Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.10. 10:37:34

Véleményem szerint Neymar bizonyította már hogy ide való. 2015 tavaszán nagyon fontos gólokat lőtt, és 2015 őszén is vezérként vitte a csapatot és húztuk be sorra a pontokat Messi hiányában.

Szimplán rossz formában van(mint sok további játékos), és emellett rá is görcsöl már a gólrúgásra.

Emellett hiányzik-hiányzott neki Iniesta, nagyon megértik egymást, és öröm nézni amikor egymásnak sarkazgatnak =D>

Remélem jót tesz neki ez a 2 hét pihenő, főleg mert a szezon elejét és a felkészülés felét nem a csapattal tolta hanem az olimpián.

Arda nyilván nem fogja leváltani, de azért jót tenne egy kis versenyhelyzet Neymarnak is, nameg pihentetni sem árt néha őt sem.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.10. 09:22:55

JimmyJump írta:Neymar-nál én azt látom, hogy bár adottságokban egy all-time lista legnagyobbjaival is felvenné a versenyt, fejben ő máshogy van összerakva, neki 'nincs kedve' a legjobbnak lenni, huzamosabb ideig legalábbis. Neki a góllövésen és a hatékonyságon kívül rengeteg más dolog is fontos pályán és azon kívül egyaránt, messze nem olyan fókuszált, amivel kimaxolhatná a képességeit.
Vannak nagyszerű időszakai, például amikor a hátára vette tavaly a csapatot, vagy amikor a Brazilokat vezette a vb-n, de aztán mindig jön a leeresztés, csökken a motiváció és rosszabb időszakaiban több kárt okoz a pályán, mint hasznot. Nálunk is azért nagyon hullámzó a játéka és őszintén nem is tudom melyik arcát láttuk eddig nagyobb arányban.
Kíváncsi vagyok ti hogy látjátok, mennyire pótolhatatlan ő számunkra, megszolgálja-e igazán az óriási vételárát és fizetését, illetve hogy hosszú távon fenntartható-e a motivációja, valamint mennyire lesz kezelhető, ha már most úgy viselkedik néha a pályán, mint az univerzum királya.
A fentiekkel egyetértve én azt mondom, hogy az egyedüli az MSN közül, aki visszajár védekezni. Ez nem egy elhanyagolható szempont azon jó tulajdonságai mellett sem, amit kiemelték. Nyilván rá is jobban figyelnek az ellenfelek és a sok feleslegesnek tűnő csel vagy középre keresztbevitele a labdának is ennek tudható be. Próbál lehetőséget teremteni. Abban valszeg nem fog változni, hogy a "törődést" rosszul tűri. Bár ez is csak hozzáállás kérdése, mert volt olyan meccse, amikor vigyáznia kellett a sárga miatt és lehozta egyetlen szó vagy tett nélkül. Fejben kellene változnia, de hát brazil.:-D
Szüksége van rá a csapatnak, mert top 5-ben van a világon.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2016.12.09. 19:52:06

Neymar-nál én azt látom, hogy bár adottságokban egy all-time lista legnagyobbjaival is felvenné a versenyt, fejben ő máshogy van összerakva, neki 'nincs kedve' a legjobbnak lenni, huzamosabb ideig legalábbis. Neki a góllövésen és a hatékonyságon kívül rengeteg más dolog is fontos pályán és azon kívül egyaránt, messze nem olyan fókuszált, amivel kimaxolhatná a képességeit.
Vannak nagyszerű időszakai, például amikor a hátára vette tavaly a csapatot, vagy amikor a Brazilokat vezette a vb-n, de aztán mindig jön a leeresztés, csökken a motiváció és rosszabb időszakaiban több kárt okoz a pályán, mint hasznot. Nálunk is azért nagyon hullámzó a játéka és őszintén nem is tudom melyik arcát láttuk eddig nagyobb arányban.
Kíváncsi vagyok ti hogy látjátok, mennyire pótolhatatlan ő számunkra, megszolgálja-e igazán az óriási vételárát és fizetését, illetve hogy hosszú távon fenntartható-e a motivációja, valamint mennyire lesz kezelhető, ha már most úgy viselkedik néha a pályán, mint az univerzum királya.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.07. 08:07:03

