Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.08. 01:52:14

Én ugyan teljesen másodlagosnak tartom az eredményeket, egyszerűen úgy akarok felállni legalább a meccseknek egy részéről, hogy élveztem (ez most nincs így soha), de úgy döntöttem megadom a lehetőséget és a türelmet Ernőnek. Amíg ilyen stabilitást mutatnak a számok, és el nem telik legalább az év kétharmada, illetve vissza nem tér Dembele vagy télen egy másik támadó, addig tart a türelmem. De ha ilyen játékkal leszünk bajnokok, akkor fel is út, le is út.

BLt meg úgyse fogunk nyerni jelen állás szerint, a city pillanatnyilag teljesen megállíthatatlannak tűnik, minden meccsüket megnéztem idén eddig. (bár a Barca meccsek nyújtanának csak feleannyi élvezetet most)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.11.07. 20:50:35

A szép az relatív, a számok viszont nem hazudnak.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.11.07. 20:15:29

Tivornya írta:
visca el barca írta: ha neked ez nézhetetlen foci akkor javaslom tekintsél meg egy metz-dijon vagy egy benevetno-spal meccset. az nézhetetlen, nem ez...
Örülök, hogy sikerült megragadnod a "lényeget"! Kekszet érdemelsz!
Miért, mi volt akkor a lényeg? Komolyan érdekel :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.07. 19:53:55

Mivel nem változott jelentősen a keret(sőt még Neymar is elment), így az idei csapatot a tavalyival fair összehasonlítani.

Ha azt nézzük, hogy tavaly hihetetlenül hektikusak voltunk, akkor ahhoz képest hatalmas fejlődés az hogy viszonylag stabil szintet nyújtunk, és ha ez a stabil alap megvan, akkor lehet idővel fejlődni, és bátrabban is játszani.

Ráadásul azt se felejtsük el, hogy Dembelé, aki szép dolgokat tudna vinni a játékba az épp sérült, Lajos meg hihetetlenül formán kívül van, és a Lucho-érában az MSN kiugratásai, összejátszása adta a szép játékot.
Ennek tudatában hogy MSN helyett jelenleg lényegében "csak" egy M van, már az is hatalmas nagy eredmény hogy 8 ponttal vezetjük az ősi rivális előtt a tabellát, 4 ponttal a Valencia előtt(akiknek lehet szezon végéig kitart a lendület, érdemes odafigyelni), és BL csoportkört is 4 ponttal a közvetlen rivális után.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.11.07. 19:36:23

visca el barca írta:
Tivornya írta:A nézhetetlen focit, amit a csapat nyújt egyelőre én sem tudom megemészteni
ha neked ez nézhetetlen foci akkor javaslom tekintsél meg egy metz-dijon vagy egy benevetno-spal meccset. az nézhetetlen, nem ez...
Örülök, hogy sikerült megragadnod a "lényeget"! Kekszet érdemelsz!
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.11.07. 19:15:56

Alcantara írta:Voltak rendkívül értékes 4. helyezéseink a La Ligában.
2001, utolsó forduló Barcelona - Valencia 3-2 Rivaldo mesterhármas, így megelőztük őket és meglett a 4-dik hely :mrgreen:

Most nézem, hogy a 38 fordulóból 17 győzelem volt :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.07. 18:48:57

szerintem sem nézhetetlen, inkább spórolós, "csalós" meccsek ezek. illetve hajlamos a csapat belekényelmesedni a meccsekbe.
de amikor egy egy ritmusváltást eszközlünk, akkor az nem nézhetetlen kategória, nálam.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4005
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2017.11.07. 18:14:18

zola8787 írta:....... Ne az legyen a szint amit a Xavi - Ini - Busi - Messi stb tolt, olyan már sosem lesz szvsz.
Aki ezen szocializálódott, annak hiába mondod. Pep alatt jól tolták, de ő még most is edző egy City nevezetű csapatnál, azokat kell nézni, most az a menő csapat. Majd tavasszal, amikor búcsúznak a 16 vagy 8 között a BL-ben, akkor majd csak megnézik a nézhetetlen csapatot is ahogyan "unalmas, szürke" kis célfocival egyre tovább vergődnek.

