Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.30. 14:08:24

No igen, Collado és Trincao igazából tökmindegy mit csinálnak. A jobbszélső poszton két elég jó játékos verekszik a helyért még Ferrán nélkül is, náluk jobbak biztosan nem lennének, ergo feleslegesek. Kár, hogy pont mindketten odavalók, kipróbálni lehetne azért őket, de hát így esélytelen. A középhátvéd poszt is ilyen, azt Chadi szívta meg.

Lenglet szerintem sokkal jobb volt, mint amit itt mutatott, látszott, hogy ő fejben nagyon nem bírta el a mezt. Amúgy sem top kvalitású játékos nyilván, de egy özepes szintet máshol meg tud ütni azért, így mindenki jól jár, ha akár csak 7-8 millióért is elmegy, nem a belengetett összegért.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.30. 14:03:44

Nagybarcelona írta:
2023.03.30. 12:59:31
-Állítólag 14 millióèrt vinnè a Tottenham Lenglet.
-Destèrt PL klubok jelentkeztek be, ahogy Abdeèrt is (jó lenne a 2 játèkosèrt 20 millió körül kapni)
-Az Arsenal elvileg vinnè Garciát, (20-at írnak, gondolom a felèt ha kapnánk èrte) aki nem akar távozni, de a helyère elvileg jönne ingyen Inigo, akivel megegyeztünk ès Chadi Riad is ott van a B-ben
-Umtiti is távozik nagy valószínűséggel, valószínűleg ingyen
-Kèrdès mit akarnak Nicoval kezdeni.
-Transfermarkton 27 milliós bevètel nyárra Griezmannèrt ès Trincaoèrt.
Ha ezek az üzletek lètrejönnek, ès Fati/Ferran egyike távozik azèrt az nem lenne rossz bevètel.
Kèrdès mi lesz Busquetssel, Albaval, Kessievel.
A Lenglet-es sztorit nem szabad komolyan venni, főleg ami az árat illeti. Hetente jelentek meg egymásnak ellentmondó hírek. Egyszer megtartanák, néhány nappal később már azt olvasni, hogy nem nem kell nekik. Őt csak akkor hiszem el, ha fehérben látom.
Garciáról én is hallottam, elvileg már télen is megkörnyékeztek minket az angolok. Xavi a legutóbbi meccs utáni nyilatkozatában megpedzette, hogy több pozícióban is alkalmas és a Revelvo szerint edzéseken is a középpályán próbálgatják.
Umtitről azt hiszem a Marcában olvastam vagy egy hónapja, hogy szeretné megtartani a Lecce, de a fizetése miatt esélytelen, ugyanakkor az utóbbi 4-5 hónapban mutatott teljesítménye miatt több olasz klub is felfigyelt rá. Köztük a Roma és a Fiorentina is, de ha sikerül is eladni tuti ingyen transzfer lesz.
Szerintem utóbbi három marad, ők csak ingyen mennek majd ha köv. szezon végén. Ha Busival hosszabbítunk is, a fizetése feleződni fog, szóval itt tudunk spórolni, elég komoly bére van.

Abde viszont talány, mert neki lejár a szerződése nyáron és csak opciónk van újabb három évre, tehát ha menni akar, akkor ingyen lesz. Destről az egyik német sportlapban azt írták, hogy az Union Berlinben köthet ki.

A Roque-ról szóló legfrissebb hírek, hogy a játékos mindenképp ide szeretne jönni ezért júliusig várni fog a jövőjével kapcsolatban, annak ellenére hogy apuci és az ügynöke az ágyúsokhoz terelnék. Kivár addig, amíg eldől, hogy képesek leszünk-e őt regisztrálni. Ha nem akkor minden bizonnyal máshová megy, mert játszani akar.

A fellebbezésünknek viszont ha minden igaz helyt adtak a késés miatt és Gavit sikerült regisztrálni, a liga oldalán is az első keret játékosaként van már feltüntve, a mezszáma ugyanakkor még megmarad.
Gondolom ez valami félhivatalos úton ment, segítettek hogy "biztonságban" legyen de még nem tartozik teljes mértékben a csapathoz. Legalábbis valami hasonlót tudok elképzelni.
Forca Barca!!!!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.30. 13:49:55

Lenglet-nak fizetem a repjegyét, ha ez igaz. EG se kutya, de nálam még mindig a francia a legrosszabb védő aki az elmúlt 10-15 évben megfordult itt. A mai napig nem értem hogy lehetett évekig kezdő. Nem tudom mit csinál a Tottenham-ben, tök jó, ha összekapta magát, de már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy mégegyszer Barca-mezben lássam.