Barca333 írta:Arda feladta Neymarnak a leckét.
A kérdés, hogy LE is igy gondolja-e. Mert szezon elején is jó volt Arda, de megjött Neymar, is azonnal kezdő lett és érinthetetlen, semmit nem kellett érte tennie. Attól félek, hogy most is igy lesz. Egyszerűen LE nem képes attól a berögződéstől elszakadni, hogy van egy gálakezdő, és vannak a többiek.

Amúgy szerintem nemcsak Denis meg Vidal miatt volt jóval sokkal aktívabb támadásban a jobb oldal, hanem azért, mert ha Neymar játszik, akkor a támadásaink túlnyomó többségét az ő oldalán erőltetjük, amit én már egy ideje sérelmezek. Ez is honnan jött? #-o Korábban mindig is a jobbszélen támadtunk többet, de az sem bánom, ha 50-50 százalék lenne az arány, csak mindent Neymaron keresztül erőltessünk... minden meccsen van néhány parádés megoldása, cserébe a támadásaink nagy része elhal rajta.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.12.06. 11:10:52

Ez a két hét szünet remélem segít neki abban, hogy összeszedje magát. Az utóbbi 2 hónap azzal telt csak, hogy mindig keresett magának valakit a pályán akivel tudott kötekedni. A játékkal meg adós volt. Talán ezt a szellemi és fizikai fáradtságot sikerül leküzdenie, nagyon remélem
94:39 6 - 1
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2016.12.05. 14:27:43

Kash írta:
vinszentvega írta:Kedves Károgók...Ha, valakinek 3 év fegyházat és nem tudom hány millió euro bünti befizetését,kérte, szinte már a Barcelona büntetéseiből eltartott spanyol állam, akkor nem tudom, hogy ti hogy játszanátok....Egy 23 éves gyerekről beszélünk....Persze lehet itt megint okoskodni, hogy egy sztárlabdarúgónak mindig felnőttként kell viselkedni, stb...De ez nem az a story
Biztos vagyok benne, hogy ha lezárul ez az ügy, rendben lesz fejben és testileg is a pályán!
Bár lehet mindenkinek az lenne a legjobb, ha Ney Sr. és Messi Sr. is leülné fejenként azt a büntit amit mindig miattuk rónak ki a gyerekeikre...
Igazából sosem értettem, hogy milyen lelki állapotban kell lenni ahhoz, hogy kialakíts egy 100%-kos ziccert, aztán meg elpuskázd...Neymart itt egyesek minek nézik? Egy súlyos pszichés orvosi esetnek?

Enrique odaáll Neymar elé, és elmondja, hogy "Tudom, hogy börtönbüntetést kaptál és a zsebpénzedből is be kell fizess valamennyit, ezért nem lesz gond, ha nem rúgod be a helyzeteket, ez egy ilyen helyzetben normális és mindenki megfogja érteni"

Ez a bírósági ügy olyan kifogás, mint mikor Ronaldo szakított a barátnőjével...Nem tudom, melyik a viccesebb. :D Messinek is voltak ilyen ügyei és Neymarral ellentétben ő még motiváltabb lett, ez csak felfogás kérdése, hogy a mgánéleti gondokat beviszed a pályára és takarózol velük, vagy csinálod a dolgod amiért több millióan néznek hétről hétre és amiért egyébként is a kenyeredre kapod a lóvét.
Nem ragadtad meg, azt a tényt, hogy Messi- bírósági ügyei az elmúlt 2 évben voltak...
Ne keressük az összefüggést a kettő között... Továbbra is azt mondom, hogy egy gyerekről van szó, akinél igen is komoly koncentráció hanyatlást jelenthet egy ilyen( feltételes mód ). Hatványozottan, átvitt értelemben ha egy 22-23 éves mennyeiben játszó csatárt akarnának lecsukni 2 évre, mondjuk a példának okádék: kocsmai verekedésért, meg az üvegablakok kifizetésért, azt gondolom, hogy az se lenne túlságosan toppon :D )
Az ominózus lövés fölé ment egy húszassal, mert erősen lőtte...ha belövi, akkor meg nyilván okafogyott lenne ez az egész trollkodás itt..mert az ide írók 70%-a legalább egy hétig nem szidná...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.05. 11:16:15

