Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
11
26%
Nem
32
74%
 
Szavazatok száma: 43
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7566
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.01. 21:58:24

Sajna Troym jelenlegi kritikáival teljesen azonosulni tudok. Annak ellenére, hogy én még kitartok Xavi mellett ezen szezon végéig mindenképp. Nem mondom, hogy bármilyen rossz esetben, de Xavit a sok hibája ellenére is jó-okés edzőnek tartom, és nem hinném, hogy óriási baj lenne szezon közben, ha még egy ilyen sérüléshullámot is kifejezetten jól átvészeltünk.

Nem kérdés, hogy mikor átvette a csapatot, sokkal szebb volt a foci, mint most. Karaktere is volt, gyönyörű sémák, minden. Sok elemzést olvastam, hogy az ebben a stílusban felnőtt játékosok távozása is okozta a gondot (Alves, Alba (oké, ő csak kiszorult, de mindegy)).

De még a Gavi-Nico féle középpályával is a lehetőségekhez képest gyönyörű focit tolt, azzal a kerettel, amelyikkel Koeman sorra hozta le a 0 kapuralövéses meccseket. A tavasz az EL kiesésig meg káprázatos volt, az a két hónap játékban lazán Pep-korszak volt, felmostuk a pályát a jobbnál jobb ellenfelekkel (Sevilla, ATMA, Reál, Napoli). Most pl jó kezdtük az őszt, meg most megint kezdünk jól focizni, de azért ez sehol nincs ahhoz képest. Ott ugye egyszer kipukkadtunk (Pedri sérülésével), és azóta sem láttuk azt a focit. Pedig egyszerűen nem hiszem el, hogy az valami máksorozat volt, annyira tökéletes gépezetnek nézett ki az egész. De akkor miért nem megy azóta?

Az emberanyagunkban értek sajna legjobban egyet Troym-el. Nyilván nem tudhatjuk biztosra, kit akart Xavi és kit nem, de azt tudhatjuk biztosra, akit nem volt hajlandó szinte kipróbálni sem/nem bízott bennük eléggé. Nem sorolom fel, mert Troym felsorolta, Puigot simán hozzáadom még. Még a gólkirály Depayban sem bízott, a mélyponton lévő Ferránt hamarabb tette be. Xavinak nincs joga panaszkodni a keret mélységére, illetve szerintem az őt védőknek sem annyira, mert ezt bizony ő alakította így, nem az FFP. Romeuról nem lehetett tudni, hogy ILYEN SZINTEN nem fog beválni, de mégiscsak ő is az ő döntése alapján jött. Nyilván nem Bruno Guimares helyett, de az alsó polcról biztos voltak lehetőségek, ahonnan választott. Nico meg eleve itt volt pl.

FFP-től szerintem simán itt lehetne még Mingueza, J. Araujo, Nico és Puig, minimális fizetéssel, mondjuk Oriol helyett, és máris 22 fős lenne a 19 fős keret, olyan játékosokkal, akiket be lehet állítani szívroham veszélye nélkül. Alonsot már nem is említem, aki miatt az utolsó pillanatig el akarta küldeni kölcsönbe Baldét...

Valahogy nem tűnik elég jónak nála a játékosok megítélése. Szerintem javult ebben, de az elmúlt két átigazolási szezonban hibát hibára halmozott, és ez vezetett a gyengébb játékhoz, szűkebb kerethez, ami nyilván össze is függ.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.01. 20:21:30

Troym írta:
2023.12.01. 17:19:24
Andris írta:
2023.12.01. 15:12:52
Szerintem egyértleműen nem romlott, maximum stagnál, de inkább azt mondanám, hullámzik. Közben az eredmények meg jelentősen javultak. És szerintem az első kör erről kell hogy szóljon, a szórakoztatás majd csak ez után jön. Kérlek mond meg, hogy ha másként gondolod, de szerintem a kettőn egyszerre nem lehet jelentősen javítani, az két szék közül a pad alá esés. Én még most is azt érzem, hogy részben ez történt-történik, és ezért tartom nevetségesen és egyúttal károsan nagynak az elvárásokat.
Szóval nemtom, te gondolod, hogy egyszerre a kettőt lehet? Vagy hogy a látvány a fontosabb, közben lehetnek stabilan rossz eredmények? Szerintem mikor ilyen mélyről kell újraépíteni egy klubot, akkor mind a két kérdésre víztiszta nem a válasz.

Egyébként pedig eltelt két év, csak hogy közben szépen lecserélődött konkrétan az egész játékoskeret. És ezt a szó legszorosabb értelmében kell venni, elvileg valami 3 vagy 4 játékos maradt azóta, hogy Xavi elkezdte. Pontosan hogy gondolod általánosságban azt, hogy egy edző jelentős és tartós fejlődést ér el két év alatt, ha a munka megkezdése és a második évforduló pillanata között tulajdonképpen minden egyes játékosa elmegy?
Én kb azt mondanám, hogy az idei szezonkezdet lenne igazságos a 0ás kilométerkőnek tekinteni.
Hadd kérdezzek vissza.
Melyik meccseinket élvezted jobban 2022 tavasz, vagy 2023 ősz?
Mindkettő Xavi alatti időszak és komolyan mondom 2022 tavaszán vártam hétről-hétre, hogy pályára lépjünk. Na ettől mérföldekre kerültünk.
Köv kérdés:
Mikor voltunk eredményesebbek? Szerintem akkor.
Mikor volt rosszabb állapotban a csapat? Akkor.
Akkor hogy is van ez?
20 év múlva melyik időszak fog még eszedbe jutni?
Nem egyszer írtam, nem igazán szoktak érdekelni, hogy adott meccsen kiszenvedünk-e egy 1-0t. Ezek fontosak, ha csak az eredmény számít, de nálam sokkal fontosabb, hogy "szépen" játszunk.

A másik gondolatodra:
Bocs, de én kértem, hogy cserélje ki a keretet?
Ő gondolja úgy, hogy egyetlen játékos sem felel meg a céljainak. Minimum 7-8 játékos elküldését hibának tartom (Kessie, Fati, JAraujo, Auba, Depay, Mingu, Luuk de Jong), az érkezők felét szintén (Romeu, Felix, Bellerin, Alonso). Ez meg összefügg azzal, hogy úgy gondolom nem egy zöldfülű edzőnek kéne "felépíteni" egy csapatot, ha a kvalitásai ennél korlátozottabbak. Ő nem Pep, bárki megpróbálhat ennek ellenkezőjéről meggyőzni (itt nem Rád gondoltam), maximum megmosolygom.
Ezt nem igazán nevezném visszakérdezésnek, inkább csak másik (bár nem teljesen témaidegen) kérdéssel jöttél válasz helyett. Elfogadom, és válaszolok is mindjárt. De azért továbbra is érdekelne, hogy szerinted az építkezés első (mondjuk hasraütésre két éves) fázisában tényleg elvárható-e az, hogy párhuzamosan visszaépüljön a játék szépsége és eredményessége? Mármint nem csak alkalmi szinten, meg hullámokban, hanem kiegyensúlyozottan (szóval mondjuk egy fél évig, amibe már beleszűrődnek nehéz meccsek, sérüléshullám, meg minden finomság). Azt is értem, és köszi hogy tisztáztuk, hogy te inkább a látványt részesíted előnyben. De azt is gondolod, hogy egy klub és csapat szinte teljesen alapokról újraépítése esetén lehet inkább előbb a látvánnyal indulni, és folyamatosan bukdácsolni, ami az eredményeket illeti?

Visszatérve a kérdésedre, nekem elég jó memóriám van azt hiszem, nagyon sok meccsre és periódusra emlékszem. Ha azt kérdezed, én mit élveztem leginkább (a játék képe, látványossága alapján), akkor ebből a két évből egyáltalán nem tudok kiemelni tartós periódust, mint te tetted. Szerintem látványra és szórakoztatóértékre egyértelmű csapongás van (és nem rónám fel, mint az sejthető az első bekezdésemből). Mit élveztem a legjobban? Meccseket külön-külön. Az összes clasicot (egy kivételével), amik teljesen szét vannak szórva a Xavi érában. Volt idén szeptemberben offenzív tekintetben 4-5 nagyon jó meccsünk egymás után, pl azt nagyon élveztem (Villareal, volt az a két 5-0, és még 1-2 több gólos meccs, ez mind egy kupacban). Mindet nyertük is, de főleg az tetszett, hogy mennyi jó és ötletes támadás van. illetve volt 2023 jan-febr is 1-2 jó meccs, köztük asszem egy Atletico elleni 1-0, amit itt sokan szenvedős egygólosnak tituláltak, szerintem meg nagyon is jól ment a játék, és nyertünk is. Persze izgulni kellett, hiszen 1 gól volt.
Én nem emlékszem, hogy 2022 tavasza olyan jó lett volna. Sőt sztem kifejezetten rossz volt, kiestünk az ELből, és bezuhant a csapat önbizalma, érződött is a további bajnokikon. Ami jobb volt, az inkább a közvetlen edző váltás utáni, és a 0 eurós igazolásokat követő téli időszak. Január-Március. Ez meg aligha csoda, sztem ez egy létező és jól dokumentált jelenség, hogy friss edzővel mindig van egy tiszta lap lélektanilag, és ezzel együtt egy jól kirajzolódó rövidtávú fellendülés. Nem nálunk, teljesen általánosságban a klubfociban.

Kövi kérdés, mikor voltunk eredményesebbek? Nem tudom, te miben méred az eredményt, én címekben, meg pontokban és BL helyezésben. Ez egész biztos nem 2022 tavasza. 23 tavaszán lettünk bajnokok és szuperkupa győztesek, és 23 őszén jutottunk tovább a BL 16ba. Nekem ezek minősülnek eredményességi mérföldkőnek. Ami a bajnoki pontszerzést illeti, szerintem a Xavi érában konkértan végig kiegyenlítetten nagyon jók vagyunk. Mindhárom szezonjában kiegyensúlyozottan sok pontot szerzünk, és az éllovas néhány pontos környezetében tanyázunk akkor is, ha épp nem mi vezetjük.

Kövi kérdés: Hogy mikor volt rosszabb állapotban a csapat, azt elég komplex felmérni. Lélektanilag mindig saját magunkhoz viszonyítunk. Lehet nyilván a keret erejében is mérni a dolgot. De alapvetően itt is egyértelmű a hullámzás, és nagyjából egybe is esik a sérüléshullámokkal.

Kövi kérdés: 20 év múlva, ha bármi eszembe fog jutni Xavi első 2 naptári évéből, az tuti hogy a bajnokság megnyerése kell legyen 23 tavaszán. Ha komolyan azt kérdezed, hogy 20 év múlva mi, garantálom, hogy ez a legemlékezetesebb (eddig). Igazán mélyről indult a csapat, és utcahosszal nyerte a bajnokságot. Ha még egy valami, akkor az a kép, hogy együtt ül a lelátón Lewa, Frenkie, Pedri, Raphi, Koundé, Roberto és mutatja őket a kamera, miközben a pályán egy 15, egy 17 és két 19 éves kisfiú próbál megbírkózni a Bilbaoval. Ezt láttam kint nemrég a Montjuicban, és utólag felvételről is, de nyilván ez szimbolizálja ezt a 2023 Október-Novembert számomra (mivel emlékezetes időszakot kérdeztél). És amúgy megcsinálták! Emlékezetes. :D

A másik gondolat: nem te kérted, hogy cserélje le, bár nagyon erőteljesen, évekig és a többség által hangoztatott elvárás volt (itt a fórumon is), hogy nyomjunk egy nagy reset-et a játékoskereten. Ez két igen tekintélyes lépcsőben meg is valósult, és hazudnék, ha azt mondanám, hogy szerintem ez nem jó megalapozása az építkezésnek. Bár minden távozóval nem értettem én sem egyet, ahogy érkezőkkel sem.
De szerintem itt megint kicsit elbeszélsz a lényeg mellett. Oké, megértem, szerinted nem kellett volna lecserélni a keretet, vagy nem így.
De attól még építkezés szemponból maradéktalanul igaz, hogy szükség van egy stabilizálódó keretre (vagy legalább nagyjából egy stabilizálható kezdőre), hogy elkezdhessünk meghonosítani egy játékstílust és azt megpróbálhassa egy (bármilyen) edző a képességeinek megfelelően tökélyre fejleszteni. Sztem ez alap.
Nagyon de nagyon szeretném, hogy most pár hónapig ne legyenek meghatározó sérültjeink, legalábbis párhuzamosan több ne. Így meg lehetne végre nézni, mit tud Xavi elérni egy már elég erős, és középtávon nem teljesen szétröppenő kezdővel. Borzasztó kíváncsi vagyok, hogy mennyire van igazam, hogy mekkora tényező ez az egész. Nyilván ha Xavi rossz edző, akkor nem lesz sokkal jobb mondjuk jövő márciusban sem, , annak ellenére hogy mindenki elérhető lenne nagyjából végig.. Ha addig lehetne dolgozni különösen nagyobb gondok nélkül, az nagyon izgalmassá válhatna.

Megértem, hogy szerinted nem zöldfülű edzőnek kéne felépíteni a csapatot. De szándékosan igyekszem soha nem így írni, én mindig a klub (és a csapat) újraépítéséről beszélek. Sajnos ez egy körülmény, amit szerintem muszáj lenne adottnak vennünk. A klubot kell újraépíteni, nem csak a csapatot. Másként megfogalmazva ugyanezt: nincs pénzünk magasan jegyzett edzőre, és nincs lehetőségünk újabb edzőcserére sem. Valamint amíg nincs egy igazán gatyába rázott keretünk, addig szerintem felesleges is beültetni a káosz és középszerűség dombunk tetejére egy top-ként jegyzett edzőt.
Szerintem valahol szép, hogy az edző is együtt fejlődhet a csapattal és a kerettel, és nem gondolom, hogy az építkezés jelen (vagy ezt megelőző) periódusában Xavi zöldfülűsége egy szűk keresztmetszetet jelentene.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.01. 18:59:26

gránit írta:
2023.12.01. 17:48:50
Szerintem a középpályánk messze nem olyan erős, mint gondoljuk. Én ezt látom felfedezni a taktikában is, a széleket sokkal gyakrabban használjuk, mint a pálya belsejét. A széleken inkább tudunk megiramodni, mint középen áthámozni magunkat. A Rayo ellen is szélről ívelgettük be a labdákat. Ez a koncepció néhány mérkőzés óta.
Drobikával èrtek egyet. Nem ellened.
Megfordítom a tièdet, szerintem ez a taktikánk, többször írtam. Barca DNS, tökig feltolt csapat ès hátvèdek, erőteljes szèljátèk, csak a szèlsőink nem Messik, Ronaldinhok ès Neymarok. Emellett szervezetlen kp-a, Pedri vagy Fermin ha játszik állandóan, sokszor Gavi ès Gündogan is elől várja a labdát, amit abszolút nem èrtek, mièrt nem hátulról èpítkezünk, főleg mikor ki sem tudjuk hozni a tèrfelünkről a labdát, a szèlsőinkre pedig 2 vèdő vált ki, mindezt olyan lassan, hogy szètszakad a csapat, a fele a tèrfelünkön, fele az ellenfèl 16-a előtt. Nem csak hosszában, kereszt irányban is távol egymástól a játèkosok (Balde integetèsei, hogy gyertek már közelebb). Az ötlettelensèg teljes pèldája, mikor ívelgetjük Lewara. Kevès a mozgás is a labdás felè, Lewa össze vissza mozog, főleg hátra, hogy kapjon már labdát.
"I don't have support so I look for the best solution to the team."-Lewa

Ha hátrányba kerülünk, az ellenfèl hátrèbb húzódik, akkor jön a kèzilabda meccs.
A feltolt csapattal szerintem egy kèzen meg lehet számolni hányszor lőttünk gólt labdaszerzèsből, cserèbe kèt kèzen sem a kapottakat.
Neked De Jong, Troymnak Felix aki nem szimpatikus, szerintem egyikkel sincs semmi problèma, ha nem várunk De Bruyne ès Neymar színvonalat, de elèggè hátráltatja a csapatot, hogy ez nem egy csapat, szerencsère vannak kiemelkedő egyènek, akik el tudnak dönteni meccseket, a baj akkor adódik, ha velünk hasonló színvonalú csapatjátèkot játszó ellenfèl akad az utunkba. Idèn mondjuk már a kicsikkel is meggyűlik a bajunk. Szóval lehet jó a kezdő, lehetnek jók a cserèk, ha nincs csapatjátèk, ami számomra jóval nagyobb mínusz, mint a sok apró plusz, mert lecserèlhetjük nyáron az egèsz keretet, sok pènzzel sem biztos, hogy sokkal előrèbb leszünk. Max egyènileg.

A tiki-taka lènyege is a szèljátèk lenne, addig terheled az egyik szèlt, amíg az ellenfèl oda tolódik, azután gyors ritmusváltással átjátszod a labdát a másikra.
Guardiola is kiemelte, hogy a tiki taka nem a cèltalan passzolgatás, hanem a szándèk a gólszerzèsre.
“I loathe all that passing for the sake of it, all that tiki-taka. It's so much rubbish and has no purpose,”
“You have to pass the ball with a clear intention, with the aim of making it into the opposition's goal. It's not about passing for the sake of it.”-Gurdiola

Valahol az utóbbiról útközben megfeledkeztünk.

Egyèbkènt hètvègèn először állhatunk ki ugyanazzal a csapattal, ami megintcsak nem könnyíti meg az összeszokást.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2553
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.01. 17:48:50

Szerintem a középpályánk messze nem olyan erős, mint gondoljuk. Én ezt látom felfedezni a taktikában is, a széleket sokkal gyakrabban használjuk, mint a pálya belsejét. A széleken inkább tudunk megiramodni, mint középen áthámozni magunkat. A Rayo ellen is szélről ívelgettük be a labdákat. Ez a koncepció néhány mérkőzés óta.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.01. 17:41:04

Számomra a támadók, és a védők ha szabad így mondani , adottak lennének egy alapcsapatban. Jó képességűek, és valahogy ennek ellenére ott mutatkoznak meg a gondok leginkább.
Beszédes, hogy egy ATM több gólt rúg mint mi, és kevesebbet is kap. Ez azért nem volt jellemző rájuk eddig, vagy inkább ránk....
És valszeg elöl és hátul azért is vannak a gondok, mert a középpálya sem előre sem hátra nem remekel.
Pedig a középpályán is minőségi játékosaink vannak. Valahogy a játék mégsem áll össze.
Szerintem egy gála 11 felé kellene elindulni, ahol mindenki tudja mi a dolga. Kitalálni a játékunkat és begyakorolni.
Tény, hogy minőségi cseréink nem nagyon vannak. 12-13 ,, gála emberrel,, meg nem lehet lehozni egy szezont. Rotálni is kell.
Csak lenne már valami koncepció. Ha valakinek megvan mit akar Xavi és hogyan, mert ő látja, ossza már meg legyen szíves!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7566
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.01. 17:28:52

gránit írta:
2023.12.01. 17:05:39
Amikor valaki fellép mellé, már sokkal erősebb a támadójátékunk. Egyedül nagyon el van veszve.
Volt, mikor így volt, de az elmúlt másfél meccsen szerintem messze nem ez volt a helyzet. Eljutogattunk a kapu elé egész jól, a szélsőink egész korrekt helyzeteket kreáltak - de Lewy sosem volt a kapu előtt, valahol mindig bóklászott. Sokszor ő ment ki bal, vagy jobbszélső posztra, ott próbált cselezgetni, bennem van egy jelenet, mikor a sok bénázás közepette egy ilyen cselt tényleg megcsinált alapvonalra, és beadta oda, ahol neki kellett volna lennie. Jött valaki máspodik hullámban, de nyilván nem Pedri meg Gündo fog gólokat fejelni. Visszalép a félpályára, pedig most már kapna azért labdát bőven, ha kivár a védők közt. Jelenleg szürreálisan rosszul helyezkedik, nem is értem. Ha pl. Raphinha őt találta volna meg a két gólpasszértékű labdájával, alighanem minimum 1 gól lett volna belőle. De ő valahol mindig egészen máshol volt, csak Felix volt a környéken.

Két eset rémlik, amikor jó helyen volt, mindkétszer kiugratták, ő meg mindkétszer a kiugratás pillanata után irányt változtatott, pedig amúgy mindkettő jó lett volna. Bocsánatot is kért mindkét esetben asszem. Ezek is iszonyú furák voltak. Mintha fogalma sem lenne, mit csináljon a pályán. Xavitól remélem kap végre egy fejmosást, hogy legyen már ott a pozíciójában, máshogy nem fog gólokat lőni. Engem nem érdekel, ha ketten fogják, majd ha jön a tekerés, bújjon ki és verje be, ez a dolga, és jó is benne. Ha jön a kiugratás, menjen, vegy át, lője rá. Kb olyan amit az elmúlt időkben művel, mintha Messi vkp-t játszana.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2553
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.01. 17:25:59

brazilfan írta:
2023.12.01. 17:17:10
gránit írta:
2023.12.01. 16:02:03
Egy mélyponton levő Real Madrid ellen, aminek a BL-győzelme után nem volt szíve borítani, és odázta az újjáépítést.
Igaz, de egyrészt az újjáépítés nálunk is épphogy csak elkezdődött, másrészt a tavalyi Realban még ott volt az aranylabdás Benzema.
Az, hogy ellenfél nélkül lettünk bajnokok, nem lenne igaz.
Volt ellenfelünk tavaly is. Csak azóta erősödött, és erre reagálnunk kell. Ha Mbappe oda igazol, nagyon fel kell kötnünk a gatyánkat (bár egyszer már megviccelte őket). Arra nem számíthatunk, hogy sosem nyitják ki a pénztárcájukat. Benzema tavaly már alig lőtt akciógólt. Jövőre lehet, hogy Lewy jut majd el idáig. Nem ülhetünk a babérjainkon, erősítenünk kell.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2768
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.01. 17:19:24

Andris írta:
2023.12.01. 15:12:52
Troym írta:
2023.12.01. 12:15:29
A felvetett gondolatra: Több éves folyamat, eltelt több év és a játék látványosságra mindenképp romlott.
[...]
Szerintem egyértleműen nem romlott, maximum stagnál, de inkább azt mondanám, hullámzik. Közben az eredmények meg jelentősen javultak. És szerintem az első kör erről kell hogy szóljon, a szórakoztatás majd csak ez után jön. Kérlek mond meg, hogy ha másként gondolod, de szerintem a kettőn egyszerre nem lehet jelentősen javítani, az két szék közül a pad alá esés. Én még most is azt érzem, hogy részben ez történt-történik, és ezért tartom nevetségesen és egyúttal károsan nagynak az elvárásokat.
Szóval nemtom, te gondolod, hogy egyszerre a kettőt lehet? Vagy hogy a látvány a fontosabb, közben lehetnek stabilan rossz eredmények? Szerintem mikor ilyen mélyről kell újraépíteni egy klubot, akkor mind a két kérdésre víztiszta nem a válasz.

Egyébként pedig eltelt két év, csak hogy közben szépen lecserélődött konkrétan az egész játékoskeret. És ezt a szó legszorosabb értelmében kell venni, elvileg valami 3 vagy 4 játékos maradt azóta, hogy Xavi elkezdte. Pontosan hogy gondolod általánosságban azt, hogy egy edző jelentős és tartós fejlődést ér el két év alatt, ha a munka megkezdése és a második évforduló pillanata között tulajdonképpen minden egyes játékosa elmegy?
Én kb azt mondanám, hogy az idei szezonkezdet lenne igazságos a 0ás kilométerkőnek tekinteni.
Hadd kérdezzek vissza.
Melyik meccseinket élvezted jobban 2022 tavasz, vagy 2023 ősz?
Mindkettő Xavi alatti időszak és komolyan mondom 2022 tavaszán vártam hétről-hétre, hogy pályára lépjünk. Na ettől mérföldekre kerültünk.
Köv kérdés:
Mikor voltunk eredményesebbek? Szerintem akkor.
Mikor volt rosszabb állapotban a csapat? Akkor.
Akkor hogy is van ez?
20 év múlva melyik időszak fog még eszedbe jutni?
Nem egyszer írtam, nem igazán szoktak érdekelni, hogy adott meccsen kiszenvedünk-e egy 1-0t. Ezek fontosak, ha csak az eredmény számít, de nálam sokkal fontosabb, hogy "szépen" játszunk.

A másik gondolatodra:
Bocs, de én kértem, hogy cserélje ki a keretet?
Ő gondolja úgy, hogy egyetlen játékos sem felel meg a céljainak. Minimum 7-8 játékos elküldését hibának tartom (Kessie, Fati, JAraujo, Auba, Depay, Mingu, Luuk de Jong), az érkezők felét szintén (Romeu, Felix, Bellerin, Alonso). Ez meg összefügg azzal, hogy úgy gondolom nem egy zöldfülű edzőnek kéne "felépíteni" egy csapatot, ha a kvalitásai ennél korlátozottabbak. Ő nem Pep, bárki megpróbálhat ennek ellenkezőjéről meggyőzni (itt nem Rád gondoltam), maximum megmosolygom.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1149
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.01. 17:17:10

gránit írta:
2023.12.01. 16:02:03
Egy mélyponton levő Real Madrid ellen, aminek a BL-győzelme után nem volt szíve borítani, és odázta az újjáépítést.
Igaz, de egyrészt az újjáépítés nálunk is épphogy csak elkezdődött, másrészt a tavalyi Realban még ott volt az aranylabdás Benzema.
Az, hogy ellenfél nélkül lettünk bajnokok, nem lenne igaz.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.12.01. 17:07:45

Nem véletlen, hogy Xavi pont most keresi meccsről meccsre a csapatát. Eddig Busi volt a fix pont, akihez igazodni kellett. (Az más kérdés, hogy ez használt-e a csapatnak, vagy akadály volt.) Távozása óta senki vagy néhány játékos sem vette át a meghatározó szerepét. A sérülések tovább nehezítették egy játékmód, szerepkör stabilizálását. Xavinak meg nem sikerült a szükségből erényt csinálni: az összeállítás és a játékosok szerepkörének agyonvariálása végülis teljesen esetlegessé tette, hogy egy-egy meccsen mi fog történni. S ő is tehetetlenül nézi a vonal mellett, hogy mi folyik a pályán. Egy-két határozott utasítással belenyúlni nem tud.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2553
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.01. 17:05:39

drobika írta:
2023.12.01. 16:09:16
Lewy pedig egy talány. Biztos vagyok benne, hogy nem felejtett el focizni, de egyszerűen nem tudjuk helyzetbe hozni, mert öten figyelnek rá, mert mellette , mögötte nincs senki aki támogassa, megossza a figyelmét a védőknek. Persze, hogy frusztrált, hátrajön középre, hogy labdába érjen, aztán visszapassz és semmi.
Amikor valaki fellép mellé, már sokkal erősebb a támadójátékunk. Egyedül nagyon el van veszve. Most a Porto ellen így nagyon halovány és pontatlan is volt, amikor nagyritkán játékba került. De általában feljavul a támadójátékunk, ha nem egy szem ember van elől, és hol Felix, hol Ferran, hol Fermin osztja a figyelmet, és megjátszható még mellette a kapu előtt. Lewandowski meg jövőre 36. Szerintem új középcsatárra is szükségünk lesz majd, esélyes, hogy neki az már a hattyúdal lesz, Felix helyett meg ekkora fizuért egy gólerősebb játékost meg lehetne próbálni megszerezni. Tűzoltónak jó lehet erre a szezonra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.12.01. 17:07:46-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.01. 16:56:06

Nagybarcelona írta:
2023.12.01. 15:09:59

Tavaly november óta szinte nèzhetetlenek a meccseink 1-2 kivètellel. Mind2 szemèlyes vèlemèny, a rúgott gólok hivatalosak.