Trincao-t meg én nem temetném, de bőven megvagyunk a jobbosra, nincs értelme évekig kölcsönbeadno, ha valaki fizet érte egy normálisabb összeget, akkor teljesen érthető ha megválunk tőle.

Abde és Nico szerintem bőven használható játékosok lehetnek, én őket nem engedném el. Főleg az utóbbi, Busi szerintem lépni fog, pénz nincs, szóval max egy ingyen Gündogan eshet le a kp-ra, ahol így se vagyunk valami sokan.

Ha jól emlékszem Collado az, aki még említésre méltó és kölcsönben van, gondolom Ő se 23 évesen fog berobbanni nálunk, szóval nála a legjobb amiben reménykedhetünk, hogy nem ingyen lép.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.03.30. 12:59:31

-Állítólag 14 millióèrt vinnè a Tottenham Lenglet.
-Destèrt PL klubok jelentkeztek be, ahogy Abdeèrt is (jó lenne a 2 játèkosèrt 20 millió körül kapni)
-Az Arsenal elvileg vinnè Garciát, (20-at írnak, gondolom a felèt ha kapnánk èrte) aki nem akar távozni, de a helyère elvileg jönne ingyen Inigo, akivel megegyeztünk ès Chadi Riad is ott van a B-ben
-Umtiti is távozik nagy valószínűséggel, valószínűleg ingyen
-Kèrdès mit akarnak Nicoval kezdeni.
-Transfermarkton 27 milliós bevètel nyárra Griezmannèrt ès Trincaoèrt.
Ha ezek az üzletek lètrejönnek, ès Fati/Ferran egyike távozik azèrt az nem lenne rossz bevètel.
Kèrdès mi lesz Busquetssel, Albaval, Kessievel.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.30. 01:08:06

Kovbal88 írta:
2023.03.29. 20:45:13
Sportszakmailag se tudjuk Messit betenni a csapatba. Pont az ő posztja környékén játszik az a két ember, aki ér is valamit, Dembele és Raphina és Torres is eddig, itt láttuk a legjobban teljesíteni. Dembelet még át is lehet tenni a másik oldalra, de akkor is sokan vagyunk. Szinte kizárt, hogy ilyen teljesítméynek után bárkiért is nagy pénzt kapjunk, olcsón meg felesleges elengedni. Fatit és Torrest.
Továbbá Messi mellé, kell egy jobbhátvéd aki felszaladgál, összjátékba beszáll, na itt olyan se lesz. Amit Kounde mutat az ide kevés.
Albát szerintem kiutálják a csapatból, de egész jól viseli nyilván a fizetésével lehet a gond, teljesítménye rendbe van.
Úgy néz ki, ezen a nyáron is bőven lesz izgalom a csapat körül. Amíg Xavi az edző és számít, Baldére és Gavira nem hiszem, hogy eligazolnának.
Sportszakmailag én sokkal inkább mondanám Messi konkurenciájának Gavit vagy Lewyt.

Ebbe a csapatba/játékba már nem egy center/tipikus középcstár kellene, hanem egy mozgékony támadó. Ahogy szezon közben reformálta Xavi a támadójátékot/támadóalakzatot Lewandowski folyamatosan vesztett a hatékonyságából és a kvalitásai is háttérbe szorultak. Az nem az ő terepe, hogy sokszor szint félpályáig lép vissza labdáért vagy húzódik ki bal oldalra.
Ilyen játékos pedig nem tudom, hogy van-e elérhető a piacon.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.03.29. 20:45:13

Chino írta:
2023.03.29. 18:13:06

Én személy szerint nem örülnék Messi visszatérésének. Nem igazán tudom elképzelni, hogy majd ő padozgatna vagy úgy belemenne/belekerülni a rotációba.
Lehet, hogy rövidtávon, egy évre tudna még adni a csapatnak, esetleg meccseket eldönteni, de most elkezdődött egy projekt, új taktika, stratégia, mentalitás stb. Az egész gyökeresen más, mint a Messi-érában. Ezt kell fejleszteni, csiszolgatni, célirányosan beilleszteni az embereket.
Szemmel látható mennyire fontos, hatékony, hogy Raphinha, de még Dembélé is visszaér, az ellenfélnek helyzetet sem nagyon hagyva. Nem szívesen látnám, hogy az menne újra, hogy mindenki Messit keresi a labdával, akinek azért a robbanékonysága sem az igazi már és elől lézengene.
Ez még jövőre eredményekben talán pozitívumot jelentene, de utána már csak a saját szobrát döntögetné. Ha elkezdődik egy új éra, amiben lehet látni egy pozitív jövőképet akkor induljunk el azon az úton.
Amellett a fizetési sapkába sem hiszem hogy beleférne, ha igen akkor pedig arra nem lenne pénz, hogy megtartsunk fontos játékosokat, igazoljunk a lyukakba.

Habár szerintem az egész kacsa, nem hiszem, hogy komoly valóságalapja lenne.

A Sport és a Mundo arról ír, hogy Gündögan már szinte biztos, a bérén mennek már csak a tárgyalások.
Inigo Martineznek inkább akkor örülnék igazán, ha Alonso lépne. Viszont, ha Alba távozna akkor rendben lenne a dolog. MA lehetne beugró mindkét poszton.

Roque leigazolása viszont veszélybe került. Az apja most volt tárgyalni Londonban a Chelsea-nél és az Arsenallal, akik licitháborúba is belemennének a fizetését tekintve. Holnap érkezik Barcelonába Alemanyékkal tárgyalni. Nem szeretem, ha apuci intézi a dolgokat, komolyan tudja befolyásolni a gyereket és a dollárjelek vannak a szemei előtt. Könnyen lehet, hogy csak a kölyök akarata dönthet a Barca mellett, az angolokkal jelenleg nem versenyezhetünk bérek tekintetében.

A legfontosabb most Balde hosszabbítása lenne, de nem nagyon hallani hogyan folynak a tárgyalások. Bár lehet, hogy ez a jó hír.
A transfermarkton amúgy megint feljebb lépett az értékét tekintve. Szezon elején 7 millió volt, azután 15, most 30 millióra lőtték be az árát, annak ellenére, hogy '24-ben lejár a szerződése.

És még ott van Dembélé is, akinek még kérdéses a helyzete.

Egy hétfői hír szerint a kosárlabda szakosztály költségvetésében is kurtítást terveznek nyáron, ami a második a pénztömeg tekintetében. Gondolom ez is beleszámít a bércsökkentésbe.
Sportszakmailag se tudjuk Messit betenni a csapatba. Pont az ő posztja környékén játszik az a két ember, aki ér is valamit, Dembele és Raphina és Torres is eddig, itt láttuk a legjobban teljesíteni. Dembelet még át is lehet tenni a másik oldalra, de akkor is sokan vagyunk. Szinte kizárt, hogy ilyen teljesítméynek után bárkiért is nagy pénzt kapjunk, olcsón meg felesleges elengedni. Fatit és Torrest.
Továbbá Messi mellé, kell egy jobbhátvéd aki felszaladgál, összjátékba beszáll, na itt olyan se lesz. Amit Kounde mutat az ide kevés.
Albát szerintem kiutálják a csapatból, de egész jól viseli nyilván a fizetésével lehet a gond, teljesítménye rendbe van.
Úgy néz ki, ezen a nyáron is bőven lesz izgalom a csapat körül. Amíg Xavi az edző és számít, Baldére és Gavira nem hiszem, hogy eligazolnának.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2023.03.29. 19:44:21

Amíg Gavit nem tudtuk regisztrálni az első csapatba, addig számomra komolyan vehetetlenek ezek a pletykák. És akkor még Baldé hosszabbításáról nem is beszéltem. Vagy ha ennek ellenére már le vannak zsírozva ezek a transzferek, akkor grat a klubnak. De nem hinném.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.03.29. 18:54:16

Chino írta:
2023.03.29. 18:13:06

A Sport és a Mundo arról ír, hogy Gündögan már szinte biztos, a bérén mennek már csak a tárgyalások.
Inigo Martineznek inkább akkor örülnék igazán, ha Alonso lépne. Viszont, ha Alba távozna akkor rendben lenne a dolog. MA lehetne beugró mindkét poszton.
Én azt olvastam több helyen, hogy mindenben megállapodtak Gündogannal, csak az FFP kitételt nem fogadta (még) el...
Amely szerint, ha nem sikerül regisztrálni, akkor elmehet kölcsönbe...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.29. 18:13:06

Messa írta:
2023.03.29. 14:14:27
Rivaldo11 írta:
2023.03.29. 11:19:20
Ingyen, nem túl nagy fizuért parádés hármas. Mindhárman bőven tudnak adni a csapatnak.
Egyetértek, de Messinél az a nem túl nagy fizu az nem tudom mit tudna takarni. Mindenesetre nekem van egy olyan érzésem a Messi visszatéréssel kapcsolatosan, mint amikor Laporta Haalanddal haknizott. Az első pillanatban tudni lehetett hogy valójában esélyünk sincs rá, de jó volt belegondolni hogy mégis. :D
Én személy szerint nem örülnék Messi visszatérésének. Nem igazán tudom elképzelni, hogy majd ő padozgatna vagy úgy belemenne/belekerülni a rotációba.
Lehet, hogy rövidtávon, egy évre tudna még adni a csapatnak, esetleg meccseket eldönteni, de most elkezdődött egy projekt, új taktika, stratégia, mentalitás stb. Az egész gyökeresen más, mint a Messi-érában. Ezt kell fejleszteni, csiszolgatni, célirányosan beilleszteni az embereket.
Szemmel látható mennyire fontos, hatékony, hogy Raphinha, de még Dembélé is visszaér, az ellenfélnek helyzetet sem nagyon hagyva. Nem szívesen látnám, hogy az menne újra, hogy mindenki Messit keresi a labdával, akinek azért a robbanékonysága sem az igazi már és elől lézengene.
Ez még jövőre eredményekben talán pozitívumot jelentene, de utána már csak a saját szobrát döntögetné. Ha elkezdődik egy új éra, amiben lehet látni egy pozitív jövőképet akkor induljunk el azon az úton.
Amellett a fizetési sapkába sem hiszem hogy beleférne, ha igen akkor pedig arra nem lenne pénz, hogy megtartsunk fontos játékosokat, igazoljunk a lyukakba.

Habár szerintem az egész kacsa, nem hiszem, hogy komoly valóságalapja lenne.

A Sport és a Mundo arról ír, hogy Gündögan már szinte biztos, a bérén mennek már csak a tárgyalások.
Inigo Martineznek inkább akkor örülnék igazán, ha Alonso lépne. Viszont, ha Alba távozna akkor rendben lenne a dolog. MA lehetne beugró mindkét poszton.

Roque leigazolása viszont veszélybe került. Az apja most volt tárgyalni Londonban a Chelsea-nél és az Arsenallal, akik licitháborúba is belemennének a fizetését tekintve. Holnap érkezik Barcelonába Alemanyékkal tárgyalni. Nem szeretem, ha apuci intézi a dolgokat, komolyan tudja befolyásolni a gyereket és a dollárjelek vannak a szemei előtt. Könnyen lehet, hogy csak a kölyök akarata dönthet a Barca mellett, az angolokkal jelenleg nem versenyezhetünk bérek tekintetében.

A legfontosabb most Balde hosszabbítása lenne, de nem nagyon hallani hogyan folynak a tárgyalások. Bár lehet, hogy ez a jó hír.
A transfermarkton amúgy megint feljebb lépett az értékét tekintve. Szezon elején 7 millió volt, azután 15, most 30 millióra lőtték be az árát, annak ellenére, hogy '24-ben lejár a szerződése.

És még ott van Dembélé is, akinek még kérdéses a helyzete.

Egy hétfői hír szerint a kosárlabda szakosztály költségvetésében is kurtítást terveznek nyáron, ami a második a pénztömeg tekintetében. Gondolom ez is beleszámít a bércsökkentésbe.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3698
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.03.29. 14:14:27

Rivaldo11 írta:
2023.03.29. 11:19:20
Ingyen, nem túl nagy fizuért parádés hármas. Mindhárman bőven tudnak adni a csapatnak.
Egyetértek, de Messinél az a nem túl nagy fizu az nem tudom mit tudna takarni. Mindenesetre nekem van egy olyan érzésem a Messi visszatéréssel kapcsolatosan, mint amikor Laporta Haalanddal haknizott. Az első pillanatban tudni lehetett hogy valójában esélyünk sincs rá, de jó volt belegondolni hogy mégis. :D
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.29. 11:19:20

Ingyen, nem túl nagy fizuért parádés hármas. Mindhárman bőven tudnak adni a csapatnak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.29. 09:23:20

Messias2 írta:
2023.03.28. 23:48:27
inigo martinez done deal, és a gündi-messi kettősre is nagyon jó esélyeink vannak.
Alakul a nyugdíjas klub. A 3 együtt 100 éves.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2023.03.28. 23:48:27

inigo martinez done deal, és a gündi-messi kettősre is nagyon jó esélyeink vannak.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.28. 23:22:21

Peter írta:
2023.03.27. 23:01:29
gránit írta:
2023.03.26. 12:32:23
Persze, ezek a klub saját döntései, ezért sem lehet a "balszerencsére" fogni.
Bizony ez nagyon is így van, sajnos! A kispad minősége és hossza rendkívül fontos szerepet tölt(hetne) be egy csapat életében.
Többször is felmerült nyáron játékosokkal kapcsolatban, hogy "cserének teljesen jó....ha vezetünk, majd pihenhet a gála játékos, rotálhatunk is nyugodtan vele, ha épp muszáj...."

Az élet ugyanakkor már csak olyan, hogy nem tét nélküli meccsekre szokott kijönni, hogy bizony 3-4-5 játékost sem lehet pályára küldeni ilyen-olyan okok miatt. Ez sajnos nem kívánságműsor.

Ezért én pl nem is tudom értelmezni ezt a "cserének jó lesz" kifejezést. Ez csak valójában higítás és a keretre nézve sem egészséges, elveszik a valódi versenyhelyzet, a rotáció szabadsága, lehetőségei, szűkül a kezdő kiválasztásának elve....stb.
Valódi versenyhelyzet nélkül a kispadon lévők, tehát a "cserének jók" eleve nem is lehetnek jók, szemben egy jó kispaddal ami már önmagában is versenyhelyzetet teremt.
A taktikai variációk alkalmazásának lehetőségeiről nem is beszélve.

Keretben gondolkodás fontossága szerintem megkérdőjelezhetetlen, amiből többféleképpen is versenyképes kezdőket lehet pályára küldeni.
Teljesen egyetértek minden szavaddal. Minél több játékosra van szükség a keretben, mert így alakul ki erős versenyhelyzet a játékpercekért. Emellett egy nagyobb keretnek a sérülések is kisebb problémát jelentenek, a formán kívüli játékosok helyett pedig van alternatíva. Sőt, így több minőségi cserét lehet a meccsek hajrájában a pályára küldeni, így a fáradt kezdő játékosaink helyére legalább olyan jó vagy majdnem olyan jó friss erők érkezhetnek, lépéselőnybe kerülve a kevésbé minőségi paddal rendelkező, fáradt ellenfelekkel szemben.

A "cserének jó lesz" résszel is egyetértek, sok olyan játékosunk van, akik meghatározó játékosok mellett vállalható töltelékemberek lennének, de ha sok a töltelékember, és kevés a meghatározó, akkor még a nagyobb mennyiség sem segít.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.03.27. 23:01:29

gránit írta:
2023.03.26. 12:32:23
Persze, ezek a klub saját döntései, ezért sem lehet a "balszerencsére" fogni.
Bizony ez nagyon is így van, sajnos! A kispad minősége és hossza rendkívül fontos szerepet tölt(hetne) be egy csapat életében.
Többször is felmerült nyáron játékosokkal kapcsolatban, hogy "cserének teljesen jó....ha vezetünk, majd pihenhet a gála játékos, rotálhatunk is nyugodtan vele, ha épp muszáj...."

Az élet ugyanakkor már csak olyan, hogy nem tét nélküli meccsekre szokott kijönni, hogy bizony 3-4-5 játékost sem lehet pályára küldeni ilyen-olyan okok miatt. Ez sajnos nem kívánságműsor.

Ezért én pl nem is tudom értelmezni ezt a "cserének jó lesz" kifejezést. Ez csak valójában higítás és a keretre nézve sem egészséges, elveszik a valódi versenyhelyzet, a rotáció szabadsága, lehetőségei, szűkül a kezdő kiválasztásának elve....stb.
Valódi versenyhelyzet nélkül a kispadon lévők, tehát a "cserének jók" eleve nem is lehetnek jók, szemben egy jó kispaddal ami már önmagában is versenyhelyzetet teremt.
A taktikai variációk alkalmazásának lehetőségeiről nem is beszélve.

Keretben gondolkodás fontossága szerintem megkérdőjelezhetetlen, amiből többféleképpen is versenyképes kezdőket lehet pályára küldeni.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.03.27. 15:37:03

bence0330 írta:
2023.03.27. 14:38:51
támadóközéppályás nagyon kéne Pedri mellé,
Semmi esély, de én Gabri Veigát hoznám a Celtából. 20 éves, 9+3 csak a bajnokságban, de a kivásárlási ára 40m, szóval 0 esély van rá.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.27. 14:38:51

Wirtz a következő évi terv, mindenhol így olvastam. A neve azért merült fel és fog is, még jó sokáig - mert nagy Barca-drukker a srác, és ő maga is lenyilatkozta, hogy ide akar jönni, viszont olvastam tőle egy olyat is, hogy idén semmiképp sem akar lépni, ez a közel egy éves sérülése azért visszavetette annyival, hogy még egy év ugródeszka kellhet neki. Abban abszolút egyetértek, hogy azért ilyen under the radar a srác, mert 1 évet kihagyott, szerintem kicsit magasabb szint a Musiala-Bellingham párosnál is. Már csak ezért is sok hír lesz vele a követekező 1 évben mindenhová, de a mi nevünk fog a leggyakrabban felmerülni.

Tielamansnak én is pont azért örülnék, amiért te, hatalmas bombagólok, Busi helyén és előrébb is jó. Vele egy gond van, a koncentrációja, 1-1 hülyeség mindig benne van a játékában hátul. A Leicestert most eléggé szét lehet majd kapni, van ott 3 kimagasló játékos, és sok gyenge, akik miatt kiesőjelöltek lettek, kétlem, hogy a jobbak sokáig ott akarnának maradni a süllyedő hajón. Barnes-ra, Maddisonra és Tielemansra sokan rá fognak repülni, és nekik sem hiszem hogy sok okuk lenne maradni 2 ilyen év után. Mindhármat elfogadnám, Barnes az egyik leginkább üde színfolt a balszélső poszton az egész PL-ben, ami nekünk most teljes lyuk, Maddison-stílusú támadóközéppályás nagyon kéne Pedri mellé, de őket alighanem más fogja vinni, valamelyik top4 PL klub. Jó lenne legalább a belgát megcsípni valahogy, aki hármójuk közül bőven a leggyengébb játékos, de még így is egy korrekt szint. Persze Gündogannal is előrébb lennénk, csak hát a kora...
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.03.27. 14:28:06

Messa írta:
2023.03.27. 09:51:25
gránit írta:
2023.03.26. 20:55:32
Meg minél több játékosunk van, annál jobb.
Normál esetben nyilván, csak mikor mindenhonnan azt hallani hogy 200M bérköltség csökkentés szükségeltetik, és amikor az ifijátékosainkat sem tudjuk regisztrálni, akkor azért ez felvet kérdéseket. Bár ahogy én nézem Laportáék nagyon magabiztosak, valami megoldás már lehet megszületett az ő fejükben erre, sőt.
Gavival nem az volt a gond, hogy nem fért bele a bérkeretbe, hanem állítólag egy nappal lekéstek. Ezért fellebbeztek Laportáék, csak hát a spanyol szövetségnél ez nálunk kb. a lehetetlen kategória. Ahogy Araujoval is ez volt az a baj, csak ott percek kérdése volt. (bár ő alapból a B-be jött volna, de az ok hasonló volt) Mint anno odaát Courtois-val.
Messa írta:
2023.03.27. 09:51:25
Közben megint Inigo Martinezről ír a Sport, gyakorlatilag megvan a játékossal a megegyezés, 3 évre szólna, és biztosítottuk róla, hogy be fogjuk tudni regisztrálni. Úgy számolnak, hogy minimum 3 új játékost fogunk majd tudni nevezni a nyáron. Inigo iránt erősen érdeklődött az Atma és az Inter is, de minket preferál, mint ahogy Xavi is őt preferálja az első pillanattól kezdve Ndicka és Laporte helyett, ők merültek még fel a posztra komolyabban.

A Ruben Neves akta pedig lezárult, már nincs terítéken a megszerzése. A játékos nagyon jött volna, és Laporta is meg akarta szerezni, Xavi szerint viszont nem illik a profilba. Laporta mint Busquets helyettesét hozta volna, Xavi viszont inkább egy klasszikus középső középpályásnak tartja, mint védelem előtti mélységi irányítónak. Valószínűleg az United lesz a befutó a játékosnál.
Inigo szerintem egyértelműen Xavi kérése. Nagyon akar egy ballábas belső védőt, ezt többször elmondta, nem értem ezt a berögződését, de ez van. Gondolom emiatt is játszott rendszeresen Alonso EG helyett. Utóbbi egyértelmű, hogy lépni fog. Ennyi játékperccel, főleg 22 évesen teljesen logikus és Xavi is csak végszükség esetén számol vele vagy nagyon gyenge csapatok ellen.
Grimaldot annyira nem értem. Ő azért egy minőségi játékos és ha Alba megy, akkor is ott lenne MA. Ráadásul ő sem 2 millióért játszana. Baldét nem hiszem, hogy el akarnánk passzolni, most folyik a tárgyalás a hosszabbításáról. Egyértelműen elsőszámú játékos lett a posztján, jövőre lejár a szerződése, szóval még nagy pénzt sem lehetne kicsikarni belőle.

Nevesről tudni lehetett, hogy nem jön. Xavi már kezdettől fogva nem akarta, annak ellenére, hogy ő nagyon szeretett volna jönni, amit többször le is nyilatkozott. Ráadásul nem is lenne olcsó, a Wolves még ki akar csikarni belőle annyi pénzt amennyit csak tud. 30 millió körül lőtték be az árát.
A kp-ra a hírek alapján én Tielemansot látnám legszívesebben. Amikor ősszel először felbukkant a neve elkezdtem követni és baromira megtetszett, ráadásul pont az a stílus akire szükségünk van. Busquets helyén is otthonosan mozog, de amolyan btb-ként is tökéletes. Arról nem beszélve, hogy olyan bombái vannak amiket Raphinha is tanulhatna.
Viszont a legvalószínűbb a mai hírek szerint is Gündogan érkezése. Nekem az egyetlen bajom vele a kora. 2 évnél több nem hiszem hogy van benne még padosként sem.


Wirtz egyelőre lehetetlen kategória. Nem is értem, hogy bukkant fel a neve. Még ha nem lennénk ilyen anyagi helyzetben, akkor is nagyon necces lenne. Még 4 év van a szerződéséből, ráadásul szerintem még esze ágában sincs eljönni. Hisztit biztosan nem vágna ki. 70-80 millió alatt szóba sem állnának velünk a németek. De még lehet keveset is mondtam. Ha egy Bellingham 130 millió, ő sincs sokkal alatta. Csak amiatt kevésbé felkapott, mert volt egy hosszú sérülése.
Gabri Veigat is emlegetik akinek nagyon örülnék, de ő csak kivásárlási áron jöhetne 40 millióért és nagy klubokkal kellene megküzdeni érte, szóval felejtős.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3698
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.03.27. 09:51:25

gránit írta:
2023.03.26. 20:55:32
Meg minél több játékosunk van, annál jobb.
Normál esetben nyilván, csak mikor mindenhonnan azt hallani hogy 200M bérköltség csökkentés szükségeltetik, és amikor az ifijátékosainkat sem tudjuk regisztrálni, akkor azért ez felvet kérdéseket. Bár ahogy én nézem Laportáék nagyon magabiztosak, valami megoldás már lehet megszületett az ő fejükben erre, sőt.

Közben megint Inigo Martinezről ír a Sport, gyakorlatilag megvan a játékossal a megegyezés, 3 évre szólna, és biztosítottuk róla, hogy be fogjuk tudni regisztrálni. Úgy számolnak, hogy minimum 3 új játékost fogunk majd tudni nevezni a nyáron. Inigo iránt erősen érdeklődött az Atma és az Inter is, de minket preferál, mint ahogy Xavi is őt preferálja az első pillanattól kezdve Ndicka és Laporte helyett, ők merültek még fel a posztra komolyabban.

A Ruben Neves akta pedig lezárult, már nincs terítéken a megszerzése. A játékos nagyon jött volna, és Laporta is meg akarta szerezni, Xavi szerint viszont nem illik a profilba. Laporta mint Busquets helyettesét hozta volna, Xavi viszont inkább egy klasszikus középső középpályásnak tartja, mint védelem előtti mélységi irányítónak. Valószínűleg az United lesz a befutó a játékosnál.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.26. 20:55:32

Meg minél több játékosunk van, annál jobb.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.03.26. 19:39:00

Messa írta:
2023.03.26. 17:11:23
Egyébként ingyen szerintem nagy fogás Grimaldo, de Baldé mögé cserének talán még túl jó is.
lehet, hogy Balde lesz a bal szelso tamadonk
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.03.26. 19:05:39

Messa írta:
2023.03.26. 17:11:23
Legfrissebb pletykák szerint előrehaladott tárgyalásokat folytatunk Grimaldoval, aki ingyen csatlakozhatna hiszen nyáron lejár a szerződése. Igen jó szezont fut, 24 bajnokin 2 gól és 10(!) gólpassz a neve mellett.

Nagyon érdekes, én egyelőre nem értem Laportáék terveit. Alba nyilván menni fog mert irtózatos fizetése van. Garcia menni akar mert nem játszik, ez is tiszta. De miért hosszabbítottunk Alonsoval, ha Inigo és Grimaldo megszerzése is terítéken van? Remélem ez nem annak szól, hogy már tudnak valamit és Baldét nem fogjuk tudni megtartani...

Egyébként ingyen szerintem nagy fogás Grimaldo, de Baldé mögé cserének talán még túl jó is.
Lehet, hogy a 3 védős rendszert többször akarja használni jövőre.
Amúgy Grimaldo tényleg jó lenne, ha jönne.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3698
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.03.26. 17:11:23

Legfrissebb pletykák szerint előrehaladott tárgyalásokat folytatunk Grimaldoval, aki ingyen csatlakozhatna hiszen nyáron lejár a szerződése. Igen jó szezont fut, 24 bajnokin 2 gól és 10(!) gólpassz a neve mellett.

Nagyon érdekes, én egyelőre nem értem Laportáék terveit. Alba nyilván menni fog mert irtózatos fizetése van. Garcia menni akar mert nem játszik, ez is tiszta. De miért hosszabbítottunk Alonsoval, ha Inigo és Grimaldo megszerzése is terítéken van? Remélem ez nem annak szól, hogy már tudnak valamit és Baldét nem fogjuk tudni megtartani...

Egyébként ingyen szerintem nagy fogás Grimaldo, de Baldé mögé cserének talán még túl jó is.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.03.26. 15:34:34

bence0330 írta:
2023.03.26. 13:40:04
gránit írta:
2023.03.26. 12:32:23
Persze, ezek a klub saját döntései, ezért sem lehet a "balszerencsére" fogni.
Az tényleg vicc, hogy ilyen szűk kerettel álltunk neki a szezonnak. Olyan nincs, hogy nyáron legalább egy csatár ne jöjjön, ezt szerencsére Laporta is így gondolja. A középpályás nyilatkozata azért is furcsa, mert valójában tárgyalunk középpályásokkal. Gündogan ingyen jöhet. Egy támadó irányító is kellene, Pedri sérülései egyértelművé teszik ennek szükségességét. Ide is keresünk embert, Wirtz az egyik kiszemelt, vele egyelőre nem haladtak tovább a tárgyalások, de ez még nyáron folytatódhat, az meg egyértelmű, hogy erre a pozícióra is akarunk még egy embert. Inigo Martinez is egyre valószínűbb, belső védő is kell, mert négy emberrel oda nem lehet nekivágni egy szezonnak.

https://www.espn.com/soccer/blog-transf ... g-up-steam
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.03.26. 13:40:04

gránit írta:
2023.03.26. 12:32:23
Persze, ezek a klub saját döntései, ezért sem lehet a "balszerencsére" fogni.
Áthozom, mert ez DJ topikjában egy ideje off.
Szerintem van, ami érthető ezek közül, és van, ami nem. Nico pl. maga kérte tudtommal a kölcsönt, mert játszani akart, és 20 évesen nem is tehetünk valakit a padra vészhelyzet esetére. Depay nyilván a teljesen érthetetlen kategória, kb Raphinha szint a srác, csak más skillekkel, amik közül a leglényegesebb az, hogy nagyon gólerős játékos. Ezt csak akkor bocsátom meg, ha valami komoly viselkedésbeli probléma volt, bár ha azon durrogott a végefelé, hogy ő miért nem kapott perceket, amíg a két F betűs spanyolunk botladozott a pályán, akkor meg tudom érteni. Depay kalibert iszonyat pénzért tudunk pótolni, ráadásul ő ténylegesen kétposztos volt, igazi Jolly Joker.

Ami biztos, hogy középpályás kell még. Laporta nyilatkozata csak akkor értelmezhető valamennyire, ha Busi marad, és Nico visszajövetelével is számolnak, mert akkor talán tényleg nem egetrengetően szükséges, bár az a gond, hogy Nicoval is a védekezőbb (esetében vagy az, vagy boxtobox) garnitúra erősödik, és marad egy szem Pedri irányítónak, ami vicc. Gavi félig pótolhatná, főleg még egy évvel idősebben, mert képes rá, ha nem is azon a szinten, de olyan, mintha egyre inkább Vidalt akarnánk belőle faragni, ami hasznos, csak hát teljesen elvesznek a labdás skilljei a nagy kaparásban. Ha így marad, akkor lenne Kessié-Busi-DJ-Nico, akik mind védekezőbb-fizikális középpályások, Gavi, aki jelenleg szintén fizikális, és Pedri tkp-nak (SR meg olyan összevissza massza). Ormótlan az elosztás teljesen, még ha a számukat nem nézem.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Válasz küldése
cron