Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.12.19. 19:03:14

Személy szerint jelenleg nem látom benne azt, amiért leigazoltuk a nagy herce-hurcával. A tavaly őszihez képest kb 60%-os, ami engem zavar. Nem vele van gondom, hanem azzal a jelenséggel, h ennél klasszisokkal jobbat tud, megvan benne (mivel tavaly láttuk), de nem jön ki belőle. Hogy ez kinek/minek a hibája, arról sokat lehetne vitázni. Kb. leggyengébb ez az ősze, mióta itt van.

Számomra úgy tűnik, h kicsit sok a Messi-Ini-Neymar trió a pályán, és ez utóbbi teljesítményén látszik, nagyon letolják őt a szélre, pluszban Alba elveszi előle a területet, régebben is írtam, a pálya közepén sokkal hasznosabbnak tartom, egy jelenlegi Messi "tükörposzton", szabadabban, mint most.

Azt csak félve írom le, h volt itt olyan - nem sokra tartott, nála sokkal gyengébb képességű - szélső, aki az akkori jó játékrendszernek köszönhetően ugyanígy hozta ezt a statot, vagy hatékonyságot. Nyilván Neymar képes a semmiből meccseket eldönteni, kár, h ebből keveset látunk.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.12.19. 18:38:54

Az a baj, hogy sokan csak a gólokat számolják, bár ezt a sportot arra játsszák, kellenek az olyan támadók mint Neymar aki annyi lehetőséget teremt, mint gyakorlatilag a világon nagyon kevesen tudnak. Néhány feleslegesnek tűnő flikk-flakk egyébként éppen arra jó, hogy aki mondjuk Suárezt fogná, próbál besegíteni Neymar oldalán, mert egy védőt már megvert, így középen sokkal szabadabban tudnak a többiek mozogni. De ugye ez nem jelenik meg statisztikában.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.19. 17:09:37

bujna írta:Tét meccsen mikor lőtt utoljára gólt?
City elleni 4-0-ás BL meccsen lőtt gólt utoljára, október 19-én. A bajnokságban a Celta elleni vereség óta nem lőtt gólt, akkor tiziból, ez október 2-án volt. De meg kell jegyezni, hogy ez idő alatt adott 7 gólpasszt, nem teljesen haszontalan azért, még ha sokat is romlott befejezésben.

Tegnap amúgy szerintem se volt az ég világon semmi baj vele a góllövésen kívül, de tiszta ziccert így se rontott, én elégedett voltam vele. Ha ennél nem lesz gyengébb meccse a szezon hátralevő részében, akkor összetehetjük a két kezünket.
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.19. 16:38:20

Tét meccsen mikor lőtt utoljára gólt?
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 856
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2016.12.19. 14:41:33

Nem megy úgy a játék neki,ahogy a korábbi években. Szerintem betudható a nyári felkészülés kiesésnek, mert ugye volt az Olimpián. Én azt nem komázom benne, hogy non-stop rinyált. Jó-jó sokat kap, de ezzel tisztában kell lennie, hogy utaznak rá (is). Viszont most látványosan visszavett a hisztiből, úgymond alázatosabban mozgott,még ha nem is úgy ment neki a játék, ahogy elvárható lenne. Tutira elbeszélgettek vele a sárga lapos pihije alatt! Tegnap is sokat kapott, de egyszer sem mutogatott, pofázott, flegmázott volna és ez jókora előre lépés. Előbb-utóbb össze fog jönni neki a játék. Nem bánnám,ha ez mondjuk márciustól kezdődne. Addig a látvány pékség részét intézik a többiek (Ini, Messi, Suarez). :lol:
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.12.19. 14:36:09

bujna írta:Bohóckodott már megint az Espanol ellen. Ment a flikkflakk, ahelyett, hogy értelmes passzokat adott volna. A meccs amikor már zsebben volt, megint kezdte a trükközéseit, hogy bosszantsa az ellenfelet. Mikor is rúgot gólt utoljára?
Az araboknak.Vissza tér Ő hamarosan a helyes útra.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2016.12.19. 13:52:03

Nekem úgy tűnik, hogy fizikálisan nincs a toppon a srác. Hiányzik az a fajta dinamika, sebességváltás a játékából, ami korábban jellemző volt rá. Teszi ő a dolgát, de nem érzek most akkora átütőerőt benne.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.12.19. 13:39:41

Normandia írta:Szerintem meg rendben volt tegnap is. Volt 2 helyzete, amit ha belő nem fikázná senki sem. Pozitívum, hogy egyszer nem pofázott, némán tűrte a faragást. Ez már a második meccse, ahol nem vívott szópárbajt senkivel.:-D
Ez a baj, hogy nem lőtte be. :D Amúgy nem játszott rosszul tegnap, de tényleg nagyon kevés gólt lőtt ebben a szezonban eddig, a hatékonyságán kéne javítania, és akkor nem lenne semmi baj.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.19. 13:04:47

Szerintem meg rendben volt tegnap is. Volt 2 helyzete, amit ha belő nem fikázná senki sem. Pozitívum, hogy egyszer nem pofázott, némán tűrte a faragást. Ez már a második meccse, ahol nem vívott szópárbajt senkivel.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.12.19. 12:48:50

bujna írta:Bohóckodott már megint az Espanol ellen. Ment a flikkflakk, ahelyett, hogy értelmes passzokat adott volna. A meccs amikor már zsebben volt, megint kezdte a trükközéseit, hogy bosszantsa az ellenfelet. Mikor is rúgot gólt utoljára?
A tehetsége vitathatatlan, de a célratörő játéknak esküdt ellensége. Győztes csapatban ez elmegy, de pontvesztésnél nem.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.19. 12:29:16

ktm írta:
bujna írta:Bohóckodott már megint az Espanol ellen. Ment a flikkflakk, ahelyett, hogy értelmes passzokat adott volna. A meccs amikor már zsebben volt, megint kezdte a trükközéseit, hogy bosszantsa az ellenfelet. Mikor is rúgot gólt utoljára?
En kicsit mashogy latom, kb. az utolso percben probalt egy olyan cselt, ami eleg eselytelen volt es valoszinuleg nalad az "ellenfelbosszanto" trukkok koze tartozik.
Szerintem sem volt vele gáz, azt a cselt annál az állásnál már be lehetett vállalni. Amúgy gyengébb meccse volt, de ebben az is benne van, hogy a Messi-Iniesta-Suarez hármas elvitte a showt.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2016.12.19. 12:24:47

bujna írta:Bohóckodott már megint az Espanol ellen. Ment a flikkflakk, ahelyett, hogy értelmes passzokat adott volna. A meccs amikor már zsebben volt, megint kezdte a trükközéseit, hogy bosszantsa az ellenfelet. Mikor is rúgot gólt utoljára?
En kicsit mashogy latom, kb. az utolso percben probalt egy olyan cselt, ami eleg eselytelen volt es valoszinuleg nalad az "ellenfelbosszanto" trukkok koze tartozik.
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.19. 10:29:34

Bohóckodott már megint az Espanol ellen. Ment a flikkflakk, ahelyett, hogy értelmes passzokat adott volna. A meccs amikor már zsebben volt, megint kezdte a trükközéseit, hogy bosszantsa az ellenfelet. Mikor is rúgot gólt utoljára?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.12.10. 20:20:01

Az sem elhanyagolható tény, hogy ha Arda kap labdát, kihúzódik rá egy-két ember, ez Neymar esetében min.4. Emellett az utóbbi meccseken általában egy Digne-AG páros volt a társa ott, ami még kevésbé könnyíti meg a dolgát. A mai meccsen tökéletesen kijött mit jelentenek ott.
Pontosság ide vagy oda még mindig ő az akivel Messi legjobban megérti magát, nem tudom kivel tudna még olyan játékokat produkálni, mint a brazillal.
De nézzük meg az ő pontatlanságát, hogy mennyi támadás hal el rajta, 17 meccsen kiosztott 14 assistot, amivel még Messit is csúnyán veri.
És lehet, hogy a befejezések nem mennek, de azt se felejtsük, hogy az esetek nagy százalékában ő teremti meg magának a helyzetet. Ilyeneket pl. Ardatól azért nem sűrűn láátni, ha már le akarjuk cserélni a törökre.

Paleszhez hasonlóan én sem azt mondom, hogy minden rendben, ez a Neymar kell nekünk, de még így is nagyon sokat jelent a csapatnak.
Forca Barca!!!!
Tromort77

2016.12.10. 12:46:15

Talán jobb lenne a befejezése ha nem 30 méterről kellene indulnia a kapu felé, hanem direkt labdákat kapna ziccerekben mint Arda kapott. A Gladbach meccsből nem nagyon lehet kiindulni olyan szempontból, hogy mostanában senki nem áll annyira vissza mint ők tették. Plussz ehhez volt egy kreatív kp, aki megteremtette a területet és volt jobb oldalunk így Ardanak csak érkeznie kellett.

Mivel nem nagyon volt jellemző a kp-ra a helyzetek kidolgozása így Neymar a kaputól messze kap labdákat és onnan nehéz eredményesnek lenni. Taktikailag kell fejlődni, hogy ne Neymartól meg Messitől várja a csapat a megváltást és akkor talán ő is tud hatékony lenni. De eddig romokban volt a középpálya Busi és Rakitic botrányso formája, ileltve Iniesta hiánya miatt. Ha ez megoldódik akkor Neymar és Suarez is javulni fog.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.10. 12:44:49

LG rávilágított szerintem egy plusz dologra, hogy a kapu előtt is gyenge. Arda ebben jobb, ez ugyanúgy szempont. És egyébként a gyengébb eredményekben ez is benne van, ezért írtam, hogy en bloc vizsgáljuk. Én azt nem tudom elfogadni ha valaki sokat hibázik, pont erről szól a foci ki hibázik kevesebbet. És ugyanúgy igaz Busquetsre vagy másra. Ezzel van a legnagyobb gondunk, hogy alap dolgokat nem tudunk végrehajtani, rossz passzok, elől meg nem találunk kaput.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.10. 12:33:34

LG írta:Szóval egyáltalán nem elhanyagolható Bob nézőpontja, ne csak azt nézzétek, hogy még igy is mennyit hoz a játéka, hanem azt, mennyi megy el rajta. :!:
Tudom, hogy nem elhanyagolható, én se vagyok oda meg vissza jelenleg a braziltól. De sajnos jelenleg - nem csak miatta - olyan a csapatjáték - Ini hiányában legalábbis olyan volt -, hogy a rossz játékával is ő volt Messin kívül az egyetlen, akibe benne volt a gól. Én is a hatékony játékosokat szeretem, de ez most nem egy olyan időszaka a klubnak, ahol Ney labdavesztései a fő problémánk sajnos. Még így is, hogy gyenge formában van, az egyik legfontosabb emberünk, mert a 10 rontás mellé odatesz 1-2-t mindig, amivel behúzhatjuk a meccset. Az elmúlt hónapokban meg örülhettünk, ha valaki képes volt egy ilyen megmozdulásra.
Bob_Marley írta:zerk: még annyit, hogy game changer dolgot olyanokra lehetne rásütni, akik bejönnek csereként és be-be találnak, Morata például. Ennél azért többet várna az ember Neymartól és többet is szeretnénk, hogy arra várunk, hogy na majd lesz hátha egy-két jó megoldása és gól.
Szerintem Normandia se azt mondja, hogy így jó Neymar ahogy van, én biztos nem. De attól még sajna jelenleg a gyenge csapatjáték miatt kell a brazil plusz tudása ahhoz, hogy hozzuk a meccseket. Ini visszatért, rendeződni látszik pár dolog, ha a javulás útjára lépünk, akkor tényleg nem fog ez a stílusa beleférni. De most nem olyan időszaka volt szerintem a klubnak, amikor ő volt a hátrány a labdavesztéseivel. Ő legalább próbálkozott, még ha sokszor Adidast is játszott.

Na mindegy, tovább nem ragozom, remélem átjött azért amit akartam mondani. Nem jó ez a Ney most, de amíg nem javulunk csapatszinten, addig ez az énje is jobb, mint a semmi. Szerintem.

szerk.:
Agyrák, hogy egy megmozdulás miatt elfelejtitek a másik húszat. Lesarkítva ha tízszer egyest kapsz iskolában háromszor hibátlan dolgozatot írsz, attól még megbuksz.
Ehhez még. Ez pont azért nem jó példa, mert Ney 3 hibátlan dolgozata sokszor pont átjuttat minket a tárgyon.. Hogy a példánál maradjak. Nem egy meccsen az ő megmozdulásának volt köszönhető az 1 vagy a 3 pont, ez felett nem kéne elsiklani ilyen könnyen szerintem, mint ahogy páran teszitek.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.12.10. 12:30:02

En meg attól a pontossagtol kaptam agyrakot, mikor az ellenfél 16osanal meg toltak 9000 passzt, volt 80% labdabirtoklas és ez ment minden backelő csapat ellen, csak mikor 30 perc után megunta valamelyik védő, akkor ebből lett egy gól, amúgy nem véletlen az se szerintem hogy tavaly is övé volt a világ legtöbb kidolgozott helyzete, és közel legjobb 1v1 mutatója
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.10. 12:22:24

Bob_Marley írta: Én meg a game changer dologtól megyek falnak. :D Agyrák, hogy egy megmozdulás miatt elfelejtitek a másik húszat. Lesarkítva ha tízszer egyest kapsz iskolában háromszor hibátlan dolgozatot írsz, attól még megbuksz.
Alapvetően van ebben igazság, de ezt nem lehet ennyire szárazon nézni...Én azt mondom, hogy ha meccsenként villan egy olyat, amivel a magunk javára fordítható a találkozó, én elnézem a maradék húsz rossz megmozdulását. Persze én is jobban örülnék, ha pontosabb lenne sokkal. Rengetegszer hibázik bele olyanokat, amik igazából csak a kocentráltság hiányával magyarázhatóak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.10. 12:17:40

palesz77 írta:Ezzel javarészt egyetértek, a hatékonyság jelen esetbe nem feltétlen függ össze a hasznossággal szerintem, legalábbis nem egyenesen arányosan. Ney nagyon szétszórt mostanság, rengeteget hibázik, mégis meccsenként van legalább 2-3 olyan mozzanata, ami Ardában nincs meg - legutóbbi gólpassza a Soci ellen pl. Ne feledjük azért, hogy 1 hete a török ugyanúgy nem tudott semmit csinálni a Hercules ellen, mint a sokat szidott fiatalok és Paco. Ott egy felállt védelemmel volt dolgunk, nem úgy mint a Gladbach ellen, máris nem sziporkázott úgy Turan. Szóval lehet mondani, hogy hatékonyabb, de Neymarnál azért ne felejtsük el megemlíteni, hogy még rossz formájában is minden meccsen szállítja a "game changer" megmozdulásokat, amik hiányoznak idén a csapatból. A török lehet nagyobb arányban teszi tovább pontosan a bogyót, de ha nincs aki meghúzza a helyzetet teremtő mozzanatot, akkor sokra megyünk vele..
De ha már a Sociedad elleni meccset felhoztad, az első félidőben az ellenfélnek is teremtett helyzetet eladott labdával, azt közvetlenül, és csomó másikat közvetetten. Rengeteg igéretes támadás el is hal rajta, szóval nagyban hozzájárul ahhoz, hogy döcög a támadógépezet, és szerintem 1-2 villanással ezek nem kompenzálhatóak teljesen, még akkor sem, ha azokból fontos gól lesz éppen. A hatékonysághoz hozzátartozik a befejezés is, a Sevilla és Real ellen is ordító ziccert hibázott, a különbség, hogy egyiket meg bosszulta az ellen, másikat nem. Szóval egyáltalán nem elhanyagolható Bob nézőpontja, ne csak azt nézzétek, hogy még igy is mennyit hoz a játéka, hanem azt, mennyi megy el rajta. :!:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.12.10. 12:16:27

palesz77 írta:Ott egy felállt védelemmel volt dolgunk, nem úgy mint a Gladbach ellen
a gladbach kb pont ugyanúgy bekkelt mint a hercules, vagy bármelyik másik kiscsapat
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.10. 12:15:32

Hatékonyság nem csak passzokra igaz, hanem en bloc, labdavesztésekre is. Nem hiszem, hogy ezt nagyon magyarázni kellene, 8 rossz megoldásra jut két jó. (Nem néztem utána, s biztos túlzó is volt, de a lényeg benne van, rohadt sokat hibázik).
Én meg a game changer dologtól megyek falnak. :D Agyrák, hogy egy megmozdulás miatt elfelejtitek a másik húszat. Lesarkítva ha tízszer egyest kapsz iskolában háromszor hibátlan dolgozatot írsz, attól még megbuksz. Mezőnyben sokat dolgozik, ez ami jelenleg nagyon dicséretes és pont hogy ha nem erőltetné elől akkor kifejezetten hasznosnak is nevezném,d e így nem tudom ha elhalnak rajta az akciók.

A top 5 dologgal is vitatkoznék, de ez mérhetetlen dolog, s nem lehet objektív.

szerk: még annyit, hogy game changer dolgot olyanokra lehetne rásütni, akik bejönnek csereként és be-be találnak, Morata például. Ennél azért többet várna az ember Neymartól és többet is szeretnénk, hogy arra várunk, hogy na majd lesz hátha egy-két jó megoldása és gól.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2016.12.10. 12:19:49-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.10. 12:06:28

Ezzel javarészt egyetértek, a hatékonyság jelen esetbe nem feltétlen függ össze a hasznossággal szerintem, legalábbis nem egyenesen arányosan. Ney nagyon szétszórt mostanság, rengeteget hibázik, mégis meccsenként van legalább 2-3 olyan mozzanata, ami Ardában nincs meg - legutóbbi gólpassza a Soci ellen pl. Ne feledjük azért, hogy 1 hete a török ugyanúgy nem tudott semmit csinálni a Hercules ellen, mint a sokat szidott fiatalok és Paco. Ott egy felállt védelemmel volt dolgunk, nem úgy mint a Gladbach ellen, máris nem sziporkázott úgy Turan. Szóval lehet mondani, hogy hatékonyabb, de Neymarnál azért ne felejtsük el megemlíteni, hogy még rossz formájában is minden meccsen szállítja a "game changer" megmozdulásokat, amik hiányoznak idén a csapatból. A török lehet nagyobb arányban teszi tovább pontosan a bogyót, de ha nincs aki meghúzza a helyzetet teremtő mozzanatot, akkor sokra megyünk vele..
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.10. 11:57:12

Bob_Marley írta:Pocsék formában, nincs ezen mit szépíteni. Nem hiába merült fel Turan neve a topikjában. Sokkal hasznosabbnak érzem mint a jelenleg labdatemető brazilt.....Csak itt előjön az, hogy pszichológiailag a brazil önbizalmát nem lenne szerencsés tönkretenni. Nehéz kérdés, de jelenleg Turant egész szezonban hatékonyabbnak és hasznosabbnak érzem.
Hatékonyság, jelenleg ezzel a sírba tudsz juttatni, de komolyan. Mit értsz hatékonyságon? Tehát, ha azt, hogy ki passzol pontosabban, akkor valszeg igazad van, de azt sem kellene figyelmen kívül hagynod, hogy ki mit teremt meg a csapat számára, milyen lehetőségeket nyit meg. Ebben Ney baromi jó. Nem véletlen, hogy mennyi gólpaszt ad. Igen nem hatékony abban az összevetésben, amit te elsőrendűnek tartasz, de nem is ez lenne a dolga. Nem az a feladata, hogy 3-4 méterre jól passzoljon, hanem az, hogy lehetőségeket teremtsen. Az pedig nem segíti a statokat számára, mert 10-ből 8 x szerelik, vagy hibázni fog.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19641
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.12.10. 10:41:36

Pocsék formában, nincs ezen mit szépíteni. Nem hiába merült fel Turan neve a topikjában. Sokkal hasznosabbnak érzem mint a jelenleg labdatemető brazilt.....Csak itt előjön az, hogy pszichológiailag a brazil önbizalmát nem lenne szerencsés tönkretenni. Nehéz kérdés, de jelenleg Turant egész szezonban hatékonyabbnak és hasznosabbnak érzem.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése