Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
11
26%
Nem
31
74%
 
Szavazatok száma: 42
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3352
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.11.25. 20:05:49

Ajánlom tisztelettel, hogy sajnos az interjúban Xavi önmaga minősíti az öltözője moráris állapotát.

"Mi aggasztja a legjobban?
„A mentalitás."

Kérdezem naívan, hogyan csökkenhet a csapat mentalitás egy bajnokság vagy szuperkupa után, ami meg lett spékelve egy kis manchesteri simogatással, majd meg lett erősítve (Gündogan, Cancelo, Felix).....?
BL tavaszt már a fiatalabb szurkolók nem is igazán láthattak.....hol nem lehet találni kihívást egy fiatal alakulóban lévő csapatnál?

Mi ez, ha nem a totális morális csőd?

Nem találok olyan indokot, ami alapján azt lehetne gondolni, hogy ez az öltöző Xavi kezében lenne..... :mrgreen:
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7559
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.25. 19:59:13

Szerintem megint korrekt interjút hozott le, gyenge első, jó második félidővel, szekunder szégyenérzettel az első félidei mentalitás miatt. Habár nem is szekunder, mert teljesen vállalta több alkalommal a felelsséget.

Raphinha büntetője meg fogalmam sincs, hogy maradt el, azért a reális eredmény az egész meccs alapján a győzelem lett volna, még ha nem is egy sima.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1269
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2023.11.25. 18:12:05

Na akkor hosszu “pihenő” utan megkezdődött Xavi nagy ( önigazoló ) hadjárata :

1. meccs .:
1 bol semmi !
Összesítve : 5/0

(Teszem hozza a meccset természetesen mem néztem )

Kedden folytatjuk
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2761
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.25. 17:46:12

Nem kilátástalanságot látok rajta, hanem ötlettelenséget merre tovább.

Ez a szakmai tapasztalat / tudás hiánya. Ez van amikor a ranglétrán kihagysz 134 lépést. Nem volt edző fiatalok közt, nem volt kiscsapat élén, nem tapasztalt meg kb semmit edzőként, nem tudta megtapasztalni ilyen gödörből hogy lehet kimászni és ez társul a ténnyel , hogy mellé nincs akihez forduljon, mert a többi edzői stábban dolgozónak sincs elképzelése. 10-ből 9 olyan edző, akit így bedobnak a mély vízbe elvérzik, legyen szó akár nagy klasszisokról is. (Pl Pirlo, Lampard, Gerrard, Filippo Inzaghi, Gattuso, Giggs) Kivételek nyilván vannak, mint Guardiola, vagy Zidane, de amúgy igenis végig kell járni a szamárlétrát és még akkor sem garantált a siker, de valószínűbb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.25. 17:37:57

3 kulcsfontosságú meccs jön, itt tényleg sok minden eldőlhet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7559
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.25. 17:29:29

Én tartom, hogy ha nagy gondok lesznek a következő meccseken, de úgy tényleg nagyok, akkor le fog mondani, vagy Laportáék kérik meg a távozásra, és gond nélkül megy, akár szerződését felbontva is.

De ha ezt a második félidőt át tudjuk menteni a kövi meccsek 90 perceinek legalább 75%-ára, akkor nem lesz nagy gond. Most azért vezettünk középen is támadásokat, volt 1-2 egyérintős helyzetteremtés is, és a széleket is tudatosabban játszottuk meg. Pörögtünk is. Az a 12-13 kapuralövés egy félidőben elég komoly. De lassan el kéne jutni odáig, hogy ne csak akkor pörögjünk, mikor már ég a ház, nyomni kell az elejétől.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.11.25. 16:39:50

Nagybarcelona írta:
2023.11.25. 16:13:34
. A legnagyobb problèma a kilátástalanság Xavi arcán.
Az a baj, hogy legalapvetőbb probléma (hogy a taktika rossz), meg se fordul a fejében.
Kép
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.11.25. 16:13:34

Nagyon szurkoltam, de ugyanaz volt, mint mindig. Beadásokból most tudtunk veszèlyeztetni. Egy átlagos Barca (1998-2020) ezt a Rayot 5-el veri. Remèlem nem jön akkor sem a mentsèg, ha teljes csapattal (Stegen, vèdelem, Frenkie, Gündogan, Pedri, Felix, Lewa, Raphinha) jön majd a jobb játèk ès az eredmènyek tizedakkora költsègvetèssel gazdálkodó csapatok ellen. A játèkunk olyan, mikor Koeman idejèn nem volt 2 egèszsèges támadónk, meg mögöttük a sok kutyaütő. (Depay, Luuk) Pedig hol van a mostani attól a kerettől. Xavival folyamatosan a szakadèk szèlèn egyensúlyozunk. A BL(EL)-ben 2* bele is estünk. Kedden nagyon fogok szurkolni a csapatnak a Portó ellen a továbbjutásèrt, de ez a játèk nèzhetetlen, ès egy közèpcsapat szintjèn vagyunk jelenleg. A legnagyobb problèma a kilátástalanság Xavi arcán.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7559
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 15:25:11

drobika írta:
2023.11.20. 15:18:16
Az, hogy Gavit ki fizeti, édesmindegy. Az is lehet, hogy ilyen esetben a szövetség is fizet valamit. Nem tudom.
Az állapota, sérülése, karrierje ami fontos.
Biztos vagyok benne, hogy ő is nagy örömmel, büszkén viseli a válogatott mezt, és él hal azért, hogy ott lehessen.
A FIFA/UEFA fizet, szerencsére többet, mint gondoltam.
Egyértelmű, hogy az állapota a fontos, csak mivel az a megtörténte után nem változtatható tényező, azzal nincs mit tenni, nekünk viszont focizni kell valakikkel, és nincs pénzünk + szoros az ffp, szóval valamit tenni kell, és ebben a pénz nagyon fontos tényező.
Persze, ebben nem kételkedem.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 15:18:16

bence0330 írta:
2023.11.20. 13:29:38
Persze, pénzben csak a kluboknak kifejezhető, akik fizetik a játékosaikat. És mivel ez a klub ebben a szituban a Barca, akinek szurkolok, engem ez rettenetesen zavar, mert jelen helyzetben talán helyettesíteni sem tudjuk. És hiába nem pénzzel kifejezhető a válogatottbeli szereplés értéke, nekünk sajna kifejezhető.
Az, hogy Gavit ki fizeti, édesmindegy. Az is lehet, hogy ilyen esetben a szövetség is fizet valamit. Nem tudom.
Az állapota, sérülése, karrierje ami fontos.
Biztos vagyok benne, hogy ő is nagy örömmel, büszkén viseli a válogatott mezt, és él hal azért, hogy ott lehessen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7559
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 13:29:38

Persze, pénzben csak a kluboknak kifejezhető, akik fizetik a játékosaikat. És mivel ez a klub ebben a szituban a Barca, akinek szurkolok, engem ez rettenetesen zavar, mert jelen helyzetben talán helyettesíteni sem tudjuk. És hiába nem pénzzel kifejezhető a válogatottbeli szereplés értéke, nekünk sajna kifejezhető.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 12:27:59

bence0330 írta:
2023.11.20. 11:05:05
brazilfan írta:
2023.11.20. 11:01:18
A szövetségi kapitány ugyanúgy jól akar szerepelni, mint a klubedző, mindketten a lehető legjobbakat akarják játszatni. A versenynaptárról nem tehet. És ugyanolyan joggal bosszús, ha a klubban megsérül valamelyik alapembere, mint a klubedző, ha a válogatott meccsen történik ugyanez.
A válogatott meccsekben, a világversenyekben is sok pénz van, ráadásul vannak országok, ahol a válogatott szereplése nemzeti ügy, és fokozott jelentőséget kap az, hogy kik játszhatnak a nagy tornákon.
Ezzel együtt, a spanyol válogatott kevésbé fogja megérezni Gavi hiányát, mint a Barcelona, ez Xavi számára nagyobb problémát jelent majd, mint a kevésbé szűkös lehetőséggel rendelkező szöv. kapitánynak.
Persze, hogy nem tehet, nem konkrétan a szövetségi kapitányt kritizáltam, hanem a rendszert. Bár amit LE művelt Pedrivel az EB-n, azt bátran kritizálom.
Azért szerintem messze nem ugyanolyan joggal. Mi adjuk a fizetését... ettől még nyilván nem örül, ha egy alapemberét elveszti, de nem csak mi fizetjük, mi neveltük ki, mi tettük nagy játékossá, ami miatt kellett neki, szerintem nem is hasonlítható össze a "jogossága" a dolognak. És amit a végén említettél, neki van merítése, nekünk nincs.

Az angolokon láttam amúgy az elmúlt 2-3 évben, hogy a PL már olyan szintre jutott, hogy inkább mintha nyűg lenne nekik a válogatott, óvatosabbak, nem pörögnek úgy. Nem érzem már azt, hogy olyan fontos lenne nekik, de lehet, hogy már maguk a klubok is elég szorosan fogják őket, mert ott aztán tényleg óriási pénzek vannak.
Nem tudom, hogy amit írsz, az valójában igaz e a klubok részéről. Biztosan van ilyen is.
Azonban nem minden a pénzről szól. A pénzt, meg a válogatott szövetség is fizeti( nem is kis pénzeket).
Minden játékos tartozik valahová, jön valahonnan. Büszkén kell vállalja az országa mezét, szurkolóit ha a kapitány meghívja. Ez olyan alap dolog ( kellene lennie ), hogy erről minden edzőnek és kapitánynak, szurkolónak el kell fogadnia, és hála isten 99% így is tesz! Gondoljunk csak a tegnapi meccsre, de akár az egész EB selejtező sorozatra.
Mi mindent jelent egy játékosnak, egy csapatnak, egy szurkolóseregnek, egy országnak az ilyen óriási esemény, ünnep! Pénzben nem kifejezhető!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7559
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 11:05:05

brazilfan írta:
2023.11.20. 11:01:18
A szövetségi kapitány ugyanúgy jól akar szerepelni, mint a klubedző, mindketten a lehető legjobbakat akarják játszatni. A versenynaptárról nem tehet. És ugyanolyan joggal bosszús, ha a klubban megsérül valamelyik alapembere, mint a klubedző, ha a válogatott meccsen történik ugyanez.
A válogatott meccsekben, a világversenyekben is sok pénz van, ráadásul vannak országok, ahol a válogatott szereplése nemzeti ügy, és fokozott jelentőséget kap az, hogy kik játszhatnak a nagy tornákon.
Ezzel együtt, a spanyol válogatott kevésbé fogja megérezni Gavi hiányát, mint a Barcelona, ez Xavi számára nagyobb problémát jelent majd, mint a kevésbé szűkös lehetőséggel rendelkező szöv. kapitánynak.
Persze, hogy nem tehet, nem konkrétan a szövetségi kapitányt kritizáltam, hanem a rendszert. Bár amit LE művelt Pedrivel az EB-n, azt bátran kritizálom.
Azért szerintem messze nem ugyanolyan joggal. Mi adjuk a fizetését... ettől még nyilván nem örül, ha egy alapemberét elveszti, de nem csak mi fizetjük, mi neveltük ki, mi tettük nagy játékossá, ami miatt kellett neki, szerintem nem is hasonlítható össze a "jogossága" a dolognak. És amit a végén említettél, neki van merítése, nekünk nincs.

Az angolokon láttam amúgy az elmúlt 2-3 évben, hogy a PL már olyan szintre jutott, hogy inkább mintha nyűg lenne nekik a válogatott, óvatosabbak, nem pörögnek úgy. Nem érzem már azt, hogy olyan fontos lenne nekik, de lehet, hogy már maguk a klubok is elég szorosan fogják őket, mert ott aztán tényleg óriási pénzek vannak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 11:04:35

Minden klubedzőnek, és szövetségi kapitánynak is tudomásul kell vennie, és ez működik is, hogy a játékosokra vigyázniuk kell.
Természetesen nem lehet kizárni a sérüléseket, a túlterheléseket, de ésszel ezeket lehet csökkenteni.
Egy meghatározó játékos valszeg a nemzeti csapatában is meghatározó lesz, minél kisebb ország az, annál valószínűbb.
Amióta foci van így van ez, és jól is van így. A kettőt együtt kell kezelni. Aki pedig nem akar, az nem játszik a nemzeti 11-ben, bár azt gondolom, hogy ez mindenkinek a legnagyobb megtiszteltetés...
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.20. 11:01:18

bence0330 írta:
2023.11.20. 10:24:28
A szövetségi kapitány könnyen reklamál.
A szövetségi kapitány ugyanúgy jól akar szerepelni, mint a klubedző, mindketten a lehető legjobbakat akarják játszatni. A versenynaptárról nem tehet. És ugyanolyan joggal bosszús, ha a klubban megsérül valamelyik alapembere, mint a klubedző, ha a válogatott meccsen történik ugyanez.
A válogatott meccsekben, a világversenyekben is sok pénz van, ráadásul vannak országok, ahol a válogatott szereplése nemzeti ügy, és fokozott jelentőséget kap az, hogy kik játszhatnak a nagy tornákon.
Ezzel együtt, a spanyol válogatott kevésbé fogja megérezni Gavi hiányát, mint a Barcelona, ez Xavi számára nagyobb problémát jelent majd, mint a kevésbé szűkös lehetőséggel rendelkező szöv. kapitánynak.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7559
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 10:24:28

brazilfan írta:
2023.11.20. 10:00:53
Azért azt ne felejtsük el, hogy a játékosok hiába a klubok alkalmazásában állnak, a válogatottban való szereplés is fontos, és legalább olyan szívesen játszanak egy világversenyen, mint mondjuk a BL-ben.
A válogatottaknak is szükségük van a focistákra. Ezekből mindig gond van, a klubok féltik a fiúkat, a szövetségi kapitányok meg amiatt reklamálnak, hogy alig van módjuk edzéseket tartani.
Biztos vagyok benne, hogy Gavi örömmel ment a válogatottba. Pedrivel most okosabban bántak, kihagyták a hosszú felépülés után, de nem tudom, hogy Gavit ki lehetett volna-e hagyni, volt-e bármilyen tüneti jele annak, hogy túl van hajtva.
A szövetségi kapitány könnyen reklamál. Képzeld el, hogy kapsz egy Ferrarit, ami iránt kereken 0 felelősséged van, darabokra törheted, és kapsz egy Bugattit helyette, ha már nem lehet megjavítani, rosszabb esetben meg csak egy Audit. Mindezért egy fillért nem kell soha fizetned, nem kell aggódnod, mi lesz vele később, stb.
Biztos, hogy szívesen játszott a válogatottban, ezt nem vitatom, azt vitatom, hogy 2023-ban ennek nem így kéne működnie ilyen versenynaptár és ekkora pénzek mellett. A minimum egy óriási kompenzáció lenne ilyen esetekre, szűkebb naptár, NL nélkül, meg ahogy gránit írta, elkülönítve a klubszezontól.
Ott most inkább csak rátettek egy lapáttal arra, amit mi műveltünk szerencsétlennel, 12 bajnokiból 9 végigjátszva, 2 lecserélve, 1(1) alkalommal volt csere, az is az elsőn. Tavaly sem volt más a helyzet. Gépnek néz ki Gavi kicsit, de nem az. Veteránnak tűnik, de nem az. Újra és újra elkövetjük ugyanazokat a hibákat a berobbant fiataljainkkal, a szövetségi kapitányok ezt csak tetézik. Csak mi legalább szenvedünk miatta és megérezzük, ők nem igazán.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.20. 10:00:53