Patrik Anderssonokat kellett volna nézni a 2000-es évek elején, na az megváltoztatná az unalmas meccs definícióját. Voltak rendkívül értékes 4. helyezéseink a La Ligában.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.11.07. 18:05:07

visca el barca írta:
ha neked ez nézhetetlen foci akkor javaslom tekintsél meg egy metz-dijon vagy egy benevetno-spal meccset. az nézhetetlen, nem ez...
Vagy mondjuk bármelyik premier league meccset, a City meccseit kivéve. De mondhatnék olasz, német focit is. Sokszor én is mérgelődök, mert tény, hogy az általunk felállított etalonhoz ( Pep-team) képest messze van a jelenlegi játék, de amint belenézek egy másik top bajnokság meccsébe, átértékelem a dolgokat.

Jelenleg, aki egyértelműen szebb focit játszik, mint mi, az szerintem max a PSG.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.11.07. 17:59:10

Tivornya írta:Ernőbá eddigi produktumát teljes mértékben elismerem és megsüvegelem, de! A nézhetetlen focit, amit a csapat nyújt egyelőre én sem tudom megemészteni, de elfogadom, mert annak tudom be, hogy edzőbánk "kezdőszintű" egy sztárcsapathoz és itt is óvatoskodik, mint minden eddigi középszerű csapatánál. Ha ezt kinövi és felnő a klubhoz, akkor viszont csodálatos éveknek nézhetünk elébe, mert edzői zsenialitásáról már most meggyőzőtt szinte mindannyiunkat!
Szerintem egyáltalán nem játszunk csúnya focit. Kimaradnak a helyzetek, azok megye hármas szintűek ez oké, de a mezőnyjáték szerintem igen is rendben van. Ne az legyen a szint amit a Xavi - Ini - Busi - Messi stb tolt, olyan már sosem lesz szvsz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.11.07. 17:50:31

Tivornya írta:A nézhetetlen focit, amit a csapat nyújt egyelőre én sem tudom megemészteni
ha neked ez nézhetetlen foci akkor javaslom tekintsél meg egy metz-dijon vagy egy benevetno-spal meccset. az nézhetetlen, nem ez...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2017.11.07. 17:46:32

Tud ez a csapat szépen játszani, ezt pont legutóbb, a Sevilla ellen az első 45 percben bizonyították. Valószínű borzasztóan tartalékolni akarja a csapatot a tavaszra, más magyarázata nincs, hogy 45 percig gyakorlatilag oda és vissza lejátszuk a Sevillát, és a második félidőt, láthatóan más ütemben kezdjük, teljesen átadva a lehetőséget a vendégeknek.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.11.07. 16:46:17

Tivornya írta:Ernőbá eddigi produktumát teljes mértékben elismerem és megsüvegelem, de! A nézhetetlen focit, amit a csapat nyújt egyelőre én sem tudom megemészteni, de elfogadom, mert annak tudom be, hogy edzőbánk "kezdőszintű" egy sztárcsapathoz és itt is óvatoskodik, mint minden eddigi középszerű csapatánál. Ha ezt kinövi és felnő a klubhoz, akkor viszont csodálatos éveknek nézhetünk elébe, mert edzői zsenialitásáról már most meggyőzőtt szinte mindannyiunkat!
A nézhetetlen focit annak tulajdonítom, hogy ezzel a kerettel nem lehet egyszerre eredményes és szép játékot produkálni. Ha a vezetőség - amelyet ezek az eredmények stabilizáltak - szép játékot is akar, akkor szolgálja ki EV kéréseit mind a felesleges játékosok eltávolítása, mind újak igazolása vonalán és ejtse Robert Fernandezt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.07. 15:42:01

Viszont csak egy-egy félidőre. Sok olyan meccsünk még nem volt, ahol az egész meccsen jól játszottunk, domináltunk.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.11.07. 15:38:42

Mondjuk az jó jel, hogy éppen a keményebb ellenfelek (Atléti, Sevilla, Bilbao, Juve) ellen volt a játékunk is jobb/szebb.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.11.07. 15:00:14

Ernőbá eddigi produktumát teljes mértékben elismerem és megsüvegelem, de! A nézhetetlen focit, amit a csapat nyújt egyelőre én sem tudom megemészteni, de elfogadom, mert annak tudom be, hogy edzőbánk "kezdőszintű" egy sztárcsapathoz és itt is óvatoskodik, mint minden eddigi középszerű csapatánál. Ha ezt kinövi és felnő a klubhoz, akkor viszont csodálatos éveknek nézhetünk elébe, mert edzői zsenialitásáról már most meggyőzőtt szinte mindannyiunkat!
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2017.11.07. 13:13:07

westerngom írta: Szóval, bízom Valverdében és a csapatban, a szép játék is majd jönni fog, ha a keretet is saját elképzelésének megfelelően tudja összerakni és nem abból kell főznie amit a frigóban talált!
Jó hogy visszaolvasgattam, mert így reflektálni is tudok mindamellett, hogy csak írnéka vakvilágba. Én a hozzászólásod más aspektusával nem értek egyet. Én a problémát inkább fordítva látom, és hasonló kritikával illetném, amit Mourinho kapott a manchesteri munkájáért. Ernesto a Bilbao fociját játssza, világklasszisokkal.

Valahogy úgy érzem hogy, jelenleg a legjobb tűzoltás a vezetőség számára, egy olyan edző kinevezése volt, aki taktikus, és szállítja az eredményeket. Azonban az élvezeti faktor jóval alacsonyabb azok számára akik a Barca focijába szerettek bele, és nem az eredményességükbe, legalábbis nem első sorban. Erről már egyszer folytattam egy hosszabb eszmecserét korábban, hogy az elvek, a játék, a keret vagy az eredményesség a fontosabb, ezt embere válogatja, de biztos vagyok abban, ha Valverde nem tud megállapodni a csapat identitásában, az eredményektől függetlenül nem lesz évekig az edzőnk.

Meg kell törni a Madrid dominanciáját, és jelenleg minden őt igazol, szóval nem is igazán kritizálni szeretném, hanem bizakodni szeretnék, hogy ez nem minden amit tud. Mert sok dologban meghaladja az elődeit, például senki, de senki nem nyúlt ennyire jól a kerethez, és érezte hogy ki az akit meglepetésként a kezdőbe lehet rakni, vagy csereként, mert olyan motivált és jól teljesít az edzéseken. Ez a része bámulatos a munkájának.

Viszont elsősorban, afelett nem tudok napirendre térni, hogy rengetegszer van olyan momentuma a játékunknak, hogy unatkozom, tehát kikandikál a telefon a zsebemből, és elkezdek olvasgatni, mert szórakoztatóbb, mint a játékunk.

Őszintén nem tudom hogy, ezzel csak én vagyok e így, így egy picit fellélegezve a rózsaszín ködtől, amit az eredményesség okoz?

Nagyon remélem, hogy ez a lassú, de biztos építkezésének a kezdete, és nem minden tudománya. Mert természetes vállszélességgel kiállok mellette, viszont többet remélek.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2017.11.05. 17:40:37

S.Agüero írta:Pont, hogy nála kevésbé fog számítani a kor, mert sosem a sebességéből élt. Ennél sokkal lassabb már nem lesz. Nem egy szélső sprinterről van szó, akinek a játékának az alapja a sebesség. Na mindegy.
Értelek, reméljük úgy lesz ahogy írtad, mert az azt jelenti, hogy sokáig rendben lesz a vkp poszt a csapatban! Én egy vonással pesszimistább vagyok Busi idejét illetően...,de ezt csak én látom így!
Ha, van még idevágó gondolatod, menjünk át Busi topikjába vagy PÜ-be!
rikko írta: Isten ments , hogy nagyon belekeveredjek a dolgokba. De szeretnélek emlékeztetni, hogy a meccsek nagyon nagy részében mi vagyunk a domináns csapat. Ez pedig azt jelenti, hogy Busquets hiába lassú, de kell oda középre. Majd akkor lesz bibi, ha elkezdenek az ellenfelek lejátszani minket. Nos akkor valóban lassú és kevés lesz. De amig a mi akaratunk érvényesül, addig Sergio nekünk egy kincs.
kérlek, olvass vissza... én nem írtam negatívumot Busi jelenlegi munkásságáról!, pusztán annyit, hogy a sebessége fogja "idővel" behatárolni! (: A kérdésem a mikor?
S.Agüero-val erről beszélgettünk, hogy szerinte meg biztos, hogy nem egyhamar lesz, ha lesz, illetve nem azért fogja a stoplit szögre akasztani.... úgy legyen!
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.11.05. 17:33:26

westerngom írta:
S.Agüero írta:Te írtad, hogy a 29 éves Busi kiöregedőben, de mi vagyunk a hülyék, oké. :D
Sajnos, nem mindig csak a "számokban" leírt életkor számít, nem azt jelenti, hogy garantáltan 3 - 4 éve van még ezen a szinten, még ha, történetesen Busi most jó formában is tolja, évről-évre (még) lassabb lesz és azt már nem biztos, hogy jól fogja tolerálni a csapat, ebben az egyre dinamikusabb és nagyobb tempót, sebességet diktáló jelenkor focijában.
Azt meg, hogy ki a hülye, azt engedd meg hogy ne Te döntsd el, főleg, hogy erről meg végképp szó sem volt!
Isten ments , hogy nagyon belekeveredjek a dolgokba. De szeretnélek emlékeztetni, hogy a meccsek nagyon nagy részében mi vagyunk a domináns csapat. Ez pedig azt jelenti, hogy Busquets hiába lassú, de kell oda középre. Majd akkor lesz bibi, ha elkezdenek az ellenfelek lejátszani minket. Nos akkor valóban lassú és kevés lesz. De amig a mi akaratunk érvényesül, addig Sergio nekünk egy kincs.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.05. 16:51:45

Pont, hogy nála kevésbé fog számítani a kor, mert sosem a sebességéből élt. Ennél sokkal lassabb már nem lesz. Nem egy szélső sprinterről van szó, akinek a játékának az alapja a sebesség. Na mindegy.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2017.11.05. 16:14:59

S.Agüero írta:Te írtad, hogy a 29 éves Busi kiöregedőben, de mi vagyunk a hülyék, oké. :D
Sajnos, nem mindig csak a "számokban" leírt életkor számít, nem azt jelenti, hogy garantáltan 3 - 4 éve van még ezen a szinten, még ha, történetesen Busi most jó formában is tolja, évről-évre (még) lassabb lesz és azt már nem biztos, hogy jól fogja tolerálni a csapat, ebben az egyre dinamikusabb és nagyobb tempót, sebességet diktáló jelenkor focijában.
Azt meg, hogy ki a hülye, azt engedd meg hogy ne Te döntsd el, főleg, hogy erről meg végképp szó sem volt!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.11.05. 15:50:58

https://www.football-lineups.com/team/B ... 18/fixture" target="_blank

Bármilyen ocsmány is a játékunk néha, erre azért jó érzés ránézni. :D Meg tegnap egyébként egész Barcás stílusban toltuk, még ha sokszor pontatlanok is voltak a passzok.

Busquets-et meg butaság szerintem elővenni, az egyetlen középpályásunk jelenleg, aki stabilan klasszis szinten játszik meccsről meccsre. Volt egy gyengébb időszaka az előző szezonban, de idén alapvetően mindig megnyugtat, ha hozzá kerül a laszti, akárhány ellenfél veszi is körül éppen. Az lenne a vezetőség feladata már sokadik éve, hogy megtalálja mellé azt a két társat a kezdőbe, akik megütik az ő szintjét.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.05. 15:46:38

Te írtad, hogy a 29 éves Busi kiöregedőben, de mi vagyunk a hülyék, oké. :D
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2017.11.05. 15:02:34

johdepp írta:
westerngom írta:Előre bocsátom, hogy nem, NEM vagyok elégedett a játék képével a látottak alapján, DE!:
- ez a keret - önmagához képest - szét van hullva, formán kívül/ alatt több (Lajos, Pique) játékosunk, az új reménység (Dembele) a hátán fekszik, a keret oszlopos tagjai kiöregedőben (Ini, Busi)...
eddig olvastam. jézus ereje, bakker. a 29 éves, kivénhedt buszkecc alá adjunk már egy járókeretet, vén trottyos, komolyan...
S.Agüero írta:Főleg úgy, hogy ő ugye a sebességéből él. :mrgreen:
ezen nagyon meg kellett botránkozni, hogy leírtam, hogy nem fiatalodik az egyébként sem gyorsvonat Busquets és igen, sajnos szembetűnő volt Busi sebessége mikor a RMadrid, Bayern, PSG vagy bármely komolyabb játékos állománnyal rendelkező csapat átrohant a középpályánkon.
Egyébként nem csak pont rá és az életkorára gondoltam, írhattam volna a 33 éves Mascheranot is, inkább csak arra gondoltam, hogy sajnos az "aranygeneráció" is lassan kikopik!
De látom jó érzés volt a másikba beleszállni, bár S.Agüero-n már nem lepődök meg, ha Busquets-ről van szó ...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.11.05. 14:06:39

Főleg úgy, hogy ő ugye a sebességéből él. :mrgreen:
Válasz küldése