Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.07.10. 22:42:09

Már a döntő előtt megválasztották a Brazíliában zajló labdarúgó Copa América legjobb játékosát, a fináléba jutó két csapat emblematikus futballistáját, az argentin Lionel Messit és a brazil Neymart – számolt be róla az MTI.
Tessek,Messinek mar van valami az aranylabdara.
Konkretan az van,hogy nem tudtak donteni,ezert ket jatekos kapta. :lol:
Micsoda szinvonal van ezen a tornan,eletemben nem lattam meg ilyet. :P :shock: #-o
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.09. 13:45:02

Kalapos írta:
2021.07.09. 13:20:48

Hát de pont az a lényege a szurkolói szavazásnak hogy minek örülnénk a legjobban, mi lenne az ideális? Nem arra kell szavazni hogy mit tartunk a legvalószínűbbnek, nem a jövőt kell megjósolni :D

Vágom, ezért röhögtem magamon. De egyszerűen az az opció annyira túl van a valóság tér-idő szerkezetén, hogy fizikailag sem tudtam rákattintani. Azt sokkal reálisabbnak érezném, hogy a Barca összekeveri Messi bankszámlájával az enyémet és véletlenül én kapom három havi bérét.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.09. 13:20:48

sansz írta:
2021.07.09. 12:03:14
Amúgy ez vicces, én a harmadik opciót tartanám legjobbnak, de annyira messze van a valóságtól, annyira nincs rá esély (minden más opcióra inkább) - hogy még így játékból sem tudtam rányomni.
Szóval sorry, ha miattam megy el Messi, akkor vállalom :D Azért egy arany talpbetétet szavaznék neki kárpótlásul.
Hát de pont az a lényege a szurkolói szavazásnak hogy minek örülnénk a legjobban, mi lenne az ideális? Nem arra kell szavazni hogy mit tartunk a legvalószínűbbnek, nem a jövőt kell megjósolni :D

Ezt nem feltétlen neked sansz:
Ez minden szavazásra igaz kb. Sokan azért szavaznak a népszerűre mert ha az nyer, akkor a szavazó nyer, akkor örülni kell ha meg nem az nyer akire szavaz valaki, akkor szomorkodni és saját vereségként megélni. Nem így kéne műküdnie :D
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.07.09. 12:03:14

davi10 írta:
2021.07.09. 11:23:30
Most beszéltem Laporta-val rajtatok áll, mi lesz Messi sorsa, lehet szavazni!

Bármilyen egyéb opciót lehet jelezni.
Amúgy ez vicces, én a harmadik opciót tartanám legjobbnak, de annyira messze van a valóságtól, annyira nincs rá esély (minden más opcióra inkább) - hogy még így játékból sem tudtam rányomni.
Szóval sorry, ha miattam megy el Messi, akkor vállalom :D Azért egy arany talpbetétet szavaznék neki kárpótlásul.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6749
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.09. 11:33:28

Cseri írta:
2021.07.09. 11:32:39

Ez ám a kapcsolati tőke:) A keret további alakításáról árult el valamit bizalmasan? :)
Nem fogsz örülni: Koeman marad :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.09. 11:32:39

davi10 írta:
2021.07.09. 11:23:30
Most beszéltem Laporta-val rajtatok áll, mi lesz Messi sorsa, lehet szavazni!
Ez ám a kapcsolati tőke:) A keret további alakításáról árult el valamit bizalmasan? :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6749
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.09. 11:23:30

Most beszéltem Laporta-val rajtatok áll, mi lesz Messi sorsa, lehet szavazni!

Bármilyen egyéb opciót lehet jelezni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 622
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.07.08. 23:55:16

bence0330 írta:
2021.07.08. 17:10:02
Amúgy ha már a pénzről van szó: szerintetek ebben a rettenetes keresetében Messinek milyen szerepe lehet? Én, mint sokan mások is, imádom, de ebben az egészben van pár furcsa dolog. Nekem az egész viselkedése olyannak tűnik, mint akit a pénz egy x összegtől kezdve már tökéletesen hidegen hagy. Szerintetek tudja egyáltalán Messi, mennyit keres a klub kasszájához mérten? Nekem totálisan olyannak tűnik, mint akihez odapattog a labda, és már neki is áll rúgni, és fullra nem érdekli, mi történik ezen kívül a focipálya környékén.
Lehet valakit szeretni a játékáért, de nem szabad elvakultnak lenni. Tisztába kell lenni, egyszer a legjobbak is kiöregednek a sportágukból, amit nehéz elfogadni.
Pénz. Persze, hogy tudja mennyit keres. Ha máskor nem, amikor aláírta a szerződését. Nem fogyatékos, hogy ne tudná. Ha eddig nem is tudta pontosan mennyit keres ( keresett) a klub kasszájához képest, a hírekből most megtudhatta.
A fentieket egyébként a játéka alapján is mondom. Tényleg brutál Messi függők vagyunk, és ő ezt magától nem látja be, mert rúgni akarja a bőrt és kész, de amikor padozott, meg lecserélték, szerintem egy megveszekedett szót nem szólt. Nem hinném, hogy nagy gondja lenne ezzel az egésszel, csak magától nem fogja megtenni.
De gondja lenne, ha a padra ültetnék. A télen ( vagy ősszel?)mikor felvetődött, hogy egy-két meccsen pihentetni kellene, azt mondta. " Nekem az a legjobb edzés, ha végig a pályán vagyok". Szerinted?
Nagyon úgy néz ki, hogy az utóbbi időben Messi függők lettünk. De ez köszönhető mind Messinek, mind azoknak, akik csak őt keresik labdával, de ezt már kielemezték mások.
Viszont én nem osztom azt a véleményt, hogyha ő elmegy itt vége mindennek. Biztos változna a játékunk, de nem biztos, hogy rossz irányban. Lehet sokkal kiismerhetetlenebb lenne a támadásaink.
Anno 2015 őszén Messi megsérült, 2 hónapra kidőlt. Mindenki attól tartott, hogy gödörbe került a csapat nélküle. Abban a 2 hónapban 10- ből 9-et megnyert a Barca, a végén a Realt 5-0-ra lépte le. Neymar és Suarez fickándoztak, mint hal a vízben.
Szerintetek a sportszakmai szempontoktól eltekintve, ha csak és kizárólag pénz kérdése lenne a maradása, itt maradna akár pár millióért is, ha mindennel tisztában van, és csak és kizárólag rajta állna a döntés? Tehát sem apja, se senki más nem szólna bele ténylegesen. Tudom, hogy hipotetikus kérdés sajna, de érdekel, ki hogy látja ezt a szitut, annak ellenére, hogy ez nem futball kérdés már, mint inkább emberismeret/viselkedéselemzés.
Szerintem nem maradna pár millióért. Ha még ő személy szerint igen, az apja biztos beleszólna. Márcsak a nimbusza miatt sem engedhetné még magának, hogy ekkora gesztust tegyen. De legyen így és megkövetem.
Ami miatt mégis itt maradna szotyiért is, az a családja. Az asszony és a gyerekek se akarnak máshová költözni. Ez elég lesz-e? Vagy a pénz dönt? Meglátjuk.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.07.08. 19:59:07

bence0330 írta:
2021.07.08. 17:10:02
csababarca írta:
2021.07.08. 16:58:45
Îgy is leírtam, hogy fele fizu plusz 2 év és jóban leszünk....
Amúgy ha már a pénzről van szó: szerintetek ebben a rettenetes keresetében Messinek milyen szerepe lehet? Én, mint sokan mások is, imádom, de ebben az egészben van pár furcsa dolog. Nekem az egész viselkedése olyannak tűnik, mint akit a pénz egy x összegtől kezdve már tökéletesen hidegen hagy. Szerintetek tudja egyáltalán Messi, mennyit keres a klub kasszájához mérten? Nekem totálisan olyannak tűnik, mint akihez odapattog a labda, és már neki is áll rúgni, és fullra nem érdekli, mi történik ezen kívül a focipálya környékén. Van egy ismerősöm, aki Párizsban a legelismertebb festők közt van, sokat keres vele, és fogalma sincs a való világról közben, mostanában kezdi megérteni, mi fán terem a bankszámla pl. Nem Aspergeres, vagy semmi, van családja, és rájuk is tud fókuszálni, de a való világ, a pénzügyek, bürökrácia, ésatöbbi totál értelmezhetetlen neki. És nagyon hasonlóan viselkedik, mint Messi az interjúk alapján. :D
A fentieket egyébként a játéka alapján is mondom. Tényleg brutál Messi függők vagyunk, és ő ezt magától nem látja be, mert rúgni akarja a bőrt és kész, de amikor padozott, meg lecserélték, szerintem egy megveszekedett szót nem szólt. Nem hinném, hogy nagy gondja lenne ezzel az egésszel, csak magától nem fogja megtenni.
Szerintetek a sportszakmai szempontoktól eltekintve, ha csak és kizárólag pénz kérdése lenne a maradása, itt maradna akár pár millióért is, ha mindennel tisztában van, és csak és kizárólag rajta állna a döntés? Tehát sem apja, se senki más nem szólna bele ténylegesen. Tudom, hogy hipotetikus kérdés sajna, de érdekel, ki hogy látja ezt a szitut, annak ellenére, hogy ez nem futball kérdés már, mint inkább emberismeret/viselkedéselemzés.
más összefüggésben már leírtam: ebben az iparágban mindent a pénz mozgat.
Messit is, az apját is és mindenkit aki a környezetében szóhoz jut. borzasztó naivitás, hogy Messit nem érdekli..., Messi talán nem is tudja....,Messi ingyen is maradna...( csak halkan jegyzem meg Messi már elment!)
egyetlen dolgot viszont lehet mellé tenni: a pénznek vannak megjelenési formái, amikre még akár az is rá illik, hogy nem a pénz érdekli - konkrétan és kizárólag! hogy ti. Barcelonában milliárdos birtokon tengődik és ha el megy ez érinti az életkörülményeit. és ahová megy gondolom ott ehhez hasonlót kapnia kell és bizony az is pénzbe kerül
még azt is elfogadom hogy akár komoly súllyal számításba veszi ( ó igen: Messi) hogy milyen csapatban kivel, milyen esélyekkel dolgozik a jövőben, mert uram bocsá' valahol ez is a pénzhez vezet. (a hírnéven a reklámértéken át)
ha érdekli Messit, hogy milyen haj és szakál illik, hogy milyen tetoválás és hová, hogy milyen verdák a garázsba.....stb akkor bizton állítom: érdekli az is, hogy mennyi bevétele keletkezik évente, havonta és percenként is(akár)
csak a világos beszédért: ez nem egy elítélő vélemény csak (talán) nem naív.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.08. 17:16:47

bence0330 írta:
2021.07.08. 17:10:02
Tudom, hogy hipotetikus kérdés sajna, de érdekel, ki hogy látja ezt a szitut, annak ellenére, hogy ez nem futball kérdés már, mint inkább emberismeret/viselkedéselemzés.
Tuti maradna, ő akár ingyen is. Szerintem csak boldog akar lenni a pályán, mosolyogni, nevetni.
Újságírók, ügyvédek, Barto de korábban Laporta-Rosell választási háborúja, ezek számára nagyon netatív, kedv és ezzel játék romboló körülmények.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.07.08. 17:15:03

csababarca írta:
2021.07.08. 16:58:45
Na ezért nincs értelme a vitának, beszélgetésnek, mert aztán megy az “ilyet nem mondtunk” dolgok, meg a finomítgatások utólag. :)
De mondtatok, lehet hogy személy szerint nem ti, de elhangzott, többször is.
Meg egyéb bölcseletek is, miszerint mindenki alájátszik, mindenki neki passzol, stb.
Griezman azért gyenge mert Messi, a kp azért gyenge mert Messi.
Ott van folyamatosan a sorok között amiket írtok.
Azért az is nagy kérdés, hogy ha 20-an leírnak értelmes véleményt és mondjuk 1 valaki nem, akkor miért pont azt az egyet akarod ráhúzni a többiekre, miközben a fórumozók jó része az értelmes megoldást keresi erre az elcsesz*tt helyzetre. Miért olyan nehéz különbséget tenni a "Messi nélkül minden szép lenne" és a "Messi egyszerre jelent már nagy terhet is a klubnak és nem csak áldást, mint régen" állítások között?

És igen, Messinek passzol mindenki, ez lényegében tény, de ez nem Messi fikázása. Persze, hogy neki passzolnak, mikor egy élő legenda, én sem Dembelének passzolnék. Ez nem Messi ekézése, hanem annak a kifejezése, hogy mekkora szerepe/presztízse/tekintélye van a pályán, de ettől még igaz. És igen, ennek vannak előnyei is, mikor éppen zseni és hátrányai is, mikor épp nem megy neki, de nem akarja belátni, vagy épp kedvtelenül sétálgat. Nem értem ezt az egy dimenziós gondolkodást, meg hogy pl. Kalapos 1 oldal kifejtős litániáját nem lehet megérteni, amiben semmi fikázást nem írt, hanem lényeglátóan levezeti a gondolatait. Nem kell vele egyetérteni, de hogy miért kell mások véleményét is 1 dimenzióra redukálni, ez nekem fura. Politikában látok hasonlót :)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.07.08. 17:13:48

bence0330 írta:
2021.07.08. 17:10:02
...
sztem őt magát pont nem érdekelné az egész, csak hát az ilyen arcoknak mindig van egy komoly holdudvaruk, akik aranyásni akarnak. sztem ezt sokan így láthatják, de lehet, h tévedünk, nem ismerjük az embert alapvetően.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.08. 17:12:36

Kalapos írta:
2021.07.08. 17:05:53

Neked annyi problémád van ezek szerint hogy nem nézed meg ki írja, és nem értelmezed amit ír, és mire írja, csak átpörgeted és belekötsz valamibe ami nem tetszik, rávetítve mindent ami addig kicsit is bökte a csőröd, ugye? :D Na ebből tényleg elég, pedig kíváncsi lettem volna mit mond Xavi vagy Corol a tényekre amik fel lettek hozva, csak ahhoz kéne olvasni meg utána nézni meg értelmezni is. Neked is.
Igen, ez a hobbim így nyáron, belekötök random emberekbe:)
Bocs, hogy nem téged idéztelek újfent, de mintha veled már ezt megtárgyaltuk volna egyszer.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7553
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.07.08. 17:10:02

csababarca írta:
2021.07.08. 16:58:45
Îgy is leírtam, hogy fele fizu plusz 2 év és jóban leszünk....
Amúgy ha már a pénzről van szó: szerintetek ebben a rettenetes keresetében Messinek milyen szerepe lehet? Én, mint sokan mások is, imádom, de ebben az egészben van pár furcsa dolog. Nekem az egész viselkedése olyannak tűnik, mint akit a pénz egy x összegtől kezdve már tökéletesen hidegen hagy. Szerintetek tudja egyáltalán Messi, mennyit keres a klub kasszájához mérten? Nekem totálisan olyannak tűnik, mint akihez odapattog a labda, és már neki is áll rúgni, és fullra nem érdekli, mi történik ezen kívül a focipálya környékén. Van egy ismerősöm, aki Párizsban a legelismertebb festők közt van, sokat keres vele, és fogalma sincs a való világról közben, mostanában kezdi megérteni, mi fán terem a bankszámla pl. Nem Aspergeres, vagy semmi, van családja, és rájuk is tud fókuszálni, de a való világ, a pénzügyek, bürökrácia, ésatöbbi totál értelmezhetetlen neki. És nagyon hasonlóan viselkedik, mint Messi az interjúk alapján. :D
A fentieket egyébként a játéka alapján is mondom. Tényleg brutál Messi függők vagyunk, és ő ezt magától nem látja be, mert rúgni akarja a bőrt és kész, de amikor padozott, meg lecserélték, szerintem egy megveszekedett szót nem szólt. Nem hinném, hogy nagy gondja lenne ezzel az egésszel, csak magától nem fogja megtenni.
Szerintetek a sportszakmai szempontoktól eltekintve, ha csak és kizárólag pénz kérdése lenne a maradása, itt maradna akár pár millióért is, ha mindennel tisztában van, és csak és kizárólag rajta állna a döntés? Tehát sem apja, se senki más nem szólna bele ténylegesen. Tudom, hogy hipotetikus kérdés sajna, de érdekel, ki hogy látja ezt a szitut, annak ellenére, hogy ez nem futball kérdés már, mint inkább emberismeret/viselkedéselemzés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.08. 17:05:53

csababarca írta:
2021.07.08. 16:58:45
Na ezért nincs értelme a vitának, beszélgetésnek, mert aztán megy az “ilyet nem mondtunk” dolgok, meg a finomítgatások utólag. :)
De mondtatok, lehet hogy személy szerint nem ti, de elhangzott, többször is.
Meg egyéb bölcseletek is, miszerint mindenki alájátszik, mindenki neki passzol, stb.
Griezman azért gyenge mert Messi, a kp azért gyenge mert Messi.
Ott van folyamatosan a sorok között amiket írtok.

Meg a fizetésével dobálóztok, hogy az a sok és a probléma (igen, valóban így van), majd a játékával, hozzáállásával, fontos meccsek gyenge produktumával.
Mindben van igazság, de ha így gondolnám, akkor nem akarnám itt làtni, hanem leírnám hogy viszlát.

Îgy is leírtam, hogy fele fizu plusz 2 év és jóban leszünk.
De ez se garancia semmire, ettől hogy az ő fizetése meg a többieké csökken még nem leszünk jobb csapat.
Azt szakmailag kell intézni, itt meg a szakmaiság erősen kérdőjeles.


Szerk.: @davi10!

Én sem tartanám meg mindenáron, leírtam itt is meg egy hete is, hogy hogyan tartanám meg.

Én azokra ugrok, akik olyanokat írnak amiket fentebb soroltam.
Meg hogy Mingueza is lőne ennyit ugye. Lehet poén volt, de nézve a hsz-ket nem biztos.

Nekem továbbra sincs azzal bajom aki elengedné, a mismásolással van bajom.
Messit szakmailag akarjuk elküldeni vagy pénzügyileg? Vagy mindkettő ok miatt?
Nem mindegy.
Neked annyi problémád van ezek szerint hogy nem nézed meg ki írja, és nem értelmezed amit ír, és mire írja, csak átpörgeted és belekötsz valamibe ami nem tetszik, rávetítve mindent ami addig kicsit is bökte a csőröd, ugye? :D Na ebből tényleg elég, pedig kíváncsi lettem volna mit mond Xavi vagy Corol a tényekre amik fel lettek hozva, csak ahhoz kéne olvasni meg utána nézni meg értelmezni is. Neked is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.08. 16:58:45

Na ezért nincs értelme a vitának, beszélgetésnek, mert aztán megy az “ilyet nem mondtunk” dolgok, meg a finomítgatások utólag. :)
De mondtatok, lehet hogy személy szerint nem ti, de elhangzott, többször is.
Meg egyéb bölcseletek is, miszerint mindenki alájátszik, mindenki neki passzol, stb.
Griezman azért gyenge mert Messi, a kp azért gyenge mert Messi.
Ott van folyamatosan a sorok között amiket írtok.

Meg a fizetésével dobálóztok, hogy az a sok és a probléma (igen, valóban így van), majd a játékával, hozzáállásával, fontos meccsek gyenge produktumával.
Mindben van igazság, de ha így gondolnám, akkor nem akarnám itt làtni, hanem leírnám hogy viszlát.

Îgy is leírtam, hogy fele fizu plusz 2 év és jóban leszünk.
De ez se garancia semmire, ettől hogy az ő fizetése meg a többieké csökken még nem leszünk jobb csapat.
Azt szakmailag kell intézni, itt meg a szakmaiság erősen kérdőjeles.


Szerk.: @davi10!

Én sem tartanám meg mindenáron, leírtam itt is meg egy hete is, hogy hogyan tartanám meg.

Én azokra ugrok, akik olyanokat írnak amiket fentebb soroltam.
Meg hogy Mingueza is lőne ennyit ugye. Lehet poén volt, de nézve a hsz-ket nem biztos.

Nekem továbbra sincs azzal bajom aki elengedné, a mismásolással van bajom.
Messit szakmailag akarjuk elküldeni vagy pénzügyileg? Vagy mindkettő ok miatt?
Nem mindegy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6749
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.07.08. 16:51:19

csababarca írta:
2021.07.08. 16:08:24
Jah aki meg középutas, azt meg se halljuk, csak Sonoma agymenéseit kell olvasni, és személyeskedéseit mindenki felé.
Akkora magas lóról beszél, hogy az elképesztő.

Nincs igazság ebben a sztoriban, egy középutat kellene megtalálni, minden olyan szélsőségtől mentesen mint a:
a) Messi nélkül kiesünk a ligából, 100 év pusztulás.
b) Messi nélkül kivirágozna a klub, és mindennek ő a hibája.

Ennek így nem sok értelme van.
Hetek óta reszelgetjük a fekáliát.
Csatlakozom Kalapos kollégához, százszor le lett írva százféle értelmes forgatókönyv, hogy hogyan miért merre lehetne tovább, csak arra senki nem reagált, mert minek :D
Arra nem kapja fel senki a fejét, csak az agymenésekre.

Javíts ki, ha tévedek, de a hsz-eid alapján te is inkább azokra ugrasz, akik nem tartanák meg Messi-t minden áron, az én véleményemet is kicsit félreértetted, és egyből átmentél egy kicsit Messi-mosdatásba, hogy de bezzeg a védőink... Mindenki tudja, hogy gyalázat a védelmünk, ez soha nem is volt kérdés.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.07.08. 16:47:42

Azert ha vki par eve leirja, hogy majd el kell adnunk egy umtiti, pjanic, sr, coutinho, griezmann,dembele sort, csak azert h a cirka 1 millard euros vagyonnal rendelkezo 34 eves messit itt tartsuk még két évig, akkor azt korberohogom. Egyszeruen nem hiszem el, hogy ezekbol, a mashol jol teljesito focistakbol egyszeruen semmit nem tud(t)unk kihozni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.07.08. 16:45:07

csababarca írta:
2021.07.08. 16:08:24

b) Messi nélkül kivirágozna a klub, és mindennek ő a hibája.
Én azt nem értem, hogy ilyet senki az égvilágon nem mondott és már leírta ezt sok ember sokszor, mégis megpróbálják többen ráhúzni mindenkire, aki megpendíti, hogy baj van a klubban Messi szerepével IS. Nyilván nem Messi a hibás direktben, csak az egyenlet legfontosabb része ő.
Egy biztos, megújulás szükséges a klubnál és a játékrendszerben is, amiben Messinek is szerepet kell játszania, ha marad. Ha pedig nem képes belátni, hogy bármekkora legenda, vissza kell vennie a felelősségéből és át kell alakítani a csapaton belüli szerepét, hanem csak erőltetjük az évek óta kudarcot valló "stratégiánkat", abban igen is neki is felelőssége van, bármennyire is imádja őt minden szurkoló. És ekkor, de csakis ekkor, a klub szempontjából jobb lenne elköszönni tőle. Én nagyon örülnék, ha újra ki tudna virágozni kicsit visszafogottabb szerepkörben, de ne vegyük már el tőle, hogy ebben neki is óriása szerepe van, hogy rádöbbenjen a fizikai korlátaira 34 évesen.
Tényleg ennyire nehéz ezt differenciáltan látni? Szerintem nincs olyan elmeroggyant közöttünk, aki szerint Messi a gátja a Barca kivirágzásának, egyszerűen túlságosan nagyra nőtt már, és látszólag nehezen lép tovább a következő szakaszba, ahol már kevesebbet kéne vállalnia.
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.08. 16:39:13

corol írta:
2021.07.08. 15:20:40
Kalapos kolléga - bocs de melyik hsz- írtad valójában? Most tételesen próbálod cáfolni a 07.07-i hosszan kifejtett, Messit minden tekintetben felelőssé tevő értékelésedet. Azt akkor ugye nem Te irtad?
Mutass már rá pls hol írtam hogy mindenről ő tehet, köszi :D

Nem sokat tettél hozzá a beszélgetéshez. Pár kötöszködésen kívül se reagálni, se cáfolni se elfogadni nem tudtál semmit.

Jobb volt ez a topic amíg Bencevel a copa meccsek után váltottunk 1-1 hszt hogy mizu és mi lesz a kövi körben.. Kár hogy jött megint a milliárdokról a hír aztán ki lett csapva a hiszti és visszakerültünk a levesbe :D

Csababarca, a középutad le van írva, itt, sokak által, több féle mélységgel és megközelítéssel #-o

A dobjuk ki mint macskát kakkantani mert ő az ördög és a csillagos eget is ígérjük oda neki csak ő maradjon egyik se jó. Pályán és pályán kívül is vissza kell belőle venni, és az első lépést neki kellene megtennie, ez volt a konklúzió többször is, mi ez ha nem középút??
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.07.08. 16:19:35

csababarca írta:
2021.07.08. 16:08:24
davi10 írta:
2021.07.08. 14:42:52

Aki elvakult Messi fan,azt már semmi nem fogja meggyőzni.
Aki meg messi hater (ha már aki más véleményen van az fan) azt sem fogja meggyőzni semmi.
Takarónak jó a “nekünk a csapat érdeke számít” lózung, aminek semmi értelme, csak egy becsapás.

Jah aki meg középutas, azt meg se halljuk, csak Sonoma agymenéseit kell olvasni, és személyeskedéseit mindenki felé.
Akkora magas lóról beszél, hogy az elképesztő.

Nincs igazság ebben a sztoriban, egy középutat kellene megtalálni, minden olyan szélsőségtől mentesen mint a:
a) Messi nélkül kiesünk a ligából, 100 év pusztulás.
b) Messi nélkül kivirágozna a klub, és mindennek ő a hibája.

Ennek így nem sok értelme van.
Hetek óta reszelgetjük a fekáliát.
Tök igazad van, én ki is szállok ebből a parttalan vitából.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.07.08. 16:08:24

davi10 írta:
2021.07.08. 14:42:52

Aki elvakult Messi fan,azt már semmi nem fogja meggyőzni.
Aki meg messi hater (ha már aki más véleményen van az fan) azt sem fogja meggyőzni semmi.
Takarónak jó a “nekünk a csapat érdeke számít” lózung, aminek semmi értelme, csak egy becsapás.

Jah aki meg középutas, azt meg se halljuk, csak Sonoma agymenéseit kell olvasni, és személyeskedéseit mindenki felé.
Akkora magas lóról beszél, hogy az elképesztő.

Nincs igazság ebben a sztoriban, egy középutat kellene megtalálni, minden olyan szélsőségtől mentesen mint a:
a) Messi nélkül kiesünk a ligából, 100 év pusztulás.
b) Messi nélkül kivirágozna a klub, és mindennek ő a hibája.

Ennek így nem sok értelme van.
Hetek óta reszelgetjük a fekáliát.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
tengit
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2014.04.19. 12:34:39

2021.07.08. 15:39:01

Aranylabda. Elnézést, de egy-két fontos tényt közölnöm kell elöljáróban. Már akkor Barca drukker voltam, amikor – jó eséllyel valószínűsítem – az itt levelezők közül jó néhányan még nem tartózkodtak a bolygónkon, Messit minden idők egyik legjobb labdarúgójának, CR-t a valaha volt egyik legjobb góllövőnek tartom, valamint – legjobb tudomásom szerint – az Aranylabda egyéni díj. Magyarra fordítva: Barcás vagyok nem Messis, elismerem CR eredményeit. Erről ennyit. Több hozzászólásból kitűnik, hogy vannak, akik keverik a csapatsportokat az egyénivel, olyanok, akik szerint csak az kaphatja meg az Aranylabdát, aki nagy tornát nyert. Szerintem viszont soha nem nyert ilyet – csak példák! – Pelé, Maradona, Zidane, nyert viszont Brazília, Argentína, Franciaország, továbbá – egyéb sportágakban - Carl Lewis, Hosszú Katinka és még sokan mások. Az előbbiek „csupán” világbajnok csapat - bizonyára fontos - tagjai, akik nem csak a maguk, hanem társaik játékának is köszönhetően álltak az emelvény felső fokán, az utóbbiak viszont kizárólag saját teljesítményük okán lettek bajnokok. Remekül érzékeltette a csapatsport lényegét ezen az EB-n Dánia, ugyanez elmondható a svájciakról is, de a legjobb példa talán épp a döntőre készülődő Olaszország. Sehol egy Totti, egy Maldini, egy del Piero, mégis igen jó esélyük van akár a végső győzelemre is. És ha meg is nyerik, akkor ki kell neveznünk valakit közülük, akinek Aranylabdát adunk? Nem irigyelném egyiktől sem, de egyéni díjról lévén szó, ne ez döntsön. Amint azt bence0330 írta – és sok szakember is osztja ezt a vélekedést – Messi 10-12 éven keresztül volt a világ legjobbja, mely megállapítást az e tekintetben lényeges mérőszámok egyértelműen alátámasztanak. Ezeket a számokat nem megye II. szintű gárdák, hanem a világ legjobb csapatai elleni mérkőzéseken produkálta, melyek többször erősebbek voltak, mint a sajátja. El nem tudom képzelni, mivel lehet felülmúlni azt a legértékesebb egyéni teljesítményt, amit valaki a legnagyobb csapatok ellen nyújt. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy a kis argentin túl van a zeniten. sőt, fájó szívvel, de elfogadtam volna már tavaly is, amennyiben távozik, ám ha valóban Argentína nyeri a Copát és Messi mutatói továbbra is élen tartják őt, nem látom be, miért ne kaphatná meg az Aranylabdát, főként annak ismeretében, hogy volt rá eset, amikor nála úgy csapat-, mint egyéni szinten gyengébben teljesítő vihette azt haza.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.07.08. 15:20:40

Kalapos kolléga - bocs de melyik hsz- írtad valójában? Most tételesen próbálod cáfolni a 07.07-i hosszan kifejtett, Messit minden tekintetben felelőssé tevő értékelésedet. Azt akkor ugye nem Te irtad?
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.07.08. 14:54:25

Nem nekem szól de nem hagyhatom ki :DD
corol írta:
2021.07.08. 13:51:59

Én azt nem tudom elfogadni, hogy azt az embert, aki meghatározta az elmúlt időszak klub sikereit, jelentős bevételt termelt (igen - nagyon sokan Messi játékáért mentek ki a Camp Nouba) minden tekintetben felelőssé teszik itt egyesek a csapat jelenlegi, valóban nézhetetlen teljesítményéért, anyagi helyzetéért, az elcseszett igazolásokért.
Ilyet senki se csinált, el kéne olvasni és értelmezni mit írnak az emberek.
corol írta:
2021.07.08. 13:51:59

Figyelmen kívül hagyják azt is, hogy az utolsó 2-3 évben is ő tartotta lélegeztetőgépen a Barcelonát. Nehéz számon kérni rajta a klub valóban elmaradt eredményeit, ha nincsenek megfelelő színvonalon játszó társai (vagy vannak?, kik?)

Mint írtam, szerintem az eredményekkel mint 1. 2. hely, elődöntők, negyeddöntők még nincs is baj, inkább a leégések formájával. A megfelelő szintű társakról regéltem 2 hosszú hsz-t, de te nem olvastad el őket :D
corol írta:
2021.07.08. 13:51:59

Igen, ha kiveszik Messit, meghal a csapat játéka. Itt kellett volna/kellene bizonyítani az állítólagos szuper igazolásoknak, tehetségesnek minősített játékosoknak, mi akadályozta őket ebben.
Ezt nem értem.
corol írta:
2021.07.08. 13:51:59

Nem tudom, hogy mondjuk Michael Jórdan, Kobe Bryant, vagy LeBron - akik a saját sportágukban hasonló nagyságok - elnyomták a társakat? Persze náluk nem nem engedhette meg a menedzsment, hogy amúgy középszerűek játszanak a csapatban.
Teljesen más tészta, jó hogy nem egy golfozót hoztál fel példának :D De amúgy mint írtam, ugyanez volt a foci a jó társakkal is, és akkor se nyertünk, és most is. Nem értetted meg. Amikor nyertünk pl LE-vel, más volt a játék. Más volt Messi szerepe. Ő játszik szabadon, mert úgy szeret, ezért ő a felelős azért ami támadásban történik. Ha ő csak egy szófogadó bábú lenne aki teszi amit a mestere mond, halk lenne a topik nyugi.

Azt hogy elnyomja a társakat még csak le se írtuk xd Konkrétan nem. Nem vagyunk annyira vakok és hülyék hogy ezt higgyük.
Nem arról van szó hogy elnyomja őket, hanem hogy a klub modellje az hogy tegyük Leot boldoggá pályán kívül, pályán belül, és majd ő a pályán megold mindent amit az ellenfél kapujának irányába kéne. De erre nem képes. Nem elnyomja a többieket, hanem olyan többiek játszanak mellette akik az idióta vezetés szerint képesek lennének kiegészíteni az ő hiányosságait. És igen, olyan rendszerben és olyan feladatokkal a pályán, olyan utasítással játszanak a többiek hogy Messinek a lehető legjobb legyen. Ez logikus, mindenki a legjobbjára épít. Csak egy gólérzékeny centerre építeni azzal hogy agyonlövöd a labdával más, mint Messire építeni, akinek a játéka hogy egyedül végig cselezi a félpályát, vagy átível 6-7 embert egy passzal. Ezt már egyszerűen ő nem tudja megcsinálni, de megakarja, és próbálja folyamatosan, és nem megy. Ennyin kell változtatni, játszon máshogy, kevesebbet, többet ésszel, pihenjen a padon a pálya helyett és fogadja el a kevesebb pénzt. Ennyit írunk, nem azt hogy takarodjon miatta rossz minden és tönkre tette a klubbot :D Anyám..
corol írta:
2021.07.08. 13:51:59

Igaz, hogy Messi 34 évesen már nem a régi, már nem ötven, csak harminc gólt rúg és nem 25, hanem csak 15 gólpasszt oszt ki. Egyetértenék a bírálókkal, ha ez a szám 0 és 5 körül mozogna.
Igen, tök jó hogy még mindig kitömik a kicsiket azzal hogy alájátszik ez egész csapat, csak egy szintre ez már nem elég. Tavaly a kicsikre se volt sokszor elég.
corol írta:
2021.07.08. 13:51:59

Úgyhogy rendesen elbeszélünk egymás mellett, de majd eldöntik a következő hetek/hónapok, hogy kinek lesz igaza.
Háá ja. Az utóbbi hetek hónapok és évek is azt mutattják kinek van igaza, de a jövő is azt fogja.
Válasz küldése