Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Tomsa
Capitá del Barça
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2007.10.14. 12:31:53

2017.08.02. 09:33:01

Az a szomorú, hogy a végén tényleg kénytelen lesz a klub leülni tárgyalni, mert ezek után nem maradhat, rengeteg kárt okozott és még okozhat is.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.02. 09:29:09

Nem hiszem, hogy Tebas változtathat az ügy kimenetelén, ha az UEFA már áldását adta az átigazolásra. Viszont ha elkezd pereskedni, fellebbezni, akkor tuti nem zárjuk le az ügyet augusztus végéig.

https://twitter.com/gerardromero/status ... 7148684288" target="_blank

Ha a google fordítóval is felturbózott spanyol/katalán nyelvtudásom nem csal, Neymar Romero és a RAC1 szerint huszadszorra is elbúcsúzott a csapattársaktól és bejelentette nekik, hogy megy a PSG-be.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.02. 09:15:01

pezZy írta:Srácok, csak én lennék marhára csalódott, ha végül itt maradna ?

Nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de valamiért így érzek..
Nem, innen szerintem oltári hülyeség lenne megtartani. Klub > játékos, ezt a szintet meg már rég túllépte ez a saga. Nem akkora arc ő, hogy a Barcának kelljen térdre ereszkedni azért, hogy maradjon.

Nyilvánvalóan hiányozna a csapatból, ha elmenne, mert nem lehet pótolni egy az egyben, de ez az ügy már nem csak sportszakmai szempontokról szól szerintem. Én baromi csalódott lennék, ha ezek után maradna, és elkezdene jópofizni, meg Bartoék is körbenyalnák közben.
Messias2 írta:RAC1:
PSG will be forced to negotiate with Barça since La Liga have announced that they won't accept payment of release clause.
Ez mi? Ilyet tehetnek, hogy nem fogadják ők el? Mire fel?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.08.02. 08:36:47

Ha még Tebas is beleszól ebbe, tényleg sosem lesz vége az ügynek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lamademon
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2007.06.25. 09:41:48

2017.08.02. 08:33:55

Nero. írta:
A mai nyilatkozatok bizakodásra adnak okot, ha pedig holnap ott lesz az edzésen akkor már nagyon inkorrekt lenne eligazolni.
A bizakodáson azt érted, hogy megy a búsfenébe, ugye?
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2017.08.02. 08:30:46

Srácok, csak én lennék marhára csalódott, ha végül itt maradna ?

Nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de valamiért így érzek..
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.08.02. 00:35:10

RAC1:
PSG will be forced to negotiate with Barça since La Liga have announced that they won't accept payment of release clause.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2017.08.02. 00:20:51

MessiNeymarSuarez írta:Viszont egységesíthetnék már igazán az egészet, milyen már hogy a PL-ben és a Franciáknál sincs kötelező kivásárlási ár, de a Spanyoloknál van?
Az UEFA-nak nincs hatásköre ebben a kérdésben, ezek állami törvények, azaz az állami törvényhozások hatáskörébe tartoznak. Ahhoz, hogy ezt egységesíteni lehessen, meg kellene, hogy valósuljon a Európai Unió fejlődésének következő (utópikus) állomása, a politikai unió. De ez már lassan off lesz. :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.02. 00:17:59

Normandia írta:
Nero. írta: ntibi: Ez is jogos. Most kéne azt csinálni mint velünk a PSG vagy a Liverpool hogy azt mondjuk nem eladó,kétes biznisz meg kiszórt PSG játékosok nem érdekelnek és viszlát.
Csak hogy az a különbség, hogy nekünk barcának nincsen beleszólásunk, ha lepengetik a lét és Ney is menni akar. Nincs olyan, hogy nem eladó. Az meg bocsi, de nevetséges, hogy kétes bizniszből származó pénz nem játszik. Azt ugyanis nem mi döntjük el. A kompenzációra felajánlott játékosokra mondhatunk nemet egyértelműen, azt vissza lehet utasítani.
Ha menni akar és kifizetik a pénzt legálisan akkor valóban nincs beleszólásunk, azonban ha tiszta úton nem tudnak fizetni (ami nagyon valószínű) akkor nem kell egyezkednünk velük.
Szerintem az van/volt hogy a PSG valóban megakarta őt szerezni, az apja ment volna, Neymar egy kicsit hezitál(t), de a Barca, spanyol szövetség, a CAS és az UEFA is figyelmeztette a PSGt és a Neymar családot hogyha ezt a transzfert ilyen kétes katari pénzekből oldják meg akkor mindenkit feljelentenek és megvágnak ebben a sztoriban, így Khedafi se mer rizikózni és Neymarnak is megjött az esze. Mert azért nincs értelme Párizsba igazolni hogy fél évre eltiltsák a játéktól, vagy hogy a klubot 2 évre kizárják a BLből.

A mai nyilatkozatok bizakodásra adnak okot, ha pedig holnap ott lesz az edzésen akkor már nagyon inkorrekt lenne eligazolni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2017.08.02. 00:22:14-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10111
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.01. 23:51:44

Barcaforever írta:Szerintem egyértelmű, hogy menne csak nem tud (még) nagyon gáz a részéről, ha holnap tényleg lemegy edzeni.... én engedném már, szerintem innentől kezdve nem lehet fegyelmezni úgyse, biztos ezek után le lehetne cserélni majd és szó nélkül tűrné... szerintem Ő megpróbál(t) a csapat felé nőni, csak a szomorú szituáció, hogy senkit se tudunk hozni a helyére, aki még csak megközelítőleg a posztján helyettesítené. Ez a leggázabb számomra. :(
Semedoval már amúgy összeölelkezett a Clasico után, remélem tényleg elsimították az ügyet.

Szerintem gáz vagy nem gáz, de az lenne a legjobb ha még egy évet legalább maradna, és vagy megjönne az esze(mint De Geanak), vagy pedig legalább egy szezont lehúzna tisztességesen, és jövőre, addigra fel tudunk készülni talán a pótlására...

Ilyen szempontból a sokak által szídott Alves messze korrektebb volt, aki +1 szezont maradt a csapat kedvéért, pedig olyan korban már tényleg 1-2 éven múlik hogy kap-e még egy utolsó komolyabb szerződést vagy sem.


Viszont egységesíthetnék már igazán az egészet, milyen már hogy a PL-ben és a Franciáknál sincs kötelező kivásárlási ár, de a Spanyoloknál van?
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.01. 23:48:24

Nero. írta: ntibi: Ez is jogos. Most kéne azt csinálni mint velünk a PSG vagy a Liverpool hogy azt mondjuk nem eladó,kétes biznisz meg kiszórt PSG játékosok nem érdekelnek és viszlát.
Csak hogy az a különbség, hogy nekünk barcának nincsen beleszólásunk, ha lepengetik a lét és Ney is menni akar. Nincs olyan, hogy nem eladó. Az meg bocsi, de nevetséges, hogy kétes bizniszből származó pénz nem játszik. Azt ugyanis nem mi döntjük el. A kompenzációra felajánlott játékosokra mondhatunk nemet egyértelműen, azt vissza lehet utasítani.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2017.08.01. 23:43:36

Szerintem egyértelmű, hogy menne csak nem tud (még) nagyon gáz a részéről, ha holnap tényleg lemegy edzeni.... én engedném már, szerintem innentől kezdve nem lehet fegyelmezni úgyse, biztos ezek után le lehetne cserélni majd és szó nélkül tűrné... szerintem Ő megpróbál(t) a csapat felé nőni, csak a szomorú szituáció, hogy senkit se tudunk hozni a helyére, aki még csak megközelítőleg a posztján helyettesítené. Ez a leggázabb számomra. :(
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10111
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.01. 22:51:58

Bob_Marley írta:Pénzügyileg és morálisan is a legjobb lenne ha minél hamarabb nyélbe ütnénk az üzletet. Sajnos az Atletico játékosok kizárva, pedig Koke-Carrasco-Griezmann hármasból bárki jöhetne, de nem feltétlen kell nagy kaliber. Lejjebb valaki írta, én is így látom, a legfontosabb, hogy csapatként összegyúrja őket Valverde, ebbe az egyénieskedő, fejben zilált nem fér bele.
Pénzügyileg igen, de a pályán nem biztos. Egyik legjobb emberünket vesztjük akkor el, úgy hogy pótolni sem biztos hogy sikerül még a több sebből vérző KP-t sem, nemhogy még Neymart is...
A társak meg nagyon úgy néz ki hogy azt szeretnék ha maradna, szóval nem biztos hogy morálisan jó lenne, ha elmenne az egyik kulcsemberünk, pláne pótlás nélkül

"Al Khelaïfi (president PSG): "Neymar is a Barcelona player. We respect all contracts between players and other clubs." [Medi 1 TV]"

Bővebben:
I think this question is a little hasty. Today, Neymar is a Barcelona player and we will see what will happen with him. But we respect all contracts signed with other clubs and players. I do not really want to talk about this at this time. I hope to talk about it at another time. I prefer not to give percentages either, but every thing in its time. Neymar is a world star. But I repeat, he's a Barcelona player today. Bringing a star back is not only a question of name or reputation, but it is also for the game played. The PSG has the ambition to have great players recognized worldwide to increase the reputation of the club and give the players and the coach the level that is hoped to reach, "




Megy vagy marad, jó lenne ha minél hamarabb eldőlne hivatalosan is..De amilyen érzésem van, ha a PSG viszi is, azt majd az utolsó 2 hétben fogja, hogy ne tudjuk pótolni, ezzel 2 legyet is ütnek egy csapásra.

Szerintem a valóság az, hogy Neymartól függetlenül nem fogunk tudni érdemben erősíteni a nyáron, szóval így vagy úgy, de maradnia kéne hogy ne gyengüljünk tovább...
bingyo24
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.03.13. 12:40:22

2017.08.01. 22:24:09

Megerkezett Barcelonaba es holnap edzeni fog allitolag 09;30-kor!Meg a vegen nem megy sehova a tekozlo fiu!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.01. 20:47:53

Pénzügyileg és morálisan is a legjobb lenne ha minél hamarabb nyélbe ütnénk az üzletet. Sajnos az Atletico játékosok kizárva, pedig Koke-Carrasco-Griezmann hármasból bárki jöhetne, de nem feltétlen kell nagy kaliber. Lejjebb valaki írta, én is így látom, a legfontosabb, hogy csapatként összegyúrja őket Valverde, ebbe az egyénieskedő, fejben zilált nem fér bele.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10111
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.01. 20:27:06

ntibi67 írta:Én a következőképpen látom ezeket a Neymar körüli pénzügyi variációkat.
Neymar kivásárlási ára 222M,ez kétféle képpen fizethető ki.
1.Neymar saját magát vásárolja ki,ehhez kell a Qatari reklám szerződés (adóval 333M).
Igy Neymar ingyen igazolna a PSG-be.Erre gondolom egyből ugrana az UEFA,rejtett finanszírozás miatt.
2.A PSG fizeti ki a kivásárlási árat.Ehhez viszont nincs bevételi oldalon fedezete.Ezért szeretnének bevonni az üzletbe játékost is.
Személyes véleményem.Mivel minket csak egy játékosuk érdekelne,akinél teljesen elzárkóztak a tárgyalától,így nem tárgyalnék velük.Ha nincs Verratti,más szóba sem jöhet.Szóval szerintem,büntetés nélkül nem tudják megvenni.Kivéve ha az elnökségünk asszisztálna nekik.Mivel már voltak büntetve,igy a nemzetközi porondról való kizárást kockáztatnák meg.
Az UEFA elvileg már lenyilatkozta hogy megvizsgálták és nem tartják kizártnak a transzfert mert nagy bevételeik vannak.

Amúgy ha jól tudom, nem kell pont idén az FFP-t korrigálni azzal hogy eladnak úgy 100 millióért, elég ha jövőre, aztán majd elintézik azzal hogy valamelyik qatari olajos társaságtól +100 milliót kapjanak szponzoráció néven... De remélem nem így van.

Legjobb az lenne, ha maradna és benőne a feje lágya mint pl. De Geanak.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.01. 20:24:14

Egyébként Ronaldo sem cáfolta a Unitedet, Verratti se minket, Neymarnak se kell a PSGt. Azért ilyenkor komoly marketinget jelent egy játékosnak ha minden nap vele vannak tele az újságok.

ntibi: Ez is jogos. Most kéne azt csinálni mint velünk a PSG vagy a Liverpool hogy azt mondjuk nem eladó,kétes biznisz meg kiszórt PSG játékosok nem érdekelnek és viszlát.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2017.08.01. 20:16:31

Én a következőképpen látom ezeket a Neymar körüli pénzügyi variációkat.
Neymar kivásárlási ára 222M,ez kétféle képpen fizethető ki.
1.Neymar saját magát vásárolja ki,ehhez kell a Qatari reklám szerződés (adóval 333M).
Igy Neymar ingyen igazolna a PSG-be.Erre gondolom egyből ugrana az UEFA,rejtett finanszírozás miatt.
2.A PSG fizeti ki a kivásárlási árat.Ehhez viszont nincs bevételi oldalon fedezete.Ezért szeretnének bevonni az üzletbe játékost is.
Személyes véleményem.Mivel minket csak egy játékosuk érdekelne,akinél teljesen elzárkóztak a tárgyalától,így nem tárgyalnék velük.Ha nincs Verratti,más szóba sem jöhet.Szóval szerintem,büntetés nélkül nem tudják megvenni.Kivéve ha az elnökségünk asszisztálna nekik.Mivel már voltak büntetve,igy a nemzetközi porondról való kizárást kockáztatnák meg.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.01. 20:13:41

visca el barca írta:ezt hol olvastad?
Mondjuk ezen a nyáron sok különbség nincs a saját véleményed meg a spanyol/olasz sajtó cikkei közt, mert nagyjából mindenféle forrás nélkül kész tényként közlik a saját fantáziájukat.

Ma pl. volt egy olyan hogy a 220ból 140et a Real áll, azzal a feltétellel hogy 2 év múlva megy hozzájuk.

Én egyszerűen csak bízom abban hogy marad, mert a legértékesebb és a második legjobb játékosunk, nélküle kevesebb sansszal vágnánk neki a szezonnak. Sok mindent elmond hogy Ramos meg 1-2 madridi már egyből lenyilatkozta hogy nagyon remélik hogy Neymar eligazol.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.01. 19:53:05

ezt hol olvastad?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6740
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.01. 19:48:39

Nero. írta:Egyelőre úgy tűnik van rá sansz hogy marad.
Én még mindig ezt mondom, mert
- ennyi pénzt nem tudnak/akarnak/lehet kifizetni és/vagy
- megkapja az apja itt is a zsetont...meg ő is
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.01. 19:43:03

Egyelőre úgy tűnik van rá sansz hogy marad.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
tl
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.04.28. 14:38:01

2017.08.01. 18:57:20

mess2009 írta:
Léfe írta:Igen igaz de a szerződések kötésekor a játékosok - most Neymár - nem irta volna alá, ha a kivásárlás 400 milla lett volna. Az a legjobb -szerintem, ha ilyet nem rögzitenek a szerződésekben
mert akit nagyon akarnak el is visznek.
sőt! ha igaz, hogy Ney-papa már tavaly (is)tárgyalt a PSG.-vel el tudom képzelni, hogy az arabbal egyeztetve volt, hogy meddig mehet el az öreg(kivásárlási árban) így még leakasztott a barcától is és idén megvan a nagy lé! ügyes valljuk be.
Egyetértek. Ney papa és a sejk összekacsintottak: Majd mi okosan megfejjük ezeket az ostoba (ebben azért volt valami), gőgös európaiakat :-) !

Egyébként Neymar azért is hülyeséget csinál, mert a PSG-ből fog nyugdíjba menni. Figyelemre méltó, hogy mennyire elkussoltatták Verrattit, miután az ügynöke azt mondta, hogy a sejk foglya. Persze politikailag nem volt korrekt, de nem zörög a haraszt.. és ráadásul nem ő volt az első, aki így járt. Szerintem simán belefér az araboknak, hogy fenyegetik őket (persze nem nyíltan), mondjuk a családjukkal...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.08.01. 18:53:26

bingyo24 írta:http://www.sport.es/es/noticias/barca/n ... os-6202812 Valaki erti mit mond ez a miliardos.?
semmit. neymar a barcelona játékosa, de majd meglátjuk mi lesz a vége. világklasszisokat akarunk blahblahblahblahblahblahblahblahblahblahblahblahblahblahblahblahblah
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bingyo24
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.03.13. 12:40:22

2017.08.01. 18:48:20

http://www.sport.es/es/noticias/barca/n ... os-6202812" target="_blank Valaki erti mit mond ez a miliardos.?
Válasz küldése