MessiNeymarSuarez írta: Akárhogy nézzük, fejben fáradt, és emellé még rájön hogy a drága képviselő(aki amúgy volt Real Madrid elnöki tag, biztos véletlen a sok szívózás) újból kiharcolta hogy átvizsgálják Neymar ügyét
Nem kell mindent elhinni amit olvasol :)
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.05. 11:02:02

Normandia írta:
MessiNeymarSuarez írta:
...Természetesen Samperen kívül :lol: :mrgreen:
Basszus ezt el is felejtettem.:-D
Súlyos hiba, már szerintem gépelte volna be, hogy "a következő aranylabdás, Samper kiválóan helyettesítené, sőt lehet felülmúlja" :mrgreen: :mrgreen:

Neymart illetően én nem kételkedek a képességeiben, tavaly ősszel, illetve 2015 tavaszán is bebizonyította hogy mire képes, viszont FEJBEN nagyon csúnyán le van eresztve.
Vannak jó megoldásai, gólpasszai, viszont azért durva miket képes kihagyni..

DE most végre pihenhet, eltiltott a keddi és hétvégi meccsről, szóval cirka 2 hete lesz pihenni.

Akárhogy nézzük, fejben fáradt, és emellé még rájön hogy a drága képviselő(aki amúgy volt Real Madrid elnöki tag, biztos véletlen a sok szívózás) újból kiharcolta hogy átvizsgálják Neymar ügyét, mikor már többször is ártatlannak nyilvánították.
Bakker, már 3 éve húzódik az ügy, eléggé idegörlő lehet. Nyilván nem ez a fő ok, de azért az alapból rossz helyzetre ez is rá rak egy lapáttal sajnos.

Amúgy őszíntén, annyira érdekes hogy folyton a Barca és játkékosairól derül ki minden...
Mi vagyunk ilyen hihetetlenül amatőrök, vagy szándékosan ellenünk dolgoznak valakik?
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2016.12.05. 10:41:58

vinszentvega írta:Kedves Károgók...Ha, valakinek 3 év fegyházat és nem tudom hány millió euro bünti befizetését,kérte, szinte már a Barcelona büntetéseiből eltartott spanyol állam, akkor nem tudom, hogy ti hogy játszanátok....Egy 23 éves gyerekről beszélünk....Persze lehet itt megint okoskodni, hogy egy sztárlabdarúgónak mindig felnőttként kell viselkedni, stb...De ez nem az a story
Biztos vagyok benne, hogy ha lezárul ez az ügy, rendben lesz fejben és testileg is a pályán!
Bár lehet mindenkinek az lenne a legjobb, ha Ney Sr. és Messi Sr. is leülné fejenként azt a büntit amit mindig miattuk rónak ki a gyerekeikre...
Igazából sosem értettem, hogy milyen lelki állapotban kell lenni ahhoz, hogy kialakíts egy 100%-kos ziccert, aztán meg elpuskázd...Neymart itt egyesek minek nézik? Egy súlyos pszichés orvosi esetnek?