bence0330 írta:
2023.11.20. 00:42:19
Azt csak halkan merem mondani, hogy bár mélyen megvetek kb mindent, ami a válogatott foci terén zajlik, egyenesen gusztustalannak tartom…
Azért azt ne felejtsük el, hogy a játékosok hiába a klubok alkalmazásában állnak, a válogatottban való szereplés is fontos, és legalább olyan szívesen játszanak egy világversenyen, mint mondjuk a BL-ben.
A válogatottaknak is szükségük van a focistákra. Ezekből mindig gond van, a klubok féltik a fiúkat, a szövetségi kapitányok meg amiatt reklamálnak, hogy alig van módjuk edzéseket tartani.
Biztos vagyok benne, hogy Gavi örömmel ment a válogatottba. Pedrivel most okosabban bántak, kihagyták a hosszú felépülés után, de nem tudom, hogy Gavit ki lehetett volna-e hagyni, volt-e bármilyen tüneti jele annak, hogy túl van hajtva.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7559
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 00:42:19

Lewy-t kb kizárnám onnan, félúton van 30 és 40 közt. Ha Roque jön, ott belerázódhat, ha nem, Guiu, Torres. Szuperkupa döntő lehet nálam kivétel, mégiscsak sok pénz és egy kupa.

Azt csak halkan merem mondani, hogy bár mélyen megvetek kb mindent, ami a válogatott foci terén zajlik, egyenesen gusztustalannak tartom, de azért ne felejtsük el, hogy Gavi egy újabb játékos, akit hülyére járattunk olyan korára, amikor még nagyon nem kellett volna. Olyan, mintha ebből nem tanulnánk semmit. És ezen a ponton engem nem nagyon izgat a szűk keret, az egyén védelme fontosabb, hamarabb buknék el egy meccset Casadoval (vagy fedezek fel közben egy új jó cserejátékost), csak hogy néha kirotáljam szerencsétlen 18-9 éves gyereket. Csak hát bíztunk benne, hogy ő egy vasember. Nem az. Xavinak bőven van felelőssége szerintem Pedrinél és nála is. Javultunk a fizikai felkészítés terén, de azért még nem kerek ott sem minden, így pláne nem lehet ezt megúszni.
Baldéval legalább már óvatosabb, bár nem tudom, lehet csak szerencsénk volt vele, hogy rossz formába került.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.19. 23:12:22

Már amúgy is akartam írni a kupák témakörről, de így végképp nagyon aktuális.
Nálam ezek után már nem is az az első idénre, hogy jól játsszunk, és az sem, hogy nyerjünk valamit. Persze ezek is fontosak a hosszútávú fejlődéshez és az anyagiakhoz. De muszáj, hogy garantált legyen jövőre a BL indulás, a lehető legtöbb garantált pénzt megkereshessük idén(is), és közben megóvjuk azokat a játékosokat, akik a klub hosszútávú jövőjét jelentik.
Ameddig van értelme, a BLnek nálam most prioritása van.
Aztán jön persze a bajnokság, de ott muszáj némi kockázatot vállalni szerintem a játékosok egészsége miatt, nem bánom ha másodikok vagy harmadikok leszünk.

Érkezik a kupaidény. Spanyol szuperkupa (gondolom megint az olajosoknál valahol), meg spanyol kupa. Én ezeken nagyon meggondolnám, hogy kiknek adok lehetőséget, és ebbe beleértendő még az is, ha eljutunk a döntőig.

Ki mit gondol arról, hogy kik az abszolút érinthetetlenek kupa esetén? És kik azok, akiket csak akkor, ha már nincs meg a 11 játékosunk?
Nálam TS, Araujo, Koundé, Cancelo, Frenkie, Pedri, Gündogan, (Gavi), Lamine olyanok, akiket semmilyen körülmények közt nem engednék ki a pályára ezekben a sorozatokban.
És nagyon meggondolnám Fermint, Baldét, Lewát is.
Jöjjenek a fiatalok, legyen nekik valami, meg Alonso, Raphi, Ferran, Felix, Romeu, (Roberto), Guiu, Pena... mindenkinek lesz lehetősége rendesen.
Csak akkor tényleg így is kéne készülni a kupameccsekre, az előtte lévő napokban-hetekben.

Kíváncsi vagyok hogy Xavi mikor sokall be, illetve mikor mondja ki végre a teljes igazságot azzal kapcsolatban, hogy mire vagyunk hivatottak reálisan.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2023.11.19. 22:47:11

Andris írta:
2023.11.19. 22:23:18
Nekem ez a Gavi sérülés most ilyen utolsó csepp a pohárban. A csapat egyik legjobbját, a tavalyi szezon és az idei szezon egyik legjobbját vesztettük el, talán egész szezonra.

Hiába a csodaakadémiánk, és hiába van 8-10 egészen kiváló játékosunk, ha nem sikerül éppségben tartani őket. Márpedig ilyen rövid és ilyen ócska cserepaddal, vagy másként fogalmazva ilyen meccsterheléssel ez szerintem lehetetlen.
Én most tettem le végleg erről a szezonról, teljesen kizártnak tartom, hogy ilyen körülmények közt bármi értelmes szülessen, évek óta állandóan sérültek a legjobb embereink.
Én előre látom, hogy ez ahhoz is az utolsó csepp volt, hogy xavi és laporta januárban eszetlenül hozzon olcso középszereket mint romeu és a romeu szint még nem is katasztrofalis annyira liga szinten.
A szurkolók szeretnek dramatizálni de Gavin kivül is drámai a helyzet jelenleg.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.19. 22:32:39

Andris írta:
2023.11.19. 22:23:18
Nekem ez a Gavi sérülés most ilyen utolsó csepp a pohárban. A csapat egyik legjobbját, a tavalyi szezon és az idei szezon egyik legjobbját vesztettük el, talán egész szezonra.

Hiába a csodaakadémiánk, és hiába van 8-10 egészen kiváló játékosunk, ha nem sikerül éppségben tartani őket. Márpedig ilyen rövid és ilyen ócska cserepaddal, vagy másként fogalmazva ilyen meccsterheléssel ez szerintem lehetetlen.
Én most tettem le végleg erről a szezonról, teljesen kizártnak tartom, hogy ilyen körülmények közt bármi értelmes szülessen, évek óta állandóan sérültek a legjobb embereink.
Osztom! Sőt tartok tőle, hogy a középen szükség lesz Pedri játékára, aki sokkal kevésbé terhelhető. Így ő is veszélyeztetve lesz.
Talán van valami remény abban, hogy Gavit elég kemény fából faragták, s megússza egy húzódással.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.19. 22:23:18

Nekem ez a Gavi sérülés most ilyen utolsó csepp a pohárban. A csapat egyik legjobbját, a tavalyi szezon és az idei szezon egyik legjobbját vesztettük el, talán egész szezonra.

Hiába a csodaakadémiánk, és hiába van 8-10 egészen kiváló játékosunk, ha nem sikerül éppségben tartani őket. Márpedig ilyen rövid és ilyen ócska cserepaddal, vagy másként fogalmazva ilyen meccsterheléssel ez szerintem lehetetlen.
Én most tettem le végleg erről a szezonról, teljesen kizártnak tartom, hogy ilyen körülmények közt bármi értelmes szülessen, évek óta állandóan sérültek a legjobb embereink.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7559
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.19. 19:20:38

brazilfan írta:
2023.11.19. 19:05:50
bence0330 írta:
2023.11.19. 18:50:06
Xavinak ilyen kötöttségei nincsenek, neki ki kell hoznia az adott keretből, amit tud, ha azt is mondjuk rá, hogy nem elég jó a keret, akkor is lehetne jobb a foci, mert a mienknél gyengébb keretek is képesek rá.
Szerintem neki is vannak kötöttségei, úgy kellett csapatot építenie és tetszetős focit játszatnia, hogy itt folyamatosan, meccsről meccsre győzni kell, nálunk a döntetlen nem elfogadható, sőt a kiszenvedett győzelem sem. Mi ez, ha nem kötöttség? Egy kisebb csapatnál beleférne, hogy nem kellene egyszerre több fronton, bajnokságban, kupában, nemzetközi kupában is helytállnia, de ilyen fokú ellazulásról itt szó sem lehet.
Persze, ez tény. De attól még jó focit lehet játszani gyengébb keretből is, ilyen hagyatékkal meg ilyen ffp mellett City keretet összerakni meg szerintem fizikai képtelenség, és kb csodaszámba megy, hogy ilyen játékosaink vannak, kb így értettem.
Xavira azt semmiképp nem lehet mondani, hogy csodaszámba megy, amit játszunk a kerethez képest. Bár az első másfél évének az eredményei nála is csodaszámba mennek. :) Szóval én őt semmiképp nem szidom, inkább kicsit védem, most csak a vezetőség-edző relációjában mondtam, hogy az én könyvemben jobbak Laportáék. (Engem egy futballklubnál hidegen hagy, ha a sajtónak néha nem mond igazat, csak az eredményt nézem...)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.19. 19:05:50

bence0330 írta:
2023.11.19. 18:50:06
Xavinak ilyen kötöttségei nincsenek, neki ki kell hoznia az adott keretből, amit tud, ha azt is mondjuk rá, hogy nem elég jó a keret, akkor is lehetne jobb a foci, mert a mienknél gyengébb keretek is képesek rá.
Szerintem neki is vannak kötöttségei, úgy kellett csapatot építenie és tetszetős focit játszatnia, hogy itt folyamatosan, meccsről meccsre győzni kell, nálunk a döntetlen nem elfogadható, sőt a kiszenvedett győzelem sem. Mi ez, ha nem kötöttség? Egy kisebb csapatnál beleférne, hogy nem kellene egyszerre több fronton, bajnokságban, kupában, nemzetközi kupában is helytállnia, de ilyen fokú ellazulásról itt szó sem lehet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7559
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.19. 18:50:06

Nyilván aki az egyiket nagyon védi, annak a másikat kritizálnia kell, hiszen valami nem kerek a csapattal még mindig. Lépegetünk, tudunk pl. már bűnrossz meccseket is megnyerni, ami nagy dolog, és szerintem Xavi vastagon benne van, de maga a játék nemigen lépett előre két év alatt. Ennek azért nagyon sarkítva két oka lehet, vagy a keret gyenge, vagy Xavi. Jó, a gyengét inkább helyettesítsük be közepesre, vagy nem elég jóra.

Nálam Laportáék magasan jobbak, mint Xavi, de mások fordítva látják, elég szubjektív is. Mondjuk nálam annyi van, ami miatt mindenképp Laportáékat védeném jobban, hogy nekik sokkal jobban meg van kötve a kezük a saját munkájukban, borzasztó, hogy már mindenféle ügyeskedéshez kell folyamodni, hogy egyáltalán keretünk legyen. És a munkájukat sajnos Xavi maga sem könnyítette meg látszatra.

Xavinak ilyen kötöttségei nincsenek, neki ki kell hoznia az adott keretből, amit tud, ha azt is mondjuk rá, hogy nem elég jó a keret, akkor is lehetne jobb a foci, mert a mienknél gyengébb keretek is képesek rá.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése