Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6749
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.14. 20:14:07

dévid villa írta:
2021.07.14. 20:02:30
Papíron csökkent a fizetése (és igazából ez volt itt a cél), gyakorlatilag meg nem. Ennyi :D
Na én is ezt mondom.
Idegesítetek itt... :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.14. 20:05:26

es ezt ugy kell eloadni, hogy a Laliga is bevegye

a sajat szurkolok meg itt ertetlenkednek :)
dévid villa
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2012.03.02. 16:41:57
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

2021.07.14. 20:02:30

Papíron csökkent a fizetése (és igazából ez volt itt a cél), gyakorlatilag meg nem. Ennyi :D
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6749
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.14. 19:46:51

Deluigi írta:
2021.07.14. 19:30:30
nem hiszem el, hogy nem erted meg, hogy ahhoz, hogy induljunk a laligaban, bele kell ferni a fizetesi sapkaba

ha szerinted 20m=50m, akkor en kerek elnezest, de szerintem joval alatta van es kezdodhet a buli
Senki nem azt vitatja, hogy a 20 kisebb szám, mint az 50. Arról van szó, hogy így beleférünk a fizetési sapkába, de érdemi csökkentés nem történt.
Annál, hogy 5x20 = 2x50 nem tudom egyértelműbben levezetni, és tudom, hogy érted miről beszélek, kérlek ne csinálj úgy, mintha nem értenéd.

Egyezünk meg abba, hogy az éves fizetése lecsökkent, de az amennyi pénzt kap 2 szezonnyi ittlétért, az nem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.14. 19:30:30

davi10 írta:
2021.07.14. 19:19:17
Deluigi írta:
2021.07.14. 18:37:35

egyertelmuen lecsokkent a fizetese 50-rol 20-ra, aki ezt nem erzi/erti, hogy enelkul el sem kezdhettuk volna a szezont, az nem figyel rendesen

2x50 = 100
5x20 = 100

Nekem ez nem olyan egyértelmű csökkenés. Még mindig tartom, a klub nem fizetéscsökkentést harcolt ki, csak haladékot.
Ja de bocs, az inflációt nem számoltam :D
nem hiszem el, hogy nem erted meg, hogy ahhoz, hogy induljunk a laligaban, bele kell ferni a fizetesi sapkaba

ha szerinted 20m=50m, akkor en kerek elnezest, de szerintem joval alatta van es kezdodhet a buli
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6749
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.14. 19:19:17

Deluigi írta:
2021.07.14. 18:37:35

egyertelmuen lecsokkent a fizetese 50-rol 20-ra, aki ezt nem erzi/erti, hogy enelkul el sem kezdhettuk volna a szezont, az nem figyel rendesen

2x50 = 100
5x20 = 100

Nekem ez nem olyan egyértelmű csökkenés. Még mindig tartom, a klub nem fizetéscsökkentést harcolt ki, csak haladékot.
Ja de bocs, az inflációt nem számoltam :D
MessiNeymarSuarez írta:
2021.07.14. 19:09:17
csababarca :Naigen, az Umtiti-Coutinho-Pjanic-Dembelé simán elvisz netto 55-60 millió euro között és tudjuk mennyit nyújtanak.
Ez nem mentség semmire. Ugyanaz, amit a teljesítményeknél beszéltünk, attól, hogy Lenglet [auto_cenzúra], attól még nincs elnézve, hogy más is az.

Mindenkinek jól kell teljesítenie, és mindenki normális fizetést kapjon. Tudom, álomvilágban élek, de ezzel a "de bezzeg x is mennyit keres a semmire és y is mennyit bénázik" felfogással csak egy ördögi körbe kerülünk.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.14. 19:09:17

Bartomeuékkal ellentétben Laporta még nem bizonyította azt hogy totálisan fogalmatlan/célja a klub tönkretétele/kifosztása, ezért amíg ez nem is következik be addig meg kell adni neki a bizalmat.
Ha ő bele nézett a könyvelésbe, szerződésekbe és a megtudott infok alapján arra a következtetésre jutott hogy Messit nekünk megéri itt tartani netto 25-30 millióért akkor higyjünk neki, aztán ha 1-2 év múlva róla is kiderül hogy fogalmatlan(eddig szerencsére az ellentéte derült ki hát még ha összehozza a Grizi-Saul+kp cserét) akkor lehet a fejét követelni.


csababarca :Naigen, az Umtiti-Coutinho-Pjanic-Dembelé simán elvisz netto 55-60 millió euro között és tudjuk mennyit nyújtanak.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.07.14. 18:40:31

City vagy a PSG ennél egész biztos nagyobb jövedelmet garantált volna számára, mert a vele érkező marketinget és a korából adódóan igaz jelentősen megkopott játékerőt is összevetve valószínűleg megérte volna azoknak a tulajoknak, akik ezen tényezők mellett villoghattak volna egy ilyen igazolással, mint az xxx. vagyontárgyukkal.
Sajnos felverték az árát a végtelen pénztárcájú foci császárok.
A másik az, hogy a mostani Barcelona, mint "márka" Messi nélkül hatalmas nívó csökkenés lett volna a vezetésnek a következő évek reklám és egyéb bevételeket garantáló szerződések tekintetében. Itt most nem a sport(játék)érték volt a legfontosabb a vezetés számára sem, az már csak hab a tortán, ha továbbra is jelentős pluszt tud adni azon a téren is a kis argentin.
Fati lehetett volna talán a következő csillag, amellyel a saját műhelyt is jól lehetett volna promózni és Messit könnyebben "cserélni", de több műtét után most senki sem tudja megmondani, hogy lesz-e belőle igazán nagy játékos, és rajta kívül max. jelenleg száz milliókért (átigazolási díj, fizetés, jutalékok, stb.) igazolható hasonló ígéretű talizmán, amire valószínűleg évekig nem lesz forrás.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.14. 18:37:35

Kalapos írta:
2021.07.14. 17:34:22
Deluigi úgy látod a 18% nagyobb? Akkor értelmezd újra ki mit mond. Örülünk hogy marad, csak jobban örültünk volna ha kisebb fizuért marad. Ez csak egy újabb sunyulás a pénzügyekkel hogy megússzuk a balhét.
egyertelmuen lecsokkent a fizetese 50-rol 20-ra, aki ezt nem erzi/erti, hogy enelkul el sem kezdhettuk volna a szezont, az nem figyel rendesen

volt ez a masfel ev, amikor nagyon megszorongatott a covid (szinte mindenkit), de ezutan mar csak jobb idok jonnek, elkezd dolni a penz, a lenyeg, hogy elindulhassunk az uton

barmilyen huzasnak is gondolod, ezt meg kellett tenni a fizucsokkentesek miatt, hogy realizalodjanak az eddigi jatekosvasarlasok, hogy neki lehessen fogni a szezonnak

egyszeruen ugy kell felfogni, hogy megadjuk neki a rendes fizetest, de mas ruhaba van csomagolva
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.07.14. 18:04:32

@csaba tudod jól hogy mennyire kivágnám évek óta innen a Piqué-Sr-Lenglet triót-habár a francia még csak nem is PR-legenda-, Busquets kérdőjeles mert tavasszal nagyot ment. Messinek ez a shady szerződése nem tetszik, ha 2 év múlva elmegy még fizethetjük neki a maradék hármat. Valami itt nem tiszta, és tartom a tavalyi véleményem, minél később megy el annál rosszabbul járunk hosszútávon.
Feast anno remekül leírta hogy sajnos miért nem tudunk megszabadulni a katalánoktól.
Amit Messinek is fel kell fognia hogy már nem 25 éves amikor kocogva és pizzázva lőtt 70 gólt 10 hónap alatt megalázva az egész világot. Nagyon úgy tűnt tavaly többször is hogy túltolta a skilleket és nem olyan arányban jönnek már be mint egykor-ami megint egy természetes folyamat.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.14. 17:41:21

Kalapos, én meg emlékszem, hogy azzal lett kimosdatva sokak által a Piqué-Lenglet deal, hogy de csökkent a fizujuk.
Akkor most itt is pont ez a helyzet, csökkent a fizu. Piqué ráadásul ugyanolyan idős mint Messi.

Na mindegy, én látom a pozitív oldalát ennek, ha történt egy fizufelezés valóban, akkor jól jártunk.
Aztán ki tudja mi van a háttérben, lehet szöges ellentéte azzal, amit lekommunikálnak.

Szerintem azzal számolgassunk, hogy alapesetben, covidmentes évben egy lejáró Messivel minimum a rendes, de inkább egy emelt fizuért hosszabbítottunk volna 2-3 évre.

Ennél is kevesebbért nem fog aláírni, ez várható volt.
És ez csökkentés, méghozzá jelentős.

Megy a rinya, hogy majd úgy fizetünk neki, hogy nem is játszik. A Coutinho, Umtiti, Pjanic, Dembelé vonal mennyit vett ki a kasszából az utóbbi 2-3 évben, és mit profitáltunk belőlük a pályán? Alsóhangon 40 milliót/év, a fizetéseikre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.14. 17:34:22

csababarca írta:
2021.07.14. 17:06:35
Miért csak Messinél fontos ez, hogy ne szarozzon az elnök?
A többi balfék "legenda" esetében miért nem ezek a hangok vannak? Az szerintem nem oké, hogy egy legendát kiteszünk, a többi meg ugyanígy itt marad rontani a levegőt. Ezért szorgalmaztam a teljes rebuildet, Alba, Roberto, Piqué, Busquets is out ha Messivel nem hosszabbítunk, úgy lett volna értelme.

Lenglet-Piqué hosszabbításnál még tapsoltunk is, hogy jajj de jó, kevesebb fizu. 3 éve nem teljesítenek semmilyen szinten, de tapsvihar volt mert 5 évvel megtoldották a szerződést.

Érdekes ez a hozzáállás azért.

btw, szerintem se egy jó deal, én egy 2 plusz 1 év opciót adtam volna max, 20 millás fizuval, ha kell kell ha nem nem.

az, hogy utána milyen pozícióban lesz, jó kérdés.
de így is jelentős bértömeg csökkenés keletkezik, itt most ez volt az elsődleges. gondolom.
Visszaolvastam Lenglet topicját 2019 végéig. Senki se örült a hosszabbításának, csak szidása és cikizése ment, egy-két felmentéssel hogy cserének jó lenne csak ne kezdjen.
Pikéét nem kell visszaolvasnom mert egyértelmű hogy mindenki a csapaton kívül akarja látni. Amit állítasz megint közel sincs a valósághoz.
Roberto és Piké tuti selejtek akiktől szabadulni kell. Robit még a Barca szerelmes LE se vitte ki az EB-re xd Pedig ő aztán használta minden poszton annak idején. Teljesen leépült a csávó.
Busi meg Alba teljesen rendben vannak, Businak kell egy csere, Alba mellé meg stabil belső védő aki tud fejelni és kisegíti hogy neki max sprintelnie kelljen mert mást nem tud (ütközni, faultolni, ugrani stb). Asszem az ő fizujukkal nincs is baj. Grizi is vagy elmegy vagy kevesebb fizuért marad. Dembele Umtiti és Lenglet kapják az utálatot rendesen, tőlük ezt nem hiányolhatod :D

Amit ígértél volna Messinek az lett volna az ideális. Gondolom nem fogadta el, Laporta meg becsicskult és nem akarta azzal kezdeni az elnökségét hogy elveszti Messit, jó ez így igazából, mert bár felületi kezelés, de legalább így tudunk indulni jövőre a bajnokságban :DD

Én örülök hogy marad így is, de jó lett volna ha példát mutat és tényleg enged a fizujából, nem csak csúsztatja. Akkor is fizetni fogunk neki amikor a tengerparton koktélozik, kb annyit amennyit egy Mpabbé keres a P$G-ben. Nem jó deal, de legalább lehet egy rendes búcsúja.

Még az is lehet hogy jövőre elmegy pénzért és megússzuk a fizuját miután teljesen kiábrándult Koeaman hülyeségeiből :D VB-re úgy se akar majd Barcelonás szerződést mert rossz ómen :D

Deluigi úgy látod a 18% nagyobb? Akkor értelmezd újra ki mit mond. Örülünk hogy marad, csak jobban örültünk volna ha kisebb fizuért marad. Ez csak egy újabb sunyulás a pénzügyekkel hogy megússzuk a balhét.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.07.14. 17:20:09

Messi a legnagyobb "címerállat" a Barcaban Kubala óta. Ameddig lesz menő foci a világon, a Club a nevével sokat tud keresni. Vagyis ennek a szerződésnek a szaldóját nem a következő pár év alapján kell számolni. Ugyanez nem vonatkozik a többi veteránra. Őket úgy kellene kezelni, amennyit most érnek a csapatnak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.14. 17:06:35

Miért csak Messinél fontos ez, hogy ne szarozzon az elnök?
A többi balfék "legenda" esetében miért nem ezek a hangok vannak? Az szerintem nem oké, hogy egy legendát kiteszünk, a többi meg ugyanígy itt marad rontani a levegőt. Ezért szorgalmaztam a teljes rebuildet, Alba, Roberto, Piqué, Busquets is out ha Messivel nem hosszabbítunk, úgy lett volna értelme.

Lenglet-Piqué hosszabbításnál még tapsoltunk is, hogy jajj de jó, kevesebb fizu. 3 éve nem teljesítenek semmilyen szinten, de tapsvihar volt mert 5 évvel megtoldották a szerződést.

Érdekes ez a hozzáállás azért.

btw, szerintem se egy jó deal, én egy 2 plusz 1 év opciót adtam volna max, 20 millás fizuval, ha kell kell ha nem nem.

az, hogy utána milyen pozícióban lesz, jó kérdés.
de így is jelentős bértömeg csökkenés keletkezik, itt most ez volt az elsődleges. gondolom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.14. 17:06:09

Makanaki írta:
2021.07.14. 17:00:17
Biztosan van aki kiszámolta, biztosan lehet találni cikkeket amelyek ezt boncolták, de Messi jelenléte anyagilag sokkal többet jelent, mint a bruttó fizetése, és akkor még a fociról nem is beszéltünk. És mi lett volna szerinted a megoldás? Ha egy olyan szerződést ajánlottak volna neki, amit nem nagyon fogadott volna el, és amivel idekésznyerítik?
plusz igy megfelelunk a Laliga fele is a fizucsokkentessel, nem igazan ertem, mi a gond a megegyezessel

indul a penzhenger, felev mulva azt sem tudjuk, volt-e penzugyi nehezseg a klubnal...
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2021.07.14. 17:00:17

Zsenialis. Tehat 2 ev mulva ingyen elmegy, es fizetunk neki még vagy 50 milliot. Ezt bartomeu se csinalhatta volna jobban.
[/quote]

Biztosan van aki kiszámolta, biztosan lehet találni cikkeket amelyek ezt boncolták, de Messi jelenléte anyagilag sokkal többet jelent, mint a bruttó fizetése, és akkor még a fociról nem is beszéltünk. És mi lett volna szerinted a megoldás? Ha egy olyan szerződést ajánlottak volna neki, amit nem nagyon fogadott volna el, és amivel idekésznyerítik?
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.14. 16:59:32

ugy latom a 18% sokkal nagyobb :(
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.07.14. 16:51:20

lehet szidni Perezt ahogy bánik a legendákkal viszont nem szarozik, ami nem megy tovább azt nem kell erőltetni. Persze az a másik véglet.
Remek alkupozícióba hoztuk magunkat az új igazolásokkal a jövőben.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.07.14. 16:40:18

visca el barca írta:
2021.07.14. 16:27:17
Messi ugyanis az első két év után kiléphet majd a szerződéséből, és ezzel együtt lehívhat egy prémiumot, cserébe azért, hogy a fennmaradó három év kontraktusának értékét nem kapja majd meg

Zsenialis. Tehat 2 ev mulva ingyen elmegy, es fizetunk neki még vagy 50 milliot. Ezt bartomeu se csinalhatta volna jobban.
De jó,megint sikerült magunkból világ bohócát csinálni. #-o =D> #-o =D> #-o =D> #-o =D> #-o =D> #-o =D> #-o Meddig akarjuk még magunk előtt görgetni ezt a problémát??? Szerintem jobb lett volna ezen melőbb túlesni,nem mi még egy kicsit [auto_cenzúra] magunkat. És ha nem rendeződik a csapat anyagi helyzete megnyugtatóan? Akkor miből fogjuk fizetni ,mert azért valljuk be semmi sem garantált ebben a helyzetben.Most beengedik a nézőket,az összel meg lezárnak esetleg mindent akkor vége a dalnak.

Következőleg próbálj meg úgy hsz-t írni, hogy ne legyen benne számtalan hangulatjel. Nem lesz így hitelesebb, legfeljebb a következő alkalommal törlésre kerül.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.14. 16:34:03

davi10 írta:
2021.07.14. 16:14:35

Ugyanannyit fizetünk neki 2 évnyi munkaért, mintha semmiféle fizufelezés nem lett volna. Csak mint valami bank, haladékot ad nekünk.
Pontosan bank. Két évért négy év bér, az ötödik év már csak a kamat :D

És Laportára sokan azért szavaztak,mert tökös és majd takarít és a klub az első. Persze.
Engem már nem érdekel ez a Messi körüli pro és kontra vita sem, meglátjuk Messi mennyit ad és mennyit vesz el. Az zavar,hogy megint görgetjük a problémát. Miért szeretünk sok éves balfékeskedés miatt szenvedni? Két év múlva mi lesz a terv? Messi nélkül MOST lenne esély jó csapatot kihozni a keretből,ha nem is világverőt, de azt ki tudja megmondani,hogy 1-2 év múlva is így lesz? Akkor majd jól fog jönni egy bottaljáró ember a padon ilyen bértömeggel. Feleakkora,mint volt. Ígyis három másik fizuja, elképesztő. Nem tudom most fogják e perelni Bartot, de várjanak kicsit és Laportát is hozzácsaphatják a perhez és akkor két elnököt lehet majd lecsukni egyszerre.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.14. 16:27:17

Messi ugyanis az első két év után kiléphet majd a szerződéséből, és ezzel együtt lehívhat egy prémiumot, cserébe azért, hogy a fennmaradó három év kontraktusának értékét nem kapja majd meg

Zsenialis. Tehat 2 ev mulva ingyen elmegy, es fizetunk neki még vagy 50 milliot. Ezt bartomeu se csinalhatta volna jobban.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.07.14. 16:21:34

davi10 írta:
2021.07.14. 16:14:35
Lehet egyedül leszek ezzel, de nekem ez így gáz. Ha 2 év múlva valami jelképes összeget lerak az Inter Miami, és ők állják a fizuját, akkor az úgy oké, de ez így nekem cink.
Ugyanannyit fizetünk neki 2 évnyi munkaért, mintha semmiféle fizufelezés nem lett volna. Csak mint valami bank, haladékot ad nekünk.
Ugye az első részét Te sem gondolod komolyan? Hogy bárki pénzt ad majd érte meg állja ezt a fizut. Jó, tudom, h nem :)
5 év alatt fizetjük ki neki a nettó 100 milliót, nem pedig 2 év alatt, vagyis fizetni fogunk “csak úgy” 3 év alatt neki 60 milliót. Azért, h ne játszon :D

Lehet, h Pereznek mégiscsak igaza van, hiába szapuljátok páran a másik topikban.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3985
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.07.14. 16:21:01

davi10 írta:
2021.07.14. 16:14:35
Lehet egyedül leszek ezzel, de nekem ez így gáz. Ha 2 év múlva valami jelképes összeget lerak az Inter Miami, és ők állják a fizuját, akkor az úgy oké, de ez így nekem cink.
Ugyanannyit fizetünk neki 2 évnyi munkaért, mintha semmiféle fizufelezés nem lett volna. Csak mint valami bank, haladékot ad nekünk.
Nem vagy egyedül.
Az már csak hab a tortán, hogy a Sport.es szerint Messi ezzel példát akar mutatni a többi játékostársa felé a fizufelezéssel.
Egyébként Barcelona nagykövetnek lenni konkrétan jelent valami teendőt? Roni is az volt, ha jól emlékszem 2017. évtől. Utána landolt a börtönben.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.07.14. 16:19:46

davi10 írta:
2021.07.14. 16:14:35
Lehet egyedül leszek ezzel, de nekem ez így gáz. Ha 2 év múlva valami jelképes összeget lerak az Inter Miami, és ők állják a fizuját, akkor az úgy oké, de ez így nekem cink.
Ugyanannyit fizetünk neki 2 évnyi munkaért, mintha semmiféle fizufelezés nem lett volna. Csak mint valami bank, haladékot ad nekünk.
igy jatszottak ki a fizukorlatozast, hogy mindenkinek jo legyen

nehogymar 20 millaert jatsszon, Grizes meg 26-ot kapjon az Atletinel...

azert eg es fold a ket jatekos
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7559
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.14. 16:16:16

Érdekes, én ezt másképp értelmeztem. Mármint igen, 5 évig fogja kapni ezt a fizut, de pont ugyanez a konstrukció volt a terv az eredeti fizujával is. (asszem pont 2+3 évvel) Szóval nettó 5*50 helyett nettó 5*25-öt fog keresni, ami azért baromi nagy különbség, 125M. És ez csak a nettó.

Egyébként hiába mondogatják régóta ezt az amcsi témát, baromi nehezen tudom elképzelni Messiről, hogy ő majd elmegy a jenkikhez, de csak megbeszélték ezt vele is, szóval akkor lehet, hogy mégiscsak ez a terve. :D Mindig azt hittem, hogy Barca után ellesz itt a gyerekekkel és kész. De még legdurvább esetben is max hazamennek Argentinába.

Szerk: megtaláltam a vonatkozó főoldali cikket:
https://www.eurobarca.hu/hirek/atigazol ... -edesapja/
Rosszul emlékeztem, akkor is a felezés miatt volt így tervben.

Mondjuk így sem vészes a dolog, 2-3 év múlva nem leszünk mér ilyen gebaszban, és a fizetési sapkának most jót is tesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2021.07.14. 16:22:06-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése