És nem azért fogja elfogadni a Milan kisebb ajánlatát mert jótékonysági intézmény és hú de nagyon szeretik R10et, hanem azért mert R10ben még van némi ambíció, és ez nem igazán összeegyeztethető egy angol középcsapatban amelynek a BLbe jutni sincs reális esélye, játsszon egy raklap pénzért. Tehát R10 nem hajlandó a Man Cityhez aláírni, így a Barcanak két lehetősége maradt, 1. elfogadja a Milan karcsúbb ajánlatát 2. megtart egy olyan játékost, akit már se szurkolók, se ők nem szeretnének illetve maga a játékos sem akar maradni, és még fizetni is kellene az évi majd 9 millió eurót neki. Ennyi.

És az sem elhanyagolható tény hogy megtehetné a játékos is hogy felbontja a szerződését és 17 millióért lelép. Ennyi erővel akkor emiatt R10 is nagy játékos hamár a Barca nagy klub ilyen "gesztus" miatt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lalas 2008.07.15. 14:12:55-kor.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2008.07.15. 14:05:31

Messa írta:Nem igazán értem, hogy miért mindig nekünk kell engedni... Alvés ügyében (hogy csak 1 példát hozzak fel) is mi engedtünk a másik félnek. A Ronaldinho ügyből is mi engedünk... Miért van ez mindig így? Bár még mindig sokkal jobban bírom ezt, mint az undorítóan pénzéhes embereket...
Mert mindeggyik cspat tisztában van azzal hogy Barcelonában folyik a csapat építés. Tudják hogy égető szükségünk van az ő játékosaira. Ezért pofátlanul nagy összegeket kérnek eggy adott játékosért.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
bogen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2008.05.10. 22:48:28

2008.07.15. 14:04:19

Varatrix írta:
bogen írta:hát kíváncsi leszek a milános karrierjére...olyan lesz sztem, mint Rivaldo-é :cry:
Hát ez az :!: Ban kölömbség egy Milanos karier és egy Olimpiakos között. Biztosan nem lessz ugyanolyan, sőt még hasonló sem.

Sok sikert Ronie :!:
ha jól emléxem akkor Rivaldo is a Milánba ment a Barcából és asszem 1 évet le is húzott ott a cserepadon
Avatar
bazsa007
Jugador del Barça
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2004.10.11. 14:27:52
Tartózkodási hely: Budapest

2008.07.15. 13:59:24

Emlékeztek még ezekre az időkre?

Ronaldinho akár 10 évvel hosszabbítana
Ronaldinho Gaucho, az FC Barcelona brazil támadója egy interjúban elmondta, hogy akár tíz évvel meghosszabbítaná szerződését a katalán klubnál, ha azt szeretnék a vezetők.
http://www.eurobarca.hu/index.php?menu=hir&id=2608


Ronaldinho nem eladó!
Az utóbbi napokban egyre több hír érkezett arról, hogy a csapat legdrágább játékosát, Ronaldinhot több klub is szeretné leigazolni a nyáron. Azonban a katalán klub vezetői és maga Ronaldinho is úgy nyilatkozott, hogy erre semmiképpen nem kerülhet sor.
http://www.eurobarca.hu/index.php?menu=hir&id=2916


Ronaldinho: Culé Mindörökre
A 2004-es év végén a Világ Legjobbjának választott Ronaldinho a futballban ilyen fiatalon szokatlan terveket szövöget. Bátyjával megegyeztek, hogy szeretnének egy meghatározatlan idejű szerződést kötni a csapattal, hogy a brazil játékos pályafutása végéig - esetleg azon is túl - a Barcelona alkalmazásában maradhasson.
http://www.eurobarca.hu/index.php?menu=hir&id=3009
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3799
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2008.07.15. 13:55:28

Nem igazán értem, hogy miért mindig nekünk kell engedni... Alvés ügyében (hogy csak 1 példát hozzak fel) is mi engedtünk a másik félnek. A Ronaldinho ügyből is mi engedünk... Miért van ez mindig így? Bár még mindig sokkal jobban bírom ezt, mint az undorítóan pénzéhes embereket...
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
robben
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2007.04.13. 14:54:44
Tartózkodási hely: Budapest

2008.07.15. 13:52:42

ferkoka írta:Köszönjük nektek h ennyire leépítetétek az árát a világ talán valaha született legnagyszerűbb labdaművészének...
Köszönjük nektek Barca érzelműeknek és a barca egyesület minden dolgozójának Ronaldinhot...


FORZA MILAN, FORZA RONALDINHO!!!
Meglátjuk mi lesz ebből a nagy igazolásból.... mindenesetre az UEFA kupában bizonyíthatok, ha már a bajnokságban esélyetek sem lesz...
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.07.15. 13:47:24

ferkoka írta:Köszönjük nektek h ennyire leépítetétek az árát a világ talán valaha született legnagyszerűbb labdaművészének...
Köszönjük nektek Barca érzelműeknek és a barca egyesület minden dolgozójának Ronaldinhot...


FORZA MILAN, FORZA RONALDINHO!!!
Ne a Barçának köszönd barátom, hanem magának Ronaldinhonak, hogy ide jutott. :wink: Ha most is egy formában lévő Ronnienk lenne akkor nem 15-20 milliókról tárgyalnának hanem 70-80 millióról, ha egyáltalán tárgyalnának!

De Ronnie csak is saját magának köszönheti, azt amit az utóbbi 1 évben nyújtott vagy éppen nem nyújtott. Saját maga építette le az árát, nem a Barça. :wink:

Remélem egyébként a Milanba megy és nem Manchesterbe.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2008.07.15. 13:45:45

ferkoka írta:Köszönjük nektek h ennyire leépítetétek az árát a világ talán valaha született legnagyszerűbb labdaművészének...
Köszönjük nektek Barca érzelműeknek és a barca egyesület minden dolgozójának Ronaldinhot...


FORZA MILAN, FORZA RONALDINHO!!!
másfél évig megvolt vele szemben a türelem.
...a Barca építette le. grat.

az mindent elmond róla, hogy egy ilyen kaliberű játékosért csak 2(!) klub jelentkezett be. ettől függetlenül lehet, hogy lesz még a régi (bár én kétlem), de ezért a gyalázatos hozzáállásért nem hiszem, hogy a Klubot terheli a felelősség.
lehet rosszul játszani (még neki is), a nagyobb baj az, hogy ez ellen semmit sem tett az utolsó hónapokban.
ő egy zseni, elég lett volna 'a kisujját megmozdítania' és úgy is egy átlagon felüli játékos lehetett volna a Barcaban. bárhol.
Avatar
ferkoka
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.02.13. 00:50:57

2008.07.15. 13:34:58

Köszönjük nektek h ennyire leépítetétek az árát a világ talán valaha született legnagyszerűbb labdaművészének...
Köszönjük nektek Barca érzelműeknek és a barca egyesület minden dolgozójának Ronaldinhot...


FORZA MILAN, FORZA RONALDINHO!!!
Avatar
Fricy78
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2008.03.04. 21:40:35

2008.07.15. 13:32:15

Az utolsó fél évben a viselkedése hagyott kivánnivalót maga után, de akkor sem tudom utálni, mert fazont szabott a támadójátékhoz, sokat tett a csapatért és egy-két gólja igen emlékezetes marad. Remélem sikeres lesz a Milánban is (már, ha odamegy).
gojo
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:35:31
Tartózkodási hely: Pécs

2008.07.15. 13:27:27

azért milan 20+5 és a mucity 27+5 között nem akkora a különbség, mint elősre tűnik. a milan valszeg sikeres lesz és ki is csengeti azt az 5 öt, míg a city szépen lenyeli majd...akkor meg már csak 2 körül van a differencia. persze az is lehet, hogy a city idén menyeri az uefát, az angol bajnokságot, a kupát, a ligakuát a reserve bajnokságot, az olimpiát. az eb-t ugye már elbukta, szal azért már biztosan nem fizet... :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2008.07.15. 13:12:26

bogen írta:hát kíváncsi leszek a milános karrierjére...olyan lesz sztem, mint Rivaldo-é :cry:
Hát ez az :!: Ban kölömbség egy Milanos karier és egy Olimpiakos között. Biztosan nem lessz ugyanolyan, sőt még hasonló sem.

Sok sikert Ronie :!:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8681
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2008.07.15. 13:11:37

Nem biztos még hogy a Milanba megy... Szerintem a mai nap sorsdöntő lesz
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2008.07.15. 12:35:29

Szerintem R10 elsüllyedhet szégyenében,h annak ellenére,h az utolsó fél évben nagy ívben tett a klubra, a Barca könnyen elfogad egy 7 millával rosszabb ajánlatot,csakhogy neki jobb legyen! Ezért nagy klub a Barca...
Avatar
bogen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2008.05.10. 22:48:28

2008.07.15. 12:20:25

hát kíváncsi leszek a milános karrierjére...olyan lesz sztem, mint Rivaldo-é :cry:
Lacikoma
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.06.28. 23:30:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2008.07.15. 08:26:51

Hello ! régen ronaldinho miatt szerettem meg a barcát mert ugy irányitotta a játákukat az egész barcáét ahogyan senkimás! én még ma is reménykedek aban hogy a barcában marad és még legalább 1 sikeres szezont lenyom hisz vanis szerződése még 1 évre ! valóban beleszürkült a játékába miközben trükökel kápráztatta el a szurkolókat beleértve engem is ,aközben beleszürkült bele fuladt ebbe...és már atol tartok nemtud kimászni....vagy mégjoban leégeti magát egy másik csapatban vagy visszavonul, :oops: :cry: :cry: :cry: :cry: de ahogy a mai fényképeket nézegettem anyira nem nagydarab....bár igaz felszedet a sok rántothústol :shock: de
lehet még sikeres Kosárlabdázó lehet belőle ! :D
Laci! barcelona drukker!hajrá ronaldinho és messi!!!!!!
chi omega
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2007.10.31. 11:36:58

2008.07.15. 06:34:24

bouba írta: Amúgy nem tudom felfogni ,hogy Ronaldinhora miért mondják páran ,azt hogy az utolsó két évben nem csinált semmit. Ha jól emlékszem,akkor a 06/07-es szezonban 21 gólt szerzett és szinte egyedül vitte a Barcát, mert hol Eto'o hol Messi ,hol mindkettő sérült volt. Úgyhogy szerintem az a 2 év legyen csak 1. Az utolsó félévben mutatott magatartása nem volt szimpatikus,de utálni soha nem fogom tudni.Remélem összejön a City-s üzlet,akkor annyit kapunk érte, mint amennyiért vettük.
32 millióból pedig lehet hozni egy villágklasszist.
nos, papíron valóban kiváló volt ronaldinho két éve, csakhogy aki valóban nézte a meccseket, az nem mondhatja azt, hogy tényleg jól játszott.
a góljai jelentős része pontrúgásból született, vagy fejesből (tisztességes akciógólja, amit LŐTT, 2 darab volt), ami természetesen NEM azt jelenti automatikusan, hogy valaki rosszul játszik, és természetesen ez a gól is gól, de valami mégis hiányzott. volt azért 1-2 tényleg remek meccse, és azt gondoltuk, csak fáradt az elmúlt 2 szezon, és a VB miatt, emlékszem, hogy én is mentegettem..
már látszottak a hanyatlás jelei. a kapuratöréstől való irtózás, a számtalan labdavesztés, és a legrosszabb, a felelősség lepasszolása a pályán: jó ideje megfigyelhető nála az a tendencia, még ezen a jótékonysági meccsen is (!!!), hogy egyáltalán nem akarja már megverni a védőjét - nyilván tudja, hogy fizikálisan erre képtelen - nem akar cselezni, felgyorsulni, betörni, gólt lőni, mindent csak és kizárólag a passzjátékára bíz, ami persze még mindig gyönyörű, hiszen egy zseni. csak egy lusta zseni. ez már 2006/2007ben is így volt: nem akarja otthagyni azt a kib.aszott balszélt, nem igazán szervezi a játékot, hanem megkapja a labdát, és azonnal adja is tovább, szinte kizárólag onetouch a játéka, ami hiába szép a szemnek, a csapatnak tizedannyira sem hasznos, mint a régi ronaldinho. gyorsaságban, erőben esélye sincs már felvenni a versenyt a szűk elittel. ha arra gondolok, hogy CR fizikális állapotával ronaldinho még pelénél is nagyobb lehetne, ha akarná, elsírom magam. 2 éve azt hittem, csak a fáradtság miatt eresztett lejjebb a fizikai formája, és óriási csalódás volt, amikor az úszógumik bizony maradtak következő szezonra is...

én akkor csalódtam benne végleg, mert már 2007 őszén az első meccseken láttam, hogy ugyanaz, mint tavaly, és megmondtam, hogy nem fog változni, azonnal el kell adni, amíg még lehet. mégpedig azért, mert akinek egy [auto_cenzúra] nyár nem volt elég ahhoz, hogy összekapja magát, ilyen istenadta tehetséggel (ki volt még ekkora? talán maradona), az elmehet a sunyiba, nem akar már semmit. szomorú, hogy igazam lett.

a legdühítőbb egyébként a néhol iszonyatos naív szurkolói hozzáállás volt. emlékszem egy meccsre még 2007 őszéről (az ellenfélre nem emlékszem, bocs), amikor három mozzanata volt összesen a 90 perc alatt: bevágott egy szabadrúgást, aztán még egyet, ami sorfalba ment volna, ha nem követ el a védelem kapitális hibát, végül pedig reménytelen szituációban föléollózott egy labdát, ami rendesen lekezelve talán jó lett volna egy értelmes helyzetre (régen pont ezért volt brilliáns, mert a látványos dolgokat sosem öncélúan alkalmazta, hanem mindig volt funkciója mindennek, folyamatosan jó döntéseket hozott). ezt bemutatták a sport1-en, majd elkezdtek áradozni róla, hogy ronaldinho visszatért. vicc.

sok sikert kívánok neki a manchester city-ben, és fantasztikus volt, amikor csillogott, a sportág történelmének egyik legnagyobb zsenije, akiből csakis a saját ostobasága miatt nem lesz cruyffékhoz fogható legenda. és ezért igenis haragszom rá, ezt fociszerető emberként nem lehet másképp lereagálni. 28 éves, és egy futballisten helyett egy pocakos, lusta ganxtarepper-wannabet kell látnunk, ahogy visszatér elköszönni. kiábrándító.
sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de biztos vagyok benne, hogy nem fog menni a szekere angliában, vagy olaszországban, ha esetleg odamegy. ugyanis az új szurkolóinak új igényeik lesznek, őket nem érdekli, hogy hogyan játszott 3 éve, mint a barca-szurkolókat, akik sosem felejtik el neki, és akik igenis támogatták őt az utolsó pillanatokig, a nou camp akkor is hangos volt a tapsvihartól, ha egész meccsen egyetlen darab értékelhető momentuma volt csak..
chi omega
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2007.10.31. 11:36:58

2008.07.15. 06:19:56

Messi-#19 írta:
norbert55 írta:Sajna az apja halt meg.Asszem a családi medencébe beverte vhogy a fejét. :(
ÁLLÍTÓLAG nyomorban éltek, de családi medencéjük az volt.... :lol:
a bátyja is profi futballista volt. nem akkora sztár, mint ronaldinho, de egy medencéhez még nem is kell akkorának lenni..
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2008.07.14. 21:56:08

Kb. most úgy néz ki, mint egy Gangsta Rapper 8)
Kép
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2008.07.14. 21:16:53

senzu írta:még egy pár aranylánc, kopaszra borotvált fej és ő lesz az új Mr T!
Ahoz egy kicsit izmosodni kell, hogy úgy nézzen ki, mint az a Mr T, aki megverte Rocky Balboát. :wink:

Egyre rosszabb bőrbe van. Kíváncsi vagyok mit nyilatkozott.
in to exile
Avatar
senzu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2007.08.29. 21:05:39
Tartózkodási hely: Győr / Budapest

2008.07.14. 21:14:30

még egy pár aranylánc, kopaszra borotvált fej és ő lesz az új Mr T!
Válasz küldése