Enrique odaáll Neymar elé, és elmondja, hogy "Tudom, hogy börtönbüntetést kaptál és a zsebpénzedből is be kell fizess valamennyit, ezért nem lesz gond, ha nem rúgod be a helyzeteket, ez egy ilyen helyzetben normális és mindenki megfogja érteni"

Ez a bírósági ügy olyan kifogás, mint mikor Ronaldo szakított a barátnőjével...Nem tudom, melyik a viccesebb. :D Messinek is voltak ilyen ügyei és Neymarral ellentétben ő még motiváltabb lett, ez csak felfogás kérdése, hogy a mgánéleti gondokat beviszed a pályára és takarózol velük, vagy csinálod a dolgod amiért több millióan néznek hétről hétre és amiért egyébként is a kenyeredre kapod a lóvét.
Kép
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2016.12.05. 09:18:37

Kedves Károgók...Ha, valakinek 3 év fegyházat és nem tudom hány millió euro bünti befizetését,kérte, szinte már a Barcelona büntetéseiből eltartott spanyol állam, akkor nem tudom, hogy ti hogy játszanátok....Egy 23 éves gyerekről beszélünk....Persze lehet itt megint okoskodni, hogy egy sztárlabdarúgónak mindig felnőttként kell viselkedni, stb...De ez nem az a story
Biztos vagyok benne, hogy ha lezárul ez az ügy, rendben lesz fejben és testileg is a pályán!
Bár lehet mindenkinek az lenne a legjobb, ha Ney Sr. és Messi Sr. is leülné fejenként azt a büntit amit mindig miattuk rónak ki a gyerekeikre...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.12.05. 08:35:47

a nagy "viselkedésszakértőknek" mondanám, hogy Neymart éri a legtöbb atrocitás és nem a viselkedése miatt, tehát annak jelentős része reakció. abban egyetértek, hogy van , lehetne jobban is reagálni....
nem hiszem hogy sok értelme van Messivel összevetni, még inkább egy második "messit" faragni belőle.az MSN. különlegessége - ha működik - éppen abból áll, hogy három különböző zsánerű, adottságú és persze személyiségű emberből gyúródik.
Neymar abban klasszis, hogy képes áttörni a védelmeket, van sebessége, lendülete és kreativitása is hozzá.
az, hogy ebből hol mikor mennyit ad le ?! nos arról lehet értekezni oldalakon át az pedig hogy kinek szimpatikus és kinek nem ahogy mondják: magánügy.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.12.05. 07:22:17

MQuCsabi írta:MArlon
Samper right now:
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.05. 07:12:35

MArlon
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.04. 20:16:27

MessiNeymarSuarez írta:
...Természetesen Samperen kívül :lol: :mrgreen:
Basszus ezt el is felejtettem.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.04. 20:10:48

Normandia írta:
Samper írta:Ha abban egyetértünk, hogy sohase fogja pótolni Messit, akkor nem lenne jobb eladni csillagászati áron, amíg még vinnék?
Mondj már olyan játékost, aki pótolni tudja Messit?
Egyébként tavaly ősszel kiválóan "helyettesítette" Leót Neymar.

...Természetesen Samperen kívül :lol: :mrgreen:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.12.04. 18:04:25

Samper írta:Ha abban egyetértünk, hogy sohase fogja pótolni Messit, akkor nem lenne jobb eladni csillagászati áron, amíg még vinnék?
Mondj már olyan játékost, aki pótolni tudja Messit?
Egyébként tavaly ősszel kiválóan "helyettesítette" Leót Neymar.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.12.04. 18:00:38

Samper írta:Ha abban egyetértünk, hogy sohase fogja pótolni Messit, akkor nem lenne jobb eladni csillagászati áron, amíg még vinnék?
Oké eladjuk...És az a 200 millió euró(amiből inkább 70millió+Arbeloa üzlet lenne, amilyen jól szoktunk üzletelni :lol: ) pótolná a pályán Messit, Neymart?

Tudsz olyan játékost mondani aki tudná pótolni?

Mellesleg tavaly őszén kiválóan hátára vette a csapatot, és nagy szerepe volt hogy akkor nem hullajtottuk tömegesével a pontokat..Attól hogy most nagyon nincs formában, nem jelenti azt hogy el is felejtett focizni.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2016.12.04. 17:49:52

Samper írta:Ha abban egyetértünk, hogy sohase fogja pótolni Messit, akkor nem lenne jobb eladni csillagászati áron, amíg még vinnék?
Szerinted ki fogja pótolni Messit? Jelenleg ki pótolja Xavit és Puyolt? Annó ki pótolta Kubalát stb...
Remélem nem kell részletesen kifejteni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.12.04. 17:30:04

Samper írta:Ha abban egyetértünk, hogy sohase fogja pótolni Messit, akkor nem lenne jobb eladni csillagászati áron, amíg még vinnék?
Es aztan?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.12.04. 17:27:20

Ha abban egyetértünk, hogy sohase fogja pótolni Messit, akkor nem lenne jobb eladni csillagászati áron, amíg még vinnék?
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.12.04. 09:10:14

LG írta:
Initom írta:Az egy dolog hogy kihagyott egy nagy lehetőséget amit be KELLETT volna rúgni.

De a viselkedése,a terjegetései,mutogatásai ,megnyilvánulásai egyszerűen szánalmasak és vérlázítóak,úgy ,hogy én mindig elfogult vagyok a játékosaink iránt. Folyik a játék egy 50-50 szitut nem ítélnek neki,nincs síp majd terjeget carvajal meg viszi a labdát.... RÖHEJ.
Tipikus volt ma is...
Gólpasszt adott, és volt még 1-2 nagyon jó megmozdulása, a másik oldalon rengeteg hiba, és a viselkedés...

Nagyon nehéz őt hova tenni. Nagyon sok hibával játszik, a viselkedése bicskanyitogató, emellett viszont minden meccsen van 2-3 kulcsfontosságú megmozdulása, amiből gól v. legalább ziccer lesz.
Minden szavatokkal egyetértek. Soha nem lesz az a szint mint Messi. Se fejben se játéktudásban.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.12.03. 19:54:58

Initom írta:Az egy dolog hogy kihagyott egy nagy lehetőséget amit be KELLETT volna rúgni.

De a viselkedése,a terjegetései,mutogatásai ,megnyilvánulásai egyszerűen szánalmasak és vérlázítóak,úgy ,hogy én mindig elfogult vagyok a játékosaink iránt. Folyik a játék egy 50-50 szitut nem ítélnek neki,nincs síp majd terjeget carvajal meg viszi a labdát.... RÖHEJ.
Tipikus volt ma is...
Gólpasszt adott, és volt még 1-2 nagyon jó megmozdulása, a másik oldalon rengeteg hiba, és a viselkedés...

Nagyon nehéz őt hova tenni. Nagyon sok hibával játszik, a viselkedése bicskanyitogató, emellett viszont minden meccsen van 2-3 kulcsfontosságú megmozdulása, amiből gól v. legalább ziccer lesz.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2016.12.03. 18:18:09

Az egy dolog hogy kihagyott egy nagy lehetőséget amit be KELLETT volna rúgni.

De a viselkedése,a terjegetései,mutogatásai ,megnyilvánulásai egyszerűen szánalmasak és vérlázítóak,úgy ,hogy én mindig elfogult vagyok a játékosaink iránt. Folyik a játék egy 50-50 szitut nem ítélnek neki,nincs síp majd terjeget carvajal meg viszi a labdát.... RÖHEJ.
Abi & Tito
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2016.11.27. 16:28:54

Neymarnak végre fel kéne nőnie... Tudja ő is hogy milyen fontos lenne a jelenléte a clasicon, semmi másra nem kell koncentrálnia mint a saját játékára. Ne üljön fel a provokációknak, fogadja el a bírói ítéleteket stb... 90 percre nem olyan nagy kérés ez...
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3551
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2016.11.27. 16:22:47

MessiNeymarSuarez írta: Az meg már más kérdés hogy ha ma játszik, én biztosra veszem hogy kap egy sárgát és kihagyja a Clasicot.

Mindenesetre túl sok baj történik vele mostanság..
Ma már csak emiatt is csak csere lenne nálam.Gondolom be is csokizott, amúgy is ideges típus.Ha nem ég a ház be se tennén.
Kép
Válasz küldése