Semmilyen szempontból nem hasonlítanám a Koeman èrához, nèzd meg a 2 keretet, tudom volt Messi ès finoman fogalmazva sok nem ide való játèkos.
Most kiemelkedő: Stegen, Kounde, Araujo, Inigo, Cancelo, Christensen, De Jong, Gündogan, Lewa ès tehetsèges Balde, Gavi, Pedri, Felix, Raphinha, Ferran, Yamal + jó rotációs alapanyag, vitatkozhatunk Alonson, Romeun, Roberto, Penan, de másnak ilyen sincs
Atletico kerete?
Kicserèlődött a keret. Simeone mióta èpiti a mostani aktuálisat? Mennyiből?
(3 èv alatt:Atleti 120 Barca 220, persze ez csak a költès, csak az alap árak, èrdemes megnèzni az Atleti keretèt 2,5-3 ève)
200+ milliót költöttünk, ès jöttek "ingyen" 200+ milliós èrtèkben játèkosok, ingyen. Aláírási pènzek, fizetèsek.

Xavi idejött, nagyon szèpek az eredmènyei, kapott is elèg rendesen játèkosokat. Koeman? A podcastban is mèg mindig tèma a 34 milliós fizetèsű Suarez (kedvencem Messi mellett)távozása, mikor Luukra futotta.

Nem vègez rossz munkát, csak a mutatott játèk szerintem nincs arányban a ráfordított munkával, lízingelt jövővel.

Szerk: szerintem, hogy a játèk kèpe, minősège nem romlott, nem igaz. Tavaly november óta pár kivètellel, (Betis, Villarreal)amiben volt 2 másodosztályú csapat, ès az Antwerp, 1-2 gólnál nem tudunk többet lőni.

Most olvasom, 6 meccs 7 gól. Xavi szerint Lewanak több gólt kell lőnie, a másik kèt támadónak kreatívabbnak kell lennie.
Az, hogy mi a nézhetetlen mi nem, relatív. Lehet, hogy más a keret, de hasonlítsuk össze kire, mikor, mennyiszer lehet számítani. Nem akarok hazudni, de ha összeszámolnám hogy idén (értsd 2023) az alap középpálya például hányszor tudott együtt játszani, lehet hogy elég lenne az egy kezem. És itt nem rotálásról beszélek.
Ha a gólokat vesszük, mint tényeket, tegyük hozzá, hogy a szezonban addig, amíg a támadósorunk úgy-ahogy megvolt és Torres+Felix mellett nem egy Yamal, Guiu, Pau Victor stb. volt, addig 9 meccs 24 gól. (na jó ebbe beleszámoltam a BL-t is, de anélkül sem rossz a 8/19)
Ha tényeket veszünk alapul, akkor az egész képet nézzük.

Simeonenak hány éve volt a mostanit felépíteni? Hány játékost kellett hány év alatt beépíteni? Elég volt 1-2 igazolás. Xavinak kb. 13-14 jött olyanokat nem számolva, akik nem sok vizet zavartak, plusz az utánpótlás. És ehhez a távozókat is úgy kellett igazítani, amiből még több volt. Abból a csapatból meghatározó játékos, aki most is itt van, a kapuson kívül (na jó számoljuk bele), de Jong, Pedri, Gavi, Araujo. De amikor érkezett Gavi például még nem volt alapjátékos.

Például Pep feneketlen pénztárcával, egy addig is top keretes csapatból, mennyi idő után csinált egy olyat, ami nemzetközi szinten komoly eredményt tudott felmutatni szép játékkal. Pedig mikor odament is olyan kerete volt, ami a mi jelenleginket magasan veri.
Nem össze akarom hasonlítani a két edzőt, de ő már akkor top3-as kluboknál edződött, mindene adott volt, de mégis kellett idő. Évi 3-4 játékossal pótolta a távozó selejtet/gyengébb kategóriát és senki nem siettette.
Gyenge edző?

A Unitednek is volt egy erős kerete kapott ten Hag kb. bianco csekket igazolásra, jött 3-4 meghatározó ember, a selejt helyére, amit elért vele azt is a régi csapat tette, idén újra elég volt 2-3 játékos és sehol nincs, lehet, hogy már véget ér a nemzetközi porond.
De senkinek nem jut eszébe még ötlet szinten sem, hogy keressenek valakit a helyére. És szintén nem lehet mondani rá, hogy tapasztalatlan lenne, még komoly színtéren sem.

De ami a legérdekesebb, hogy itt nézhetetlen játékról, eredménytelenségről, edzői hozzá nem értésről folyik a szó, egyszer sem hallottam, hogy fütyülték volna a csapatot vagy akár 1 fehér zsebkendő előkerült volna. Ezt így összetéve kicsit fura.
Forca Barca!!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.01. 16:09:16

A csapatépítés valóban több éves folyamat. Ebben nincs vitám senkivel. Az is tény, hogy Xavi mindössze két éve van edzőként jelen a Barcánál.
De azért egyvalamit ne felejtsünk el. Maga Laporta is mondta, hogy itt eredménykényszer van! Szerinte ezt a csapatépítést úgy kellene megcsinálni, ha jól értem, hogy közben szépen menni előre. Holott anyagilag , mentálisan azért nem vagyunk topon. Kvázi idegenben játszunk otthon is, vannak ügyek a klub körül, amik azért kihatnak a csapatra is.
Szóval Xavi helyzete nem könnyű, ezt aláírom. Ebben a helyzetben előre menni, senkinek nem volna könnyű. Csak azt mondom, hogy neki ez még korai feladat volt. Bár tévednék.
Mert azt látom csapatszinten, hogy nincs néhány embert leszámítva meg az. hogy kinek mi a feladatköre. Milyen felállásban mit akarunk játszani. Ameddig ez nincs meg, addig szerintem meccsről meccsre élünk hol jobban hol rosszabbul, de ez nem csapatépítés, hanem ad hoc dolog. Lehet hozni a sérülteket persze, de velük sem látom, hogy ki mit hol.
Remek húzás volt Cancelo balszélső játéka a Porto ellen. Na de kérem, gondolta volna valaki? Mindenre hoztuk, csak nem oda. Következő meccsen máshol lesz, aztán megint máshol. Ugyanezt látom Raphinha esetében is. Mintha neki sem volna meg, hogy most akkor ő a jobbszélső, vagy középpályán nyomja. Kounde is kérdés mit játszik, Balderól nem is beszélve. A hátvédsorban nagyok a bajok és nem az emberekkel van a gond, mert ott megvannak a képességek, de minden meccsen más feladat, és felállás.
Lewy pedig egy talány. Biztos vagyok benne, hogy nem felejtett el focizni, de egyszerűen nem tudjuk helyzetbe hozni, mert öten figyelnek rá, mert mellette , mögötte nincs senki aki támogassa, megossza a figyelmét a védőknek. Persze, hogy frusztrált, hátrajön középre, hogy labdába érjen, aztán visszapassz és semmi.
Én a játékot hiányolom. Lehet rosszul játszani, de fel kellene mutatni végre egy többé kevésbé stabil kezdőt, amit fel kell futtatni játékban. Egyéni szinten sokan jóval magasabb színvonalat képviselnek, mint amit itt csapatban hozni tudnak.
Az eredményekkel pedig én még várnék. Tény, és örvendetes, hogy a BL 16 megvan, na de azért tegyük szívünkre a kezünket, 3x egymás utáni bukta a csoprtban, pláne a mostaniban irtó nagy gáz lett volna!
A bajnokságban nem remeklünk, az ATM egy meccsel kevesebbet játszva ott van mögöttünk, és 4. hely körül mozgunk. Ebből még minden lehet, én még várnék az eredmények sokkal jobbak jelzővel.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.01. 16:04:14

gránit írta:
2023.12.01. 15:30:56
Lehet egyszerre eredményes és látványos játékot játszani. Egyáltalán nem zárják ki egymást.
Muszaj vagyok jelezni, hogy a magam reszerol egyaltalan nem errol beszelek. Bar ez a kontextusbol sztem teljesen vilagos.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2553
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.01. 16:02:03

brazilfan írta:
2023.12.01. 15:52:54
gránit írta:
2023.12.01. 15:30:56
Ha a bajnokságot nem nyerjük meg, néhány embernek megköszönném a munkáját, mert felesleges az időt húzni, ha két év alatt nem sikerül bizonyítaniuk, hogy megvan bennük az x.
De hiszen tavaly megnyertük, tehát az általad megszabott 2 év első évében sikerült bizonyítaniuk, hogy megvan bennük az x.
Ez igaz. Egy mélyponton levő Real Madrid ellen, aminek a BL-győzelme után nem volt szíve borítani, és odázta az újjáépítést. Nyáron sem voltak túl aktívak, ami meg is lepett, arra számítottam, hogy Florentinóék megnyitják a pénzcsapokat. Nem így történt, de azért erősödtek. A következő nyáron valószínű, hogy komolyabban erősítenek, előbb-utóbb szükségük lesz rá, mert már nagyon sok a múmia a csapatban. Ha ezzel nem tudjuk tartani a lépést, és egy erősebb mezőnyben már nem tudunk nyerni, akkor több ponton változtatnék.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.12.01. 16:04:53-kor.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1149
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.01. 15:52:54

gránit írta:
2023.12.01. 15:30:56
Ha a bajnokságot nem nyerjük meg, néhány embernek megköszönném a munkáját, mert felesleges az időt húzni, ha két év alatt nem sikerül bizonyítaniuk, hogy megvan bennük az x.
De hiszen tavasszal megnyertük, tehát az általad megszabott 2 év első évében sikerült bizonyítaniuk, hogy megvan bennük az x.
Nagybarcelona írta:
2023.12.01. 14:22:15
Az Atletico eredmènyei elismerèsre mèltóak… Ezt várnám tőlünk is.
Nem himmém, hogy akár az eredmények, akár a látványos játék tekintetében pont az Atleticót kellene követnünk.
Hogy Xavinak pont Simeonétől lenne tanulni valója.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.12.01. 15:31:48

Deluigi írta:
2023.12.01. 15:08:09
aztan 10 ev mulva nezzuk meg, mit sikerult elernie
Egyáltalán nem Xavi ellen, inkább elgondolkodtatónak szánom, hogy "vajon mit és mennyit is jelentenek az évek?"
Tegyük hozzá a Brand-et és az anyagiakat.

Barcelonában (is) pontosan ez a felfogás és mentalitás uralkodott az eredményes és korszakos sikereket halmozó 2017-2022 években.
Nézzük meg, várjuk meg mit hoz a holnap, összekapja magát a csapat, tapasztalt és tanári játékosok, vérükben van minden mozdulat, zseniális képességűek.
Szépen arathattuk is ennek a gyümölcseit, élvezhettük a sikereket és néhány évig még fogjuk is érezni ezeket a felejthetetlen ízeket.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2553
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.01. 15:30:56

Lehet egyszerre eredményes és látványos játékot játszani. Egyáltalán nem zárják ki egymást.

A jelenlegi mag lassan másfél éve együtt van. Ha a bajnokságot nem nyerjük meg, néhány embernek megköszönném a munkáját, mert felesleges az időt húzni, ha két év alatt nem sikerül bizonyítaniuk, hogy megvan bennük az x.

Érdekes diskurzus folyt előtte is, hogy mit érdemlünk és mit nem. Drobikával értek egyet, a futballban nem érdemre osztják a pontokat, hanem találatra. Teljesen mindegy, ki "tett többet" a győzelemért (aminek már csak azért sincs értelme, mert a győzelemért az tett többet, aki többször talált be). Ha háromszor annyi helyzetet dolgoztam ki, mint az ellenfél, de az összeset kihagytam, nem érdemlek győzelmet, mert nem tudtam több gólt lőni, mint az ellenfél. A találatokat mérik, nem az erőfeszítéseket, amik önmagukban mit sem érnek, ha nem váltják őket találatra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.12.01. 15:33:50-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.01. 15:12:52

Troym írta:
2023.12.01. 12:15:29
A felvetett gondolatra: Több éves folyamat, eltelt több év és a játék látványosságra mindenképp romlott.
[...]
Szerintem egyértleműen nem romlott, maximum stagnál, de inkább azt mondanám, hullámzik. Közben az eredmények meg jelentősen javultak. És szerintem az első kör erről kell hogy szóljon, a szórakoztatás majd csak ez után jön. Kérlek mond meg, hogy ha másként gondolod, de szerintem a kettőn egyszerre nem lehet jelentősen javítani, az két szék közül a pad alá esés. Én még most is azt érzem, hogy részben ez történt-történik, és ezért tartom nevetségesen és egyúttal károsan nagynak az elvárásokat.
Szóval nemtom, te gondolod, hogy egyszerre a kettőt lehet? Vagy hogy a látvány a fontosabb, közben lehetnek stabilan rossz eredmények? Szerintem mikor ilyen mélyről kell újraépíteni egy klubot, akkor mind a két kérdésre víztiszta nem a válasz.

Egyébként pedig eltelt két év, csak hogy közben szépen lecserélődött konkrétan az egész játékoskeret. És ezt a szó legszorosabb értelmében kell venni, elvileg valami 3 vagy 4 játékos maradt azóta, hogy Xavi elkezdte. Pontosan hogy gondolod általánosságban azt, hogy egy edző jelentős és tartós fejlődést ér el két év alatt, ha a munka megkezdése és a második évforduló pillanata között tulajdonképpen minden egyes játékosa elmegy?
Én kb azt mondanám, hogy az idei szezonkezdet lenne igazságos a 0ás kilométerkőnek tekinteni.

UI: a versenypiaci alapon történő működést én nagyon adom, ez szerintem egy nagyon fontos és jó szemléletmód a Barca kapcsán (is), ugyankkor a konkrét dolog amit említesz, szerintem kicsit sántít. Azt muszáj figyelembevenni, hogy ellentétben a legtöbb márkával-termékkel-szolgáltatással a foci klubok úgymond "vásárlói" sokkal rugalmasabb, közgazdaságtani értelemben szélsőségesen irracionális fogyasztói magatartást mutatnak. Magyarul sokkal kevésbé és sokkal lassabban pártolnak el a "terméktől", mint ahogy azt a minőség indokolja. Ha más szempont alapján visszük a hasonlatot, akkor lehet úgy tekinteni, hogy a Barcának (vagy bármely klubnak általánosságban) nincs a vásárlók számára helyettesítő terméke.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.01. 15:09:59

Chino írta:
2023.12.01. 14:41:39

Az, hogy a játék képe, minősége romlott, szerintem egyáltalán nem igaz. Főleg, ha a Koeman érához hasonlítjuk. Volt egy igazolási időszak, amikor jöhetett pár ember, de utána, már (sőt még akkor is) legtöbb esetben ló nincs, szamár is kincs alapon jöttek a játékosok. És itt ne felejtsük el, hogy majd az egész keret lecserélődött, néhány hírmondó maradt és így kell csapatot építeni. Ennél a pontnál pedig az egyik legfontosabb, hogy elment Messi, aki addig a pontjaink felét hozta. Mostanában amikor lesz egy X-ünk vagy egy egygólos vereség, kiszenvedett győzelem, ezeket a Bolhával túlnyomó részben behúztuk. Ő villant egy és kiosztott 2-3 gólpassz értékű labdát vagy lőtt egy-két gólt és annyi. A taktika is leginkább arra épült, hogy játszd meg Messit majd ő megoldja és duplán figyeljünk a védekezésre. 60-70 %-ban elvesztette, de a maradékban mindig veszély volt. Kis túlzás van benne, de szerintem a nagyja stimmel. Ezt pedig pótold.
Ehhez jön még egy 2 év alatt kicserélődött keret, komoly megszorításokkal. Az Arsenal vagy 4-5 évig szenvedett évi 100-150-200-250 milliós éves igazolási büdzsével míg összehozott egy ütőképes csapatot és ott simán elment, ha csak 5-8. helyet ért el a bajnokságban nemzetközi szinten pedig semmit.
Az olasz bajnokságra pláne igaz. Évente változnak, hogy ki az aktuális top 3-top 4. Az Inter most valahogy eljutott a döntőig, de amúgy nemzetközi szinten ők sem tényezők.
Xavi idejött év közben egy romokban lévő csapathoz, aminek még a BL selejtező is kilátástalannak tűnt, és behozta stabilan a csapatot a 2. helyre. Következő évben 10 pontot ráverve a Realra nyert bajnnokságot, a szuperkupában meg le le lettek alázva.
A tavalyi Bl-t lehet felhozni neki, mint komoly hibát.

Nem védeni akarom, de szerintem egyáltalán nem végez rossz munkát, főleg annak fényében, hogy képtelen használni egy stabil csapatot, amivel lehetne dolgozni és ehhez még egy nagyon szűk keret is van. Rotációban, cserékben pedig hatalmas a minőségi különbség az átlagosan rendelkezésre álló 11-12 és a többi között.
Tavaly november óta szinte nèzhetetlenek a meccseink 1-2 kivètellel. Mind2 szemèlyes vèlemèny, a rúgott gólok hivatalosak.

Semmilyen szempontból nem hasonlítanám a Koeman èrához, nèzd meg a 2 keretet, tudom volt Messi ès finoman fogalmazva sok nem ide való játèkos.
Most kiemelkedő: Stegen, Kounde, Araujo, Inigo, Cancelo, Christensen, De Jong, Gündogan, Lewa ès tehetsèges Balde, Gavi, Pedri, Felix, Raphinha, Ferran, Yamal + jó rotációs alapanyag, vitatkozhatunk Alonson, Romeun, Roberto, Penan, de másnak ilyen sincs
Atletico kerete?
Kicserèlődött a keret. Simeone mióta èpiti a mostani aktuálisat? Mennyiből?
(3 èv alatt:Atleti 120 Barca 220, persze ez csak a költès, csak az alap árak, èrdemes megnèzni az Atleti keretèt 2,5-3 ève)
200+ milliót költöttünk, ès jöttek "ingyen" 200+ milliós èrtèkben játèkosok, ingyen. Aláírási pènzek, fizetèsek.

Xavi idejött, nagyon szèpek az eredmènyei, kapott is elèg rendesen játèkosokat. Koeman? A podcastban is mèg mindig tèma a 34 milliós fizetèsű Suarez (kedvencem Messi mellett)távozása, mikor Luukra futotta.

Nem vègez rossz munkát, csak a mutatott játèk szerintem nincs arányban a ráfordított munkával, lízingelt jövővel.

Szerk: szerintem, hogy a játèk kèpe, minősège nem romlott, nem igaz. Tavaly november óta pár kivètellel, (Betis, Villarreal)amiben volt 2 másodosztályú csapat, ès az Antwerp, 1-2 gólnál nem tudunk többet lőni.

Most olvasom, 6 meccs 7 gól. Xavi szerint Lewanak több gólt kell lőnie, a másik kèt támadónak kreatívabbnak kell lennie.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Nagybarcelona 2023.12.01. 15:42:12-kor.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.01. 15:08:09

Nagybarcelona írta:
2023.12.01. 14:22:15
Az Atletico eredmènyei elismerèsre mèltóak, szerintem nagyobb esèlyük van idèn a bajnoki címre. 15 gól a BL-ben, 30 a bajnokságban, úgy, hogy Oblakon, Griezmannon ès talán Moratan (eddig elèggè lesajnáltam)kívül alig van kiemelkedő játèkosuk. Gimenez úgy látom megint sèrülèkeny.
Ott az elvárás a BL 8.
Csapatkènt tudnak így teljesíteni.

Ezt várnám tőlünk is.
hany eve ugyanaz az edzo odaat? legyunk mar kovetkezetesek, hagyjuk Xavit dolgozni, aztan 10 ev mulva nezzuk meg, mit sikerult elernie
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.12.01. 14:41:39

Nagybarcelona írta:
2023.12.01. 13:35:52
Elkezdtem írni egy kommentet a Napoliról, Interről, Gironáról, Milanról, Leicwsterről, ès azok nem túl neves edzőiről, mit èrtek el 2 èv alatt, ès milyen játèkkal, de teljesen feleslegesnek tartottam befejezni.

Xavi bajnok lett, igaz szenvedve, 150+ milliós igazolással ès 100+ milliós èrtèkü ingyen játèkosokkal.
Pont.
Úgysem fogunk egyetèrteni, mert valakit csak az eredmènyek, valakit a játèk szèpsège is èrdekel.

https://www.football-espana.net/2023/12 ... e-realised
Simeone tudott változtatni, ahogy Guardiola is mindig meg tud újulni.
Nálunk csak a tiki taka szenvedès megy èvek óta, kiemelkedő egyènekkel.
Az, hogy a játék képe, minősége romlott, szerintem egyáltalán nem igaz. Főleg, ha a Koeman érához hasonlítjuk. Volt egy igazolási időszak, amikor jöhetett pár ember, de utána, már (sőt még akkor is) legtöbb esetben ló nincs, szamár is kincs alapon jöttek a játékosok. És itt ne felejtsük el, hogy majd az egész keret lecserélődött, néhány hírmondó maradt és így kell csapatot építeni. Ennél a pontnál pedig az egyik legfontosabb, hogy elment Messi, aki addig a pontjaink felét hozta. Mostanában amikor lesz egy X-ünk vagy egy egygólos vereség, kiszenvedett győzelem, ezeket a Bolhával túlnyomó részben behúztuk. Ő villant egy és kiosztott 2-3 gólpassz értékű labdát vagy lőtt egy-két gólt és annyi. A taktika is leginkább arra épült, hogy játszd meg Messit majd ő megoldja és duplán figyeljünk a védekezésre. 60-70 %-ban elvesztette, de a maradékban mindig veszély volt. Kis túlzás van benne, de szerintem a nagyja stimmel. Ezt pedig pótold.
Ehhez jön még egy 2 év alatt kicserélődött keret, komoly megszorításokkal. Az Arsenal vagy 4-5 évig szenvedett évi 100-150-200-250 milliós éves igazolási büdzsével míg összehozott egy ütőképes csapatot és ott simán elment, ha csak 5-8. helyet ért el a bajnokságban nemzetközi szinten pedig semmit.
Az olasz bajnokságra pláne igaz. Évente változnak, hogy ki az aktuális top 3-top 4. Az Inter most valahogy eljutott a döntőig, de amúgy nemzetközi szinten ők sem tényezők.
Xavi idejött év közben egy romokban lévő csapathoz, aminek még a BL selejtező is kilátástalannak tűnt, és behozta stabilan a csapatot a 2. helyre. Következő évben 10 pontot ráverve a Realra nyert bajnnokságot, a szuperkupában meg le le lettek alázva.
A tavalyi Bl-t lehet felhozni neki, mint komoly hibát.

Nem védeni akarom, de szerintem egyáltalán nem végez rossz munkát, főleg annak fényében, hogy képtelen használni egy stabil csapatot, amivel lehetne dolgozni és ehhez még egy nagyon szűk keret is van. Rotációban, cserékben pedig hatalmas a minőségi különbség az átlagosan rendelkezésre álló 11-12 és a többi között.
Nagybarcelona írta:
2023.12.01. 14:22:15
Deluigi írta:
2023.12.01. 14:05:35
evek ota :) Xavi 2 eve van itt, van ideje valtoztatni, de a magyar barca szurkolok mindent azonnal szeretnenek :)
Erről beszèltem. Èlvezed a meccseinket az utóbbi 2 èvben?
Azt írtad, ha kiesünk az èlvonalból, ami mèg sosem törtènt meg, akkor is marad. Gondolom akkor a lènyeg, hogy Xavi legyen az edző, nem pedig a játèk èlvezete.


Szerk:
Ismètelten gratulálok a podcasthoz, most hallgatom, előbb linkeltem a Simeones cikket.

Az Atletico eredmènyei elismerèsre mèltóak, szerintem nagyobb esèlyük van idèn a bajnoki címre. 15 gól a BL-ben, 30 a bajnokságban, úgy, hogy Oblakon, Griezmannon ès talán Moratan (eddig elèggè lesajnáltam)kívül alig van kiemelkedő játèkosuk. Gimenez úgy látom megint sèrülèkeny.
Ott az elvárás a BL 8.
Csapatkènt tudnak így teljesíteni.

Ezt várnám tőlünk is.
Személy szerint jobban élvezem a meccseket, mint Koeman alatt vagy akár Valverde utolsó évében.
Kb. egyedül Messi miatt volt érdemes nézni és voltak olyan égéseink, amiket nem tudom Xavinak hányan tudnának megbocsátani. Valverde játékának az alapja is az volt, hogy ha megszereztük a vezetést üljünk rá és próbáljuk tartani.
Az Atletico kerete szerintem nagyon le van sajnálva. Mégis igazából örök harmadikok. Az utóbbi mondjuk 5 évben az egy győzelműkön kívül ttalán nem is volt jobb. A BL-ben pedig azért elég komoly szerencséjük van. 1 vagy 2 győzelemmel mennek tovább a csoportból, még ha olyan gyengében is vannak mint mi.
Olyan kerettel amiben van Oblak, Gimenez, R. de Paul, Lodi, Llorrente, Carrasco, Morata egyáltalán nem számít B-kategóriásnak, Griezmannról nem is beszélve, aki az utóbbi 2 évben szerintem top 3-as, de top 5-ös miindenképp a ligában. És Simeone alatt egyszer sem remegett meg a pad, bármilyen csúnya, bármilyen eredménytelen játékot is tolt a csapat.
Szóval összehasonlítani Xavival hogy kinek menyi ideje van, nevetséges.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2023.12.01. 15:18:20-kor.
Forca Barca!!!!
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.01. 14:22:15

Deluigi írta:
2023.12.01. 14:05:35
evek ota :) Xavi 2 eve van itt, van ideje valtoztatni, de a magyar barca szurkolok mindent azonnal szeretnenek :)
Erről beszèltem. Èlvezed a meccseinket az utóbbi 2 èvben?
Azt írtad, ha kiesünk az èlvonalból, ami mèg sosem törtènt meg, akkor is marad. Gondolom akkor a lènyeg, hogy Xavi legyen az edző, nem pedig a játèk èlvezete.


Szerk:
Ismètelten gratulálok a podcasthoz, most hallgatom, előbb linkeltem a Simeones cikket.

Az Atletico eredmènyei elismerèsre mèltóak, szerintem nagyobb esèlyük van idèn a bajnoki címre. 15 gól a BL-ben, 30 a bajnokságban, úgy, hogy Oblakon, Griezmannon ès talán Moratan (eddig elèggè lesajnáltam)kívül alig van kiemelkedő játèkosuk. Gimenez úgy látom megint sèrülèkeny.
Ott az elvárás a BL 8.
Csapatkènt tudnak így teljesíteni.

Ezt várnám tőlünk is.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.12.01. 14:05:35

Nagybarcelona írta:
2023.12.01. 13:35:52
Simeone tudott változtatni, ahogy Guardiola is mindig meg tud újulni.
Nálunk csak a tiki taka szenvedès megy èvek óta, kiemelkedő egyènekkel.
evek ota :) Xavi 2 eve van itt, van ideje valtoztatni, de a magyar barca szurkolok mindent azonnal szeretnenek :)
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.01. 13:35:52

Elkezdtem írni egy kommentet a Napoliról, Interről, Gironáról, Milanról, Leicwsterről, ès azok nem túl neves edzőiről, mit èrtek el 2 èv alatt, ès milyen játèkkal, de teljesen feleslegesnek tartottam befejezni.

Xavi bajnok lett, igaz szenvedve, 150+ milliós igazolással ès 100+ milliós èrtèkü ingyen játèkosokkal.
Pont.
Úgysem fogunk egyetèrteni, mert valakit csak az eredmènyek, valakit a játèk szèpsège is èrdekel.

https://www.football-espana.net/2023/12 ... e-realised
Simeone tudott változtatni, ahogy Guardiola is mindig meg tud újulni.
Nálunk csak a tiki taka szenvedès megy èvek óta, kiemelkedő egyènekkel.
Válasz küldése